Argentyna w finale Copa America

Autor:Paweł Paczul

07 lipca 2021, 08:37 • 1 min czytania 4 komentarze

Argentyna pokonała Kolumbię po rzutach karnych w półfinale Copa America i zmierzy się w finale z Brazylią.

Argentyńczyków na prowadzenie wyprowadził Martinez w siódmej minucie po asyście Messiego.

Nie udało się jej jednak pójść za ciosem i skorzystali z tego Kolumbijczycy, którzy w 61. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Diaza. Argentyńczycy mogli mieć jednak pretensje do sędziego, bo przecież za to musi być wapno:

No i cóż, doszło do rzutów karnych, a tam królował argentyński golkiper, Emiliano Martinez, który obronił trzy rzuty karne – nie dali rady Sanchez, Mina i Cardona. Niestrzelony karny przez De Paula nie miał więc znaczenia.

Finał 11 lipca o drugiej w nocy naszego czasu.

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.