post
Jakub Białek

Opublikowane 05.06.2021 11:29 przez

Jakub Białek

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. A teraz, po kilku nieudanych próbach, stworzą klasyczne małżeństwo z rozsądku. Tylko czy małżeństwa z rozsądku mają sens?

Ireneusz Mamrot – źle poprowadzona kariera

Ireneusz Mamrot miał wszystko, by awansować do roli trenera premium. Przyszedł do Jagiellonii jako fachowiec, który broni się długoletnią pracą na poziomie pierwszej ligi. W Chrobrym śmiano się nawet, że jest polskim Fergusonem. Jagiellonia miała być dla niego życiową szansą. I koniec końców – choć został pogoniony – wykorzystał ją. Przy negocjacjach z kolejnymi pracodawcami miał w swoich rękach sporo kart, którymi mógł dyktować warunki i na mało perspektywiczne oferty odpowiadać „nie, dzięki, poczekam na coś lepszego”.

Mógł liczyć na solidny klub z Ekstraklasy, z porównywalnymi ambicjami, co Jagiellonia? Oczywiście, że tak. Może jeszcze nie na Legię czy Lecha (choć dlaczego nie?), ale na takie Zagłębie, Śląsk, Lechię czy Pogoń? Prędzej czy później dostałby telefon od kogoś, komu zależy na czymś więcej niż przetrwanie w okolicach dziesiątego miejsca. Nie musiał degradować się do roli strażaka. Nie musiał być gościem, który bierze wszystko, co mu podsuną pod nos.

Mamy wrażenie, że Mamrotowi nie pomógł głód pracy. Zamiast czekać na telefon i przebierać w ofertach, przejął… nie chcemy powiedzieć, że pierwszą-lepszą drużynę, bo byłoby to bardzo krzywdzące dla Arki. Ta misja miała podstawy, ale tylko patrząc w szerokiej perspektywie. Szanse na utrzymanie klubu były bardzo małe, Mamrot przychodził raczej z myślą o przebudowie Arki pod rządami nowego właściciela i szybkim powrocie na salony. Przyjął projekt długofalowy, z którego śmietankę mógł spić najwcześniej za 1,5 roku. Sam zdegradował siebie do roli trenera pierwszoligowego.

W Arce nie wyszło. Mamrot nie potrafił dogadać się z Kołakowskim, Kołakowski nie potrafił dogadać się z Mamrotem. Zamiast awansu z miejsca bezpośredniego, przed Arką kreśliła się wizja walki o baraże. I wtedy, gdy już został pożegnany, znów nie zamierzał czekać. Znów przyjął pierwszą w miarę poważną ofertę, która się nadarzyła.

Znów z pierwszej ligi.

W ŁKS-ie Mamrot najbardziej popsuł swoje CV. Łódzki klub, zatrudniając trenera-pragmatyka, jasno dał do zrozumienia, że na chwilę zmienia swoją koncepcję. Nie zależy mu na hiszpańskiej grze i fajerwerkach, które za Stawowego, owszem, mogły się podobać, ale na dłuższą metę nie przyniosły oczekiwanych wyników, nawet mimo tego, że ŁKS wszedł w pierwszą ligę z buta. Mamrot miał być człowiekiem, który nie zabije tego ofensywnego sznytu, ale też mocniej postawi na defensywę. Zamiast grać na 4:3, wybierze spokojne 1:0. W Łodzi można było usłyszeć, że nawet nie pracują na treningach nad atakiem, a w kółko tłuką grę w obronie.

I znów – porażka na całej linii. ŁKS nie dość, że nie wyeliminował żenujących baboli pod swoją bramką (mecze z Miedzią i Arką…), to jeszcze zabił wszystko to, co mogło się w jego grze podobać. Wcześniej łodzianie grali pięknie, ale nieskutecznie. Wiosną grali brzydko i nieskutecznie.

Jagiellonia – stracone dwa lata

Największy zarzut do Mamrota jesienią 19/20? Gra w kratkę. Jagiellonia nie potrafiła złapać stabilizacji – raz wygrywała, raz przegrywała. Następca trenera z Trzebnicy błyskawicznie osiągnął stabilność. I głównie przegrywał.

Iwajło Petew miał na papierze CV, którym nie mógł się pochwalić żaden inny trener w Ekstraklasie. Budowanie potęgi Łudogorca, z którym zdobył mistrzostwo będąc beniaminkiem. Dinamo Zagrzeb. Omonia Nikozja. Reprezentacja Bułgarii. Trochę inny świat, do którego nasi rodzimi szkoleniowcy nie mają jeszcze dostępu.

Wiosną zawiódł, a potem odszedł z Jagiellonii, na czym Jaga musiała ucierpieć także finansowo. Petew chciał zrobić w składzie czystkę, a w klubie stwierdzono, że łatwiej wymienić jednego trenera, który w dodatku zawodzi, niż kilka filarów drużyny. Jagiellonia zwolnieniem Mamrota, delikatnie sprawy ujmując, nie uratowała sezonu. Pod Petewem zakończyła go na ósmym miejscu.

I do żadnej kadrowej rewolucji nie doszło. Jagiellonia uznała, że nie będzie bawić się w żadne sezony przejściowe i zaatakuje czołówkę 20/21 tym, co ma. Czyli całkiem solidnym składem, w którym nową iskrę miał wzniecić Bogdan Zając, dla którego Jaga była pierwszą szansą w roli trenera-sternika. Jak na dłoni widzimy tu miotanie się w wizji rekrutacji szkoleniowca – obcokrajowca z bogatym życiorysem zastąpił Polak-debiutant. I znów – to kolejny kompletny trenerski niewypał. Nie przesądzamy, że Zając powinien dać sobie spokój z trenerką, natomiast okresem w Jagiellonii w żaden sposób nie uwiarygodnił swojej postaci – od stylu gry, przez wybory personalne, po ludzką stronę tej pracy (niewytrzymywanie ciśnienia na konferencjach i ciągłe wojenki z dziennikarzami).

Małżeństwo z rozsądku

Ani Mamrot nie poprowadził dobrze swojej kariery, ani Jagiellonia nie znalazła trenera, który dałby jej choćby tyle, co schyłkowy Mamrot. Jagiellonia zwalniając go miała szereg zastrzeżeń. Dopiero kolejne miesiące pokazały, że jednak da się trafić z trenerem znacznie gorzej.

Mamrot może podziękować Petewowi i Zającowi, bo to głównie dzięki nim wraca do Ekstraklasy. Po sezonie – niezależnie od awansu bądź jego braku raczej nie zostałby dłużej w Łodzi – już nie byłby tak rozchwytywanym trenerem. A i sam szkoleniowiec kierował do Jagiellonii sporo zarzutów, choćby w naszym wywiadzie, gdy narzekał na to, że w klubie nie ma działu skautingu i analityka. Niedawno Jagiellonia zadbała o to, by taki dział utworzyć. I pewnie to też w jakiś sposób zachęciło trenera, który pierwszą pracę w Jagiellonii kończył z poczuciem, że nie jest to najbardziej profesjonalny klub świata. Mamrot przyznaje się do błędu – jednak chce pracować w klubie, który wcześniej nie stworzył mu odpowiednich fundamentów. Jaga przyznaje się do błędu – zatrudnia trenera, którego nie tak dawno temu oceniła negatywnie.

Mniej więcej dlatego sądzimy, że żadna ze stron nie wygrała rozstania i dopiero szersza perspektywa sprawiła, że Mamrot i Jaga stwierdziły: – A może razem nie było tak źle?

Pytanie tylko, czy to nie myślenie życzeniowe, że skoro kiedyś było całkiem nieźle, to teraz też nie będzie inaczej.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 05.06.2021 11:29 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
14.06.2021

Białek z St. Petersburga: Czy warto było przyjechać do Rosji?

Duże imprezy sportowe to dla kibiców zwykle długa wyprawa, podczas której zaliczają kilka spotkań. Ale to Euro jest specyficzne. Wielu po przyjeździe na dzisiejsze wydarzenie wróci zaraz do domu i resztę Euro obejrzy w telewizji. Należy więc postawić pytanie – czy było warto? Tak, bo Petersburg to naprawdę piękne miasto, które nie bez powodu nazywane […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło
05.06.2021

Mahir Emreli. Po kogo sięga Legia?

Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej. Ale z jakichś powodów azerskie kluby regularnie wyrzucają nasze z europejskich pucharów. By przykładów nie szukać daleko – Legia jesienią 2020 wyglądała przy Karabachu jak drużyna z zupełnie innej półki. Dlatego na transfer Mahira Emreliego, wicekróla strzelców ligi azerskiej, który zagrał wtedy przy […]
05.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rrr
rrr
13 dni temu

Bialostocka blazenada

janusz
janusz
13 dni temu
Reply to  rrr

Błazenada?
Cyrk i jednocześnie kompromitacja.
W Białymstoku chyba na głowę upadli, albo te zapowiadane upały już tam dotarły.
Pan Niemrawy (Mamrot) w Arce zupełnie sobie nie poradził mimo posiadania jesienią naprawdę dobrego składu.
W ŁKS-mimo posiadania jeszcze lepszego składu- skompromitował się.
I Liga, gdzie trzeba wykazać się i znajomością taktyki, ale i solidnie przygotować drużynę na “rąbankę” -totalnie zweryfikowała “umiejętności” pana Niemrawego.
gdy odchodził z Arki- to pisałem, ze kibice odetchnęli z ulga i , ze ŁKS pozna “kunszt” trenerski pana Niemrawego.
ma szczęście, ze tak jak w Arce tak i w ŁKS pozwolili Mu odejść za porozumieniem-bo powinien dostać kopniaka w tyłek.
Ale przecież pan Mamrot jest wspaniałym trenerem, prawda?
Bo przepracował całe 6 lat w Chrobrym Głogów i wszyscy się tym podniecali.
A to po prostu lebiega trenerska.
Już w rundzie jesiennej pan Niemrawy zostanie pogoniony z Białegostoku.
Wspomnicie moje słowa. Sprawdzą się tak samo, jak wówczas, gdy pisałem, że w Łodzi szybko poznają się na panu Niemrawym,.
I poznali.

hajsen
hajsen
13 dni temu
Reply to  janusz

Dlaczego obrazasz czlowieka nazywajac go niemrawy?Brakuje Ci innych kulturalnych slow?

kogoobchodziwies
kogoobchodziwies
13 dni temu
Reply to  hajsen

Niemrawy to jest chyba najłagodniejsze co można o tej miernocie powiedzieć. Z chęcią przeczytam wywiad jak fo już Jagiellonia wywali. Ciekawe jak będzie się tłumaczył

Janusz
Janusz
13 dni temu
Reply to  hajsen

Posłuchaj wypowiedzi Pana trenera. Zwlaszcza po meczu. Popatrz na wyniki drużyn, które trenował
I masz odpowiedź
Wyjątkowo Niemrawy trener

kogoobchodziwies
kogoobchodziwies
13 dni temu
Reply to  janusz

100% racji. Już pierwszego dnia nikt go nie chciał. W Arce mogli się pomylić, ale w Łodzi to chyba ich pomyliło.

Mario
Mario
1 dzień temu
Reply to  janusz

Widać że jesteś januszem napiszę więcej janusz i do tego wieśniak.
Znasz się na piłce jak świnia na gwiazdach .

Piter
Piter
13 dni temu

Interes stryjka – z siekierki na Irka

ZapierpapierdalającaKaruzela
ZapierpapierdalającaKaruzela
13 dni temu

Ciekawe ile kasy wyprowadzono na „program komputerowy”

ComplexEagle
ComplexEagle
13 dni temu

Najpóźniej w październiku małżeństwo zostanie zakończone . Skład Jagi nie jest wcale na tyle eksluzywny aby grać o coś więcej niż środek tabeli

znachor
znachor
13 dni temu

Porównanie Mamrota do Fergusona świadczy o braku wiedzy. Mamrot w Chrobrym kręcił się zazwyczaj środku stawki I-ej ligi. Nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego wyczynu.
Ferguson natomiast wziął takie Aberdeen FC i zrobił 3 mistrzostwa Szkocji, Puchar Zdobywców Pucharów oraz Superpuchar Europy.

rwetes
rwetes
13 dni temu
Reply to  znachor

Porównanie Mamrota do Fergusona nie dotyczylo wyników ale lat spedzonych w Chrobrym.

Będzie się działo.
Będzie się działo.
13 dni temu

Mamroty schodzą z półek jak świeże bułeczki, jest co świętować.

Miltiadis
Miltiadis
13 dni temu

Prosto z portalu randkowego

Bodek
Bodek
13 dni temu

Trener mem.

pep
pep
13 dni temu

Tyle tekstu o zwykłym, śmierdzącym tchórzu…

Guwnowgebie
Guwnowgebie
13 dni temu

Moze ktos mi wytlumaczy po jakiego huja Jaga bierze mamrotnego,ktory sie nawet w 2 lidze nie sprawdzil wyzucili go z hukiem z 2 klubow bo kompletnie nie lapie.

Mario
Mario
1 dzień temu
Reply to  Guwnowgebie

Ja ci odpowiem po kiego huja . A po tego żeby taki półgłówek miał zagadkę do końca swojego patologicznego gównianego życia.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021