post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 09.06.2021 16:42 przez

Jakub Olkiewicz

Mam wrażenie, że jeśli coś mogło się nam przed mistrzostwami Europy spartolić, to nam się spartoliło. Problemy wylewają się oknami, rozwiązania nie tyle są bardzo trudne, co po prostu ich nie ma, wszystko dzieje się na wariackich papierach, a w próbie generalnej remisujemy z drugim garniturem reprezentacji Islandii. Nie mam absolutnie żadnych oczekiwań, a i tak jestem przekonany, że będę rozczarowany.

Nie widzę sensu w poszukiwaniach konkretnego winowajcy, bo gdy patrzę na ten zespół z pewnego dystansu, to mam wrażenie, że po prostu ułożenie planet było dla nas niefortunne i cały świat każdego dnia kręcił się wyłącznie po to, by podczas kolejnych obrotów pod naszymi nogami przybywało ciężkich kłód.

Czego nam najmocniej brakowało podczas wczorajszego meczu z Islandią? Już po lekturze składów ktoś mógłby powiedzieć: czasu. Mecz na tydzień przed Euro powinien być próbą generalną, na którą wybiega żelazna jedenastka w swoim doskonale wytrenowanym ustawieniu, ciśnie rywala i robi sobie atmosferkę pod inauguracyjne starcie. Tymczasem widać było, że Paulo Sousa nadal ma pewne wątpliwości na niektórych pozycjach, nadal waha się, czy ofensywny tercet złożyć z dwóch napastników i dziesiątki, czy jednak odwrotnie, za plecami Lewandowskiego umieścić dwóch ofensywnych pomocników. Można tutaj po raz kolejny zżymać się na Jerzego Brzęczka czy Zbigniewa Bońka, a może i samego Paulo Sousę, ale to nic nie da – po prostu, czasu nam zabrakło i tyle. Nie jesteśmy do końca pewni ani ustawienia, ani nazwisk.

Bo tu zresztą pojawia się drugi duży brak – brak zdrowia. Aż nieprzyjemne, gdy wspominam sobie, ile nadziei pokładaliśmy w kolejnych nazwiskach. Jacek Góralski u Brzęczka momentami zaczynał sobie radzić już jako ósemka dająca coś także z przodu, a nie jedynie szóstka skuteczna w destrukcji. Krystian Bielik był obietnicą odmłodzenia i stworzenia logicznej alternatywy na dwóch pozycjach, w środku obrony i środku pola. Krzysztof Piątek to nadal strzelba z instynktem, w dodatku w kadrze jest przecież groźniejszy niż w Bundeslidze. Najmocniej natomiast boli brak Arkadiusza Milika.

Ile ten chłop poświęcił, ile zaryzykował, żeby być w formie na Euro 2020. To miało wszelki potencjał, by stać się historią filmową – nieugięty w negocjacjach z Napoli, ostatecznie odnajduje swój port w Marsylii. Wpada do trochę poobijanej przez los i rywali drużyny, w trudnym momencie, z ogromnymi oczekiwaniami. Początkowo zdrowie nie dojeżdża, przytrafia się jakaś pucharowa kompromitacja, ale ostatecznie Marsylia ugrywa swój cel, jakim była Liga Europy, a w decydującym meczu Arkadiusz Milik strzela hat-tricka przy zwycięstwie 3:2. Ostatni gol naturalnie w doliczonym czasie gry, bo i kiedy mają padać bramki w hollywoodzkich produkcjach.

Ach, jak on by mógł hulać w tym systemie. Paulo Sousa jest trochę bardziej otwarty niż Brzęczek, więcej tłumaczy, a im więcej tłumaczył – tym bardziej wydawało się, że akurat w przodzie chodzi mu o zawodnika pokroju Milika. Że to właśnie Milik byłby tym skutecznym pomostem, tym gościem, który domyka asymetrię na całym boisku, gdzie lewe wahadło gra dużo niżej niż prawe.

Ale niestety, znowu życie kompletnie podeptało nasze wyobrażenia i jednocześnie plany Paulo Sousy.

To zresztą jest znamienne – pomysł Paulo Sousy na granie był niemalże skrojony pod takich piłkarzy jak Milik, ale też jak Reca czy Walukiewicz. Szczególnie utrata tego ostatniego boli. Sousa mówi wprost, że od stoperów wymaga tak naprawdę wchodzenia w rolę pierwszego rozgrywającego. Jeszcze pół roku temu, wydawało się, że mamy takich przynajmniej dwóch, bo przecież Walukiewicz doskonale sobie radził właśnie w takiej roli w Cagliari. Potem został schowany pod kamień przez trenera, do dziś nie wiadomo nawet, gdzie ten kamień leży. Trzech piłkarzy, którzy mogli najmocniej skorzystać na dopasowaniu systemu do ich potencjału i ich preferowanego grania, ostatecznie nie zagra w turnieju ani minuty. Już pomijam fakt, że niejako sam z turnieju wyautował się Grosicki, swoimi zimowymi decyzjami. Z mojej perspektywy uzasadnionymi życiowo, ale kosztownymi pod kątem reprezentacyjnej kariery.

Kurczę, jak usłyszałem, że Bednarek, Bereszyński i Klich nie grali, bo nie było sensu ryzykować ich zdrowiem, to zwizualizowały mi się wszystkie koszmary sprzed mundialu 2018. Milik nie jest może dla tej kadry tak niezbędny, jak Nawałce był niezbędny Glik. Ale poza tym mamy naprawdę dużo podobieństw. Też zabrakło czasu na przetestowanie wszystkich alternatyw, też okazało się, że nasza kołderka jest wyjątkowo krótka, też próby z nowym systemem zostały podjęte zbyt późno, też przebiegały w sposób daleki od optymalnego.

Swoją drogą – to też jednak zarzut do Sousy, moim zdaniem – po prostu jego błąd. Słynna już lista rezerwowych powinna zostać bardzo poważnie potraktowana już w momencie wypadnięcia Krzysztofa Piątka, gdy bardzo boleśnie przypomniano nam, jaki szalony był ten sezon. Z dzisiejszej perspektywy, gdy Hiszpania w panice dowołuje czterech zawodników z uwagi na koronawirusa we własnym zespole, a w meczu z Litwą gra młodzieżą… To było wysoce nieroztropne- kompletne odpuszczenie tych gości na liście rezerwowej, uznanie, że i tak już się w żaden sposób nie przydadzą. A przecież Szymański wydaje się w tym momencie idealny jako zastępstwo na pozycji “za Lewym, obok Zielińskiego”. Szczególnie, jeśli okaże się, że uraz Klicha jest poważniejszy, że Modera trzeba wykorzystywać w parze z Krychowiakiem, albo że Świerczok po prostu nie dojechał na tle oczekiwań, które sami wobec niego formułowaliśmy.

Co mogło pójść źle – poszło źle. Gdzie sami mogliśmy jeszcze sytuację pogorszyć, tam zazwyczaj ją pogarszaliśmy. I robił to również Paulo Sousa, z nieznanych mi przyczyn ostatnio wciągnięty przez internet trochę pod parasol nietykalności. Rozumiem – mało czasu. Urazy. Ograniczenia piłkarskie jego podopiecznych. Ale sam też dorzucał do tego piecyka, nawet jeśli dostrzegam i doceniam, że kadra wreszcie zaczyna grać trochę inaczej niż za późnego Nawałki i przez całą kadencję Brzęczka.

Gdy sobie pomyślę, że Sousa mógł mieć 3 lata zamiast 3 miesięcy, że mógł mieć w obronie trójkę Walukiewicz, Glik, Bednarek, a w odwodzie Piątkowskiego, Bielika, Dawidowicza i Helika, że mógł z przodu korzystać z Lewandowskiego, wokół którego mogli zostać obsadzeni Milik i Piątek, że nawet Grosicki mógłby jeszcze być wartościowy dla kadry, gdyby np. ostatnie pół roku spędził na jakimś wypożyczeniu w Ligue 1. No boli, jak to wszystko się posypało, zdrowotnie, ale i pod kątem formy poszczególnych piłkarzy. Przecież nawet taka totalna pierdółka dotycząca piłkarza szerokiego zaplecza. Jak mógłby dzisiaj wyglądać Linetty, gdyby nie zamienił Sampdorii na Torino? No wszystko się wywaliło, absolutnie wszystko. Aż cud, że Lewandowskiego udało się poskładać na czas, żeby jeszcze po drodze zdążył pobić rekord Mullera.

Efekt tego wszystkiego jest jednak dość pozytywny. Każdy punkt mnie ucieszy. Każdy gol mnie uraduje. Wszystko, co nie będzie kompromitacją, wywoła u mnie euforię. Dawajcie już, proszę, to Euro. W sumie może być przecież tylko lepiej.

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 09.06.2021 16:42 przez

Jakub Olkiewicz

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Mioduski uważa, że zna się na piłce, a nie zna się nawet na kalendarzu

Wszyscy o Euro, to ja oczywiście nie o Euro, ale o Dariuszu Mioduskim. Mioduski ma wielką umiejętność rozpieprzania Legii w okresie eliminacyjnym do europejskich pucharów i, z tego co widzę, nie zawaha się skorzystać z tej możliwości ponownie. Jeśli trener mistrza Polski nie może zorganizować gierki wewnętrznej, bo ma w zespole kilka osób plus młodzież […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Widz Euro jak Tony Montana w “Człowieku z blizną” (1)

My, starzy wyjadacze, którzy mają Podbeskidzie – Górnik Łęczna wyszyte na pagonach, wiedzą jak to jest naginać swój grafik pod mecze. A co mi tam, pozwólcie na patos: naginać swoje życie pod mecze. Zazwyczaj jest to proces już tak oswojony, że o nim zapomnieliśmy. Zapomnieliśmy, bo oswoiliśmy z nim tak siebie, jak i nasze otoczenie. […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Wytrzymać do pierwszej dobrej historii (1)

Też tego do końca nie czuję. Też nie wiem dokładnie jakie mecze będą w sobotę, też nie wymieniłbym pewnie wszystkich 24 reprezentacji, biorących udział w turnieju, o podzieleniu ich na grupy nie wspominając. Możemy się oszukiwać, ale to jest zupełnie inny turniej. To jest turniej po prostu gorszy. Przyczyn jest tysiąc i każdy kibic, który […]
11.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin tylko z EURO, Monika z Ciechanem w poranku

Piątek był tylko przedsmakiem, w sobotę mistrzostwa Europy startują na całego. Na antenie radia dziesięciogodzinny blok – przed i pomeczowych analiz, a także relacji na żywo z meczów grupy A i B. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Moniki Wądołowskiej i Daniela Ciechańskiego. Będą echa inauguracji, […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

STANOWISKO: Czemu nie czujemy atmosfery Euro?

Rozrzucenie imprezy po całym kontynencie, skuteczna terapia odwykowa podczas pandemii, atmosfera wokół reprezentacji Polski? Krzysztof Stanowski szuka przyczyn, dlaczego nie do końca czujemy atmosferę wielkiej imprezy przed Mistrzostwami Europy. Zapraszamy! 
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Jakub Białek w Rosji: pierwszy vlog!

Siemanko! Miło nam zaprosić na wstrząsające kulisy podróży Jakuba Białka do St. Petersburga. Zobaczycie w nich wielkiego radzieckiego kloca w Kaliningradzie, wręczenie kwiatów i szaloną pompkę motywacyjną od Weszłopolskich. To pierwszy odcinek vloga, którego Kuba będzie regularnie prowadził podczas Euro. Oczywiście jest też wersja pisana, w tym miejscu. Polecamy!
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Wytrzymać do pierwszej dobrej historii (1)

Też tego do końca nie czuję. Też nie wiem dokładnie jakie mecze będą w sobotę, też nie wymieniłbym pewnie wszystkich 24 reprezentacji, biorących udział w turnieju, o podzieleniu ich na grupy nie wspominając. Możemy się oszukiwać, ale to jest zupełnie inny turniej. To jest turniej po prostu gorszy. Przyczyn jest tysiąc i każdy kibic, który […]
11.06.2021
Felietony i blogi
09.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że jeśli coś mogło się nam przed mistrzostwami Europy spartolić, to nam się spartoliło. Problemy wylewają się oknami, rozwiązania nie tyle są bardzo trudne, co po prostu ich nie ma, wszystko dzieje się na wariackich papierach, a w próbie generalnej remisujemy z drugim garniturem reprezentacji Islandii. Nie mam absolutnie żadnych oczekiwań, a i […]
09.06.2021
Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tolep
tolep (@tolep)
3 dni temu

Czyli Grosicki nadal jeszcze spłaca hazardowe długi z odsetkami?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 dni temu
Reply to  tolep

Nie. Teraz juz co innego

fdhjgsangsgsaaggsgsaa
fdhjgsangsgsaaggsgsaa
2 dni temu
Reply to  tolep

https://polskieako.blogspot.com/ swietne typy kursy po 1000 siadaja u nich. Na jutro kupon juz maja

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
2 dni temu
Reply to  tolep

Teraz spłaca długi Hajty, bo ten go o to bardzo prosił.

Fidelisu
Fidelisu
3 dni temu

Zajefajny felieton. Lepiej obecnej sytuacji nie da się chyba zanalizować i podsumować. Nawet remis ze Słowacją nie będzie dramatem zważywszy na tą skalę problemów.

Iwo
Iwo
3 dni temu
Reply to  Fidelisu

eeee?
akurat ze Słowacją to możemy mieć milion kłopotów, ale z taką Słowacją musimy wygrać.
Reszta Euro to nie wiadomo, a kluczowe są eliminacje MS.

Fidelisu
Fidelisu
3 dni temu
Reply to  Iwo

Niby na jakiej podstawie tak uważasz? Bo mamy najlepszego piłkarza świata i paru solidnych? To trochę za mało na solidną, poukładaną Słowację. Musiałby stać się mały cud, żeby z tego chaosu nagle wyłonił się zgrany, groźny kolektyw, który rozpocznie swój marsz od zwycięstwa z tą przeciętna Słowacją. Oby tak się stało;)

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
3 dni temu
Reply to  Fidelisu

Ty widziałeś jakiś mecz tej solidnej, poukładanej Słowacji w ostatnich 12 miesiącach czy tak se piszesz co ślina na język przyniesie? Na nich się nie da patrzeć jeszcze bardziej niż na naszych, a to już wybitne osiągnięcie

Fidelisu
Fidelisu
2 dni temu

Nie widziałem, ale podam kilka wyników Słowacji z ostatniego półrocza.Zwycięstwa z Irlandia Północną, Szkocją i z Rosją oraz remis z Austrią(niemal sami uczestnicy Euro) chyba o czymś swiadczą. Polska zdołała w tym czasie pokonać tylko osłabioną szybka czerwona kartą Bośnię oraz marną Andorę. Także jeśli ktoś tu plecie bez namysłu, to nie jestem to ja:)

Minister finansów
Minister finansów
3 dni temu
Reply to  Iwo

Widziałeś w tym roku jakieś chociaż skróty z meczu Słowacji? Wiesz, w którym elemencie gry są najgroźniejsi? Poszukam po bukmacherach zakładu na to, że stracimy z nimi co najmniej jednego gola po stałym fragmencie gry.

Chata Kumba
Chata Kumba
1 dzień temu
Reply to  Fidelisu

W linku akcja bramkowa z meczu z Portugalią na ostatnich ME. Aż nie mogłem uwierzyć że takie akcje im wychodziły.
https://demotywatory.pl/5075930/Rok-2016-cwiercfinal-ME-mecz-z-Portugalia-i-polska

Marek
Marek
3 dni temu

Dokładnie takie same mam odczucia, a to wszystko wina upartego rudego. Wymyślił sobie, że weźmie trenera z Polski, bez sukcesów, a ten zrobi Bóg wie co z kadrą.

CM711
CM711
3 dni temu

Mordo, ale niezależnie od trenera i tak Euro kończymy trzema meczami, rozpoczęcia, o wszystko i o honor. Nie ma sensu bić konia jak szpilka na kadrze dla kolegi. JEdziemy i zaraz wracamy, a porządne mecze to zobaczymy u faworytów.

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
3 dni temu

Ja wjezdzam Słowacja x2 Hiszpania i Szwecja czyściochy i mam 8k za postawionego tysiaka.

Piotr
Piotr
3 dni temu

Też o tym myslalem, ale boje sie że ze Szwecją tym miernotom nagle bez presji coś wyjdzje fuksem i urwą pkty tradycyjnie w ostatnim meczu o honor.

tolep
tolep (@tolep)
3 dni temu
Reply to  Piotr

przy 3 miejscach wychodzących ostatni mecz nie może być o honor.

Piotr
Piotr
3 dni temu
Reply to  tolep

Polska jest w ostatniej grupie wiec jak najbardziej może być.

tolep
tolep (@tolep)
2 dni temu
Reply to  Piotr

Raczej nie widzę opcji by 3 punkty (czyi choćby wygrana w ostatnim meczu) nie dawały wyjścia z grupy.

Krzysztof
Krzysztof
3 dni temu

Milika nie ma co chwalić za to, że zmarnował jesień, walcząc z Napoli. Teraz mu los oddał za jego podejście do pieniążków. Co do reszty się zgodzę. Nie ma oczekiwań a i tak pewnie będzie zawód.

Foo
Foo
3 dni temu

Nie wiem dlaczego sympatyczny redaktor nie ma żadnych oczekiwań. Z grupy nie wyjść byłoby po prostu wstyd, Słowację wypada ograć nawet rezerwami.

Flałer
Flałer
3 dni temu
Reply to  Foo

Widziales ostatnie 5 spotkan? Chyba nie to chociaz sprawdz wyniki. O jakim wypada ograć ty pierdolisz…

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 dni temu
Reply to  Foo

Co się będziemy szczypać, od razu ograjmy ją Legią Warszawa.

AmberMozart
AmberMozart
3 dni temu

nie mamy drużyny. poprzednio cudem wszyscy trafili na szczyt formy i zrobiliśmy wynik ponad stan, co rozbudziło apetyty. Ale teraz? Połowa pod formą, druga połowa za cienka na duży turniej. No sory, ale Kownackim mamy Europę zdobywać? Jak on nawet na Lecha był za cienki. Liga narodów pokazała nam miejsce w szeregu i jak widac nie była to wina Brzęczka, tylko taki mamy poziom. Patrzymy na przynależnośc klubową, ale nie widzimy, ze obecnie to nic nadzwyczajnego. Wszyscy na naszym poziomie mają poupychanych grajków po średniakach czołowych lig. Zresztą i to w dużej części to robota agentów, bo w niczym piłkarze np. Lecha nie są lepsi niż piłkarze 7 drużyny ligi Bułgarskiej, ale mają lepszych agentów i reputację. Wiec to ich ściągają.

Niles
Niles
2 dni temu
Reply to  AmberMozart

“Zresztą i to w dużej części to robota agentów, bo w niczym piłkarze np. Lecha nie są lepsi niż piłkarze 7 drużyny ligi Bułgarskiej, ale mają lepszych agentów i reputację. Wiec to ich ściągają.”

To naucz się bułgarskiego i spierdalaj do Bułgarii, będziesz zajebistym agentem, Makaharova do Barcelony wciśniesz może i jeszcze coś ci skapnie z prowizji. Zresztą, do jakiej Bułgarii. Takiego geniusza brakuje przecież też w Luksemburgu czy Andorze, małe kraje, mało dobrych agentów i to dlatego do dobrych lig ściągają piłkarzy z jakiejś Polski, a nie z tych pokrzywdzonych krajów. Zajebista teoria kurwa 😀 Ach, gdyby nie ci agenci, to San Marino i Watykan też byłyby w stanie ograć Polskę z palcem w majtach.

“No sory, ale Kownackim mamy Europę zdobywać?”

Nie, kurwa. My nie mamy żadnej Europy zdobywać, a po prostu zaliczyć solidny turniej, fajną przygodę, czyli 1/8 lub w polotach 1/4. Nikt nie wymaga od nich medali, może oprócz niepoprawnych optymistów, którzy też w sumie mają do tego prawo. I mamy grać Glikiem, Bednarkiem, Szczęsnym, Klichem, Zielińskim, Moderem, Jóźwiakiem, Krychowiakiem czy Lewandowskim, a nie jakimś kurwa Kownackim. Przecież Kownacki to głęboki rezerwowy będzie, przy braku kontuzji Lewego, Świerczoka i Świderskiego nawet murawy nie powącha, a gdyby był jeszcze Piątek i Milik, to w ogóle… więc o czym ty pierdolisz w ogóle? Piszesz jakby Kownacki był jakąś gwiazdą i jedynym napastnikiem, który miałby pewny plac gry w każdym meczu, a on tam jest, bo kurwa po prostu jest, pachołek na gierki treningowe, więc faktycznie, właśnie to nim będziemy Europę zdobywać, bo przecież nie mamy nikogo za niego. Jesus, ja pierdolę….

“Patrzymy na przynależnośc klubową, ale nie widzimy, ze obecnie to nic nadzwyczajnego. Wszyscy na naszym poziomie mają poupychanych grajków po średniakach czołowych lig.”

Moim zdaniem posiadanie Lewandowskiego to jest coś nadzwyczajnego, bo takiego piłkarza (napastnika) nie ma akurat żadna reprezentacja na Euro. Oczywiście – sam Lewy, to dużo za mało. No ale Zieliński to nie jest gwiazda średniaka, tylko czołowej drużyny Serie A. Krychowiak to gwiazda czołowej drużyny dobrej rosyjskiej ligi. Klich, Bednarek czy Moder – ok, grają w średniakach, ale aktualnie najlepszej ligi świata, a to już bardzo dużo. Szczęsny, Fabiański – świetni fachowcy, kluby świetny i dobry. Widziałeś ty na oczy skład Słowacji czy Szwecji? Wiesz, że tutaj chuja można porównać, bo wypadają przy naszym składzie jak gówno? No, to nie pierdol. Tylko jedna rzecz. KOLEKTYW. U nas tego może zabraknąć, a Szwecja czy Słowacja mogą pokonać silniejszych na papierze dzięki zgraniu i jedności. Jeśli chodzi natomiast o składy, no to jednak mamy lepszy skład na papierze od kilku reprezentacji na tym Euro, więc możemy wymagać, by wyszli z grupy i powalczyli w 1/8.

AmberMozart
AmberMozart
2 dni temu
Reply to  Niles

pisże o tym, ze piłkarze z Bułgari nie są gorsi, a tu debil wyskakuje z piłkarzami Andory. Dyskusja na poziomie xp

Przecież Kownacki to głęboki rezerwowy będzie, przy braku kontuzji Lewego, Świerczoka i Świderskiego nawet murawy nie powącha, a gdyby był jeszcze Piątek i Milik, to w ogóle” – ale NIE MA Milika i Piątka. Mówimy o tym co jest, czy co mogłoby być? No to dawaj: a gdyby Boniek był 20 lat młodzy, a Lato 40 i gdybysmy zamiast z Hispzanią grali przeciko Malcie to by było zajebiście wiec w sumie to spoko jest i najlepiej. A gdyby tak jeszcze Hiszpanię, Francję, Niemcy i cała reszte wywalili to mamy medal! Więc kurwa jest zajebiście!

“Oczywiście – sam Lewy, to dużo za mało. No ale Zieliński to nie jest gwiazda średniaka, tylko czołowej drużyny Serie A. Krychowiak to gwiazda czołowej drużyny dobrej rosyjskiej ligi. Klich, Bednarek czy Moder – ok, grają w średniakach, ale aktualnie najlepszej ligi świata, a to już bardzo dużo. Szczęsny, Fabiański – świetni fachowcy, kluby świetny i dobry.” – no to masz tych 4/5. Lewy, Zieliński, Krychowiak dwaj bramkarze. Reszta, jak sam napisałeś, gra w średniakach. To gdzie tu nieprawda? A w średniakach grają, UWAGA, średni piłkarze. Mamy średnich piłkarzy, wiec gramy jak średniacy. Co, nieprawda moze? To jest zajebiste – próbujesz mi udowodnić, ze się myle pisząc o średniakach, po czym sam piszesz “graja w średnich klubach”. Zajebisty koleś. Zapomniałeś dodać, ze GDYBY byli lepsi to by grali lepiej, wiec w sumie zajebiście. by GDYBYŚMY wygrali to byśmy mieli lepszy wynik niz rpzegrywajac xp.

Olala
Olala
3 dni temu

Trzeba potraktować to euro jako poligon przed dalszymi eliminacjami do mistrzostw świata i tyle. To będą trzy mecze z solidnymi przeciwnikami którzy są w odróżnieniu od nas dobrze zestawieni w składach i w dobrej formie. Nie ma się co spinać medalu nie będzie.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 dni temu
Reply to  Olala

Dokladnie tak jak polskie kluby podchodza do europejskich pucharów. Traktuja je jak sparingi przed eklapą

Luas
Luas
3 dni temu

Ja od dłuższego czasu nie ekscytuje się tym Euro. Raz, że bez gospodarza nie ma klimatu. Dwa, bez pełnych stadionów to popierdółka a nie turniej. Trzy – będziemy grać nudno, czyli wygramy z tymi co mamy i w 1/8 (taka drabinka) od razu czeka jakaś potęga, z którą nie mamy szans. Nie stać nas na niespodzianki, a co najwyżej na rozczarowanie.

Niles
Niles
2 dni temu
Reply to  Luas

W przypadku wygrania swojej grupy Polska zmierzy się z zespołem z trzeciego miejsca z grupy A, B, C lub D. Jeżeli kadra Paulo Sousy zajmie drugie miejsce, jej rywalem będzie reprezentacja, która zajmie drugie miejsce w grupie D (Anglia, Chorwacja, Szkocja lub Czechy).

Jeżeli jednak Polacy zajmą trzecie miejsce w grupie i będą mieli odpowiedni dorobek punktowy, aby awansować do 1/8 finału, to ich rywalem będzie zwycięzca grupy B (Dania, Finlandia, Belgia lub Rosja) lub grupy C (Holandia, Ukraina, Austria lub Macedonia Północna).

Faktycznie, nie mamy szans. Jeśli, zaznaczam, JEŚLI, wyjdziemy z tej grupy, to będzie oznaczało, że nasi coś tam jednak potrafią, że takiej tragedii jak zapowiadali, że 3 mecze i do domu, nie ma. A turniej to jest turniej, faza pucharowa to jest jeden mecz, wszystko może się zdarzyć, nie takie rzeczy futbol widział. Jeśli nasi awansują z grupy, to myślę, że wszystko inne także mocno awansuje. Mam tutaj na myśli morale, pewność siebie, wiarę w swoje możliwości i poczucie, że nie ma się nic do stracenia, no bo co, swoje zrobili, wyszli z grupy? No tak. To do boju. Z całym szacunkiem, ale Anglia jest do ogrania. Ona na turniejach niemal zawsze zalicza wtopy, a już na Wembley, ok, byli lepsi, ale czy nas zmiażdżyli? Nie. Było blisko remisu. Chorwacja też już nie jest potęgą, jak w 2018, więc to nie tak, że nie mielibyśmy z nimi szans. Holandia i Belgia – ciężko, ale też nie zakładajmy, że akurat zajmiemy 3. miejsce i na nich trafimy. Bo to Euro może być dziwne i przeczuwam sporo niespodzianek, więc kto wie kto powygrywa te grupy.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 dni temu
Reply to  Niles

dobrze napisane. a jeśli Tuchel wygrał LM ze średnią wcześniej Chelsea, przejmując klub pół roku przed finałem, o dlaczego my nie możemy też pokusić się o niespodziankę? na tym polega piekno piłki… i nie wszystko się spierd**ło jak uważa autor, bo bramkarzy nadal mamy tak samo dobrych, a Lewandowski tez nadal gra. Zielinski też wydaje się, że może ta klapka mu się otworzyła, chociaż częściowo? dajmy im czas i szansę, Słowacja i Szwecja naprawdę są do ogrania, Hiszpania gorzej. ale to powinno dać 2 miejsce… może też się skonczyć na 3 meczach, ale kurde turniej dopiero się zaczyna, a Sousa może jednak nie jest taki głupi jak wielu tu po Islandii gada..

FałszywyProfil
FałszywyProfil
3 dni temu

Inni też mają swoje problemy, choćby z koronawirusem, To będą bardzo słabe mistrzostwa, bo jeszcze są drużyny, które weszły w repasażach, które nawet na poprzednie, też 24-osobowe Euro, nie miałyby szansy wejść

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 dni temu

Jeśli każdy wpierdol nie więcej niż dwiema bramkami uznasz za brak kompromitacji, to będziesz ogladal mistrzostwa z usmiechem euforii

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
2 dni temu

Wszystko przez upór Bońka.
Upierał się przy Brzęczku bo inni mówili inaczej, gdy wszyscy stracili nadzieję i pogodzili się z tym, że Brzeczek zostanie.
To Boniek zwolnił Brzęczka i na 5 minut przed Euro wybrał nowego trenera !
Jeszcze głupio pierdolił głupoty, że to bez znaczenia, i czas nie ma znaczenia ;))
Tutaj nie ma co płakać, mamy grupę 13-15 zawodników którzy mogą wznieść się na wyżyny i zrobić niespodziankę, wszyscy nas lekceważą, mało kto docenia.
Wziąć się w garść, każdy walczy za każdego, jest sporo młodzieży która ma co udowadniać światu, są doświadczeni zawodnicy, są tacy na których mistrzowską formę z klubów czekamy od dawna, mamy najlepszego napastnika świata… mimo śmiechów i żartów za Sousy jest walka do ostatniej sekundy… ile to już razy przegrywaliśmy mecz, aby w końcówce wyrównać ;)) tylko z Anglią się nie udało.
Szkoda tylko, że w kadrze jest kilku zawodników których w niej być nie powinno a w ich miejsce powinni być zdrowi i w formie.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 dni temu

Boniek to cwany rudy lis. i jakby tak przeanalizować, to cokolwiek zrobił – ma sensowne wytłumaczenie. powołanie Brzęczka, trwanie w uporze, zwolnienie Brzęczka, powołanie Sousy.. wszystko można jakoś logicznie wytłumaczyć i cokolwiek się juz teraz zdarzy – COKOLWIEK – to Boniek będzie wytłumaczony…. kuty na cztery łapy… szkoda, mimo wszystko, że postawił wyżej swoje prywatne wojenki ponad dobro polskiej piłki.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 dni temu

Boniek to cwany rudy lis. i jakby tak przeanalizować, to cokolwiek zrobił – ma sensowne wytłumaczenie. powołanie Brzęczka, trwanie w uporze, zwolnienie Brzęczka, powołanie Sousy.. wszystko można jakoś logicznie wytłumaczyć i cokolwiek się juz teraz zdarzy – COKOLWIEK – to Boniek będzie wytłumaczony…. kuty na cztery łapy… szkoda, mimo wszystko, że postawił wyżej swoje prywatne wojenki ponad dobro polskiej piłki.

Olaf
Olaf
2 dni temu

Wychodzi na to, że jesteśmy jedynym zespołem, któremu zabrakło czasu do przełożonego o rok Euro…

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
2 dni temu

Fajny artykuł, jak u tego autora, prawie zawsze.
Za to komentarze różne ale tak powinno być. Króluje pesymizm, myślę że u realnie
myślących kibiców. Są też opinie skrajnych naiwniaków myślących o wyjściu z grupy.
Mamy takich piłkarzy, jakich mamy. Gwiazdę światowego formatu i grono bardzo, ale to bardzo
przeciętnych piłkarzy. Po prostu gości bez jaj, nie tworzących kolektywu ale grających na alibi.
Każdy dobry wynik (czytaj ; remis ze Słowacją i Szwecją oraz małą porażkę z Hiszpanami) przyjmę z wielką radością. Pozdrawiam . Znajmy swoje miejsce w szyku.

panie.co.pan
panie.co.pan
2 dni temu

Też mam takie podejście. Żadnych oczekiwań, a może być ciekawie…

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021