1. FC Slovácko z Pucharem Czech

18 maja 2022, 19:29 • 2 min czytania 16 komentarzy

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu

Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu na boisku pojawiły się race.

Zespół ze stolicy nie miał jednak zamiaru się poddawać i złapał kontakt w 42. minucie za sprawą pięknego gola Dávida Hancko.

Do przerwy ozdobą finałowego starcia trafienie Dávida Hancko. Na ten moment gol pocieszenia dla Sparty.

Radość prażan nie trwała jednak zbyt długo, bo już po minucie znów zaatakował duet Jurečka-Reinberek. Dla defensora Slovácko były to pierwsze trafienie od października. Jak się okazało – były to trafienie na wagę historycznego Pucharu Czech.

Mistrz kraju – Viktoria Pilzno odpadła z rozgrywek już w 1/8 finału, kiedy to pokonała ich Mladá Boleslav. Z kolei wicemistrz i obrońca tytułu – praska Slavia w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Sparty.

Niedoceniony przez „Wilki”. Uwielbiany przez „Orły”