Kolejne osłabienie reprezentacji Anglii

redakcja

Autor:redakcja

11 listopada 2021, 16:19 • 1 min czytania

Reklama
Kolejne osłabienie reprezentacji Anglii

Anglicy, którzy są liderem naszej grupy, stracili kolejnego zawodnika w trakcie trwającego zgrupowania. Do Marcusa Rashforda i Jamesa Ward-Prowse’a dołączył Declan Rice, który opuścił zgrupowanie z powodu choroby. Nikt nie będzie powołany w jego miejsce.

Reklama

Rice prezentuje świetną dyspozycję w obecnym sezonie Premier League i jest ważnym ogniwem reprezentacji Anglii. Rozegrał w jej barwach wszystkie mecze w trakcie Euro 2020 i ma już na swoim koncie 27 występów w narodowych barwach, pomimo zaledwie 22 lat. Selekcjoner Gareth Southgate zdecydował, że nikt nie będzie dowołany w jego miejsce. Wcześniej z powodu straty Rashforda i Ward-Prowse’a do grupy dołączył Emile Smith-Rowe, który będzie miał okazję na debiut w narodowych barwach.

Mimo że strata Rice’a jest poważnym osłabieniem, nie powinna ona odegrać żadnej roli w kwestii awansu Anglików na przyszłoroczny mundial. Synowie Albionu zagrają w ciągu najbliższych dni z Albanią i San Marino, a obecnie mają trzy punkty przewagi nad drugą reprezentacją Polski.

Czytaj także:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
La Liga

Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Braian Wilma
2
Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank