Ronaldo znów bohaterem, potknięcie Francji – eliminacyjny raport

01 września 2021, 23:17 • 4 min czytania 12 komentarzy

Cristiano Ronaldo z dubletem w końcówce spotkania. Francja gubi punkty u siebie. Dania wciąż na fali, Haaland ukąsił Holandię. Łapcie szybkie podsumowanie dzisiejszych spotkań w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze.

FRANCJA GUBI PUNKTY U SIEBIE

Chyba można już mówić o kryzysie w reprezentacji Francji. „Trójkolorowi” do mistrzostw Europy przystąpili jako faworyci do złota, ale polegli nieoczekiwanie w starciu ze Szwajcarią, a po turnieju francuskie media donosiły o niesnaskach wewnątrz drużyny. No i wiele wskazuje na to, że Didier Deschamps jeszcze tych kłopotów w ekipie mistrzów świata nie zażegnał. Francuzi podzielili się dziś bowiem punktami z reprezentacją Bośni i Hercegowiny i to na własnym stadionie. Okej, Bośniacy to nie są zupełne ogórasy, lecz takie mecze optymalnie dysponowana Francja powinna wygrywać na takim luzie, że aż ukradkiem ziewając z nudów. Tymczasem podopieczni znanego i lubianego Iwajło Petewa wracają do kraju z tarczą.

Ba, to goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie za sprawą niezastąpionego Edina Dzeko. Na straconego gola szybko odpowiedział jednak Antoine Griezmann i wydawało się, że po przerwie Francja uporządkuje sytuację, lecz nic bardziej mylnego. Na samym początku drugiej odsłony spotkania czerwonym kartonikiem ukarany został Jules Kounde, co jeszcze mocniej pogmatwało i tak trudną sytuację „Trójkolorowych”.

No i koniec końców wynik 1:1 nie uległ zmianie.

Jeden celny strzał na bramkę oddali Francuzi. Coś się tam wyraźnie popsuło. A Zidane bez pracy…

Inna sprawa, że Ukraińcy chyba nie mają zamiaru realnie zagrozić Francji w rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie D. Dzisiaj reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów zremisowała z Kazachstanem, co – wierzcie lub nie – jest jej czwartym remisem w czterech eliminacyjnych występach.

DANIA WCIĄŻ NA FALI

Nie zwalniają natomiast tempa Duńczycy. Dzisiaj zwyciężyli 2:0 ze Szkocją i z kompletem zwycięstw umacniają się na pierwszym miejscu w grupie F. Wyspiarze otrzymali dwa szybkie ciosy na początku spotkania i już nie doszli po nich do siebie – w 14. minucie do siatki trafił Daniel Wass, w 15. zaś Joakim Maehle. Zwłaszcza na to drugie trafienie warto rzucić okiem, ponieważ Skandynawowie zabawili się przed polem karnym Szkotów z podziwu godną swobodą.

Mają swój czas, żre im jak cholera.

Trzy punkty zgarnęli również Portugalczycy, choć nie bez kłopotów. Cristiano Ronaldo w pierwszej połowie spotkania z Irlandią zmarnował rzut karny, a John Egan tuż przed przerwą dał gościom prowadzenie. No ale CR7 to zbyt stary wróbel, żeby wpaść w mentalny dołek z powodu takiej błahostki jak sknocona jedenastka. Po raz 594598459 w karierze pokazał cojones i zapewnił swojej ekipie zwycięstwo.

Trafił do siatki dwukrotnie – najpierw w 89. minucie, a potem w doliczonym czasie gry.

Ronaldo ma już 111 bramek w futbolu międzypaństwowym. Jest samodzielnym rekordzistą pod tym względem. Inna sprawa, że w trakcie meczu zachował się też niesportowo względem jednego z rywali – uderzył go w ramię – i mógł za to nawet wylecieć z boiska.

CO NA POZOSTAŁYCH STADIONACH?

Na jakie jeszcze rezultaty warto zwrócić uwagę? Na pewno godny odnotowania jest remis Norwegów z Holendrami. Ci pierwsi w z uwagi na nędzną pozycję w rankingach dość mozolnie odbudowują swoją pozycję w europejskim futbolu, ale wydaje się, że za sprawą Erlinga Haalanda będą już tylko groźniejsi. To właśnie napastnik Borussii Dortmund zapewnił dzisiaj Norwegom swoim trafieniem podział punktów z ekipą „Pomarańczowych”. W grupie G wciąż prowadzi wprawdzie Turcja, ale wydaje się, że długo to nie potrwa. Dzisiaj Turcy zremisowali u siebie 2:2 z Czarnogórą.

Zarejestruj się na Fuksiarz.pl

Graj mecze EARLY PAYOUT. Drużyna prowadzi 2:0 w dowolnym momencie, wygrywasz zakład