post

Opublikowane 20.07.2021 18:22 przez

Jakub Białek

Nagoya miała aspiracje, by zostać najlepszym klubem świata. Fundamenty pod nią kładł Arsene Wenger, bramki strzelał dla niej Gary Lineker. Dziś walczy o to, by przestać być postrzegana jako wieczny faworyt, któremu zawsze coś nie wychodzi. A jednocześnie jest kojarzona jako najbardziej techniczny zespół w Japonii. Sprawdziliśmy, gdzie trafia Jakub Świerczok.

Jakub Świerczok w Nagoya Grampus. Dobry wybór?

Jak zwykle w przypadku transferów do egzotycznych lig, pojawia się pytanie „czy to dobry moment na taki transfer?”. Świerczok ma 28 lat. Osiągnął formę życia. Załapał się do reprezentacji. Budził zainteresowanie poważnych europejskich firm jak Zenit Sankt Petersburg. Kilka sezonów na wysokim poziomie wciąż przed nim.

Naszym zdaniem – paradoksalnie – to wybór nad wyraz logiczny. Przede wszystkim dlatego, że J1-League ma naprawdę wysoki poziom. – To najlepsza liga w Azji ex aequo z ligą koreańską – ocenia Adam Błoński z portalu „Azja Gola”, który uważnie śledzi azjatycką piłkę od 20 lat. To nie Chiny, gdzie jedzie się tylko po to, by zarabiać pieniądze i gra się ze zblazowanymi gwiazdami wspieranymi przez ogórków. Gdyby Świerczok kierował się wyłącznie pobudkami sportowymi, mógł skorzystać z innej oferty. Ale na ten transfer trzeba spojrzeć szerzej. W Japonii – poza solidnym poziomem – może liczyć na…

 • bezgraniczne uwielbienie kibiców (jeśli się sprawdzi),
 • wysoki komfort życia i obcowanie w ciekawej kulturze,
 • bardzo dobry kontrakt,
 • obcowanie w czwartym największym mieście w Japonii.

cashback na start fuksiarz

W skrócie – na przygodę życia. Świerczok zagra jednocześnie w fazie pucharowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów (Nagoya Grampus wyszła z grupy) i wcale nie musi oddalić się od reprezentacji. Choć jedzie do egzotycznej ligi, zalicza sportowy progres. Skoro dostawał powołania jako piłkarz Piasta Gliwice, dlaczego miałby ich nie dostawać z lepszej ligi?

Kuba podpisał kontrakt na 2,5 roku. Trafia do klubu, który gra w Azjatyckiej Lidze Mistrzów i moim zdaniem staje przed ciekawą perspektywą zostania zawodnikiem o znaczącej pozycji w skali kontynentu. Oglądałem mecze Nagoyi i muszę powiedzieć, że mają sporo zawodników o niezłym poziomie technicznym, ale brakowało tam kogoś, kto te ofensywne akcje zepnie. Dodatkowo jest tam dwóch Brazylijczyków i bramkarz z Australii, ale po karierze w Europie – ocenia Jarosław Kołakowski z agencji KFM, który przeprowadzał ten transfer.

Dla niego samego był to bardzo niecodzienny deal. – Z uwagi na pandemię, był to transfer przeprowadzany nietypowo, w zasadzie tylko w oparciu o video. Ale już podczas całej tej operacji dało się zauważyć, z jak solidnym i poukładanym partnerem mamy do czynienia. Od początku do końca rozmów wszystko przebiegało w sposób bardzo zorganizowany – opowiada menedżer.

Można się zastanawiać, czy Świerczok nie powinien kontynuować kariery w Europie. Ale druga strona medalu jest taka, że ma 28 lat, fiasko w Bundeslidze, średni okres w Łudogorcu i trzeba było wyłożyć za niego spore pieniądze, które zadowoliłyby Piasta. To więc nie tak, że kluby z topowych lig się o niego zabijały. Czekanie bez końca na teoretycznie atrakcyjniejszą ofertę sportowo mogłoby pachnieć naiwnością.

Nagoya – klub budowany przez Arsene’a Wengera

Nagoya ewidentnie ma ambicje, choć już nie tak wielkie jak kiedyś. Chwilę po sprofesjonalizowaniu się ligi japońskiej, Shoichiro Todoya, sternik klubu, chciał, by Nagoya Grampus była najlepsza nie tylko w Japonii, nie tylko w Azji, a na całym świecie. O swoich planach mówił głośno. Uwiarygadniała je wielka kasa od Toyoty. Światowy gigant samochodowy wywodzi się z prefektury Aichi (Nagoja jest jej stolicą) i pompuje pieniądze w lokalny klub do dziś. By postawić pierwsze fundamenty pod wielki sukces, klub sięgnął po topowego trenera – Arsene’a Wengera.

Mogło dziwić, dlaczego Francuz decyduje się na wyjazd do raczkującej ligi. Był rok 1995. J-League od zaledwie dwóch lat była profesjonalna. Sam Wenger był w miejscu, w którym jego notowania na rynku trenerskim szybko rosły i interesowały się nim już największe kluby na świecie. Wenger zdecydował się na to, by dzięki Japonii a) wyczyścić głowę, b) udoskonalić swój warsztat c) zainspirować się, jak w innej kulturze prowadzi się klub. Sam zresztą po latach mówił, że wiele rozwiązań z Nagoyi – takich codziennych, dotyczących normalnego funkcjonowania klubu – przeniósł do Arsenalu.

Ale przede wszystkim chodziło o złapanie oddechu. Po latach Wenger przyznawał, że końcówka sezonu w AS Monaco była dla niego wyniszczająca. Głównie przez aferę korupcyjną, której dopuścił się Olimpique Marsylia, kupując zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu, dzięki czemu bezproblemowo przyklepało mistrzostwo kosztem mającego wielkie aspiracje Monaco. – To najtrudniejszy okres w moim życiu. W pracy trenera martwisz się o każdy szczegół. A gdy potem idziesz do pracy i widzisz, że to wszystko było bezużyteczny, to prawdziwa katastrofa – mówił prasie francuski szkoleniowiec.

Po latach Wenger wspominał, że piłkarze patrzyli w niego jak w obrazek i nieustannie czekali na instrukcje, bojąc się podjąć na boisku jakiekolwiek decyzje. W pierwszych meczach Nagoya regularnie dostawała w mazak. Wenger zaryzykował i całkowicie przemodelował swoje podejście do piłkarzy, ucząc ich najprostszych zagrań. Mógł sobie pozwolić na eksperymenty, bo jeszcze wtedy w lidze japońskiej nie było spadków. Wyszło spektakularnie, bo Nagoya zakończyła sezon na trzecim miejscu. A w kolejnym sezonie…

 • zdobyła wicemistrzostwo,
 • wygrała Puchar Cesarza (pierwsze trofeum w historii klubu),

Sam Wenger został wybrany wówczas najlepszym trenerem w lidze, a Dragan Stojković, którego ściągnął z ligi francuskiej, najlepszym piłkarzem rozgrywek. – To jeden z klubów-założycieli J-League, więc w sercach Japończyków – czy wygrywali, czy przegrywali – zawsze będą żywym symbolem ligi. Najlepsze highlights’y w historii J-League były z udziałem Stojkovicia. Do dziś można zobaczyć filmiki, jak przechodzi przez całe boisko zalane wodą kapkami. Nagoya kojarzy się od zawsze z efektowną, globtroterską piłką – wspomina Adam Błoński.

Największym piłkarskim nazwiskiem, które przewinęło się przez Nagoyę Grampus, jest Gary Lineker. Anglik nie rozbił jednak banku – przez dwa sezony zdobył tylko osiem bramek. Polskim akcentem było krótkoterminowe sprowadzenie Tomasza Frankowskiego. Jego epizod zakończył się na siedmiu meczach i jednej bramce. Pracy z Wengerem nikt jednak „Frankowi” nie może odebrać. – W 2004 roku Wenger komentował mecz Francja – Polska na Saint Denis i spotkałem się z nim na korytarzu. „Ty wiesz, że ja ciebie obserwowałem, śledziłem twoją karierę? Jakbyś był trochę szybszy, to bym cię sprowadził do Arsenalu” – mówił mi i do dziś nie wiem, czy żartował – wspominał Frankowski na WP.

Nagoya – klub o niespełnionych ambicjach

Wenger odszedł po dwóch latach. Wymowne – to właśnie wtedy przejął go Arsenal, co świadczy o tym, że liga japońska niekoniecznie musi „brudzić” w CV. – Japończycy podsunęli mu czek in blanco, żeby sobie wpisał dowolną kwotę i został – wspomina na WP Tomasz Frankowski.

Prawdziwą legendą klubu stał się natomiast Stojković, który powrócił do Nagoyi w 2008 roku jako trener. Po dwóch latach zdobył mistrzostwo kraju. Jedyne w historii tego klubu.

Stojković wprowadził do Nagoyi filozofię, którą ten klub kieruje się do dziś. Adam Błoński: – Nagoya przestała być wtedy tylko efektowną atrakcją J-League, ale drużyną, która potrafi bić się o najwyższe cele. Stojković zapoczątkował styl, według którego zespół ma grać skutecznie w odbiorze i technicznie w ataku. Budował kulturę piłki totalnej. Każdy w Nagoyi ma być multipozycjonalny i techniczny, potrafić odbierać piłkę i wyprowadzać akcje. Od 2008 roku Nagoya ściąga głównie takich zawodników.

– Wenger zmienił w klubie wszystko i pokazał zawodnikom, że mogą cieszyć się grą w piłkę, czerpać radość z treningu. To on nauczył mnie, czym jest współczesna piłka nożna – mówił obecny selekcjoner reprezentacji Serbii, który spędził w klubie Świerczoka sześć lat.

W ostatnich latach Nagoya jest postrzegana jako drużyna, która ze względu na swój styl budzi powszechną sympatię, ale wciąż rozczarowuje. Poza sezonem 2011 (drugie miejsce) i 2020 (trzecie miejsce) nie nawiązała do walki o mistrzostwo, o którą jest posądzana co roku. Wynika to też ze specyfiki ligi japońskiej, w której nie ma drużyn będących na topie przez wiele lat. Liga jest bardzo wyrównana. Widać to choćby po Vissel Kobe, któremu ściągnięcie Iniesty, Podolskiego czy Vermaelena nie zapewniło nawet podium. W sezonie 2020 zespół zasilany potężnymi pieniędzmi miał ledwie czternaste miejsce. Samej Nagoyi zdarzył się nawet spadek w 2016 roku. Na poziomie J2-League spędziła jednak tylko rok.

–

Toyota Stadium, na którym będzie grał Świerczok, pomieści 45 tysięcy widzów.

Nagoya – idealny styl dla Jakuba Świerczoka?

Jeśli trzeba iść samemu na pięciu gości, Jakub Świerczok zawsze idzie. Siatka? Proszę bardzo. Bezczelne położenie obrońcy na glebie? Z przyjemnością. Strzał z połowy? Nie ma sprawy. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że Jakub Świerczok był najefektowniejszym piłkarzem zeszłego sezonu Ekstraklasy. Robił spektakularne rzeczy.

A to sprawia, że w Japonii mogą szybko go pokochać. – Będzie się czuł jak ryba w wodzie. Od Nagoyi kibice zawsze wymagali efektownej piłki. Tutaj nie znajdzie typowych drewniaków. Nawet ci przeznaczeni do walki są techniczni. Ma świetnych asystentów, którzy potrafią kreować sytuacje. Manabu Saito jeszcze parę lat temu był nazywany „Messim z Japonii”. Za czasów Yokohamy przechodził dryblingiem po 3-4 zawodników. Mamy Yoichiro Kakitaniego, o którym mówi się, że ma najlepsze przyjęcie piłki i zagranie na pierwszy kontakt w całej Azji. Niedawno grał w FC Bazel i nazywa się go księciem Osaki, z której się wywodzi. Brazylijczycy Gabriel Xavier i Mateus też wiążą piłką krawaty. Świerczok pasuje tam idealnie – uważa Adam Błoński.

Świerczok od razu wskoczy do składu. Bo o ile zawodników do kreacji jest w Nagoyi Grampus aż nadto, o tyle brakuje jej skutecznego napastnika. Ryogo Yamasaki, strzelec siedmiu goli w tym sezonie, skręcił ostatnio kostkę. Skoro wszystko pasuje, to… co może pójść nie tak?

Adaptacja kulturowa.

O tym, jak powinien zachować się Świerczok, opowiada Adam Błoński:

Do J-League trafiali, przy całym szacunku do Jakuba, zawodnicy o znacznie lepszym CV. Mistrzowie świata jak Podolski, ale też zawodnicy uznani jak Paulo Wanchope. Jeśli Jakub pokaże skromność, chęć bycia team playerem, jednym z trybów w maszynie, to ci świetni technicy będą go dokarmiać podaniami. Naprawdę – on ma tam fenomenalnych asystentów. Jeżeli jednak będzie cwaniakował, pokazywał, kim on to nie jest – tak jak kiedyś Piotr Świerczewski, który myślał, że będzie rządził w Japonii albo Lukas Podolski, który machał rękami – to Japończycy… przestaną mu podawać. Nagle przestaną go zauważać. Podejście na zasadzie: jeśli jesteś taki świetny, to przejdź sobie pół boiska jak Messi. Później tacy zawodnicy jak Podolski czy Wanchope odchodzili jako piłkarze nie tyle przeciętni, co wręcz żałośni. 

– Krzysiek Kamiński zbudował fajną i długą karierę w lidze japońskiej tym, że był skromny i się nie wywyższał. Gdyby chciał wrócić, znalazłoby się na niego 15 chętnych klubów. Jeśli Świerczok pokaże egoizm strzelca, pójdzie na bezczelnego, a po wszystkim uśmiechnie się do kolegów, przybije im piątkę, podziękuje, to go pokochają. Ale jeśli będzie chciał grać one man show, to po kilku meczach koledzy stwierdzą, że nie chcą kogoś takiego. Nie takie gwiazdy Japończycy wykończyli na swojej ziemi. To mentalny problem, z którego często Europejczycy nie zdają sobie sprawy.

PODEJŚCIE ZMIENIŁ O 180 STOPNI, CHARAKTER NIE. SYLWETKA JAKUBA ŚWIERCZOKA

Świerczok to piłkarz o niezwykle specyficznym charakterze. Łączy w sobie ogromną pewność siebie, bezczelność, ze skromnością i chęcią pozostawania w cieniu. W ogóle nie udziela się w mediach. Wydaje się chadzać własnymi ścieżkami. A jednocześnie kiedyś miał etykietę „bad boya”, gościa, który niekoniecznie dobrze wpływa na team spirit. W ostatnich latach przeszedł jednak ogromną przemianę, więc możemy uznać, że i pod tym względem powodu do obaw już nie ma.

Zwłaszcza, że w zespole trafi na idealnego mentora. Mitchell Langerak po nie do końca udanych przygodach w Borussii, VfB Stuttgart i Levante zdecydował się w 2018 roku na wyjazd do Nagoyi i stał się ulubieńcem kibiców. – To kulturowy drogowskaz dla wielu Europejczyków, także tych z innych klubów. Świetnie wkomponował się w ligę. Jest w top3 najlepszych bramkarzy ligi japońskiej i może top5 całej Azji. Pokaże Świerczokowi, jak poprzez skromność i dopasowanie się do kultury można odnieść w tej lidze sukces – opowiada autor portalu „Azja Gola”.

***

Jak będą wyglądały najbliższe dni Świerczoka? Zanim dołączy do treningów z drużyną, musi odbyć kwarantannę. A później będzie szykował się do meczów w 1/8 Azjatyckiej Ligi Mistrzów, które już we wrześniu. Nagoya zmierzy się z koreańskim Daegu FC. Liga? Mistrzostwo jest już poza zasięgiem. Tabela po 21 kolejkach wygląda następująco:

 • Kawasaki Frontale – 58 punktów
 • Yokohama F. Marinos – 46 punktów
 • Vissel Kobe – 38 punktów
 • Sagan Tosu – 37 punktów
 • Nagoya Grampus – 37 punktów

Niewykluczone więc, że w klubie większa presja będzie nałożona na puchary. Zwłaszcza, że przed sezonem władze Nagoyi deklarowały, że celem jest podniesienie jakiegoś trofeum. – Nagoya nie jest faworytem. To skromny kuzyn, którego nikt nie bierze na poważnie ze względu na brak doświadczenia. Jest kilka silniejszych ekip jak japońskie Kawasaki Frontale czy koreańskie Ulsan Hyundai. Ale może mimo to wreszcie zobaczymy Polaka, który wygrywa Azjatycką Ligę Mistrzów? – zastanawia się Adam Błoński.

Z perspektywy Świerczoka przenosiny do Polski okazały się świetną decyzją. W Łudogorcu znajdował się na bocznym torze, a jeden sezon na polskich boiskach sprawił, że wrócił do reprezentacji i zapracował na ciekawy transfer zagraniczny.

Teraz jest specyficzny czas, także z uwagi na Igrzyska w Tokio. Przez jakiś czas Kuba będzie musiał trenować w odosobnieniu, będzie obowiązywać go kwarantanna. Jednak kiedy już się ona skończy i kiedy kibice wrócą na trybuny, Kuba Świerczok będzie miał okazję grać dla 35 000 – 40 000 kibiców, w zespole o sporych ambicjach i renomie, w klubie wspieranym przez koncern Toyota. Myślę, że dobrze udało się wybrnąć z sytuacji, w której Kuba znalazł się pod koniec pobytu w Łudogorcu, kiedy szło mu słabiej. Przeprowadzka do Gliwic, odbudowanie, wyjazd na Euro, wykupienie przez Piasta i potem transfer do Japonii. Tutaj wszystkie strony muszą być po prostu zadowolone. Tak to się potoczyło, że absolutnie nikt nie ma prawa narzekać – kończy Jarosław Kołakowski.

Fot. newspix.pl / FotoPyK / własne

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 20.07.2021 18:22 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Co ten Raków… Awans po karnych

Raków Częstochowa może całować po rękach Vladana Kovacevicia. Jego nowy bramkarz obronił ekipę Marka Papszuna przed kompromitacją. Raków awansował, ale – jak w tym dowcipie – niesmak pozostał. Bardzo duży niesmak. W przypadku niektórych kibiców – nawet ostra niestrawność. Po pierwszym meczu można było zwalać jeszcze na murawę, która – rzeczywiście – była w opłakanym […]
29.07.2021
Weszło
27.07.2021

Odhaczone, Legia w pucharach. I tyle dobrego

Odhaczone. I to byłoby na tyle z pozytywów. Z taką grą Legia nie ma czego szukać w dwumeczu z Dinamem Zagrzeb. Skoro Flora Tallinn potrafiła wrzucić ich na karuzelę, to Chorwaci zaproszą na roller-coaster bez zabezpieczeń, na którym Legia będzie się trzymała końcówkami palców, aż w końcu wyląduje gdzieś w okolicach Rijeki. Gra zespołu Michniewicza […]
27.07.2021
Weszło
25.07.2021

Śląsk włączył turbo, ale Warta wytrzymała tempo

Może nie jest to coś, co spędzało nam sen z powiek podczas przerwy między sezonami, ale bardzo ciekawi nas, czy Warta Poznań dalej będzie rewelacją ligi. Piotr Tworek w niemalże każdej aktywności medialnej wspomina, iż znajomi mówią mu, że drugi sezon dla beniaminka zawsze jest trudniejszy. Logika także nakazywałaby sądzić, że Warta wyrówna do średniej […]
25.07.2021
Weszło
23.07.2021

Cel Bruk-Betu? Uniknąć błędów sprzed lat

Przy pierwszym awansie do Ekstraklasy, Bruk-Bet mógł być kapitalną historią. Drużyna z małej wioski, ze stadionem położonym przy osławionym polu kukurydzy, stała się obiektem ciekawości dziennikarzy z całego świata. Ale szybko okazało się, że w tym projekcie, w którym drzemie niesamowity potencjał marketingowy, nie wszystko ma ręce i nogi. Jeśli Bruk-Bet myśli o sukcesie w […]
23.07.2021
Liczba komentarzy: 48
Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Spocone Majtki Izy Koprowiak
Spocone Majtki Izy Koprowiak
10 dni temu

Porucha Japoneczki, one są ciasne. Ze swoimi chłopami piszczą jak szalone a co dopiero z Polakiem. Przeciez srednia długość penisa Japończyka to 11,5 cm a Polaka 14cm. Do tego one lubią białych. Zyć nie umierać. I jeszcze chłop zarobi. Japonia Filipiny i Tajlandia to raj dla Polaka.

POLSKA GUROM

dasgsgsagdgdsgasa
dasgsgsagdgdsgasa
10 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1297!!! i skana maja na blogu ! maja kurs 1217 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

jackolo
jackolo
10 dni temu

autor: Jarosław Kołakowski

Esnaider
Esnaider
10 dni temu
Reply to  jackolo

Nie pojmuję, dobry deal?! Jakiś żart. Podobno za 2 mln euro, żenada. Piast się ośmieszył. Za tyle to wolałbym go zostawić, walczyć o podium i te 8 mln zł bym zarobił wysokim miejscem w tabeli. Jakiś głupkowaty karlik siedzi tam w ratuszu i podejmuje durne decyzje. A liga japońska to liga pełna karłów, poziomem przeciętna. W piłkę gra się tylko na dwóch kontynentach (Europa i Ameryka Płd). Reszta kontynentów to druga lub trzecia liga.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
10 dni temu
Reply to  Esnaider

I tu bym się zastanowił.
Czy czasem nie pomyliłeś Japonii z Indonezją?

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
10 dni temu
Reply to  Esnaider

O patrz, dokładnie to samo powiedziałem. Piast z duetem Kądzior-Świerczok + paru niezłych grajków i Waldek na ławce, za miedzą nakręcony Poldim Górnik. Śląsk stracił szansę na bycie marketingowo klejnotem ligi od… 1989r. Nakręcenie na nowo wielkiej koniunktury na piłkę. I też uważam, że kilka miejsc w tabeli wyżej + wyniki + wyższa frekwencja by mogły rekompensować te 9mln zł a przynajmniej w wiekszosci. A tak nie ma Badii (dusza), nie ma Świerczoka (egzekutor) – Kądzior tam sam nie narucha. Róbcie screeny

Urodzony na spalonym
Urodzony na spalonym
10 dni temu
Reply to  jackolo

Jeśli o Tajki chodzi tuo expert Mati Borek

Paweł
Paweł
10 dni temu

,,ale takie z siusiaczkami,,

S/m
S/m
9 dni temu

Akurat w kwestii Tajek to najwięcej do powiedzenia ma chyba Radzio M. Jako bramkarz reprezentacji U-21 opowiadał w Piłce Nożnej, jak na zgrupowaniu w Tajlandii posuwał 13-letnią Tajkę. Nie wiem, dlaczego mu tego media nie wypominają. Chyba że wywiad był zmyślony przez guru p. Hipokryty, p. Zawodnego, który niejeden wywiad wyssał.

dasgsgsagdgdgsdsgasa
dasgsgsagdgdgsdsgasa
10 dni temu
Reply to  jackolo

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1297!!! i skana maja na blogu ! maja kurs 1217 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
9 dni temu
Reply to  jackolo

raczej : sponsor Jarosław Kołakowski a autor : nieznany

JajaOmate Kosimazaki
JajaOmate Kosimazaki
10 dni temu

Kuba Białek. Nadal czekam w japoni na koszulke kts weszlo. Miales wyslac. Czekam na poczcie a koszulki nie ma. Z ciebie taki samuraj jak z koziej dupy traba. Nie pokzauj sie w Japoni.

Paweł
Paweł
10 dni temu

28 lat. Najlepszy czas dla piłkarza. Dla ambitnego piłkarza. Świerczok swoje ambicje porzucił i podąża za kasą. Nie potępiam go, jego życie jego sprawa. Tylko na Boga nie chciał bym za pół roku czytać z nim wywiadu gdzie będzie narzekał na układy w reprezentacji, że Sousa się na niego uwziął i nie powołuje go do kadry. To taki sam przypadek jak z Mierzejewskim.

Krizanac
Krizanac
10 dni temu
Reply to  Paweł

Tylko Mierzejewski faktycznie był w mega gazie a nam brakowało wtedy skrzydłowych, a Mierzej umie tam grać. Plus fakt, że w kadrze grał zawodnik za słaby na ekstraklasę – Mączyński jest skandaliczny przy braku Mierzeja. I Mąka powołania dostawał grając w Chinach

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu
10 dni temu
Reply to  Krizanac

Nie jestem fanem Mączyńskiego, ale jak grał w kadrze to zazwyczaj nie kombinował, grał prosto i sporo biegał. Dzięki temu zdecydowanie lepiej wyglądał Krychowiak. Z czasem zabrakło kogoś takiego, Krycha został cofnięty i kopał się po czole, więcej występów słabych niż dobrych.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
10 dni temu
Reply to  Krizanac

Mierzejewski – najlepsza „10” we wszystkich zespołach w których grał, czasami wręcz najlepsza „10” w danej lidze.
Polski ekspert z internetu – dawaj go na skrzydło, skrzydłowych ni mamy!
Polska Myśl Szkoleniowa lubi to.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
10 dni temu

Powodzenia. Japońskim Messim to mógłby być Kapitan Tsubasa.. Albo na odwrót 🙂

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle (@dzikie-bydle)
10 dni temu

JAK TA LIGA MA BYĆ DOBRA? Już polazł do..Japonii.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
10 dni temu
Reply to  Dzikie Bydle

Ta liga nie będzie nigdy dobra transferami – ona musi być dobra poprzez szkolenie – piłkarze szkoleni muszą przewyższać tych sprowadzanych – póki co jest odwrotnie, a i tak ci sprowadzeni to szrot 5 sortu. To pokazuje że nie jest źle ze szkoleniem w Polsce – jest kurwa dramatycznie.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
10 dni temu

„Skoro dostawał powołania jako piłkarz Piasta Gliwice, dlaczego miałby ich nie dostawać z lepszej ligi?”
Skoro nie chciało się trenerowi go oglądać w Piascie to dlaczego miałoby mu się chcieć oglądać w Japonii?
Jak dobry sportowo i finansowo to krok by nie był, Świerczok musi pogodzić się z tym, że koszulki reprezentacyjnej grając w Japonii raczej nie założy.
Po pierwsze dlatego, że już teraz jest napastnikiem numer 5 jeżeli wszyscy są zdrowi. Po drugie zgrupowania reprezentacyjne w dzisiejszych czasach są intensywne(kiedyś nie grano 3 meczów na raz), a napastnik z jetlagiem zawsze będzie średnim rozwiązaniem. Po trzecie restrykcje COVIDowe raczej totalnie przekreślą szanse na to żeby napastnik z Japonii(Korea i Japonia są w dupie ze szczepieniami i szybko z tej dupy nie wyjdą) wszędzie dojechał bez kwarantanny.
No trzeba się pogodzić, że Świerczok już w kadrze nie pogra i nie ma co pudrować rzeczywistości i twierdzić, że będzie inaczej.

Maciej
Maciej
10 dni temu

Dokładnie, ile by nie wypisać argumentów to po prostu dobrze płatna piłkarska emerytura. Facet poszedł do ligi
która nikogo w poważnym świecie nie interesuje. Zero ambicji ale to już kwestia osobista.

Ernest
Ernest
10 dni temu

Kołakowski zrobił przelew i od razu tekst tłumaczący jak dobry ruch został wykonany przez Świerczoka.

znachor
znachor
10 dni temu
Reply to  Ernest

Przecież Rokuszewski pisał, że jest to znakomity interes dla Wszystkich stron 🙂

Karol
Karol
10 dni temu
Reply to  znachor

Aż szkoda, że my nie jesteśmy jedną ze stron tego interesu, tylko musimy czytać ten artykuł…

matp
matp
10 dni temu

Hmmm, dziwna rzecz na której się ostatnio łapię. Zawsze uwielbiałem czytać i nadal lubię, ale jak widzę artykuł tej długości to pierwsze co sobie myślę to: nie można było nagrać podcastu, albo filmik na youtube? Jest to przykre. Tym bardziej przykre, że przecież trudniej napisać artykuł, zadbać o stylistykę, literówki, ortografię. Przeczytam, obiecuję, ale nie teraz, trochę wypiłem i wydaje mi się, że nie ogarnę.

fhdhasgsasfsgsaf
fhdhasgsasfsgsaf
10 dni temu
CM711
CM711
10 dni temu

Świerczok jest jebnięty, szybko będą mieli go dosyć i dostanie kopa w dupę

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
10 dni temu

Nie ma to jak emerytura w wieku 28 lat… tacy właśnie są Polacy w większości – zero ambicji…

Pablito
Pablito
10 dni temu

Ile za niego dali?

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
10 dni temu
Reply to  Pablito

3 wagony l&m, worek ziemniaków, 3 torby cebuli i 2 skrzynki wódki. Mówili że w promocji.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
10 dni temu

I dwie Japonki dla Waldka żeby nie był taki smutny.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
10 dni temu

J-league jest naprawde dobra. Duzo lepsza od eklapy (choc to nie sztuka). Potrafia tam grac w pilke i pilka.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
10 dni temu

Jak zawsze wylew nieudaczników zarzucających komuś brak ambicji. Ssijcie kostropate pałki udaczników dekle. 🙂

Wolfik
Wolfik
10 dni temu

Nowa tradycja w polskim futbolu – wykupic, by sprzedać. To już nie klub piłkarski a zwykły bazar.

theark
theark
10 dni temu
Reply to  Wolfik

Owszem, Ekstraklasa to bazar. Tutaj nikt nie gra w piłkę. Po pierwsze dlatego, że wszyscy skupiają się na „walce o punkty” zamiast na prezentowaniu atrakcyjnego stylu gry. Po drugie dlatego, że wyróżniający zawodnicy są sprzedawani przy każdej najbliższej okazji i liga jest wyjałowiona z zawodników kreatywnych i ofensywnych.

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu
10 dni temu
Reply to  theark

Na atrakcyjny styl potrzeba czasu, a stanąć w 9. przed własnym polem karnym, biegać za piłką, liczyć na kontrę lub stały fragment gry jest znacznie łatwiej. Mało było przypadków w naszej lidze, gdy atrakcyjnie grające drużyny dostawały bramkę od murarzy i kończyło się 0:1? Potem oczywiście zachwyty dziennikarzy, jak to murarze fantastycznie zagrali mecz taktycznie, więc co miał myśleć trener chcący grać piłką?

Zenek
Zenek
10 dni temu

Jakub Świerczok nie wygląda na miłośnika Mangi, Kabuki, No czy innych Hokkusaiów więc nie sądze, żeby jakiś miało sens mieszanie do tego transferu kultury,. Uznam go za kozaka, jeśli przez 3 lata będzie się umiał wypowiedzieć w 3 prostych zdaniach. Płace w Japonii są wysokie ale i wydatki nieliche, można spokojnie powiedzieć , że w Rosji netto byłoby znacznie wyżej. Piłkarsko emerytura, owszem na Azję liga całkiem dobra i bogata ale w Lidze Mistrzów japońska drużyna wygrała w ostatnich 10 latach tylko raz pokonując słynne FC Persepolis. Fajna wycieczka dla intelektualisty i tyle.

Widzialwie
Widzialwie
10 dni temu

Weszlo „ciekawy transfer”. Haha, juz dawno zatraciliscie obiektywizm…

Fundamentu
Fundamentu
10 dni temu
Reply to  Widzialwie

Sysio dostał przelew od kolegi kołka i zachwala. Człowiek jest tak chytry, że gówno by spod siebie zjadł! Skonczmy w koncu czytać ten ich szit!

Placzul
Placzul
10 dni temu

Artykuł sponsorowany

Pszemke
Pszemke
10 dni temu

Generalnie to jego sprawa. Poziom ligi japońskiej na pewno jest wyższy, niż ekstraklasy. Więc awans sportowy na pewno jest. Dodatkowo swoje zarobi. Czy będzie grał w reprezentacji? Jak zdrowa będzie nasza topowa trójka w postaci Lewego, Milika i Piątka to szansę będzie miał nikłe. Zapewne zdaje on sobie z tego sprawę i dlatego się nie napina. Aczkolwiek jeśli będzie notował dobre wyniki, a ktoś nam z naszej trójki wypadnie to nie zdziwiłbym się jakby powołanie dostał. Zresztą jeśli nie byłoby innych alternatyw, a Świerczok wykręcałby dobre liczby w lidze lepszej od Ekstraklasy to czemu nie.

Krizanac
Krizanac
10 dni temu

Nie, ta liga jest słaba. Kadra Japonii jest mega średnia, a liga oparta jest na zawodnikach krajowych . Na logikę nie może być mocna

Świnek Pep
Świnek Pep
10 dni temu

28-letni reprezentant Polski idzie do ligi azjatyckiej, a weszło nam wmawia, że to sukces. No jak transfer robi kolega Stanowskiego, to wszystko jest kurwa sukces.

Carol_Voy_Tiwa
Carol_Voy_Tiwa (@carol_voy_tiwa)
10 dni temu

Moim zdaniem zawodnicy grajacy w ligach egzotycznych powinnie pozegnac sie z kadra. Przyklad Frankowskiego w MLS. Druga sprawa to taka, ze liga japonska moze sobie byc najsilniejsza w Azji, liga Kongo najsilniejsza w Afryce, liga nowozelandzka najsilniejsza w Oceani itd… ale co z tego??? Zreszta czy nie pisaliscie kiedys o tym, ze japonscy zawodnicy za wszelka cene staraja sie przedrzec do lig europejskich (nawet bardzo slabych) i w razie potrzeby nawet samemu sobie oplacac zycie jesli klubow na nich nie stac? Mysle, ze Swierczok fajnie trafil pod wzgledem turystycznym, na pewno tez bedzie mial szanse zostac lokalna gwiazda… ale to tyle.

I don't get involved
I don't get involved (@idontgetinvolved)
10 dni temu

Na zdjęciu obok Świerczoka jest Doug Butabi z Nocy w Roxbury 😀

Bernadotte
Bernadotte
10 dni temu

Interes dobry Świeczoka, słaby Piasta i chujowy E-klapy.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
9 dni temu
Reply to  Bernadotte

a najlepszy pana menago

gdsagdsagsa
gdsagdsagsa
10 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1297!!! i skana maja na blogu ! maja kurs 1217 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021