Maksymilian Sitek na celowniku dwóch klubów Ekstraklasy

Szymon Janczyk

02 lipca 2021, 17:36 • 2 min czytania

Reklama
Maksymilian Sitek na celowniku dwóch klubów Ekstraklasy

Maksymilian Sitek mimo spadku z ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała prawdopodobnie zostanie w Ekstraklasie. Młodzieżowiec „Górali” według „Sportu” miał być na liście życzeń Górnika Zabrze, z kolei „Echo Dnia” informowało, że Sitka widziałby u siebie Radomiak Radom. Transferu do któregoś z tych klubów nie będzie, ale słyszymy, że skrzydłowym interesują się dwa inne kluby.

Reklama

Rok temu Podbeskidzie sprowadziło do siebie Sitka po udanym sezonie w Puszczy Niepołomice. 20-latek był tam wypożyczony z Legii Warszawa i zbierał niezłe jak na młodzieżowca liczby. „Górale” zapłacili za niego ok. 500 tys. zł, a Legia – zgodnie z tradycją takich transferów z ekipy mistrza Polski – zapewniła sobie prawo do odkupienia piłkarza. Warszawianie wciąż mają taką opcję, ale raczej z niej nie skorzystają. Na Maksa chętnie postawią za to inne kluby z Ekstraklasy.

LEGIJNY FUS, HARRY HOLE I KSYWKA „WĘDKA”. POZNAJCIE MAKSA SITKA!

Transfery. Maksymilian Sitek w Stali Mielec lub Warcie Poznań?

W przypadku Radomiaka zainteresowanie było, jednak jako że podstawowym młodzieżowcem w zespole Dariusza Banasika jest Mateusz Kochalski, a w Radomiu więcej niż jeden młody piłkarz w podstawowej jedenastce nie grywa, transfer Sitka jest na dziś mało realny. Znacznie większe szanse na grę młodzieżowiec mógłby mieć w Stali Mielec, która mocno interesuje się sprowadzeniem piłkarza na Podkarpacie, z którego zresztą Sitek pochodzi. Innym klubem, który wyraża zainteresowanie młodym zawodnikiem Podbeskidzia, jest Warta Poznań. Klub z Wielkopolski zakontraktował dziś Szymona Czyża, jednak nadal przydadzą mu się młodzieżowcy z bagażem doświadczeń, bo sprowadzeni wcześniej Jędrzej Grobelny i Wiktor Pleśnierowicz miewali problemy już w pierwszoligowej Miedzi.

Co ciekawe o zainteresowaniu tym piłkarzem ze strony Warty mówiło się już rok temu. A jak na taki ruch zapatruje się Podbeskidzie? Bielszczanie nie będą robić Maksowi problemów z odejściem. Najchętniej jednak przystaliby na propozycję wypożyczenia z opcją wykupu. Oczywiście licząc na zwrot poniesionych przed rokiem kosztów, a najlepiej – z nadwyżką. Przyszłość skrzydłowego powinna się rozstrzygnąć w najbliższym czasie.

Reklama

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
3
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank