Rafał Górak: Awans z „GieKSą” do Ekstraklasy? To byłoby coś niesamowitego

redakcja

Autor:redakcja

09 czerwca 2021, 13:53 • 2 min czytania

Reklama
Rafał Górak: Awans z „GieKSą” do Ekstraklasy? To byłoby coś niesamowitego

W najnowszym odcinku audycji „Na Zapleczu” jednym z gości Daniela Ciechańskiego i Szymona Janczyka był Rafał Górak, trener GKS-u Katowice. Ze szkoleniowcem porozmawialiśmy o awansie jego zespołu do 1. ligi. – W pierwszej lidze po raz ostatni pracowałem w 2013 roku. Oglądałem jej mecze, wiem, co się tam dzieje i jestem szczęśliwy, że będę mógł tego spróbować – zdradził trener Górak.

Reklama

Przed nami jeszcze ostatnia kolejka rozgrywek 2. ligi, jednak GKS Katowice jest już pewny awansu. Mimo chwil zwątpienia „GieKSa” nie musi się już obawiać barażów. – Powiedzenie Leszka Millera, że mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy, ma swoje znaczenie. Był trudny moment, mieliśmy wiele poważnych problemów, ale w końcówce sezonu drużyna wróciła na właściwe tory. Ważną dla mnie sprawą jest to, żeby drużyna miała z czego „depnąć”. COVID wytrącił nam największy atut, przygotowanie motoryczne. Po meczach w Kaliszu, Stargardzie, byłem zdruzgotany tym, jak biegamy. Bo wiedziałem, że potrafimy grać w piłkę. Trzeba było po prostu czekać i zaklinać czas, żeby cokolwiek poprawić – powiedział Rafał Górak.

W Katowicach rzecz jasna ambicje od razu rosną. Szkoleniowiec GKS-u uspokaja jednak te aspiracje. – Fajnie byłoby oglądać GKS Katowice w Ekstraklasie, ale to nie wynika samo z siebie. Trzeba działać, trzeba pracować. Każdy awans jest ogromnym sukcesem klubu i ludzi. Musimy przygotować zespół, który będzie godnie reprezentował miasto Katowice w sezonie ligowym. Nie mówmy, że jesteśmy faworytem, nie jesteśmy na to gotowi. Chcemy mieć zespół, który bardzo dobrze funkcjonuje w lidze. Dwa lata temu mówiliśmy o dwuletnim planie na 2. ligę, teraz jeśli podpiszę nowy kontrakt, będziemy musieli przygotować zespół do gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Jeżeli awansuję z GKS-em do Ekstraklasy, to będzie coś nieprawdopodobnego.

A kto zdaniem Rafała Góraka będzie trzecim beniaminkiem 1. ligi? – Graliśmy świetne mecze z Chojniczanką, kapitalne spotkania z Wigrami Suwałki. KKS Kalisz też był mocny. Pasjonująca będzie ta walka, dawno się tak nie interesowałem barażami i cieszę się, że tym razem będę to robił z boku. Naprawdę były to fajne rozgrywki, w naszym meczu ze Stalą Rzeszów było co oglądać. To bardzo dobry zespół, bez problemu powinni być w barażach. Widzę tam wielu zawodników, których widziałbym u siebie.

1. liga w Fuksiarz.pl

Miedź Legnica w barażach? Kurs 6,75 w Fuksiarz.pl!

Reklama

Rafał Górak, Dariusz Banasik i Jarosław Skrobacz w audycji Na Zapleczu:

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank