Cristiano Ronaldo najskuteczniejszym piłkarzem w historii

02 września 2021, 09:34 • 2 min czytania 4 komentarze

Mecz Portugalii z Irlandią nie układał się po myśli podopiecznych Fernando Santosa. Gospodarze, dość niespodziewanie, przegrywali do przerwy 0:1, po tym jak do siatki trafił John Egan, piłkarz Sheffield United.

Na tym kłopoty się nie kończyły, bowiem rzut karny zmarnował Cristiano Ronaldo. Już w 10. minucie sędzia wskazał na wapno po analizie VAR. Początkowo za przewinienie Jeffa Hendricksa na Bruno Fernandesie odgwizdał rzut wolny, ale kilka powtórek nakłoniło go do zmiany zdania.

Do piłki podszedł Ronaldo, ale zanim to nastąpiło, Portugalczyk zaliczył spięcie z obrońcą reprezentacji Irlandii. Dara O’Shea kopnął piłkę ustawioną przez piłkarza Manchesteru United, co rozzłościło 36-latka na tyle, że zamachnął się na obrońcę.

Ronaldo miał mnóstwo szczęścia, że nie został wyrzucony z boiska, ale rozkojarzony nie był w stanie pokonać 19-letniego Gavina Bazunu.

Przynajmniej wtedy.

36-latek ruszył do akcji w samej końcówce spotkania. Ostatecznie dwa razy wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramki w 89. i 96. minucie – dwa razy po uderzeniach piłki głową.

Nie były to jednak zwyczajne trafienia, które tylko zagwarantowały Portugalii trzy punkty w eliminacjach do mistrzostw świata. Już pierwszy gol pozwolił Cristiano Ronaldo zostać najskuteczniejszym piłkarzem w historii meczów reprezentacyjnych. Ali Daei został w końcu zdetronizowany przez 36-latka – Portugalczyk ma na koncie 111 trafień, były reprezentant Iranu 109.

Ronaldo jest jednym z dziesięciu obecnie grających piłkarzy, którzy strzelili przynajmniej 60 goli na poziomie reprezentacyjnym. Listę tę uzupełniają: