Copa America: Argentyna pokonała Urugwaj

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

19 czerwca 2021, 08:52 • 2 min czytania 3 komentarze

Argentyna odniosła zwycięstwo w szlagierowym spotkaniu grupy A Copa America 2021. Bohaterem „Albicelestes” został strzelec bramki na wagę trzech punktów – Guido Rodriguez, który zastąpił kontuzjowanego Leonardo Paradesa. Choć obie reprezentacje wystąpiły w najsilniejszym składzie, to hitowe starcie turnieju rozgrywanego w Brazylii nie przyniosło wielu emocji.

Dość powiedzieć, że najciekawsze wydarzenia miały miejsce w pierwszym kwadransie. Argentyna od początku mocno naciskała na rywala i już w 13. minucie objęła prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, Leo Messi dośrodkował z lewej strony w pole karne, a strzałem głową Guido Rodriguez sfinalizował akcję. Natomiast Urugwaj nie był w stanie odpowiedzieć. Wydaje się to zaskakujące, że nie potrafił wykreować dogodnych szans i walił głową w mur, skoro na placu gry znajdował się Luis Suarez i Edinson Cavani. Co ciekawe – zawodnik Manchesteru United nie oddał nawet celnego strzału.

Argentyna w drugiej połowie była skupiona przede wszystkim na defensywie i nie popełniła błędu ze spotkania z Chile, kiedy po przerwie nie utrzymała prowadzenia i ostatecznie zremisowała 1:1. Odrobiła jednak zadanie domowe.”Albicelestes” odnieśli pierwszą  wygraną na tym turnieju. Spokojną zresztą, bo Urugwaj praktycznie nie istniał w ofensywie.

We wcześniejszym spotkaniu grupy A Chile pokonała 1:0 Boliwię. Na tę chwilę po dwóch kolejkach wraz z Argentyną jest liderem. Obie ekipy mają taki sam dorobek punktowy i bilans bramek: 4 „oczka”, 2:1.

Argentyna – Urugwaj 1:0 (1:0)