post

Opublikowane 13.06.2021 12:42 przez

Jakub Olkiewicz

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają pieniądze. Ale chyba jeszcze cięższa jest nauka milczenia. 

Są takie chwile, po prostu. Wczoraj właśnie była jedna z tych chwil. Nie da się po prostu nic odkrywczego i ważnego powiedzieć, można się pomodlić, albo pomilczeć.

Uważam to za mój niewiarygodny przywilej – wczoraj mogłem po prostu sobie pomilczeć. Ale nie wszyscy mają ten przywilej i trochę w ich obronie, chciałbym zwrócić uwagę na to, jak trudna jest to sztuka. Żyjemy w świecie stałego dopływu informacji, coraz szersza grupa ludzi cierpi na to, co można nazwać zbiorczo “FOMO”, czyli “fear of missing out”. Trawi ich lęk, że jeśli wyłączysz na moment Twittera, jeśli na chwilę znikniesz z Facebooka, ominie cię coś ważnego. Stracisz okazję, by coś skomentować, może fachowo, może dowcipnie, ale budując tym samym swoją pozycję, wśród znajomych, czytelników, widzów, kumpli.

Trudno w świecie, który zmienił się w jedno wielkie, ciągłe tornado informacji, przespacerować sobie spokojnie bokiem, w milczeniu i szacunku. Tornado porywa, wciąga, zachęca, wymusza. Dlatego zanim jeszcze ratownicy medyczni dobiegli do leżącego na murawie Christiana Eriksena, mieliśmy zestaw gotowych tematów, wokół których po prostu musimy porozmawiać. Nie dziwię się, zwłaszcza tym, którzy byli przed kamerami.

Sam w pierwszej chwili oburzałem się na realizatora i operatorów. Dlaczego to pokazują? Dlaczego wykonują zbliżenia? Dlaczego nie ma przebitek na pełne skupienia twarze kibiców, na stadion z oddali, na jakiekolwiek inne miejsce, inne niż to, gdzie duński piłkarz walczy o życie. Oburzałem się na tych, którzy wypowiadali się na wszystkie tematy. A bo przemęczenie. A bo może stres. A bo może profilaktyka. O ile lepsza byłaby cisza, o ile lepsze byłoby milczenie.

Natomiast pamiętajmy – to była sytuacja, która dotknęła nas wszystkich. Nie wiem, jak zachowałbym się jako operator kamery. Jako realizator. Jako prowadzący studio, jako człowiek, który przy tym wydarzeniu pracuje. Rozumiem, że kłębią się miliony myśli, że to jest potężny stres, który można spróbować zagadać. W dobrej wierze, z dobrymi intencjami – ot, żeby zapobiec, żeby następnym razem do czegoś takiego nie doszło.

Ale niestety, pewnie dojdzie. Są tragedie, których się uniknąć nie da, których ryzyka nie da się zminimalizować. I na których przyjęcie nie da się przygotować.

Jestem pierwszy do krytykowania UEFA czy innych federacji piłkarskich, pamiętam dość haniebną sytuację podczas ataku na autokar Borussii Dortmund, pamiętam naciski na piłkarzy Boca Juniors przed meczem z River Plate, gdy jednemu z piłkarzy wyjmowano szkło z oka, a reszcie nakazano szykować się normalnym trybem do meczu. Ale wczoraj… Sam nie wiem, czy mogli zachować się inaczej. Niektórzy wyliczają: dać piłkarzom wybór, albo gramy dzisiaj, albo jutro o 12.00, to tak naprawdę nie dać im wyboru. Tylko jak inaczej to właściwie rozegrać? Co zrobić? Jakie dać alternatywne wyjście, czy w ogóle takie istnieje? I to samo pytanie dotyczy zresztą Duńczyków, czy naprawdę woleli zagrać, czy może woleli zapaść się pod ziemię, zniknąć, obudzić się we własnych łóżkach. Ale świat tak nie działa, przecież dalej się kręci.

Z burzą w mediach społecznościowych mam ten sam problem. Oburzenie na komentarze, wyrażane seriami tweetów czy wpisów na ten temat, to przecież też zakłócanie tego najbardziej naturalnego stanu, jakim jest cisza. Czy chwila, w której na naszych oczach Christian Eriksen walczył o życie, jest dobra na wulgarne rozliczanie tej czy innej postaci, która napisała o trzy słowa za dużo? Czym się właściwie różni?

Mam wrażenie, że sporo osób nauczyła się wczoraj tej trudnej sztuki – milczenia. Nie musimy się pałętać od gównoburzy do gównoburzy, nie musimy przy każdym głośnym wydarzeniu rozliczać winnych, szukać rozwiązań, tworzyć nowych praw, wyjaśniać tych, którzy zachowali się niestosownie. Możemy czasem milczeć i jest to być może najlepsza możliwa droga.

Zwłaszcza, że zakończona w najbardziej przyjemny możliwy sposób – już zupełnie głośnym westchnieniem ulgi, gdy dotarły sygnały ze szpitala, że stan Christiana Eriksena jest stabilny.

To właśnie na to jedno zdanie, na “stan Christiana Eriksena jest stabilny” czekał cały świat. Nie na żadną z naszych teorii, komentarzy czy uwag.

Na resztę mistrzostw życzę zaś sobie i wam, by już nie milknąć, choćby na sekundę.

No i bonusowo, jak reszta piłkarskiego świata, zachęcam – sprawdźcie, zapamiętajcie i co najważniejsze – stosujcie, gdy to los was sprawdzi.

Fot.Newspix

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 13.06.2021 12:42 przez

Jakub Olkiewicz

Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu “Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

“Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
#WeszłoFuksem
30.06.2021

Taśma miesiąca, Euro 2020 reklamą Fuksiarza i ekspert piłkarsko-tenisowy

Euro 2020 jest fajne. A zarabianie na typowaniu Euro 2020 równie spoko. Więc jeśli można zarobić sobie w Fuksiarzu na tym, że z jednej strony emocjonujecie się turniejem, a z drugiej przytulacie przyjemną sumkę, to zapytajcie autorów kuponów z nowego “Weszło Fuksem”. Czyli naszego cyklu, gdzie pokazujemy wam najciekawsze zakłady poprzedniego tygodnia. Jakich fuksiarzy mamy […]
30.06.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Prasówka
26.07.2021

PRASA. “Gratulowali mi tego zdjęcia. Wolałbym go nie mieć, ale żebyś ty był zdrowy”

– Po meczu z Florą wiele osób gratulowało mi fotografii, którą ci zrobiłem. „Stary, to zdjęcie roku” – tak to mniej więcej wyglądało. Uchwyciłem twoją wielką radość po golu i rozpacz jednocześnie, kiedy źle wylądowałeś na prawej nodze. I wiesz, co Bartek? Wolałbym nigdy tego zdjęcia nie zrobić, a żebyś ty był zdrowy – mówi […]
26.07.2021
Brama dnia
26.07.2021

Straka na wiwat czy Elton technicznie? | BRAMA DNIA

We wczorajszej “Bramie dnia” wręcz miażdżący triumf Marcina Robaka. Jak będzie dzisiaj? Do głosowania zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. GABOR STRAKA VS METALURG (26.07.2012) “Brawo za próbę” – jeden ze standardowych tekstów komentatorów piłkarskich po kompletnie nieudanym i bezsensownym strzale z dalszej odległości. Na ogół oczywiście nie ma najmniejszych powodów do owacji, bo […]
26.07.2021
Brama dnia
25.07.2021

Akrobacja Robaka czy precyzja Hamalainena? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” zatriumfował Jan Vlasko. Dzisiaj w szranki stają natomiast Marcin Robak i Kasper Hamalainen. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. MARCIN ROBAK VS KARABACH (25.07.2013) Trzeba oddać Piastowi Gliwice, że nie poddał się bez walki w dwumeczu z Karabachem Agdam, klubem tak morderczym dla polskich klubów. Wprawdzie w […]
25.07.2021
Felietony i blogi
21.07.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Auty z nogi, stopowanie zegara, krótsze połówki, 5-minutowy wylot z boiska zamiast żółtej kartki. Lista tych zmian, które miałyby sprawić, że futbol znów staje się atrakcyjny dla młodych wprawia w delikatne zakłopotanie. Obejrzałem z ciekawości spory fragment meczu RB Lipsk U-19 z Jong AZ w ramach Future of Football Cup. Jak się okazuje – mecz […]
21.07.2021
Weszło
20.07.2021

Coraz trudniej o łodzianina! | Skład Olkiego w Ustaw Ligę

Nie jest łatwo trzymać się własnych reguł, zwłaszcza, gdy wokół czyhają różnej maści zagrożenia, ułatwienia i pokusy. Od zawsze w menedżerach polskiej ligi mam jednak jedną żelazną zasadę – przynajmniej jeden łodzianin, ełkaesiak. No i jak tu takiego wyszperać w obecnym sezonie Ekstraklasy? Linia pomocy ułożyła się sama – po tym, gdy musiałem umieścić w […]
20.07.2021
Felietony i blogi
14.07.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Pismo powoli odchodzi w zapomnienie – słychać nieprzerwanie od kilkunastu, a może i kilkudziesięciu lat. I faktycznie, to widać wokół nas – lepiej sprzedają się youtube’owe programy niż najwybitniejsze reportaże malowane słowem, lepiej monetyzują się instagramowe zdjęcia niż pogłębione pisemne opracowania, wreszcie prędzej znajdziemy siebie nawzajem w kinie niż pośród przykurzonych regałów w bibliotece. Ale […]
14.07.2021
Felietony i blogi
12.07.2021

Turniej, który dostaliśmy, bo na niego zasługiwaliśmy (29)

Za tę niepewność, czy jutro w ogóle nastanie. Czy jeszcze będą mecze, jeśli tak, to jakie, czy z kibicami. Ilu z nas do tego czasu zbankrutuje? Ile z naszych klubów ogłosi upadłość, jak wiele biznesów wokół futbolu będzie musiało splajtować? Czy dogramy w ogóle sezon 2019/20? Czy może trzeba będzie to wszystko zamknąć na cztery […]
12.07.2021
Felietony i blogi
11.07.2021

Jeszcze się z tego będziemy śmiali, oczywiście nie wszyscy (28)

Jeżeli chodzi o pandemiczny czarny humor, podobał mi się mem z samych początków, pewnie okolice marca czy kwietnia 2020 roku. Popularny format, twarz Arthura Schopenhauera, tradycyjnie zniechęcona i podpis: za rok będziemy się z tego wirusa śmiać. Oczywiście nie wszyscy. Wtedy jeszcze chyba nie do końca wiedzieliśmy, jak długo będzie trwało całe szaleństwo, jak wielkie […]
11.07.2021
Weszło
10.07.2021

Jedenaście turniejowych dobrych historii (27)

To był naprawdę fajny czas. Za nami miesiąc piłkarskiej fiesty, o jaką przed imprezą nawet byśmy nie śmieli prosić. Niemal każdego dnia mogliśmy oglądać mecze, na które czeka się latami, niemal w każdej fazie otrzymywaliśmy kapitalne historie zasługujące na książkowe reportaże. Gdyby nie rozczarowanie w wykonaniu reprezentacji Polski, moglibyśmy śmiało tatuować sobie herb imprezy, bo […]
10.07.2021
Liczba komentarzy: 35
Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andi
Andi
1 miesiąc temu

Kiedy przed Eriksenem otwierały się wrota do tamtego świata, ja otwierałem kolejne piwo. A, jeszcze w międzyczasie z tych emocji postawiłem klocka.
Paradoks życia.

Maciek k
Maciek k
1 miesiąc temu
Reply to  Andi

To że to zrobiłeś jest ok, natomiast jest bardzo podłe że zechciałeś się tym podzielić ze światem.

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu
Reply to  Andi

jak ty będziesz sie żeganał z tym światem też ktoś będzie otwierał piwo a ktoś inny robił kloca.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
1 miesiąc temu
Reply to  Andi

Tylko dlaczego w majty?

Tak
Tak
1 miesiąc temu
Reply to  zenek_ze_wsi

Przez kolejne piwo

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
1 miesiąc temu

Nie ulegam zbiorowej histerii, nie płakałem po papieżu i nie rozumiem płaczu mas ludzi nad zupełnie dla nich obcym człowiekiem, którego większość znała tylko z telewizji. Ale wczoraj z całego serca kibicowałem Eriksenowi, żeby wygrał najważniejszy mecz w swoim życiu, mecz ze śmiercią. Nie wiem, może też dlatego,że nie chciałem być bezpośrednim świadkiem śmierci człowieka. Dlatego też, że akurat Eriksen to bardzo dobry piłkarz jeden z liderów reprezentacji Danii. Nigdy nie słyszałem o skandalach z Jego udziałem, więc wydaje się też porządnym, sympatycznym człowiekiem, co potęgowało smutek, gdy się na to patrzyło. Widać też, że szok piłkarzy i kibiców nie był udawany, co pokazała sytuacja ze zmianą duńskiego kapitana. Po prostu dla większości ludzi, to szok być świadkiem tego jak ktoś umiera. Nawet jeśli uczestniczą w tym poprzez łącza telewizyjne.

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu

Dla niektórych to był szok, ale niestety niektórzy poszli po więcej popcornu. Przed chwilą spierałem się na fejsie z typem, który dziwił się, że wiele osób potępiło transmitowanie resuscytacji Eriksena. Był wręcz niezadowolony, że tak mało było widać. Ale wiecie? Najbardziej mnie rozjebała jego argumentacja.
Koleś uważa, że zawał u zawodnika to naturalna część widowiska i skoro ktoś płaci za bilet, czy za transmisję, to ma święte prawo wszystko widzieć. Zasłaniane widoku na Eriksena uznał za brak szacunku wobec widzów. Posunął się nawet do porównania do sportów walki, bo tak się płaci za oglądanie bólu i krwi, więc w piłce nożnej przecież powinno być tak samo.
Czyli widzisz… Coś, co dla Ciebie jest normalne, naturalne, logiczne, właściwe, to wcale nie musi takie być dla każdego. I dlatego właśnie ktoś powinien czuwać i za niektórych podejmować decyzje.

Stonoga
Stonoga
1 miesiąc temu
Reply to  Flałer

Pierdolisz, kazdy twój komentarz to gówno, ty cwelu

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu
Reply to  Stonoga

Chętnie dowiem się, w którym miejscu “pierdolę”.
Podzielisz się swoimi przemyśleniami?

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
1 miesiąc temu
Reply to  Flałer

Zjebów nie brakuje, co widac choćby bo tym, który Ci odpowiedział.

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu

Nie zgadzasz sie ze mną i wyzywasz od razu? Super dyskusja.

Mr Obvious
Mr Obvious
1 miesiąc temu
Reply to  Flałer

Przecież on napisał o gościu, który Tobie odpowiedział xD

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
1 miesiąc temu
Reply to  Mr Obvious

Lepiej wiem o kim napisałem, zjebie.

psychiatra zbyszka bonka
psychiatra zbyszka bonka
1 miesiąc temu

Jedno jest pewne, jak pokazal wczorajszy dzien i dzisiejsze tytuly artykulow medialnych – dla polactwa kazdy moment jest wysmienity do tego by sie klocic i zwyzywac od najgorszych, nawet a moze zwlaszcza taki moment w ktorym czlowiek rozumny pomysli ze jednak nie wypada sie klocic w takiej chwili. To jest przykre wlasnie – ze kiedy jest moment refleksji to polactwo zaczyna rzucac oskarzenia i wyzwiska.

Nawet te wyrazy “wspolczucia” dla Eriksena wsrod dziennikarskiej swoloczy to w 90% taki falsz i chcec ugrania sobie jakis punktow u widzow w stylu “dobrze powiedzial, polac mu” itd. Tam nie chodzilo o Eriksena, chodzilo o atencjuszowanie i o zrobienie sobie reklamy “wspolczujacego, wspanialomyslnego”. Polactwo wszystko robi pod publiczke i zeby “zbierac punkty” u gawiedzi. Mistrz takich akcji to krzysio stalinowski – oportunista, obludnik, koniunkturalista, szakal dziennikarski, chwytajacy sie najnizszych instynktow ludzkich by sobie budowac popularnosc.

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Sylwia Dekiel się skompromitowała, podobnie jak Szkolnikowski. Ale ten partyjniak to wiadomo nie od dziś, że ego odwrotnie proporcjonalne do marnego wzrostu.

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

Tyle minusów, szkoda, na Weszlo sami obroncy tvp i pusi.

Xyz
Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

Sylwia Dekiert nie zachowała się najlepiej (w sytuacji bardzo kryzysowej, całkiem niespodziewanej dla nikogo), ale całe szambo spłynęło na nią, ignorując choćby “mądrości” Kotleszki, gadającego jak pijany wujek na imieninach. Prowadząca zachowała się nie do końca jak dziennikarka, a po prostu… jak zdenerwowany człowiek. Studio musiało trwać – choćby po to, by ludzie nie odeszli z nudów do jedzenia kolacji, patrzenia na schnięcie farby czy czegokolwiek równie zajmującego – a skróty wcześniejszych meczów były chyba lepsze, niż klejenie na szybko jakichś dokumentów o Eriksenie lub włażenie (jak Super Express) w jego życie prywatne
A od Szkolnikowskiego to się odwal gościu. Wiele złego można powiedzieć na obecną władzę i TVP. Oceniając kanały, do których oceny czuję się kompetentny (wykształcenie/praca lub zainteresowania) TVP Info owszem, przebija się przez kolejne pokłady mułu. Tyle że TVP Sport (również za sprawą Szkolnikowskiego) i TVP Historia weszły na nowy, o wiele lepszy ramówkowo poziom

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu

Można milczeć, można się modlić, a można też snuć spekulacje przed milionami widzów, co się stanie jeśli Eriksen umrze.
Tak Panie redaktorze, zgadzam się, że nie powinno się wulgarnie i po chamsku tego komentować.
Nie Panie redaktorze, nie zgadzam się, że nie powinno się robić tego wcale. Jasne, że wtedy nie był na to czas i miejsce, natomiast teraz, na spokojnie, mam prawo ocenić to, jak poszczególne osoby, czy instytucje dały trudny egzamin. A jak któreś nie zdały, to mam prawo głośno o tym powiedzieć, a choćby po to, by wyciągnięte zostały z tego wnioski.
Ktoś popełnił błąd, to niech ten ktoś o tym wie i nie ma co tego bagatelizować.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza
1 miesiąc temu
Reply to  Flałer

Nie zaśmiecaj strony swoim laniem wody. Wypierdalaj na onet czy wp

Andi
Andi
1 miesiąc temu

Ty fan,
To jesteś dzban!
Zwal gniadego z szacunku do Eriksena!

Flałer
Flałer
1 miesiąc temu
Reply to  Andi

Morda szczochu

Stonoga
Stonoga
1 miesiąc temu

Jakby Eriksen zdechł, to by wtedy było ciekawie!

piotrzst
piotrzst
1 miesiąc temu
Reply to  Stonoga

Pozwól, że skomentuję to, co napisałeś najwłaściwszy możliwy sposób: …

gaweł poczuł
gaweł poczuł
1 miesiąc temu
Reply to  Stonoga

Takie kurwy jak ty powinno się zakopywać w nieoznakowanych grobach żeby ciebie nawet pies nie chciał oszczać

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
1 miesiąc temu

Tak jest… milczmy,zasłaniajmy, wstydźmy się prawdy, udawajmy, że czarne to nie czarne tylko prawie białe.
Takie jest życie, komuś nie pasowało oglądanie, miał wybór, wystarczyło wyłączyć telewizor, proste !
Ci którzy najwiecej krzyczą, nie potrafili wykonać takiej prostej czynności, wyłączyć własnego telewizora, a mają pretensje do całego świata…
Wszyscy przyzwyczaili się żyć w jakiejś bańce mydlanej, ja się cieszę, że to wszystko było pokazane na żywo, czas się obudzić i żyć życiem prawdziwym a nie udawanym.
wielu jest zgorszonych, ale są też tacy którzy może docenia życie swoje oraz innych, nastąpi u nich jakaś refleksja nad samym sobą.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu

jak twoją matkę, żonę, córkę ktoś znajdzie wiszącą na sznurze i zrobi z tego live na insta, zobaczymy, czy będziesz taki cwany…

Stefan1916
Stefan1916
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

co to za porównanie gamoniu…?! Po pierwsze to osoba publiczna, po drugie transmisja na żywo, po trzecie zupełnie przypadkowa sytuacja, ze stało się to na boisku, w trakcie meczu, a nie na treningu! Smierć człowieka jest tak samo naturalna jak narodziny, wiec nie rozumiem o co tu ten cały płacz. Ja zrobilem tak, jak napisał kolega powyżej, podczas gdy go znosili i widziałem, ze jest przytomny to przełączyłem kanał…

Psychiatra
Psychiatra
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

Udowodniłeś, że jesteś debilem, dziękujemy.

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Rozpierdala mnie krytyka realizatora, że to pokazywał, przy jednoczesnym braku autokrytyki, że wszędzie, także na Weszło, pisało się o tym, co tam się dzieje, o każdym szczególe. Że żona płakała, że Schmeicher i Kjaer ją obejmowali, pocieszali. Że koledzy z reprezentacji z ustawili mur, by odgrodzić innych od tego widoku. Że niektórzy płakali. Że niektórzy składali ręce i się modlili. Wypisz, wymaluj – relacja na żywo z tragedii, tylko tekstowa. Czym to się różni, jak nie tylko środkiem przekazu?

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Po pierwsze – środek przekazu jest ważny. Graficzny środek przekazu potrafi być o wiele bardziej wstrząsający niż suchy tekst, dlatego trzeba z nim być bardziej ostrożnym.

Po drugie – Weszło nie jest tak głównonurtowe jak transmisja telewizyjna. Każdy wie, że to portal trochę pikantniejszy niż inne piłkarkskie strony internetowe, nie stroniący od treści tabu, sensacyjnych czy wręcz tabloidowych. Ma być bez filtru, i było. Od transmisji z Euro oczekuje się czegoś innego, bardziej stonowanego.

Mi osobiście sposób prowadzenia transmisji w trakcie ratowania Eriksena nie przeszkadzał, ale rozumiem, skąd zarzut, bo stawianie Weszło i transmisji Euro tych samych standardów jest niedorzeczne.

Wypok
Wypok
1 miesiąc temu
Reply to  Damiano_L

Oczywiście, że graficzny jest bardziej wstrząsający, ale wciąż jest to relacja na żywo z tragedii. Wciąż służy to temu samemu i wywołuje ten sam efekt, tylko o różnej intensywności. Zresztą tekstowy środek przekazu również bywa skuteczny w wywoływaniu emocji (drama Wyborczej z Obajtkiem jest tutaj najlepszym przykładem).

Co do reszty twojego komentarza – absurdalna. Czyli Weszło (w tym wypadku Olkiewicz) ma prawo najpierw o tym pisać ze szczegółami relację na żywo z tragedii, a potem krytykować, że ktoś robił to samo, tylko innym środkiem przekazu? Z usprawiedliwieniem, że realizatora obowiązują inne standardy? Prawo Kalego w najczystszej postaci.

psychiatra zbyszka bonka
psychiatra zbyszka bonka
1 miesiąc temu

To glowny problem w Polsce – duzo mowienia i za malo dzialania – gdyby o polowe kazdy Polak mniej mowiel i o polowe wiecej dzialal – inaczej bysmy stali. Niiestety, tu kazdy musi miec “swoje zdanie” na kazdy temat – a zwlaszcza na taki o ktorym nie wiele wie.

angol
angol
1 miesiąc temu

Co do realizacji to sytuacja jest dużo prostsza niż się wydaje – wystarczy brać przykład z formuły 1 która miała niestety wiele okazji do dopracowania protokołu

herr Donald Merkel
herr Donald Merkel
1 miesiąc temu

Owacja na stojąco dla baranów bredzących o winie szczepionki. Facet nie był szczepiony. Ręce opadają nad ludzką głupotą i małostkowością.

de boer
de boer
1 miesiąc temu

Sekcja komentarzy pokazuje jak wielu mamy debili. Była okazja zastanowic sie po przeczytaniu tekstu, czy warto publikowac swój wysryw. Okazało się że dodatkowy chromosom wygrał i jednak klikneliscie “publikuj” (niektórzy nawet więcej niż raz). Brawo.

Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“FF” jednak przyzna Złotą Piłkę za rok 2020? Szansa dla Lewandowskiego

“France Football” nie przyznał Złotej Piłki za rok 2020, tłumacząc to zawirowaniami w niektórych rozgrywkach z powodu koronawirusa. W praktyce oznaczało to tylko tyle, że liga francuska nie dokończyła sezonu. Decyzja gazety była powszechnie krytykowana, ponieważ podjęto ją bardzo szybko, na początku całego zamieszania. Siłą rzeczy nie spodobała się ona również w Polsce, bo faworytem […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Niesamowite pudło w lidze argentyńskiej [WIDEO]

W meczu 2. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Argentinos Juniors pokonali skromnie Newells Old Boys, ale napastnik gospodarzy Nicolas Reniero i tak schodził z boiska niepocieszony. Wszystko przez swoje niesamowite pudło w doliczonym czasie gry. Nowy snajper Argentinos przejął piłkę, którą zbyt lekko wycofywał obrońca, minął bramkarza i musiał tylko spokojnie posłać futbolówkę do siatki. Kilka metrów, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Stępiński jedną nogą w Arisie Limassol

Mariusz Stępiński znajduje się już na ostatniej prostej, żeby zostać wypożyczonym z Hellasu Verona do Arisu Limassol – informują Meczyki.pl. Cypryjczycy zagwarantują sobie prawo pierwokupu polskiego napastnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lecce, dla którego strzelił 9 goli w Serie B. Aris Limassol to beniaminek cypryjskiej ekstraklasy, ale niedawno przejął go rosyjski oligarcha, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“Wyczyn” w lidze duńskiej: posłał piłkę poza stadion przy rzucie wolnym [WIDEO]

Nie tylko w polskiej lidze zdarzają się absolutnie kuriozalne sceny. W internecie viralem jest już nagranie rzutu wolnego w wykonaniu Emila Holma z duńskiego ekstraklasowca SonderjyskE. Facet dokonał tego, o czym często się żartuje przy okazji fatalnie wykonanych rzutów wolnych. On faktycznie uderzył z wolnego tak źle, że… posłał piłkę poza stadion. Ciekawe, gdzie wylądowała. […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Legia rezygnuje z Jurczenki

Ukraińskie media donosiły o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Władłenem Jurczenką, któremu skończył się kontrakt w Zorii Ługańsk. Jak jednak donosi Legia.net, temat jest już nieaktualny. 27-letni Ukrainiec na papierze wyglądał całkiem ciekawie. Ma na koncie 18 meczów i 3 gole dla Bayeru Leverkusen, a ostatnio dobrze radził sobie w ojczystej ekstraklasie w barwach Zorii. Mimo […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Cztery transfery Górnika Polkowice

Górnik Polkowice w poniedziałek pozyskał czterech nowych zawodników. Szeregi beniaminka I ligi zasilili Marcin Biernat, Maciej Pałaszewski, Dorian Krakowski i Kajetan Szmyt. Obrońca Biernat w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów dla Miedzi Legnica. To doświadczony pierwszoligowiec. Pomocnik Pałaszewski ma na koncie 36 spotkań w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Milik nie zagra w pierwszym meczu Ligue 1

Arkadiusz Milik jest wielkim pechowcem. Z powodu kontuzji łąkotki był zmuszony opuścić Euro 2020. Kiedy wróci na boisko? Jak informuje Wirtualna Polska, Arkadiusz Milik od półtora miesiąca nie brał udziału w żadnych treningach piłkarskich. Ćwiczył w specjalistyczny sposób, według specjalnej rozpiski, żeby przesadnie nie obciążać łąkotki i nie ryzykować ewentualnych dalszych powikłań. Rehabilitacja ponoć przebiega […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Hertha sprowadza konkurenta dla Piątka

Krzysztof Piątek leczy kontuzję. Według informacji niemieckiego dziennika Bild wróci do gry w połowie września, ale to wizja optymistyczna, bardziej realistyczny wydaje się październik. Czy od razu będzie w formie? Pewnie nie, będzie potrzebował czasu i zaufania. Tymczasem Hertha Berlin sprowadza mu konkurenta.  Hertha Berlin are set to sign Stevan Jovetic as free agent, as […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Crnomarković bliski odejścia z Lecha

Biły miesiące, tygodnie, dni, godziny, minut. Dorde Crnomarković jest coraz bliższy opuszczenia Lecha Poznań na dobre, wyjechania z Polski i szczerze powiedziawszy: nie będziemy za nim płakać.  🔜 Olimpija bo v Ljubljano pripeljala še enega svojega bivšega nogometaša. Po mojih informacijah je tik pred vrnitvijo Đorđe Crnomarković, ki v svojem prvem mandatu ni odigral niti […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Gula: – Wiśle nie brakuje pokory

Adrian Gula zaliczył wymarzony ekstraklasowy debiut w roli pierwszego trenera Wisły Kraków. Jego zespół bardzo pewnie pokonał 3:0 Zagłębie Lubin na ligową inaugurację. Słowacki trener jednak tonuje nastroje i nie popada w hurraoptymizm po pierwszym lepszym wyniku.  – Nie będziemy się cofać w czasie, porównywać, zestawiać. Zachęciliśmy zastanych zawodników do pracy, sprowadziliśmy do tego kilku […]
26.07.2021
Piłka nożna
26.07.2021

Ekstraklasa bramkarzy. Cóż to była za kolejka w wykonaniu golkiperów

Jedna z najbardziej niewdzięcznych pozycji na boisku, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowej ocenie. Na szczęście dla siebie, ekstraklasowi bramkarze nie mieli w miniony weekend podobnych dylematów. No, przynajmniej w większości. Do miana kozaka kolejki mogło aspirować kilku golkiperów, a najnowszy nabytek Rakowa – Vladan Kovacević – był bliski otrzymania od nas najwyższej możliwej […]
26.07.2021