Zwycięstwo Rangers w derbach Glasgow. Debiut Juranovicia

redakcja

Autor:redakcja

29 sierpnia 2021, 17:49 • 1 min czytania

Reklama
Zwycięstwo Rangers w derbach Glasgow. Debiut Juranovicia

W 426. Old Firm Derby Rangersi wygrali 1:0 z Celtikiem. W tej niezwykle prestiżowej batalii w barwach The Bhoys pierwszy raz wystąpił były zawodnik Legii Warszawa, Josip Juranović.

Reklama

Reprezentant Chorwacji, który w poprzednim tygodniu został sprzedany przez „Wojskowych” za 3 miliony euro, zagrał całe spotkanie. Co ciekawe – z konieczności wystąpił na lewej obronie. Natomiast z racji porażki nie był to wymarzony debiut. Jego drużyna siódmy raz z rzędu nie potrafiła wygrać z odwiecznym rywalem zza miedzy.

Decydujący gol padł w 66. minucie – Borna Barisić dośrodkował z rzutu rożnego, a Filip Helander zgubił krycie obrońców Celtiku i uderzył głową, tym samym umieścił futbolówkę w sieci. Bramkarz gości, Joe Hart, nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Po 4. kolejkach ligowych ekipa Stevena Gerrarda zajmuje 3. miejsce w tabeli (9 punktów). Z kolei zespół Juranovicia plasuje się na 6. pozycji (6 „oczek”).

Pierwsze Old Firm Derby rozegrano 28 maja 1888 r. (wygrana 5:2 Celtiku). Dotychczas rozegrano 426 spotkań, z których Rangersi wygrali 167, Celtic triumfował 159 razy, a w 100 przypadkach był remis.

Rangers FC – Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

Reklama

F. Helander 66′

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank