Skorża: – W każdym oknie powinno się dodać nowych zawodników

redakcja

Autor:redakcja

10 grudnia 2021, 16:24 • 2 min czytania

Reklama
Skorża: – W każdym oknie powinno się dodać nowych zawodników

Lech Poznań z pozycji lidera tabeli przystąpi do kolejnego starcia ligowego z Radomiakiem Radom. Mimo wszystko szkoleniowiec „Kolejorza”, Maciej Skorża, chciałby zimą kolejnych wzmocnień dla swojej ekipy.

Reklama

– Mówiąc o dopływie świeżej krwi miałem na myśli to, że każde okno powinno być zakończone dokooptowaniem do drużyny nowych zawodników. Nie zawsze muszą to być piłkarze o statusie gwiazdy, czasem wystarczą tacy do wzmocnienia rywalizacji. Świeża krew jest ważnym impulsem, dlatego w tym oknie też będziemy chcieli tego dokonać. Transfery to takie coś, czego nie można być do końca pewnym. Mamy jednak kandydatów – zapewnił Skorża.

Szkoleniowiec poznaniaków nie szczędził również komplementów Dariuszowi Banasikowi, trenerowi Radomiaka. – Spodziewam się pewnej reakcji ze strony Radomiaka w sobotę. Darek to trener, który lubi zaskakiwać. Pamiętam nasz ostatni pojedynek przed tym z początku tego sezonu. To był Puchar Polski. Lech kontra Znicz sześć lat temu. Wtedy Zaur Sadajew musiał wejść na boisko w drugiej połowie, żeby załatwić sprawę. Darek przygotował wówczas na nas niespodzianki, które mu się udały. Jak się okazało, było to dla nas naprawdę całkiem trudne spotkanie.

Skorża: „Radomiak będzie chciał zagrać po swojemu”

Z reguły Radomiak u siebie gra odważną piłkę. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę jak grają z nami poszczególni rywale do tej pory, to nawet ostatnio zażartowałem, że praca naszych analityków idzie na marne – przyznał Skorża. – W każdym starciu przeciwko nam zespoły zupełnie zmieniają system gry w porównaniu do standardowego, jaki stosują. Bardziej zagęszczają obronę. Warta użyła nawet sześciu zawodników w linii defensywnej, Nie pamiętam też, kiedy Zagłębie ostatnio raz grało piątką defensorów, a z nami tak spróbował. Do tego trzeba dorzucić też Piasta Gliwice. Myślę, że Radomiak nie pójdzie w tę stronę i będzie chciał zagrać po swojemu. Czyli agresywnie, wykorzystywać wzrost swoich zawodników, stałe fragmenty. Także wrzut z autu z lewej strony w wykonaniu Dawida Abramowicza, to będzie ich silna strona. Także uważam, że pokażą to na czym do tej pory bazowali.

CZYTAJ TAKŻE:

Reklama

fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank