Czy to jest moment dla sensacyjnego mistrza Hiszpanii?

Opublikowane 05.11.2021 17:43 przez

Michał Kołkowski

Javier Tebas – charyzmatyczny szef La Ligi – zwykł odwoływać się do Leicester City, podając ekipę „Lisów” jako przykład klubu zbudowanego na mocnych fundamentach, za duże, ale nie gigantyczne pieniądze, który zdołał zagrać na nosie wyżej notowanym rywalom w najbardziej konkurencyjnej lidze Europy, jaką jest w ostatnich latach angielska Premier League. Tebas specjalnie nie ukrywał, że marzy mu się „hiszpańskie Leicester” – zespół z drugiego czy trzeciego szeregu, który wykorzysta słabości potentatów z Madrytu oraz Barcelony i odbierze im tytuł, stając się przy okazji inspiracją dla reszty ligowej stawki.

Niewykluczone, że sezon 2021/22 to właśnie ten wymarzony moment, by „hiszpańskie Leicester” mogło faktycznie zaistnieć.

La Liga – otworzyło się okienko dla sensacyjnego mistrza?

Nie chcemy pisać, że jeśli teraz ktoś spoza „wielkiej trójki” nie wykorzysta swojej szansy i nie zgarnie mistrzowskiego tytułu, to nie stanie się to już nigdy. Potrafimy sobie bowiem wyobrazić scenariusz, w ramach którego Barcelona w kolejnym sezonie będzie jeszcze nędzniejsza niż obecnie, Realowi też z jakichś względów powinie się noga, a Atletico wpadnie w okres chaosu. Nie jest to jednak, umówmy się, zbyt prawdopodobny rozwój wypadków. Tymczasem w bieżących rozgrywkach okoliczności naprawdę zdają się wyjątkowo sprzyjać ekipom, które przez lata były praktycznie odcięte od ligowego podium. W Hiszpanii minęło bowiem naprawdę wiele czasu, od kiedy tytuł wpadł w ręce kogoś innego niż Barca, Real bądź Atleti.

Jak układało się TOP4 w XXI wieku? Prześledźmy:

 • 2000/01: Real Madryt, D. La Coruña, Mallorca, Barcelona
 • 2001/02: Valencia, D. La Coruña, Real Madryt, Barcelona
 • 2002/03: Real Madryt, Real Sociedad, D. La Coruña, Celta Vigo
 • 2003/04: Valencia, Barcelona, D. La Coruña, Real Madryt
 • 2004/05: Barcelona, Real Madryt, Villarreal, Betis
 • 2005/06: Barcelona, Real Madryt, Valencia, Osasuna
 • 2006/07: Real Madryt, Barcelona, Sevilla, Valencia
 • 2007/08: Real Madryt, Villarreal, Barcelona, Atletico Madryt
 • 2008/09: Barcelona, Real Madryt, Sevilla, Atletico Madryt
 • 2009/10: Barcelona, Real Madryt, Valencia, Sevilla
 • 2010/11: Barcelona, Real Madryt, Valencia, Villarreal
 • 2011/12: Real Madryt, Barcelona, Valencia, Malaga
 • 2012/13: Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Real Sociedad
 • 2013/14: Atletico Madryt, Barcelona, Real Madryt, Athletic Bilbao
 • 2014/15: Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Valencia
 • 2015/16: Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Villarreal
 • 2016/17: Real Madryt, Barcelona, Atletico Madryt, Sevilla
 • 2017/18: Barcelona, Atletico Madryt, Real Madryt, Valencia
 • 2018/19: Barcelona, Atletico Madryt, Real Madryt, Valencia
 • 2019/20: Real Madryt, Barcelona, Atletico Madryt, Sevilla
 • 2020/21: Atletico Madryt, Real Madryt, Barcelona, Sevilla
BARCELONA WYGRA Z CELTĄ VIGO? KURS: 2,15 W FUKSIARZU!

Fakty są nieubłagane. W bieżącym stuleciu aż dziesięć z dwudziestu jeden tytułów mistrzowskich padło łupem Barcelony. Siedem razy na tronie sezon zakończył Real Madryt. Resztą skalpów podzieliły się natomiast Atletico Madryt i Valencia (po dwa triumfy). Pozostała część ligowej ferajny musiała zupełnie obejść się smakiem. Mało tego – w omawianym okresie zdarzyło się tylko raz, by na jednej z dwóch najwyższych pozycji w stawce nie uplasował się finalnie ani Real, ani Barcelona. To sezon 2001/02, gdy pogrążona w kryzysie „Duma Katalonii” z trudem wdrapała się na czwartą lokatę, a „Królewscy” finiszowali na najniższym stopniu podium, lecz równolegle udało im się wywalczyć dziewiąty w dziejach triumf w Lidze Mistrzów.

Wspomnieć warto też o kolejnym sezonie (2002/03), który był wyjątkowy z innego względu. Fakt, mistrzem koniec końców został wtedy Real, jednak Los Blancos pozycję lidera zapewnili sobie dopiero w przedostatniej kolejce. Barcelony w ogóle zabrakło wówczas w TOP4, Atletico nie liczyło się realnie w walce o najwyższe cele (dopiero co zanotowało wstydliwy epizod w Segunda Division). Z kolei potężna w tamtym czasie Valencia przechodziła akurat drobny kryzys. Mógł to wykorzystać Real Sociedad, lecz biało-niebiescy wymiękli na ostatniej prostej.

Generalnie z perspektywy czasu wyraźnie widać, że właśnie początek XXI wieku dawał najwięcej szans zespołom z drugiego i trzeciego szeregu na niespodziewany sukces w La Lidze. Otworzyło się swego rodzaju okienko dla mniej utytułowanych klubów. I niewykluczone, że w tej chwili – jasna cholera, aż dwadzieścia lat później, jak ten czas pędzi! – historia zatacza koło.

Real Sociedad – kolejny niezły start

Historyczne analogie nasuwają się zresztą same, ponieważ pierwsze miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie przed startem trzynastej kolejki zajmuje wspomniany Real Sociedad. Baskowie jak dotąd spisują się w lidze świetnie i zgromadzili 25 oczek. Przegrali tylko jedno spotkanie – na otwarcie sezonu ulegli 2:4 Barcelonie. Zaraz za plecami Realu czają się jednak „Królewscy”oraz Sevilla (po 24 punkty, ale jeden mecz rozegrany mniej), a czwartą pozycję okupują w tej chwili obrońcy tytułu – Atletico Madryt (22 punkty, również jeden mecz mniej). Kontakt z czołówką trzymają również takie ekipy jak Real Betis (21 punktów) i Rayo Vallecano (20 punktów). Dalej mamy Osasunę, Athletic Bilbao, Barcelonę i Valencię. Tabela jest zatem dość płaska, a to zawsze sprzyja sensacyjnym rozstrzygnięciom. Trudno było o takowe, gdy Real czy Barca kończyły ligę ze stoma punktami w dorobku.

Real Sociedad już od jakiegoś czasu sygnalizuje spore ambicje.

W grudniu 2018 roku drużynę przejął na stałe Imanol Alguacil – człowiek przez całe lata związany z klubem z Estadio de Anoeta jako zawodnik, a potem trener młodzieży i członek sztabu szkoleniowego przy pierwszym zespole. Powierzenie mu sterów okazało się znakomitym pomysłem – w 2020 roku Real zajął w La Lidze niezłą, szóstą pozycję i dołożył do tego (z rocznym opóźnieniem) triumf w Pucharze Króla. Z kolei w sezonie 2020/21 biało-niebiescy uplasowali się na piątej lokacie w ligowej stawce, a zatem jeszcze bardziej zbliżyli się do krajowego topu.

Przypomnijmy – po trzynastu kolejkach poprzednich rozgrywek Real Sociedad też przewodził w hiszpańskiej ekstraklasie, a zatem aktualna postawa tej drużyny absolutnie nie może być traktowana w kategoriach przypadkowego wyskoku. To raczej konsekwencja dobrej, wieloletniej pracy wykonywanej w San Sebastian.

Imanol Alguacil

Jeśli spojrzeć na to, w jaki sposób skonstruowana jest ekipa Sociedad, trudno nie poczuć do niej choćby delikatnej sympatii. Z jednej strony mamy trenera, który doskonale rozumie lokalne środowisko i czuje szczere oddanie wobec klubu. Po triumfie w Copa del Rey mówił: – To wielki dzień dla mnie, mojej rodziny i całej prowincji Gipuzkoa. Napisanie pięknej historii ze swoim ukochanym klubem to najwspanialsze, co może się przytrafić.

Ludzi emocjonalnie związanych z Realem nie brakuje jednak również w kadrze zespołu. Wiodącą rolę w taktycznej układance Imanola pełni wszak wychowanek Mikel Oyarzabal, wielka gwiazda i gracz piłkarsko gotowy na duży transfer. Inni gracze pochodzący z Kraju Basków lub okolic to na przykład Alex Remiro, Aritz Elustondo (wychowanek), Aihen Muñoz (wychowanek), Julen Lobete (wychowanek), Andoni Gorosabel (wychowanek), Martin Zubimendi (wychowanek), Mikel Merino czy Robin Le Normand (wychowanek). Lwia część z wymienionych piłkarzy przed przejściem do pierwszej drużyny zaliczyła solidne przetarcie w Realu Sociedad B, który w sezonie 2021/22 występuje na zapleczu La Ligi. Piętro wyżej niż rezerwy Realu Madryt czy Barcelony, co też o czymś świadczy. Imanol doskonale sprawdza się w roli łącznika, dbającego o płynną transmisję talentów z drużyny B do pierwszego zespołu.

REAL MADRYT POKONA RAYO VALLECANO? KURS: 1,38 W FUKSIARZU!

Do tego dodajmy paru bardziej doświadczonych zawodników, jak David Silva oraz nękani kontuzjami Nacho Monreal i Asier Illaramendi (też wychowanek!). No i graczy zagranicznych, stanowiących wartościowe uzupełnienie kadry, na czele z Adnanem Januzajem i rzecz jasna Alexandrem Isakiem.

Co tu dużo mówić – ta ekipa została zbudowana z głową. Na solidnych fundamentach.

Mamy niekończący się kontakt ze szkołami naszych zawodników. W szkole każdego roku uprawiają trzy sporty indywidualne i trzy sporty zespołowe. Czy mamy 100% pewności, że wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego dobrze wykonują swoją pracę? Nie, ale wiemy, że dzieciak, który przyjdzie do nas w wieku 12 lat, grał w piłkę ręczną, koszykówkę, jeździł na rowerze i tak dalej

Luki Iriarte o szkoleniu w akademii Realu

Jeśli spojrzeć w nieco bardziej zaawansowane statystyki, Real Sociedad jawi się jako drużyna wyciskająca obecnie maksa ze swojego potencjału. Współczynnik spodziewanych goli bywa dość zwodniczy w ocenie postawy danego zespołu, ale w przypadku Basków sprawa jest naprawdę bardzo interesująca. Ekipa z Estadio Anoeta zdobyła bowiem jak dotąd w lidze 17 bramek. Współczynnik xG wynosi w jej przypadku 16,8, a zatem obie liczby niemal dokładnie się pokrywają, co nie jest wcale takim częstym zjawiskiem. Dla porównania – Real Madryt ma na koncie 26 goli przy xG wynoszącym 17,1. Tak wysoka dysproporcja zawsze rodzi zagrożenie – kiedy napastnikom przestanie żreć i skończą oni punktować ponad stan, zespołowi grozi ofensywna zapaść.

Wydaje się w tej chwili, że podopiecznym Imanola taki zjazd po prostu nie grozi. Pamiętajmy o kłopotach z kontuzjami, jakie dręczą tę drużynę – paradoksalnie Real może się w dalszej części sezonu stać jeszcze mocniejszy.

Czas wreszcie na Sevillę?

Real Sociedad na mistrzostwo Hiszpanii czeka od pierwszej połowy lat 80. To był w ogóle okres baskijskiej dominacji w La Lidze – najpierw w latach 1981-82 dwa tytuły zgarnęli właśnie Los Txuri-Urdin, kolejne dwa padły zaś łupem ich lokalnych rywali – Athleticu Bilbao. Jeszcze dłużej okres posuchy trwa w przypadku Sevilli, która w całej swej historii tylko raz zdołała się uplasować na szczycie ligi hiszpańskiej i było to, uwaga, w 1946 roku. Blisko przełamania niemocy ekipa z Andaluzji była w sezonie 2006/07 – podopieczni trenera Juande Ramosa święcili wówczas triumfy na wszystkich frontach: wygrali Puchar UEFA, zwyciężyli w Superpucharze Europy, zgarnęli Puchar Króla. No i summa summarum zabrakło im pary, by do kolekcji dołożyć również ligowy sukces. Finalnie zajęli trzecią lokatę w La Lidze, a sam Ramos nie miał wątpliwości, że gdyby rzucił wszystkie siły na walkę o tytuł, Real i Barca byłby bez szans.

– W Sewilli zebrała się grupa młodych ludzi, którzy nigdy wcześniej niczego nie wygrali, ale wraz z kolejnymi sukcesami zaczęli wierzyć w swoje możliwości – opowiadał szkoleniowiec Sevilli. – Dokonaliśmy wielkich rzeczy. Żałuję tylko, że nie udało się wywalczyć mistrzostwa Hiszpanii.

Niepostrzeżenie Los Nervionenses również w sezonie 2020/21 włączyli się do gry o najwyższą stawkę. Ostateczny układ tabeli tego nie pokazuje – koniec końców Sevilla zajęła czwarte miejsce i straciła aż dziewięć punktów do mistrzów z Madrytu. Ale jeśli rzucić okiem na tabelę, dajmy na to, po 32. kolejkach, to wyraźnie widać, jak blisko ekipa dowodzona przez Julena Lopeteguiego trzymała się „wielkiej trójki”. Na sześć spotkań przed końcem sezonu Andaluzyjczycy mieli na koncie 67 oczek – o trzy mniej od zespołów z Madrytu, a o cztery od „Dumy Katalonii”. W czubie tabeli było więc naprawdę ciasno.

Skoro nie udało się wtedy, to może uda się teraz?

Julen Lopetegui

Sevilla przez lata przyzwyczaiła nas do tego, że z pokorą akceptuje status ekipy z drugiego-trzeciego szeregu europejskich potęg. Że jest wystarczająco mocna na wygrywanie Pucharu UEFA/Ligi Europy, ale nie dość potężna, by znaczyć cokolwiek w Lidze Mistrzów. Że jest na tyle dobrze zorganizowana, by często finiszować w ligowym TOP5, ale na ogół brak jej argumentów, by namieszać na podium. Krótko mówiąc, Los Nervionenses stali się klubem zawieszonym pomiędzy absolutnym topem a średniactwem. Z wypowiedzi prezydenta José Castro Carmony wynika jednak, iż Andaluzyjczycy – korzystając na tarapatach Barcelony i nie najwyższej formie Realu oraz Atletico – mają zamiar uczynić wreszcie odważny krok do przodu.

Naszą bazą jest udział w Champions League – stwierdził Castro. – Musimy występować w tych rozgrywkach regularnie, a dzięki temu – za pięć czy sześć lat – będziemy w stanie walczyć o inne wielkie cele. To jest naprawdę dla mnie bardzo ważne, aby móc marzyć o wielkiej chwale.

Wypowiedź sama w sobie jest naturalnie dość ostrożna – prezydent Sevilli nie mówi wszak, że jego klub już teraz jest gotowy, by pozamiatać konkurencję w wyścigu o mistrzowski tytuł. Ale już sam fakt, że Castro porusza temat „innych wielkich celów” jest wymowny, bo przed laty tego rodzaju komunikaty bardzo rzadko wypływały do mediów ze strony działaczy andaluzyjskiego klubu. Sevilla, owszem, lubiła się chwalić, ale raczej przemyślaną polityką transferową, a znacznie mniej opowiadało się o czysto sportowych aspiracjach. Widać więc, że klub po cichu zmienia filozofię funkcjonowania.

REAL SOCIEDAD POKONA OSASUNĘ? KURS: 2,43 W FUKSIARZU!

Spójrzmy zresztą na bohaterów sezonu 2020/21, takich jak Jules Kounde, Diego Carlos, Lucas Ocampos, Youssef En-Nesyri czy Joan Jordan. Wszyscy pozostają do dyspozycji Julena Lopeteguiego. Mimo że ofert transferowych nie brakowało – przykładowo Chelsea wykładała fortunę za Kounde.

„Chcemy Sevilli kompletnej. Zespół ma być zdolny i wyposażony, by grać w dowolnym stylu”

Julen Lopetegui

W lidze ekipa z Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan jak na razie punktuje bardzo dobrze. Po jedenastu kolejkach ma na koncie zaledwie jeden przegrany mecz (0:1 z Granadą na wyjeździe) i tylko siedem straconych bramek (z czego trzy w zwyciężonym 5:3 meczu z Levante). To naprawdę solidny punkt wyjścia, by już teraz spróbować włączyć się do gry o mistrzostwo Hiszpanii. Atmosferę zatruwa jednak kiepska postawa drużyny na europejskiej arenie. Z trudnych do ustalenia względów Sevilla nie potrafi zaprezentować się w Lidze Mistrzów nawet w połowie tak dobrze jak w Lidze Europy, choć w tym roku naprawdę nie trafiła do grupy śmierci. A jednak po czterech kolejkach Los Nervionenses znajdują się na ostatnim miejscu w grupie. Za Red Bullem Salzburg, Lille i Wolfsburgiem.

Czy ewentualna klęska w Champions League zachwieje tym sportowym projektem? Raczej nie, Sevilla to klub, gdzie raczej nie podejmuje się nerwowych decyzji. Ale im gorzej podopieczni Lopeteguiego spiszą się w Europie, tym większa będzie na nich presja, by pucharowe niepowodzenia zrekompensowali kibicom sukcesem ligowym. Zobaczymy, czy ten zespół jest już gotowy, by takową presję udźwignąć.

***

W całej historii hiszpańskiej ekstraklasy mistrzostwo kraju wywalczyło zaledwie dziewięć klubów, natomiast w ciągu ostatnich trzydziestu lat tylko jednej ekipie udało się sprzątnąć tytuł sprzed nosa Realu, Barcelony, Atletico i Valencii – było to Deportivo La Coruña, które okazało się najlepsze w sezonie 1999/2000, gdy do pierwszego miejsca w lidze wystarczyło 69 punktów w 38 meczach. W bieżących rozgrywkach aż tak łatwo na pewno nie będzie. Real wprawdzie nie ma jeszcze w swoim składzie ani Kyliana Mbappe, ani Erlinga Haalanda, Atletico w sposób zaskakujący kuleje w defensywie, a Barcelona w ogóle się nie liczy, ale wciąż nie ma co oczekiwać, że do mistrzostwa uda się komukolwiek doczłapać spacerowym tempem.

Jeśli Real Sociedad czy Sevilla pragną historycznego sukcesu, nie mogą sobie pozwolić na długotrwałe kryzysy, serie przegranych lub zremisowanych meczów czy gładkie porażki w spotkaniach na szczycie. Początek sezonu był w ich wykonaniu bardzo obiecujący. Cel pozostaje jednak wciąż bardzo odległy.

Co nie zmienia faktu, że szansa na „hiszpańskie Leicester” dawno nie była tak duża.

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Newspix.pl

Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
La Liga
27.01.2022

Jak Real Madryt tracił gole w styczniu? Dość łatwo

Nowy rok i nowy Real Madryt? Właściwie nowy rok i problemy przewlekłe, które zaczęły wychodzić na pierwszy plan i kłuć w oczy. Królewscy nie byli w tym sezonie nieomylni. Przytrafiało im się sporo chwil zawahania i dekoncentracji podczas bronienia dostępu do bramki. Jakość w połączeniu z odrobiną szczęścia zamiatała problemy pod dywan. Upchali pod nim […]
27.01.2022
Weszło
25.01.2022

Real i Sevilla gubią punkty. Podsumowanie 22. kolejki La Liga

Za nami 22. kolejka ligi hiszpańskiej. Ostatnia przed przerwą w rozgrywkach. Przyniosła kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Potknął się Real Madryt w spotkaniu z Elche, potknęła się Sevilla w meczu z Celtą. Oglądaliśmy też kilka spotkań, w których sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i decydowały bramki w końcówkach. Czy była to najlepsza seria spotkań? Kwestia gustu. […]
25.01.2022
Weszło
23.01.2022

Real zgubił brak skuteczności. Tylko remis z Elche

Elche zdaje się nie być łatwym rywalem dla Realu Madryt. Dopiero co parę dni temu potrzeba było dogrywki w Pucharze Króla, żeby rozstrzygnąć to starcie, ale i wcześniej, choć Real wygrywał, przepychał te mecze różnicą jednej bramki. Dziś tylko się potwierdziło, że Królewscy za mierzeniem się z Los Franjiverdes nie przepadają. Dopisali sobie bowiem tylko […]
23.01.2022
La Liga
21.01.2022

Znalezienie zmiennika dla Benzemy? Prze…. trudna sprawa

Jak mówi stare piłkarskie porzekadło — jesteś tak mocny jak twoja ławka. Można doprecyzować i sprowadzić to zdanie do zmienników podstawowego napastnika. Wielkie kluby miewają problemy ze znalezieniem godnych zastępstw, gdy ich snajperzy klasy premium z jakiegoś powodu nie mogą zagrać. Rzuca się to w oczy zwłaszcza w Realu Madryt. Dysproporcja pomiędzy zmiennikami Karima Benzemy […]
21.01.2022
Weszło
18.01.2022

Czy Courtois to po flamandzku „skała”? Jeśli nie, powinni to zmienić

W ostatnich sezonach hiszpańskiej Primera Division mówiło się przede wszystkim o rywalizacji wielkiej trójki. W drugiej kolejności o piłkarzach zdobywających hurtowo gole, ale o korespondencyjnym pojedynku bramkarzy było dość cicho. Pozycja bramkarza nie grzeje tak kibiców, ale to od nich w dużej mierze zależy wynik spotkania. Ileż to było już spotkań, w których dzięki postawie […]
18.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Ekstraklasa
27.01.2022

David Stec: Bartkowski był w takiej formie, że nic nie mogłem zrobić

Zaledwie pół roku trwała rozłąka Davida Steca z Ekstraklasą. Latem ubiegłego roku po trzech latach spędzonych w Pogoni Szczecin przeszedł do TSV Hartberg, ale już po jednej rundzie ponownie jest w Polsce i wiosną zamierza walczyć o czołowe lokaty z Lechią Gdańsk. Dlaczego tak szybko wrócił i czemu tak mu na tym zależało? Jak duże […]
27.01.2022
La Liga
27.01.2022

Jak Real Madryt tracił gole w styczniu? Dość łatwo

Nowy rok i nowy Real Madryt? Właściwie nowy rok i problemy przewlekłe, które zaczęły wychodzić na pierwszy plan i kłuć w oczy. Królewscy nie byli w tym sezonie nieomylni. Przytrafiało im się sporo chwil zawahania i dekoncentracji podczas bronienia dostępu do bramki. Jakość w połączeniu z odrobiną szczęścia zamiatała problemy pod dywan. Upchali pod nim […]
27.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło Extra
21.01.2022

„Piechniczek na Księżyc!”, czyli historia nieudanego powrotu

Niekończące się narzekania na rzekomo wrogą postawę mediów, manipulujących opinią publiczną. Regularne konflikty z piłkarzami występującymi w zagranicznych klubach. Kwiaty otrzymane w ramach przeprosin za spóźnienie od delegacji z Widzewa Łódź. Obiecujący, choć przegrany mecz z Anglią na Wembley i straszliwa klęska z Włochami w Neapolu. Dziwaczne decyzje kadrowe. Zaledwie trzy zwycięstwa w czternastu oficjalnych […]
21.01.2022
Piłka nożna
14.01.2022

Wielkie doświadczenie i trudny charakter. Dokąd Vahid Halilhodzić zaprowadzi Maroko?

Trenerem jest od trzech dekad, a lista wywalczonych przez niego trofeów niespecjalnie imponuje. Triumf w Afrykańskiej Lidze Mistrzów, mistrzostwo Chorwacji, Puchar Francji… Niewiele, jak na tak potężny staż pracy. Mimo to Vahid Halilhodzić wciąż nie może narzekać na nudę, a na jego usługi nadal jest zapotrzebowanie. Na tegoroczny Puchar Narodów Afryki niespełna 70-letni szkoleniowiec przyjechał […]
14.01.2022
Premier League
05.01.2022

Kolejny zakręt w karierze Lukaku

Jeśli zsumować wszystkie pieniądze, jakie dotychczas na niego wydano, Romelu Lukaku jest najdroższym zawodnikiem w historii futbolu. Trudno podważać jego klasę, to prawdziwa bestia. A mimo to można się zastanawiać, czy kariera Belga jest prowadzono odpowiednio. Napastnik zbliża się już bowiem pomału do trzydziestych urodzin, a udało mu się jak dotąd wywalczyć zaledwie dwa trofea […]
05.01.2022
Piłka nożna
31.12.2021

Czas na TOP10! Ranking najlepszych trenerów w historii futbolu (część 3.)

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Przedstawiliśmy wam już pierwszą (50. – 26.) i drugą (25. – 11.) część naszego rankingu 50 najwybitniejszych trenerów w historii futbolu. Dzisiaj serwujemy zatem ostatni odcinek – TOP10. Zapraszamy. Jakie kryteria braliśmy pod uwagę przy tworzeniu rankingu? Wyróżniliśmy w naszych wewnętrznych rozważaniach aż osiem kategorii, pod kątem których analizowaliśmy kariery trenerów. […]
31.12.2021
Piłka nożna
29.12.2021

Ancelotti, Klopp, del Bosque… Ranking najlepszych trenerów w historii (część 2.)

W pierwszej odsłonie (miejsca 50. – 26.) naszego rankingu 50 najwybitniejszych trenerów wszech czasów poznaliście pozycje, na jakich umieściliśmy między innymi Diego Simeone, Zinedine’a Zidane’a czy Arsene’a Wengera. Nadszedł zatem czas na drugą, a zarazem przedostatnią część zestawienia, w której pojawią się tacy giganci jak Fabio Capello czy Otto Rehhagel. Przygotowaliśmy kilka – jak nam […]
29.12.2021
Piłka nożna
26.12.2021

Zidane, Heynckes, Scolari… Ranking najlepszych trenerów w historii (część 1.)

Jose Mourinho czy Pep Guardiola? Rinus Michels czy Ernst Happel? Alex Ferguson czy Bill Shankly? Louis van Gaal czy Johan Cruyff? Przygotowaliśmy dla was naprawdę pokaźnych rozmiarów lekturę na czas świątecznej sielanki – wielki ranking 50 najwybitniejszych trenerów w historii futbolu. Jak to zwykle w przypadku naszych rankingów bywa, nie ograniczyliśmy się wyłącznie do wyliczenia […]
26.12.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piniu
piniu
2 miesięcy temu

Aby odsłonić treść, odpowiedz na pytanie powyżej. Nie, dziekuje wchodze tu tylko dla komentarzy!!!

Tirosław Mrzeciak
Tirosław Mrzeciak
2 miesięcy temu

Hiszpañske Leicester jest i jest to od dawna Atletico

ambermozart
ambermozart
2 miesięcy temu

Atletico ma 3 budżet w lidze. Leicester pod tym względem było znacznie niżej w hierarchii

Adwokat Wojciecha K.
Adwokat Wojciecha K.
2 miesięcy temu

Więcej tego typu artykułów proszę

Suche Info
28.01.2022

Wolfsburg ściąga konkurencję dla Kamińskiego

Przyszły konkurent Jakuba Kamińskiego o miejsce w składzie Wolfsburga kosztował sześć i pół miliona euro, ma osiemnaście lat, nazywa się Kevin Paredes i drużynę Wilków – podobnie jak Polak – wzmocni dopiero wraz z końcem czerwca 2022 roku.  Kevin Paredes to utalentowany piłkarz amerykańskiego D.C. United. Do tej pory rozegrał trzydzieści osiem spotkań w MLS, […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Dzień konia czy powrót do formy? Skoczkowie poszaleli w Willingen

Tak dobrze prezentujących się polskich skoczków nie widzieliśmy jeszcze ani w 2022 roku, ani w ogóle w bieżącym sezonie. Kamil Stoch wygrał prolog w Willingen, a Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zajęli w nim miejsca w pierwszej dziesiątce. Biało-czerwoni nieźle spisywali się również w seriach treningowych oraz konkursie mieszanym. Czy mówimy o tak […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Oficjalnie: Vlahović w Juventusie

Juventus ma nowego gwiazdora. Już oficjalnie, bez żadnych spekulacji, plotek i przypuszczeń, to Dusan Vlahović.  , , #! ✅ — JuventusFC (@juventusfc) January 28, 2022 Gwiazda serbskiego napastnika rozbłysła 16 grudnia 2020 roku. Od rozgrywanego tamtego dnia meczu z Sassuolo Dusan Vlahović strzela seryjnie – prawie czterdzieści goli na boiskach Serie A przez następne dwanaście […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

„Nie mam już sił, nie odnajduję radości”. Eberl odchodzi ze świata futbolu

Max Eberl jest legendą Borussii Monchengladbach. Najpierw był jej piłkarzem, potem został dyrektorem akademii, a od kilkunastu lat pełnił rolę dyrektora sportowego. Jego pracę ceniono w całym kraju i na całym piłkarskim świecie. Odszedł, płacząc na konferencji prasowej… Pierwsze symptomy zmęczenia i wypalenia sygnalizował już w lecie, kiedy ogłosił, że jest wyczerpany wieloletnim pędem, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wieluń rezygnuje z gali Najmana!

Kłopoty, kłopoty Najmana, jak mawia klasyk. Burmistrz Wielunia poszedł po rozum do głowy i właśnie ogłosił, że gala MMA VIP z udziałem Andrzeja Zielińskiego, pseudonim „Słowik”, gangstera z mafii pruszkowskiej, nie odbędzie się na hali w Wieluniu. I jest to – powiedzmy sobie wprost – sukces sprawiedliwości.  Jeśli ktoś spędził ostatnie tygodnie pod kamieniem, tutaj […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Dyrektor sportowy Basaksehiru potwierdza zainteresowanie Emrelim

Serial z Mahirem Emrelim, chcącym odejść z Legii Warszawa, nadal nie znalazł swojego szczęśliwego końca. Ale zdaje się, że powoli wszystko zaczyna zmierzać do jakiegoś rozwiązania.  Od kilku tygodni turecki dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu regularnie informuje o zainteresowaniu Basaksehiru osobą azerskiego napastnika, który w tym sezonie zagrał w trzydziestu trzech meczach warszawskiego klubu we wszystkich rozgrywkach, […]
28.01.2022
Australian Open
28.01.2022

Ash Barty. Walka z depresją, krykiet i wielkoszlemowe tytuły

Od samego początku była uważana za wielki talent australijskiego tenisa. W 2011 wygrała juniorski Wimbledon, ale w seniorskiej rywalizacji długo nie potrafiła zrealizować potencjału. Dopadła ją depresja, miała dość wyjazdów i sławy. Odpuściła. Przez niemal dwa lata nie było jej w tourze. Później wróciła i w kilka lat doszła na sam szczyt. Dziś Ash Barty […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Legia ukarana za kibicowską oprawę meczu ze Spartakiem

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę w wysokości siedemnastu tysięcy pięciuset euro za kibicowską oprawę spotkania ze Spartakiem Moskwa w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Mecz odbył się dziewiątego grudnia, w samym środku wielkiego jesiennego kryzysu sportowego i wizerunkowego Legii Warszawa. Ekipa Marka Gołębiewskiego wciąż miała szanse na wyjście […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Błaszczykowski: – Jesteśmy w stanie wygrać z Rosją

Kuba Błaszczykowski wierzy w zwycięstwo reprezentacji Polski w pierwszym barażowym meczu o udział w katarskich mistrzostwach świata, w którym Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją.  – Skoro nigdy nam się w Rosji nie udało wygrać, to przecież w końcu musi przyjść ten pierwszy raz. To jest mój pierwszy promyk nadziei. Właśnie powinniśmy walczyć o pierwsze zwycięstwo […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lech pokonuje Herthę w sparingu!

Lech Poznań – cztery. Hertha Berlin – dwa. Lech 4:2 Hertha. No, no, no, na papierze wygląda to świetnie, nie ukrywamy, nawet jeśli to tylko zimowy sparing.  Lider Ekstraklasy, w zamkniętym sparingu, pokonał Herthę Berlin, w której składzie zagrało parę uznanych nazwisk, chociażby Stevan Jovetić, Lucas Tousart, Kevin-Prince Boateng, Marvin Plattenhardt, Marco Richter, Vladimir Darida, […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022