Miedź pozyskała hiszpańskiego napastnika. Ostatnio grał na zapleczu LaLiga

redakcja

Autor:redakcja

20 czerwca 2022, 21:02 • 1 min czytania

Reklama
Miedź pozyskała hiszpańskiego napastnika. Ostatnio grał na zapleczu LaLiga

Nowy zawodnikiem Miedzi Legnica został Koldo Obieta. 28-letni napastnik w poprzednim sezonie występował w drugoligowym hiszpańskim SD Amorebieta. Piłkarz został pozyskany na zasadzie wolnego transferu.

Reklama

W przeciwieństwie do swojego klubu Obieta miał całkiem udane ostatnie rozgrywki. Jego ekipa zajęła 19. miejsce w LaLiga 2 i spadła. Nowy nabytek Miedzi strzelił 7 goli i miał 4 asysty w 37 występach. Hiszpański napastnik ma 187 centymetrów. Podobne warunki fizyczne miał Patryk Makuch, który kilka tygodni temu odszedł z beniaminka do Cracovii. Wygląda więc na to, że Hiszpan ma być jego następcą w Legnicy.

Miedź nie musiała płacić za Obietę odstępnego, bo jego umowa SD Amorebieta wygasa 30 czerwca. Zawodnik związał się dolnośląskim klubem dwuletnim kontraktem.

 

WIĘCEJ O MIEDZI:

Reklama

 

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
2
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
2
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
12
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie