post

Opublikowane 27.10.2021 09:55 przez

redakcja

Puchar Polski, bojkot kibiców Górnika Zabrze, Matty Cash z paszportem, wizyta Gianluki di Marzio w Polsce i wywiady z Markiem Gołębiewskim. To serwuje nam dzisiejsza prasa. Skupiamy się na tym ostatnim. – Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi do pracy, jakie są tutaj. A to są rzeczy, które rozwijają trenera. Przychodząc do rezerw, marzyłem, by kiedyś prowadzić pierwszy zespół, ale nie spodziewałem się, że stanie się to tak szybko – stwierdził nowy trener Legii w „PS”.

Sport

Raków z awansem w Pucharze Polski. Były lekkie problemy, ale jednak – z awansem.

Częstochowianie od początku spotkania pokazywali, że różnica między nimi a kaliszanami jest wyraźna. Na gola czekali jednak długo, bo aż 37 minut. Powodem była dobra postawa w bramce miejscowych Macieja Krakowiaka. 29-latek kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. Było tak choćby w pierwszych fragmentach meczu, gdy zatrzymał m.in. Mateusza Wdowiaka. Na swoje nieszczęście po udanych dwóch kwadransach popełnił błąd, który rozwiązał worek z bramkami. W polu karnym KKS-u szalał Vladislavs Gutkovskis. Krakowiak próbował zatrzymać Łotysza, chcąc wyłapać piłkę spod jego nóg. Żle obliczył tor jej lotu i „skasował” napastnika częstochowian. Początkowo Zbigniew Dobrynin wskazał na rzut rożny, jednak po interwencji VAR zmienił decyzję i wskazał na jedenasty metr. Karnego nie zmarnował Walerian Gwilia, zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w barwach klubu spod Jasnej Góry.

Torcida bojkotuje mecze Górnika Zabrze. O co chodzi?

„KOMUNIKAT GRUP KIBICOWSKICH GÓRNIKA ZABRZE

W ostatnim czasie miało miejsce spotkanie grup kibicowskich Górnika Zabrze, podczas którego została podjęta decyzja o bojkocie meczów Górnika, rozgrywanych przy Roosevelta. Bojkot polegał będzie na:

– Nie kupowaniu biletów na trybunę Torcidy.

– Braku oflagowania oraz dopingu.

Decyzja o bojkocie podyktowana jest wydarzeniami, które miały miejsce na naszym stadionie przed meczem z Wisłą Kraków. Bojkot trwał będzie do odwołania i z tego miejsca bardzo prosimy o bezwzględne dostosowanie się do powyższych decyzji. KIBICÓW NIE SZANUJECIE, Z POLICJĄ WSPÓŁPRACUJECIE!”

Sprawa dla klubu jest o tyle paląca, że frekwencja będzie miała przełożenie na wpływy do klubowej kasy, która nie jest zbyt pełna. Część gdzie zasiada Torcida zawsze jest wypełniona, a tymczasem do wczoraj na spotkanie z Zagłębiem Lubin sprzedano nie więcej niż 3 tysiące biletów… […] najbardziej zaangażowani kibice wystosowali pismo do prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik z żądaniem usunięcia z funkcji prezesa Dariusza Czernika, co nastąpiło na początku września. Sprzeciwiali się w nim też odejściu Jesusa Jimeneza, który w końcówce okienka transferowego jedną nogą był w tureckim Konysporze. […]  Dodajmy, że przy jednej z rozmów o zmianach w klubie Remigiusz Jezierski, były ligowiec, a obecnie ekspert Canal+, zaproponował, by prezesem Górnika został ktoś z… Torcidy.

GKS Tychy szuka recepty na nieskuteczność.

Jego analizę trener Derbin zaplanował na dzisiejsze przedpołudnie i będzie szukał sposobu na poprawę skuteczności, bo bilans bramkowy 14:13 świadczy o tym, że w ofensywie tyszanie mają największy problem. Pod względem liczby zdobytych bramek od GKS-u gorsze są tylko dwa zespoły. – Zdajemy sobie z tego sprawę – potwierdza szkoleniowiec „trójkolorowych”. – Jeszcze w meczu z GKS-em Katowice, bo od niego po tej bardzo dobrej serii zwycięstw zaczynają się spotkania, w których nie zdobyliśmy kompletu punktów, wybroniliśmy się w końcówce stałymi fragmentami gry. Ale w dwóch następnych potyczkach nawet ta broń nie przyniosła efektu. Było blisko, ale czegoś brakowało na etapie finalizacji, tak samo jak akcjom przez środek i po dośrodkowaniach ze skrzydeł. To wszystko funkcjonuje dobrze do tego ostatniego momentu, a wiadomo, że na grę drużyny kibice patrzą głównie przez pryzmat wyniku. Nie wygrywaliśmy, bo za mało strzelaliśmy goli i dlatego głównie nad tym elementem pracujemy w tym tygodniu. Nie zapominamy też o innych aspektach, ale finalizowanie akcji jest teraz na pierwszym miejscu.

GKS-owi Jastrzębie pomogło nowe ustawienie. Pierwszoligowiec gra trójką z tyłu.

W 82 minucie arbiter Kornel Paszkiewicz przyznał jastrzębianom rzut karny, chociaż swoją decyzję konsultował z VAR-em. Gdyby na boisku był jeszcze Daniel Rumin, zapewne on byłby wykonawcą „jedenastki”. Ale najlepszego snajpera GKS-u w 75 minucie meczu zmienił Daniel Feruga. Do piłki podszedł więc Witkowski… – Jeżeli chodzi o rzut karny, to nie spodziewałem się, że zostanie on podyktowany – powiedział Daniel Witkowski. – Dyskutowaliśmy jednak przy linii bocznej z Michałem Kuczałkiem, że może los nam w końcu odda to, co wcześniej zabrał. Sędzia wskazał na 11 metr, i z mojej strony nie było nerwów przy jego wykonaniu karnego. W meczu z Odrą trener Jacek Trzeciak zmienił ustawienie i zamiast w układzie 4-5-1 jastrzębianie funkcjonowali w systemie 3-5-2. – Czy czujemy się dobrze w nowym systemie? To chyba widać po naszej grze – powiedział Witkowski. – 3-5-2 nie jest łatwym systemem i na pewno potrzeba dużo czasu, żeby się go nauczyć, dlatego popełniamy jeszcze błędy. Z drugiej strony stwarzamy groźne sytuacje i dobrze to wygląda. Co do poprzedniego ustawienia, to rywale też nas analizują i chyba nas przeczytali, wiedzieli, czego się spodziewać. Ten system, którym teraz gramy, jest o tyle fajny, że i w ofensywie, i w defensywie mamy wielu zawodników pod grą i można zrobić fajne akcje. Efektywne i przy okazji efektowne. 

GKS Katowice zagra z ekstraklasowiczem.

Ostatnie pozytywne rezultaty pozwoliły GieKSie odskoczyć od dna I-ligowej tabeli, ale różnice nadal nie są duże. Dlatego przy Bukowej muszą wyważyć proporcje i umiejętnie podejść do tego tygodnia, bo choć pucharowe spotkanie z rywalem z ekstraklasy to zawsze prestiż, to ważniejsze będą sobotnie derby w Jastrzębiu. Istotne w kontekście walki o utrzymanie. – To fakt, ale mamy szeroką kadrę. Chcemy dobrze przygotować się na Niecieczę, przeciwnika bardzo mocnego, by niczego nie zaniedbać, nie oddać zbyt łatwo pola. Ostatnio w Pucharze Polski nasz skład nie był wywrócony do góry nogami, ale należy się spodziewać kilku zawodników, którzy dotąd grali mniej – zdradza Górak. Bruk-Bet w I rundzie PP wyeliminował – i to na wyjeździe – Śląsk Wrocław (1:0). Poza tym, w całym sezonie wygrał jeszcze tylko raz – miesiąc temu z Górnikiem Zabrze (3:1). Z dorobkiem 7 punktów plasuje się na przedostatnim miejscu ekstraklasowej tabeli i stołek pod trenerem Mariuszem Lewandowskim jest coraz gorętszy. Dziś mecz w Katowicach, ale z tyłu głowy – pewnie i sobotni rewanż ze Śląskiem, już na ligowym gruncie… Ostatnio o stawkę GieKSa rywalizowała z Bruk-Betem w sezonie 2018/19, gdy jedni byli spadkowiczem z ekstraklasy, a drudzy spadali z I ligi. Przy Bukowej wygrały „Słonie” 2:1 po golu Mateusza Kupczaka z doliczonego czasu gry, w rewanżu padł remis 1:1.

Arkadiusz Milik kupił stadion Rozwoju Katowice. Co z nim zrobi?

Przy ulicy Zgody 28 na powierzchni ponad 65 tysięcy metrów kwadratowych mieści się kilka boisk treningowych, stadion, parterowy budynek klubowy oraz kilka mniejszych budynków użytkowych. Obiekt ten niszczeje, odkąd w połowie 2019 roku opuścił go Rozwój. Po spadku z II ligi klub uznał, że nie jest w stanie dłużej wynajmować go od Spółki Restrukturyzacji Kopalń i utrzymywać, co w skali roku pochłaniało około 700 tys. zł. Czasy ścisłych związków Rozwoju z sąsiadującą z nim Kopalnią „Wujek” definitywnie się skończyły. Od blisko 2,5 roku siedziba administracyjna klubu mieści się w piwnicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mikołowskiej, gdzie w klasach sportowych uczą się młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju. Treningi i mecze drużyna rozgrywa na „Kolejarzu” przy ul. Alfreda, a już za niespełna rok ma się przenieść na nowy miejski obiekt przy ul. Asnyka w dzielnicy Piotrowice, którego budowa powoli dobiega końca. Miasto dedykuje go m.in. działalności Rozwoju. […] Dziś nie sposób określić, jaka przyszłość czeka Zgody 28, i jakie plany związane z tym adresem ma Arkadiusz Milik. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że dokładnie nie wie tego on sam. Jedno jest pewne: obowiązuje tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dedykowany sportowi i rekreacji. Ten plan może jednak szybko zmienić stosowna uchwała rady miasta.

Super Express

Marek Gołębiewski mówi o przejęciu roli pierwszego trenera Legii Warszawa.

– To było miłe zaskoczenie – wyznał. – Przychodząc do Legii, człowiek marzy o tym, aby poprowadzić pierwszy zespół. Miałem oferty z pierwszej ligi, ale z premedytacją zdecydowałem się na Legię, bo wiem, jaki to jest klub, jakie są tutaj warunki. Nie marzyłem, że będzie to tak szybko. Idzie pan na dyskotekę, gdzie piękna dziewczyna prosi pana do tańca. I powie pan „nie”? – barwnie wytłumaczył. Gołębiewski zapewnia, że nie miał chwili zwątpienia, czy dobrze robi. – Nie miałem momentu zawahania – przyznał. – Może moje nazwisko nie jest znane szerzej kibicom Legii. Może ktoś, kto siedzi w piłce, słyszał o Marku Gołębiewskim. Jeśli się dostaje propozycję z Legii, to każdy by ją przyjął. Tym bardziej gdy jest się z Mazowsza i identyfikuje się z klubem. Gdy dyrektor zadzwonił, to bez wahania odpowiedziałem, że jestem gotowy. Zrobię wszystko, aby pomóc wyjść na prostą. Myślicie, że zostałem rzucony na głęboką wodę, ale nie urwałem się z choinki – zaznaczył.

Przegląd Sportowy

Jarosław Koliński uważa, że nie stać nas na rezygnowanie z zawodników takich jak Cash.

Stało się. Polskie pochodzenie Matty’ego Casha zostało ofi cjalnie potwierdzone, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, by piłkarz Aston Villi zagrał w reprezentacji Polski. Z pewnością znajdzie się wiele głosów przeciwko takiemu pomysłowi, ale dla mnie sprawa jest oczywista: skoro Cash ma pełne prawo reprezentować nasz kraj na boisku, o ewentualnym powołaniu powinna decydować tylko forma sportowa. A ona na pewno upoważnia go do znalezienia się w gronie najlepszych polskich piłkarzy. Powiem więcej: nie stać nas na rezygnowanie z zawodnika tej klasy. Swego czasu Cash był jednym z najlepszych prawych obrońców w Championship. Teraz jest wyróżniającym się graczem na swojej pozycji w Premier League. Kadra Paulo Sousy cierpi na brak wahadłowych z prawdziwego zdarzenia, a gracz AV występuje na tej pozycji co tydzień. I to w czołowej lidze świata.

„PS” także rozmawia z Gołębiewskim. Nieco dłużej niż „SE”.

Nie za szybko to wszystko się potoczyło? Jeszcze w miniony weekend prowadził pan III-ligowe rezerwy.

Moje życie zawsze toczyło się szybko.

To znaczy?

Egzamin na prawo jazdy zdałem za pierwszym razem. Trafi łem do Świtu i miałem grać w lidze, ale z powodu afery korupcyjnej i karnych degradacji wylądowałem w ekstraklasie. To samo było w Grecji, gdzie na Rodos miałem występować w drugiej lidze, a od razu grałem w pierwszej. Chyba gwiazdy mi sprzyjają albo jestem w czepku urodzony. Dlatego bardzo liczę, że i teraz tak będzie. W tym momencie najważniejsze, by drużyna szybko się podniosła i zaczęła wygrywać. Wierzę, że tak będzie, bo początek pracy na szczeblu centralnym też miałem niezły. Dopiero później przyszła zadyszka.

Długo się pan zastanawiał, zanim przyjął propozycję dyrektora sportowego?

Ani chwili. Choćby skończyło się tak, że będę tylko – jak teraz wszyscy mówią – trenerem tymczasowym, to spotkała mnie sytuacja, która czasem przytrafi a się raz w życiu. Dlatego przyjąłem ofertę bez wahania. Telefon zadzwonił niedługo po meczu z Piastem.

Kiedyś powiedział pan, że lubi kreatywnych zawodników. Problem w tym, że Legia ma w tej chwili niewielu takich piłkarzy w środku pola.

Luquinhas, Martins czy Josue są kreatywni, ale nie tylko oni. Kluczowe będzie, aby do wszystkich dotrzeć tak, by na boisku zaczęli pokazywać swoje atuty i umiejętności. Nie tylko poprzez trening, ale także – a szczególnie teraz, na początku pracy – poprzez rozmowy. Chciałbym poznać ich zdanie, to, gdzie na boisku czują się najlepiej. Dzięki temu też można uwolnić, a później wykorzystać potencjał, który na pewno jest większy niż wskazuje miejsce w tabeli.

Czyli kilka miesięcy temu warto było zrobić krok w tył i zamienić II ligę na III?

Takie właśnie jest całe moje życie. Dzieje się w nim wiele dobrego i niespodziewanego. Kilka miesięcy temu wiele osób pukało się w czoło. Myśleli, że się cofam, ale ja wiedziałem, że przychodząc do rezerw Legii, będę miał większą szansę na rozwój, niż gdybym trafi ł do klubu z I ligi. A mogłem, bo miałem pięć ofert. Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi do pracy, jakie są tutaj. A to są rzeczy, które rozwijają trenera. I one przeważyły, włącznie z tym, że miałem dużą swobodę w dobieraniu kadry. A dziś jestem tu, gdzie jestem. I nie zastanawiałem się ani przez moment, bo jak już powiedziałem wcześniej: nie odmawia się pięknej dziewczynie, która cię prosi do tańca. Przychodząc do rezerw, marzyłem, by kiedyś prowadzić pierwszy zespół, ale nie spodziewałem się, że stanie się to tak szybko. Nie jestem smutnym człowiekiem, bliżej mi do otwartości i taką samą lubię piłkę. Futbol ma przyciągać kibiców na trybuny. Wolę wygrać 4:3 niż 1:0, to piękno tego sportu i staram się tak prowadzić drużynę, by było nieco zabawy. Aczkolwiek podstawą w piłce seniorskiej jest wynik.

Gianluca di Marzio opowiedział „PS” o rynku transferowym i Polakach w Serie A.

Skoro o błędach mowa – Preziosi pomylił się w sprawie Lewandowskiego, ale z Krzysztofem Piątkiem trafił w dziesiątkę. Choć załatwił transfer w swoim ogrodzie…

W swoim domu na Ibizie. Agent Gabriele Giuffrida też tam mieszka, ma swoją restaurację „Piccola Cucina”, często spędzali wspólnie czas. I akurat kiedy byli w domu Preziosiego, pokazał mu dwuminutowy film z golami Piątka. Ówczesny właściciel Genoi tak się zachwycił Polakiem, że już tam, na ławce w swoim ogrodzie kazał zadzwonić do przedstawicieli Cracovii i zacząć negocjacje, zresztą błyskawicznie zakończone, bodajże w 10 minut. Ale bardziej niesamowite jest to, co się później działo z Piątkiem. Sprowadzono go za 3,5 mln euro i po pięciu miesiącach sprzedano za 35 mln płaconych w jednej racie. W trakcie całej mojej kariery pierwszy raz się spotkałem z tym, by całość sumy za zawodnika zapłacono od razu. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. Z reguły wszystko jest rozkładane na lata. To nieprawdopodobne. Świetny interes Preziosiego.

Piątek był za słaby na Milan?

To nie był dla niego dobry moment na dołączenie do Rossonerich, lepiej zrobiłoby mu dokończenie sezonu w Genoi. Gdyby został sprzedany do Milanu latem, miałby więcej czasu na oswojenie się z otoczką wokół klubu, oczekiwaniami, założeniami trenera itd. Całkiem prawdopodobne, że to był odpowiedni piłkarz do tego klubu, tylko trafił tam w najgorszym możliwym czasie. Trudno stwierdzić, czy Milan to dla niego za wysokie progi.

A jak ocenia pan Piotra Zielińskiego?

U w i e l b i a m go. Według mnie jest fantastycznym piłk a r z e m , nieprzypadkowo Liverpool chciał go, zanim trafił do Napoli. Wiem, jak działa skauting The Reds i oni naprawdę chcieli Zielińskiego. A jeszcze może się rozwinąć, strzelać więcej goli, notować więcej asyst. Ma nieprzeciętne umiejętności, co do tego nie mam wątpliwości. Niewielu jest zawodników w Europie z taką jakością. Przypomina mi Kevina De Bruyne’a. Gdyby Polaka prowadził Pep Guardiola, ten mógłby się stać równie wielkim graczem, co Belg. Wiele zależy od trenera, z którym pracujesz.

W Polsce mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pomoże im w tym Nicola Zalewski.

Roma uważa, że Nicola szybko stanie się jednym z najważniejszych zawodników. Jeśli uważa tak dyrektor generalny Tiago Pinto, trener Mourinho, selekcjoner kadry Sousa, to coś znaczy. To wyjątkowy zawodnik. Pod względem mentalnym i umiejętności. Wiem, że Paulo pozwolił mu wystąpić przeciwko San Marino w Serravalle, bo wiedział, że jego tata jest na trybunach i że prawdopodobnie to była jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć syna w reprezentacji, gdyż bardzo poważnie chorował (niedługo później ojciec Zalewskiego zmarł – przyp. red.).

fot. FotoPyK

Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
27.11.2021

PRASA. Legia dogadała się już z Papszunem – ma dostać pełną autonomię

– Według naszych informacji to porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab, czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu – czytamy w „Super Expressie”. Co poza tym dziś w prasie? „SPORT” Rozmówka z […]
27.11.2021
Prasówka
26.11.2021

„W przypadku bardzo niekorzystnego losowania Kulesza może zwolnić Sousę”

Wraca Ekstraklasa, więc mamy dużo zapowiedzi tego, co czeka nas w ligowy weekend. Ale już dziś losowanie baraży w eliminacjach mundialu, więc i ten temat jest mocno grzany. „Super Express” informuje nawet, że Cezary Kulesza może zdecydować się na zmianę selekcjonera. – Dla „Lewego” i selekcjonera Paulo Sousy będzie to na pewno okazja, by zmazać plamę […]
26.11.2021
Prasówka
25.11.2021

PRASA. „Problemem Legii są obcokrajowcy, piłkarze tranzytowi, nic im się nie chce”

– Wyglądają na wybitnie „tranzytowych” piłkarzy, świetnie zarabiających, jednak niespecjalnie przywiązanych do miejsca i klubu akurat reprezentowanego. Część z nich udowodniła, choć dawno temu, że fajne z nich grajki, jak choćby Luquinhas. Dziś wygląda na faceta, który niczego od siebie nie wymaga. Pozostali podobnie. Kiedyś w naszej lidze prześmiewczo mówiono o boiskowym lenistwie: „Jeb…ę, nie […]
25.11.2021
Prasówka
24.11.2021

Peszko: Reprezentacja Polski nie ma piłkarzy do gry trójką z tyłu

Środowa prasa to echa Ligi Mistrzów i kapitalnej bramki Roberta Lewandowskiego. To także zaległe mecze pierwszej ligi i wieści z Ekstraklasy. W „Sporcie” przeczytamy natomiast rozmowę ze Sławomirem Peszko, który tłumaczy problemy naszej reprezentacji. – W każdym meczu tracimy bramkę i trudno, by miało się to nam podobać. To jest skutek gry trójką w obronie, […]
24.11.2021
Prasówka
23.11.2021

PRASA. „Jeśli Papszun dostanie 80 procent władzy z Rakowa, może to wypali”

Wtorkowa prasa to już głównie tematy ligowe plus ciekawa rozmowa o Diego Maradonie. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa staje się pośmiewiskiem ligi. Ma najgorszą serię od 75 lat. Legia przegrała w Zabrzu siódmy ligowy mecz z rzędu, tracąc gola na 2:3 w doliczonym czasie. Ostatni raz taką czarną serię miała w 1936 roku. Wówczas poniosła siedem […]
23.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Heniek
Heniek
1 miesiąc temu

A co ma powiedzieć? Oszczędził sobie kilku lat bujania się po niższych ligach zanim go ktoś z eks zauważy. Nawet jeżeli nie zrobi wyniku, to mając Legię w CV i tak pobuja się na karuzeli przez parę lat, a może nawet jakaś posadka w PZPN się trafi. Coś jak Rumak po Lechu. A jeżeli zrobi wynik, no to jeszcze lepiej bo zostanie na karuzeli na długie lata. Facet już wygrał.

Mk72
Mk72
1 miesiąc temu
Reply to  Heniek

[Idzie pan na dyskotekę, gdzie piękna dziewczyna prosi pana do tańca. I powie pan „nie”?] Piękna to ona może i była ..kiedyś. Teraz niestety jest dosyć zeszmacona.. pijana, w podartej kiecce, bez makijażu, za to ze złamanym zębem. Rzut oka na tabelkę w wc pokazuje, że ukłuło ją siedmiu na dziesięciu.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Coś kibice Górnika specjalizują się ostatnio w idiotycznych oświadczeniach. Szkoła w Gliwicach-Łabędach, klub z Gliwic-Łabęd a teraz to. Pewnie Torcidzie pojawił się jakiś nowy troglodyta z zacięciem literackim.

Kolejorz prawdziwy z Poznania
Kolejorz prawdziwy z Poznania
1 miesiąc temu

Zaczyna się pompowanie legijnego placka z rezerw, który poważniejszej piłki nie widział na oczy.

Ech, stołeczne presstytutki …

Niebieski pionek
Niebieski pionek
1 miesiąc temu

Nie bądź taki sztywny. Wyjmij wibrator z dupy!

Kolejorz prawdziwy z Poznania
Kolejorz prawdziwy z Poznania
1 miesiąc temu

Lubię mieć wibrator w dupie! Chuj ci do tego!!!

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Dostał szansę bo ma papiery, nikogo innego nie mieli obstukanego i największy plus to, że jest w gratisie:)

Gruby Ziut
Gruby Ziut
1 miesiąc temu

Debil

Leon Kameleon
Leon Kameleon (@leon)
1 miesiąc temu

comment image

Twierdza Wrocław
Twierdza Wrocław
1 miesiąc temu
Reply to  Leon Kameleon

Kiedyś Oporowska to była ekipa – to my kibice Śląska, zna nas cała Polska – niestety ze starej gwardii nie zostało już nikogo, a młode łebki, to leszcze i pachołki na paseczku wypłat Sutryka, a wcześniej Dutkiewicza. Takich opraw już nie będzie i doping też ch…owy pomimo betonowego molocha na 44 tys. kibiców.

Suche Info
29.11.2021

Rzeczniczka Lewandowskiego: Osiągnięcia piłkarskie nie są najważniejszym kryterium

Piotr Koźmiński, dziennikarz „Wirtualnej Polski” jest w Paryżu na gali „Złotej Piłki”. Po tym, jak okazało się, że nagrodę wygrał Leo Messi, porozmawiał z obozem Roberta Lewandowskiego. Komentarz w sprawie wyników gali wygłosiła jego rzeczniczka, Monika Bondarowicz. – Drugie miejsce wskazuje jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 roku. Bardzo za […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Messi docenił bardziej niż France Football

Najpierw pomyślałem, że najlepszy był wywiad z Jackiem Kurowskim w połowie gali Ballon d’Or. Bo świat może się gdzieś tam jeszcze zastanawia, a my już wiemy wszystko. Robert bez dyplomacji, bez mydlenia oczu, z chłodem strzelającego biathlonisty, zapytany o Złotą Piłkę odpowiada, że wiecie, przyjechałem tutaj po dobrą zabawę. A tak w ogóle to w […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nieoficjalnie: Messi wyprzedził Lewandowskiego o 33 głosy

Wiadomo już, że Lionel Messi został najlepszym piłkarzem świata po raz siódmy. W 2021 roku, zdaniem „France Football”, był lepszy od Roberta Lewandowskiego. Pojawiają się już pierwsze, póki co nieoficjalne, informacje dotyczące liczby punktów czołówki plebiscytu. Według nich Argentyńczyk wygrał o 33 głosy. Choć werdykt w sprawie „Złotej Piłki” już znamy, szczegóły dotyczące liczby punktów, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lewandowski najlepszym Polakiem w historii

Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie „France Football”, co jest najlepszym wynikiem polskiego zawodnika w historii. Dotychczas na podium stawali jedynie dwaj zawodnicy z naszego kraju: Zbigniew Boniek oraz Kazimierz Deyna. Najlepszym wynikiem Lewandowskiego było natomiast czwarte miejsce, które zajął w 2015 roku. Napastnik reprezentacji Polski już po raz szósty zagościł w gronie wyróżnionych […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Messi do Lewandowskiego: Zasługujesz, żeby mieć w domu tę nagrodę

Lionel Messi po raz siódmy zwyciężył w plebiscycie „Złota Piłka”. „France Football” przyznała także nagrodę pocieszenia – tytuł napastnika roku – Robertowi Lewandowskiemu. Argentyńczyk przyznał, że Polak zasługiwał na zwycięstwo. – Wszyscy wiemy, że zasługujesz na to, żeby mieć w domu tę nagrodę. Gdyby nie pandemia, to by się udało – powiedział zawodnik PSG odbierając nagrodę. Co […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Ponadczasowy piłkarz w subiektywnym świecie ocen

Nadeszła wiekopomna chwila. Pierwszy piłkarz w historii zwyciężył w plebiscycie Złotej Piłki po raz siódmy. Ukłony dla Leo Messiego, dla którego sama nominacja i znalezienie się w roli kandydatów jest rzeczą tak oczywistą, jak dla przeciętnego człowieka poranne zakupy w piekarni. Począwszy od 2007 roku, Messi tylko raz nie znalazł się w pierwszej trójce plebiscytu, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Lionel Messi wygrywa po raz siódmy!

Niby człowiek wiedzioł, a jednak się łudził. Czyli poznaliśmy wyniki „Złotej Piłki” za rok 2021. W plebiscycie zwyciężył Lionel Messi. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce w głosowaniu, a podium uzupełnił mistrz Europy – Jorginho. Jak wyglądają pełne wyniki plebiscytu? Tegoroczna edycja plebiscytu była już 65. w historii. Zwycięstwo Leo Messiego oznacza, że Argentyńczyk w pojedynkę […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Le cabaret? Na pewno jakiś niesmak

Niestety: Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za rok 2021. Możemy się pocieszać, że mamy kolejne podium – po Deynie i Bońku – ale wiadomo, że chciało się czegoś więcej. Co gorsza – mamy prawo powiedzieć, że nie tylko „chciało”, ale też się „należało”, bo Lewandowski przeżywa kapitalny czas swojej kariery. A Leo Messi? No […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Gianluigi Donnarumma najlepszym bramkarzem

„Złota Piłka” to nie tylko główna nagroda, ale też kilka pobocznych trofeów. Wiemy już, że najlepszym piłkarzem do lat 21 został Pedri, a co dalej? Nagroda Lwa Jaszyna dla bramkarza roku. Otrzymał ją mistrz Europy 2020 i zawodnik PSG – Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper rozpoczynał rok jako bramkarz Milanu, jednak latem trafił do PSG. Jego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Alexia Putellas zawodniczką roku

Gala „Złotej Piłki” rozkręca się. Właśnie poznaliśmy laureatkę nagrody dla najlepszej piłkarki 2021 roku. Sięgnęła po nią Alexia Putellas, zawodniczka FC Barcelony. 27-letnia Putellas rozpoczynała karierę w Espanyolu, potem grała dla Levante, a od blisko dekady reprezentuje Barcelonę. W 2021 roku Hiszpanka wygrała Ligę Mistrzów kobiet, ligę hiszpańską oraz puchar kraju. Jest ofensywną pomocniczką lub […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Lewandowski: Nie ma zaskoczenia, przyjechałem się dobrze bawić

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku w plebiscycie „France Football”. Podczas gali „Złotej Piłki” kapitan reprezentacji Polski porozmawiał z reporterem TVP, Jackiem Kurowskim. Jak ocenia swoje osiągnięcie? – Przyjechałem tu po to, żeby się dobrze bawić. To jakaś odskocznia. Nie jestem zaskoczony, żadnych niespodzianek nie ma – stwierdził zawodnik Bayernu Monachium. – Czasami nie do końca […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Robert Lewandowski napastnikiem roku

„France Football” to jednak są gagatki. Rok temu stwierdzili, że nie będą przyznawali żadnej nagrody. Teraz wymyślili sobie, że zamiast jednej nagrody będzie ich kilka. Robert Lewandowski został wybrany „napastnikiem roku”. Pozostaje zadać pytanie: czy to w jakikolwiek sposób może zrekompensować „Złotą Piłkę„? Przed dzisiejszą galą Francuzi zapowiadali, że wszyscy kibice będą zadowoleni. Niektórzy przeczuwali, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Złota Piłka: Pedri młodym piłkarzem roku

Zanim poznamy główne rozstrzygnięcia „Złotej Piłki”, dowiemy się, kto sięgnął po pomniejsze trofea. Na start poznaliśmy zwycięzcę w kategorii Młody Piłkarz Roku. Nagrodę wręczył Fabio Cannavaro, który zwyciężył „Złotą Piłkę” w 2006 roku. Nagrodę im. Raymonda Kopy przyznaje dziesięciu zwycięzców „Złotej Piłki” sprzed lat. Dotyczy ona zawodników z kategorii do lat 21. Wśród nominowanych znaleźli […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Komisja Ligi: Sasa Balić zawieszony, Machado bez kary

W poniedziałek 29 listopada Komisja Ligi wydała komunikat w sprawie wydarzeń z meczu Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Podczas tego spotkania piłkarz „Miedziowych”, Sasa Balić, wbiegł na boisko i uderzył w twarz Luisa Machado. Piłkarz został zawieszony na pięć spotkań. To, że Sasa Balić otrzyma surową karę, było oczywiste. Skrzydłowego nie powinno być nawet na […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Złota Piłka 2021 LIVE: Robert Lewandowski, Leo Messi, a może sensacja?

To jest ten wieczór, który może przynieść polskiej piłce wiele radości. Niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie konkursu Złotej Piłki – najbardziej medialnego plebiscytu w świecie futbolu. Na ten moment faworytem mediów pozostaje Leo Messi, lecz do momentu werdyktu wiele się jeszcze może wydarzyć. Będziemy z wami przez całą galę finałową – poznamy rozstrzygnięcia dotyczące nie tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Neymar, Kane, Bruno Fernandes. Złota Piłka: miejsca 11-30

Coraz bliżej gali wielkiego finału „Złotej Piłki„. W ostatnich godzinach „France Football” przedstawiało nam kolejno zawodników, którzy w tegorocznym plebiscycie uplasowali się na odległych miejscach. Kto nie załapał się nawet do TOP 10? Mistrz Europy z 2020 roku – Leonardo Bonucci, gwiazda PSG – Neymar czy liderzy Manchesteru United (Bruno Fernandes) i Manchesteru City (Ruben […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Golański o zwolnieniu trenera: Wyniki były słabe, to także moja wina

Korona Kielce rozstała się z trenerem Dominikiem Nowakiem. Pierwszoligowiec przez moment był nawet liderem zaplecza Ekstraklasy, ale w ostatnich 10 spotkaniach punktował tak źle, że za ten okres Korona znalazłaby się w strefie spadkowej. Podczas konferencji prasowej powody zmiany wyjaśnił Paweł Golański, dyrektor sportowy klubu. Posada trenera Nowaka chwiała się już od dłuższego czasu. Szalę […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021