post

Opublikowane 14.07.2021 15:20 przez

Jakub Białek

Andrzej Voigt mógłby sypać pieniędzmi na polską piłkę jak z rękawa. Legii daje 200 milionów euro, Lechii – 50 milionów euro. A do tego chce kupić warszawską oczyszczalnię ścieków Czajka za miliard euro. Mesjasz? Zbawca? Człowiek, którego powinno się całować po rękach? Nie! Polska piłka gardzi jego pomocą! Nie chce jej! Gość kreśli midasowe wizje, lecz nikt nie jest nimi zainteresowany!

Wystarczyłoby, by Legia i Lechia schyliły się po pomoc pana Voigta i jego wiarygodnych inwestorów. Jak to świadczy o tych klubach – mieć wywalone, gdy taka kasa leży na ulicy? Jak mają się rozwijać? Jak Legia chce wreszcie awansować do pucharów, jak Lechia ma wygrzebać się z kłopotów finansowych? Nic dziwnego, że biznesmen stracił cierpliwość i udzielił „Polsce Times” wywiadu, w którym oburza się na to, iż Legia i Lechia pogardzają jego pomocą.

Zachowajmy jednak chronologię.

Andrzej Voigt już raz pojawił się w polskiej piłce – w lutym 2012 został prezesem ŁKS-u. Mówiło się, że po spadku łódzkiego klubu zostanie jego właścicielem, a funkcja prezesa wzięła się z tego, że – jak wyjaśniał – „decyzji na paromilionowe kwoty nie podejmuje się w ciągu kilku dni”. Gdy przychodził, ŁKS wisiał już nad przepaścią. Niemal pewne było, że nie dostanie licencji na kolejny sezon. Voigt ratował sezon ściągnięciem Piotra Świerczewskiego (czyli na chaos), lecz nie wyszło – klub został zdegradowany, długi się powiększyły do tego stopnia, że później trzeba było zaczynać od zera. Sam Voigt uzyskał licencję na grę w I lidze, co odebrano jako sukces, ale już we wrześniu został odwołany przez radę nadzorczą.

W międzyczasie ludzie zaczęli powątpiewać w bogactwo, które rzekomo miał posiadać. Zwłaszcza, gdy przyplątali się do niego komornicy. O tym, jak karykaturalną postacią był, świadczą dwie historie. Pierwsza? Voigt wpadł na to, by przed derbami Łodzi zaśpiewała jego żona – niespełniona wokalistka. Planował też sprzedawać na stadionie jej płyty po promocyjnej cenie. Uznał, że to uatrakcyjni widowisko sportowe. Ktoś skutecznie mu jednak ten pomysł wyperswadował. Druga? ŁKS zabiegał o pozyskanie Patryka Małeckiego. Voigt wpadł do działu marketingu i nakazał, by jak najszybciej wyprodukować 2500 koszulek z nazwiskiem „Małecki”, które miały rozejść się jak świeże bułeczki. Skonsternowani pracownicy stwierdzili, że – mimo polecenia szefa – wstrzymają się z szyciem. Po dwóch godzinach Voigt zadzwonił z prośbą, by spróbować odkręcić ten temat.

We wspomnianym wywiadzie w „Polska Times” Voigt przedstawia spadek z ŁKS-em jako spisek polskiej piłki: – Wstrząsnął mną mecz z Zagłębiem Lubin, które również broniło się wtedy przed spadkiem. Na sędziego tego spotkania pan Zbigniew Przesmycki, szef sędziów PZPN, wyznaczył Marcina Borskiego, który wcześniej pracował w miedziowym koncernie, a w tamtym czasie zatrudniona w KGHM była jego żona. Mieliśmy 6 remisów z rzędu, tamto spotkanie także remisowaliśmy do 96 minuty… Wtedy arbiter dał przeciwnikom rzut karny. Po przypadkowym zderzeniu w szesnastce… 

Zacznijmy od tego, że mecz z Zagłębiem nie odbył się po sześciu remisach z rzędu, a po trzech remisach i trzech porażkach. Sędzia Borski – jeden z nielicznych, który przetrwał aferę korupcyjną bez zarzutów – tak skręcił ŁKS, że ten a) miał karnego w 82. minucie, b) grał w przewadze od 88. minuty, bo Borski na końcówkę spotkania wyrzucił z boiska Bartosza Rymaniaka. No naprawdę – jawne drukowanie! Między innymi z powodu takich wypowiedzi Voigt był nazywany w Łodzi bajkopisarzem. Po ŁKS-ie zniknął z piłki. W 2020 roku zadeklarował, że wystartuje w wyborach na prezydenta Polski, ale zebrał tylko pięć tysięcy podpisów (na sto tysięcy wymaganych).

No, chyba już czujecie klimat. Nie jest to postać, która pozostawiła po sobie wrażenie osoby poważnej i wiarygodnej.

A teraz chce wprowadzić POTĘŻNE PIENIĄDZE do Legii i Lechii.

Zacznijmy od tej pierwszej, jako że byłaby to inwestycja o spektakularnym rozmachu. Voigt deklaruje, że on i jego partnerzy przeznaczyliby na Legię 200 milionów euro. Mają konkretny plan. Pierwszą bańka poszłaby dla miasta za spłatę stadionu, druga – na infrastrukturę. A konkretnie…

  • halę widowiskowo-sportową na 15 tysięcy widzów,
  • zadaszenie kortów tenisowych,
  • bazę hotelową wokół hali.

Voigt mówi tak: – Złożyliśmy ofertę do magistratu i klubu, opiewającą w sumie na 200 milionów euro. Z przeznaczeniem połowy dla miasta jako zrefundowanie kosztów budowy stadionu, a drugiej – na opisane wyżej inwestycje w tę infrastrukturę. Zrefinansowanie kosztów budowy stadionu przy Łazienkowskiej z samorządowych, czyli publicznych pieniędzy obliczyliśmy tak, żeby była to kwota wystarczająca na odbudowę lekkoatletycznego stadionu na Skrze…

– Klub Legia Warszawa jest użytkownikiem czasowym stadionu, co 10 lat musi przedłużać kontrakt z miastem. I płaci z tego tytułu każdego roku milionowe kwoty właścicielowi za wynajem. Fundusz, który reprezentuję – duży angielski, z kapitałem amerykańskim i australijskim – chciałby przejąć stadion w dzierżawę na 30 lat. I jest skłonny zwolnić Legię z opłaty za użytkowanie, początkowo na przykład na 3-5 lat, co jasno wyartykułowaliśmy panu Mioduskiemu.

– Przygotowaliśmy zupełnie inną konstrukcję kapitałową. Taką, żeby Legia Warszawa nadal funkcjonowała pod kontrolą pana Mioduskiego i uwzględniającą miasto, jako właściciela obiektu. 

– Dodam, aby była pełna jasność, że zaproponowaliśmy zawiązanie spółki celowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu Legia stałaby się współwłaścicielem stadionu, a zatem gigantycznego majątku. I czerpałaby zyski z działalności komercyjnej obiektu, którego standard podnieślibyśmy o wspomniane 100 milionów euro. 

Ale niestety nie wyszło, bo (znów cytujemy):

– Właściciel Legii uważa najwyraźniej, że sam sobie poradzi z finansowaniem sportowej spółki.

– Już szósty miesiąc czekamy jednak na odpowiedź… Rozumiem, że właściciel Legii ma inne priorytety, skoro nie znalazł czasu na spotkanie z prezesem zarządzającym Funduszu – Davidem Grose.

– Kilkukrotnie rozmawiałem z panem Mioduskim, ale nie otrzymałem wiążącej odpowiedzi. Za każdym razem twierdził, że nie bardzo rozumie tę konstrukcję finansową.

Najbardziej uroczy jest w tym wszystkim ton, w jakim Voigt się wypowiada. On odczuwa do Mioduskiego autentyczny żal i postrzega go jako gościa, któremu przeszła koło nosa życiowa szansa. Voigt przedstawił zajebistą ofertę, w której Dariusz Mioduski wprawdzie straciłby większościowy pakiet akcji w Legii, ale jednocześnie klub wciąż funkcjonowałby pod jego kontrolą (???). Mioduski nie był zainteresowany (jego prawo), więc teraz Voigt ma pretensje. Czytając to mamy przed oczami Voigta, który stoi pod stadionem Legii próbując dobić się do gabinetu Mioduskiego z kilkoma walizkami forsy, a ochroniarz ciągle sprzedaje mu kopy w tyłek.

Kurczę, a nie przeszło mu przez głowę to, że Mioduski nie jest zainteresowany sprzedażą akcji? Kupił ten klub w legalny sposób, ma jakąś tam wizję, ma ogromny zapał, uznaje Legię za projekt życia – dlaczego teraz miałby ją oddawać, tylko dlatego, że chce tego Andrzej Voigt? A skoro urwał z nim kontakt, to albo uznał, że oferta go nie satysfakcjonuje, albo miał wątpliwości, co do wiarygodności wielkich inwestorów.

Albo jest niezbyt roztropnym facetem, co zdaje się sugerować Voigt, któremu Mioduski nie dał się przekonać nawet do wypożyczeń (darmowych!!!) piłkarzy Borussii, Bayernu i PSG.

Fragment: – Miałem inne argumenty. Nie ukrywam, iż nie rozumiem, że pan Dariusz nie był zainteresowany – darmowym – wypożyczeniem zawodników z Borussii Dortmund, Bayernu Monachium i PSG, młodzieżowych reprezentantów Niemiec i Francji, co zaoferowałem – jak zakładałem – na początek dobrej współpracy w formie bonusu. Tym 21-latkom trzeba byłoby zapłacić kontrakty, ale wcale niewygórowane, na pewno mieszczące się w budżecie płacowym Legii. Z gwarancją jakości, ponieważ tę grupę inwestorską, którą reprezentuję, interesuje gra Legii wyłącznie w Lidze Mistrzów. Regularna.

Skandal, szok i niedowierzanie. Gość chciał ściągać za friko piłkarzy z najlepszych klubów świata, którym trzeba byłoby tylko opłacić pensję. A oni nie chcieli. Czaicie? Legia nie chciała piłkarzy Bayernu! Czy Jerome Boateng, który pożegnał się z Monachium, mógł zagrać Warszawie? Czy Legia okazałaby się dobrym miejscem dla Jamala Musiali? Albo dla innego kolejnego spektakularnego talentu na miarę Marcela Zylli? Te pytania zostaną już bez odpowiedzi. Być może piłkarzy czołówki ligi niemieckiej graliby dziś w Ekstraklasie, gdyby Mioduski nie działał na szkodę swojego klubu.

Kolejną historią jest Lechia Gdańsk, która miałaby zyskać 50 milionów euro. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na transfery. – Akurat w rozmowach z Lechią Gdańsk reprezentowałem zupełnie inną grupę inwestorską. Równie poważną, na czele której stoi jeden z pięciu najważniejszych menedżerów piłkarskich działających na rynku niemiecko-austriackim – mówi Voigt. Ów menedżer, zdaniem Voigta, posiada kluby w NBA, NFL i jeden z największych klubów Premier League. „Ten z Manchesteru”.

Do kolekcji brakuje tylko Lechii.

– Po 4 dniach otrzymaliśmy odpowiedź, że obecny właściciel Lechii nie jest zainteresowany zbyciem aktywów. Zarząd gdańskiego klubu nie podał nawet kwoty, od jakiej skłonny byłby podjąć negocjacje… (…)

– Dlaczego i w Gdańsku napotkał pan na opór?

– Zdaje się, że właściciele polskich klubów piłkarskich lubią władzę. I wolą tę naszą mizerię, marny poziom sportowy i kilkunastokrotnie mniejsze budżety i wartość zespołów niż ma na przykład Villarreal, posiadający siedzibę w 51-tysięcznym mieście. My mamy piękne nowoczesne stadiony, i… zero pomysłu na ich wykorzystanie. Ba, nie ma nawet chęci na skonsumowanie poważnego kapitału, który sam się o to prosi…

Kapitał sam się o to prosi, a Lechia mówi nie. Pięćdziesiąt milionów leży na ziemi, a im się nie chce nawet schylać. No jak to możliwe?

Ale być może Lechia poszła po rozum do głowy, bo – jak słyszymy – w Gdańsku coraz przychylniej patrzą na tę ofertę i mogą skusić się na wielkie miliony.

Czy warto? Mamy wątpliwości. Użytkownik Twittera DbAbsur dotarł do artykułów, w których partnerzy Voigta (ci od Legii) nie wyglądają na szczególnie uczciwe osoby. Mieli…

  • budować w Tunezji nowy Dubaj (ale nie wyszło),
  • budować lotnisko w Wietnamie (ale nie wyszło),
  • dopuścili się w Mozambiku oszustwa na 130 tysięcy dolarów,
  • ich australijska grupa finansowania nieruchomości upadła, a później wyszło, że rzeczoznawca manipulował wycenami poszczególnych budowli.

No cóż, nie jest to przeszłość, która brzmi jak „inwestorzy Voigta stworzą krainę mlekiem i miodem płynącą”. Podobnie jak piłkarskie dokonania samego Voigta. Na koniec wywiadu „Polski Times” Voigt stwierdził, że ma też kupca na oczyszczalnie Czajka. Dawał miliard euro.

No i – jak to możliwe? – Warszawa nie była zainteresowana.

Co jest nie tak z tym gościem? Tym daje 50 milionów euro, tym 200, tym miliard. I nikt go nie chce. Polsko, opamiętaj się!

Fot. newspix.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
24.10.2021

LIVE: Cóż za dzień w futbolu – a zaczynamy od Zagłębie-Cracovia

El Clasico, Marsylia kontra PSG, Manchester United w starciu z Liverpoolem, derby Łodzi, Roma – Napoli i trzy mecze w Ekstraklasie. Ten dzień jest tak napakowany fajnie zapowiadającym się spotkaniami, że aż chce się siadać przed telewizor. Albo i przed telewizor, laptopa i tablet – żeby to wszystko jednocześnie wchłonąć. Lecimy z relacją na żywo!
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Kto ma obecnie lepszych piłkarzy na danej pozycji – Klopp czy Solskjaer?

Kto wie, czy gdyby nie spektakularny comeback w meczu z Atalantą, dzisiaj na ławce trenerskiej Manchesteru United nie debiutowałby nowy człowiek. Ole Gunnar Solskajer kolejny raz urwał się ze stryczka, ale jego zmartwienia nie kończą się na trudach z włoską ekipą. W następnych tygodniach zmierzy się jeszcze z Tottenhamem, Manchesterem City i Villarreal czy Chelsea. […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Weszło
22.10.2021

Czy po alkoholu widzę podwójnie? Kilka fragmentów książki „Nie widzę przeszkód!”

Marcin Ryszka i Jakub Białek odpowiadają w książce „Nie widzę przeszkód” na kilka poważnych pytań, ale nie brakuje także tych „szalenie istotnych”. Nasi kumple rozstrzygają na przykład, czy… niewidomy po alkoholu widzi podwójnie. Wrzucamy wam do przeczytania fragment książki, która opowiada o wszystkim, o co chcielibyście zapytać osobę niewidomą, gdybyście mieli taką okazję. Pozycja wyląduje […]
22.10.2021
Weszło Extra
22.10.2021

Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów?

Dla polskiego postronnego kibica – takiego jak ja – puchary są swego rodzaju świętem. Dla sympatyka Legii? W tym sezonie są jedynym, co trzyma go przy kibicowskim życiu (bo przecież nie liga). Dla fana Napoli? Smutnym obowiązkiem, który trzeba odbębnić. A w zasadzie najlepiej, jakby ich nie było. Po świetnym początku Napoli – osiem na […]
22.10.2021
Weszło Extra
21.10.2021

Weszło z Neapolu: kościół Diego Maradony

Czy futbol zna bardziej nadużywane stwierdzenie niż „piłka nożna jest tu (wpisz dowolne miasto) religią”? Prawdopodobnie nie. Dlatego mając pełną świadomość wagi tego słowa stwierdzam, że w Neapolu… Nie, to nie piłka nożna jest religią. To Diego Maradona. Ktoś znacznie większy niż wybitny piłkarz z zasługami. Ktoś równy Bogu. Obejrzałem kapliczki poświęcone Boskiemu Diego, widziałem […]
21.10.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Legia – Lech, czyli HITAZO!

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Liczba komentarzy: 47
Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozsądny
Rozsądny
3 miesięcy temu

I Wanna Lie 😉

Szlayer
Szlayer
3 miesięcy temu

Ty Wóght utop się w wannie.

REEEE
REEEE
3 miesięcy temu

Jeszcze hitem jest zarzucanie Mioduskiemu że ten nie rozumie jakiejś koncepcji grupy kapitałowej. Pan Derek może na piłce to i się nie zna, ale najpierw długie lata zarządzał i robił wielomilionowe fuzje i przejęcia w CMS a potem pracował u Kulczyka robiąc to samo, więc mam poważne watpliwości, że to on czegoś nie zrozumiał xD

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
3 miesięcy temu
Reply to  REEEE

jakie tam zarzadzal instrukcje od sluzb dostawal zwykly figurant golodupiec z motyka na ksiezyc

kib0le
kib0le
3 miesięcy temu

Oczywiście, każdy komu wyszło i ma pieniądze, to zwykły figurant, który dostawał instrukcje od służb XD Nie to co Pan Janusz z Podlasia, który nic w życiu nie osiągnął, ale oczywiście, tylko przez spisek służb, żydów i gejów.

No co ty
No co ty
3 miesięcy temu

Kolejny czarodziej jak ten „książę kambodżański”….

Lecę na piwo
Lecę na piwo
3 miesięcy temu

Myślałem że wałek z Wisłą to max.. A tu jeszcze lepsze ananasy.. Chyba nawet Turki takich przekrętów nie są w stanie wymyślić.. Albo cygany przy autostradzie ze złotymi piersciomkami i zegarkami

qdlaty81
qdlaty81
3 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

haha, chyba o U€FA nie słyszałeś

Lecę na piwo
Lecę na piwo
3 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

No i mamy kompet

Czerkas
Czerkas
3 miesięcy temu

3…2…1…

i Mandziara wchodzi w to!

Kikk
Kikk
3 miesięcy temu

O, kolejny zbawca z wirtualnymi pieniędzmi. Wszystkim daje, ale sam gołodupiec.

Ziomal Stary
Ziomal Stary
3 miesięcy temu
Reply to  Kikk

Dobroczynca, same nie ma bo innym wszystko rozdaje – logiczne… 🙂

JacekS
JacekS
3 miesięcy temu

Sprzedam tanio Uniwersytet Warszawski.

Szlayer
Szlayer
3 miesięcy temu
Reply to  JacekS

W pakiecie z Kolumną Zygmunta.

gadugadu
gadugadu
3 miesięcy temu
Reply to  Szlayer

I Dworcem Centralnym

Sowa
Sowa
3 miesięcy temu
Reply to  JacekS

I tramwaj „trzynastkie” na chodzie.

Jarek Mergner
Jarek Mergner
3 miesięcy temu

Beka, w końcu można się posmiać

ponton
ponton
3 miesięcy temu
Reply to  Jarek Mergner

Legancko tego

Jarek Mergner
Jarek Mergner
3 miesięcy temu
Reply to  ponton

Mój tata zna osobiście Jarka Mergnera, także ten.

beznapletkowiec
beznapletkowiec
3 miesięcy temu

Vanna Ly powrocil!

proponent
proponent
3 miesięcy temu

Rzucam pomysł na cykl artykułów: Midasy polskiej piłki – historia niedoszłych zbawców klubów albo całej ligi.

Rozsądny
Rozsądny
3 miesięcy temu
Reply to  proponent

Mieliby o czym pisać przez kilka lat, gdyby taki jeden porządny artykuł na tydzień zrobili. 😉

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
3 miesięcy temu
Reply to  proponent

Coś może dla  leszek.milewski ? Czytałbym jak dziki!

ambermozart
ambermozart
3 miesięcy temu

pfy. Vanna Ly dałby więcej gdyby istniał

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
3 miesięcy temu

Już po samej ich stronie Castlepines Investment(chyba naoglądali się Wilka z Wallstreet nazywając firmę). Ten David Grose podaje jako swoje biuro adres do wynajęcia w Monako. Kolejny typ pisze, że pracował w wielkich koncernach jak BBC, a na LinkedInie wychodzi, że wszędzie się po około roku zwalniał i pracował na stanowiskach typu „Asistant Producer”. Kolejny typ ma firmę która zajmuje się inwestowaniem w butiki i galerie handlowe(np. przerobił jakiś stadion na centrum handlowe w Anglii).
Jak następną azjatke się wpisze w googla to oprócz strony funduszu wyskakują informację, że osoba o tym imieniu i nazwisku jest jakąś specjalistką od psalmów w kościele luterańskim w Tokio. Potem jest jakiś brazylijski japończyk i gdy wpisze się jego nr kontaktowy w google to wyskakuje kilkanascie różnych funduszy inwestycyjnych typu Castlepine. A ostatni jest Prince Heinrich VIII Reuss of Köstritz który ma swoją stronę na wiki i ewidentnie próbuje dodać wiarygodności całemu przedsięwzięciu.Do tego jest sekcja newsów która zapowiada te nieudane inwestycje, a na jej szczycie jest uroczy news pod tytułem „co złego to nie my, to ktoś się pod nas podszywa”.

Qqq
Qqq
3 miesięcy temu

Brazylijskiego Japończyka to Ty szanuj! Nie widziałeś, jak Tsubasa Ozora się pod jego opieką rozwijał? 😉

Blazej P
Blazej P
3 miesięcy temu

Typowy cygan biznesu. W latach ’90 taka bajera była chętnie wysłuchiwana w niektórych klubach, dziś to budzi uśmiech politowania.

Max
Max
3 miesięcy temu

Panie Andrzeju, niech się Pan odezwie do Bogusia Kłysa z Podbeskidzia. Chłop jest tak naiwny, że na pewno nawinie mu Pan makaron na uszy.

Kuna
Kuna
3 miesięcy temu

Do wisły Kraków by idealnie pasował, oni na pewno by uwierzyli w jego miliony. Byłby kolejny ananas po Meresinskim i Ly Vanna.

Szlajer
Szlajer
3 miesięcy temu
Reply to  Kuna

Spóźnił się chłopina.

łukas
łukas
3 miesięcy temu

nowy lider platformy a nie on sie nazywa Tusk

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem
3 miesięcy temu

a Mioduski co wlozyl >Kupil klub za pieniadze klubu i stazowal u Kulczyka gdyby nie to ze jest figurantem sluzb nie bylby tam nawet dozorca

Bohdan Smoleń Forever
Bohdan Smoleń Forever
3 miesięcy temu

Czekam aż Sabri Bekdas odbuduje swoje imperium i na białym koniu wróci do polskiej piłki

Rozsądny
Rozsądny
3 miesięcy temu

A on nie ma zarzutów o łapownictwo? Gdzieś w Warszawie go cebeesie nie złapali?

Leny
Leny
3 miesięcy temu
Reply to  Rozsądny

no ma i co z tego?

furtl
furtl
3 miesięcy temu
Reply to  Rozsądny

Czy to nie on wrzucał niechcący torby z pieniędzmi do przejeżdżającego auta, w którym traf chciał że jechał burmistrz dzielnicy Włochy?

Kacper
Kacper
3 miesięcy temu

Mbappe chce do Realu ale podobno Pan Andrzej kazał mu czekać gdyby jednak Pan Mioduski poszedł po rozum do głowy…

Artysta Rowerzysta
Artysta Rowerzysta
3 miesięcy temu

Myliarda to mogie przytulić…

RRRR
RRRR
3 miesięcy temu

Gdyby ktoś z was się zastanawiał, o którym dziennikarzu wspomina twitterowicz, to chodzi o Adasia Godlewskiego.

Michał
Michał
3 miesięcy temu

Dobre

HannahDewees
HannahDewees
3 miesięcy temu

Google płaci za każdą osobę za każdą godzinę pracy online w domu. W tym miesiącu z łatwością otrzymałem 23 000 $, a co tydzień zarabiam od 5 000 do 8 000 $ w internecie. Każda osoba dołącza do tej pracy z łatwością, po prostu otwórz tę witrynę i postępuj zgodnie z instrukcjami …..

Odwiedź tutaj … …. https://Www.Jobcash1.com

Kondziuk
Kondziuk
3 miesięcy temu

To juz lepiej niech Sasin ratuje ta Lechie, on 70 baniek znajdzie w mig i nawet nikt go nie zapyta, na co kasa poszla 🙂

Szlajer
Szlajer
3 miesięcy temu
Reply to  Kondziuk

Te 70 baniek w kopertach oczywiście. Zostało mu przecież.

nick dick
nick dick
3 miesięcy temu

To ten któremu piłkarze jego klubu spuszczali wpierdol przed treningiem?

Swój
Swój
3 miesięcy temu

Co by nie mówić. Pan Mioduski to jednak poważny facet z gigantyczną wiedzą w zakresie finansów, funduszy itp. To, że różnie go oceniamy jako prezesa Legii nie znaczy, że jest … „debilem”. A Pan Voigt… to jedna półka z J.H. Andersenem.

nick dick
nick dick
3 miesięcy temu

Niech zrobi wielki come back do pejsow

Venus
Venus
3 miesięcy temu

Zapraszamy do ŁKS-u, potrzeba ludzi do szorowania piłek po treningach.

Weszło
24.10.2021

LIVE: Cóż za dzień w futbolu – a zaczynamy od Zagłębie-Cracovia

El Clasico, Marsylia kontra PSG, Manchester United w starciu z Liverpoolem, derby Łodzi, Roma – Napoli i trzy mecze w Ekstraklasie. Ten dzień jest tak napakowany fajnie zapowiadającym się spotkaniami, że aż chce się siadać przed telewizor. Albo i przed telewizor, laptopa i tablet – żeby to wszystko jednocześnie wchłonąć. Lecimy z relacją na żywo!
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Bogdan Zając wraca na ławkę trenerską

Bogdan Zając wraca na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok poprowadzi drugoligowy KKS Kalisz. Dla 48-letniego Zająca krótka kadencja w Białymstoku była pierwszą samodzielną przygodą trenerską na tak wysokim poziomie. Wcześniej znany był on raczej jako współpracownik Adama Nawałki – czy to w Górniku Zabrze, czy to w Lechu Poznań, czy to – rzecz jasna […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Kto ma obecnie lepszych piłkarzy na danej pozycji – Klopp czy Solskjaer?

Kto wie, czy gdyby nie spektakularny comeback w meczu z Atalantą, dzisiaj na ławce trenerskiej Manchesteru United nie debiutowałby nowy człowiek. Ole Gunnar Solskajer kolejny raz urwał się ze stryczka, ale jego zmartwienia nie kończą się na trudach z włoską ekipą. W następnych tygodniach zmierzy się jeszcze z Tottenhamem, Manchesterem City i Villarreal czy Chelsea. […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Niejasna przyszłość Michniewicza, Papszun wciąż w zasięgu

Legia Warszawa pogrąża się w kryzysie i pomału traci jakiekolwiek szanse na obronę tytułu mistrzowskiego. Zaufanie władz klubu do Czesława Michniewicza gaśnie. Jak wyjaśnia dziennikarz Kuba Majewski, wciąż nie jest wykluczone, że pracę przy Łazienkowskiej podejmie Marek Papszun. Nie byłoby to pierwsze podejście Dariusza Mioduskiego do zatrudnienia obecnego szkoleniowca Rakowa Częstochowa, ale obecnie szanse na […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Juventus ma na oku następcę Szczęsnego?

Jak donosi hiszpański portal fichajes.net, Kepa Arrizabalaga może wkrótce zmienić Chelsea na Juventus. W Turynie hiszpański golkiper miałby być konkurentem, a docelowo wręcz następcą Wojciecha Szczęsnego. Kepa trafił do Londynu w sierpniu 2018 roku za 80 milionów euro, co było światowym rekordem transferowym, jeżeli chodzi o bramkarzy. Początki Hiszpana w nowym klubie były jeszcze umiarkowanie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Efektowny rajd i piękny gol Świerczoka w Japonii [WIDEO]

Jakub Świerczok po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w japońskiej J1 League. Tym razem były napastnik Piasta Gliwice trafił do siatki w zremisowanym 2:2 meczu z Vissel Kobe, gdzie występują między innymi Thomas Vermaelen, Bojan Krkić oraz Andres Iniesta. Bramka Świerczoka naprawdę może się podobać. Spójrzcie:  To czwarte trafienie piłkarza Nagoya Grampus […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Mourinho wściekły po klęsce. Będą zmiany w Romie

Jose Mourinho stwierdził na konferencji, że tylko on ponosi odpowiedzialność za kompromitującą porażkę 1:6 z Bodo/Glimt w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA. W praktyce wygląda jednak na to, że Portugalczyk ma za ten mecz olbrzymie pretensje do swoich zawodników. Jak poinformował Nicolo Schira, portugalski szkoleniowiec Giallorossich ma zamiar już w trakcie zimowego okienka transferowego porządnie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście obliczy El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Laudrup: „Nie spodziewam się wybitnego Klasyku”

Jak to zwykle bywa przed El Clasico, głos regularnie zabierają byli piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony. Na łamach hiszpańskich mediów sytuację ocenił Michael Laudrup, który miał okazję występować po obu stronach barykady w kastylijsko-katalońskiej rywalizacji. – „Klasyk” to „Klasyk”. Jest szczególny, jedyny w swoim rodzaju i nieprzewidywalny – powiedział Laudrup na łamach „AS-a” (tłumaczenie: […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Koeman: „Nie wiem skąd w ludziach ten brak wiary”

Już tylko kilka godzin pozostało do El Clasico. O 16:15 FC Barcelona podejmie na własnym stadionie Real Madryt w spotkaniu, które może być kluczowe dla przyszłości Ronalda Koemana na ławce trenerskiej Blaugrany. Holenderski szkoleniowiec dziwi się jednak kibicom Barcy, którzy do „Klasyku” podchodzą z sercem pełnym obaw. – Nie wiem, skąd w ludziach ten brak […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021