post

Opublikowane 05.11.2021 17:43 przez

Michał Kołkowski

Javier Tebas – charyzmatyczny szef La Ligi – zwykł odwoływać się do Leicester City, podając ekipę „Lisów” jako przykład klubu zbudowanego na mocnych fundamentach, za duże, ale nie gigantyczne pieniądze, który zdołał zagrać na nosie wyżej notowanym rywalom w najbardziej konkurencyjnej lidze Europy, jaką jest w ostatnich latach angielska Premier League. Tebas specjalnie nie ukrywał, że marzy mu się „hiszpańskie Leicester” – zespół z drugiego czy trzeciego szeregu, który wykorzysta słabości potentatów z Madrytu oraz Barcelony i odbierze im tytuł, stając się przy okazji inspiracją dla reszty ligowej stawki.

Niewykluczone, że sezon 2021/22 to właśnie ten wymarzony moment, by „hiszpańskie Leicester” mogło faktycznie zaistnieć.

La Liga – otworzyło się okienko dla sensacyjnego mistrza?

Nie chcemy pisać, że jeśli teraz ktoś spoza „wielkiej trójki” nie wykorzysta swojej szansy i nie zgarnie mistrzowskiego tytułu, to nie stanie się to już nigdy. Potrafimy sobie bowiem wyobrazić scenariusz, w ramach którego Barcelona w kolejnym sezonie będzie jeszcze nędzniejsza niż obecnie, Realowi też z jakichś względów powinie się noga, a Atletico wpadnie w okres chaosu. Nie jest to jednak, umówmy się, zbyt prawdopodobny rozwój wypadków. Tymczasem w bieżących rozgrywkach okoliczności naprawdę zdają się wyjątkowo sprzyjać ekipom, które przez lata były praktycznie odcięte od ligowego podium. W Hiszpanii minęło bowiem naprawdę wiele czasu, od kiedy tytuł wpadł w ręce kogoś innego niż Barca, Real bądź Atleti.

Jak układało się TOP4 w XXI wieku? Prześledźmy:

 • 2000/01: Real Madryt, D. La Coruña, Mallorca, Barcelona
 • 2001/02: Valencia, D. La Coruña, Real Madryt, Barcelona
 • 2002/03: Real Madryt, Real Sociedad, D. La Coruña, Celta Vigo
 • 2003/04: Valencia, Barcelona, D. La Coruña, Real Madryt
 • 2004/05: Barcelona, Real Madryt, Villarreal, Betis
 • 2005/06: Barcelona, Real Madryt, Valencia, Osasuna
 • 2006/07: Real Madryt, Barcelona, Sevilla, Valencia
 • 2007/08: Real Madryt, Villarreal, Barcelona, Atletico Madryt
 • 2008/09: Barcelona, Real Madryt, Sevilla, Atletico Madryt
 • 2009/10: Barcelona, Real Madryt, Valencia, Sevilla
 • 2010/11: Barcelona, Real Madryt, Valencia, Villarreal
 • 2011/12: Real Madryt, Barcelona, Valencia, Malaga
 • 2012/13: Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Real Sociedad
 • 2013/14: Atletico Madryt, Barcelona, Real Madryt, Athletic Bilbao
 • 2014/15: Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Valencia
 • 2015/16: Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Villarreal
 • 2016/17: Real Madryt, Barcelona, Atletico Madryt, Sevilla
 • 2017/18: Barcelona, Atletico Madryt, Real Madryt, Valencia
 • 2018/19: Barcelona, Atletico Madryt, Real Madryt, Valencia
 • 2019/20: Real Madryt, Barcelona, Atletico Madryt, Sevilla
 • 2020/21: Atletico Madryt, Real Madryt, Barcelona, Sevilla
BARCELONA WYGRA Z CELTĄ VIGO? KURS: 2,15 W FUKSIARZU!

Fakty są nieubłagane. W bieżącym stuleciu aż dziesięć z dwudziestu jeden tytułów mistrzowskich padło łupem Barcelony. Siedem razy na tronie sezon zakończył Real Madryt. Resztą skalpów podzieliły się natomiast Atletico Madryt i Valencia (po dwa triumfy). Pozostała część ligowej ferajny musiała zupełnie obejść się smakiem. Mało tego – w omawianym okresie zdarzyło się tylko raz, by na jednej z dwóch najwyższych pozycji w stawce nie uplasował się finalnie ani Real, ani Barcelona. To sezon 2001/02, gdy pogrążona w kryzysie „Duma Katalonii” z trudem wdrapała się na czwartą lokatę, a „Królewscy” finiszowali na najniższym stopniu podium, lecz równolegle udało im się wywalczyć dziewiąty w dziejach triumf w Lidze Mistrzów.

Wspomnieć warto też o kolejnym sezonie (2002/03), który był wyjątkowy z innego względu. Fakt, mistrzem koniec końców został wtedy Real, jednak Los Blancos pozycję lidera zapewnili sobie dopiero w przedostatniej kolejce. Barcelony w ogóle zabrakło wówczas w TOP4, Atletico nie liczyło się realnie w walce o najwyższe cele (dopiero co zanotowało wstydliwy epizod w Segunda Division). Z kolei potężna w tamtym czasie Valencia przechodziła akurat drobny kryzys. Mógł to wykorzystać Real Sociedad, lecz biało-niebiescy wymiękli na ostatniej prostej.

Generalnie z perspektywy czasu wyraźnie widać, że właśnie początek XXI wieku dawał najwięcej szans zespołom z drugiego i trzeciego szeregu na niespodziewany sukces w La Lidze. Otworzyło się swego rodzaju okienko dla mniej utytułowanych klubów. I niewykluczone, że w tej chwili – jasna cholera, aż dwadzieścia lat później, jak ten czas pędzi! – historia zatacza koło.

Real Sociedad – kolejny niezły start

Historyczne analogie nasuwają się zresztą same, ponieważ pierwsze miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie przed startem trzynastej kolejki zajmuje wspomniany Real Sociedad. Baskowie jak dotąd spisują się w lidze świetnie i zgromadzili 25 oczek. Przegrali tylko jedno spotkanie – na otwarcie sezonu ulegli 2:4 Barcelonie. Zaraz za plecami Realu czają się jednak „Królewscy”oraz Sevilla (po 24 punkty, ale jeden mecz rozegrany mniej), a czwartą pozycję okupują w tej chwili obrońcy tytułu – Atletico Madryt (22 punkty, również jeden mecz mniej). Kontakt z czołówką trzymają również takie ekipy jak Real Betis (21 punktów) i Rayo Vallecano (20 punktów). Dalej mamy Osasunę, Athletic Bilbao, Barcelonę i Valencię. Tabela jest zatem dość płaska, a to zawsze sprzyja sensacyjnym rozstrzygnięciom. Trudno było o takowe, gdy Real czy Barca kończyły ligę ze stoma punktami w dorobku.

Real Sociedad już od jakiegoś czasu sygnalizuje spore ambicje.

W grudniu 2018 roku drużynę przejął na stałe Imanol Alguacil – człowiek przez całe lata związany z klubem z Estadio de Anoeta jako zawodnik, a potem trener młodzieży i członek sztabu szkoleniowego przy pierwszym zespole. Powierzenie mu sterów okazało się znakomitym pomysłem – w 2020 roku Real zajął w La Lidze niezłą, szóstą pozycję i dołożył do tego (z rocznym opóźnieniem) triumf w Pucharze Króla. Z kolei w sezonie 2020/21 biało-niebiescy uplasowali się na piątej lokacie w ligowej stawce, a zatem jeszcze bardziej zbliżyli się do krajowego topu.

Przypomnijmy – po trzynastu kolejkach poprzednich rozgrywek Real Sociedad też przewodził w hiszpańskiej ekstraklasie, a zatem aktualna postawa tej drużyny absolutnie nie może być traktowana w kategoriach przypadkowego wyskoku. To raczej konsekwencja dobrej, wieloletniej pracy wykonywanej w San Sebastian.

Imanol Alguacil

Jeśli spojrzeć na to, w jaki sposób skonstruowana jest ekipa Sociedad, trudno nie poczuć do niej choćby delikatnej sympatii. Z jednej strony mamy trenera, który doskonale rozumie lokalne środowisko i czuje szczere oddanie wobec klubu. Po triumfie w Copa del Rey mówił: – To wielki dzień dla mnie, mojej rodziny i całej prowincji Gipuzkoa. Napisanie pięknej historii ze swoim ukochanym klubem to najwspanialsze, co może się przytrafić.

Ludzi emocjonalnie związanych z Realem nie brakuje jednak również w kadrze zespołu. Wiodącą rolę w taktycznej układance Imanola pełni wszak wychowanek Mikel Oyarzabal, wielka gwiazda i gracz piłkarsko gotowy na duży transfer. Inni gracze pochodzący z Kraju Basków lub okolic to na przykład Alex Remiro, Aritz Elustondo (wychowanek), Aihen Muñoz (wychowanek), Julen Lobete (wychowanek), Andoni Gorosabel (wychowanek), Martin Zubimendi (wychowanek), Mikel Merino czy Robin Le Normand (wychowanek). Lwia część z wymienionych piłkarzy przed przejściem do pierwszej drużyny zaliczyła solidne przetarcie w Realu Sociedad B, który w sezonie 2021/22 występuje na zapleczu La Ligi. Piętro wyżej niż rezerwy Realu Madryt czy Barcelony, co też o czymś świadczy. Imanol doskonale sprawdza się w roli łącznika, dbającego o płynną transmisję talentów z drużyny B do pierwszego zespołu.

REAL MADRYT POKONA RAYO VALLECANO? KURS: 1,38 W FUKSIARZU!

Do tego dodajmy paru bardziej doświadczonych zawodników, jak David Silva oraz nękani kontuzjami Nacho Monreal i Asier Illaramendi (też wychowanek!). No i graczy zagranicznych, stanowiących wartościowe uzupełnienie kadry, na czele z Adnanem Januzajem i rzecz jasna Alexandrem Isakiem.

Co tu dużo mówić – ta ekipa została zbudowana z głową. Na solidnych fundamentach.

Mamy niekończący się kontakt ze szkołami naszych zawodników. W szkole każdego roku uprawiają trzy sporty indywidualne i trzy sporty zespołowe. Czy mamy 100% pewności, że wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego dobrze wykonują swoją pracę? Nie, ale wiemy, że dzieciak, który przyjdzie do nas w wieku 12 lat, grał w piłkę ręczną, koszykówkę, jeździł na rowerze i tak dalej

Luki Iriarte o szkoleniu w akademii Realu

Jeśli spojrzeć w nieco bardziej zaawansowane statystyki, Real Sociedad jawi się jako drużyna wyciskająca obecnie maksa ze swojego potencjału. Współczynnik spodziewanych goli bywa dość zwodniczy w ocenie postawy danego zespołu, ale w przypadku Basków sprawa jest naprawdę bardzo interesująca. Ekipa z Estadio Anoeta zdobyła bowiem jak dotąd w lidze 17 bramek. Współczynnik xG wynosi w jej przypadku 16,8, a zatem obie liczby niemal dokładnie się pokrywają, co nie jest wcale takim częstym zjawiskiem. Dla porównania – Real Madryt ma na koncie 26 goli przy xG wynoszącym 17,1. Tak wysoka dysproporcja zawsze rodzi zagrożenie – kiedy napastnikom przestanie żreć i skończą oni punktować ponad stan, zespołowi grozi ofensywna zapaść.

Wydaje się w tej chwili, że podopiecznym Imanola taki zjazd po prostu nie grozi. Pamiętajmy o kłopotach z kontuzjami, jakie dręczą tę drużynę – paradoksalnie Real może się w dalszej części sezonu stać jeszcze mocniejszy.

Czas wreszcie na Sevillę?

Real Sociedad na mistrzostwo Hiszpanii czeka od pierwszej połowy lat 80. To był w ogóle okres baskijskiej dominacji w La Lidze – najpierw w latach 1981-82 dwa tytuły zgarnęli właśnie Los Txuri-Urdin, kolejne dwa padły zaś łupem ich lokalnych rywali – Athleticu Bilbao. Jeszcze dłużej okres posuchy trwa w przypadku Sevilli, która w całej swej historii tylko raz zdołała się uplasować na szczycie ligi hiszpańskiej i było to, uwaga, w 1946 roku. Blisko przełamania niemocy ekipa z Andaluzji była w sezonie 2006/07 – podopieczni trenera Juande Ramosa święcili wówczas triumfy na wszystkich frontach: wygrali Puchar UEFA, zwyciężyli w Superpucharze Europy, zgarnęli Puchar Króla. No i summa summarum zabrakło im pary, by do kolekcji dołożyć również ligowy sukces. Finalnie zajęli trzecią lokatę w La Lidze, a sam Ramos nie miał wątpliwości, że gdyby rzucił wszystkie siły na walkę o tytuł, Real i Barca byłby bez szans.

– W Sewilli zebrała się grupa młodych ludzi, którzy nigdy wcześniej niczego nie wygrali, ale wraz z kolejnymi sukcesami zaczęli wierzyć w swoje możliwości – opowiadał szkoleniowiec Sevilli. – Dokonaliśmy wielkich rzeczy. Żałuję tylko, że nie udało się wywalczyć mistrzostwa Hiszpanii.

Niepostrzeżenie Los Nervionenses również w sezonie 2020/21 włączyli się do gry o najwyższą stawkę. Ostateczny układ tabeli tego nie pokazuje – koniec końców Sevilla zajęła czwarte miejsce i straciła aż dziewięć punktów do mistrzów z Madrytu. Ale jeśli rzucić okiem na tabelę, dajmy na to, po 32. kolejkach, to wyraźnie widać, jak blisko ekipa dowodzona przez Julena Lopeteguiego trzymała się „wielkiej trójki”. Na sześć spotkań przed końcem sezonu Andaluzyjczycy mieli na koncie 67 oczek – o trzy mniej od zespołów z Madrytu, a o cztery od „Dumy Katalonii”. W czubie tabeli było więc naprawdę ciasno.

Skoro nie udało się wtedy, to może uda się teraz?

Julen Lopetegui

Sevilla przez lata przyzwyczaiła nas do tego, że z pokorą akceptuje status ekipy z drugiego-trzeciego szeregu europejskich potęg. Że jest wystarczająco mocna na wygrywanie Pucharu UEFA/Ligi Europy, ale nie dość potężna, by znaczyć cokolwiek w Lidze Mistrzów. Że jest na tyle dobrze zorganizowana, by często finiszować w ligowym TOP5, ale na ogół brak jej argumentów, by namieszać na podium. Krótko mówiąc, Los Nervionenses stali się klubem zawieszonym pomiędzy absolutnym topem a średniactwem. Z wypowiedzi prezydenta José Castro Carmony wynika jednak, iż Andaluzyjczycy – korzystając na tarapatach Barcelony i nie najwyższej formie Realu oraz Atletico – mają zamiar uczynić wreszcie odważny krok do przodu.

Naszą bazą jest udział w Champions League – stwierdził Castro. – Musimy występować w tych rozgrywkach regularnie, a dzięki temu – za pięć czy sześć lat – będziemy w stanie walczyć o inne wielkie cele. To jest naprawdę dla mnie bardzo ważne, aby móc marzyć o wielkiej chwale.

Wypowiedź sama w sobie jest naturalnie dość ostrożna – prezydent Sevilli nie mówi wszak, że jego klub już teraz jest gotowy, by pozamiatać konkurencję w wyścigu o mistrzowski tytuł. Ale już sam fakt, że Castro porusza temat „innych wielkich celów” jest wymowny, bo przed laty tego rodzaju komunikaty bardzo rzadko wypływały do mediów ze strony działaczy andaluzyjskiego klubu. Sevilla, owszem, lubiła się chwalić, ale raczej przemyślaną polityką transferową, a znacznie mniej opowiadało się o czysto sportowych aspiracjach. Widać więc, że klub po cichu zmienia filozofię funkcjonowania.

REAL SOCIEDAD POKONA OSASUNĘ? KURS: 2,43 W FUKSIARZU!

Spójrzmy zresztą na bohaterów sezonu 2020/21, takich jak Jules Kounde, Diego Carlos, Lucas Ocampos, Youssef En-Nesyri czy Joan Jordan. Wszyscy pozostają do dyspozycji Julena Lopeteguiego. Mimo że ofert transferowych nie brakowało – przykładowo Chelsea wykładała fortunę za Kounde.

„Chcemy Sevilli kompletnej. Zespół ma być zdolny i wyposażony, by grać w dowolnym stylu”

Julen Lopetegui

W lidze ekipa z Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan jak na razie punktuje bardzo dobrze. Po jedenastu kolejkach ma na koncie zaledwie jeden przegrany mecz (0:1 z Granadą na wyjeździe) i tylko siedem straconych bramek (z czego trzy w zwyciężonym 5:3 meczu z Levante). To naprawdę solidny punkt wyjścia, by już teraz spróbować włączyć się do gry o mistrzostwo Hiszpanii. Atmosferę zatruwa jednak kiepska postawa drużyny na europejskiej arenie. Z trudnych do ustalenia względów Sevilla nie potrafi zaprezentować się w Lidze Mistrzów nawet w połowie tak dobrze jak w Lidze Europy, choć w tym roku naprawdę nie trafiła do grupy śmierci. A jednak po czterech kolejkach Los Nervionenses znajdują się na ostatnim miejscu w grupie. Za Red Bullem Salzburg, Lille i Wolfsburgiem.

Czy ewentualna klęska w Champions League zachwieje tym sportowym projektem? Raczej nie, Sevilla to klub, gdzie raczej nie podejmuje się nerwowych decyzji. Ale im gorzej podopieczni Lopeteguiego spiszą się w Europie, tym większa będzie na nich presja, by pucharowe niepowodzenia zrekompensowali kibicom sukcesem ligowym. Zobaczymy, czy ten zespół jest już gotowy, by takową presję udźwignąć.

***

W całej historii hiszpańskiej ekstraklasy mistrzostwo kraju wywalczyło zaledwie dziewięć klubów, natomiast w ciągu ostatnich trzydziestu lat tylko jednej ekipie udało się sprzątnąć tytuł sprzed nosa Realu, Barcelony, Atletico i Valencii – było to Deportivo La Coruña, które okazało się najlepsze w sezonie 1999/2000, gdy do pierwszego miejsca w lidze wystarczyło 69 punktów w 38 meczach. W bieżących rozgrywkach aż tak łatwo na pewno nie będzie. Real wprawdzie nie ma jeszcze w swoim składzie ani Kyliana Mbappe, ani Erlinga Haalanda, Atletico w sposób zaskakujący kuleje w defensywie, a Barcelona w ogóle się nie liczy, ale wciąż nie ma co oczekiwać, że do mistrzostwa uda się komukolwiek doczłapać spacerowym tempem.

Jeśli Real Sociedad czy Sevilla pragną historycznego sukcesu, nie mogą sobie pozwolić na długotrwałe kryzysy, serie przegranych lub zremisowanych meczów czy gładkie porażki w spotkaniach na szczycie. Początek sezonu był w ich wykonaniu bardzo obiecujący. Cel pozostaje jednak wciąż bardzo odległy.

Co nie zmienia faktu, że szansa na „hiszpańskie Leicester” dawno nie była tak duża.

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Newspix.pl

Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
La Liga
28.11.2021

Panie Simeone, coś się zepsuło, ale co konkretnie?

Atletico Madryt w poprzednim sezonie wywalczyło upragnione mistrzostwo Hiszpanii. Zostawili za plecami swoich największych rywali, za co należy im się szacunek. Tytuł odzyskany po siedmiu latach musiał smakować wyjątkowo i wydawało się, że projekt wielkiego Atletico będzie się rozwijał. Tytuł za wygranie ligi hiszpańskiej został odhaczony, więc teraz wypadałoby zawalczyć o europejskie trofeum. Pewnie chodziło […]
28.11.2021
La Liga
27.11.2021

Bez napastników jednak da się strzelać gole. Xavi znowu górą

Barcelona nie przekonywała, nie wyrzekła się błędów oraz nie uniknęła stania się beneficjentem pobłażliwości sędziego, ale ostatecznie wygrała z Villarreal, zapewniając sobie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie La Liga. Xavi z kolei wreszcie mógł cieszyć się z kilku bramek z gry zdobytych przez swoich wciąż nowych podopiecznych. Do tej pory z perspektywy trenera zespołu […]
27.11.2021
La Liga
26.11.2021

Deportivo Alaves ostatnio punktuje lepiej od Atletico. Przypadek? Niekoniecznie

Dzień dobry! Chcielibyśmy porozmawiać o Deportivo Alaves. Tak, o tym zespole, który na początku sezonu dziadował, przez co był skazywany na spadek. W ostatnich pięciu kolejkach nastąpił przełom. Klub z Vitorii punktował lepiej niż FC Barcelona i Atletico Madryt. Raczej nigdy nie będzie przyciągać przed telewizory miliony i wątpliwe, by kibice z całego świata rezygnowali […]
26.11.2021
La Liga
24.11.2021

Czy Sevilla gra na miarę potencjału?

Sevilla w tym sezonie wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony dobrze punktuje w lidze. Z drugiej pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów odniosła dopiero w piątej kolejce. Wątpliwości dostarczają również problemy finansowe, które mocno ograniczą aktywność Sevilli podczas zbliżającego się okna transferowego. Pierwsze pozycje w przepisie na kryzys już są gotowe, ale czy on na pewno […]
24.11.2021
La Liga
20.11.2021

Zwycięskie cierpienia trenera Xaviego

Czy Xavi miał czas na wprowadzenie jakichś rewolucyjnych pomysłów, na odmienienie swojego nowego zespołu od góry do dołu w zaledwie dwa tygodnie? Nie miał, to dopiero przedbiegi zaczynającego się procesu szukania nowej tożsamości dla Barcelony. Czy mimo to wszyscy oczekiwali od niego w miarę spokojnej derbowej wygranej nad Espanyolem? Tak, miał być ogień. Jak więc […]
20.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Piłka nożna
26.11.2021

Czas zapytać wprost: Lewandowski czy Messi?

W pewnym momencie wysoko stały akcje Kyliana Mbappe i Kevina De Bruyne. Potem sporo mówiło się na temat N’Golo Kante. Następnie na tapet wjechał temat Jorginho. Ludzie związani z Realem Madryt przebąkiwali coś o szansach Karima Benzemy, osoby bliskie Liverpoolowi podnosiły kandydaturę Mo Salaha. Ale dzisiaj nie ma już większych wątpliwości, że kwestia Złotej Piłki […]
26.11.2021
Liga Mistrzów
24.11.2021

Erik ten Hag poukładał klocki. Ajax znów zachwyca w Europie

Dwanaście punktów po czterech meczach fazy grupowej. Borussia Dortmund zgnieciona w dwumeczu na miazgę. Czternaście zdobytych goli, zaledwie dwa stracone. Szokujące popisy strzeleckie Sebastiena Hallera, pięć asyst na koncie Antony’ego. Ajax Amsterdam w bieżącej edycji Ligi Mistrzów znów zachwyca spektakularną postawą w ofensywie. Wygląda na to, że Erik ten Hag z sukcesem zakończył proces przebudowy […]
24.11.2021
Bundesliga
19.11.2021

Oaza spokoju. Na czym polega fenomen Freiburga?

Są na trzecim miejscu w tabeli i przegrali jak dotąd tylko jeden mecz w Bundeslidze. Mają na rozkładzie Borussię Dortmund i Wolfsburg, polegli jedynie w starciu z Bayernem Monachium. Z całą pewnością można ich określić największą rewelacją pierwszej części sezonu niemieckiej ekstraklasy. A mimo to – ani na moment nie stracili spokoju i wciąż podkreślają, […]
19.11.2021
Piłka nożna
19.11.2021

Gwałty, przemoc, pedofilia, korupcja. Co ujawnił Romain Molina?

Francuski dziennikarz Romain Molina wywołał wczoraj gigantyczną burzę za pośrednictwem Twittera. Padły z jego strony mocne oskarżenia na temat bardziej i mniej odrażających skandali zamiatanych rzekomo pod dywan przez przedstawicieli świata futbolu, w tym samej wierchuszki krajowych i międzynarodowych federacji. Zebraliśmy dla was w jednym miejscu najważniejsze informacje, jakie ujawnił Molina, którego śledcze publikacje ukazywały […]
19.11.2021
Ligue 1
06.11.2021

Franek – łowca bramek (i asyst). Polak zadziwia w Ligue 1

– Trochę tęskno mi za Europą. Inna sprawa, że nie chcę, żeby to było na siłę. Że chcę zmieniać tu i teraz, że chcę, żeby jakiś agent mnie gdzieś wcisnął, byle to były europejskie rozgrywki – mówił nam Przemysław Frankowski w grudniu 2020 roku. I trzeba przyznać, że nie rzucał wtedy słów na wiatr. Kiedy […]
06.11.2021
La Liga
05.11.2021

Czy to jest moment dla sensacyjnego mistrza Hiszpanii?

Javier Tebas – charyzmatyczny szef La Ligi – zwykł odwoływać się do Leicester City, podając ekipę „Lisów” jako przykład klubu zbudowanego na mocnych fundamentach, za duże, ale nie gigantyczne pieniądze, który zdołał zagrać na nosie wyżej notowanym rywalom w najbardziej konkurencyjnej lidze Europy, jaką jest w ostatnich latach angielska Premier League. Tebas specjalnie nie ukrywał, […]
05.11.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piniu
piniu
23 dni temu

Aby odsłonić treść, odpowiedz na pytanie powyżej. Nie, dziekuje wchodze tu tylko dla komentarzy!!!

Tirosław Mrzeciak
Tirosław Mrzeciak
23 dni temu

Hiszpañske Leicester jest i jest to od dawna Atletico

ambermozart
ambermozart
23 dni temu

Atletico ma 3 budżet w lidze. Leicester pod tym względem było znacznie niżej w hierarchii

Adwokat Wojciecha K.
Adwokat Wojciecha K.
23 dni temu

Więcej tego typu artykułów proszę

Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Przybył poprowadzi mecz Rakowa (obsada sędziowska)

PZPN opublikował obsadę sędziowską na mecze 1/8 Pucharu Polski. Z przydzielonego arbitra raczej nie cieszą się w Częstochowie, bowiem Raków wcześniej miał na pieńku z Jarosławem Przybyłem.  To właśnie ten arbiter posędziuje mecz obrońcy trofeum z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Przypomnijmy, że w marcu Marek Papszun bardzo niepochlebnie wypowiadał się o pracy sędziego z Kluczborka. Po […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nowe nazwisko na karuzeli – Kurdziel przejął GKS Jastrzębie

Blisko dwa tygodnie temu pracę w GKS-ie Jastrzębie stracił Jacek Trzeciak, a dziś poznaliśmy jego następcę. Chyba możemy mówić o lekkiej niespodziance, bowiem pierwszoligowca poprowadzi Grzegorz Kurdziel.  Oczywiście jest to postać powszechnie znana w środowisku – sęk w tym, że nie z pracy w roli pierwszego trenera. W przeszłości Kurdziel był bramkarzem, na poziomie Ekstraklasy […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Koronawirus w Piaście Gliwice, mecz z Górnikiem przełożony

Koronawirus ciągle nie odpuszcza również, gdy mówimy o polskiej piłce. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że trzeba z jego powodu przełożyć spotkanie Pucharu Polski.  Konkretnie z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń w ekipie Piasta Gliwice. Jutro podopieczni Waldemara Fornalika mieli zmierzyć się z Górnikiem Zabrze, ale do meczu nie dojdzie. Nowy termin rozegrania spotkania nie […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Były piłkarz Wisły Kraków najlepszym strzelcem na Litwie

Pamiętacie Hugo Videmonta? Macie prawo odpowiedzieć, że nie, wszak Francuz tylko przemknął przez naszą Ekstraklasę. W sezonie 2017/18 rozegrał osiem meczów w Wiśle Kraków. Niby zanotował trzy asysty, co nie wygląda źle, ale bardziej dał się zapamiętać przez to, że publicznie upomniał się o swoje pieniądze, z których wypłatą miała problem Biała Gwiazda i tym […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

OFICJALNIE: Rangnick trenerem United

Manchester United wczoraj dość niespodziewanie zremisował z Chelsea na Stamford Bridge, a dziś ogłosił nazwisko trenera, który przejmie zespół. Zgodnie z zapowiedziami mediów będzie to Ralf Rangnick.  63-letni Niemiec zastąpił na stanowisku Ole Gunnara Solskjaera, który pracę stracił tydzień temu po serii niezadowalających wyników. Gwoździem do trumny Norwega była porażka 1-4 z Watfordem. W meczu Ligi […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Piątek ma nowego trenera. Już 11. po wyjeździe!

Krzysztofowi Piątkowi nie jest dane zaznać stabilizacji po wyjeździe z Ekstraklasy. Hertha BSC właśnie zwolniła Pala Dardaia i zatrudniła w jego miejsce Tayfuna Korkuta, co oznacza, że napastnik reprezentacji Polski będzie współpracował już z 11. trenerem w trakcie swych zagranicznych wojaży, które trwają 3,5 roku.  Dardai był trenerem berlińskiego zespołu od stycznia. Zwolnienie poprzedziła seria […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Andy Carroll gra za tysiąc funtów tygodniowo

Andy Carroll w weekend strzelił swojego pierwszego gola w barwach Reading. Do ekipy z Championship dołączył ledwie dwa tygodnie temu po tym, jak latem rozstał się z Newcastle United i w sobotę pomógł swojemu nowemu zespołowi z pokonaniu 3-2 Swansea City, dzięki czemu jego klub zyskał czteropunktową przewagę nad strefą spadkową.  Wydarzenie to stało się […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Ramos o współpracy z Messim i Złotej Piłce

Sergio Ramos zadebiutował wczoraj w barwach PSG, co oznacza również, że po raz pierwszy wystąpił w jednym zespole z Leo Messim, z którym przez lata rywalizował jako piłkarz Realu Madryt. Po meczu z Saint-Etienne został zapytany o ten fakt przez reportera ESPN.  Hiszpan swoimi słowami namalował Messiemu piękną laurkę. – Jest w dobrej formie i […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dominik Nowak na wylocie z Korony. Trwa spotkanie w klubie

Czy to ostatnie chwile Dominika Nowaka w Kielcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Trener pierwszoligowej Korony od dłuższego czasu siedział na stołku, który dość mocno parzył. Jego odejście z Kielc było spodziewane od dawna, informowaliśmy nawet, że Korona kontaktowała się z Leszkiem Ojrzyńskim. W pierwszoligowym klubie właśnie trwa narada. O godz. 10 rozpoczęło się […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Zespół Kacpra Przybyłki w finale Konferencji Wschodniej

Trwa faza play-off w MLS. W trakcie wczorajszych meczów poznaliśmy dwóch finalistów. Na Zachodzie to Real Salt Lake (ograny 2-1 został Sporting Kansas City), a na Wschodzie – Philadelphia Union, której piłkarzem jest Kacper Przybyłko, w związku z czym ten mecz interesował nas trochę bardziej.  Przybyłko pojawił się w pierwszym składzie na mecz z Nashville […]
29.11.2021