post

Opublikowane 24.09.2021 00:37 przez

Damian Smyk

Jerzy Brzęczek był w czwartkowy wieczór gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech gadają” w Kanale Sportowym. Spisaliśmy najważniejsze wątki z tej dwugodzinnej rozmowy. Padło też sporo pytań od widzów. Były selekcjoner opowiadał między innymi o ciszy Lewandowskiego, zdziwieniu zwolnieniem, chęci powrotu do pracy i o tym, czy książka doprowadziła do jego zwolnienia.

O zaproszeniu do Kanału Sportowego

Kilka miesięcy temu powiedziałaś mi (do Małgorzaty Domagalik – red.), że masz zamiar poprowadzić swój program. Wiedziałem, że przyjdzie taki czas, że emocje opadną i do tego czasu nie chciałem udzielać wywiadów. I pierwszego udzielę tobie. Musiałem się chwilę zastanowić po twoim telefonie, bo pamiętałem, co zrobił z naszą książką. Pamiętam, jak bawił się zapałkami, odpalając ognisko naszą książką. To było niesmaczne. Dziennikarze mogą krytykować, ale jest pewna granica.

O ksywie „Wuja”

To wielki zaszczyt i wyróżnienie, że mogłem prowadzić Kubę Błaszczykowskiego w kadrze. „Wuja”? Ja się tego nie wypieram. Jestem wujkiem jednego z najlepszych piłkarzy w historii tej reprezentacji. I jestem z tego dumny. A o ksywę się nie obrażałem. Mam dystans i poczucie humoru.

O okolicznościach zwolnienia

Zwolnienie było zaskoczeniem. Albo inaczej – zaskoczeniem był moment zwolnienia. Patrząc obiektywnie – zrealizowałem wszystkie cele. Gdy wchodziłem na spotkanie z prezesem Bońkiem, to się nie spodziewałem takiej decyzji prezesa. Prezes krótko przekazał, że po swoich przemyśleniach podjął taką decyzję. Uszanowałem to, ale powiedziałem, że jestem zaskoczony, bo zrealizowałem cele. Pamiętam, że po ostatnim meczu w listopadzie wróciłem do domu. Rozmawiałem z żoną i powiedziałem „prezes Boniek się inaczej zachowywał po meczu”. Myślę, że podjął decyzję już wtedy. Zdziwił mnie moment zwolnienia. Inaczej by było, gdybym celów nie zrealizował. Po tej informacji o rozstaniu dzwoniło do mnie kilka osób z zarządu PZPN. Nie mogli zrozumieć tej decyzji.

O tym, jak długo bolało zwolnienie

Trochę bolało. Najgorszy był moment, gdy zaczęło się Euro. Z jednej strony myślałem – powinienem tam być. Ale z drugiej strony – kibicuję tej kadrze, kibicuję tym chłopakom. Tak sobie myślałem – czy ja po takich wynikach na Euro miałbym wstęp do kraju?

O Błaszczykowskim

Nigdy nie patrzyłem na koneksję. Nie brałem pod uwagę tego, jak ludzie będą na to patrzeć. Liczyło się dla mnie tylko to, co jest w stanie dać kadrze.

O szatni za jego kadencji

Nie mieliśmy żadnych problemów. Jasnym jest, że jeśli w zespole jest ponad 20 zawodników, to rezerwowi zawsze będą niezadowoleni. Każda odprawa kończyła się tym, że mówiłem – ci, którzy nie są w wyjściowym składzie, mogą być na mnie wściekli. Ale na mnie, nie na kolegów. Nie mieliśmy żadnych problemów. Gdybyśmy je mieli, to nie zrealizowalibyśmy celów.

O Lewandowskim

Po pierwsze – Robert, gratuluję ostatnie nagrody. W przyszłym roku dostaniesz kolejnego Złotego Buta, będzie ci pasował do pary. Czy kontaktowaliśmy się po zwolnieniu? Zadzwonił do mnie, porozmawialiśmy. Często też rozmawialiśmy w trakcie pracy w kadrze. Jeździłem do Niemiec. Byliśmy umówieni na grudzień, ale chciałem wziąć udział w treningach, więc przełożyliśmy ten kolejny wyjazd na styczeń. Niestety – tego wyjazdu już nie doczekałem.

Co zaskoczyło go bardziej – zatrudnienie czy zwolnienie

50 do 50. Obie decyzje były zaskoczeniem. Nie spodziewałem się propozycji od prezesa Bońka. Ale też nie spodziewałem się zwolnienia akurat w takim momencie – i po zrealizowaniu celów.

O krajobrazie kadry po odejściu

Nie uważam, że zostawiłem w kadrze gruzowisko. Rozegraliśmy 24 mecze. 12 wygraliśmy. Cztery razy graliśmy z przyszłymi mistrzami Europy. Dwa z byłymi mistrzami Europy. Kolejne dwa z Holandią. Nie uważam, by zostawił pobojowisko w tym zespole.

O mamie

Po zwolnieniu pojechałem do domu. Tam była mama. Fantastyczna kobieta. 88 lat, jest po udarze, ale na niesamowicie jasny umysł. Wszedłem do domu i widzę, że mama się uśmiecha. Mówi: – Synu, to największy prezent, że już nie będę słuchała, co o tobie mówią.

O „ośmiu sekundach ciszy” Lewandowskiego

Zawsze można odbierać to tak, że to podważa mój wizerunek. Ale później Robert powiedział w wywiadzie przed Euro, że miał czarną dziurę wówczas w głowie. Takie sytuacje się zdarzają, to są rozmowy na żywo. Rozmawialiśmy później na ten temat, wszystko sobie wyjaśniliśmy.

O przejmowaniu presji

Pewne rzeczy robiłem z premedytacją. Żeby ściągnąć presję z piłkarzy i wziąć ją na siebie. Ostatecznie to przyniosło sukces, bo zrealizowaliśmy cele. Po zwolnieniu mnie prezes Boniek powiedział, że teraz czas najwyższy, by całą odpowiedzialność wzięli na siebie piłkarze. By pokazali jaja. Myślę, że to coś pokazuje.

Czy Domagalik wyświadczyła mu niedźwiedzią przysługę książką?

To jest bardzo dobra książka. O ile ktoś ją przeczyta bez złych emocji i złego nastawienia, to będzie mu się podobała. Żadna książka nie sprawi, że jesteśmy złym lub dobrym selekcjonerem. Wydanie książki nie powinno determinować oceny selekcjonera – zwłaszcza, gdy realizuje stawiane przed nim cele. Kwestia jest też taka – czy każdy przeczytał tę książkę do końca? Czy spojrzał na nią obiektywnie? Ja nie odbieram tego tak, że książka obniżyła moje notowania u prezesa Bońka.

O powrocie do zawodu

Oczywiście, że chciałbym wrócić do trenowania. Przed sezonem rozmawiałem z wieloma ludźmi ze środowiska i byliśmy zgodni, że to będzie najlepszy sezon z ostatnich lat. Chciałbym wrócić do pracy. Miałem propozycje wiosną, ale nie chciałem podejmować decyzji tak szybko. Chciałem złapać trochę spokoju, złapać dystans. Teraz jestem gotowy, czekam na nowe wyzwania.

Czy kiedyś jeszcze będzie selekcjonerem?

Nigdy nie mów nigdy. Nie ukrywam, że chciałbym dostać taki telefon z PZPN-u. Byłbym wówczas bardzo szczęśliwy.

O propozycji z Legii Warszawa

Była taka propozycja. Ale przedłużyłem wówczas kontrakt z Wisłą Płock niedługo wcześniej i nie było to wówczas realne. A miesiąc później zostałem selekcjonerem.

Czy po zwolnieniu stracił dużo znajomych?

Absolutnie nie. Wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej poczułem to wsparcie. Wielu przyjaciół ze środowiska piłkarskiego nie mogło zrozumieć tej decyzji. Dzisiaj często podróżuje pociągiem, spotykam wielu ludzi, robimy zdjęcia, rozmawiamy. To bardzo miłe. Dzisiaj w programie też były raczej miłe telefony. Ludzie w futbolu często doceniają pewne rzeczy po czasie. Gdy opadną emocje, to możemy pewne sprawy ocenić na chłodno. Jasne, popełniałem błędy w kadrze. Ale nie popełniłem żadnego błędu, który sprawiłby, że nie pojechalibyśmy na Euro.

 

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Kto ma lepszy skład? Punktujemy kadry Lecha i Legii

Nie mogło tego zabraknąć przy okazji hitu Ekstraklasy. Klasyczne porównanie jedenastek Lecha i Legii sprawia, że w komentarzach wyzywacie nas do debili. Albo pół roku później wyciągacie to zestawienie i pukacie się w głowy mówiąc „jak można było uznać, że Iksiński jest lepszy od Igrekowskiego”. Ale cóż – zaryzykujemy. Kto wygląda lepiej na papierze – […]
17.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Dziesięciu piłkarzy, którzy pozytywnie zaskakują na początku sezonu

Ekstraklasa malowana jest zaskoczeniami. Na ogół tymi negatywnymi. Ale uznaliśmy, ze warto pójść pod prąd i wybrać dziesięciu zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli nas na początku sezonu. Z jednej strony poszukaliśmy ciekawej młodzieży, z drugiej – ligowców, których znaliśmy, a którzy nagle zaczęli grać nadspodziewanie dobrze. Nie było sensu tu wrzucać – dajmy na to – […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Stan Futbolu. „Jeśli Legia przegra, to może zapomnieć o mistrzostwie”

16.10.2021
Liczba komentarzy: 108
Subscribe
Powiadom o
guest
108 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Van den Wuja
Van den Wuja
24 dni temu

Moim zdaniem kadra za brzęczka nie zagrała ani razu tak jak teraz z Anglią czy nawet na euro z Hiszpania. Ale on dalej uwaza że głównie został skrzywdzony. Słabe trochę.

Mayox
Mayox
24 dni temu
Reply to  Van den Wuja

A zrobiła takie cos jak ze Slowacja? W nie oszukujmy się najważniejszym meczy ostatnich 4 lat?
A z Hiszpania zagralismy dobrze prawda – oba te watki spaja nazwisko jednego z pilkarzy

Marcin
Marcin
23 dni temu
Reply to  Mayox

a Słowenia w eliminacjach? a obrona Częstochowy z Austrią?

Adam
Adam
23 dni temu
Reply to  Marcin

Słowenia nigdy nam nie leżała i tutaj żaden trener by nam nie pomógł. A potem ładnie ich pyknelismy. Co do Austrii zgoda mogli lepiej zagrać…

Maaaa
Maaaa
23 dni temu
Reply to  Adam

Człowieku, ta Słowacja to niszczy Słowenię. Nie oszukujmy się.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
23 dni temu
Reply to  Adam

Ze Słowacją też wcześniej nie szło nam dobrze, poza jednym 5-0. A wygrana ze Słowenią była po ciężkiej walce (jak w przypadku większości meczów za Brzęczka i Sousy), w dużej mierze dlatego, że Lewy miał dzień konia. Więc to nie było żadne „ładne pyknięcie”.

leske
leske
23 dni temu
Reply to  Adam

No nie mogę czytać takich obrońców wuja. Oba mecze ze Słowenią były dramatyczne, ten u siebie wygraliśmy tylko dzięki Lewemu. A argumenty „Słowenia nam nigdy nie leżała” to se wyciągaj na obronę Heynena.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu
Reply to  Van den Wuja

My nie zagraliśmy dobrze z anglią – mówie o grze do przodu. Zagraliśmy dobre ostatnie 3 minuty… przez 90 minut byliśmy obsrani a 2/3 akcje w przeciągu meczu wynikały z chaosu. Na pewno w obronie zagraliśmy solidnie, ale i za brzeczka też nie dostawaliśmy jakiś ogromnych łomotów, przegrywaliśmy 1 golem zazwyczaj. Też brzeczek grał z rywalem który nam bardziej nie leży niż anglia czyli z holandią i włochami. To są ekipy które grają lepszą piłkę niż anglia. Styl holandii ta ich dominacja z piłką nam szczególnie nie leży, anglia kombinacyjnie jest dużo słabsza od holandii, a za to ma lepszych zawodników na skrzydłach i w ataku. Holandia kolektywnie i kombinacyjnie moim zdaniem ma większy potencjał od anglii. Teraz jak van Gaal trenuje to roznieśli turcje w drobny mak. Gdyby teraz dopadli Polskę Sousy to by 5-0 wygrali lekko. Anglia jest takim zespołem bazującym na szybkich atakach indywidualnych, grze twardej fizycznie i stałych fragmentach. Nie ma tam tyle talentu w pomocy.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice
22 dni temu

KONDONIE przestan sie kompromitowac!!!!
Pierdolisz od rzeczy a to Ciebie ktos zaraz Wyjebie….i bede to ja CWOK.U!!!

BILANS Polski w meczach z Anglia i Hiszpania 2 wygrane 8 remisów 20 porażek!!!!

BILANS Polski w meczach z Wlochami i Holandia 6 wygranych 15 remisow 15 porażek.!!!!

Trafiony zatopiony ha ha ha

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
23 dni temu
Reply to  Van den Wuja

Zobaczymy co pokaże teraz jako trener klubowy. Za wiele w sumie się nie spodziewam, bo jest wytworem tzw „polskiej myśli szkoleniowej”. Tak czy inaczej nie było żadnych przesłanek żeby został selekcjonerem polskiej reperentacji.

XXX
XXX
23 dni temu
Reply to  Van den Wuja

Kurwa ludzie Sousa zrobił tylko remis, przypomnę że Fornalik też zremisował z Anglią

leaugeu merleux
leaugeu merleux
23 dni temu
Reply to  XXX

ale jest z zagranicy i dlatego p0lacy maja mokro….

leaugeu merleux
leaugeu merleux
23 dni temu
Reply to  Van den Wuja

no bo zostal. wywalczyc euro i nie pojehac. to tylko jakis rudy mogl zrobic!

Mejk
Mejk
23 dni temu
Reply to  Van den Wuja

Pierwszy z Włochami (ten wyjazdowy, inauguracja Brzęczka) spokojnie można koło powyższych postawić. A co do wyniku, to miał jeszcze wyjazdowy remis z Portugalią (choć ten wyglądał trochę gorzej).

Wit Szelasko
Wit Szelasko
24 dni temu

to znaczy że brzdęczek niczego nie rozumie i chuj będzie z niego a nie trener. najgorsze jest to że prawdopodobnie to cecha większości bękartów polskiej myśli szkoleniowej a la piechniczek

Innowierca
Innowierca (@innowierca)
23 dni temu
Reply to  Wit Szelasko

Nie ma co się dziwić, skoro za szkolenie w „Polskiej szkole trenerów” przez lata odpowiadał Majewski razem z Pasieką, a zdaje się jednymi z wykładowców byli Wójcik i Smuda xD
To się pytam, na jakim, kurwa poziomie my możemy mieć tych „coachów”?!

MLLL
MLLL
23 dni temu
Reply to  Innowierca

po co kolportujesz jakies bzdury o wojciku i smudzie?

Student1
Student1 (@student1)
23 dni temu
Reply to  Wit Szelasko

Und Gmoch

Gmoch
Gmoch
23 dni temu
Reply to  Student1

Desztrukcja musi być!

Hubert Dworniok Korfantego 13/6
Hubert Dworniok Korfantego 13/6
23 dni temu

Dystans do siebie? Ja, ja siur. Akcja z Michałem Polem pokazała, że tak nie jest. Reszty nie czytałem, bo pewnie to stek marketingowych i wykutych na blachę bzdur.

Siusiak
Siusiak
23 dni temu

Czy Was we Weszło i KS pojebało? Pseudo dziennikarka z pseudo trenejro i robicie z tego nagłówek? STANO?! HEJ!? KSIĄŻKA!!?? HEJ!!! W TYM MOMENCIE JESTEŚ PRAWDZIWYM ZEREM. ŻEGNAM i reszta czytaczy też powinna.

Vukowpierdol
Vukowpierdol
23 dni temu
Reply to  Siusiak

Wrócisz jutro siusiaczku. Zerem to on był od zawsze. Mądrym i umiejącym się wypowiadać, ale zerem. Nikogo zatrudnienie Domagalik nie powinno dziwić.

kowaltomenel
kowaltomenel
23 dni temu
Reply to  Vukowpierdol

Mnie dziwi to, że ona się zgodziła

Tom Ford
Tom Ford
23 dni temu
Reply to  kowaltomenel

Pieniążki kolego, pieniążki

SHO1
SHO1
23 dni temu
Reply to  Siusiak

To nowy model biznesowy, Wuja i Dziennikarka będą teraz w pakiecik pokazywani jak dwugłowe ciele na jarmarkach.

Acardo
Acardo
23 dni temu

Czemu zawsze po wysłuchaniu/przeczytaniu takich wywiadów masz poczucie niedosytu? Wywiad straconej szansy – tyle pytań nie zadanych, tyle wątków nie pociągniętych.
Pytanie o Recę – to najlepszy polski wahadłowy ale ma swoje ograniczenia – czemu nie zapytała go o słabe strony Recy np. brak dryblingu i zmysłu do gry kombinacyjnej.
Mecz z Włochami – wystarczy poczytać co media (w tym Weszlo) grzały przed tym meczem, że jedziemy po zwycięstwo, że jesteśmy równi Włochom (a może nawet lepsi)
Więcej się w tym wywiadzie brandzlują nad sobą niż mówią o kulisach piłki.
Powtarzam – wywiad straconej szansy.
Czasami aż korci aby samemu zacząć robić takie wywiady i zająć się dziennikarstwem sportowym …

Mariano
Mariano
23 dni temu
Reply to  Acardo

Szkoda że nie zadzwoniles…

LewyMistrz
LewyMistrz
23 dni temu
Reply to  Acardo

Jakbyś chciał zadawać niewygodne pytania nikt by z tobą nie porozmawiał.

Wujaaa
Wujaaa
23 dni temu

Nie słuchałem wywiadu, ale czy może mi ktoś powiedzieć czy pan jurek zrealizował cele z kadrą? Bo gdzieś mi to umknęło?

Krzysztof
Krzysztof
23 dni temu
Reply to  Wujaaa

Zrealizował i było kiepsko, ale w jego miejsce zatrudnili parodystę, który nie realizuje i jest git.

Tom Ford
Tom Ford
23 dni temu
Reply to  Krzysztof

Bo ja wiem czy parodystą, w porównaniu ze swoim poprzednikiem ma nieco poważniejsze CV

antymistrz
antymistrz (@antymistrz)
23 dni temu
Reply to  Krzysztof

Bla bla bla. Poćwicz lepsze lizanie tyłka, bo coś słabo ci wychodzi.

Student1
Student1 (@student1)
23 dni temu
Reply to  antymistrz

Zwłaszcza po jesiennym bąku (z kasztanami)

Wujaaa
Wujaaa
23 dni temu
Reply to  Krzysztof

Teraz krzysiu nagle bronisz jurka? Jak cały czas mu cisnąłeś na wszedło? Ludzie kochani, przecież tu nikogo nie ma.

om2010
om2010 (@om2010)
23 dni temu

Traktowanie Brzęczka w komentarzach jest od trzech lat skandaliczne. Tak jakby kogoś zabił, albo jakąś inną krzywdę tym frustratom wyrządził. Trenersko poszło średnio (ani dobrze, ani źle), ale nie zasługuje na taki hejt.
Tak – postawione cele zrealizował. Tak – drużyna nie robiła progresu. Na Euro pewnie by wygrał ze Słowacją, gładko przegrał z Hiszpanią i ze Szwecją grałby o remis, a nie konieczność wygranej. W EMS mielibyśmy punkt mniej za mecz z Anglią i najpewniej dwa więcej za mecz w Budapeszcie, więc sumarycznie jeden więcej i odstrzelone na pewno Węgry.
Zmiana się dokonała, Sousa pracuje coraz lepiej, choć ma 100 razy łatwiej niż Brzęczek.
Największym błędem Brzęczka i pewnie powodem zwolnienia była nieumiejętność wykorzystania Lewandowskiego. I to się przekładało na jakość gry w ofensywie. Ale to o wiele za mało, by faceta anonimowi frustraci sprzed monitora mieli Tak opluwac.

KSG
KSG
23 dni temu
Reply to  om2010

Gdzie Sousa ma 100 razy łatwiej? Od Euro ma szpital w drużynie.

Lessi
Lessi
23 dni temu
Reply to  KSG

Ten szpital to wzmocnienia kadry, hamulcowy Zieliński i katastrofalny Milik, rzeczywiście wielkie osłabienia

antymistrz
antymistrz (@antymistrz)
23 dni temu
Reply to  Lessi

A jakich asów ma w zamian za tych hamulcowych, specjalisto?

KSG
KSG
23 dni temu
Reply to  Lessi

Wymieniłeś dwóch z kilkunastu piłkarzy którzy mają albo mieli problem ze zdrowiem ale sie do nich odniosę. Zielu jak Zielu gra jak gra ale w ostatnim czasie ciężko się przywalić do jego gry w kadrze chyba że ktoś oczekuje że będzie mózgiem w zespole jakimi byli Xavi czy Pirlo. Jak ktoś tego oczekuje to nigdy się tego nie doczeka bo Piotr nigdy nie będzie liderem drugiej lini on może dobrze funkcjonować w zgranym kolektywie gdzie będzie dawał coś ekstra jako ósemka. Co do Arka to ciężko coś pozytywnego napisać kontuzje zniszczyły mu poważną karierę. Trzymam za niego kciuki żeby się odbudował i wrócił do formy z dawnych lat ale o to będzie bardzo ciężko.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
11 dni temu
Reply to  KSG

Dokładnie.Choc ja czuję(selekcjonerem PAOULO SOUSA,warunek konieczny),że Piotr Zieliński bedzie swoimi zagraniami,WPROWADZAŁ NAS w EUFORIĘ!!

KOMUNIKAT!!!!!!
Do wszystkich SZMAT co pisza o nim Drewno!!!

Pan Arkadiusz Milik pomimo DRAMATU i OGROMU fizycznego i psychicznego bólu po dwukrotnym juz zerwaniu w obu kolanach więzadeł(Lubański, Andrzej Iwan i Marco van Basten)musieli kończyć swoje kariery po kontuzjach tego typu lub wracali jako CIENIE dawnych siebie!!!!! (cos jak R Kubica).Taki CHARAKTER i CHARYZMA jeszcze panu Arkadiuszowi odda to co stracil przez kontuzje czy zmarnowal(tzw.setki) – tez przez kontuzje(brak rytmu meczowego,czucia piłki i pewności siebie dla napastnika i bramkarza -mega ważne by grac regularnie! Bo z technika i rozumieniem małej gry z piłką oraz bez niej.Oraz z tak świetnie ułożona stopą do strzalu pilkarzy w Polsce ni chuja nie znajdziesz!!!
Elo

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
23 dni temu
Reply to  om2010

Nie jestem hejterem Brzęczka i nie życzę mu źle. Ale skąd do kurwy nędzy przekonanie, że wygrałby z Węgrami i ze Słowacją? Eliminacje wygrał to prawda, ale że Słowenią raz przegrał, z Austrią zremisował. Czy to w tamtym momencie były drużyny z wyższej półki niż Węgry i Słowacja? Nie, to był podobny poziom. Ale niektórzy wiecznie: tu by na pewno wygrał. Brzęczek awansował na Euro i to jest konkretny argument na jego korzyść. Ale te wypociny? Równie dobrze można stwierdzić, że gdyby Lewy ze Szwecją nie trafił w poprzeczkę tylko w bramkę, to byśmy wygrali. Nie mam do Roberta pretensji, nikt nie wykorzystuje wszystkich sytuacji. Chodzi o to, że nawet tego nie można przewidzieć, a niektórzy są pewni wyniku meczu z drużynami na podobnym poziomie do naszego, chociaż mógł on zależeć od wielu rzeczy, na które ani Brzęczek ani Sousa nie mają wpływu. To nie są poważne argumenty.

leaugeu merleux
leaugeu merleux
23 dni temu

przeczytaj se wywiad tam jest z kim wygral,np. finlandia 5-1. gral z duzo mocniejszymi rywalami niz nawalka czy sousa a pkt na mecz ma lepsze…

Student1
Student1 (@student1)
23 dni temu
Reply to  om2010

Ostatni raz kadra grała ładnie i skutecznie za czasów Wójcika. Wszystko potem to toporna kopanina bez ładu i składu

Milton
Milton
23 dni temu
Reply to  Student1

no tak ,pamiętam te czasy. Szczególnie na wembley i ze szwecją oba mecze. Ech, cóż to była za uczta futbolowa dla oczu. Piłka chodziła jak po stole bilardowym i graliśmy takie joga bonita że nawet Guardiola ogladał to z bananem na gębie

Tomasz
Tomasz
23 dni temu
Reply to  Milton

Dokładnie

Portero
Portero
23 dni temu
Reply to  Student1

A ja pamiętam mecz z Anglią na Wembley na którym byłem. I 8 obrońców… Wtedy graliśmy efektownie…Szczególnie Wojcik w obsranej zbroi…

Tomasz
Tomasz
23 dni temu
Reply to  Student1

Zwłaszcza w meczu z Anglią na Wembley za Wójcika była ładna gra, albo ze Szwecją u nas…

FałszywyProfil
FałszywyProfil
23 dni temu
Reply to  om2010

100 razy łatwiej niż Brzęczek? Ma pełno kontuzji, a drużynę przejął z marszu od razu na najważniejsze mecze (to drugie akurat jest winą honorowego prezesa),
Brzęczek miał dwie ligi narodów, więc miał mnóstwo czasu żeby poukładać drużynę. Szkoda po prostu, że lepszy trener się reprezentacją od 2018 nie zajmował

Makaveli
Makaveli
23 dni temu

Najpierw grill (połączony z ogniskiem), a teraz program na Kanale. Jedna i druga strona kurwi się dla pieniędzy

Tręchrzan
Tręchrzan
23 dni temu

Cele srele, ja wiem tyle, że z większością meczów Polski za Brzęczka wytrzymałem jakieś 15 minut i wyłączałem bo czułem, że ktoś bardzo hamsko marnuje mój czas. To jakby oglądać chuyowy film tylko dlatego, że kończy się happy endem.

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Tręchrzan

Miales wiec troche czasu na powtorzenie ortografii , wiec dlaczego nie skorzystales?
A Albanie pewnie wytrzymales I ogladnales do konca ze wzledu na swietna role, jaka zagral w naszej druzynie wloski sedzia ?

Tręchrzan
Tręchrzan
23 dni temu
Reply to  janek kos

Tak, popełniłem błąd ortograficzny, zdarza się. A z Albanią zagraliśmy gówno, ale przynajmniej było ciekawie. No i jak juz wypominasz komuś błędy to sam mógłbyś zadbać o poprawne stosowanie spacji przed i po znakach interpunkcyjnych.

janek kos
janek kos
23 dni temu

To Brzeczek powinien prowadzic nasza kadre na Euro , decyzja o zmianie selekcjonera , na pol roku przed turniejem i w dobie pandemii , byla oczywiscie debilna i z gory skazala nas na kleske na Euro . 
Na razie to mozna powiedziec , ze Brzeczek, bynajmniej, nie zawiodl: awansowal na Euro, z pierwszego miejsca , majac 6 punktow przewagi nad druga Austria i utrzymal sie w LN.
A Sousa, to jak na razie , to spieprzyl Euro , wygral z Andora, San Marino i Albania ( z ta ostatnia , to wygral w duzej mierze dlatego , ze wloski sedzia gral bardzo dobrze w naszej druzynie) no i , oczywiscie , zremisowal z Anglia, co jest wartosciowym wynikiem , chociaz ten remis to najbardziej to korzystny jest dla Anglii ( a Brzeczek , na ten przyklad, dwa razy zremisowal z Wlochami i raz z Portugalia) i do awansu do Kataru to jeszcze, niestety , daleko .
Do barazy to Sousa awansuje , bo kontrkandydatow do tych barazy ma slabszych niz, np., mial Brzeczek w swej grupie eliminacyjnej do Euro , ale celem jest Katar, a nie jedynie jakies tam baraze .
Bo jezeli Sousa do Kataru nie awansuje ( mam nadzieje , ze tak sie nie stanie) , to spieprzy Katar, tak jak spieprzyl Euro , czyli spieprzy obie czesci zadania, do wykonania ktorego zostal zatrudniony

michu
michu
23 dni temu
Reply to  janek kos

po czym wnosisz, że Węgry i Albania są słabsze od drużyn, które Brzęczek miała w eliminacjach? Widziałeś mecze Węgrow na Euro?

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  michu

Widzialem ostatnie mecze Wegrow z Anglia i Albania . Widzialem rowniez mecze Austrii na Euro.

werty
werty
23 dni temu
Reply to  janek kos

A widziałeś ostatnie mecze Austrii?

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
23 dni temu

A Brzęczek dalej swoje . „Nie wie co to ból , nie wie co to strach , nie wie nic” …. Johnny English naszej piłki nożnej .

zenon_mienta
zenon_mienta (@zenon_mienta)
23 dni temu

Los Brzęczka to gotowy scenariusz kolejnego odcinka serialu „Trudne sprawy” ewentualnie „Dlaczego ja?”

Gmoch
Gmoch
23 dni temu

Zagrali źle na Euro i odpadli. Z tobą może byłby remis ze Słowacją, ale z Hiszpanią obsraliby zbroję i przegrali 0:5. Niby potencjalnie tyle samo punktów, ale nie to samo…

Student1
Student1 (@student1)
23 dni temu
Reply to  Gmoch

Tak jak Gmoch spierdolił mundial 78

Gmoch
Gmoch
23 dni temu
Reply to  Student1

Dokładnie. Nakombinował jak *** Ojciec nie może do tej pory tego darować.

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Gmoch

0:5 z Hiszpania ?
Brzeczek , podczas swego selekcjonerstwa, gral osiem meczy z druzynami z topu ( Wlochy, Portugalia, Holandia) , najwyzsza porazka to byla raz, 0:2 z Wlochami , w pozostalych meczach , to albo przegrywal jedna bramka, albo remisowal ( dwa remisy z Wlochami, jeden z Portugalia ).
Wiec skad nagle te 0:5 z Hiszpania ?

Gmoch
Gmoch
23 dni temu
Reply to  janek kos

x2,5 współczynnik obsranych gaci w skórce turniejowej:)

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Gmoch

A jaki jest twoj wspolczynnik bredzenia bez sensu ?

Lapis lazuli
Lapis lazuli
23 dni temu
Reply to  janek kos

dobre

Gmoch
Gmoch
23 dni temu
Reply to  janek kos

0,3, czyli jakiej 7-8 razy niższe niż u ciebie:)

Mart
Mart
23 dni temu

Zeby mnie bolaly jak ogladalem mecze kadry za Brzeczka. No oki. Zdaza sie. Nie pierwszy dziadowski selekcjoner kadry. Ale zauwazylem cos innego. On mnie zwyczajnie i po ludzku wkoorwia. Jego wypowiedzi, przemyslenia, z doopy wnioski. Jako czlowiek jest wkoorwiajacy.

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Mart

A ty to mnie wkoorwiasz.
A jak cie bolaly oczy, to trzeba bylo isc do okulisty.

Gosiaczek
Gosiaczek
23 dni temu
Reply to  janek kos

janek kos – Jurku, czy to Ty??

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Gosiaczek

Tak, ja, gosiaczku-prosiaczku.
A tak , w ogole, to jaki jest sens twego pytania, prosiaczku ?

Gosiaczek
Gosiaczek
23 dni temu
Reply to  janek kos

taki, żebyś mnie rozpoznał, mój głuptasku

i żebyś mógł se poklikać na bezrobociu

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Gosiaczek

Przebog – poznales mnie,prosiaczku.
Ale wlasciwie to jestem Jerzy Michal , ale ze sw. Jerzy jedynie smoka zabil, a sw. Michal calemu komunikowi aniolow przewodzi, tak wiec Jego wlasnie, sw. Michala, wole miec za patrona..

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Gosiaczek

Powiedz mi ,prosiaczku, po kiego grzyba mialbym cie rozpoznawac?
I, czy gdybym cie nie rozpoznal ,to nie moglbym sobie poklikac ?

el padrino
el padrino
23 dni temu
Reply to  janek kos

Ku.wa gościu, chyba jesteś na maxa ciemny że nie czaisz aluzji XD i jeszcze ten Sienkiewicz – masz zaległości w lekturach? XDD

janek kos
janek kos
22 dni temu
Reply to  el padrino

Czego sie wtryniarz, padlino, miedzy mnie i prosiaczka ?
Jakie aluzje ?Jakie XD ? Jaki Sienkiewicz ? Jakie lektury ?Jakie zaleglosci ?
A ten Sienkiewicz to w ktorym gra klubie ?

janek kos
janek kos
23 dni temu
Reply to  Mart

A na bolace zeby, to, oczywiscie, dentysta.

Pat Ryc
Pat Ryc
23 dni temu
Reply to  Mart

Zanim został selekcjonerem, to zawsze takie odczucia mialem, że on taki trochę prostaczek, trochę małostkowy, trochę zakompleksiony, bez polotu i dystansu do siebie. Ale myslalem: nie znasz bezpośrednio człowieka, a oceniasz, jak możesz, inni go tak nie odbieraja 😉 A potem Brzęczek został selekcjonerem…

bachbachkarabach
bachbachkarabach
23 dni temu

Ten wywiad(?) utwierdza mnie w przekonaniu, że prezes Boniek popełnił duży błąd, zmieniając selekcjonera tak późno.

szaser
szaser
23 dni temu

Nie chodzi tylko o wyniki, ale też o styl gry i dokąd te drużyny szły. Dobra gra rodzi z czasem dobre wyniki, kiepska gra do droga donikąd, nawet jeśli osiąga się chwilowo jakieś doraźne korzyści.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu
Reply to  szaser

teraz gra z piłka jest tak samo slaba jak była za brzeczka – byc moze nawet gorsza.

Milton
Milton
23 dni temu

Nie, Jurku Górski. Wywieźliby Cie na furze gnoju jak Jagnę w Chłopach i utopiliby w polskim błocie. Polacy przecież nie mają nic innego do roboty w „tem kraju” tylko linczować takich ludzi sukcesu jak Ty, zbawco nasz jedyny cos na wprowadził w pieknym stylu na euro i dwa razy utrzymał w lidze narodów.

ambermozart
ambermozart
23 dni temu
Reply to  Milton

zapomniałeś o resultados historicos z Wisłą Płock których nikt już nie powtórzył 😉

Portero
Portero
23 dni temu

Problem w tym Brzęczku, że ty byś nawet takich kiepskich wyników nie osiągnął, nie mówiąc już o stylu gry, bo na ten nie dało się patrzeć. Przypomnij sobie jaką „popelinę” reprezentacja odstawiła w meczach z Holandią czy z Austrią u siebie… Wymowna cisza Lewandowskiego doskonale opisała twoje zdolności trenerskie. Nie powinno ciebie być na tym stanowisku, więc odrobinę pokory poproszę…

Lecę na piwo
Lecę na piwo
23 dni temu
Reply to  Portero

Kurwa Brzęczek sam siebie na to stanowisko nie wybrał.. Jakoś Ksysio chociaż gościł u siebie w programie prezesa Bońka to nigdy so takiego pytania nie dotarł. Więc japa koniu

Tomasz
Tomasz
23 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Sam se japę sklej debilu, a Brzęczek to chuj nie trener

Lecę na piwo
Lecę na piwo
23 dni temu
Reply to  Tomasz

No to co za huj go wybrał debilu.. Kurwa czy Brzeczek wlazł do siedziby PZPN i powiedział teraz kurwa ja?

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu
Reply to  Portero

A teraz da się patrzeć na styl? nie wiedziałem że ta kadra w ogóle ma styl… oglądałem wszystkie mecze i żadnego nie widzałem… do dziś nie widze.

Jurek
Jurek
23 dni temu

Ma Pani rację, Pani Gosiu!

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu
Reply to  Portero

A na ten teraz to „da się” patrzeć mhh gówno gorsze niż za brzęczka zdominowanie przez albanie na własnym boisku ganianie za piłką bo nie umieją 3 podań wymienić na połowie albanii – więcej farta niż rozumu. Albo zdominowanie przez 10 minut przez san marino w 2 połowie – to ten nasz Sousa. Za brzeczka był taki mecz w Izraelu gdzie ta kadra grała fajnie kombinacyjnie, za sousy nie było ŻADNEGO takiego meczu – ŻADNEGO! Same padaki, swego czasu tylko andore pokonał.

Robert
Robert
23 dni temu

To nie brzęczka wina, że został selekcjonerem każdy by chciał jakby mu zaproponowali, inna sprawa, że się do tego nie nadawał zabrakło mu warsztatu i doświadczenia bo trenerem nie jest i pewnie nigdy nie będzie wybitnym. Dupy dał zibi, cała polska pisała i mówiła , że po nawałce musi być trener zagraniczny, ale zibi był mądrzejszy wiedział lepiej. Musiał zmarnować chłopakom dwa lata zanim pokumał, że jednak musi być trener zagraniczny. Oj zibi dałeś ciała i wujowi dałeś tzw. pocałunek śmierci bo gość ma na mieście do dziś przejebane, gdzie nie pójdzie to szydera z niego.

Gmoch
Gmoch
23 dni temu
Reply to  Robert

Boniek nie stracił, Brzęczek nie stracił (bo za darmo nie pracował – ustawił się na całe życie).
Tylko piłkarze i my.

ambermozart
ambermozart
23 dni temu

i to jest największy problem naszych trenerów przez którego żaden nie osiągnie prawdziwego sukcesu – wszyscy maja siebie za nieomylnych. Jeśli coś źle to nigdy nie oni. Dlatego nigdy nie poprawiają swojego warsztatu bo po co, skoro już są idealni? Taki Guardiola wygrał LM a ciągle szuka nowych rozwiązań, a Brzęczek zajął 5 miejsce z Wisłą Płock i już uznał siebie za geniusza, który wie wszystko o wszystkim. Zresztą Nawałka też na tym wpadł – jeden dobry wynik z kadrą i sodówka odpierdoliła co było widać w Lechu. Mourinho jest takim znanym przykładem gościa z ego wielkości planety, ale on chociaż ma podstawy. Wygrać LM z Porto i Interem to prawdziwe osiągnięcie, ale Brzeczek i Nawałka?

Kalarepa
Kalarepa
23 dni temu

Brzęczek wszedł na drogę Smudy i choć do Dyzmy trochę mu jeszcze brakuje, to szybko go dogania.
Wszystko zrobiłem dobrze, a Robert miał czarną dziurę w głowie, dlatego milczał. Oczywiscie.
No i motyw przewodni wywiadu – „zrealizowałem cele”. Raczej cel – awans na euro. Z tym, że to nie jest coś ponad normę, co świadczy o talencie Jurka. Dopiero brak awansu byłby kompromitacją. A gdyby odjąć niesamowitego farta, którego mieliśmy w kilku meczach, nie byłoby tak różowo. A fart się wreszcie skończy, daleko się na nim nie zajedzie.
Druga sprawa – czy ktokolwiek, poza oczywiście Jerzym Górskim, widział jakikolwiek progres w grze drużyny? Czy jej symbolem miało być wypięcie czterech liter w meczu z taką Holandią, i błaganie o jak najniższy wymiar kary?
Z tego, co czytam, to większość normalnych kibiców widzi, że za Sousy ta kadra się rozwija, stawia trudne warunki najlepszym. Jasne, robi masę błędów, często kosztownych, niekiedy irytuje. Ale właśnie o to chodzi, żeby te błędy eliminować i udoskonalać nowy system. Bo alternatywą jest propozycja kilku przedstawicieli polskiej myśli szkoleniowej – czyli nic nie zmieniać i zatrudnić kolejnego Probierza czy Stokowca. Mam tylko nadzieję, że sam Sousa, jak i Kulesza nie będą zwracali uwagi na ujadanie tych wszystkich Kłosów, Hajtów i innych Borków, i po prostu będą robić swoje, czyli stopniowo ulepszać grę kadry.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu

Gdyby Brzęczek ugrał to co Sousa na euro to by go ukrzyżowali. Ojkofobia w Polsce to jest inny poziom niż gdziekolwiek indziej.

Jurek B.
Jurek B.
23 dni temu

Oj tak tak, o tym mówię właśnie.

darek
darek
23 dni temu

Co on klepie grali defensywnie i bez żadnego planu to najbardziej strachliwy trener jaki był jak by mógł to by zagrał systemem 1-9-1

Pat Ryc
Pat Ryc
23 dni temu
Reply to  darek

1-9-0-1

dNs
dNs
23 dni temu

zapomniał dodać na końcu, że cele zostały zrealizowane..

Wuja nic nie kuma, temat nie jest zero jedynkowy, oprócz wyników,
chodzi o wyrobienie własnego stylu gry którego Polakom od dłuższego czasu brakuje.
Nie jest trenerem który mógł by wyrobić własną tożsamość drużyny narodowej.
ale cele zostały zrealizowane ?

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu

Z kim wygrał Sousa : andora, san marino i albania która zdominowała nas na własnym boisku tak że nie umieliśmy wyjść z własnej połowy w większości 1 połowy…

Jego wyniki to komedia – nic nie ugrał z żadną profesjonalną ekipą – NIC. 11 meczów 3 wygrane, 2 z amatorami. Pokonał JEDNĄ profesjonalną drużynę, która została okradziona na karnego i Lewandowski zrobił szarżę po faulu na albańskim obrońcy, czyli na 2 gole albania została okradziona – sędzia nam wygrał mecz – w kluczowym momencie meczu bo przy stanie 2-1 krychowiak strzela gola po faulu Lewego na 3-1, gdyby tą bramke anulowali – jak powinni – to chwile po tym glik kopnął albańczyka w polu karnym, a wałek z gwizdkiem nie gwizdnął ewidentnego karnego – i byłoby 2-2.

Wasz sousa to trenerski NIKT. I z pewnością nie awansujemy na MŚ. Baa, twierdze że nie awansujemy nawet do barażów.

Brzęczek > Sousa.

Jurek B.
Jurek B.
23 dni temu

Dziękuję serdecznie, bardzo doceniam.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
23 dni temu

Pan Stanowski sprytnie wykorzystuje to że Brzęczek ma bardzo wysokie mniemanie o sobie , nie jest zdolny do autorefleksji , nie ma zahamowań w robieniu z siebie durnia i bardzo chętnie wystawia się na strzał .
Jest to pewien rodzaj amoralności to pastwienie się nad niezbyt rozgarnietym człowiekiem .
Można się , owszem , pośmiać czytając brzęczkowo-domagalikowe „przemyślenia ” ale robi się z tego po pewnym czasie śmiech przez łzy

Gmoch
Gmoch
23 dni temu

Mówisz? Staaaaaaaaanowskiiiiiiiiiiiiiiiiiii XD

Artur Fortuna
Artur Fortuna
23 dni temu

No i co Brzęczka zwolnili a my gramy dalej takie samo gówno. Boniek to… XD

Janusz ekspert
Janusz ekspert
23 dni temu

Książka bardzo dobra, a Lewy miał czarna dziurę w głowie, dlatego milczał. Serio ktoś to kupuję? Ciekawe kto stoi za odpalona pr-owa machiną pod tytułem wuja nie był taki zły.

qdlaty
qdlaty
23 dni temu

Jaka szkoda ze nie zostal trenerem ległej

Marcelo80
Marcelo80
23 dni temu

Czarna dziura….. Okres prowadzenia repry przez Wuja to ta Czarna dziura….

janek kos
janek kos
22 dni temu
Reply to  Marcelo80

Jaka ladna Czarna dziura : awans, z pierwszego miejsca , na Euro, utrzymanie sie na najwyzszym szczeblu rozgrywek Ligi Narodow … Daj nam, Panie Boze, wiecej takich Czarnych dziur.

jhone22
jhone22 (@jhone22)
22 dni temu

I am making a good MONEY (500$ to 700$ / hr )online on my Ipad .Last month my pay check of nearly 30 k$.This online work is like draw straight-arrow and earn money.Do not go to office.I do not claim to be others,I just work.You will call yourself after doing this JOB,It’s a REAL job.Will be very lucky to refer to this WEBSITE.I
hope,you can find something,Simply go to the below SITE.GOOD LUCK◐◐
★★★★COPY THIS WEBSITE★★★★
HERE☛ https://www.webwork8.com

Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Milik z golem w Ligue 1 (wideo)

Trochę zapomnieliśmy o Arkadiuszu Miliku. Snajper reprezentacji Polski bardzo długo rehabilitował się po urazie łąkotki, stracił cały początek sezonu Ligue 1 i ostatnie zgrupowania reprezentacji Polski, na których brylowali Adam Buksa i Karol Świderski. Teraz jednak Milik chce wrócić na usta piłkarskiej Europy.  Oto jego trafienie w wygranym przez Marsylię 4:1 meczu z Lorient. Milik […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Szczęsny obronił karnego (wideo)

Wojciech Szczęsny sygnalizuje wzrost formy. Obronił karnego w meczu z Romą. Tak to wyglądało. Strzał Jordana Veretouta nie był najlepszy, właściwie to taki z gatunku tych, które często padają łupem bramkarzy, ale Szczęsnego, niezależnie od wszystkiego, należy pochwalić za wyczekanie, za czujność, za skuteczną paradę. WOJCIECH SZCZĘSNY OBRONIŁ RZUT KARNY! 👏 Polak zatrzymał strzał Jordana […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021