post

Opublikowane 11.10.2021 13:44 przez

Jan Mazurek

Kiedy Paulo Sousa obejmował reprezentację Polski, powziął sobie za cel zaimplementowanie w swojej nowej drużynie systemu z dwoma snajperami. Były ku temu przesłanki, były ku temu możliwości. Na swoje pierwsze zgrupowania mógł powołać trzech napastników klasy światowej lub europejskiej – Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. Minęło pół roku. Portugalski selekcjoner trzyma się pierwotnego konceptu, ale zmienili się wykonawcy. Krzysztof Piątek, po kontuzji kostki i kilkumiesięcznej przedłużającej się rekonwalescencji, wrócił do odmienionej kadry. Na czym stoi? Czy dalej jest drugą opcją w ataku?

Kadra na (przynajmniej) dwóch napastników

Cofnijmy się do marca. Początek eliminacji do katarskich mistrzostw świata, przedbiegi Euro 2020. Lewy, Milik i Piątek są zdrowi. Od początku wszystko naturalnie miało kręcić się wokół tego pierwszego. Zwiększyć miały się też role Piątka i Milika, którzy u Jerzego Brzęczka często przesiadywali na ławce rezerwowych, a u Sousy mieli zacząć wychodzić w pierwszej jedenastce. Kiedy z urazem kostki wypadł napastnik Herthy, portugalski trener nie robił z tego wielkiego szumu. Zamiast tego powiedział, że para Lewy-Milik może być „jednym z najlepszych duetów napastników w Europie”.

Polska pokona Albanię – kurs 2.10 na Fuksiarz.pl

Ale wtedy na problemy z łąkotką zaczął cierpieć Milik.

I wszystko się posypało.

Paulo Sousa sam przyznał, że nie wie jeszcze, jak zakopie dziurę powstającą przy absencji Milika, bo „nie ma do dyspozycji graczy jego kalibru”, nieco dezawuując tym samym potencjał Jakuba Świerczoka i Karola Świderskiego. Teraz robimy skok do października.

Napastnicy podczas dwunastu dotychczasowych meczów kadencji Sousy:

 • Węgry (3:3): Lewandowski, Milik – do 84. minuty, Piątek – od 59. minuty
 • Andora (3:0): Lewandowski – do 63. minuty, Milik – do 60. minuty, Piątek, Świderski – od 63. minuty
 • Anglia (1:2): Piątek – do 76. minuty, Świderski – do 46. minuty, Milik – od 46. minuty
 • Rosja (1:1): Świerczok, Świderski – do 67. minuty, Kownacki – do 56. minuty
 • Islandia (2:2): Lewandowski – do 81. minuty, Świerczok – do 58. minuty, Świderski – od 81. minuty
 • Słowacja (1:2): Lewandowski, Świderski – od 85. minuty
 • Hiszpania (1:1): Lewandowski, Świderski – do 68. minuty
 • Szwecja (2:3): Lewandowski, Świderski, Świerczok – od 61 minuty
 • Albania (4:1): Lewandowski, Buksa – do 81. minuty, Świderski – od 81. minuty
 • San Marino (7:1): Lewandowski – do 45. minuty, Świderski, Buksa – od 46. minuty
 • Anglia (1:1): Lewandowski, Buksa – do 63. minuty, Świderski – od 63. minuty
 • San Marino (5:0): Lewandowski – do 66. minuty, Świderski – do 72. minuty, Piątek – od 46. minuty, Buksa – od 72. minuty

Tylko raz Sousa zdecydował się na ustawienie z jednym nominalnym napastnikiem – w sromotnie przegranym meczu ze Słowacją na inaugurację Euro 2020. To był okres wielkich wątpliwości, wielkich poszukiwań, wielkich przetasowań, kadra nie miała jeszcze tożsamości. Ale zarazem, wraz z ostatnim gwizdkiem Ovidiu Hategana, coś się wykluło. Od tego czasu reprezentacja Polski zawsze wychodziła już na dwóch napastników, nic nie robiąc sobie z tego, że urazy leczą i Krzysztof Piątek, i Arkadiusz Milik.

Wykrystalizowali się nowi podstawowi zawodnicy zmienianego systemu.

Nowy bohaterowie przyćmili starych

Karol Świderski niespodziewanie wyrósł na jednego z największych ulubieńców portugalskiego selekcjonera. Wybiegał – w krótszych lub dłuższych wymiarach minutowych – na boisko w jedenastu z dwunastu meczów tej kadencji. Strzelił cztery gole. Pokazał, że może być przydatny tej kadrze, mimo że gra w Grecji, a nie we Francji czy Niemczech. Sprawdzał się nie tylko z salonowymi kopciuszkami, ale też w naprawdę poważnych spotkaniach. Z Hiszpanią harował, potrafił odebrać piłkę nawet pod własnym polem karnym, był bliski strzelenia gola, brakowało centymetrów. Szwedzi podeszli do niego z większym respektem i miał trudniej, ale i tak przy bramce zabrał Lewandowskiemu dwóch rywali bardzo mądrym ruchem. Był jednym z większych i jednym z nielicznych Polaków, którzy mogli być zadowoleni z Euro.

Jesień zbudowała zaś Adama Buksę. Strzelał w New England Revolution, zaczął strzelać w kadrze. Albania – ważne trafienie na 2:1. San Marino – hat-trick. Anglia – pierwszy skład. San Marino – gol w osiemnaście minut gry. Nie mógł zrobić więcej, żeby zostać w reprezentacji na dłużej.

I w takiej rzeczywistości na biało-czerwone włości wraca Krzysztof Piątek. Facet, który dalej boryka się łatką bohatera jednej z najbardziej spektakularnych piłkarskich historii ostatnich lat w polskiej piłce. Swojego czasu, w Serie A, był moment, kiedy wpadało mu wszystko. To była kosmiczna osobliwość, wynaturzenie, piękne połączenie talentu, zmysłu strzeleckiego, sprytu, sprzyjających okoliczności i szczęścia. Cieszynkę z pistoletami znał chyba każdy. Ludzie szaleli na jego punkcie. Milan płacił za niego 35 milionów euro. Hertha buliła 24 bańki. Miał swoje pięć minut i skrzętnie z nich korzystał.

Ale jego pięć minut minęło.

Teraz jest trochę symbolem pustoty mocarstwowych planów Herthy Berlin. Niby notuje znośne statystyki (50 meczów, 13 goli), ale wszystko to odbywa się w aurze rozczarowania, bo kiedy przychodził do stolicy Niemiec, oczekiwania wobec niego były absurdalnie wręcz wysokie: a) Piątek miał zostać najlepszym strzelcem Herthy i walczyć o koronę króla strzelców Bundesligi, b) Hertha miała walczyć o europejskie puchary. Jedno i drugie nie wypaliło. Piątek wpisał się w przeciętną średnią napastników na niemieckich boiskach, a Stara Dama popadła w marność własnych niespełnionych marzeń.

Krzysztof Piątek strzeli gola Albanii – kurs 3.35 na Fuksiarz.pl

A jednak, co by się do tej pory nie działo, Krzysztof Piątek miał jedną zasadniczą właściwość: potrafił strzelać ważne bramki dla reprezentacji Polski:

 • (11.10.2018; Liga Narodów) gol na 1:0 z Portugalią (wynik końcowy – 2:3)
 • (21.03.2019; eliminacje do ME) gol na 1:o z Austrią (wynik końcowy – 1:0)
 • (07.06.2019; eliminacje do ME) gol na 1:0 z Macedonią P. (wynik końcowy – 1:0)
 • (10.06.2019; eliminacje do ME) gol na 1:0 z Izraelem (wynik końcowy – 4:0)
 • (16.11.2019; eliminacje do ME) gol na 2:0 z Izraelem (wynik końcowy – 2:1)
 • (07.10.2020; mecz towarzyski) gol na 4:0 z Finlandią (wynik końcowy – 5:1)
 • (11.11.2020; mecz towarzyski) gol na 1:0 z Ukrainą (wynik końcowy – 2:0)
 • (25.03.2021; eliminacje do MŚ) gol na 1:2 z Węgrami (wynik końcowy – 3:3)
 • (09.10.2021; eliminacje do MŚ): gol na 5:0 z San Marino (wynik końcowy – 5:0)

Siedem trafień z dziewięciu to mecze o stawkę: Liga Narodów, eliminacje ME albo MŚ. Obok tego nie da się przejść obojętnie, choć pamiętamy też jego smutną bezradność, kiedy zjadali go Virgil van Dijk i Joel Veltman w ubiegłorocznym wrześniowy meczu z Holandią. I tak, Piątek miewał w narodowych barwach mecze lepsze i gorsze, bardziej i mniej udane, ale koniec końców bronią go liczby: 19 występów, 9 goli. Często coś wciśnie, często coś załaduje, nie musi do tego nawet wychodzić w pierwszym składzie. Teraz jednak powstaje pytanie: jaka jest hierarchia w reprezentacji Polski?

Hierarchia napastników reprezentacji Polski

W marcu było to jasne:

 1. Robert Lewandowski,
 2. Arkadiusz Milik/Krzysztof Piątek,
 3. Karol Świderski.

We wrześniu też wszystko prezentowało się klarownie:

 1. Robert Lewandowski,
 2. Adam Buksa/Karol Świderski.

Teraz do zabawy wraca Krzysztof Piątek, zaraz wróci Arkadiusz Milik. Na pewno Paulo Sousa nie może pozwolić sobie na zrezygnowanie z tego duetu, bo to zwyczajnie zbyt dobrzy zawodnicy, żeby skreślać ich lekką ręką. Tym bardziej, że Portugalczyk bardzo odważnie podchodzi do kwestii obsady ataku. Dwa miejsca już na samym starcie (jedno zarezerwowane dla Lewego, drugie określane pod konkretnego rywala), prawie zawsze przynajmniej jedna rotacja wśród snajperów w drugiej połowie, a przecież zdarzało się, że trzeba było gonić wynik i nagle na murawie meldował się tercet napadziorów.

Właściwie to wygląda to wszystko imponująco. Już od kilku lat wiemy, że na szpicy mamy względny komfort. Że Robert Lewandowski to geniusz i swoje strzeli, że Arkadiusz Milik ma swoją kępkę murawy i świetnie ułożoną lewą nogę, że Krzysztof Piątek to ponadprzeciętny lis pola karnego. Kiedy Milik i Piątek wypadli z rotacji na kilka miesięcy, potrzeba okazała się matką wynalazku: kadra zyskała dwóch nowych, świeżych i kompetentnych systemowo zmienników – Buksę i Świderskiego. I, co najbardziej w tym fascynujące, stare wygi z uznaną już europejską renomą musza walczyć o swoje mecze, o swoje minuty, o swoje miejsce w rotacji. Takiej rywalizacji nie było od lat.

Czytaj więcej:

Fot. Fotopyk

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Dziesięciu piłkarzy, którzy pozytywnie zaskakują na początku sezonu

Ekstraklasa malowana jest zaskoczeniami. Na ogół tymi negatywnymi. Ale uznaliśmy, ze warto pójść pod prąd i wybrać dziesięciu zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli nas na początku sezonu. Z jednej strony poszukaliśmy ciekawej młodzieży, z drugiej – ligowców, których znaliśmy, a którzy nagle zaczęli grać nadspodziewanie dobrze. Nie było sensu tu wrzucać – dajmy na to – […]
16.10.2021
Weszło
14.10.2021

Kicha, luz i zapasy w błocie. Co słychać w młodzieżówkach?

Losy młodzieżowych reprezentacji – z okresowymi wyjątkami – nie zajmują masowego kibica. – Każdy musi mieć świadomość, że pierwsza reprezentacja jest najważniejsza i to nie podlega żadnym wątpliwościom – twierdzi Maciej Stolarczyk. – Moim podstawowym celem jako trenera U-20, i to samo powiem moim zawodnikom, jest to, żeby młodzi piłkarze byli u mnie jak najkrócej. […]
14.10.2021
Weszło
14.10.2021

„Generał jest potrzebny”. O polskim trenerze w Niemczech

Czy piłka nożna to gówniany sport? Jak chłopcem w dziurawych butach zainteresowały się takie marki, jak Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen czy Schalke Gelsenkirchen? Jakiego znanego polskiego piłkarza ogrywał na testach w Koronie i dlaczego nie dostał angażu w kieleckim klubie? Kiedy jego strzały bronił Manuel Neuer? Jak został trenerem w Niemczech? Gdzie pracuje, jakie są […]
14.10.2021
Weszło
13.10.2021

Dawidowicz wchodzi w buty poważnego reprezentanta

Łatwo było go skreślić. Sam się o to prosił. Wpisywał się w profil piłkarza radzącego sobie w solidnym zagranicznym klubie, ale też ograniczonego, jednowymiarowego, niewystarczająco przekonującego, żeby stanowić o sile reprezentacji. Określenie „polski Mats Hummels” brzmiało karykaturalnie. Ba, dalej brzmi, bo w każdym porównaniu z Niemcem wypadnie zwyczajnie blado, ale czy w ogóle jest sens […]
13.10.2021
Weszło
13.10.2021

Najlepsi Glik i Bednarek, najgorszy Lewy. Noty Polaków za mecz z Albanią

Kamil Glik i Jan Bednarek pokazali, że wciąż mogą przewodzić szczelnemu i skutecznemu blokowi defensywnemu reprezentacji Polski. Karol Świderski po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z większych wygranych kadencji Paulo Sousy. Całkowicie niespodziewanie bardzo słaby występ zaliczył zaś Robert Lewandowski. Łapcie noty reprezentantów Polski zwycięstwie nad Albanią w Tiranie. Noty Polaków za mecz z […]
13.10.2021
Weszło
11.10.2021

Na czym stoi Krzysztof Piątek?

Kiedy Paulo Sousa obejmował reprezentację Polski, powziął sobie za cel zaimplementowanie w swojej nowej drużynie systemu z dwoma snajperami. Były ku temu przesłanki, były ku temu możliwości. Na swoje pierwsze zgrupowania mógł powołać trzech napastników klasy światowej lub europejskiej – Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. Minęło pół roku. Portugalski selekcjoner trzyma się pierwotnego […]
11.10.2021
Weszło
09.10.2021

Być selekcjonerem najgorszej kadry na świecie

Franco Varella obrał portretową pozę. Zasiadł głęboko na niebieskim obiciu ławki trenerskiej. Utrzymał niewzruszoną mimikę. Wyciągnął prawą rękę wysoko nad głowę, złożył dłoń w niezidentyfikowany gest i zamarł tak na kilkanaście sekund. Mógłby go na tym przydybać Pietro Labruzzi, Giovanni Boldini czy jakiś inny włoski portrecista, ale zamiast nich obrazek ten uwiecznił realizator meczu San […]
09.10.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzichu.Mroczkowski
Zdzichu.Mroczkowski
5 dni temu

Piątek z wozu, Milan w górę.

jajajakberety
jajajakberety
5 dni temu

Na pistolecie

jajajakberety
jajajakberety
5 dni temu

Weźcie te teksty kopiuj wklej w worda przed dodaniem bo literówki macie czasem w drugim słowie tytułu

Olaf
Olaf
5 dni temu

Czyli na czym stoi Krzysztof Piątek? Przeczytałem i dalej nie wiem.

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji (@hulk-hogan-ze-szwecji)
5 dni temu

Jeśli chodzi o Hertę to ja bym patrzył w stronę inne go piłkarza: Dennis Jastrzembski

Tutaj może się okazać, że ten gość zaraz zacznie strzelać i nam go Niemcy ukradną.

janek kos
janek kos
5 dni temu

Co by nie gadac , ale na Euro braklo Piatka i Milika , no i Euro bylo , jakie bylo.Nawet Swiderski nie pomogl.. Co prawda to prawda: nie bylo tez Buksy. Ale czy ten Buksa, albo Swiderski strzelili jakies wazne bramki, takie, jakie strzelal Piatek w eliminacjach do Euro, czy tez taka , jaka strzelil w meczu z Wegrami (3:3) ?
Do meczu z San Marino Piatek strzelal bramki wazne dla druzyny , w meczu z San Marino strzelil gola niezbyt waznego dla zespolu , ale b. waznego indywidualnie dla Krzysztofa Piatka.
Ani Piatek, ani Milik nie sa wcale na straconej pozycji jako kandydaci na partnerow Lewandowskiego. To , ze ktos tam rozstrzelal sie przy San Marino naprawde niewiele znaczy, to czy ktos byl dobry, czy zly w spotkaniu z San Marino ma niewielkie przelozenie na jego postawe w innych meczach , przeciez Sanmarinczycy nie stosuja pressingu i wiele im brakuje do przecietnego poziomu przecietnego pilkarskiego rzemieslnika..

bruhhh
bruhhh
5 dni temu

Na nogach

shemekh
shemekh (@shemekh)
5 dni temu

Jakiś taki jałowy ten tekst. Miało być o Krzysztofie Piątku, wyszło bardziej o napastnikach w kadrze Polski. Taki trochę na siłę ten tekst.

jakub
jakub
5 dni temu

na chodniku

nyers
nyers
4 dni temu

przezabawna ta cieszynka jako reakcja na wykończenie sety na 5:0 z meczem z San Marino

Jacek
Jacek
4 dni temu

Chyba dobrze iż jest aż 5-ciu napastników .W zdrowej rywalizacji zawsze mozna osiagnąć pozytywny wynik.Ja osobiście wierze w Piątka bo nie tylko w Reprezentacji ma wejście Smoka.W Genui i Milanie było podobnie strzelał na zawołanie i w Reprezentacji Polski taki dorobek strzelecki 9 bramek w 19 raptem rozegranych meczach to nie jedna reprezentacja innego państwa chciała by mieć takiego napastnika.I jeszcze jedno zauważcie jak wchodzi na zmiany przewaznie w drugich połówkach spotkań z reguły strzela bramke

Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dani Alves: Jeśli Barca mnie potrzebuje, wystarczy, że zadzwonią

Oriol Domenech, dobrze zorientowany dziennikarz w kwestiach związanych z Barceloną, poinformował, że Dani Alves wyraził otwartość na grę dla „Dumy Katalonii”. Alves w połowie września rozstał się z Sao Paolo, bo klub zalegał z pensjami. 38-latek zapowiedział, że od 2022 roku będzie miał nowy klub, bo chce jeszcze pojechać na mundial w Katarze. – Jeśli […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Riqui Puig może trafić do AS Romy

Riqui Puig nie ma łatwego życia w Barcelonie. Nie chciał do tej pory odejść, ale im dalej w las, tym bardziej traci na tym jego kariera. Jasne, to może być okaz dużej cierpliwości jak Sergi Roberto, który bardzo długo czekał na poważną szansę w pierwszym zespole. Tylko że akurat pod wodzą Koemana młody Hiszpan nie […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

„W tej chwili najlepszy na świecie jest Salah”

Dzisiaj Salah pokazał niebywałą klasę, strzelając gola a’la Messi. O tym będzie się teraz mówić, ogółem warto chwalić formę Egipcjanina, choć Juergen Klopp idzie krok dalej. Twierdzi bowiem, że jego zawodnik nie ma teraz sobie równych na świecie. Patrzymy w statystyki i… cóż, nie jest to teza oderwana od rzeczywistości. 10 meczów, 10 goli i […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Wstydliwe pudło Krzysztofa Piątka (WIDEO)

Krzysztof Piątek wrócił do składu Herthy Berlin po kontuzji i późniejszej rehabilitacji. Był też przed chwilą powołany na kadrę, a teraz wrócił do klubu, żeby odbudowywać swoją pozycję. Jednego gola po powrocie już strzelił, ale dzisiaj… Ech, lekko mówiąc, mogło być lepiej. Piątek zmarnował świetną okazję na gola. Zaskoczeni obrońcy, bramkarz, sytuacja jak z małej […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Robert Lewandowski otrzymał „brazylijskiego Oscara”

Napastnik Bayernu Monachium otrzymał pierwszą taką nagrodę w karierze. To „Trofeu Mesa Redonda”, które Polak otrzymał za poprzedni rok. Duża brazylijska gazeta („Gazeta Esportiva”) od 18 lat przyznaje coś a’la Złotą Piłkę. To oczywiście wyróżnienie za osiągnięcia sportowe – podaje WP SportoweFakty. Tego typu trofea otrzymują przede wszystkim ci, którzy związani są z brazylijskim futbolem. […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

„Foden może być jednym z najlepszych w historii”

Z każdym sezonem Phil Foden staje się coraz ważniejszym piłkarzem w układance Pepa Guardioli. W obecnym wystąpił w sześciu meczach, w których zanotował dwie bramki i dwie asysty. Miał kilka występów na Euro, a wcześniej zagrał świetny sezon. Przypominamy: ten chłopak ma dopiero 21 lat i 130 meczów w barwach Manchesteru City. Aymeric Laporte zapowiada, […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Dziesięciu piłkarzy, którzy pozytywnie zaskakują na początku sezonu

Ekstraklasa malowana jest zaskoczeniami. Na ogół tymi negatywnymi. Ale uznaliśmy, ze warto pójść pod prąd i wybrać dziesięciu zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli nas na początku sezonu. Z jednej strony poszukaliśmy ciekawej młodzieży, z drugiej – ligowców, których znaliśmy, a którzy nagle zaczęli grać nadspodziewanie dobrze. Nie było sensu tu wrzucać – dajmy na to – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Cudowny gol Salaha [VIDEO]

Liverpool spokojnie rozprawia się z Watfordem i było to planowe, ale to, co zrobił Salah już nie. To znaczy wszyscy wiemy, że Egipcjanin jest świetnym piłkarzem, ale w dzisiejszym starciu przeszedł samego siebie. Zobaczcie, jak zabawił się z defensywą Watfordu piłkarz: SALAH WOW WOW WOW JUST WOW pic.twitter.com/leSGw6GydF — – (@PassLikeThiago) October 16, 2021 Bajka. […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Plach uratował Piasta w Łęcznej. PLACH, PIASTA, W ŁĘCZNEJ

Jeśli jedziesz do Łęcznej na mecz i twoim najlepszym piłkarzem jest bramkarz, to wiedz, że grasz dość wstydliwe zawody. Górnik powinien zgarnąć po meczu z Piastem Gliwice trzy punkty i przeskoczyć w tabeli Wartę Poznań oraz Bruk-Bet, ale nie zrobił tego głównie dlatego, że goście mieli między słupkami Frantiska Placha.  Ledwie wczoraj wrzuciliśmy na stronę […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Skorża: – To może być najtrudniejszy mecz w sezonie

Bartosz Slisz zapowiada, że Legia nie wyobraża sobie innego scenariusza niż trzy punkty, a jak to starcie komentuje Maciej Skorża? Podgrzewanie atmosfery przed hitem trwa. Skorża powiedział: – Zdajemy sobie sprawę z tego, z kim gramy. To będzie być może najtrudniejszy mecz w sezonie, bo mierzymy się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski. Nie chcemy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Slisz: – Nie zakładamy innej opcji niż trzy punkty

To już jutro – hitowe starcie Legii z Lechem. Wojskowi nie mogą już odpuszczać ligi, jeśli myślą o mistrzostwie. Z Kolejorzem muszą zagrać z taką samą pasją i jakością, jak w Europie. Głos na temat tego meczu zabrał pomocnik gospodarzy, Bartosz Slisz. Na oficjalnej stronie klubu czytamy: – Ten mecz musi być dla nas przełomowy, […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Klęska urodzaju Ole Gunnara Solskjaera. Marcus Rashford wraca do gry

Minęło już siedem kolejek Premier League, do tego mieliśmy w ich trakcie dwie przerwy reprezentacyjne, a Marcus Rashford wciąż nie zagrał w tym sezonie ani minuty. Wszystko przez operację kontuzjowanego barku. Teraz w końcu jest do dyspozycji Ole Gunnara Solskjaera. Dla Rashforda będzie to powrót do pełni sprawności po ponad rocznej przerwie. Oczywiście grał on […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Nowak: – Nie zasłużyliśmy na porażkę

Jak informowaliśmy wczoraj, stołek Dominika Nowaka zaczyna być gorący, na radarze klubu znalazł się nowy trener – Leszek Ojrzyński. Byłaby to absurdalna zmiana, skoro Korona jest wiceliderem, ale nie takie cuda widziała polska piłka. Co natomiast miał do powiedzenia  sam Nowak po przegranym meczu z Widzewem? Trener stwierdził: – Widzieliśmy, jak ten mecz wyglądał. Nie […]
16.10.2021