Messi nie mógłby grać w Barcelonie nawet za darmo

redakcja

Autor:redakcja

08 sierpnia 2021, 16:29 • 1 min czytania

Reklama
Messi nie mógłby grać w Barcelonie nawet za darmo

Dziennikarz Colin Millar z „Daily Mirror” podał informację, że zgodnie z prawem panującym w Hiszpanii każda nowa umowa pracownicza musi wynosić przynajmniej 50% pensji widniejącej na poprzednim kontrakcie. Ten przepis został stworzony po to, żeby uniknąć manipulacji finansowych. To kolejny z dwóch niepodważalnych argumentów, że Barcelona niestety nie byłaby w stanie zatrzymać Messiego.

Reklama

Taki Messi, powiedzmy: zarabiający 50 mln euro rocznie, nie mógłby zatem zarabiać mniej niż 25 po podpisaniu nowego kontraktu. Ba, Argentyńczyk to zrobił, zgodził się na maksymalną obniżkę zgodną z prawem.

Poza tym inną istotną kwestią jest fakt, że Messi, nawet jeśli grałby za darmo, Barcelona wciąż nie mieściłaby się w limicie płac nałożonych La Liga. Stosunek wynagrodzeń do przychodów klubu wynosił 115%, a bez Messiego to 95%, czyli wciąż o 25% za dużo. Nie było sposobu w tym kontekście, żeby zarejestrować go na nowy sezon.

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank