David Stec: Bartkowski był w takiej formie, że nic nie mogłem zrobić

Opublikowane 27.01.2022 09:49 przez

Przemysław Michalak

Zaledwie pół roku trwała rozłąka Davida Steca z Ekstraklasą. Latem ubiegłego roku po trzech latach spędzonych w Pogoni Szczecin przeszedł do TSV Hartberg, ale już po jednej rundzie ponownie jest w Polsce i wiosną zamierza walczyć o czołowe lokaty z Lechią Gdańsk. Dlaczego tak szybko wrócił i czemu tak mu na tym zależało? Jak duże znaczenie miała osoba trenera Tomasza Kaczmarka? Dlaczego nie mógł nic zrobić podczas ostatniej rundy w Pogoni, w której nie zagrał ani minuty? Którego meczu nigdy nie zapomni? W jakim aspekcie liga austriacka przewyższa ligę polską? Zapraszamy. 

Twój transfer do Lechii Gdańsk jest mimo wszystko dość zaskakujący, zwłaszcza że minęło raptem pół roku od odejścia z Pogoni Szczecin. 

Dla mnie też było to zaskoczenie. A że wcześniej wszystko odbywało się po cichu? Nie było wiadomo, czy Hartberg mnie puści. Dużą robotę wykonał tutaj mój agent.

Czyli to ty bardziej chciałeś odejścia niż klub?

Tak. Już latem chciałem zostać w Polsce, agent prowadził kilka rozmów, ale z różnych względów niczego nie udało się sfinalizować. Propozycja z Austrii okazała się najkonkretniejsza, więc zdecydowałem się ją przyjąć, ponieważ chciałem znów grać regularnie. Oceniając po czasie, dobrze zrobiłem. Faktycznie miałem pewne miejsce w składzie, odzyskałem rytm meczowy. To było dla mnie ważne. Nie sądziłem jednak, że tak szybko zaowocuje to powrotem do Ekstraklasy.

Na jednym z austriackich portali wyczytałem, że po przyjściu zimą Patricka Farkasa miałbyś problem z utrzymaniem dotychczasowego statusu w Hartbergu. Miało to znaczenie?

Szczerze mówiąc, nie miało. Oczywiście nie ma co ukrywać, że rywalizacja o miejsce w składzie stałaby się większa, ale nigdy się jej nie bałem. Zawsze chcę się rozwijać i iść do przodu. W każdym razie, to nie przejście Farkasa sprawiło, że zmieniłem otoczenie.

Jakie masz odczucia za ostatnią rundę jeśli chodzi o ciebie?

Bardzo dobre. Fajnie mi się grało, mieliśmy mocną drużynę, a liga austriacka jest wymagająca. Powinniśmy mieć co najmniej kilka punktów więcej, w paru meczach za łatwo nam uciekały. Ze swojej postawy generalnie byłem zadowolony. Miałem grać i grałem, prezentowałem solidną formę, zaliczyłem dwie asysty. Opuściłem dopiero trzy ostatnie kolejki. W meczu z SV Ried naciągnąłem mięsień dwugłowy uda i musiałem zostać zmieniony na początku drugiej połowy. Gdybym się uparł, mógłbym wrócić na ostatnie spotkanie z Wolfsbergerem, ale ustaliliśmy, że nie warto ryzykować czegoś poważniejszego przed przerwą zimową i lepiej spokojnie zrealizować rozpiskę na urlop, żeby w styczniu ruszyć na sto procent z treningami. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że kilka tygodni później będę odchodził.

David Stec: Obowiązkowa służba wojskowa? Austriacy dużo kombinują, nic na siłę [WYWIAD]

O Hartbergu mówiłeś w Austrii, że przeszedł dość podobną drogę jak Pogoń. Gdy przychodziłeś do Szczecina, status „Portowców” był dużo mniejszy niż przy twoim odejściu i tak samo rozwinął się twój niedawny pracodawca. 

Zgadza się. Hartberg dopiero latem 2018 wywalczył historyczny awans do austriackiej ekstraklasy i od tego momentu dynamicznie się rozwija. Grał już w europejskich pucharach [odpadł z Piastem Gliwice w el. LE, red], zamierza budować nowy stadion – to jeszcze może potrwać, na razie nie uzyskano pozwolenia – będzie też otwierana akademia. Tutaj już podano oficjalną datę. Myślę, że TSV nadal może rosnąć jako klub.

Czyli rozumiem, że w takich okolicznościach ósme miejsce po rundzie jesiennej was rozczarowywało?

Zdecydowanie. Od początku tego sezonu celem było wejście do pierwszej szóstki i granie w play-offach o puchary. To realistyczne założenia, bo jak mówiłem, drużyna jest naprawdę dobra. Zbyt często jednak potykaliśmy się na przeciwnikach będących za nami – traciliśmy głupie gole, a sami pudłowaliśmy w dogodnych sytuacjach. Wszystko jednak pozostaje sprawą otwartą, strata do szóstego SV Ried to tylko trzy punkty.

Co do twojego transferu, brzmi to wszystko tak, jakbyś od początku planował, że wracasz do Austrii na chwilę, żeby nie tracić czasu i się odbudować, a potem ruszasz dalej. 

Raczej nie zakładałem, że będę w Hartbergu przez wiele lat. Jak wspomniałem, chciałem kiedyś wrócić do Polski. Okazja nadarzyła się bardzo szybko i skorzystałem z niej. Gdy pojawił się temat Lechii, od razu byłem na „tak”. Reszta zależała od tego, czy uda się osiągnąć porozumienie z Hartbergiem.

Ile minęło od pierwszego sygnału ze strony Lechii do finalizacji transferu?

Cała sprawa toczyła się przez miesiąc lub nawet nieco dłużej. Na początku nie robiłem sobie wielkich nadziei, bo obowiązywał mnie kontrakt i na dość długo zapanowała cisza. Dopiero przed świętami zrobiło się cieplej, a zaraz po nowym roku mogliśmy przechodzić do konkretów.

Twoje przyjście było uzależnione od odejścia Bartosza Kopacza?

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nikt nie dawał mi tego do zrozumienia. Przyszedłem kilka dni wcześniej, a o transferze Bartosza dowiedziałem się dopiero w dniu jego ogłoszenia. Musiało się to szybko potoczyć.

Jak duże znaczenie miała osoba trenera Tomasza Kaczmarka, z którym doskonale znałeś się z Pogoni?

Łatwiej było mi się zdecydować na zmianę, bo wiedziałem, czego się spodziewać po trenerze Kaczmarku, ale sądzę, że więcej miał tu do powiedzenia klub. Obserwował mnie dział skautingu i wydał pozytywną opinię. To również było istotne. Wszyscy w Lechii mieli przekonanie, że warto mnie sprowadzić, nie tylko trener.

Skąd ta przemożna chęć powrotu do Polski? Tak ci się liga spodobała, tak dobrze ci się tu żyło?

No właśnie jedno i drugie. Życiowo fajnie się w Polsce odnalazłem, a do tego Ekstraklasa bardzo mi się spodobała: duże stadiony, znacznie więcej kibiców, dobra infrastruktura klubów, większe zainteresowanie mediów. Cały „pakiet” przypadł mi do gustu.

To jakbyś sportowo zestawił ligę polską z austriacką?

Ekstraklasa jest bardziej wyrównana, ale liga austriacka jako całość prezentuje wyższy poziom. Czołówka jest mocniejsza niż w Polsce. Spójrzmy na ten sezon. Salzburg wyszedł z grupy Ligi Mistrzów i w 1/8 finału zagra z Bayernem. Sturm Graz i Rapid Wiedeń grały w fazie grupowej Ligi Europy, a LASK Linz świetnie sobie poradził w grupie Ligi Konferencji. Kluby Ekstraklasy jeszcze takich dokonań nie mają.

Wiedeńskie kluby są jednak w odwrocie. Austria Wiedeń problemy ma od dłuższego czasu, ale nisko w tabeli znajduje się także Rapid. Konkurencja poszła do przodu czy raczej ta dwójka się cofnęła?

Uważam, że konkurencja poszła do przodu. Jak zauważyłeś, Austria Wiedeń miała kłopoty nie od teraz, tylko od 2-3 lat. Wiele się zmieniało, sponsorzy i tak dalej. Klub próbuje się odbić, zaszły poważne zmiany w zarządzie i sądzę, że najgorsze już za nim.

Jak środowisko austriackiej piłki postrzega hegemonię Salzburga? 

Z jednej strony to klub, który poniżej fazy grupowej Ligi Europy już raczej nie schodzi, więc gwarantuje punkty do rankingu dla całej ligi. Z drugiej, naprawdę trudno z nim powalczyć na krajowym podwórku i emocje w walce o tytuł są zdecydowanie mniejsze niż kiedyś. Musisz mieć idealny sezon, żeby zdobyć mistrzostwo Austrii. Od blisko dekady nikt inny go nie miał (śmiech).

W Pogoni Szczecin spędziłeś trzy lata, z czego przez dwa i pół roku mniej więcej grałeś regularnie. Wiosnę 2021 miałeś jednak straconą, nie wystąpiłeś ani razu. Dlaczego?

Przed sezonem trener Kosta Runjaic powiedział, że wybierze jednego zawodnika na prawą obronę i to on będzie występował przez cały czas. Na początku wygrałem tę rywalizację i grałem wszystko. W grudniowym meczu ze Stalą Mielec doznałem jednak urazu, zmienił mnie Kuba Bartkowski. W następnej kolejce po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie i zaliczył dwie asysty z Wartą Poznań. Kapitalnie wykorzystał swoją szansę, zaliczył rundę życia. Znalazł się w jedenastce sezonu, był nominowany do miana najlepszego obrońcy ligi. To wiele mówi o jego postawie. Starałem się, nie znajdowałem się w gorszej formie niż wcześniej, ale przy takiej postawie konkurenta nic nie mogłem zrobić. Trenerowi nie wypadało czegoś zmieniać. Nie obrażałem się, taka jest piłka.

Na koniec nie było lekkich kwasów? O swoim odejściu powiedziałeś zawczasu w austriackich mediach. Dopiero po fakcie zapytano o nie Runjaica podczas konferencji i musiał je potwierdzić. 

Ogólnie miałem bardzo dobrą relację z trenerem, ale wtedy już od pewnego czasu było dla mnie jasne, że będę chciał odejść. Nie grałem nic, potrzebowałem zmiany, dlatego już wcześniej powiedziałem w mediach, że zmienię klub. Nikt w Pogoni nie miał do mnie pretensji o tę wypowiedź. Rozstaliśmy się w zgodzie i ze wzajemną sympatią.

Który moment w Pogoni wspominasz najmilej?

Cały okres, poza tymi ostatnimi miesiącami, wspominam bardzo miło. Cieszę się, że zdecydowałem się na ten krok i przyszedłem do Polski. Mogłem się rozwinąć i jako piłkarz, i jako człowiek. Na boisku najlepiej mi szło chyba pod koniec 2019 roku. Mecz po meczu najpierw zaliczałem asysty z Legią i Arką, a potem strzeliłem gola Piastowi Gliwice, wtedy aktualnemu mistrzowi. To była moja jedyna bramka w Ekstraklasie. Akurat tamtego dnia na trybunach siedział mój tata. Na pewno tego nie zapomnę.

Takie chwile na polskiej ziemi wynagrodziły twojemu ojcu to, że kilka lat wcześniej zrezygnowałeś z polskiego paszportu? Mówiłeś u nas, że był o to bardzo zły. 

Był, ale z czasem to zaakceptował. To moja kariera i moja decyzja, choć trudno było ją podjąć. Myślę, że przyjście do Polski trochę mu ten fakt osłodziło. Może teraz częściej przyjeżdżać do kraju. Rodzice nadal mieszkają w Austrii, ale średnio raz w miesiącu jeżdżą na Podhale do rodziny.

Dziś jesteś w Lechii i patrząc na sytuację w tabeli, chyba trudno byłoby ci stwierdzić, że nie interesują was europejskie puchary.

Chcemy przynajmniej utrzymać piąte miejsce, ale nie będę zaprzeczał: zamierzamy walczyć o najwyższe cele. Mamy bardzo mocną drużynę, wszyscy ciężko pracowali podczas obozu, nikt nie narzekał. Chłopaki dobrze mnie przyjęli, od pierwszego dnia czułem się super. Nie mogę się doczekać startu ligi.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

CZYTAJ WIĘCEJ O LECHII GDAŃSK:

Fot. FotoPyK/Newspix

Weszło
25.05.2022

„Po meczu chłopcy usiedli na murawie i powiedzieli, że chce im się płakać… ze szczęścia”

Kilkuletni zawodnik jest bezradny, bo jego drużyna przegrywa 0:1 w półfinale, a on nie może nic wskórać, jest cały czas faulowany. W pewnym momencie zaczął płakać. Usłyszał z ławki: „Filip, jest jeszcze dużo czasu do końca. Dasz radę, wierzę w ciebie”. Otarł łzy i przeprowadził akcję dającą wyrównanie, a w konkursie jedenastek stanął na bramce, […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Kulesza: Z dywizji A nie możemy spaść

Już za tydzień reprezentacja Polski rozegra pierwszy z czterech czerwcowych meczów w ramach Ligi Narodów. Dla Czesława Michniewicza będzie to czas, w którym będzie mógł sprawdzić wielu zawodników i wiele rozwiązań taktycznych przed nadchodzącym mundialem. Prezes Cezary Kulesza postawił przed selekcjonerem cel na rozgrywki Ligi Nardodów. – Z dywizji A nie możemy spaść. Celem dla […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Telegraph: Chelsea dostanie 200 milionów funtów na transfery

Londyński klub jest w trakcie przechodzenia wielu zmian organizacyjnych. Trwa proces sprzedaży klubu, który już niedługo powinien zostać oficjalnie zakończony nabyciem go przez Todda Boehlyego. Jak informuje „The Telegraph”, Chelsea w najbliższym oknie transferowym może wydać aż 200 milionów funtów.  Jeżeli skupimy się tylko na samym składzie zespołu, to on też przejdzie konkretne zmiany organizacyjne. […]
25.05.2022
Lekkoatletyka
25.05.2022

25 maja, czyli dzień rekordów. O trzech wielkich lekkoatletyczych wyczynach

Występ pierwszego z nich określono jako najwspanialsze 45 minut w historii sportu. Drugi omal nie spóźnił się na swój start. Gdy jednak już się tam znalazł, jego wyczyn rozsławił zawody i pomógł organizatorom zbudować wieloletnią markę całego wydarzenia. Trzeci był wielkim dominatorem, a uzyskany przez niego wynik tylko to potwierdzał. Jesse Owens, Jacek Wszoła oraz […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Arne Slot. Nowa nadzieja wśród holenderskich trenerów

2008 rok. Dick Advocaat wygrywa Puchar UEFA z Zenitem Petersburg. To 23. trofeum w historii europejskiej piłki zdobyte przez holenderskiego trenera. Niedługo potem Advocaat sięga też po Superpuchar UEFA. Potem jest już długa i bolesna susza. Nacja, która niegdyś słynęła z najlepszych trenerów, przez lata nie wydała na świat nikogo, kto osiągnąłby sukces w europejskich […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Kamil Drygas przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin

Pomocnik zostaje w Pogoni, a umowę przedłużył do końca sezonu 2023/24. Jest jednym z najbardziej zasłużonych zawodników z obecnej kadry zespołu.  – Wielokrotnie powtarzałem, że w szatni potrzebujemy miksu zawodników doświadczonych i młodych. Kamil, ze swoimi cechami i umiejętnościami, świetnie wpisuje się w tę pierwszą grupę. Dodatkowo jest zawodnikiem emocjonalnie związanym z Pogonią i Szczecinem, […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

TOP 15 młodzieżowców Ekstraklasy w sezonie 2021/2022

Koniec sezonu w Ekstraklasie to oczywiście czas podsumowań. Tym razem zapraszamy was do zapoznania się z rankingiem młodzieżowców, w którym uwzględniliśmy – naszym zdaniem – najlepszych piłkarzy U-21. O ile wybór czołówki nie był specjalnie trudny, o tyle ciekawie robi się tuż za podium. To nie był wybitny rok dla najmłodszych piłkarzy w lidze, o […]
25.05.2022
Bundesliga
24.05.2022

Lech, Fortuna, a może ktoś trzeci. Gdzie zagra Kownacki?

Dawid Kownacki w lutym powrócił do Polski po czteroipółletniej przerwie. Wydatnie pomógł Lechowi Poznań w zdobyciu mistrzostwa. Jego najbliższa przyszłość nie jest jednak znana. Kolejorz walczy o jego sprowadzenie, ale rozmowy prowadzone są na wysokich stawkach. Fortuna Duesseldorf liczy na jakikolwiek zysk z zawodnika, który pewnie na zawsze pozostanie największym transferowym niewypałem. Co się może […]
24.05.2022
Weszło
24.05.2022

Przepis o młodzieżowcu zostaje w Ekstraklasie. Kto będzie miał problem?

Po zaciętych dyskusji, które miały miejsce w kilku ostatnich tygodniach, zarząd PZPN podjął decyzję o pozostawieniu przepisu o młodzieżowcu. Sprawdzamy, które kluby mogą być w tej sytuacji spokojne, a w których za chwilę zacznie się gorączkowe poszukiwanie młodych piłkarzy. Przepis o młodzieżowcu obowiązuje w Ekstraklasie od sezonu 2019/2020. Status ten mają piłkarze posiadający obywatelstwo polskie, […]
24.05.2022
Ekstraklasa
24.05.2022

Kądzior: Nie paliłem mostów z Lechem. Może kiedyś temat powróci?

Damian Kądzior latem ubiegłego roku wrócił do Polski po trudnych przejściach w Eibarze i Alanyasporze. Miał być czołową postacią Piasta Gliwice i szybko się nią stał, uzyskując łącznie 14 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Czy po takim sezonie może jeszcze wyjechać za granicę? Czy liczy na powrót do reprezentacji? Dlaczego tyle macha rękami w trakcie meczów […]
24.05.2022
Ekstraklasa
23.05.2022

10 najlepszych zimowych transferów w Ekstraklasie [RANKING]

Całościowo zimowe transfery w Ekstraklasie nie rzuciły nas na kolana, gdy często niezłe referencje na papierze musiały zostać sprawdzone w praktyce. Bez problemu jednak mogliśmy wskazać dziesięć ruchów kadrowych, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Niektóre kluby dzięki nowym piłkarzom ratowały sobie tyłek.  Przygotowując to zestawienie braliśmy pod uwagę różne czynniki. Najważniejszy był rzecz jasna […]
23.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lolekkk
lolekkk
3 miesięcy temu

Dotychczasowe transfery Lechii niestety pokazują, że nie mają ochoty na walkę o coś więcej niż top5.

Czerkas
Czerkas
3 miesięcy temu
Reply to  lolekkk

chyba TOP8…

znawca
znawca
3 miesięcy temu

David miedzy innymi obecnosc Twojej osoby pokazuje, ze najwyzsze cele wam nie groza

janusz ekspert
janusz ekspert
3 miesięcy temu
Reply to  znawca

jesli dla kogos nieosiagalnym bylo wygrac rywalizacje z Bartkowskim, to wielkiej przyszlosci to nie wroze. Ekstraklapowicz, to max co moze z niego byc, parafrazujac klasyka.

Lucky Luck
Lucky Luck
3 miesięcy temu

Dobry ten Stec?

Kiba
Kiba
3 miesięcy temu
Reply to  Lucky Luck

Jak na Polska ligę bardzo solidny

OMG
OMG
3 miesięcy temu
Reply to  Lucky Luck

Dobry zawodnik. Waleczny. Nie odstawia nogi. Bartkowski był w tamtym momencie najlepszym PO w kraju. Nie miał szans go wygryźć.

Weszło
25.05.2022

„Po meczu chłopcy usiedli na murawie i powiedzieli, że chce im się płakać… ze szczęścia”

Kilkuletni zawodnik jest bezradny, bo jego drużyna przegrywa 0:1 w półfinale, a on nie może nic wskórać, jest cały czas faulowany. W pewnym momencie zaczął płakać. Usłyszał z ławki: „Filip, jest jeszcze dużo czasu do końca. Dasz radę, wierzę w ciebie”. Otarł łzy i przeprowadził akcję dającą wyrównanie, a w konkursie jedenastek stanął na bramce, […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Kulesza: Z dywizji A nie możemy spaść

Już za tydzień reprezentacja Polski rozegra pierwszy z czterech czerwcowych meczów w ramach Ligi Narodów. Dla Czesława Michniewicza będzie to czas, w którym będzie mógł sprawdzić wielu zawodników i wiele rozwiązań taktycznych przed nadchodzącym mundialem. Prezes Cezary Kulesza postawił przed selekcjonerem cel na rozgrywki Ligi Nardodów. – Z dywizji A nie możemy spaść. Celem dla […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Telegraph: Chelsea dostanie 200 milionów funtów na transfery

Londyński klub jest w trakcie przechodzenia wielu zmian organizacyjnych. Trwa proces sprzedaży klubu, który już niedługo powinien zostać oficjalnie zakończony nabyciem go przez Todda Boehlyego. Jak informuje „The Telegraph”, Chelsea w najbliższym oknie transferowym może wydać aż 200 milionów funtów.  Jeżeli skupimy się tylko na samym składzie zespołu, to on też przejdzie konkretne zmiany organizacyjne. […]
25.05.2022
Lekkoatletyka
25.05.2022

25 maja, czyli dzień rekordów. O trzech wielkich lekkoatletyczych wyczynach

Występ pierwszego z nich określono jako najwspanialsze 45 minut w historii sportu. Drugi omal nie spóźnił się na swój start. Gdy jednak już się tam znalazł, jego wyczyn rozsławił zawody i pomógł organizatorom zbudować wieloletnią markę całego wydarzenia. Trzeci był wielkim dominatorem, a uzyskany przez niego wynik tylko to potwierdzał. Jesse Owens, Jacek Wszoła oraz […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Arne Slot. Nowa nadzieja wśród holenderskich trenerów

2008 rok. Dick Advocaat wygrywa Puchar UEFA z Zenitem Petersburg. To 23. trofeum w historii europejskiej piłki zdobyte przez holenderskiego trenera. Niedługo potem Advocaat sięga też po Superpuchar UEFA. Potem jest już długa i bolesna susza. Nacja, która niegdyś słynęła z najlepszych trenerów, przez lata nie wydała na świat nikogo, kto osiągnąłby sukces w europejskich […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Kamil Drygas przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin

Pomocnik zostaje w Pogoni, a umowę przedłużył do końca sezonu 2023/24. Jest jednym z najbardziej zasłużonych zawodników z obecnej kadry zespołu.  – Wielokrotnie powtarzałem, że w szatni potrzebujemy miksu zawodników doświadczonych i młodych. Kamil, ze swoimi cechami i umiejętnościami, świetnie wpisuje się w tę pierwszą grupę. Dodatkowo jest zawodnikiem emocjonalnie związanym z Pogonią i Szczecinem, […]
25.05.2022
Weszło
25.05.2022

W Częstochowie znaleźli miejsce na nowy stadion dla Rakowa?

Nikt oficjalnie nie chce na razie rozmawiać na ten temat, ale wygląda na to, że pod Jasną Górą w końcu zaczyna się coś dziać w temacie budowy nowoczesnego i dużego obiektu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Dowiedzieliśmy się, że władze Częstochowy i Raków myślą m.in. o terenach byłej przędzalni czesankowej Elanex. To ponad 14 hektarów. Trwają […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Kto przejdzie do historii?

Już dziś poznamy pierwszego zwycięzcę Ligi Konferencji Europy. Pomimo tego, że rozgrywki te są trzeciorzędne w europejskiej hierarchii, to w wielkim finale zobaczymy uznane marki o bogatej historii. Na skromnym stadionie w Tiranie naprzeciw siebie staną bowiem AS Roma i Feyenoord Rotterdam. Który z tych klubów przejdzie do historii? Kibice? A na co to komu […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Raków Częstochowa chce sprowadzić greckiego obrońcę

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl, Raków Częstochowa rozmawia z AEK Ateny w celu sprowadzenia do klubu Stratosa Svarnasa.  Zdaniem dziennikarza polski klub porozumiał się już z agentem piłkarza i przekonał go do transferu, ale piłkarz ma ważny kontrakt z klubem do lata 2025 roku. Możliwe jednak, że AEK zgodzi się na sprzedaż zawodnika, […]
25.05.2022
Liga Mistrzów
25.05.2022

Antonio Pintus. Trener, który dodaje skrzydeł piłkarzom Realu Madryt

– Metodo Pintus! – krzyczy rozradowany Luka Modrić w szatni Realu Madryt. Królewscy właśnie zafundowali kibicom kolejny mikrozawał, odwracając losy spotkania rzutem na taśmę. To wręcz wizytówka sezonu w wykonaniu ekipy Carlo Ancelottiego. Nie ma w tym przypadku, tak jak i nieprzypadkowo Chorwat śpiewając ściska drobnego gościa w klubowym dresie. Antonio Pintus, włoski trener przygotowania fizycznego, to sekretna broń […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Sport Bild: Gnabry chce odejść z Bayernu Monachium

Nie jest to najlepszy czas dla kierownictwa Bayernu Monachium. Nie dość, że trwa już saga transferowa związana z Robertem Lewandowskim, który chce odejść z ekipy mistrza Niemiec, to podobny ruch rozważa także Serge Gnabry. Taką informację podał „Sport Bild”. Niemiecki skrzydłowy stał się jednym z priorytetów transferowych Realu Madryt, po tym jak Królewskim nie udało […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Oficjalnie: Piotr Tworek nie jest już trenerem Śląska

Mimo że Piotrowi Tworkowi udało się utrzymać Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, nie uratowało to go przed pożegnaniem się ze swoimi obowiązkami.  Za Śląskiem bardzo nieudany sezon, w którym klub był bliski spadku do I ligi. Aby tego uniknąć, w marcu zdecydowano się na zmianę szkoleniowca. Po zwolnieniu Jacka Magiery w klubie pojawił się Piotr Tworek. Śląsk […]
25.05.2022
Uncategorized
25.05.2022

Anglik, który odbudował się za granicą. Tammy Abraham wraca na salony

Już dzisiaj włoski zespół zmierzy się z ekipą z Holandii, by powalczyć o triumf w Lidze Konferencji. Kto będzie jednak jedną z największych gwiazd na boisku? Anglik! Ucieczka z własnej strefy komfortu miała dla Tammy’ego Abrahama same pozytywne konsekwencje. Strzela gola za golem, celuje w wyjazd na mundial z reprezentacją Synów Albionu, a już dziś […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Jurgen Klopp menedżerem sezonu w Premier League

Poznajemy laureatów wszystkich nagród indywidualnych za miniony sezon, a wśród nich są też oczywiście menedżerowie. W Premier League takim wyróżnieniem może pochwalić się trener Liverpoolu, Jurgen Klopp.  Niemiecki menedżer ze swoim zespołem zdobył jedynie wicemistrzostwo, choć o triumf walczył do samego końca, a losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie ostatniej kolejki. Liverpool pod jego […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Legia planuje pożegnać Boruca meczem z Celtikiem

W sobotę mogliśmy oglądać ostatnią kolejkę sezonu Ekstraklasy, która mogła być też ostatnim oficjalnym meczem, w którym w barwach Legii zagrał Artur Boruc. Bramkarz nie wystąpił jednak w starciu z Cracovią, ale Wojskowi planują zorganizować specjalny mecz pożegnalny Boruca, w którym rywalem Legii byłby Celtic Glasgow.  42-letni bramkarz nie występuje w składzie warszawskiego klubu od […]
25.05.2022
Inne sporty
25.05.2022

W pogoni za Vive. Czy w przyszłym sezonie Wisła znów napędzi mistrzom strachu?

Wiśle Płock nie udało się po 11 latach zdetronizować Vive. Niesamowite spotkanie w Orlen Arenie (20:20, 5:3 w karnych dla przyjezdnych) pokazało jednak, że Nafciarze mają dobry plan na postawienie się w PGNiG Superlidze zamożniejszym rywalom. Skoro nie mogą sobie pozwolić na takiej klasy indywidualności, jak kielczanie, muszą skupić się na budowaniu drużyny, która niejako […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Włoskie media: Ibrahimović przedłuży kontrakt z Milanem

Szwedzki napastnik w październiku skończy 41 lat, a mimo to wciąż gra na najwyższym poziomie i nie planuje kończyć kariery. Włoski dziennikarz Nicolo Schira z La Gazzetta dello Sport informuje, że Ibrahimović planuje przez kolejny rok grać w Milanie.  Drużyna z Mediolanu jest świeżo upieczonym mistrzem Włoch. Ibrahimović przyczynił się do tego sukcesu, strzelając w […]
25.05.2022
Liga Konferencji
25.05.2022

Liga Konferencji – puchar pasztetowej czy może jednak coś więcej?

Przed nami finałowe starcie Ligi Konferencji Europy. Zanim jednak myślami uciekniemy już na dobre do Tirany, by analizować szanse AS Romy i Feyenoordu Rotterdam na końcowy triumf, warto się przez moment zastanowić ogólnie nad tymi nowo powstałymi rozgrywkami. Czy powołanie do życia trzeciego europejskiego pucharu, znacznie mniej prestiżowego od dwóch pozostałych, okazało się krokiem w […]
25.05.2022