post

Opublikowane 16.09.2021 17:08 przez

Jan Mazurek

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje. 

– Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać bramy. Coś cudownego. Na spotkania innych drużyn też przychodzili kibice, działo się, to jakaś nowość. Jesteśmy pozytywnie zbudowani, czekamy na fazę pucharową – mówi prezes stowarzyszenia AMP Futbol Polska oraz prezydent europejskiej federacji Mateusz Widłak. 

Podsumowujemy fazę grupową Euro w Amp futbolu. 

Cudowny mecz otwarcia

Kiedyś napisaliśmy kilkanaście powodów, dla których kochamy amp-futbolistów. To są setki, tysiące, miliony historii i opowieści o własnych słabościach, o przełamywaniu barier, o pokonywaniu kłód rzucanych pod nogi, właściwie po prostu o niesamowitych kolejach życia. Amp futbol rozwija się prężnie, rośnie z każdym rokiem, choć – co naturalne – zawsze znajdował się w cieniu klasycznej odmiany piłki nożnej. A jednak potrafi być piękną niszą. I doskonale udowadniają to mistrzostwa Europy w Amp futbolu 2021 w Krakowie.

Co to jest za piękny turniej, nie mamy nawet pytań, naprawdę.

Wystarczy spojrzeć na mecz otwarcia. 12 września. Wszystkie przygotowania, kampanie, zapowiedzi, akcji marketingowe dobiegają końca, zaczyna się turniej. Polska – Ukraina. Stadion Cracovii. Na trybunach 6,5 tysiąca kibiców. Sound’n’Grace odśpiewuje hymn turnieju. Na boisko wychodzą piłkarze. Są nieco skrępowani, nieco zdenerwowani, ale ostatecznie wygrywa faworyt – Polska pokonuje Ukrainę 3:0, choć początkowo wydawało się, że może dojść do sensacyjnego bezbramkowego remisu, bo zaskakująco świetnie w bramce gości radził sobie Ołeksandr Kurpijanow. Ostatecznie obyło się bez niespodzianki. Ku radości tłumów na trybunach.

– Rozegranie meczu przy tak wielkiej liczbie widzów i na tak dużym stadionie, to spełnienie moich marzeń. To, jak wspierali nas kibice bardzo podnosiło nas na duchu – mówił Kamil Grygiel, piłkarz reprezentacji Polski.

– To było tak wielkie przeżycie, że schodząc z boiska walczyłem ze sobą, żeby się nie rozpłakać ze wzruszenia. Na trybunach wspierali nas bliscy, kibice z całego kraju i nawet fani, którzy pokonali 600 kilometrów, by być na meczu. Do końca życia nie zapomnę tego dnia – dodawał inny reprezentant – Krystian Kapłon. 

Naturalne piękne emocje. Euro 2021 w Amp futbolu nie mogło zacząć się lepiej. Prześledźmy sobie, co działo się w poszczególnych grupach, a działo się dużo.

Co działo się w grupach Euro 2021 w Amp futbolu?

Grupa A

Tabela.

 1. Polska – 7 punktów
 2. Hiszpania – 7 punktów
 3. Ukraina – 3 punkty
 4. Izrael – 3 punkty

Mecze. 

 • Polska 3:0 Ukraina
 • Hiszpania 3:0 Izrael
 • Hiszpania 1:0 Ukraina
 • Polska 8:0 Izrael
 • Ukraina 5:0 Izrael
 • Polska 1:1 Hiszpania

Polacy i Hiszpanie planowo pokonali Ukrainą i Izrael, co oznaczało, że ostatni grupowy mecz zdecyduje o rozstawieniu w fazie pucharowej. Trzy lata temu Biało-Czerwoni pokonali kadrę z Półwyspu Iberyjskiego na mistrzostwach świata, byli faworytami, ale wcale nie można powiedzieć, że na stadionie Prądniczanki mieli jakąś przygniatającą przewagę. Nie, wprost przeciwnie. To gości pierwsi strzelili gola i wyszli na prowadzenie po całkiem ładnym golu Nuno Mendesa. Potem jeszcze stworzyli parę okazji, napracować musiał się bramkarz Łukasz Miśkiewicz, ale z każdą minutą Polacy mieli coraz więcej do powiedzenia, aż do wyrównania w drugiej połowie doprowadził Krystian Kapłon, który w 35. minucie wykorzystał rzut karny.

Oznaczało to, że Polacy, którzy legitymowali się lepszym bilansem bramkowym, wyszli z grupy z pierwszego miejsca.

– Hiszpania pokazała się z bardzo dobrej strony w meczu z nami. Czy my prezentowaliśmy dobry futbol? Myślę, że tak. Widać duże, nowe, nieznane emocje, trochę nerwowości, przynajmniej z poziomu ławki. Ten mecz otwarcia, ten własny biało-czerwony stadion, te tysiące kibiców – to wszystko robi olbrzymi wrażenie. Na pewno to też pomaga, napędza, ale też może krępować nogi. Nie pokazaliśmy jeszcze pełni możliwości. Awansowaliśmy z pierwszego miejsca, zakończyliśmy grupę z dwoma wygranymi i jednym remisem, sen został spełniony, ale możemy grać jeszcze lepiej, jeszcze bardziej przekonująco. Mam nadzieję, że będzie tak, jak podczas ostatnich mistrzostw świata – że wrzucimy piąty bieg w fazie pucharowej – ocenia Mateusz Widłak.

Grupa B

Tabela. 

 1. Anglia – 6 punktów
 2. Francja – 3 punkty
 3. Grecja – 0 punktów

Mecze. 

 • Anglia 5:0 Grecja
 • Francja 2:1 Grecja
 • Anglia 2:0 Francja

Grupa trzech prędkości. Anglia – jedna z czterech najsilniejszych reprezentacji turnieju obok Turcji, Polski i Rosji. Francja – europejski średniak. Grecja – europejski autsajder. Najuważniej należało przyglądać się Francji, bo to właśnie z nią Polska zmierzy się w ćwierćfinale Euro.

– Na pewno to nie przeciwnik z poziomu Izraela. Są mocniejsi od Ukrainy. Nie chcieliśmy trafić w fazie pucharowej na Anglię, dlatego też tak ważny był dla nas mecz z Hiszpanią. Mocniejsze zespoły niech zostaną na półfinał. Z Francją generalnie zazwyczaj wygrywamy, jest to zespół losowany z drugiego koszyka. Ale jesteśmy ostrożni. Oglądaliśmy spotkanie Francji z Anglią. Wszyscy spodziewali się łatwej wygranej tych drugich, a faworyci strasznie się męczyli. Francuzi grali rozważnie, uważnie, mądrze. Trzeba uważać, może to być emocjonujący ćwierćfinał – opowiada Widłak.

Grupa C

Tabela. 

 1. Rosja – 9 punktów
 2. Irlandia – 6 punktów
 3. Niemcy – 3 punkty
 4. Belgia – 0 punktów

Mecze.

 • Irlandia 8:0 Belgia
 • Rosja 7:0 Niemcy
 • Rosja 7:0 Belgia
 • Irlandia 2:1 Niemcy
 • Niemcy 5:0 Belgia
 • Rosja 2:0 Irlandia

Ciekawa grupa. Tylko jeden wyrównany mecz – Irlandia kontra Niemcy. W reszcie spotkań faworyt rozklepywał przeciwników. Rosjanie potwierdzili medalowe aspiracja, a Irlandczycy i Niemcy pokazali, że chcą się rozwijać i w ciągu najbliższych kilku lat mogą znaczyć więcej w Amp futbolu.

– Podoba mi się też to, że drużyny, które wcześniej odstawały, jak Niemcy czy Irlandia, teraz są w stanie nawiązywać walkę z większymi od siebie. Irlandia zrobiła duży progres, zagrała powyżej oczekiwań, fajnie się prezentuje, ale trafiła w fazie pucharowej na Turcję, więc trudno spodziewać się, że dojdzie tu do jakiejś niespodzianki. Raczej tu nie ma wielkich szans na pójście dalej. Niemcy nie przeszli dalej, ale będą grali o miejsca 9-14, więc też jeszcze nie koniec zmagań z ich udziałem, będzie ciekawie – opowiada Mateusz Widłak.

Grupa D

Tabela. 

 1. Turcja – 6 punktów
 2. Włochy – 3 punkty
 3. Gruzja – 0 punktów

Mecze. 

 • Turcja 10:0 Gruzja
 • Włochy 2:0 Gruzja
 • Turcja 11:0 Włochy

Bilans Turków jest imponujący – dwa mecze, dwa czyste konta, dwadzieścia jeden strzelonych goli. To potentat, hegemon, trudno będzie komukolwiek podjąć z nimi równorzędną walkę. W barwach ekipy znad Bosforu bryluje chociażby bramkostrzelny Omer Guleryuz, który ponoć namawia Krystiana Kapłona, reprezentanta Polski, na transfer do Turcji. Turcy są pewni swego – oto ich reprezentant Alican Kuruyamac i jego wypowiedź po jednym z grupowych meczów:

– Dla nas był to właściwie trening, nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego. Jesteśmy mistrzami Europy, przyjechaliśmy tu obronić tytuł i wiemy, że jesteśmy silnym zespołem. Szanujemy więc rywali, ale nie boimy się nikogo – mówi Kuruyamac.

„Będzie jeszcze ciekawiej”

Rozkład ćwierćfinałów wygląda następująco:

 • Rosja – Włochy
 • Turcja – Irlandia
 • Anglia – Hiszpania
 • Polska – Francja

Rozmawiamy z prezes stowarzyszenia AMP Futbol Polska oraz prezydentem europejskiej federacji Mateuszem Widłakiem.

Kraków sprostał organizacji Euro w Amp futbolu? 

Sprostaliśmy oczekiwaniom organizacji fazy grupowej. Ba, nawet przekroczyliśmy swoje najśmielsze przypuszczenia. Super wyszła ceremonia, mecz otwarcia i kolejne spotkania na stadionach Cracovii, Garbarni czy Prądniczanki. Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać bramy. Coś cudownego. Na spotkania innych drużyn też przychodzili kibice, działo się, to jakaś nowość. Jesteśmy pozytywnie zbudowani, czekamy na fazę pucharową.

Zatrzymajmy się jeszcze przy frekwencji, ile osób przychodziło na mecze innych reprezentacji?

Przygotowaliśmy się na niewielkie grupy kibicowskie, bo takie są realia w tym sporcie. Na poprzednich mistrzostwach wyglądało to tak: kiedy grał gospodarz, przychodzili fani, kiedy grały inne drużyny, trybuny świeciły pustkami. Przygotowaliśmy się na obecność niewielkich grupek po pięćdziesiąt, sto, sto dwadzieścia osób i tak właśnie było. Samo to, że byli ludzie, że był doping, to byłą dla nas fajna niespodzianka.

Ale jak grali Polacy…

To były już tysiące!

Jak stoi poziom sportowy turnieju? 

Z roku na rok poziom sportowy idzie do przodu. Jeśli na naszych pierwszych mistrzostwach, tych w 2012 roku, gralibyśmy tak jak teraz, to jako Polska mielibyśmy murowane złoto. Ale nie tylko my się rozwijamy, wszyscy idą do przodu, stają się lepsi, to kapitalne. Świetnym przykładem na to jest Turcja, która nie dość, że już jest wielka, to z każdym rokiem dokłada kolejne elementy do swojej dominacji. Podoba mi się też to, że drużyny, które wcześniej odstawały, jak Niemcy czy Irlandia, teraz są w stanie nawiązywać walkę z większymi od siebie.

W grupie zdarzały się niespodzianki?

Właśnie nie za bardzo, faworyci nie mieli łatwo, bo mniejsi potrafili się postawić, ale koniec końców najlepsi przebrnęli przez fazę grupową suchymi stopami. Myślę, że teraz, już w fazie pucharowej, będzie jeszcze więcej emocji, jeszcze więcej wyrównanej gry, jeszcze więcej meczów na styku, bo zaczną się ze sobą spotykać drużyny na porównywalnym poziomie.

Czego spodziewa się pan po fazie pucharowej?

Myślę, właściwie mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek w parach z Turcją, Rosją i Polską. Tutaj każdy inny wynik niż zwycięstwo faworytów, to będzie sensacja, wielka niespodzianka. Najlepiej byłoby uniknąć komplikacji. Najciekawszym zestawieniem ćwierćfinałów jest zaś spotkanie Anglii z Hiszpanią. Ze zwycięzcą zagramy w półfinale. Anglia jest faworytem, ale Hiszpania pokazała się z bardzo dobrej strony w meczu z nami. Turcja to topowy poziom, Rosja też światowa klasa, a Anglia nie pokazała jeszcze w tych pierwszych trzech meczach pełni możliwości i potencjału. Ale to jest turniej. To, że jeden zespół zagra dwa mecze słabiej, to nie oznacza, że zaraz nie odpali w fazie pucharowej.

Czy Polaków stać na złoto? 

Fragment przedturniejowej rozmowy z Mariuszem Adamczykiem, reprezentantem Polski w AMP Futbolu.

W finale Ligi Mistrzów przegraliśmy z mistrzem Turcji. Teraz ich reprezentacja jest uznawana za faworyta do złotego medalu. Myślisz, że teraz będą do złapania?

Turecki zespół (Sahinbey) był do ugryzienia. W meczu finałowym postawiliśmy im mocne warunki. Prowadziliśmy grę do 15. minuty, potem musieliśmy zrobić roszady i straciliśmy dwa gole. Musieliśmy się otworzyć, przesunęliśmy się do przodu, ale niestety dostaliśmy gola na 1:3. Tylko że to ekipa pokroju Galacticos jak kiedyś w Realu Madryt. Ale Turcy są do złapania.

Jaki was wynik zadowoli na Euro?

Celujemy w złoto, przynajmniej podium.

Nic się w tej kwestii nie zmienia. Polska gra o medal. Najlepiej o złoto, ale jakikolwiek kruszec też będzie sukcesem. Przejście fazy grupowej oznacza, że reprezentacja Polski wytrzymała presję, sprostała pierwszym oczekiwaniom, ale prawdziwe wyzwania zaczynają się dopiero teraz. Przejście Francji i wejście do fazy medalowej to wręcz obowiązek. Trzymajmy kciuki. Transmisje wszystkich meczów na TVP Sport i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Fot. Amp futbol

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
14.10.2021

Kicha, luz i zapasy w błocie. Co słychać w młodzieżówkach?

Losy młodzieżowych reprezentacji – z okresowymi wyjątkami – nie zajmują masowego kibica. – Każdy musi mieć świadomość, że pierwsza reprezentacja jest najważniejsza i to nie podlega żadnym wątpliwościom – twierdzi Maciej Stolarczyk. – Moim podstawowym celem jako trenera U-20, i to samo powiem moim zawodnikom, jest to, żeby młodzi piłkarze byli u mnie jak najkrócej. […]
14.10.2021
Weszło
14.10.2021

„Generał jest potrzebny”. O polskim trenerze w Niemczech

Czy piłka nożna to gówniany sport? Jak chłopcem w dziurawych butach zainteresowały się takie marki, jak Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen czy Schalke Gelsenkirchen? Jakiego znanego polskiego piłkarza ogrywał na testach w Koronie i dlaczego nie dostał angażu w kieleckim klubie? Kiedy jego strzały bronił Manuel Neuer? Jak został trenerem w Niemczech? Gdzie pracuje, jakie są […]
14.10.2021
Weszło
13.10.2021

Dawidowicz wchodzi w buty poważnego reprezentanta

Łatwo było go skreślić. Sam się o to prosił. Wpisywał się w profil piłkarza radzącego sobie w solidnym zagranicznym klubie, ale też ograniczonego, jednowymiarowego, niewystarczająco przekonującego, żeby stanowić o sile reprezentacji. Określenie „polski Mats Hummels” brzmiało karykaturalnie. Ba, dalej brzmi, bo w każdym porównaniu z Niemcem wypadnie zwyczajnie blado, ale czy w ogóle jest sens […]
13.10.2021
Weszło
13.10.2021

Najlepsi Glik i Bednarek, najgorszy Lewy. Noty Polaków za mecz z Albanią

Kamil Glik i Jan Bednarek pokazali, że wciąż mogą przewodzić szczelnemu i skutecznemu blokowi defensywnemu reprezentacji Polski. Karol Świderski po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z większych wygranych kadencji Paulo Sousy. Całkowicie niespodziewanie bardzo słaby występ zaliczył zaś Robert Lewandowski. Łapcie noty reprezentantów Polski zwycięstwie nad Albanią w Tiranie. Noty Polaków za mecz z […]
13.10.2021
Weszło
11.10.2021

Na czym stoi Krzysztof Piątek?

Kiedy Paulo Sousa obejmował reprezentację Polski, powziął sobie za cel zaimplementowanie w swojej nowej drużynie systemu z dwoma snajperami. Były ku temu przesłanki, były ku temu możliwości. Na swoje pierwsze zgrupowania mógł powołać trzech napastników klasy światowej lub europejskiej – Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika. Minęło pół roku. Portugalski selekcjoner trzyma się pierwotnego […]
11.10.2021
Weszło
09.10.2021

Być selekcjonerem najgorszej kadry na świecie

Franco Varella obrał portretową pozę. Zasiadł głęboko na niebieskim obiciu ławki trenerskiej. Utrzymał niewzruszoną mimikę. Wyciągnął prawą rękę wysoko nad głowę, złożył dłoń w niezidentyfikowany gest i zamarł tak na kilkanaście sekund. Mógłby go na tym przydybać Pietro Labruzzi, Giovanni Boldini czy jakiś inny włoski portrecista, ale zamiast nich obrazek ten uwiecznił realizator meczu San […]
09.10.2021
Liczba komentarzy: 30
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
łukasz
łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

tęczowi w sukienkach cenzurują , gońić tęczowych

https://www.youtube.com/channel/UCIfI7Yo22SMKp5PraztHM6w

jakub
jakub
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

nie spodobalo sie zdegenerowanemu lewactwu, jebac lewakow maczetami….. zawsze i wszedzie

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

Nie cenzura, tylko bat na patologię. Zawsze mówiłem, że te hejtparki niedotyczące sportu ich pociągną i tak zapewne jest. Ale pewnie i tak nic nie powiedzą, bo nigdy nie mówili za co były czasowe bany, takie fajne podeście do widzów. Chyba że Sawicki coś zmienił, ale to korpo-beton więc…

Poza tym włoska Curva Sud przykładowo. Serio? Nawet małe dzieci wiedzą jak YT przetwarza takie rzeczy, ale co tam… z FPL skasowali w połowie sezonu ligę Wojtka Pieli, bo miał cytat z Fergusona „football bloody hell”, taki sam jak nazwa programu. W Anglii wszyscy prawdopodobnie wiedzą, że to SAF i cytat, ale wulgaryzm pozostaje wulgaryzmem.

Więc ta śmieszna wojenka pseudo-prawicy z pseudo-lewicą jest naprawdę nie na miejscu i pokazuje typowe „polactwo” – co z tego, że korzystam z cudzego serwisu, na którym jest określony regulamin? Ja, Polaczek-patriotaczek mam się do kogoś dostosowywać? Jebać ich i odpalam racę!

No i skończyło się jak się skończyło, mnóstwo osób im to pisało w komentarzach, ale olewka. Po co dorabiać do tego jakąś wyższą ideologię?

Roomcajs
Roomcajs
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Żaden hejt park ich nie pociągnął. Powodem nieoficjalnym był wczorajszy program z mazurkiem o osobie transplciowej walczącej w MMA. Panowie kulturalnie wyrazili swoje zdania, podlali to w sosie lekko prześmiewczym i YT postanowiło wykazać rewolucyjną czujność usuwając cały kanał.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  Roomcajs

Oczywiście, że tak jest. Nieoficjalnie. Oficjalnie jednak poczekam aż Sawicki ogłosi jak było.

Poprzednie pato-parki znikały z listy filmów, więc spoko – dorabiajmy teorię. Że też się kurwa chce jednym ludziom zajmować innymi, co robią, jak wyglądają itd.

łukasz
łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  Roomcajs

tęczowi nie posiadają poczucia humoru ani zbyt wysokiego poziomu intelektu , wystarczy spojrzeć na ich przedstawicieli Biedroń, Bart (tak ten co chciał zdjecia 14 latka i od cwelenia) czy Grodzki vel Grodzka chłop w sukience nie mylic z tym od kopert .

Powiesz takiemu ,że torebka jest dla kobiet to sie rozpłacze i oskarży o homofobie

łukasz
łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

widać ,że masz spooro kompleksów ,wiesz ,że pederastie mozna leczyć ?

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

Co trzeba leczyć skoro otwiera się kapitalny biznes na YT i nie reaguje na ich ostrzeżenia? Komedia. Wszystkiemu winny oni, Żydzi… nie, teraz lewacy, kimkolwiek są, wszyscy winni tylko nie my XD

łukasz
łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

co mają zydzi do youtuba masz jakąś manie na temat zydów ?
kanał sportowy zdjęto z powodu tresći które nie spodobały sie pewnej grupie zwiazanej z sektą elgetebe więc cenzura z powodu wypowiadania sie prosciej sie nie da wytłumaczyc na czym polega cenzura czy to w rzeszy czy to u sowietów za stalina .

zalecam czytać książki a nie biegać w sukience

Bronek
Bronek
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

Uuuu mocny pocisk po katolickich dzieciolubach

piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

skonczylo sie sranie po parapetach

łukasz
łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

sekta elgetebe tak ma , jest taka partia w Hollandii popieraja pedofilie

Partia na Rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności (PNVD

lewacy jesteście zarazą

jakub
jakub
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

pierdolisz jak 3 po 3 kurwo a za „polaczek” i inne tego typi zwroty juz za niedlugo bedziecie jebani na ulicachh zdegenerowane niemieckie pizdy….,, wasza cala lewacka rewolucja skoczy sie tym ze takie pedofilskie kurwy niemieckie beda napierdalani w bialy dzien…,,

have fun with than u fag….

Joopiter
Joopiter (@joopiter)
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

Przecież KS działa i nawet odcinek Stanowskiego z Mazurkiem można normalnie obejrzeć, więc o co chodzi?

Melissa W. Shaw
Melissa W. Shaw
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

Moja ostatnia wypłata wynosiła 2500 dolarów za pracę online przez 12 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma średnio 8 tys., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.

 To właśnie robię ….. https://Www.Jobcash1.com

Carol_Voy_Tiwa
Carol_Voy_Tiwa (@carol_voy_tiwa)
1 miesiąc temu
Reply to  łukasz

A wiadomo juz jaki byl prawdziwy powod? Czy po prostu kazdy tworzy sobie teorie pod swoje poglady? Lewi mowia, ze to prawi. Prawi mowia, ze to lewi itd…?

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu
Reply to  Carol_Voy_Tiwa

lewi mowia ze to prawi? gdzie? daj link

jakub
jakub
1 miesiąc temu

z izraelem bylo fajnie, ogolnie fajnie zrobiony turniej

Kenneth
Kenneth
1 miesiąc temu

Czy kolega ze zdjęcia w tekście (leżący bramkarz) stracił w sytuacji drugą nogę? Sytuacja wygląda na poważną

MartaBizneswoman
MartaBizneswoman
1 miesiąc temu
eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
1 miesiąc temu

A ja nie będę tym gościem, który dowiedział się 10 minut temu, że są takie mistrzostwa i kibicuję. Powiem wprost, mam to w dupie, większość kibiców ma to w dupie, ogólnie wszyscy mają w dupie te całe mistrzostwa. Bo nikt tego nie ogląda. W sensie nie nikt, że nikt, ale po prostu nie ma tym zainteresowania i nie będzie.

Szacunek dla chłopaków, że to robią, bo lepiej grają w piłkę jedną nogą niż ja kiedykolwiek grałem obiema. Ale no… jestem szczery i robi się wydarzenie, bo trzeba o czymś pisać. A i lubimy jak nasi są w czymś dobrzy. Równie dobrze może to być sranie na odległość.

No nikogo tak naprawdę to nie obchodzi. A ci, którzy są tak wielce, że nieeee, to ważne, mistrzowie, najlepsi. To zapytasz za miesiąc o nazwisko chociaż jedno zawodnika, nie powie ci. A i dzień przed nawet nie wiedziałby, że w ogóle jakieś mistrzostwa są.

Dlatego może lepsze takie moje szczere propsy dla chłopaków, choć mam wyjebane na ich granie, ale propsy za chęci i że jakoś tam chcą nas reprezentować. Niż jakieś fałszywe wspieranie i pierdolety „tak, jesteście super”, a tydzień po nie wie kto grał, bo chodziło żeby popisać głupoty. Więc mówmy prawdę – nikogo to nie obchodzi 😉

łukasz
łukasz
1 miesiąc temu

ile osób obchodzi twoje zdanie ?no właśnie 🙂

jakub
jakub
1 miesiąc temu

„jestes pedalem, mowia ci……”

lol
lol
1 miesiąc temu

Ja tam oglądam, a ostatnie minuty z Hiszpanią były na prawde emocjonujące.

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Ja ogłądam i jestem pełen podziwu.

Bodzio
Bodzio
1 miesiąc temu

A Izrael dostał 3 pkt za sam udział mimo przegrania wszystkich meczy w grupie?

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
1 miesiąc temu
Reply to  Bodzio

Strach przed posądzeniem o antysemityzm jest ogromny.

Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bayern ze średnią 4,33 gola na mecz za czasów Nagelsmanna

Bayern potrafi być istnym walcem. Kiedy się rozpędza, kiedy przyspiesza, kiedy wchodzi w swój rytm, lepiej nie podchodzić, lepiej nie prowokować. Dobitnie pokazuje to początek kadencji Juliana Nagelsmanna i fakt, że gigant z Bawarii potrzebował zaledwie dwunastu spotkań pod wodzą nowego szkoleniowca, żeby przekroczyć barierę pięćdziesięciu strzelonych bramek. Coś niesamowitego.  Jak rozstrzeliwał się Bayern? 1:1 […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Pierwsze gole Polaków dla Cracovii w tym sezonie

Cracovia wygrała z Wartą. Czy to nas dziwi? No niespecjalnie, bo sześć poprzednich ligowych spotkań Pasy nie przegrały, więc jest ciągłość, jest trwałość dobrej serii. Dziwi i szokuje, oczywiście pozytywnie, nas coś zupełnie innego. Ano to, że gole dla ekipy Michała Probierza strzelali Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie.  Rzut oka na dotychczasowe mecze Cracovii […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Atalanta obserwuje Kamińskiego

Jakub Kamiński doskonale wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. W dotychczasowych dziesięciu ligowych występach zgromadził ładny bilans: cztery gole, trzy asysty, jedno kluczowe podanie. Na razie skupia się na prowadzeniu Lecha w stronę mistrzostwa na stulecie klubu, ale gdzieś na horyzoncie jawi mu się perspektywa zagranicznego transferu. Na hitowym meczu z Legią obserwować go będą m.in […]
17.10.2021