Gruszkowski: Nie zagrałbym w Cracovii, nawet gdyby Wisła była cztery ligi niżej

Opublikowane 12.05.2022 13:55 przez

Kamil Warzocha

Kiedyś podpatrywał Łukasza Piszczka w Borussii Dortmund, dziś jest fanem Kyle’a Walkera. W czasach juniorskich był napastnikiem, ale przez brak liczb został przekwalifikowany na bocznego obrońcę. To kibic „Białej Gwiazdy” z krwi i kości, fan od czasów dzieciństwa. Nie wyobraża sobie spadku Wisły Kraków, a także gry dla innego klubu w Polsce. To Konrad Gruszkowski, młodzieżowiec krakowskiej drużyny. Porozmawialiśmy o jego charakterze perfekcjonisty, drodze do seniorów, brakach w rzemiośle piłkarskim, trenerze Hyballi czy różnych obliczach gry w Ekstraklasie.

 

Jeden z trenerów powiedział kiedyś o tobie „musieliby mu nogę urwać, żeby powiedział, że nie da rady”.

Swój charakter mam, tak łatwo nie odpuszczam, ale to stwierdzenie uważam akurat za przesadne.

Ale ambitnym gościem jesteś?

Myślę, że można tak powiedzieć.

Zawsze to miałeś?

Tak. Pochodzę z małej miejscowości, gdzie wykuwałem ten charakter. Nigdy nie miałem łatwo w życiu i właśnie dzięki ambicji zaszedłem do miejsca, w którym jestem.

Różne są losy piłkarzy – jedni jadą na talencie, drudzy muszą pracować ciężej, żeby ktoś ich w ogóle dostrzegł.

Ja byłem w tej drugiej grupie. Zawsze miałem smykałkę do piłki, jakiś talent był, ale bez tej pracy by się nie obyło. Nie wyobrażam sobie, żeby ten element zaniedbać. Jeśli nie zbudujesz dobrych fundamentów, to potem szybko możesz zostać zweryfikowany.

Po pierwszych występach w Ekstraklasie mówiłeś, że nie ma czym się chwalić. A teraz?

Szczerze mówiąc, nadal nie ma czym się chwalić. Oczywiście cieszę się z gry, ale jestem częścią drużyny, która jest na miejscu spadkowym. Wisła Kraków to wielki klub, ambicje są zdecydowanie większe. Mamy fajny zespół, ale na razie słabo to wygląda.

To potrafi przytłoczyć psychicznie?

Niestety tak, tym bardziej że jestem fanem Wisły od dziecka. Nigdy nie chciałbym, żeby ten klub spadł z Ekstraklasy.

To też dodatkowa motywacja dla ciebie.

Coś w tym jest, choć zawsze daję z siebie 100%. Nie ma takiego meczu, w którym nie starałbym się, jak tylko mogę.

Przeszło ci kiedyś przez myśl, że mógłbyś zagrać dla Cracovii?

Nigdy w życiu! Nie mógłbym wjechać do mojego miasteczka. Tam ode mnie wszyscy jeździli na Wisłę.

Kraków jest o tyle specyficznym miejscem, że pojedynki kibicowskie mocno wykraczają poza stadiony.

Na szczęście ja nie wdaję się w takie rzeczy, patrzę na to tylko pod kątem piłkarskim. Trzy lata mieszkałem na Nowej Hucie, więc czasami za ciekawie nie było.

Na dzielnicę w dresie Wisły nie wyjdziesz.

Nie tylko dzielnicy – w całym Krakowie nie ma na to szans.

Wcześniej miałeś okazję zagrać w innym klubie, ale temat nie wypalił?

Byłem na testach w Hutniku Kraków, miałem trenować tam dwa tygodnie, ale nie dogadaliśmy się w sprawie kontraktu. Po tym zdarzeniu pojechałem do Motoru Lublin, gdzie wzięli mnie po dwóch dniach. Muszę przyznać, że w pierwszych tygodniach przejechałem się na seniorskiej piłce. Adaptacja w tej szatni była trudna. Trener w pierwszych meczach nie brał mnie nawet na ławkę. Ale udało mi się wywalczyć miejsce w składzie, wróciłem do Wisły z konkretnymi doświadczeniami.

Co było trudne w tej adaptacji?

Psychicznie było mi trudno. Nowi koledzy w szatni, obce miejsce i tak dalej. Poczułem się lepiej, kiedy trener mi zaufał i mnie polubił.

Czujesz się dzisiaj pełnoprawnym piłkarzem Ekstraklasy czy nie do końca?

Zdaję sobie sprawę, że nie gram równo. Mam bardzo dobre mecze, ale też słabe. Żeby dobić do optymalnego poziomu Ekstraklasy, żeby grać solidnie przez dłuższy czas, trochę jeszcze mi brakuje.

Pozycja prawego obrońcy to miejsce, w którym widzisz siebie na całą karierę?

Zdecydowanie, nie chciałbym jej zmieniać.

To nie było w twoim przypadku oczywiste, bo w juniorach byłeś napastnikiem. Tylko że z takimi liczbami, jakie miałeś, dalej byłby problem.

Oj, napastnik był ze mnie słaby. Gdyby nie zmiana pozycji, nie wiem, czy w ogóle zadebiutowałbym w seniorskiej drużynie Wisły. Za dzieciaka miałem talent do strzelania goli, ale to mi zaniknęło z czasem.

Na prawej obronie też nie miałeś łatwo, była dobra konkurencja.

Tak, grał Łukasz Burliga, Dawid Niepsuj i Dawid Szot. Przy takiej konkurencji nie grałem i dopiero później to ruszyło. Dzisiaj tak naprawdę tylko z Dawidem Szotem rywalizujemy.

Przeciwko komu grało ci się najtrudniej?

Kamil Grosicki jest bardzo szybki, kiedy na ciebie naciera. Ivi Lopez też jest trudnym piłkarzem do złapania. I chyba tyle. Choć muszę przyznać, że na trudniejszych przeciwników gra mi się lepiej, jest dodatkowa motywacja.

Co sądzisz o przepisie na obowiązkowego młodzieżowca? Jego historia dobiega końca.

Dla mnie to bezsensowny przepis. Rozmawiam też o tym z kolegami, którzy uważają tak samo. Może trochę nam on pomaga, ale nie zawsze, bo na młodzieżowców patrzy się z przymrużeniem oka. Jak jesteś dobry, to powinieneś grać i tyle. Nieważne, ile masz lat, 40 czy 15. Jest dużo minusów tego przepisu, dlatego dobrze, że po tym sezonie znika.

Jesteś piłkarzem, który dużo od siebie wymaga, może nawet za bardzo?

Na pewno. Kiedy w klubie był jeszcze trener Gula, zwracał mi uwagę, żebym przy prostych rzeczach nie przesadzał. Bardzo dużo od siebie wymagam i muszę nad tym pracować, żeby to tak nie wchodziło mi na głowę. Denerwuję się, jak coś mi nie wychodzi.

Czyli można powiedzieć, że jesteś trochę perfekcjonistą.

Wydaje mi się, że tak, choć na razie po mojej grze tego nie widać!

Siłownia chyba nie jest omijana, co?

Zdecydowanie. Prowadzę się dobrze, jestem profesjonalistą. Skoro gram w takim klubie jak Wisła Kraków, nie może być inaczej. Nie dość, że sam od siebie wymagam, to jeszcze masa ludzi wokół również.

Bycie profesjonalistą to akurat dla wielu piłkarzy nie jest taka oczywista sprawa.

Każdy ma inaczej. Jeśli komuś w dobrej grze pomaga imprezowanie, to czemu nie. Wiesz, jak to się mówi: co kto lubi.

Trzeba jeszcze wiedzieć, kiedy i gdzie.

Dokładnie.

Stronisz od takich rzeczy, jesteś nastawiony tylko na pracę?

Nie, nie będę tutaj czarował. Lubię pójść na imprezę czy wyjść gdzieś ze znajomymi. Kiedy jest czas na pracę, to w pełni koncentrujesz się na pracy. Kiedy możesz pozwolić sobie na większy luz, to wiadomo, że zdarza mi się korzystać. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, żeby impreza przeszkodziła mi w treningu.

Za kadencji trenera Hyballi sił na imprezy chyba nie było.

Nie było! Było bardzo ciężko.

To był najbardziej specyficzny trener, z jakim miałeś do tej pory do czynienia?

Zdecydowanie. Mam z nim nawet jedną anegdotę. Pamiętam, jak wystawił mnie w pierwszym składzie na mecz z Cracovią, mój pierwszy od 1. minuty. Przyznam, że byłem wtedy zdziwiony. Wziął mnie na rozmowę przed rozpoczęciem spotkania i powiedział, że jak zagram dwie piłki źle i będę się stresował, to w 15. minucie dostanę zmianę. To raczej mi nie pomogło, ale on taki był. Ostatecznie ten mecz zagrałem dobrze i utrzymałem miejsce w składzie.

Trener Brzęczek tego typu motywacji raczej nie stosuje.

Nie, to bardzo trener, który wie, co robi.

Myślisz, że to wystarczy?

Każdy pracuje na treningach tak, żeby to wystarczyło na utrzymanie. W ostatnich meczach czasami nie mieliśmy szczęścia, głupio traciliśmy punkty. Na własne życzenie utrudniliśmy swoją sytuację. Ale wierzę, że ostatnie mecze w sezonie dadzą nam utrzymanie, a my zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Jak to w ogóle brzmi… Nie zakładamy scenariusza spadku.

Rozmawiacie w szatni o sędziach, to żywy temat?

Tak, ale staramy się to ucinać. Nic z tym nie zrobimy, nikt za nas meczu nie wygra. Gdybyśmy byli wyraźnie lepsi i skuteczniejsi od rywala, nawet ewentualne błędy sędziów by nas nie powstrzymały.

Motoryka to twój największy atut, ale jesteś świadomy swoich braków?

Trochę ich jest. Najważniejszy brak to jakość dośrodkowań, ich nie mam na najwyższym poziomie. To samo tyczy się rozgrywania piłki od tyłu, budowania ataku pozycyjnego. Wolę, gdy jest dużo przestrzeni, zespół grą kontrą i dogrywa piłki na wolne pole, nie do nogi. Szybsza, bezpośrednia piłka – to jest coś, w czym czuję się najlepiej.

Jak wyłączasz się ze świata piłki? Czy może żyjesz nią nawet w wolnym czasie?

Oglądam mecze, ale odkąd mam dziewczynę, mam co robić. Na pewno potrafię się odciąć, bo to ważne dla psychiki.

Wyobrażasz sobie grę w innym klubie w Polsce?

Nie wyobrażam. Nie chcę składać żadnych deklaracji typu „Wisła Kraków do końca życia”, bo wielu tak mówiło i wiadomo, co potem przyszłość przynosiła.

Ale wiadomo, że twoja noga w Cracovii nie postanie.

To mogę przysiąc.

Zakładając najgorszy scenariusz, Wisła przynajmniej przez jeden sezon może być ligę niżej od Cracovii.

Wisła może być nawet cztery ligi niżej, ale i tak nie zagrałbym dla Cracovii.

WIĘCEJ O WIŚLE KRAKÓW:

Fot. Newspix

Suche Info
18.05.2022

Gytkjaer bohaterem Monzy, zespół Filipa Jagiełły dalej od Serie A

W pierwszym meczu półfinałowym baraży o awans do Seria A Monza na wyjeździe pokonała Brescię 1:2. 45 minut w zespole gospodarzy rozegrał Filip Jagiełło. Rewanż 22 maja. W sezonie zasadniczym Brescia zakończyła zmagania na piątym miejscu. W ćwierćfinale baraży po emocjonującym meczu i dogrywce wyeliminowali Perugię, zwyciężając 3:2. Gole na wagę awansu do kolejnej rundy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Niezły numer
18.05.2022

Piąty finał pucharów dla Rangersów. Wyprzedzą Celtic w europejskich sukcesach?

Dwa. Tyle trofeów w Europie zdobyły kluby ze Szkocji – Rangers oraz Celtic. Największe marki z Glasgow triumfowały odpowiednio w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze Europy (Lidze Mistrzów). Teraz The Gers mają szansę zdobyć drugi puchar i wyprzedzić lokalnego rywala. Rangers mieli rzecz jasna zdecydowanie więcej szans na zdobycie trofeów na Starym Kontynencie. W finałach europejskich pucharów […]
18.05.2022
Liczba komentarzy: 54
Subscribe
Powiadom o
guest
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Brodaty
Brodaty
6 dni temu

Wpadaj na P138 do Łodzi

Proboszcz
Proboszcz
6 dni temu

Hybala w Wiśle , Probierz w Cracovii ,ech te krakowskie kluby zatrudniały laików trenerkich i efekty niestety są teraz widoczne

Gniedziejak
Gniedziejak
6 dni temu
Reply to  Proboszcz

Hyballa + Probierz = „Trener” rzucający doniczkami w zawodników, którzy nie umieją zbyt dokładnie dośrodkować.

Proboszcz
Proboszcz
6 dni temu
Reply to  Gniedziejak

To nie trenerzy tylko figuranci na których niestety krakusy się nabrały

Mama Biedronia
Mama Biedronia
6 dni temu
Reply to  Proboszcz

No, Puchar Polski dla Cracovii to tragiczny finał kadencji. Szczecin by oddał 70 dziewic za regionalny pokal oberligi.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
6 dni temu

Ten koleś w każdym meczu jest pospinany że aż przykro patrzeć. Wiecznie przerażony wyraz twarzy i strach żeby czegoś nie zepsuć, zawsze gra do najbliższego i jedyne co potrafi to uganiać się blisko linii autowej, dramat co z tej piłkarskiej młodzieży wyrośnie, albo raczej nie wyrośnie.

mopek
mopek(@mopek)
6 dni temu

Moim zdaniem w obronie gra bardzo pewnie, momentami nawet jakby miał kilka lat więcej doświadczenia. Przyznam, że widać pewną dozę niepewności przy linii środkowej, gdy robi się tłoczno; z drugiej strony często tam już jest boczny obrońca + prawy pomocnik + środkowy. Wtedy czasami widać że nie jest pewny czy brać na siebie odpowiedzialność, czy odegrać do środka, czy do tyłu, czy się samemu pchać. Ale znowu, gdy wchodzi na szybkości to widać znowu pewność biegu i wbrew temu co mówisz dość często wchodzi do środka.
Gdyby był taki słaby to nie grałby w reprezentacji U21.

Liliangarcia
Liliangarcia
6 dni temu
Reply to  mopek

Jak tak pewnie biega to może maraton jest dla niego? Zdecydowanie lepiej gdyby było widać pewność grania w piłkę.

mopek
mopek(@mopek)
6 dni temu
Reply to  Liliangarcia

Chodziło mi o sposób poruszania się. Jeśli piłkarz jest pospinany to widać to po jego ruchach (w tym w biegu), że jest elektryczny, niepewny.

Patryk
Patryk
6 dni temu

W sumie inteligentny chłopak. Rozsądne wypowiedzi, czy to o gadaniu o sędziach, czy o przepisie o młodzieżowcu, tak jak i zresztą cała rozmowa.

tomas
tomas
6 dni temu
Reply to  Patryk

Ty chyba w życiu nie słyszałeś jak wypowiada się inteligentny człowiek 😀

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
6 dni temu
Reply to  Patryk

To o Cracovii to czysty populizm.

Szeryf
Szeryf
6 dni temu

Nie tylko to. Co zdanie podkreślanie jak Wisła jest wielka, jaki to ważny klub w jego życiu, jak przejmuje się jej miejscem w tabeli, jakim wielkim ciosem byłby jej spadek. Albo boi się wpierdolu od kiboli po ewentualnym spadku, albo próbuje im wylizać rodzyny z dup. Jedno nie wyklucza drugiego.

KrK
KrK
5 dni temu
Reply to  Szeryf

Szeryf zamknij mordę. Wypowiada się jak normalny prawdziwy kibic. Co w tym dziwnego. Wisla to jest wielki klub jak na polskie standardy, tak jak Górnik Zabrze, Legia Warszawa itp.

uah
uah
6 dni temu

król wiejskich dyskotek, jak zdąży na trening to czemu nie. jakie czasy nastały, że takie ogórki grają w 1 składzie Wisły. spadek może jej wyjdzie na dobre

Imie
Imie
6 dni temu

Burliga, Niepsuj, Szot. No rzeczywiście rywale do pierwszego składu, że klękajcie narody. To niemalże jakby rywalizować o pierwszy skład z Thuramem, Cafu i Zanettim. Panie nie do wygrania rywalizacja.

Kleofas Dźwigajnerka
Kleofas Dźwigajnerka
6 dni temu
Reply to  Imie

Burliga nie psuj cumszota.

KrK
KrK
5 dni temu
Reply to  Imie

No nie wiem ilu było 19 latków co by wygryźli Burlige parę lat temu w Esie. Casus Wawrzyniaka który był zastępca piłkarza który nie istniał.

Niedzielski
Niedzielski
6 dni temu

NIE DLA PSA KIEŁBASA

pro
pro
6 dni temu

nie strasz nie strasz…

Krzysio
Krzysio
6 dni temu

Bohater.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
6 dni temu

Ależ dzielny! Ja nie zagrałbym w Realu, Bayernie czy Juventusie.

Denis
Denis
6 dni temu

Zacznijmy od tego że byś ciężko miał zagrać w takim KTS Weszło. Wiec proszę nie pisz o tych 3 wielkich klubach pozdrawiam 🙂

Mama Biedronia
Mama Biedronia
6 dni temu

Ja mógłbym nawet poudawać i zagrać w lidze dałnów w barwach tych zespołów gdyby tylko zapłacili 150% tego co mam teraz w korpo.

Essa
Essa
6 dni temu

Motoryka to twój największy atut, ale jesteś świadomy swoich braków?

Trochę ich jest. Najważniejszy brak to jakość dośrodkowań, ich nie mam na najwyższym poziomie. To samo tyczy się rozgrywania piłki od tyłu, budowania ataku pozycyjnego. Wolę, gdy jest dużo przestrzeni, zespół grą kontrą i dogrywa piłki na wolne pole, nie do nogi. Szybsza, bezpośrednia piłka – to jest coś, w czym czuję się najlepiej.

Hahahah, polski piłkarz w pigułce.

Helder
Helder
6 dni temu
Reply to  Essa

Egzekli.Generalnie jego największym problemem w piłce nożnej jest piłka. Poza tym spoko.

Essa
Essa
6 dni temu
Reply to  Helder

Ajak, rozgrywanie jest dla frajerów i myślących, to trzeba zapierdalać i jebać z kontry króciutko.

Surfer
Surfer
6 dni temu

Widzę ze nie potraficie czytać ze zrozumieniem chłopak dostał pytanie odpowiedział a wy się spinacie XD. Jeszcze dodał ze odnośnie innych klubów eklapy nie chce składać deklaracji bo różnie to było ale tak no Polaczki byle by dopierdolic. Jeśli chcemy zmienić nasza piłkę to powinno się zacząć od kibiców.

1906
1906(@1906)
6 dni temu
Reply to  Surfer

Zmiana piłki od kibiców, dobre…

Bronco
Bronco
6 dni temu

Primo, nikt cię w Cracovii nie chce, secundo „Wielki” to może jest Real, lub Bayern, a nie Wisła.

janusz
janusz
6 dni temu

A w Cracovii musieliby głupiec kopaczy Gruszkowski – by Ciebie ściągać do siebie.
Wielu było takich co się zarzekało.
W Wiśle Kraków tez był taki. Nazywa się Mączýński.
Teraz pariodiuje grę w piłkę nożną w Śląsku Wrocław zwanym malinowe nosy

Tomek
Tomek
6 dni temu

Ambicja, charakter, walka, profesjonalizm- kwintesencja wisly krakow 2022. Co za błazenada… gowniarz po trzecich ligach się będzie bujał…

Mama Biedronia
Mama Biedronia
6 dni temu

Już Mączyński się skurwił, więc za kilka lat będziesz obciągał Filipiakowi z podkulonym ogonkiem.

Kracoos
Kracoos
6 dni temu

Nikt w Krakowie nie mówi 'na Nowej Hucie’. Mówi się W NOWEJ HUCIE.

RumbuKrak
RumbuKrak
6 dni temu
Reply to  Kracoos

Przecież na wstępie wyjaśnił, że ze wsi…

Stefan
Stefan
5 dni temu
Reply to  Kracoos

gówno prawda, mówi się u nas „jechać na hutę”

KrK
KrK
5 dni temu
Reply to  Kracoos

Tak mówią zakompleksione hutasy myśląc że się czymś wyróżnią. Huta już dawno nie jest osobnym miastem. Kultury.

Stefan
Stefan
3 dni temu
Reply to  KrK

30 lat mieszkam w Krakowie, nie byłem z huty a jeździłem na hute

vvv
vvv
6 dni temu

spadniesz ze skisla i bedziesz sie tulal pajacu po drugich ligach….

Maciek
Maciek
6 dni temu

Gruszkowski jest z Mszany Dolnej, chłopak z prowincji który mówi co chce wiślacka publika usłyszeć. Gruszkowski Cracovia to ulubiony klub Piłsudskiego, Wojtyły, Wyki, Kennediego i wielu innych znamienitych byłych i obecnych ludzi.
Przykro to mówić ale w Cracovii nikt Cię nie chce bo nie przystajesz do tego klub.

Jakub
Jakub
6 dni temu
Reply to  Maciek

No to że bestia z Wadowic wam kibicowała to powód do chwalenia się straszny xD

Jakub
Jakub
6 dni temu
Reply to  Maciek

Za to znalazło się za kadencji miśka Probierza miejsce dla sierderova, zjeniova i wybitnego wirtuoza piłkarskiego Cecaricia. Wy to macie tam taki zaciąg przy, którym gruszkowski to pilkarski diament. Na kałuży grają rasowi parodysci!!! 3,2,1 czyszczenie stajni augiasza po miśku czas zacząć!

Michal
Michal
6 dni temu

To chuj Ci w dupę dziadu,w cracovi i tak nawet by na ciebie nie popatrzyli

Miro Juro
Miro Juro
6 dni temu

Piłkarz polskiej Ekstraklasy, reprezentant Polski nie potrafi dośrodkować. W sumie nie jestem zdziwiony bo nie tylko on. Ale dlaczego? Czy to tak trudno wytrenować? No nie! Ja pier…

XDD
XDD
6 dni temu

Ale chamstwo w komentazrach, zazdrościcie mu bo ma chłopak talent a wy pewnie na kasie w biedrze lub magazynie. Grucha rób swoje, trzymam kciuki

عَرَبِيّ
عَرَبِيّ
6 dni temu

No już nie pierdol piłkarzyku.
Gdybyś tylko dostał 10 tysięcy więcej to być całował herb Kabla czy Prokocimia Kraków nawet.

Rich
Rich
5 dni temu

Nie przysięgaj synek! Muszę Ci wyjaśnić, że najlepiej jest mieć obydwa słynne krakowskie kluby w sercu. Tak, jak ja. Chodziłem zarówno na Wisłę jak na Cracovię. Blisko na Błonia z miasteczka studenckiego. Uwielbiam Białą Gwiazdę i uwielbiam Pasy. Jak grają te kluby, to zawsze im kibicuję. I módl się synek, żeby derby były za rok. I wypluj płuca za to. Biegasz od bramki do bramki, dołóż trochę wyrachowania i będziesz dobry. I pamiętaj, że pieniądze niejednego zgubiły! Jak Profesor Ci kasy dołoży, to pójdziesz do Cracovii i bardzo dobrze, czemu nie prawdaż? Precz z prymitywnymi animozjami i pry mitywnymi emocjami. Kibicujmy!

Gargamel
Gargamel
5 dni temu

A kto by Cię chciał ochlej mordo z mszany w Cracovii 😀

Stefan
Stefan
5 dni temu
Reply to  Gargamel

nikt, jebać cracovię kurwę

Mateusz
Mateusz
5 dni temu

nie ma to jak zadac pytanie z oczywistą odpowiedzia i wsadzic to na nagłówek. reakcją uboczną jest nerw pasiaków w komentach itp. Takimi idiotycznymi pytaniami tylko sie dokładacie do tej nienawisci obu stron, niewiele ale sie dokładacie a raczej dokładasz sie panie Warzocha. Całe te dziennikarstwo to hipokryzja kompletna. Kibole sa złem(słusznie) ale żeby troche podkrecic wywiadzik to podejmiemy temat.

Edmund
Edmund(@edmund)
5 dni temu

Na 4 ligę, jesteś idealny .

uah
uah
5 dni temu
Reply to  Edmund

nie byłbym taki pewien. sparingi CLJ z drużynami niższych lig pokazały, że te plewki, szoty, gruchy, a po drugiej stronie myszory, ogorzaly to nie są goście którzy przerastają chociażby IV lige. Chociaz nie kibicuje gorszej stronie błoń to życzę powodzenia Rakoczemu. On jeden wydaje sie potrafi cos więcej niż kopnij-biegnij

Erwin
Erwin
5 dni temu

Wspaniały zawodnik. Ale niestety już jutro będzie musiał przeżyć gorycz spadku.

abc
abc
3 dni temu

„Nigdy w życiu! Nie mógłbym wjechać do mojego miasteczka. Tam ode mnie wszyscy jeździli na Wisłę.” – czy to znaczy, że w tym miasteczku byli sami ubecy i milicjanci/zomowcy? Junior mógłby zapoznać się z historią swojego towarzystwa…

Suche Info
18.05.2022

Gytkjaer bohaterem Monzy, zespół Filipa Jagiełły dalej od Serie A

W pierwszym meczu półfinałowym baraży o awans do Seria A Monza na wyjeździe pokonała Brescię 1:2. 45 minut w zespole gospodarzy rozegrał Filip Jagiełło. Rewanż 22 maja. W sezonie zasadniczym Brescia zakończyła zmagania na piątym miejscu. W ćwierćfinale baraży po emocjonującym meczu i dogrywce wyeliminowali Perugię, zwyciężając 3:2. Gole na wagę awansu do kolejnej rundy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Chicharito wróci do Europy?

Meksykanin, reprezentujący obecnie barwy Los Angeles Galaxy znalazł się na celowniku AEK Ateny. Jak podaje FOX Deportes, nowy trener zespołu ze stolicy Grecji – Matías Almeyda chce rozpocząć swoją kadencję od głośnego ruchu na rynku transferowym. Były szkoleniowiec San Jose Earthquakes, Chivas czy River Plate planuje sprowadzić do Aten Javiera „Chicharito” Hernandeza. 33-letni meksykanin jest […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Legia straci skrzydłowego, ale celuje w jego następcę

Legia Warszawa w najbliższym okienku transferowym będzie musiała załatać jeszcze jedną dziurę. Jak informuje „Legia.net” klub opuści skrzydłowy Benjamin Verbić. W jego miejsce legioniści chcą jednak ściągnąć innego zagranicznego zawodnika. Słoweniec trafił do Legii dzięki zezwoleniu od FIFA. Światowa federacja postanowiła pozwolić piłkarzom z Rosji i Ukrainy na zmianę klubów poza okienkiem transferowym. Benjamin Verbić […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Piłkarki i piłkarze w USA będą zarabiały tyle samo

Po latach walki o równe płace w Stanach Zjednoczonych piłkarki i piłkarze reprezentacji kraju będą wynagradzani tak samo. Decyzja w tej sprawie już zapadła i jest oficjalna. Co to oznacza? Długie negocjacje przyniosły efekty. Władze Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej i związki piłkarzy oraz piłkarek reprezentacji USA ogłosiły porozumienie w sprawie równego wynagrodzenia zawodniczek i zawodników. […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Radosław Majecki w Lechu Poznań? Mistrz Polski monitoruje jego sytuację

Radosław Majecki latem ma zmienić klub. AS Monaco dało zielone światło na jego wypożyczenie, a zainteresowany jego pozyskaniem ma być… Lech Poznań. Informację o tym, że mistrz Polski monitoruje temat byłego bramkarza Legii Warszawa podał Sebastian Staszewski z „Interii”. AS Monaco miało w przeszłości odrzucać oferty wypożyczenia Majeckiego z Belgii, Holandii oraz Włoch. Teraz jednak […]
18.05.2022
Niezły numer
18.05.2022

Piąty finał pucharów dla Rangersów. Wyprzedzą Celtic w europejskich sukcesach?

Dwa. Tyle trofeów w Europie zdobyły kluby ze Szkocji – Rangers oraz Celtic. Największe marki z Glasgow triumfowały odpowiednio w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze Europy (Lidze Mistrzów). Teraz The Gers mają szansę zdobyć drugi puchar i wyprzedzić lokalnego rywala. Rangers mieli rzecz jasna zdecydowanie więcej szans na zdobycie trofeów na Starym Kontynencie. W finałach europejskich pucharów […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Trwa bitwa o pokazywanie Ekstraklasy. Canal+ przeprowadza kontratak

Już w tym tygodniu Ekstraklasa SA ma wysłać do podmiotów telewizyjnych i streamingowych zaproszenia na przetarg. W jego trakcie rozstrzygnie się, kto będzie transmitował spotkania najwyższej polskiej ligi w latach 2023–2027. Nie będzie to jednak klasyczny przetarg, a bardziej konkurs z elementami negocjacji. Wszystko powinno wyjaśnić się do końca czerwca. Kwota 300 mln zł za […]
18.05.2022
Liga Europy
18.05.2022

Siedem scen z życia Giovanniego van Bronckhorsta

Indonezyjskie pochodzenie. Przywiązanie do Feyenoordu Rotterdam. Sukcesy w Szkocji, kłopoty w Anglii, triumf w Lidze Mistrzów z Barceloną. No i ten niezapomniany gol w półfinale mistrzostw świata. Wspominamy karierę Giovanniego van Bronckhorsta, szkoleniowca Rangersów, przed dzisiejszym finałem Ligi Europy, gdzie The Gers zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt. Mistrzostwo z Feyenoordem Giovanni van Bronckhorst urodził się […]
18.05.2022
Liga Europy
18.05.2022

Niedoceniony przez „Wilki”. Uwielbiany przez „Orły”

Nie da się ukryć, że trenerzy z Austrii cieszą się coraz większym zainteresowaniem klubów Bundesligi. Wielu z nich ma w CV epizod pracy w Red Bullu Salzburg, który zdominował austriacką piłkę i jest czymś w rodzaju certyfikatu jakości. Takową zmiankę w swoim życiorysie posiada również Oliver Glasner, którego nazwisko zyskuje na wartości. Jest piątym austriackim […]
18.05.2022