Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Opublikowane 29.11.2021 17:13 przez

redakcja

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego zdania nie jest w stanie zabrać. Ale czy nie zapominamy, że zwycięzca Złotej Piłki powinien być przede wszystkim najlepszym piłkarzem świata? 

I tutaj należy zadać sobie pytanie, jak bardzo daleko jest Jorginho od bycia najlepszym piłkarzem na świecie? Po oczach razi nawet samo zestawienie jego nazwiska z tą frazą na długości jednego zdania. Czy jeśli miałbyś okazję wybrać dowolną jedenastkę piłkarzy, którzy zagrają dzisiaj wieczorem mecz w drużynie, której będziesz trenerem, to twoim pierwszym wyborem byłby właśnie Włoch? Czy gdyby nie był pierwszym, to w ogóle załapałby się do składu? Żyjemy w czasach piłkarskich bogów, ludzi, którzy osiągają wyniki nieosiągalne dla wszystkich piłkarzy, którzy chodzili do tej pory po naszej planecie, a w dyskusji na najlepszego piłkarza świata pojawia się Jorginho?

ZESPOŁOWE ZWYCIĘSTWO NIE ŚWIADCZY O INDYWIDUALNYM GENIUSZU

Piłkarz Chelsea ma swój niepowtarzalny sposób grania w piłkę i wpływ na każdą akcję zespołów, w których występuje. Stawia stempel na każdym ataku, decyduje o kierunku gry, ciężko byłoby pewnie zliczyć serię dziesięciu podań z rzędu piłkarzy Chelsea, bez ani jednego kontaktu z piłką Jorginho. Mimo to nie jesteśmy w stanie precyzyjnie oszacować jego wpływu na sukcesy drużynowe, a to właśnie łatwość w ocenie tego zagadnienia była najczęściej kryterium do przyznawania Złotej Piłki. Czy ktoś wyobraża sobie, by Barcelona w 2011 roku wygrała Ligę Mistrzów i La Liga bez Leo Messiego? Czy ktoś wyobraża sobie, by Portugalia wygrała w 2016 Euro bez Cristiano Ronaldo? A czy ktoś wyobraża sobie, by Chelsea wygrała Ligę Mistrzów, lub Włochy mistrzostwa Europy bez Jorginho? Każdy może odpowiedzieć sobie na te pytania w zgodzie z własnym sumieniem.

To właśnie sukcesy drużynowe pchnęły Włocha do ścisłej czołówki piłkarzy walczących o Złotą Piłkę. Ta pozostaje jednak wciąż nagrodą indywidualną i jej rozdawanie nie polega na nagradzaniu kogoś, kto wygrał najwięcej w danym roku ze swoją drużyną.

Przed półfinałami Euro 2020 media szybko podchwyciły, że w gronie czterech pozostałych drużyn wciąż pozostaje kilku piłkarzy Chelsea, którzy mogli już wtedy pochwalić się zdobyciem Ligi Mistrzów. Do tego byli oni rozłożeni na wszystkie cztery pozostałe reprezentacje, co oznaczało, że na koniec sezonu na pewno będziemy mówić o jednym szczęśliwcu, który w 2021 roku wygra najcenniejsze trofeum klubowe na świecie i wielki turniej ze swoją reprezentacją.

https://twitter.com/championsleague/status/1411662118508806144?fbclid=IwAR15ETUl32l0YZqF9DmXKDHA8brmv-p6AhNDPXU98sGBNCjEDnnE7zZlNyU

W tym miejscu należy się zastanowić – co by było gdyby? Czy jeśli Włosi ostatecznie nie wygraliby mistrzostw, to Jorginho wciąż byłby w ścisłym gronie faworytów plebiscytu? A może wtedy nie byłoby go nawet w czołowej trzydziestce nominowanych?

Idąc tropem przyznawania Złotej Piłki piłkarzom, którzy dołożyli cegiełkę do jak największej liczby trofeów, można się też zastanowić, co by było, gdyby Euro wygrała Dania? Andreas Christensen byłby wtedy na tym samym poziomie, co Robert Lewandowski i Leo Messi? Przecież jeśli jakiś kibic jest ignorantem Premier League, a w czasie Euro akurat wyjechał na wczasy z trójką dzieci i nie miał czasu oglądać meczów, to Christensen może być dla niego kompletnie anonimowy. Tymczasem Duńczyk zagrał w wielu meczach Ligi Mistrzów w drodze do finału, w którym wystąpił przez 51 minut. Później był podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji w trakcie Euro, na którym odpadł w półfinale po starciu z Anglią. Może był więc blisko zasłużenia na nagrodę?

Dalej możemy przypominać sobie w jaki sposób potoczył się finał imprezy i zastanowić się, czy gdyby Leonardo Bonucci nie umieścił piłki w siatce, to Mason Mount stałby się nagle jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, a Jorginho jednak by nim nie był? Można w takim razie wysnuć wniosek, że to Bonucci rozdawał karty do rozstrzygającego się dzisiaj plebiscytu.

Robert Lewandowski wygrał w tym roku tylko Bundesligę, do tego zaliczył blamaż z reprezentacją Polski w trakcie Euro i szybko odpadł z Bayernem w Champions League, a nikt nie wątpi w jego obecność w czołówce plebiscytu Złotej Piłki. Podobnie sytuacja wygląda z Leo Messim, który wygrał Copa America, ale z klubem zdziałał tylko Puchar Króla. Jeśli ktoś chce zostać najlepszym piłkarzem świata lub w ogóle pojawiać się w tej dyskusji, jego kandydatura nie powinna być podawana w wątpliwość przy przeglądaniu braku drużynowych sukcesów. Tymczasem Włoch znalazł się w tym gronie tylko i wyłącznie ze względu na takie sukcesy.

DALEKO MU DO NAJWIĘKSZYCH GWIAZD

O potencjalnym zwycięstwie piłkarza Chelsea ciekawie wypowiedział się ostatnio Antonio Cassano. Były włoski piłkarz twierdzi, że rozmawiał z Jorginho, który przyznał mu rację, że Złota Piłka dla niego byłaby skandalem.

Powiedziałem mu: Jorgi, czy wiesz jaki byłby skandal, gdybyś to ty otrzymał Złotą Piłkę, a nie Messi? Odpowiedział, że absolutnie się ze mną zgadza. Messi zawsze powinien ją dostawać – powiedział Cassano w rozmowie z Christianem Vierim na jednym z kanałów na Twitchu.

Cassano nie gryzł się w język i w tej samej rozmowie przypomniał jedną ze swoich wcześniejszych wypowiedzi, w której ironicznie wspominał, że każdemu dziennikarzowi, który będzie głosował na Jorginho w kontekście Złotej Piłki powinno się odebrać prawo jazdy. Każdego roku po uroczystej gali i poznaniu zwycięzcy plebiscytu, jego organizator publikuje szczegółowe wyniki głosowania, z których można wyczytać kto jak głosował. Największe poruszenie wzbudzają najczęściej głosy z tych najbardziej egzotycznych państw, które czasami odbiegają od głosów z największych futbolowych federacji. Dzisiaj będziemy mogli się przekonać, kto w głosowaniu sugerował się wyłącznie drużynowi sukcesami i postawił Jorginho ponad chociażby Lewandowskiego.

Piłkarz Chelsea bryluje na boisku przede wszystkim w utrzymywaniu się przy piłce i rozprowadzaniu jej między swoich partnerów. Jeśli jednak spojrzymy na statystyki z Premier League z ubiegłego sezonu i porównamy je sobie do Rodriego oraz Jordana Hendersona, którzy pełnią podobną rolę do Włocha w Manchesterze City i Liverpoolu, to nie robią one wcale wielkiego wrażenia. W przeliczeniu na 90 minut meczu to Hiszpan zalicza więcej podań, z kolei Anglik kreuje dużo więcej sytuacji swoim partnerom. Działania defensywne również nie należą do najmocniejszych stron Jorginho, który wyróżnia się jedynie w liczbie przechwytów. Nie można więc mówić w jego przypadku o zupełnym przedefiniowaniu pozycji defensywnego pomocnika, który odmienił futbol i jest jedyny w swoim rodzaju.

Włoch nigdy nie słynął również z aktywności w ofensywie, gdzie jego liczby nie tyle nie robią wrażenia, co praktycznie ich nie ma. W 2021 roku zanotował jedną jedyną asystę, a wszystkie osiem goli zdobył po uderzeniach z rzutu karnego. Do pewnego momentu kariery był to jego znak rozpoznawczy, który w ostatnich tygodniach mocno szwankuje, co powoduje kolejne wątpliwości przy jego kandydaturze do zdobycia Złotej Piłki.

W LISTOPADZIE CZAR PRYSŁ

Nie chodzi oczywiście o same strzały z wapna, ponieważ byłoby mocną przesadą, gdyby to jakiś pojedynczy karny miał decydować o najlepszym piłkarzu świata w danym roku. Bardziej mają tu znaczenie konsekwencje nietrafionych karnych przez Jorginho. Pomocnik Chelsea nie licząc serii jedenastek, podchodził w swojej karierze do 39 karnych, z których wykorzystał 33. Jeszcze kilka miesięcy temu procentowa statystyka jego skuteczności prezentowała się jednak znacznie lepiej.

5 września Włosi grali na wyjeździe ze Szwajcarią, swoim najgroźniejszym rywalem w walce o pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do przyszłorocznych mistrzostw świata. W 53. minucie goście dostali rzut karny, do którego podszedł Jorginho, wykonując swój charakterystyczny przeskok przed strzałem. Yann Sommer skutecznie go jednak zmylił i bez problemu obronił lekkie uderzenie. Skończyło się na bezbramkowym remisie. Druga część sagi wykonywanych rzutów karnych przez Jorginho w meczach ze Szwajcarią nadeszła już w listopadzie. To bardzo istotne, bo 25 października zakończyło się głosowanie w plebiscycie Złotej Piłki. Od tego dnia nic nie mogło już wpłynąć na zmianę wyników.

Wszystkie wydarzenia od tego dnia możemy oddzielić grubą krechą, by zastanowić się, czy kiedykolwiek wcześniej jakiś kandydat do zdobycia Złotej Piłki dopuścił się aż tak dużych błędów już po zakończeniu głosowania? Robert Lewandowski i Leo Messi od tego czasu nic nie nawywijali, a nawet gdyby to zrobili, to pewnie kibice i tak nie przywiązywaliby do tego aż tak dużej wagi, wiedząc na co stać obu gwiazdorów i mając zaufanie do ich umiejętności. Opinia o Jorginho od tamtego dnia mogła się za to znacznie zmienić.

Najpierw, 12 listopada, Włosi grali rewanż ze Szwajcarią w przedostatnim meczu eliminacji. Przez większość spotkania utrzymywał się wynik 1:1, po czym w 90. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla mistrzów Europy, którego skuteczne wykonanie mogło ich wysłać prosto do Kataru. Do piłki podszedł Jorginho, który zmienił technikę strzału, nie zrobił charakterystycznego przeskoku i strzelił dobry metr nad bramką. Mimo że Włosi wciąż mogli później wygrać na wyjeździe z Irlandią Północną, czego nie zrobili, ich klęska eliminacyjna ma teraz twarz Jorginho po spudłowanej jedenastce.

Konsekwencje zajęcia w grupie drugiego miejsca mogą okazać się dla Włochów opłakane. Trafili oni bowiem do tej samej ścieżki co Portugalczycy, którzy w razie ewentualnego finału baraży pomiędzy oboma zespołami, przyjmą Włochów u siebie. Tych czeka więc prawdziwa ścieżka zdrowia w drodze na mundial, który mogli mieć zagwarantowany po wykorzystanym karnym Jorginho.

To jednak nie koniec niechlubnych wyczynów Włocha od momentu zakończenia głosowania. Wczoraj Chelsea w hicie Premier League podejmowała u siebie Manchester United, a Jorginho zafundował swoim kumplom takie atrakcje:

https://twitter.com/utdnicolass/status/1465046551332626438?s=21&fbclid=IwAR1ZhQYeWY_64me0JPSgRxkx_8Rq7bU0cDfJb0Ryb5frx8qPG52VkiFbkn0

Ostatecznie udało mu się częściowo odkupić swoje winy, po tym jak wykorzystał rzut karny i zapewnił The Blues remis 1:1. Za możliwość podejścia do jedenastki musi jednak podziękować Aaronowi Wan-Bissace, bo gdyby nie faul Anglika, to przecież takiej okazji by nie dostał.

Aż ciężko wyobrazić sobie scenariusz, w którym Włoch zostaje wybrany zwycięzcą Złotej Piłki, zbierając najwięcej głosów, a następnie wychodzi na scenę na paryskiej gali, dzień po odstawieniu takiego cyrku w hicie kolejki Premier League i zaledwie dwa tygodnie po pośrednim wysłaniu Włochów do baraży. Jest to dobra nauczka dla wszystkich miłośników piłki, by w plebiscycie Złotej Piłki jednak nie wymyślać tak niepewnych niespodzianek, a skupić się na wybieraniu w nich naprawdę niezawodnych herosów.

HUBERT NOWICKI

Czytaj także:

Fot. Newspix

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Kto zawiódł? Kto zaskoczył? Za nami faza grupowa Pucharu Narodów Afryki

Zakończyły się rozgrywki fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki. Turniej rozkręcał się bardzo powoli – w pierwszej rundzie meczów mieliśmy aż dziewięć wyników 1:0 i dwa bezbramkowe remisy. Ostatecznie jednak wszedł na wyższy poziom, a nie zabrało przy tym kontrowersji i ogromnych niespodzianek.  NAJWIĘKSI PRZEGRANI Żadne rozstrzygnięcie w skali sensacji nie może oczywiście równać się odpadnięciu […]
22.01.2022
WeszłoTV
22.01.2022

STAN FUTBOLU. Kłos, Terlecki, Wąsowski, Rokuszewski

Zapraszamy na kolejny odcinek „Stanu Futbolu”! 
22.01.2022
Inne sporty
22.01.2022

Świątek w czwartej rundzie Australian Open. W kolejnym meczu będzie faworytką?

Darja Kasatkina, pogromczyni Magdy Linette, nie zamierzała łatwo dać za wygraną. Świetnie czuła się dziś w długich wymianach, nie oddawała zazwyczaj punktów za darmo. Kiedy jednak przychodziło, co do czego musiała uznawać wyższość Igi Świątek. Polka górowała nad rywalką w decydujących momentach i wywalczyła awans do 4. rundy w Australian Open (6:2, 6:3). Tym samym […]
22.01.2022
Premier League
22.01.2022

Ward-Prowse najlepszym wykonawcą rzutów wolnych na świecie?

W poprzedniej kolejce Premier League już po raz dwunasty w karierze błyskiem geniuszu przy wykonywaniu rzutu wolnego popisał się James Ward-Prowse. Piłkarz Southampton, mimo że nie jest globalną gwiazdą, wyrasta do miana jednego z najlepszych wykonawców rzutów wolnych w historii ligi. Wydaje się jednak, że niektórych przy komplementowaniu Anglika nieco ponosi.  BUDUJE SWOJĄ LEGENDĘ Gol […]
22.01.2022
Prasówka
22.01.2022

Vuković: Chcę zacząć być odbierany jako trener, który może pracować poza Legią

W sobotniej prasie sporo ciekawych rzeczy ligowych, dwa wywiady z naszymi stranierimi i kolejne wątki dotyczące poszukiwania nowego selekcjonera. PRZEGLĄD SPORTOWY Selekcjonera Polski brak, ale przygotowania do arcyważnego meczu z Rosją trwają. Po obu stronach.  – To będzie zimna wojna – nie ma wątpliwości trener Bogusław Kaczmarek, który był członkiem sztabu szkoleniowego Lego Beenhakkera, kiedy […]
22.01.2022
Brama dnia
22.01.2022

Barry Ferguson kontra Danny Murphy | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę Dnia”. Dziś odcinek wyspiarski – odwiedzimy Glasgow i Manchester. BARRY FERGUSON VS ABERDEEN (22.01.2000) Liga szkocka – fizyczna gra, dośrodkowania i walka o górne piłki? Nie na najwyższym poziomie. Wystarczy spojrzeć na akcję ekipy Glasgow Rangers sprzed 22 lat – defensywa Aberdeen została brutalnie rozklepana przez The Gers. Formalności dopełnił Barry […]
22.01.2022
Liczba komentarzy: 76
Subscribe
Powiadom o
guest
76 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bateusz Morek
Bateusz Morek
1 miesiąc temu

Jak można wpychać Messiego do dyskusji o Złotej Piłce?

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  Bateusz Morek

Nakaz z góry od zakolaka.

Podniecaja sie Kupa America ktora grana jest co 2 lata a karakan w finale potyka sie na pilce i zalicza wystep gorszy od Krychowiaka ze Słowacją.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Powoli przebijacie tymi tekstami zakochany w Roberciku sport peel. Naprawdę nie jest wam wstyd szyć takie gówno? Facet jest czołowym defensywnym pomocnikiem świata, prawdopodobnie gra na najmniej seksowniej pozycji na boisku, ale chyba na najbardziej wymagającej, pokazał to pomagając drużynie wygrać LM i mistrzostwo Europy, świetnie radzi sobie w PL, najtrudniejszej lidze świata. Wpychanie go? Przypominam kretnom, że w 2019 VVD przegrał z Messim minimalnie głosami reszty świata, bo Europa głosowała na niego. Zerknijcie sobie jakie pozycje boiskowe dostawały ZP przed erą Messiego i CRi dopiero potem pierdolcie za Krzysiem o telegazecie.

Bartkor
Bartkor(@bartkor)
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Nie wiem z której choinki się urwałeś, ale musiała być bardzo wysoka. Musiało boleć jak spadałeś na główkę. Obrażasz autora artykułu i zwolenników Roberta Lewandowskiego, jednocześnie totalnie ignorując i umniejszając poczynania naszego zawodnika. Od 2-3 lat zwolennicy „Lewego” uważają, że powinien wygrać, natomiast jego przeciwnicy wymyślają co róż to inne powody, dlaczego nie ma prawa wygrać. Jak miał wspaniały sezon, niestety bez większych sukcesów czy to z klubem, czy to z reprezentacją, to oczywiście jego winą było to, że drużyna nic nie wygrała. Oczywiście wina tego jednego zawodnika, bo przecież chcąc być numerem 1 musi umieć sam wygrywać mecze. Musi być napastnikiem, pomocnikiem, obrońcą i bramkarzem w jednym. Jak w sezonie 2019/2020 zdobył wszystko ze swoim klubem, po raz kolejny zdobywając tytuł króla strzelców, to znowu jedni wymyślili sobie, że g… zdziałał z (sic!) reprezentacją, a inni udowadniali, że przecież liga niemiecka tak naprawdę nic nie znaczy.
Nie chcę polemizować odnośnie innych piłkarzy, bo na pewno nie będę do końca obiektywny, jednak po prześledzeniu jego ostatnich 3-4 sezonów jest on jednym z najrówniej grającym i regularnie znajdującym się w czołowych statystykach zawodnikiem. Zaskakuje mnie tylko, że inne nacje potrafią swoich bronić i stać za nimi murem, nawet jak im się noga podwinie, za to my (jesteś tego najjaśniejszym przykładem) swoich katujemy i wymyślamy wszystko, aby tylko nasz nie zdobył czegoś więcej.
Na koniec jeszcze dodam, że dokonania reprezentacji tak naprawdę nie powinny być brane pod uwagę. Niestety jest to chyba jedyna drużyna, której się nie wybiera i nie ma się w zasadzie żadnego wpływu na przynależność do niej. No chyba, że na zasadzie gram w niej, lub nie. Tylko już widzę takich DudeLange, jakby wdeptali w ziemię „Lewego”, gdyby zrezygnował z reprezentacji, uznając, że i tak w takim składzie jaki mamy, nie mamy żadnych szans na cokolwiek.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Bartkor

Większość polaczków takich jak ten ziomek podpisujący się luksemburskim klubem, to małe, zawistne mendy, które nigdy nic w życiu nie osiągną, więc aż im się gotuje pod kopułą gdy widzą, że jednak jakiś Polak jest w stanie odnosić sukcesy i najchętniej by go zakopali w gównie, w którym sami żyją na co dzień. Taka cecha narodowa.

vice-mistrz
vice-mistrz
1 miesiąc temu

Jak można wpychać dobijacza na pustą do dyskusji o Złotej Piłce?

Jak można być najlepszym i nie wyjść nawet z grupy podczas Euro?
Jak można być najlepszym i nie wygrać LM?

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  vice-mistrz

Nie wina Roberta że reszta drużyny kopie się po czole. Chłop ciągnął ich za uszy że Szwecja i Hiszpania. LM wygrał podczas akademii. Co wygrał Messi oprócz pucharu dżungli?

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Jak byś się tak matołku zastanowił to CA ma teraz większą wartość niż ME, w których brakuje tylko Luksemburga i Księstwa Monako.
I jak teraz wygląda to ciągnięcie za uszy XD z 4 miejscem w grupie? XD do potęgi.

Marek0712
Marek0712
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Skoro jak piszesz CA ma większą wartość niż ME, to przypomnij mi proszę w którym roku ostatnio reprezentanci CA wygrali MŚ?

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

CA nigdy nie będzie miało większej wartości co pokazują mistrzostwa świata gdzie rządzi Europa. Matolku. Ile razy od 2002 ktoś z Ameryki Południowej był na podium? Raz Urugwaj i raz Argentyna. Więc twój wpis jest z duoy

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Ja porównuję dwa turnieje rangi kontynentalnej, a ci o MŚ XD

Bartkor
Bartkor(@bartkor)
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Zapomnij o reprezentacjach. Jak dla mnie, to reprezentacje nie powinny być brane pod uwagę lub poprzez jakiś pryzmat braku umiejętności pozostałych zawodników tychże reprezentacji. Bo jak ma się bronić Lewandowski wynikami grając w takiej reprezentacji Polski z wynikami reprezentacji Portugali z Ronaldo w składzie, reprezentacją Argentyny z Messim, czy Włoch z Jorginho? Niestety reprezentacji nie da się zmienić i musisz grać tym, co masz.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  Bartkor

Czyli wychodzi, że Lewandowski jest genialny tylko wtedy kiedy podaje mu Miler czy Gorecka, ale jak już musi coś zrobić z Zielińskim i Klichem to jest cieniem samego siebie?

Przecież takie postawienie sprawy ośmiesza teorię, że Roberci to nadpiłkarz, który sam wygrywa mecze.

Bartkor
Bartkor(@bartkor)
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Nie przesadzaj. Ronaldo i Messi bez odpowiedniego wsparcia też się nie liczą. Pewnie oglądałeś tylko mecze, kiedy ich drużyny nie miały zadyszki i współpraca się układała, ale akurat siedziałeś w sraczyku, kiedy drużyna nie istniała i takie tuzy w ogóle nie były widoczne. Nie sztuka grać w reprezentacji Portugalii, Włoch, Anglii, Hiszpanii, które to są skazane na sukces i nawet w czasie słabszego występu robisz tą jedną jedyną akcję, kiedy to jesteś na ustach wszystkich. Chciałbym wkomponować do naszej reprezentacji takiego Messiego, czy Ronaldo i popatrzeć jak ten pierwszy kopie po nogach przeciwnika, a ten drugi stoi przy linii bocznej i płacze, a wszystko to z niemocy i bezradności. Nie jeden mecz widziałem, jak Messi właśnie z tej bezradności grał jak zwykły cham i prostak. I to Ty piszesz o jakimś nadpiłkarzu. Od 10 lat słyszę o jakichś „kosmicznych”, „galaktycznych” piłkarzach i to w kontekście obu rywali „Lewego”, a czego ani razu nie wspomniałeś. Nie słyszałem zaś nigdy stwierdzenia o galaktycznym „Lewym”, za to w co drugiej Twojej wypowiedzi odnajduję takie nabijanie się z niego.

Mackiki
Mackiki
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

znasz kogos pedale kto oglada kupe ameryke ?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Porównywanie dwóch „turniejów rangi kontynentalnej” ma sens, matole, dopiero wtedy gdy porównywane jednostki mogą się ze sobą bezpośrednio zmierzyć. Inaczej to tak, jakbyś porównywał chuja Azjaty z chujem Murzyna. Super że jakiś Azjata ma największego w Azji, niestety w starciu z Murzynem jest dwa razy mniejszy.
Kapewu?
Pewnie nie, bo jesteś ograniczony umysłowo.
Iksde do sześcianu.

Stefan1916
Stefan1916
1 miesiąc temu

Lewy na złotą pilke ma takie same szanse jak Legia na spadek.

Karma dla polaków za nabijanie sie z mistrza Polski – Legii Warszawa 😀

Ppp
Ppp
1 miesiąc temu

Dla mnie bzdura jest przyznawanie nagrody za rok kalendarzowy a nie cały sezon pilkarski. Dla przykładu w obecnym sezonie tak Messi jak i Jorginho mają strzelone po 4 bramki. ( liga + lm). Jeśli weźmiemy pod uwagę w jak ogórkowej lidze gra PSG to czas od sierpnia jest zdecydowanie na korzyść naturalizowanego Włocha.

Mariano Italiano
Mariano Italiano
1 miesiąc temu

Zespołowe zwycięstwo nie świadczy o indywidualnym geniuszu. I dlatego Messi nie powinien być wtop 3 tegorocznego plebiscytu, gdzie wepchnieto go za Copa American i grę dla PSG.

vice-mistrz
vice-mistrz
1 miesiąc temu

Spójrz w statystyki z CA. Messi wszystkie rozjebał. Król strzelców, MVP, najwięcej asyst, najwięcej dryblingów itp.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  vice-mistrz

Tak samo w LL, ale nie fap fap fap Roberciku XD

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Jorginho za zeszły rok spokojnie powinien być w pierwszej trójce. Mózg Chelsea i Włoch. Dla mnie nieporozumieniem jest Messi w tym zestawieniu. Bo niby za co? Nic nie grał w klubie a jego reprezentacja wygrała Copa america po raz pierwszy od 28 lat. Puchar w którym gra 12 drużyn w tym Katar. No litości. Osobiście uważam że brak Jorginho w tym towarzystwie to skandal. No ale nie jest tak medialny jak Messi. Powtarzam Messi który od dobrych 3 lat jest pod forma i zwyczajnie tupta po boisku ma dostać złotą piłkę bo wygrał puchar gdzieś w dżungli złożony z 12 zespołów. Europa rządzi w piłkę nie Ameryka południowa. Taka Szwajcaria na dzisiaj wciąga te wszystkie drużyny z Copa Ameryce nosem

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Mózg Chelsea, który w sezonie 20/21 rozpoczął w pierwszym składzie 23/38 mecze w lidze, 10 razy w ogóle nie pojawił się na boisku xDDD

Chłopie, po co ty to wypisujesz, jak nie oglądasz tych meczów, nie śledzisz wyników, nie znasz składów, taktyki itp.?

Nie lepiej się przerzucić na wędkarstwo lub dyskusje na fanpejdżach antyszczepów? Tam nie trzeba żadnej wiedzy i można pisać takie idiotyzmy.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Ok. Mejt idź po kolejna dawkę żeby być bezpieczny. Tylko kurze jak to jest że zaszczepiony wciąż zaraza ale jest mniej niebezpieczny niż niezaszczepiony. Skoro jesteś zaszczepiony to nie powinieneś się nie bać niezaszczepionych? Co to za szczepionka która Cię nie chroni przed chorobą? Argument z zupy „przejdziesz, covida ale lagodniej” aha. Super dzięki tej mnie 8 dawkę ja to kupuje. Wiedzy nie muszą mieć ci którzy na zawołanie rządów i korporacji które oszukuja cię od zawsze na wszystkim ida i robia bezrefleksyjnie szczepienia które kurwa nie działają :).
A Co do Jorginho to chłopie meczy w sezonie jest tyle że nie będziesz grał wszystkich. Po co miał grać z drużynami z końca tabeli skoro Chelsea i tak to bierze? Liczy się jego wpływ na drużynę w meczach Premium a ten był ogromny.
Widzisz i pisze Ci to ten debil który nie chce szczepionki która nie działa. Od razu jestem antyszczepionkowcem bo odmawiam tej jednej. Litości

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

„Skoro jesteś zaszczepiony to nie powinieneś się nie bać niezaszczepionych?”

Nie boję się, stwierdzam, że są mało inteligentni i mnie irytują, gdyż moja mama czeka na pilny zabieg drugi miesiąc, bo szpitale są zajebane 30- i 40-letnimi antyszczepionkowcami bez przeciwwskazań medycznych, którzy nie potrafią spojrzeć dalej niż czubek swojego nosa.

Oczywiście, że szczepionka działa, twój mózg nie działa, gdy czyta statystyki śmiertelności osób zaszczepionych i niezaszczepionych. I jeszcze te zgrane idiotyzmy z filmików szurii, że niezaszczepiony jest bezpieczniejszy, bo jak jest chory to ciężko przechodzi xD Wyłącz tv, włącz fanpejdż Zięby.

—— A wracając do tego, o czym masz jeszcze mniejsze pojęcie, niż o medycynie, do piłki. —————–

„Po co miał grać z drużynami z końca tabeli skoro Chelsea i tak to bierze? Liczy się jego wpływ na drużynę w meczach Premium a ten był ogromny.”

xD Ty jesteś jakiś jebnięty gościu? Wymyślasz takie idiotyzmy, że to się nie mieści w głowie.
Finał CL z City – nota Jorginho whoscored 6.4, gorszy tylko Werner – 6.3

Najlepsi Havertz – 8.0, James 7.7, Kante 7.6.

Rzeczywiście ogromny wpływ, 79% celnych podań (xD), 1 przechwyt, 3 faule, raz przegrany drybling, 0 pojedynków powietrznych. Złota Piłka z miejsca.

Kolejny mecz premium Jorginho – 25.09.2021
Chelsea – Manchester City 0:1

Jorginho ocena 6.1, gorszy tylko (a jakby) Werner 5.9

Absolutny paździerz występ – 3 straty, 0 przechwytów, absolutnie przyćmiony przez środek Bernardo – Rodri, de Bruyne.

Finał Euro 2020?
Jorginho przeciętny występ (nota 6.5), najlepsi Bonucci 7.8, Bernardeschi 7.3 i Chiellini 7.0. Do tego spierdolony karny.

Rzeczywiście kurwa kandydat do Złotej Piłki jak w mordę strzelił, słabe mecze z czołówką (+ten świeży z United), gole z karnych i 1 asysta na sezon w lidze. Każdy dobrze wie, że Chelsea stoi na Kante, Azpim i wahadłach, a nie Jorginho.

Na chuj ty zmyśliłeś to gówno z meczami premium? Nie dziwię się, że te farmazony o szczepionkach nakurwiasz, jak masz takie podejście do riserczu. Posłuchaj jeszcze więcej Dzikiego Trenera, wytłumaczy ci świat na chłopski rozum.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Niewydolność służby zdrowia zawdzięczasz wszystkim kolejnym rządom które miały ja w dupie. Nawet na miesiąc przed pandemia odebrali twojej matce pieniądze na leczenie raka i dali TVP. Na twoje nieszczęście nie słucham farmazonow tylko widzę co się dzieje wokół mnie. Jestem jeszcze z pokolenia które umie samo wyciągać wnioski. Szczepionki działają? Powiedz to moim znajomym którzy po drugiej dawce przechodzili covid. I nie życzę sobie aby takie nic jak Ty mnie wyzywalo na forum

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Wyzywam głównie idiotyzmy, które wypisujesz 🙂
Wymyśliłeś absolutny farmazon z meczami premium, dobrze, że chociaż nie próbujesz tego bronić na siłę.
W żadnym momencie nie udowodniłeś, że Jorginho zasługuje na top3 w głosowaniu na piłkarza roku.

————————-

„Powiedz to moim znajomym którzy po drugiej dawce przechodzili covid. I nie życzę sobie aby takie nic jak Ty mnie wyzywalo na forum”

Gościu, ale ty nie masz pojęcia na temat, na który próbujesz rozmawiać. Szczepionki chronią przede wszystkim od śmierci i ciężkiego przebiegu po zarażeniu sars-cov-2.
To, że ktoś umrze, bo miał słabą odporność, nadwagę, problemy z krążeniem itp. to nie jest żaden dowód na to, że nie należy się szczepić, jak przedstawia to szuria.
Szczepionka to nie jest LEK na covid, który go neutralizuje. To wsparcie organizmu przed tym, abyś nie miał uszkodzonych płuc, układu nerwowego. Wielu wytrenowanych sportowców dochodziło do siebie miesiącami po przejściu covida mając zadyszki, problemy z myśleniem, bezsennością, a szurki dalej się najbardziej boją szczepionki.

„Niewydolność służby zdrowia zawdzięczasz wszystkim kolejnym rządom które miały ja w dupie.”
Dziwnym trafem podobne zabiegi w lato wykonywane były od ręki 🙂 Tylko teraz trzeba było zamykać całe oddziały, bo szurki się boją igieł, a potem błagają na łożu śmierci i przyznają, jak głupi byli.

„Nawet na miesiąc przed pandemia odebrali twojej matce pieniądze na leczenie raka i dali TVP.”
Nic nie odebrali, to był sprawny zabieg politycznej narracji. Po prostu dali 2mld na produkcję pisowskiego szamba na Woronicza.

A 2 mld w NFZ to kropla w morzu potrzeb. Dokładnie 2% wydatków rocznych. No ale skąd ty niby masz to wiedzieć, skoro twoja ciekawość świata kończy się na nagłówkach lub 3 losowych prawicowych fanpejdżach.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Dlaczego prywatny sektor służby zdrowia działa normalnie?

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

„Dlaczego prywatny sektor służby zdrowia działa normalnie?”

xDDDDDDDDDD

Tak, bardzo normalnie. Może dlatego, że zajmuje się głównie najprostszymi zabiegami i badaniami u młodych/średnio starszych osób, przeważnie dobrze sytuowanych w wielkich miastach. Którzy są w większości bardzo zdrowi.

Innymi zajmuje się publiczna służba zdrowia.

Dalej zamierzasz pierdolić te farmazony?

Ty jesteś bardzo niedokształconym, niedoinformowanym człowiekiem.
Nie masz absolutnie pojęcia o służbie zdrowia.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

No tak, 30 i 40-letni „antyszczepionkowcy” muszą zrobić przejście dla Ciebie i Twojej Mamy. Tylko przepraszam bardzo, z jakiej, kurwa racji?
Zanim wytkniesz komukolwiek niską inteligencję, uświadom sobie, że samemu reprezentujesz podręcznikowy idiotyzm.

Do kalkulacji opłacalności szczepienia potrzeba takiego czegoś:

Ryzyko śmierci na daną chorobę > ryzyko śmierci w wyniku powikłań poszczepiennych

Plus

Ryzyko powikłań po przejściu choroby > ryzyko powikłań poszczepiennych

Niestety, liczby żadnego z powyższych nie potwierdzają. Matematyka i określanie ryzyka na poziomie przedszkolnym, tłuku.
Pozdrawiam serdecznie

1908
1908
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

a pod respiratorami ludzie leżą i umierają dla zabawy foliarski pojebie xD

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

„No tak, 30 i 40-letni „antyszczepionkowcy” muszą zrobić przejście dla Ciebie i Twojej Mamy. Tylko przepraszam bardzo, z jakiej, kurwa racji?
Zanim wytkniesz komukolwiek niską inteligencję, uświadom sobie, że samemu reprezentujesz podręcznikowy idiotyzm.”

xDDDDDDDD o cholerka

Gościu, ja rozumiem, że antyszczepom się już różne scenariusze agresywne w głowie powkręcały o spisku światowym, czpiowaniu, itp., ale to jest absolutna intelektualna biała flaga.

Może z takiej racji, że antyszczep nie dość, że sam bardziej ryzykuje śmiercią lub ciężkim przebiegiem, to jeszcze wzrasta liczba nadprogramowych zgonów ludzi, którzy nie doczekali pomocy przez zapchane szpitale?
Czy każdy musi być jak Dziambor, który uwierzy, że to nie są żarty dopiero jak przejdzie ciężko zarażenie i dopiero pójdzie się zaszczepić?
Chociaż ten baran i tak wkręca takim ludziom jak ty, że szczepionki są złe. A potem nagle jest w radio Zet gościem Mazurka, który otwarcie mówi, że zaprasza tylko zaszczepionych xD

W Polsce zmarło w 2020r. 560k ludzi w rok przy urodzeniach 340k. Wielu z nich nie miało covida, tylko raka, czekało po wypadku na karetkę, nie doczekało pomocy na sorze po wylewach i tak dalej i tak dalej.

Bo 40-latek musiał udowadniać wbrew nauce i statystykom swoim kolegom, że BILL GATES GO CHCE OTRUĆ szczepionką. A potem płacz w szpitalu i „uuuu dajcie szczepionkę błagam, ja tak na żarty tylko z tym fałszywym certyfikatem”.

A Ty dalej myśl „z jakiej kurwa racji”.

PS
Mam jeździć autostradą 40km/h, bo tak mogę? Nie, chcę, żeby inni też mogli korzystać z tej drogi, zwłaszcza ci, którzy w danym momencie potrzebują tego trochę bardziej.
To jest właśnie logika antyszczepów, którzy nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.
Zapierdalać bez maseczek, udawać, że nie ma wirusa, a potem jeszcze wyzywać ludzi, którzy chcą, żeby jak najszybciej się z tym uporać i wrócić do normalności, żeby ludzie mieli hajs z biznesów, a szpitale mogły robić zabiegi pacjentom tego wymagającym, a nie trzymać 40-latka pod respiratorem.
Serio, wyjdź czasem ze swojej pieniackiej roli, zatrzymaj się i pomyśl.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Widzisz. Nie rozumiesz sedna naszej rozmowy. Ja nie zaprzeczam coronavirusowi. Zaprzeczam skuteczności szczepionek na niego.
Gdybyś czytał coś więcej niż moje komentarze na weszło wiedzialbys że ten świat jest zdolny do wszystkiego i powinieneś poddawać w wątpliwość wszystko co cię otacza. Bo tak ten świat stworzyliśmy my ludzie. Niestety. Idź szczep się nawet 8 dawkę szczepionki nie przetestowanej do końca (Tak tak pracowali nad nie od lat wiem wiem), pierwsza która wnika w twoje białko i nikt nie zna skutków długoterminowych. Idź i się szczep bo masz prawo. Ale ja mam prawo się nie szczepic i chce z niego korzystać i to Ty jestes tym krzykaczrm bo to Ty się przyjebales wczoraj jako pierwszy o „antyszczepy” idź i kurwa daj mi spokój ziom

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Ja tylko użyłem porównania, że piszesz o piłce głupoty jak antyszczepy na swoich grupach w temacie szczepionek, ty się poczułeś dotknięty, że niby ciebie wyzywam o szczepionki xD
Gdybyś nie zaczął się oburzony pultać, to nikt by tu nie poruszył tematu szczepionek 🙂

To nie są himalaje logiki, a i tak poległeś na tej wspinaczce.

Idę się szczepić 3 dawką szczepionki za 2 tygodnie, bo w przeciwieństwie do Ciebie czytam coś więcej niż komentarze na weszło i potrafię czytać wyniki badań dotyczących poziomu przeciwciał i rozumiem mechanizm działania szczepionki mRNA.

„pierwsza która wnika w twoje białko”
Nie, szczepionka nie wnika w białko. Ona ma sprawić, że twój organizm wytworzy białko kolca i wytworzy odpowiedź immunologiczną (przeciwciała). Nie ma żadnej kopii DNA.

Nigdy w historii tak duże firmy farmaceutyczne nie poświęciły praktycznie całego budżetu R&D na rozwój jednej szczepionki. Stąd te płacze o „niezbadanie” szczepionki są dosyć zabawne. Oczywiście, że są publiczne wyniki badań, tylko antyszczepom się tego nie chce słuchać, bo lepsza jest prostsza wersja, że to spisek światowy.

Możesz się bać szczepionki, ale prawda jest taka, ze dużo bardziej niezbadane są skutki „długiego covida” i jego kolejnych mutacji.

A najgorsze jest to, że Afryka dalej jest zaszczepiona w 7%, przez co wirus będzie tam mutował jeszcze kilkukrotnie.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Słuchaj, odklejeńcu – nie mam pojęcia w jakie rejony internetu zabrnąłeś i gdzie wyczytałeś o światowym „czipowaniu” oraz spiskach Gatesa, jednak ja na takie pierdoły czasu nie marnuję.
Proste jak drut żądanie:

Chcę potwierdzenia, że ryzyko śmierci i powikłań w wyniku choroby przewyższa ryzyko śmierci związane ze szczepieniem.

Mówiłeś coś o intelektualnej „białej fladze”, więc domyślam się, że z miotu najbystrzejszych to Ty nie pochodzisz, jednak tak prostą rzecz powinieneś pojąć.

Spotkałem masę typów Twojego pokroju. Gdy człowiek kieruje się zdrowym rozsądkiem i żąda szczegółowej specyfikacji produktu, który ma sobie wstrzyknąć w dupsko, nazywacie go „foliarzem” i innymi bzdurnymi określeniami rodem z gimnazjum.
Wszystko z czego korzystasz, to właściwe humanistom (i to takim z niższej ligi) dowody anegdotyczne i założenia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Gadasz głupoty o Dziamborze i kręcisz różnorakie fikołki. Da się prościej – liczby. Konkretniej – jedna, dwie linijki liczb. Na przykład:

Na podstawie zebranych danych, w grupie wiekowej 18-54 ryzyko zarażenia chorobą xyz wynosi 12.3%, a ryzyko śmierci na nią – 0.74%. Dla uproszczenia przyjmiemy, że zczepionka abc minimalizuje ryzyko zarażenia do zera. Ryzyko powikłań poszczepiennych to około 25%, przy czym ryzyko ciężkich powikłań prowadzących do zgonu to około 0.12%.

W takim przypadku podejmuję pewne, niewielkie ryzyko, by, przy dobrych wiatrach, pozbyć się kilkukrotnie większego ryzyka śmierci na daną chorobę. Kumasz?
Na tym polega zarządzanie pieniędzmi, sobą i innymi ludźmi. Wymieniam coś na coś innego, co jednocześnie cenię wyżej, rozumiesz? Jeśli chcesz, dalej wymieniaj siekierkę na kijek, a nawet kupuj „orginalne” perfumy od Cyganów z dworca czy bierz w kredyt garnki za 10 tysięcy złotych. Lubisz żyć bezrefleksyjnie i być dymanym? Twoja wola, jednak problem pojawia się wówczas, gdy agresywnie tę swoją głupotę promujesz.

Bardzo bym chciał się mylić. Udowodnij mi to proszę za pomocą faktów i reprezentujących je liczb – tak, bym mógł określić ryzyko i opłacalność. Za pierdoły i gdybanie z góry dziękuję.

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

„. Dla uproszczenia przyjmiemy, że zczepionka abc minimalizuje ryzyko zarażenia do zera. Ryzyko powikłań poszczepiennych to około 25%, przy czym ryzyko ciężkich powikłań prowadzących do zgonu to około 0.12%.”

Haha, co to kurwa jest? Ryzyko powikłań poszczepiennych 25% xDDDDDDD
13 tysięcy NOPów na 20mln szczepień.
Uproszczony to jest twój system myślowy człowieku.

„Na podstawie zebranych danych”
Które wymyśliłeś xDDD

https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/11/Raport-NOP-do-15.11.2021.pdf
Masz liczby dostępne na 3 sekundy szukania w google, tylko ty ich nie chcesz czytać.

Wolisz pisać absolutne idiotyzmy o perfumach od cyganów i kredytach na garnki i interpretować świat na chłopski rozum.

„Bardzo bym chciał się mylić.”
To jedyne prawdziwe zdanie w tym komentarzu.

Gościu, matematyka jest bardzo prosta.

Jeśli zaszczepionych jest 20,3/38 mln obywateli, a (dane 30.11.21r.) „Z 526 osób zmarłych z powodu COVID-19 ujętych we wtorkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia, 386 było niezaszczepionych.”, to oczywistym wnioskiem jest, że w mniejszej grupie jest większa śmiertelność.

Dzieci do 12 roku życia się nie szczepi. Według GUS jest ich około 5 mln.
Zatem 20,3mln z 33 mln obywateli się zaszczepiło (teoretycznie, bo idioci dalej biorą fałszywe certyfikaty).

Tym samym 39%, którzy się nie zaszczepili stanowią prawie 3/4 zgonów, 73%.

Badanie włoskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, które debunkuje główny mit antyszczepów, że PRZECIEŻ SZCZEPIENI TEŻ UMIERAJO:

„Wyniki pokazały, że średni wiek osób, które zmarły pomimo zaszczepienia, wynosił 85 lat. Średnio mieli również pięć innych chorób równoległych. W przypadku osób niezaszczepionych średni wiek zgonu wynosił 78 lat, a osoby te miały po cztery równoległe schorzenia.”
Widać różnicę?

Ja doskonale wiem, że ty dalej będziesz pierdolić swoje głupoty, ale tu masz same liczby. Tylko że one będą Tobie przeszkadzać, bo się z nimi nie zgadza twój światopogląd.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Ty naprawdę jesteś niegramotnym gościem. „Dane, które wymyśliłeś…” – tak, wymyśliłem je, miałem nadzieję, że to jest oczywiste – dałem Ci najprostszy możliwy przykład, z wymyślonymi danymi. Niestety, całkiem ten przykład zignorowałeś i powołujesz się na „matematykę”, czyli dane dotyczące części światowej populacji na przestrzeni kilku-kilkunastu miesięcy.
Czy dociera do Ciebie, ociężały Panie, że szczepionki są dopuszczone do użytku warunkowo, ze względu na ekspresowe ich powstanie w stosunkowo polowych warunkach?

To tak, jakbym dał kilku osobom kilka paczek fajek do wypelenia, monitorował je przez miesiąc i powiedział – widzicie? Nikt nie dostał raka, tak więc palenie nie powoduje raka.
Jeszcze inaczej – to tak, jakbym przetestował na giełdzie system, który działał na wąskim wycinku danych i stwierdził, że mam działający system.

Ja doskonale wiem, że Ty dalej będziesz pierdolić swoje głupoty, ale tu masz same, logiczne argumenty 🙂 Które raz po raz ignorujesz.
Przy okazji mojego drugiego postu skompromitowałeś się brakiem wiedzy o rynku walutowym. Dosłownie wyjebałeś się tam na pysk, udowadniając, że nie masz pojęcia, jak wyglądało ustalanie LIBOR w przeszłości. Nawiązałem jak byk do afery sprzed kilku lat, która doprowadziła do aresztowań za manipulację rynku Forex i która potwierdza, wraz z resztą, że rynek ten był manipulowany przez całe lata.
Cóż, nadal stoisz przy swoim. Prawdopodobnie powinienem uznać Cię za foliarza.
Jesteś smutnym dzieciakiem, rzucającym hasłami pokroju WIBOR po to, by przeciętnym ludziom namieszać we łbie i wyjść na inteligenta.
Nie jestem w stanie stwierdzić, że jesteś nieinteligentny, bo ta przepychanka, jak i inne tego typu, to wielkie manewry ludzkich mechanizmów obronnych. Takie zawody w wypieranie argumentów drugiej strony, by utrzymać odpowiedni poziom samooceny. Tak więc, z intelektem nie ma to nic wspólnego, jednak z pełnym przekonaniem stwierdzam, że wiedzy to Ty nie masz żadnej i udowadniasz to raz po raz.
Na szczęście między wierszami można wyczytać, że tam, gdzie kompletnie nic nie wymyślisz, ignorujesz argumenty oponenta. To dobrze wróży – przynajmniej nie pchasz się w ogień na chama.
W ten sposób zignorowałeś:

 1. Tezę, jakoby mutacje choroby miały doprowadzić do cyklu szczepień, który NIGDY się nie skończy – jest to bardzo racjonalne i na ten moment, właśnie tak to wygląda
 2. „70% zaszczepionych w Niemczech przy agresywnych obostrzeniach” – ta informacja pochodzi od znajomych mieszkających w Niemczech. Żaden z nich nie był, ani nie jest „antyszczepem”, a zniechęcił się do szczepień przez nazistowską wręcz, politykę wobec niezaszczepionych. Mimo tego, że większość kraju przyjęła dawkę, żadna z wcześniejszych obietnic nie została spełniona. Widoków na normalność nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Jesteś kompletnie ślepy na fakt, że utrzymywanie pandemii jest jak najbardziej na rękę ludziom „na górze”, ze względu na możliwość stopniowego zaostrzania przepisów. Korzystają na tym:

 1. Ukochane przez foliarzy korporacje – na szczęście, tylko przypadkowo
 2. Wszyscy – ze względu na stopniowe ograniczanie prywatności i możliwość pobierania większej ilości danych o obywatelach. Po 2001 były kontrole na lotniskach, w ostatnich latach – KYC przy kupnie kryptowalut (jakby przestępca nie mógł tego łatwo obejść) i rejestracja numerów telefonów na nazwiska a teraz będą cyfrowe paszporty szczepionkowe, cyfrowa gotówka oraz cyfrowe dowody tożsamości.

Na koniec wrócę do rynku Forex – to o dziwo ważny przykład. Faktem jest, że większość płynności pochodzi z kilku najważniejszych banków, istnieje szereg afer, które potwierdzają, że banki te współpracowały ze sobą, okradając podmioty spoza „kręgu”, a Ty nadal uważasz, że to wolny rynek. Zwyczajnie cierpisz na coś, co w psychologii nazywa się „iluzją sprawiedliwego świata”, jednak zostaniesz z tego snu brutalnie wybudzony.;

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

„Czy dociera do Ciebie, ociężały Panie, że szczepionki są dopuszczone do użytku warunkowo, ze względu na ekspresowe ich powstanie w stosunkowo polowych warunkach?”

Tak jest, największe firmy farmaceutyczne na świecie w walce o monopolistyczne kontrakty tworzyły szczepionki w warunkach polowych xDDDD

Uderz się w łeb człowieku, czytanie tych bzdur przestało bawić, a zaczęło już nudzić.

Doskonale rozumiem, że światem rządzą korporacje, tylko jeśli ty uważasz, że Chiny wypuśćiły wirusa, bo jest wojna handlowa ze Stanami, to ty jesteś po prostu głupi. Głupi i okrutnie niedoinformowany.

I jak wiele analiz byś nie przeczytał, to dalej będziesz głupi. Bo nie umiesz myśleć logicznie.
„Nikomu” nie przeszkadza, że telefon w kieszeni dał już absolutnie wszystkie informacje o tobie korporacjom, przez co stałeś się tylko zbiorem danych do handlu reklamodawcom.
Przeszkadza szczepionka, której głównym zadaniem jest uratować twoje zdrowie i życie xD

„To tak, jakbym dał kilku osobom kilka paczek fajek do wypelenia, monitorował je przez miesiąc i powiedział – widzicie? Nikt nie dostał raka, tak więc palenie nie powoduje raka.”

Mój boże, co za absolutny idiota 🙂 Czy w temacie koronawirusa mógłbyś pisać o koronawirusie, a nie o dobrowolnym truciu organizmu?

Ja wiem, że bardzo mało o tym wiesz i wolisz przykłady wujka z wesela (co dobitnie pokazałeś pierdoląc o cyganach, wymyślając dane, nazywając mnie foliarzem i uczepiając się forexa lub LIBORu, który nie ma absolutnie żadnego związku z tym tematem XD).
Banki manipulują stopami procentowymi, żeby więcej zarabiać, no kurwa niesamowite. (xD) Odkryłeś wiedzę tajemną gościu.

„Takie zawody w wypieranie argumentów drugiej strony, by utrzymać odpowiedni poziom samooceny.”

Perfekcyjnie podsumowałeś swoją paplaninę, która nie tknęła meritum problemu, czyli walki z wirusem i jego mutacjami.

I tego, dlaczego Jorginho miałby być w top 3 Złotej Piłki.

Chapeau bas, to akurat najlepiej w tej bezcelowej dyskusji ci wyszło.

————–
Chciałeś dane. Dostałeś dane.
I dalej pierdolisz swoje głupoty.

No to pierdol, ja odpadam, szkoda mi życia na takiego bęcwała.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Ręce opadają. Gdzie napisałem, że wierzę w wypuszczenie wirusa przez Chińczyków? Ty czytasz cokolwiek, czy omiatasz wzrokiem i kodujesz piąte przez dziesiąte, by mieć pretekst do odpowiedzi? Napisałem o tym, że nawet najbardziej absurdalne teorie spiskowe mają swoje korzenie w interpretacji faktów.
Rzadko zdarza się ktoś tak głupio agresywny, jak Ty. Jeszcze przed chwilą teza, że Forex jest manipulowany, była przez Ciebie uznawana za głupią, teraz jest oczywista, bo przeczytałeś o Liborze na Wikipedii – nie mów, że nie, bo widać to gołym okiem. Jeszcze wyśmiewasz to jako wiedzę oczywistą. Skoro jest taka oczywista, to dlaczego wszyscy nie jesteśmy milionerami? Po prostu kurwa nie rozumiesz o czym mówisz, człowieku, dam sobie za to obciąć nie tylko rękę, ale wszystkie kończyny. Nie rozumie tego nikt, kto nie włożył w naukę rynku tysięcy godzin, a Ty do tych ludzi nie należysz – słyszysz, ale nie słuchasz, niby rozumiesz, ale gówno rozumiesz.Jeśli się na czymś nie znasz, po prostu stul pysk, tak robią dorośli ludzie.

Nie dostałem żadnych danych. Powiedziałem, czego chcę – nie dostarczyłeś niczego.
Chylę czoła przed Twoim majestatem. Mnie za wiedzę ludzie płacą, ale to Ty wiesz lepiej. Powiedzmy sobie szczerze – przy moim pojęciu na temat finansów i makroekonomii jesteś jak instekt plączący mi się pod nogami. Szkoda poruszać naprawdę techniczne tematy, bo bym Cię przypadkowo rozdeptał.
Powtarzam, po raz, kurwa, setny:

CHCĘ DOWODU NA TO, ŻE RYZYKO, KTÓRE PODEJMUJĘ, ZGADZAJĄC SIĘ NA SZCZEPIENIE, JEST MNIEJSZE NIŻ RYZYKO ZWIĄZANE Z INFEKCJĄ

Żaden producent nie jest w stanie zagwarantować powyższego, kretynie, dlatego preparaty dopuszczane są do użytku warunkowo. Kilka miesięcy temu analizowałem spółki biotechnologiczne i bodajże Vaxart/Ocugen lub podobne, mniejsze spółki, obiecywały STARANIA o pełne dopuszczenie preparatu do użytku. STARANIA, rozumiesz? A może to zbyt trudne do pojęcia?
Powinieneś zostać zatrudniony w dziale marketingu jednej z takich spółek, ponieważ próbujesz dokonać niemożliwego udowadniając coś, czego, kurwa, producent nie jest w stanie udowodnić.

„Tak jest, największe firmy farmaceutyczne na świecie w walce o monopolistyczne kontrakty tworzyły szczepionki w warunkach polowych xDDDD”.

Tak, tłuku, tak! Na takiej zasadzie działa konkurencja. Ktoś chce sprzedać swój produkt i robi wszystko, by być pierwszym. Zdajesz sobie sprawę jak pandemia wywindowała malutką Modernę?
Kurwa, nawet zwolennicy szczepień z WHO nie kryją, że szczepionki były tworzone w „warunkach polowych”, dlatego zostały dopuszczone do użytku warunkowo. Po prostu nie było innego wyjścia.
Ty jednak jesteś odporny zarówno na argumenty moje, jak i strony, którą rzekomo popierasz. Koniec końców jesteś debilem, bez względu na perspektywę.

Powtarzam po raz kolejny:

To tak, jakbym przetestował grupę palaczy i po miesiącu stwierdził, że palenie nie powoduje raka.

Nie ma znaczenia, czy to wirus czy „dobrowolne trucie organizmu”. Jesteś, kurwa, głupi? Jest substancja i reakcja organizmu na nią. Powód, dla którego substancja znalazła się w organizmie, nie ma żadnego znaczenia. Nie ma też znaczenia fakt, że dzisiaj wiesz, że palenie jest szkodliwe. Niegdyś było uważane za neutralne dla zdrowia hobby.
Jeśli nie rozumiesz, jeszcze prościej:

Nie mogę testować szczepionki przez kilka-kilkanaście miesięcy, uzyskać zgody na warunkowy użytek i twierdzić, że jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Dlatego żaden producent nie bierze odpowiedzialności za ewentualne powikłania. Kurwa, czy to jest, cytując foliarza Jabłonowskiego, „takie trudne do pojęcia”?
Musisz mieć maksymalnie 18-25 lat. Jeśli jakimś cudem jesteś starszy… Kurwa mać, człowieku, zrezygnuj z myślenia, bo zrobisz krzywdę sobie i innym.

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Bardzo ładnie się zesrałeś, ale następnym razem proponuję użycie toalety 🙂

„Jeszcze przed chwilą teza, że Forex jest manipulowany, była przez Ciebie uznawana za głupią,”

Człowieku, ja od początku pisałem, że forex to pole strat dla idiotów indywidualnych, którzy myślą, że tam się łatwo zarabia xD Pewnie do nich należałeś, a teraz wielki analityk

No ale ty nie rozumiesz tego co czytasz, więc pozostaję przy tym, że nie będę z tobą dyskutował. Drogi pieniaczu manipulatorku ze skrzywdzonym ego.

W przeciwieństwie do Ciebie skończyłem te okrutne studia ekonomiczne i pracuję w „zawodzie”, a nie jestem chłopskorozumnym samozwańczym analitykiem chińskich trendów, który pieni pysk do komputera.

Niestety bardzo widać, że ty nie masz pojęcia o żadnej ekonomii. Mikro-, makro- lub nawet behawioralnej.
Jesteś idealnym dowodem na efekt Dunninga-Krugera. Który myśli, że rozmówca czyta co to jest LIBOR w wiki xDDDDDDD

PS
„Nie mogę testować szczepionki przez kilka-kilkanaście miesięcy, uzyskać zgody na warunkowy użytek i twierdzić, że jest w pełni bezpieczna dla zdrowia.”

Lepiej obserwować przez rok 100k nadprogramowych zgonów w populacji 38mln i uważać, że covid jest bezpieczniejszy dla zdrowia. Damn right.
Jesteś kretynem gościu.

Napisałem dla ciebie „limeryk”:

Dostałeś dane.
Zignorowałeś dane
I dalej pierdolisz.

Prosty tumanie
-=–
Nie pozdrawiam 🙂 Pierdolnij baranka w tą ścianę i złap trochę luzu „w polowych warunkach”.
Zostałeś zaorany jak pole na zimę, a dalej pienisz antyszczepku.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Bardzo ładnie się zesrałem, to fakt – prosto na Twój pysk, jednak wciąż uważasz, że deszcz pada. Już mam pewność, że jesteś trollem. Człowieku, przejebałeś kilka wymian argumentów temu. Tzeba być serio tłumokiem, żeby szczycić się ukończeniem studiów nauk społecznych w Polsce, gdzie wykształcenie jest równie popularne, co matura. Pracowałem dla jednych z największych mediów o tematyce finansowej w kraju, żałosny, zakompleksiony człowieczku. Twoje pojęcie o Foreksie potwierdza stereotyp na temat dzisiejszych absolwentów studiów wyższych w Polsce – tępe dzieciaczki, którym starzy stawiają wykształcenie. Kto nie ma starych, których stać, ten nie ma wykształcenia. Nie kompromituj się więcej.
Nigdzie nie napisałem, że epidemii nie ma. Prosiłem o dane potwierdzające, że szczepienie wyraźnie ogranicza ryzyko zgonu, a zamiast tego otrzymałem pierdolamento i założenie, że COVID na pewno jest groźniejszy. Interesują mnie fakty, nie Twoje założenia. Nawet według durnowatego kalkulatora, promowanego na całego w mediach mainstreamowych i na stronach medycznych, ryzyko dla człowieka w wieku 35 lat, wynosi 0.05% XDXDXD
0.05%, rozumiesz? A Ty pierdolisz farmazony tak, jakby spadła na nas Ebola.
W związku z tym, jeśli to prymitywne wyliczenie ma jakikolwiek sens, by się zaszczepić, oczekuję minimalizacji ryzyka zgonu do 0.005% Może być? XD
Chyba grałeś na telefonie na wykładach, bo sam ślinisz się na widok szczepień jako przerostu formy nad treścią i czegoś, co kurwa jest z gruntu nieopłacalne i niewarte zachodu. Dodatkowo, promujesz to wśród innych. Oczywiście rozumiem odpowiedzialność społeczną i fakt, że szczepić się należy dla bezpieczeństwa innych. I co? I, uwaga… Mam to głęboko w dupie. A dlaczego? Bo żaden obcy człowiek nigdy nie zrobił i nie zrobi niczego dla mojego bezpieczeństwa, całkiem za darmo. Dlatego też żaden „antyszczep” nie ma obowiązku brać pod uwagę ani Ciebie, ani Twojej Mamy, ani Twojego kota, ani sąsiada, ani kurwa nikogo spoza kręgu rodziny i przyjaciół. Gdy kalkuluję swoje decyzje, nie jesteś, kurwa, jedną ze zmiennych i nigdy nie będziesz. Trzeba być odklejonym maniakiem, żeby twierdzić, że powinno być inaczej.
Zamiast zrozumieć, jak dorosły człowiek, że każdy martwi się o swoją dupę, przychodzisz tutaj, poniżasz ludzi, szpanujesz gównostudiami, wyśmiewasz pracowników fizycznych i płaczesz, że złe, wredne antyszczepionkowce nie robią tak, jak Ty chcesz, bo w końcu Twoja prawda jest najtwojsza. Zastanów się nad sobą, rozwydrzony dzieciaku, bo internet internetem, ale na żywo ktoś w końcu obije Ci mordę za chamstwo.

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Podsumujmy zatem tę „wymianę argumentów”:

1) Patrzysz tylko na czubek swojego nosa i nie czujesz obowiązków wobec reszty społeczeństwa – potwierdzasz Jednocześnie rozumiesz, że to odpowiedzialność społeczna (xD)

2) Szczepienie minimalizuje ryzyko hospitalizacji i zgonów, zwłaszcza u młodych – potwierdzasz.
Przez to, że ja i podobni mi „foliarze” (xD) dają większej liczbie ludzi z innymi chorobami ma szansę na otrzymanie potrzebnego leczenia w zapchanych szpitalach.
Nie widzisz związku pomiędzy swoim zachowaniem a zgonami ludzi, którzy nie doczekają pomocy na SORze, przecież to wina NWO i korporacji, a nie głównie niezaszczepionych. No i wina Tuska.

3) Uważasz, że dane potwierdzające większą śmiertelność osób niezaszcepionych (39% ludzi powyżej 12r.ż. w Polsce bez szczepień daje 75-80% zgonów przez COVID) to „dbanie przez nich” o swoją dupę. Ciekawy wniosek. Rewolucyjny wręcz.

4) Masz kompleks tego, że ktoś skończył studia. Nie uważam, żeby skończenie SGH to był jakikolwiek wielki wyczyn, po prostu stwierdzam, że nie masz podstaw wiedzy ekonomicznej i brakuje ci prawidłowego rozpoznania zagadnień z tematu geopolityki. Ze statystyką też ciężko idzie. Oceniam tylko to, co prezentujesz w dyskusji, a nie jaki masz stan posiadania czy przeszłość.

„Pracowałem dla jednych z największych mediów o tematyce finansowej w kraju”
Niech żyją teoretycy 🙂 Tak mało odpowiedzialności, tak wiele „mądrości”.

5)
Jorginho nie zasłużył na top3 Złotej Piłki – do tego przestałeś się odnosić parę komentarzy temu 🙂

6)
Lajkonik: Wyśmiewasz pracowników fizycznych
Ja: „pewnie praca fizyczna i wykształcenie średnie po technikum (nie, to nic złego)…”

Na tyle Cię stać? xD Na manipulacje na poziomie „Wiadomości”?

7)
Wyzywasz mnie od foliarzy, rozwydrzonych dzieciaków, odklejeńców, tłuków, tłumoków, „srasz mi na pysk” , jestem ociężałym dzieciakiem, itp. itd.
Po czym twierdzisz, że kiedyś TO MI ktoś wpierdoli za wyzwiska w internecie 🙂

Znamy już zwycięzcę w kategorii Hipokryta Roku – pan Lajkonik 🙂
Daj adres, to ci wyślę maść na ból dupy.

PS
To już serio ostatni komentarzyk, nudno trochę się znęcać nad niższymi kategoriami wagowymi.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

1. W ostateczności dopuszczam luksus zwany „odpowiedzialnością społeczną” – czemu nie, jednak dopiero wtedy, gdy nie wymaga jakichkolwiek realnych wyrzeczeń po mojej stronie.

2. Nie, nie widzę związku pomiędzy moim sceptycyzmem wobec szczepień, a tym, że polska służba zdrowia to gnijąca ruina. Traciłem członków rodziny w przeszłości, bo leniwym konowałom nie chciało się wykonywać swojej pracy. Kaczyński musi Bogu dziękować za tę pandemię, teraz wystarczy wszystko zgonić na antyszczepionkowców.
Powtarzam po raz n-ty: daj mi bezpieczną szczepionkę, która z ryzyka rzędu 0.05% zrobi 0.005%, a najprawdopodobniej ją wezmę. Wyobrażasz sobie brać preparat, który z 0.05% robi 0.04%? Albo, co gorsza – np. 0.06% (ze względu na ewentualne powikłania)? XD Trzeba być serio durniem, żeby pisać się na coś takiego.
Z tego co wiem, najprawdopodobniej, szczepienie wymaga podpisania kwitku, zgodnie z którym szczepisz się na własną odpowiedzialność. Jeśli tak jest – jak możesz mieć pretensje do kogokolwiek? Może chcesz wziąć odpowiedzialność na siebie?

3. Owszem. Przy tak niewielkim ryzyku zgonu na COVID, ludzie ci zdecydowali się nie brać szczepionki – i trafili do puli nieszczęśliwców. Równie dobrze można poruszyć temat babki, którą po szczepieniu sparaliżowało od pasa w dół (głośna sprawa, o której wspominał RMF), a która teraz będzie się sądzić o odszkodowanie, bo wszyscy umyli ręce.

4. Powiedzmy sobie całkiem szczerze – Ty niczego nie oceniasz, Ty przypisujesz mi cechy, których nie mam. Na podstawie poprzednich doświadczeń wciskasz mnie w pewną szufladkę i uważasz, że wiesz lepiej.
Ani przez moment nie rozmawialiśmy o ekonomii. Równie dobrze możesz uznać, że nie znam się na motoryzacji – a nuż trafisz.
Niemniej rozumiem Twoją taktykę – na ślepo walić w potencjalnie czuły punkt, a jeśli okażę się kłamcą, który doskonale wie, że nic nie wie, uda Ci się mnie realnie wkurwić. Pomysł dobry, jednak w tym przypadku chybiony.
Czy mam kompleks wykształcenia? Tak, mogę mieć – ze względu na fakt, że jest tak powszechne. Ja, nie mając go, jestem widziany jako prosty wieśniak tylko dlatego, że mojej rodziny nie było stać na opłacenie mi życia w wielkim mieście.

P.S. Nie mówiłem, że sprawdzałeś LIBOR na wikipedii, a aferę wokół LIBOR sprzed kilku lat – to dwie różne rzeczy.

5. W ogóle nie rozmawiałem o Jorginho. Dawno temu porzuciłem podniecanie się życiem innych ludzi w formie nałogowego oglądania piłki nożnej i jej podobnych. Przyznaję się bez bicia.

6. Po cichu się tego spodziewałem. Więc wyjaśnię – nie możesz napisać „zapewne jesteś grubasem”, po czym dodać w nawiasie – „to nic złego”, a następnie twierdzić, że wszystko jest w porządku. Jeśli wytykasz komuś pracę fizyczną, to stoi za tym powód. Gdyby to naprawdę było „nic złego”, w ogóle nie pojawiłoby się w dyskusji.

7. Tego także oczekiwałem. Jeśli cofniesz się w dyskusji zauważysz, że to Ty od początku byłeś agresywny. Chciałeś obrzucać się gównem, to zagrałem w Twoją grę.

Też znudziła mi się ta bezsensowna przepychanka. Nie chcę wykłócać się bez celu – zwyczajnie powoli irytuje mnie brak chęci zrozumienia człowieka przez człowieka. Prawda jest taka, że ani Ty nie masz racji, ani ja – zwyczajnie nie ma danych, które potwierdziłyby czyjekolwiek stanowisko, jest o wiele za wcześnie. Z tym, że ja nikogo do niczego nie przekonuję i jestem sceptyczny wobec tych konkretnych preparatów. Nie wciśniesz mnie w ramki antyszczepionkowców, ktorych znałeś, bo nie jestem antyszczepionkowcem. Prawdę mówiąc, na początku pandemii reprezentowałem Twoje podejście i zdarzało mi się nawet wszczynać awantury, bo ktoś „nie trzymał dystansu”. Teraz nie jestem ani po Twojej stronie, ani po tamtej, dlatego też obrywa mi się podwójnie. Cóż, trudno.

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Ej, ale ja nigdzie nie twierdziłem, że to źle, że nie masz wykształcenia.

Poznałem wielu głupszych ludzi z wykształceniem, gdybyś był idiotą, to bym z Tobą nie dyskutował. Spoko, że dajesz radę.

Po prostu nie rozumiem głównie tego, dlaczego ignorujesz dostępne dane, które ewidentnie wskazują, że lepiej jest się zaszczepić niż nie. Ja cenię życie, a średnio mi się usmiecha iść na kolejny pogrzeb bliskiej osoby przez covid. Oczywiście, że ludzie dalej umierają przez wypadki drogowe, ale naprawdę 600 osób dziennie przez covid wypełnia normę wypadków rocznych w 4 dni.

Naprawdę nie widzę sensu w kłóceniu się o dowody anegdotyczne, że jedną babkę po szczepieniu sparaliżowało.
Czy mamy cisnąć producentów orzeszków, że ktoś ma alergię na nie i umarł?

No nie, po prostu to jest walka z epidemią. I warto rozważyć coś więcej niz rzeczy, które pasują do światopoglądu, który wyznajemy.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Spoko, rozumiem. Śmieszny plot-twist jest taki, że wczoraj trafiłem na pogotwie z podejrzeniem COVID’a. Co więcej – w ogóle nie spodziewałem się dostać takiej diagnozy, jednak dwójka lekarzy uważała, że „to na pewno to”.
Oczywiście okazało się, że to jednak „nie to”. Mimo wszystko wyciągnąłem z tego cenną lekcję. Po odpowiedzi przeczącej na pytanie o to, czy jestem zaszczepiony, sypały się znaczące spojrzenia, następnie – doszło do kłótni z pielęgniarką, która mój sceptycyzm z górny uznała za jakieś turbo-foliarstwo, a do tego założyła, że jestem dużym chłopcem, co nie zna życia, a śmierci na oczy nie widział. W pewnym momencie pomyślałem – „okej, skoro już tu jestem, może ktoś mnie do tych szczepień przekona. Pielęgniarka pielęgniarką, zaraz przyjdzie lekarz”.
Lekarz przyszedł – nawiasem mówiąc, przyjemny gość. Jego przyjemne usposobienie jednak na nic mi się zdało, bo chociaż gorąco zachęcał mnie do szczepienia, jego odpowiedzią na moje wątpliwości było – „ja się zaszczepiłem! I to wszystkimi dawkami!”. Jakby rozczarowań było mało, rzekomo darmowa diagnostyka związana z koronawirusem okazała się płatna, tak więc dodatkowo dostałem po mojej, zatrudnianej na umowę o dzieło, dupie. Wspomniana lekcja dzieli się na kilka części:

 1. Lekarze kompletnie znikąd zakładają, że pacjent ma COVID – tak, jakby wszystkie pozostałe choroby nagle szlag trafił. Testy to weryfikują, jednak razi tendencja do przyklejania wszystkiemu jednej i tej samej łatki z byle powodu
 2. Argumenty pracowników za szczepieniem nie były racjonalne, a emocjonalne. „Gdybyś tu popracował, zobaczył, jak to jest, zaszczepiłbyś się!”. Szkoda, bo naprawdę liczyłem na coś konkretnego. Ty w tej dyskusji byłeś bliżej przekonania mnie, niż lekarz XD
 3. W realiach polskiej służby zdrowia, zdanie – „zaszczep się pan!” traktowane jest jako porada lekarska i kosztuje grubo ponad stówę.

Jeszcze raz zasiądę do danych, które podrzuciłeś, dzięki. Wspominałem już wcześniej, że chociaż mam wątpliwości co do jakości tych produktów, nastawienie przeciwko szczepieniom tylko częściowo dotyczy szczepień jako takich. Ja swego czasu naprawdę na tę możliwość czekałem, jednak sposób, w który rządy zdecydowały się ją promować, przestawał mi odpowiadać. W telewizji – kłamstwa i superlatywy zamiast szaro-burych, ale uczciwych faktów. Na stacji benzynowej – Karolak czy inny Pazura przekonują mnie do szczepionki, jakby mieli cokolwiek wspólnego z medycyną. W szpitalu – pielęgniarka traktuje mnie jak ułomnego, który na pewno twierdzi, że COVID nie istnieje. Morawiecki obiecuje, że diagnostyka jest darmowa, po czym dopierdala mi rachunek z kosmosu. Jak na ironię – zachęca przy tym do walki z fake-newsami XD
Dodać do tego nieskończoną listę podobnych kwiatków sprzed pandemii i okaże się, że człowiek jest traktowany dosłownie jak śmieć. Można odnieść wrażenie, że tam na górze już nie starają się nawet o wysoką jakość kłamstw i manipulacji, bo uważają, że nabierzemy się na byle gówno. Moim zdaniem to dlatego taka egzotyka, jak ruch antyszczepionkowy, stała się tutaj tak bardzo popularna. Ludzie mają dość, a to tylko jedna z okazji do sprzeciwu – jaki by on nie był.

rumburak
rumburak
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Sezon 20/21 rozpoczął się we wrześniu. Rok kalendarzowy 1 stycznia. Tuchel został trenerem 26 stycznia. Ile od tej pory startów zanotował Jorginho, ekspercie? 15/19 w sezonie 20/21, 10/13 w sezonie 21/22. Tuchel dawał mu odpocząć po meczach LM i dlatego nie wystąpił z United i grającym juz wtedy o pietruchę City.
To Ty nie oglądasz meczów, nie śledzisz wyników, nie znasz składów, taktyk itp.?
Nie lepiej przerzucić się na wędkarstwo lub dyskusje na fanpejdżach covidian? Tam nie trzeba żadnej wiedzy, tam wystarczy wierzyć w naukę i w idiotyzmy, które od blisko 2 lat serwują nam media i dyżurni „eksperci”

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  rumburak

Przypominam, że Chelsea zajęła cudem 4. miejsce w lidze, ekspercie. Jorginho tak rozniósł ligę tymi swoimi występami, jak już doczłapał do miejsca w 11-tce.

Ty to chyba średnio łapiesz, o co jest ten plebiscyt. To jest nagroda dla najlepszego piłkarza na Świecie w danym roku.
A on nie jest w trójce najważniejszych zawodników swojej drużyny, podobnie jak w kadrze. A ty tego nie kumasz, że za „wkład drużynowy” już dostał trofea.

Czy zrobił więcej dla swoich drużyn, czy był dla nich ważniejszą postacią w 2021 niż Salah, KANTE, Chiellini, Messi, Lewandowski, Ruben Dias (skandaliczne 26. miejsce). de Bruyne, czy Benzema?
No ni chuja, warunkiem dostania się do tego grona nie jest 85% meczów w podstawie w Chelsea, tylko ROZPIERDALANIE przeciwników jak robią to inni zawodnicy z czołówki.

A Jorginho to tylko i aż bardzo dobry DMF, który wygrał 2 trofea. I tyle powinien wygrac.

PS
I wykurwiaj z tą słabizną intelektualną antyszczepku, pewnie praca fizyczna i wykształcenie średnie po technikum (nie, to nic złego), ale w internecie największy ekspert w każdej dziedzinie, od polityki, przez sport, medycynę, ruch drogowy, politykę zagraniczną, aż po kościół.

Potem jak spytasz co to jest PIT, CIT, trzeci filar, WIBOR, amortyzacja albo leukocyty lub sąsiedzi Polski, to tylko YYYYYYYY ZAPOMNIŁEM. Wyjazd prostaczku.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Oho. Jest inteligent. Hehe. Argumentu odnośnie covida nie masz żadnego. Co do Jorginho jest w top3. Ale oni też się chyba znają w końcu wiesz co to jest CIT jako jedyny na tym forum. Idź i pomóż mamie niech cię tu już kurwa nie widzę

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

I jeszcze jedno inteligencie za 5 zl. Pit cit trzeci filar. Ale blysnales samymi niezrozumiałym dla klasy pracującej zagadnieniami.
Skoro twoja matka cierpi przez antyszczepionkowcow to dlaczego nie wyślesz jej na zabieg do prywatnej lecznicy hm? Tam pracują normalnie nawet maseczki nie musisz zakładać. Nie dziwne dla Ciebie co? Hajs się nie zgadza? Czy jesteś taki kurwa skapy? Od badania do zabiegu Max miesiąc. I po bólu. Nie dziwi cię to co? Idź po kolejna dawkę szczepionki bo ona działa. Debil

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Gdybyś miał elementarne pojęcie o tym jak wygląda służba zdrowia w Polsce, to byś wiedział, że strzelasz absolutny idiotyzm.

„Skoro twoja matka cierpi przez antyszczepionkowcow to dlaczego nie wyślesz jej na zabieg do prywatnej lecznicy hm? Tam pracują normalnie nawet maseczki nie musisz zakładać. Nie dziwne dla Ciebie co? Hajs się nie zgadza? Czy jesteś taki kurwa skapy? Od badania do zabiegu Max miesiąc.”

Ona miała wszystkie badania w prywatnej placówce, tylko prywatne placówki nie wykonują generalnie zabiegów. Operacje w większości są na NFZ, bo na nich się nie zarabia.
Prywatna służba bierze tylko najbardziej dochodowe kawałki tortu, czyli wizyty i diagnostykę, ewentualnie ortopedia i okulistyka.
Widziałeś kiedyś prywatne leczenie onkologiczne?
Czy może jednak widziałeś zbiórki na 10mln zł na siepomaga?

Ale skąd niby miałbyś to wiedzieć, skoro jesteś królem pierdolenia na tematy, na które masz zerowe pojęcie.

🙂 Ile jeszcze razy będziesz chciał się kompromitować?

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

I tu gadasz głupoty mój drogi przyjacielu zdechlej pszczoły. Mój ojciec poszedł na konsultacje i zabieg wszczepienia baj pasów. Zapłacił i cyk niecały miesiąc po konsultacji jest po wszystkim. Tak więc przestań pisać głupoty. Gdybsie szczepisz przeciwko ospie które może zmutowac do niewyobrazalnych rozmiarów to oczekujesz że ja przejdziesz lekko i może nie umrzesz czy że jej nie przejdziesz. Takie jest zadanie szczepionek. Zapobiegać, a nie minimalizować zakażenie. Jak możesz się zaszczepić i wciąż zarażać? Nie wiem nie analizujesz tego na własny rozum czy jak?

rumburak
rumburak
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Przypominam Ci, ekspercie, że Tuchel startował z dziewiątej pozycji. I Chelsea nie zajęła cudem czwartego miejsca. Ona była blisko wykrzaczenia się przez swoje frajerstwo w meczu z Aston Villą. Przed ostatnią kolejką byli na czwartym miejscu. Tuchel zdobył 38 punktów w 19 meczach, więc to żaden cud, że się tam znaleźli, tylko bardzo dobra II połowa sezonu.
Nie powiedziałem, że Jorginho był najlepszy w tym roku. Nie zgadzam się natomiast z deprecjonowaniem Brazylijczyka. Facet gra na pozycji defensywnego pomocnika, on nie jest od strzelania bramek. Przecież weszłaki same piszą, że przez niego przechodzi każda akcja, on nadaje tej grze kierunek. I tak jest bardzo ważnym elementem układanki Tuchela. Ja wiem, że to ciężko dostrzec, ale i Tuchel, i Mancini to widzą i obdarzaja Jorginho zaufaniem.
PS
Mam wykształcenie wyższe, cepie. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji. Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy odbierają innym prawo do wypowiadania się w sprawach, którymi ci nie zajmują się zawodowo albo nie mają wykształcenia kierunkowego, po czym sami pierdolą o dziedzinach o których mają znikome pojęcie.
Ale żeś rzucił przykładami. Studencik ekonomii albo fir-u? Piszesz licencjacik i poznałeś dokładne definicje i chcesz teraz zabłysnąć? I argument ćwierćinteligenta. Nie zaszczepiłeś się przeciw COVID, to jesteś antyszczepem, mimo że masz wszystkie szczepienia objęte kalendarzem, Wyjazd, wyksztaciuchu na strony covidiańskie. Tam mozecie się brandzlować swoją „wyższością” i „odpowiedzialnością”.

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  rumburak

„Chelsea nie zajęła cudem czwartego miejsca. Ona była blisko wykrzaczenia się przez swoje frajerstwo w meczu z Aston Villą.”

Logika 8/10 xD
2 mecze wcześniej przypadkowo nie przegrali z Arsenalem, tak?

„I tak jest bardzo ważnym elementem układanki Tuchela. Ja wiem, że to ciężko dostrzec, ale i Tuchel, i Mancini to widzą i obdarzaja Jorginho zaufaniem.”

Ale czy ja twierdzę, że on jest zły xD? Nie, to bardzo dobry zawodnik, tylko nijak ma się do takich gości jak Salah, de Bruyne, Messi, Mbappe, Lewandowski i Ronaldo, czy Benzema.
On dodatkowo nie jest ważniejszy niż Kante w Chelsea. Moim zdaniem lepsze wyprowadzenie piłki od niego ma Ruediger, który ma dodatkowo więcej kontaktów z piłką.

Porównaj sobie to jak dominował van Dijk, gdy zajął 2. miejsce w ZP. Czy Jorginho w ogóle się zbliżył do tego poziomu?
Za nic w świecie.

PS
Samo to, że piszesz, że jesteś absolwentem WPiA dużo mówi. Gratuluję skończenia administracji zatem.

Nie odbieram ci żadnego prawa, twierdzę, że piszesz głupoty wbrew zdrowemu rozsądkowi i statystykom.

„Nie zaszczepiłeś się przeciw COVID, to jesteś antyszczepem, mimo że masz wszystkie szczepienia objęte kalendarzem”

„Nie jestem antyszczepionkowcem, ale…”
https://www.independent.co.uk/news/world/europe/coronavirus-party-death-italy-bolzano-b1962661.html
Spieszmy się kochać antyszczepów, tak szybko odchodzą.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Widzę, że masz tutaj więcej perełek, do których się można odwołać 🙂
Z tej strony „wykształcenie średnie, po liceum”, praca intelektualna – tworzę treści o tematyce finansowej. Jeśli interesujesz się giełdą – prawdopodobnie mogłeś je czytać 🙂 Pisząc o chińskiej gospodarce i analizując przepływ zleceń na rynku walutowym, niekiedy taki żal mnie chwyta, że nie skończyłem Stosunków Międzynarodowych, Administracji, Turystyki, AWF-u, ani innych studiów z gatunku „wygżtaudzenie wyrzsze”, co by cieszyć się większym szacunkiem gawiedzi 🙂 Skoro taki z Ciebie ekspert od WIBOR-u, może zwrócisz uwagę na umierający LIBOR – kilka lat wcześniej, sztandarowy przykład teorii spiskowej, która stała się faktem?

Skoro jesteśmy w temacie, ważne, podstawowe pojęcie – kapitalizacja rynkowa. Konkretniej – kapitalizacja rynkowa koncernów farmaceutycznych. Co to takiego? A no coś, co rośnie wzrostem wykładniczym przez takich jak Ty.

Wykładniczo rośnie także wrogość w stosunku do ludzi o odmiennych poglądach, czego jesteś żywym przykładem. W Twojej głowie, to „antyszczepionkowcy” są powodem, dla którego nie wracamy do normalności. Brutalny spoiler – nigdy ne wrócimy do tzw. „normalności”. System, w którym aktualnie funkcjonujesz jest wczesną wersją nowej normalności, do której przywykniesz, czy tego chcesz, czy nie. Ta teza nie ma korzeni w teoriach o kosmicznych jaszczurach, a w zdrowym rozsądku, który zakłada, że jeśli pieniądze leżą na ulicy, ktoś je w końcu podniesie. Tu zaś leżą pieniądze, o których Ci się nie śniło. Potencjał w ewentualnych mutacjach choroby jest wręcz niewyczerpany i z tego potencjału naturalnie będzie się korzystać. W Niemczech ponad 70% społeczeństwa przyjęło szczepionkę, co wcale nie poprawiło tamtejszej sytuacji. Wręcz przeciwnie – właśnie zaostrzono przepisy. By wszystko „wróciło do normy”, potrzebna jest kolejna dawka, a pózniej następna, a pózniej… Ups! Wariant afrykański! Wariant holenderski! Wariant bizantyjski! Wariant z Nibylandii i zachodniego wybrzeża Atlantydy! Ratuj się kto może! Na końcu tej opowieści wyglądasz jak manekin do akupunktury, a lepiej jak nie było, tak nie jest. Dlaczego? Bo nic nie trwa wiecznie, a my mamy pecha być częścią pokolenia, które doczekało większych zmian na świecie. Zmiany te w najbliższych dekadach obejmą tak wyśmiewane przez Ciebie chipy (trzeba serio być ignorantem, by nie dostrzegać zalet tego rozwiązania i faktu, że jego wprowadzenie jest nieuniknione), cyfrową tożsamość i w końcu – model oceny obywateli inspirowany systemem chińskim. Innymi słowy – lada chwila obudzisz się w systemie totalitarnym i nic z tym nie zrobisz.
W ten sposób, opór wobec szczepień nie dotyczy szczepionek jako takich, ale sposobu ich promocji i narracji niezgodnej z faktycznymi danymi. Część społeczeństwa instynktownie czuje, że coś jest nie tak i ma rację. Problem w tym, że tzw. teorie spiskowe to fakty zniekształcone tak, że przestają przypominać same siebie. Proszę, oto lista głupkowatych teorii i ich odpowiedników w świecie zdrowego rozsądku:

1. Słynna teoria o „islamizacji europy” i wymianie lokalnej ludności = wyż demograficzny w Afryce oraz tamtejszy rozwój gospodarczy przy koszmarnie nierównomiernym rozłożeniu bogactwa

2. Elity, które „chcą nas zaczipować” = technologia identyfikacji radiowej RFID + rozwój sektora Big Data + projekt tożsamości cyfrowej ID2020

3, Wypuszczenie wirusa przez rząd chiński = zimna wojna USA z Chinami, które walczą o miano największej gospodarki świata

No i masz na koszt firmy ostatnią „teorię spiskową”, która w mediach głównego nurtu zostanie wyśmiana – Forex i tym samym – kursy walut, najprawdopodobniej są w pełni manipulowane. Skąd taki wniosek? Z praktyki, zrozumienia mechaniki rynku, umiejętności korzystania z (niedrogich swoją drogą) narzędzi i sceptycyzmu wobec tego, co wciska Ci pan analityk z TVN’u 🙂

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Mogłeś to samo napisać w 2 zdaniach, nie chce mi się nawet tego czytać.

Jeśli twoje „analizy giełdowe” są na takim poziomie jak to:
„W Niemczech ponad 70% społeczeństwa przyjęło szczepionkę, co wcale nie poprawiło tamtejszej sytuacji. Wręcz przeciwnie – właśnie zaostrzono przepisy”

to głównym sponsorem twojej działalności „doradcy giełdowego” musi być tata albo wujek.

Ty nawet nie umiesz analizować krzywej zachorowań i zgonów rok do roku xDDDD
To jak tu w ogóle myśleć o wycenach spółek :v

Zaraz napiszesz, że wycena Evergrande poleciała na łeb przez takich jak ja, ludzi, którzy nie chcą ciężko przechodzić wirusa.
A ostatnia myśl a propos Forexa pokazuje tylko to, że nie masz absolutnie o nim pojęcia i jesteś jednym z tych 95%, którzy myśleli, że to łatwe i wjebali tam pieniądze.

Jesteś absolutnie wystrzelony z tej planety gościu. Zero pojęcia i absolutne pierdololo gościa, który się naczytał podręczników o coachingu, naoglądał youtuba o giełdzie i myśli, że coś wie.

Lajkonik
Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Nie chcę Ci się tego czytać, bo nie masz żadnych argumentów. Szkoda mi na Ciebie śliny, chłopcze. Reprezentujesz wybiórczą „logikę” głupka, który uprawia łapanie za słówka.
Ostatniej myśli na temat Forexa, powiedzmy sobie szczerze – kompletnie nie zrozumiałeś. Nie dziwi mnie to, bo jesteś owieczką należącą do 95%, z których się wyśmiewasz i nie masz pojęcia jak działa market making. Gdybyś miał, ta myśl byłaby dla Ciebie truizmem.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Miałem Ci już nic nie pisać ale tak szybko w jednym zdaniu. Czy nie zauważyłeś zmiany układu sil na świecie? Widać to gołym okiem. Zobacz na mapie gdzie trwają konflikty i jakie one będą miały długotrwałe skutki dla cywilizacji zachodniej. Jako bonus dodam Ci że modelowa gospodarka obecnie jest chińska. I do tego będą dążyć na zachodzie. Niszczenie klasy średniej to nic nowego. Zrobiły to Stany swoim obywatelom w latach 80 przenosząc produkcję do Chin. Zrobiono to Japonii i Korei sztucznie kontrolując ich walutę pod koniec lat 90. Nie znam się na giełdach ale umiem logicznie myśleć. Są pewne grupy które myślą że człowiek coś znaczy i to Ty do nich należysz i myślisz że wszelkie dane, opinie ekspertów, czy pierdolenia rządów są prawdziwe i działają na korzyść obywatela. Otóż nie przyjacielu. Jestem pasjonatem historii i to co się dzieje obecnie nie jest czymś nowym ale nigdy nie było to na taka skalę.

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Gościu, ty nie masz pojęcia o stosunkach międzynarodowych, tak jak nie masz o ekonomii xD

Naoglądałeś się Bartosiaka i podobnych, po czym myslisz, że możesz pierdolić te głupoty co on, tylko że on chociaż czytał jakąś literaturę, a ty tylko wnioski.

Jedyny sens w tym co poruszyłeś to Japonia i Korea, tylko one sztucznie kontrolowały niskie podatki i niski socjal od lat 60. XX wieku, a nie manipulowały walutą pod koniec 90. Bo wtedy to wywołali kryzys xD

„Jestem pasjonatem historii”
„Zrobiły to Stany swoim obywatelom w latach 80 przenosząc produkcję do Chin.”

Właśnie to udowodniłeś. Przecież gdybyś ty miał pojęcie, co robił Reagan (niski CIT = ucieczka produkcji xDDDDDDDDDDDD), deregulacja instrumentów finansowych, co powodowało nadpodaż bezpiecznych kredytów, wysokie wydatki publiczne obniżające bezrobocie z 19% do9% itp. itd., to byś siebie absolutnie wyśmiał.

Weź już serio skończ pierdolić gościu xD Nie znasz się. Doczytaj. Dużo doczytaj. Dopiero potem dyskutuj.

JezdziecBezGlowy
JezdziecBezGlowy
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Mózg Chelsea i Włoch, o kurwa XD chłop nie jest nawet najlepszym pomocnikiem (a co dopiero piłkarzem) w żadnej z tych ekip. Weź się chłopie nie kompromituj

Boa
Boa
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

A Lewandowski za co? Za wygranie z Bayernem ligi farmerów gdzie Bayern by to z palcem w dupie zrobił nawet jakby Krzysia Piątka miał w ataku zamiast Lewandowskiego?

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Boa

Messi od pół roku kopie się po czole w mocarnej ligue1. Więc…

Kandydat na Selekcjonera
Kandydat na Selekcjonera(@kandydat-na-selekcjonera)
1 miesiąc temu

Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego, ale Ty szary Polaku Jorginho nie! Błąd z United wybitnie pasujący pod tezę, ale nie pasujący do faktów. Otóż fakty są takie, że Jorginho popełnił błąd po zakończeniu głosowania. Otóż bardzo podobnie drogi autorze jest w polityce, wybrany przez naród przedstawiciel, może po niedzielnym głosowaniu wycofać się ze wszystkiego co mówił w kampanii i nie zmieni to faktu, że wybory się zakończyły i polityk ten będzie pełnił daną funkcję.

Włoch znalazł się ze względu na sukcesy jakie osiągnął w tym sezonie ze swoimi drużynami. No brawo Panie autorze, ogólnie zdobywanie nagród indywidualnych podsumowujących dany turniej, sezon, rok, ma olbrzymi związek z osiągnięciami drużynowymi. Bartosz Kurek nie zostałby MVP MŚ 2018, ani sportowcem roku bez DRUŻYNOWEGO zwycięstwa.

Natomiast w kontekście słowa „gdyby”, które pada w tym artykule, felietonie, czy jakkolwiek inaczej to nazwiemy, to odsyłam Pana do piosenki Kazika „Plamy na słońcu”. Może też Pan posłuchać Łony „Gdzie tak pięknie?”

Kończąc mój wywód, niech Pan zerknie na kryteria, na podstawie których przyznaje się złotą piłkę. Jest tam postawa Fair Play. W tym aspekcie Robert Lewandowski jak najbardziej zasłużył na tę nagrodę za ten rok. Pomógł wygrać Węgrom z naszą reprezentacją, nie wychodząc na boisko, jednocześnie pozwalając innym drużynom być rozstawionymi.

P.S.
Za rok 2020 absolutnie złota piłka dla Roberta Lewandowskiego, ale za ten rok niekoniecznie.

Essa
Essa
1 miesiąc temu

Weszło: Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o złotej piłce

Też weszło:
Złota Piłka – typy redaktorów WeszłoJakub Białek

 1. Robert Lewandowski
 2. Leo Messi
 3. Jorginho

Jan Mazurek

 1. Robert Lewandowski
 2. Jorginho (xD)
 3. Leo Messi

Szymon Janczyk

 1. Robert Lewandowski
 2. Jorginho
 3. Leo Messi

Krzysztof Michalski

 1. Robert Lewandowski
 2. Jorginho
 3. Leo Messi

Jan Piekutowski

 1. Robert Lewandowski
 2. Leo Messi
 3. Jorginho

Jakub Olkiewicz

 1. Robert Lewandowski
 2. Leo Messi
 3. Jorginho

Jebło was turbo po weekendzie xD? Gratulacje dla redaktora naczelnego.

abc
abc
1 miesiąc temu

Czyli wg Weszło trofea nie mają żadnego znaczenia. Można być najlepszym, nie wygrywając żadnego trofeum 🙂

dudu
dudu
1 miesiąc temu

Gdyby Euro wygrała Anglia albo Ligę Mistrzów wygrało MC, kandydatami byliby automatycznie także Stones i Sterling. Tak to działa: piłkarz, który niczego nie zdobywa, z definicji nie może być najlepszym piłkarzem świata. RL nie dał w tym roku niczego ani Bayernowi (mistrza zdobyliby bez niego), ani Polsce (wiadomo). Za co go nagradzać? Za rekordy strzeleckie i udział w gromieniu Augsburgów i San Marino? On miał dostać ZP rok temu, był pewniakiem. W tym roku byłby to „le cabaret”.

Lessi
Lessi
1 miesiąc temu
Reply to  dudu

Z San Marino się potykał o własne nogi

Bartkor
Bartkor(@bartkor)
1 miesiąc temu
Reply to  dudu

Chciałbym przypomnieć koledze, że piłka nożna to dyscyplina zespołowa. Można, paradoksalnie być najlepszym, nie zdobywając niczego (właśnie reprezentacja jest tego najlepszym przykładem). Naprawdę uważasz, że Robert nie dał w tym roku nic Bayernowi? Naprawdę uważasz, że Bayern zdobył mistrza bez „Lewego”? Chyba oglądałem inną Bundesligę niż Ty. No i zapomniałeś o LM. W zeszłym sezonie im nie wyszło (zaznaczam IM, nie tylko RL), jednak w tym sezonie „Lewy spisuje się znakomicie. Powiedz mi przy okazji czym Messi się tak zapisał? Zdobył puchar CP tak? Tylko czy uważasz, że zawodnik, którego stać było tylko na jeden miesiąc grania zrobił więcej niż ten, który przez cały rok miał równą i rewelacyjną formę?

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

A czy Lewandowski jest lepszy niż Donnarumma? Pewniej gra na przedpolu? A może lepiej ustawia się w obronie niż dajmy na to taki Chiellini? Bo jak piłkarz ma być najlepszy, to rzeczywiście najlepszy wg określonych kryteriów. A nigdzie w kryteriach nie jest napisane, że muszą to być statystyki napastników, prawda? W regułach, którymi muszą kierować się głosujący, napisane jest, że występy w trakcie roku to tylko jedno z kryteriów. Drugim jest klasa piłkarza (talent i fair play), a trzecim ogólna ocena kariery. Nie ma więc absolutnie powodu, aby z jakiegokolwiek powodu przypisywać akurat Lewandowskiemu tytuł najlepszego PIŁKARZA na świecie. Ma facet umiejętności, świetny za sobą, to wszystko prawda. Ale nie broni lepiej niż wspomniany Donnarumma, nie gra lepiej w obronie niż Chiellini. Skąd więc ten upór, aby przekonywać, że Lewy to najlepszy PIŁKARZ? Napastnik – nie będę się spierał. Ale z piłkarzem to już mógłbym.

Lessi
Lessi
1 miesiąc temu

Defensywny pomocnik, nie ma bramek i asyst, no szok, nie nadaje się xD I wam płacą za pisanie takich bredni

rumburak
rumburak
1 miesiąc temu

Deprecjonowanie Jorginho na całego. Ile meczów Chelsea obejrzeliście w tym roku? Podejrzewam, że z 10. A wy mecze oglądacie z nosami we flashscorze, Twitterze albo Instagramie, co widać po waszych ocenach po meczach Ekstraklasy. Gość pełni podobną rolę, co Busquets w najlepszych czasach. Jak sami napisaliście – przez niego przechodzi większość akcji Chelsea. Czy ktoś z was podważał klasę Busqetsa w primie? No nie. Brazylijczyk to kopia Katalończyka (z tym, że ciut gorszy technicznie). Facet ma pewny w plac w Chelsea, która jest topowym klubem Europy, zwycięzcą LM i liderem Premier League. Wygrał z kadrą EURO i był tam czołową postacią. Świetnie uzupełniał sie z Barellą, Locatellim albo Verrattim. Wasz idol Guardiola jest w Jorginho zakochany i chciał go ściągnąc do City, ale naturalizowany Włoch wolał współpracę z Sarrim.

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Na mnie w tym roku największe wrażenie zrobiła gra Salaha, Kante i Lewandowskiego. Pierwszy z nich ma najlepszą technikę, ma ciąg na bramkę. Lewandowski jest super snajperem potrafiącym strzelić z każdej pozycji. Kante wywarł przemożny wpływ na drużynę, był na boisku wszędzie, bez niego nie byłoby tej Ligi Mistrzów dla Chelsea. Uważam że nagrodę powinien dostać, któryś z tych trzech. Który? Dla mnie to bez znaczenia.

Goryl
Goryl
1 miesiąc temu

Nijak nie udowodnicie, że Jorginho ma mniejszy wwpły na sukces Chelsea albo Wloch, niz Lewy na sukces Bayernu. Piszecie jak janusze

marcinw13
marcinw13
1 miesiąc temu

Włosi bez Jorginho by się zesrali a nie zdobyli mistrzostwo

W Chelsea to nie wiem, nie oglądam ich

Ale podważanie wartości Jorginho w reprze zwłaszcza podczas Euro świadczy o totalnym dyletanctwie autora tego tekstu

To przez takich ludzi np mało kto pamięta już o jednym z najlepszych DM-ów w naszej reprezentacji w jej historii czyli o Mariuszu Lewandowskim

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Jordżinio? Nie znam gościa.

Kamillo
Kamillo
1 miesiąc temu

OMG 🙂 Jakie podejście do Jorginho ma Lewandowski w aspekcie umiejętności piłkarskich??? że umie wykończać akcje???

Bartkor
Bartkor(@bartkor)
1 miesiąc temu
Reply to  Kamillo

OMG, jakie podejście do Jorginho ma np. Thibaut Courtois? Że umie obronić bramkę i to nie zawsze???
Co za kretyńskie podejście …

Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022