post

Opublikowane 11.10.2021 13:44 przez

Jan Mazurek

Kiedy Paulo Sousa obejmował reprezentację Polski, powziął sobie za cel zaimplementowanie w swojej nowej drużynie systemu z dwoma snajperami. Były ku temu przesłanki, były ku temu możliwości. Na swoje pierwsze zgrupowania mógł powołać trzech napastników klasy światowej lub europejskiej – Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. Minęło pół roku. Portugalski selekcjoner trzyma się pierwotnego konceptu, ale zmienili się wykonawcy. Krzysztof Piątek, po kontuzji kostki i kilkumiesięcznej przedłużającej się rekonwalescencji, wrócił do odmienionej kadry. Na czym stoi? Czy dalej jest drugą opcją w ataku?

Kadra na (przynajmniej) dwóch napastników

Cofnijmy się do marca. Początek eliminacji do katarskich mistrzostw świata, przedbiegi Euro 2020. Lewy, Milik i Piątek są zdrowi. Od początku wszystko naturalnie miało kręcić się wokół tego pierwszego. Zwiększyć miały się też role Piątka i Milika, którzy u Jerzego Brzęczka często przesiadywali na ławce rezerwowych, a u Sousy mieli zacząć wychodzić w pierwszej jedenastce. Kiedy z urazem kostki wypadł napastnik Herthy, portugalski trener nie robił z tego wielkiego szumu. Zamiast tego powiedział, że para Lewy-Milik może być „jednym z najlepszych duetów napastników w Europie”.

Polska pokona Albanię – kurs 2.10 na Fuksiarz.pl

Ale wtedy na problemy z łąkotką zaczął cierpieć Milik.

I wszystko się posypało.

Paulo Sousa sam przyznał, że nie wie jeszcze, jak zakopie dziurę powstającą przy absencji Milika, bo „nie ma do dyspozycji graczy jego kalibru”, nieco dezawuując tym samym potencjał Jakuba Świerczoka i Karola Świderskiego. Teraz robimy skok do października.

Napastnicy podczas dwunastu dotychczasowych meczów kadencji Sousy:

 • Węgry (3:3): Lewandowski, Milik – do 84. minuty, Piątek – od 59. minuty
 • Andora (3:0): Lewandowski – do 63. minuty, Milik – do 60. minuty, Piątek, Świderski – od 63. minuty
 • Anglia (1:2): Piątek – do 76. minuty, Świderski – do 46. minuty, Milik – od 46. minuty
 • Rosja (1:1): Świerczok, Świderski – do 67. minuty, Kownacki – do 56. minuty
 • Islandia (2:2): Lewandowski – do 81. minuty, Świerczok – do 58. minuty, Świderski – od 81. minuty
 • Słowacja (1:2): Lewandowski, Świderski – od 85. minuty
 • Hiszpania (1:1): Lewandowski, Świderski – do 68. minuty
 • Szwecja (2:3): Lewandowski, Świderski, Świerczok – od 61 minuty
 • Albania (4:1): Lewandowski, Buksa – do 81. minuty, Świderski – od 81. minuty
 • San Marino (7:1): Lewandowski – do 45. minuty, Świderski, Buksa – od 46. minuty
 • Anglia (1:1): Lewandowski, Buksa – do 63. minuty, Świderski – od 63. minuty
 • San Marino (5:0): Lewandowski – do 66. minuty, Świderski – do 72. minuty, Piątek – od 46. minuty, Buksa – od 72. minuty

Tylko raz Sousa zdecydował się na ustawienie z jednym nominalnym napastnikiem – w sromotnie przegranym meczu ze Słowacją na inaugurację Euro 2020. To był okres wielkich wątpliwości, wielkich poszukiwań, wielkich przetasowań, kadra nie miała jeszcze tożsamości. Ale zarazem, wraz z ostatnim gwizdkiem Ovidiu Hategana, coś się wykluło. Od tego czasu reprezentacja Polski zawsze wychodziła już na dwóch napastników, nic nie robiąc sobie z tego, że urazy leczą i Krzysztof Piątek, i Arkadiusz Milik.

Wykrystalizowali się nowi podstawowi zawodnicy zmienianego systemu.

Nowy bohaterowie przyćmili starych

Karol Świderski niespodziewanie wyrósł na jednego z największych ulubieńców portugalskiego selekcjonera. Wybiegał – w krótszych lub dłuższych wymiarach minutowych – na boisko w jedenastu z dwunastu meczów tej kadencji. Strzelił cztery gole. Pokazał, że może być przydatny tej kadrze, mimo że gra w Grecji, a nie we Francji czy Niemczech. Sprawdzał się nie tylko z salonowymi kopciuszkami, ale też w naprawdę poważnych spotkaniach. Z Hiszpanią harował, potrafił odebrać piłkę nawet pod własnym polem karnym, był bliski strzelenia gola, brakowało centymetrów. Szwedzi podeszli do niego z większym respektem i miał trudniej, ale i tak przy bramce zabrał Lewandowskiemu dwóch rywali bardzo mądrym ruchem. Był jednym z większych i jednym z nielicznych Polaków, którzy mogli być zadowoleni z Euro.

Jesień zbudowała zaś Adama Buksę. Strzelał w New England Revolution, zaczął strzelać w kadrze. Albania – ważne trafienie na 2:1. San Marino – hat-trick. Anglia – pierwszy skład. San Marino – gol w osiemnaście minut gry. Nie mógł zrobić więcej, żeby zostać w reprezentacji na dłużej.

I w takiej rzeczywistości na biało-czerwone włości wraca Krzysztof Piątek. Facet, który dalej boryka się łatką bohatera jednej z najbardziej spektakularnych piłkarskich historii ostatnich lat w polskiej piłce. Swojego czasu, w Serie A, był moment, kiedy wpadało mu wszystko. To była kosmiczna osobliwość, wynaturzenie, piękne połączenie talentu, zmysłu strzeleckiego, sprytu, sprzyjających okoliczności i szczęścia. Cieszynkę z pistoletami znał chyba każdy. Ludzie szaleli na jego punkcie. Milan płacił za niego 35 milionów euro. Hertha buliła 24 bańki. Miał swoje pięć minut i skrzętnie z nich korzystał.

Ale jego pięć minut minęło.

Teraz jest trochę symbolem pustoty mocarstwowych planów Herthy Berlin. Niby notuje znośne statystyki (50 meczów, 13 goli), ale wszystko to odbywa się w aurze rozczarowania, bo kiedy przychodził do stolicy Niemiec, oczekiwania wobec niego były absurdalnie wręcz wysokie: a) Piątek miał zostać najlepszym strzelcem Herthy i walczyć o koronę króla strzelców Bundesligi, b) Hertha miała walczyć o europejskie puchary. Jedno i drugie nie wypaliło. Piątek wpisał się w przeciętną średnią napastników na niemieckich boiskach, a Stara Dama popadła w marność własnych niespełnionych marzeń.

Krzysztof Piątek strzeli gola Albanii – kurs 3.35 na Fuksiarz.pl

A jednak, co by się do tej pory nie działo, Krzysztof Piątek miał jedną zasadniczą właściwość: potrafił strzelać ważne bramki dla reprezentacji Polski:

 • (11.10.2018; Liga Narodów) gol na 1:0 z Portugalią (wynik końcowy – 2:3)
 • (21.03.2019; eliminacje do ME) gol na 1:o z Austrią (wynik końcowy – 1:0)
 • (07.06.2019; eliminacje do ME) gol na 1:0 z Macedonią P. (wynik końcowy – 1:0)
 • (10.06.2019; eliminacje do ME) gol na 1:0 z Izraelem (wynik końcowy – 4:0)
 • (16.11.2019; eliminacje do ME) gol na 2:0 z Izraelem (wynik końcowy – 2:1)
 • (07.10.2020; mecz towarzyski) gol na 4:0 z Finlandią (wynik końcowy – 5:1)
 • (11.11.2020; mecz towarzyski) gol na 1:0 z Ukrainą (wynik końcowy – 2:0)
 • (25.03.2021; eliminacje do MŚ) gol na 1:2 z Węgrami (wynik końcowy – 3:3)
 • (09.10.2021; eliminacje do MŚ): gol na 5:0 z San Marino (wynik końcowy – 5:0)

Siedem trafień z dziewięciu to mecze o stawkę: Liga Narodów, eliminacje ME albo MŚ. Obok tego nie da się przejść obojętnie, choć pamiętamy też jego smutną bezradność, kiedy zjadali go Virgil van Dijk i Joel Veltman w ubiegłorocznym wrześniowy meczu z Holandią. I tak, Piątek miewał w narodowych barwach mecze lepsze i gorsze, bardziej i mniej udane, ale koniec końców bronią go liczby: 19 występów, 9 goli. Często coś wciśnie, często coś załaduje, nie musi do tego nawet wychodzić w pierwszym składzie. Teraz jednak powstaje pytanie: jaka jest hierarchia w reprezentacji Polski?

Hierarchia napastników reprezentacji Polski

W marcu było to jasne:

 1. Robert Lewandowski,
 2. Arkadiusz Milik/Krzysztof Piątek,
 3. Karol Świderski.

We wrześniu też wszystko prezentowało się klarownie:

 1. Robert Lewandowski,
 2. Adam Buksa/Karol Świderski.

Teraz do zabawy wraca Krzysztof Piątek, zaraz wróci Arkadiusz Milik. Na pewno Paulo Sousa nie może pozwolić sobie na zrezygnowanie z tego duetu, bo to zwyczajnie zbyt dobrzy zawodnicy, żeby skreślać ich lekką ręką. Tym bardziej, że Portugalczyk bardzo odważnie podchodzi do kwestii obsady ataku. Dwa miejsca już na samym starcie (jedno zarezerwowane dla Lewego, drugie określane pod konkretnego rywala), prawie zawsze przynajmniej jedna rotacja wśród snajperów w drugiej połowie, a przecież zdarzało się, że trzeba było gonić wynik i nagle na murawie meldował się tercet napadziorów.

Właściwie to wygląda to wszystko imponująco. Już od kilku lat wiemy, że na szpicy mamy względny komfort. Że Robert Lewandowski to geniusz i swoje strzeli, że Arkadiusz Milik ma swoją kępkę murawy i świetnie ułożoną lewą nogę, że Krzysztof Piątek to ponadprzeciętny lis pola karnego. Kiedy Milik i Piątek wypadli z rotacji na kilka miesięcy, potrzeba okazała się matką wynalazku: kadra zyskała dwóch nowych, świeżych i kompetentnych systemowo zmienników – Buksę i Świderskiego. I, co najbardziej w tym fascynujące, stare wygi z uznaną już europejską renomą musza walczyć o swoje mecze, o swoje minuty, o swoje miejsce w rotacji. Takiej rywalizacji nie było od lat.

Czytaj więcej:

Fot. Fotopyk

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Warto pochwalić Jakuba Kamińskiego

Jakub Kamiński zaliczył kolejny udany występ w tym sezonie w Lechu Poznań. Młodzieżowiec ma już na koncie 10 wypracowanych goli, mimo że przecież mamy za sobą ledwie 12 kolejek. Oczywiście Kamiński korzysta z tego, że Kolejorz jest na fali i rywale w starciu z nim padają jeden po drugim. Ale pamiętajmy, że ekipa Macieja Skorży […]
23.10.2021
NBA
23.10.2021

Najlepsi koszykarze 75-lecia NBA. Kogo pominięto, kogo przeceniono?

Z okazji siedemdziesięciopięciolecia istnienia ligi władze NBA zorganizowały głosowanie celem wyłonienia 75 najwybitniejszych koszykarzy w historii. No i, jak to zwykle bywa w przypadku tego rodzaju przedsięwzięć, rezultat wywołał sporo medialnego zamieszania. Tym bardziej że mówimy niejako o oficjalnej liście najlepszych zawodników wszech czasów. Elicie elit, gronie najbardziej prestiżowym z możliwych. Nie brakuje zatem kontrowersji, […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

PRASA. Michniewicz póki co nie zostanie zwolniony, ale Mioduski ma wymagania

– W Legii jest tak, że trzeba zawsze wygrywać. Natomiast my przegraliśmy już sześć meczów – stwierdził Mioduski, nie ukrywając rozczarowania postawą mistrzów Polski w ekstraklasie. – Pokazuję jednak, że mam cierpliwość. Trener ma potrzebny mu spokój, żeby spróbować wyjść z tego dołka. Nie ukrywam jednak, że musimy zacząć wygrywać w lidze, bo nie możemy […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

STAN FUTBOLU. Śliwowski, Kręcidło, Kowal, Roki

W najnowszym odcinku Stanu Futbolu gośćmi Krzysztofa Stanowskiego są Maciej Śliwowski, Jakub Kręcidło, Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski.  Transmisja na kanale TVP Sport oraz platformie YouTube. Start o godzinie 10:00. 
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak Raków odpowie Lechowi w korespondencyjnym boju na szczycie?

Czy forma Lecha Poznań jest spektakularna? Oczywiście, że jest spektakularna. A zarazem, mimo tak wspaniałej gry, Kolejorz nie jest drużyną, która w ostatnich meczach punktuje najlepiej. To Raków Częstochowa wygrał cztery ostatnie ligowe mecze. W tym również, jak Lech, ogrywając Legię w Warszawie. To Raków grał jak do tej tylko trzy spotkania u siebie – […]
23.10.2021
Weszło
22.10.2021

Spotkanie gołej dupy z batem, czyli Lech znów wygrywa

Logika Ekstraklasy nie zadziałała. Lech Poznań – wygrywający większość meczów – pokonał Wisłę Płock, która do tej pory przegrała wszystkie spotkania wyjazdowe. Generalnie na miejscu władz Wisły przemyślelibyśmy wydawanie kasy na wyjazdy, zwłaszcza że benzyna droga. A Kolejorz? Dzisiaj Maciej Skorża postanowił sprawdzić kilku zawodników z drugiego szeregu i nawet mimo tego Lech na sile […]
22.10.2021
Weszło
22.10.2021

Josue – irytujący człapak czy potencjał na nowego Vadisa?

Josue ma dwa oblicza. W gorszych momentach bywa irytująco nonszalanckim człapakiem z nadwagą, z nieuzasadnionymi pretensjami do całego świata i wstrętem do brania udziału w grze defensywnej. Ale w lepszych przepoczwarza się w pana piłkarza, rozdającego ciasteczka na prawo i lewo, mądrzejszego i kreatywniejszego niż reszta boiskowej bandy, w gościa, który nie musi wstydzić się […]
22.10.2021
Weszło
19.10.2021

Pieniądze za nic. Przypadek Faiqa Bolkiaha

Jefri Bolkiah, niegdyś zawodowy playboy i wprawiony marnotrawca największego majątku na świecie, dba, żeby jego dzieci nie zaznały goryczy nieświadomości luksusu, na jaki go stać. Kiedy Abdul Hakeem Jefri Bolkiah, jego stutrzydziestokilowy syn, zapragnął zostać gwiazdą futbolu amerykańskiego, tatuś sprowadził mu dwie gwiazdy NFL ze Stanów Zjednoczonych –  Joe Montanę i Herschela Walkera. Każdemu zapłacił grubo […]
19.10.2021
Weszło
14.10.2021

Kicha, luz i zapasy w błocie. Co słychać w młodzieżówkach?

Losy młodzieżowych reprezentacji – z okresowymi wyjątkami – nie zajmują masowego kibica. – Każdy musi mieć świadomość, że pierwsza reprezentacja jest najważniejsza i to nie podlega żadnym wątpliwościom – twierdzi Maciej Stolarczyk. – Moim podstawowym celem jako trenera U-20, i to samo powiem moim zawodnikom, jest to, żeby młodzi piłkarze byli u mnie jak najkrócej. […]
14.10.2021
Weszło
14.10.2021

„Generał jest potrzebny”. O polskim trenerze w Niemczech

Czy piłka nożna to gówniany sport? Jak chłopcem w dziurawych butach zainteresowały się takie marki, jak Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen czy Schalke Gelsenkirchen? Jakiego znanego polskiego piłkarza ogrywał na testach w Koronie i dlaczego nie dostał angażu w kieleckim klubie? Kiedy jego strzały bronił Manuel Neuer? Jak został trenerem w Niemczech? Gdzie pracuje, jakie są […]
14.10.2021
Weszło
13.10.2021

Dawidowicz wchodzi w buty poważnego reprezentanta

Łatwo było go skreślić. Sam się o to prosił. Wpisywał się w profil piłkarza radzącego sobie w solidnym zagranicznym klubie, ale też ograniczonego, jednowymiarowego, niewystarczająco przekonującego, żeby stanowić o sile reprezentacji. Określenie „polski Mats Hummels” brzmiało karykaturalnie. Ba, dalej brzmi, bo w każdym porównaniu z Niemcem wypadnie zwyczajnie blado, ale czy w ogóle jest sens […]
13.10.2021
Weszło
13.10.2021

Najlepsi Glik i Bednarek, najgorszy Lewy. Noty Polaków za mecz z Albanią

Kamil Glik i Jan Bednarek pokazali, że wciąż mogą przewodzić szczelnemu i skutecznemu blokowi defensywnemu reprezentacji Polski. Karol Świderski po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z większych wygranych kadencji Paulo Sousy. Całkowicie niespodziewanie bardzo słaby występ zaliczył zaś Robert Lewandowski. Łapcie noty reprezentantów Polski zwycięstwie nad Albanią w Tiranie. Noty Polaków za mecz z […]
13.10.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzichu.Mroczkowski
Zdzichu.Mroczkowski
11 dni temu

Piątek z wozu, Milan w górę.

jajajakberety
jajajakberety
11 dni temu

Na pistolecie

jajajakberety
jajajakberety
11 dni temu

Weźcie te teksty kopiuj wklej w worda przed dodaniem bo literówki macie czasem w drugim słowie tytułu

Olaf
Olaf
11 dni temu

Czyli na czym stoi Krzysztof Piątek? Przeczytałem i dalej nie wiem.

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji (@hulk-hogan-ze-szwecji)
11 dni temu

Jeśli chodzi o Hertę to ja bym patrzył w stronę inne go piłkarza: Dennis Jastrzembski

Tutaj może się okazać, że ten gość zaraz zacznie strzelać i nam go Niemcy ukradną.

janek kos
janek kos
11 dni temu

Co by nie gadac , ale na Euro braklo Piatka i Milika , no i Euro bylo , jakie bylo.Nawet Swiderski nie pomogl.. Co prawda to prawda: nie bylo tez Buksy. Ale czy ten Buksa, albo Swiderski strzelili jakies wazne bramki, takie, jakie strzelal Piatek w eliminacjach do Euro, czy tez taka , jaka strzelil w meczu z Wegrami (3:3) ?
Do meczu z San Marino Piatek strzelal bramki wazne dla druzyny , w meczu z San Marino strzelil gola niezbyt waznego dla zespolu , ale b. waznego indywidualnie dla Krzysztofa Piatka.
Ani Piatek, ani Milik nie sa wcale na straconej pozycji jako kandydaci na partnerow Lewandowskiego. To , ze ktos tam rozstrzelal sie przy San Marino naprawde niewiele znaczy, to czy ktos byl dobry, czy zly w spotkaniu z San Marino ma niewielkie przelozenie na jego postawe w innych meczach , przeciez Sanmarinczycy nie stosuja pressingu i wiele im brakuje do przecietnego poziomu przecietnego pilkarskiego rzemieslnika..

bruhhh
bruhhh
11 dni temu

Na nogach

shemekh
shemekh (@shemekh)
11 dni temu

Jakiś taki jałowy ten tekst. Miało być o Krzysztofie Piątku, wyszło bardziej o napastnikach w kadrze Polski. Taki trochę na siłę ten tekst.

jakub
jakub
11 dni temu

na chodniku

nyers
nyers
11 dni temu

przezabawna ta cieszynka jako reakcja na wykończenie sety na 5:0 z meczem z San Marino

Jacek
Jacek
11 dni temu

Chyba dobrze iż jest aż 5-ciu napastników .W zdrowej rywalizacji zawsze mozna osiagnąć pozytywny wynik.Ja osobiście wierze w Piątka bo nie tylko w Reprezentacji ma wejście Smoka.W Genui i Milanie było podobnie strzelał na zawołanie i w Reprezentacji Polski taki dorobek strzelecki 9 bramek w 19 raptem rozegranych meczach to nie jedna reprezentacja innego państwa chciała by mieć takiego napastnika.I jeszcze jedno zauważcie jak wchodzi na zmiany przewaznie w drugich połówkach spotkań z reguły strzela bramke

Ekstraklasa
23.10.2021

Warto pochwalić Jakuba Kamińskiego

Jakub Kamiński zaliczył kolejny udany występ w tym sezonie w Lechu Poznań. Młodzieżowiec ma już na koncie 10 wypracowanych goli, mimo że przecież mamy za sobą ledwie 12 kolejek. Oczywiście Kamiński korzysta z tego, że Kolejorz jest na fali i rywale w starciu z nim padają jeden po drugim. Ale pamiętajmy, że ekipa Macieja Skorży […]
23.10.2021
Uncategorized
23.10.2021

Karim Benzema nie trenował z drużyną

Już jutro kolejne starcie Realu Madryt z Barceloną, a Karim Benzema narzeka na problem z prawą kostką. Jest to konsekwencja wtorkowego spotkania z Szachtarem w Lidze Mistrzów. Co prawda francuski napastnik zagrał wtedy pełne 90 minut, a nawet wpisał nie na listę strzelców w doliczonym czasie gry, ale jednak opuścił piątkowy trening przed najbardziej prestiżowym […]
23.10.2021
NBA
23.10.2021

Najlepsi koszykarze 75-lecia NBA. Kogo pominięto, kogo przeceniono?

Z okazji siedemdziesięciopięciolecia istnienia ligi władze NBA zorganizowały głosowanie celem wyłonienia 75 najwybitniejszych koszykarzy w historii. No i, jak to zwykle bywa w przypadku tego rodzaju przedsięwzięć, rezultat wywołał sporo medialnego zamieszania. Tym bardziej że mówimy niejako o oficjalnej liście najlepszych zawodników wszech czasów. Elicie elit, gronie najbardziej prestiżowym z możliwych. Nie brakuje zatem kontrowersji, […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

PRASA. Michniewicz póki co nie zostanie zwolniony, ale Mioduski ma wymagania

– W Legii jest tak, że trzeba zawsze wygrywać. Natomiast my przegraliśmy już sześć meczów – stwierdził Mioduski, nie ukrywając rozczarowania postawą mistrzów Polski w ekstraklasie. – Pokazuję jednak, że mam cierpliwość. Trener ma potrzebny mu spokój, żeby spróbować wyjść z tego dołka. Nie ukrywam jednak, że musimy zacząć wygrywać w lidze, bo nie możemy […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

STAN FUTBOLU. Śliwowski, Kręcidło, Kowal, Roki

W najnowszym odcinku Stanu Futbolu gośćmi Krzysztofa Stanowskiego są Maciej Śliwowski, Jakub Kręcidło, Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski.  Transmisja na kanale TVP Sport oraz platformie YouTube. Start o godzinie 10:00. 
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Erling Haaland wypada na kilka tygodni

Na wczorajszej konferencji prasowej trener Borussii Dortmund poinformował, że norweski napastnik nie będzie dostępny przez kilka tygodni. – Haaland nie zagra z Arminią i będzie nieobecny kilka tygodni przez kontuzję biodra – powiedział Marco Rose. Gwiazdor Borussii strzelił do tej pory dziewięć goli w Bundeslidze, dzięki czemu na ten moment prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy. […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Jak Raków odpowie Lechowi w korespondencyjnym boju na szczycie?

Czy forma Lecha Poznań jest spektakularna? Oczywiście, że jest spektakularna. A zarazem, mimo tak wspaniałej gry, Kolejorz nie jest drużyną, która w ostatnich meczach punktuje najlepiej. To Raków Częstochowa wygrał cztery ostatnie ligowe mecze. W tym również, jak Lech, ogrywając Legię w Warszawie. To Raków grał jak do tej tylko trzy spotkania u siebie – […]
23.10.2021
Suche Info
23.10.2021

Kosta Runjaić: – Grosicki musi wygrywać więcej pojedynków

Trener Pogoni Szczecin, na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią Białystok, zabrał głos w sprawie Kamila Grosickiego. – Powinien wygrywać więcej pojedynków. Potrafi to robić. Inni zawodnicy powinni go wspomagać w odpowiednich strefach. Musimy to przełożyć na mecz, wrócić do naszych podstaw – powiedział Runjaić. Grosicki jeszcze rok temu był podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski, a […]
23.10.2021
Inne sporty
23.10.2021

Maryna Gąsienica-Daniel znów na stoku. Sylwetka naszej najlepszej alpejki

Przez lata nie mieliśmy kogo oglądać na alpejskich stokach. Nawet jeśli w Pucharze Świata pojawiali się Polacy czy Polki – co zdarzało się bardzo rzadko – to ich przejazdy miały miejsce w grupie słabszych narciarzy, poza czasem transmisji telewizyjnej. Aż pojawiła się Maryna. I zaczęła pokazywać, że – mimo przeciwności losu, problemów oraz skromnego budżetu […]
23.10.2021
Suche Info
22.10.2021

Arsenal wygrywa, Cash bez błysku

Gdyby Paulo Sousa miał decydować o przydatności Matty’ego Casha do reprezentacji Polski wyłącznie na podstawie dzisiejszego meczu Arsenalu z Aston Villą… Chyba nie musielibyśmy aż tak mocno przyspieszać procedury nadawania obywatelstwa zawodnikowi z Premier League. Cash zagrał bardzo średnie zawody, a Arsenal zasłużenie wygrał 3:1.  Po trochę ponad dwudziestu minutach plan na ten mecz Aston […]
22.10.2021
Suche Info
22.10.2021

Podział punktów w Głogowie

Remisem zakończyło się pierwsze spośród spotkań I ligi w ten weekend. Chrobry Głogów przyjął u siebie rozpędzony zespół Miedzi Legnica i zdołał wicelidera ligi powstrzymać. Bezbramkowy remis trzeba uznać za sukces gospodarzy – w ostatnich czterech meczach legniczanie zdobyli 13 bramek, 12 punktów i niemal doścignęli Widzew.  Dla Chrobrego to pewne odbicie po skrajnie nieudanym […]
22.10.2021
Weszło
22.10.2021

Spotkanie gołej dupy z batem, czyli Lech znów wygrywa

Logika Ekstraklasy nie zadziałała. Lech Poznań – wygrywający większość meczów – pokonał Wisłę Płock, która do tej pory przegrała wszystkie spotkania wyjazdowe. Generalnie na miejscu władz Wisły przemyślelibyśmy wydawanie kasy na wyjazdy, zwłaszcza że benzyna droga. A Kolejorz? Dzisiaj Maciej Skorża postanowił sprawdzić kilku zawodników z drugiego szeregu i nawet mimo tego Lech na sile […]
22.10.2021
Suche Info
22.10.2021

Absurdalny błąd Gumnego, Augsburg przegrywa

Ech, szkoda, naprawdę szkoda. Już wierzyliśmy, że Robert Gumny może stanowić bardzo rozsądną alternatywę w reprezentacji, że zaczyna zdobywać stałe miejsce wśród przyzwoitych graczy z Bundesligi, a tu taki klops. Dzisiaj zamieszany przy dwóch straconych golach, przy pierwszym trafieniu meczu polski obrońca wręcz się ośmieszył. Znów nie wiemy, co o tym wszystkim sądzić.  Nie będziemy […]
22.10.2021
Suche Info
22.10.2021

Jest kara dla Albanii za jej kibiców: mecz bez publiczności

Zaskakująco szybko jak na sprawy dotyczące Albanii! Tak skomentowalibyśmy najnowsze orzeczenie Komitetu Dyscyplinarnego FIFA, gdybyśmy byli złośliwymi Serbami. Ale że nie jesteśmy, więc po prostu pochwalimy: naszym zdaniem biorąc pod uwagę wynik z murawy, obecna kara dla Albanii jest skrojona pod przewinienia, których dopuścili się tamtejsi kibice. Za kilkukrotne obrzucenie polskich kibiców plastikowymi butelkami czy […]
22.10.2021
Suche Info
22.10.2021

Kolejna zadyma w Ligue 1. Co z tą Francją?

Niestety, te obrazki są we Francji coraz częstsze. Ligue 1 jeszcze nie otrząsnęła się po skandalach związanych z meczami Nicei z Marsylią czy Lens z Lille, a znowu doszło do skandalu z kibicami w roli głównej. Tym razem zadyma opóźniająca rozpoczęcie meczu miała miejsce przed starciem AS Saint-Etienne z Angers.  Co się działo? Najkrócej rzecz […]
22.10.2021
Inne sporty
22.10.2021

Złote Kolce młotem stoją. Włodarczyk i Nowicki wyróżnieni

Złote Kolce – czyli nagroda dla najlepszych polskich lekkoatletów sezonu – przyznawane są już od 1970 roku. Dawno nie było jednak takiego sezonu jak ten. Z igrzysk w Tokio nasi zawodnicy przywieźli aż 14 medali, z czego dziewięć było wynikiem startów polskich lekkoatletów. To wynik wręcz fenomenalny, tym bardziej, gdy pomyśli się o tym, że […]
22.10.2021
Weszło
22.10.2021

Górnik Łęczna – drużyna czy promotor?

Nie powiemy, że Górnik Łęczna zajmuje się w tej lidze wyłącznie promocją piłkarzy rywali. Mieli mecze, w których powalczyli. W których zasłużyli na pochwały, kiedy nawet – a co, szarpniemy się, niech będzie odważnie – wyglądali jak zespół z Ekstraklasy. Ale tak dzieje się, gdy mecz im wyjdzie. Kiedy im mecz jednak nie wyjdzie… No […]
22.10.2021
Suche Info
22.10.2021

Linetty z nieuznanym golem, Torino z 3 punktami

Niezły mecz Karola Linettego, 3 punkty dla Torino, szkoda jedynie, że przy bramce polskiego pomocnika VAR dopatrzył się faulu jednego z jego kolegów. Dzisiaj turyński zespół przerwał wreszcie passę czterech meczów bez zwycięstwa, odbił się nieco w tabeli, a co najważniejsze z naszej perspektywy – potwierdziło się, że Linetty zaczyna powoli wracać do łask.  To […]
22.10.2021