„Mam nadzieję, że Paulo Sousa widzi Kamila Pestkę”

27 września 2021, 21:10 • 1 min czytania 12 komentarzy

Kamil Pestka liznął wielkiej piłki. W barach reprezentacji Polski U-21 rywalizował z Federico Chiesą, Moise Keanem, Joao Felixem czy Dodim Lukebakio. – Felix, Lukebakio, Chiesa? Nie jestem w stanie powiedzieć, którego z nich najciężej było mi zatrzymać – opowiadał nam i dodawał, że jest stworzony do dużych meczów. Rok temu był o krok od transferu do Serie A, do Crotone, ale ostatecznie nie wyjechał i doznał paskudnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na cały rok. W tym sezonie wrócił na ekstraklasowe boiska i zbiera komplementy od Michała Probierza.

– Kamil Pestka po roku kontuzji zaczyna prezentować się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że widzi to trener Paulo Sousa, bo nie mamy lewych obrońców. A wydaje mi się, że na dzisiaj Kamil to jeden z lepszych lewych obrońców w lidze wśród Polaków – stwierdził Michał Probierz w rozmowie z Canal+ Sport przed wygranym 4:2 meczem z Piastem Gliwice.

Kamil Pestka wychodzi w pierwszym składzie Cracovii od piątej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, radzi sobie całkiem nieźle, ale czy to już poziom, czy to już moment, żeby na poważnie rozmawiać o jego powołaniu do reprezentacji? Nie.