post

Opublikowane 05.06.2021 11:29 przez

Jakub Białek

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. A teraz, po kilku nieudanych próbach, stworzą klasyczne małżeństwo z rozsądku. Tylko czy małżeństwa z rozsądku mają sens?

Ireneusz Mamrot – źle poprowadzona kariera

Ireneusz Mamrot miał wszystko, by awansować do roli trenera premium. Przyszedł do Jagiellonii jako fachowiec, który broni się długoletnią pracą na poziomie pierwszej ligi. W Chrobrym śmiano się nawet, że jest polskim Fergusonem. Jagiellonia miała być dla niego życiową szansą. I koniec końców – choć został pogoniony – wykorzystał ją. Przy negocjacjach z kolejnymi pracodawcami miał w swoich rękach sporo kart, którymi mógł dyktować warunki i na mało perspektywiczne oferty odpowiadać „nie, dzięki, poczekam na coś lepszego”.

Mógł liczyć na solidny klub z Ekstraklasy, z porównywalnymi ambicjami, co Jagiellonia? Oczywiście, że tak. Może jeszcze nie na Legię czy Lecha (choć dlaczego nie?), ale na takie Zagłębie, Śląsk, Lechię czy Pogoń? Prędzej czy później dostałby telefon od kogoś, komu zależy na czymś więcej niż przetrwanie w okolicach dziesiątego miejsca. Nie musiał degradować się do roli strażaka. Nie musiał być gościem, który bierze wszystko, co mu podsuną pod nos.

Mamy wrażenie, że Mamrotowi nie pomógł głód pracy. Zamiast czekać na telefon i przebierać w ofertach, przejął… nie chcemy powiedzieć, że pierwszą-lepszą drużynę, bo byłoby to bardzo krzywdzące dla Arki. Ta misja miała podstawy, ale tylko patrząc w szerokiej perspektywie. Szanse na utrzymanie klubu były bardzo małe, Mamrot przychodził raczej z myślą o przebudowie Arki pod rządami nowego właściciela i szybkim powrocie na salony. Przyjął projekt długofalowy, z którego śmietankę mógł spić najwcześniej za 1,5 roku. Sam zdegradował siebie do roli trenera pierwszoligowego.

W Arce nie wyszło. Mamrot nie potrafił dogadać się z Kołakowskim, Kołakowski nie potrafił dogadać się z Mamrotem. Zamiast awansu z miejsca bezpośredniego, przed Arką kreśliła się wizja walki o baraże. I wtedy, gdy już został pożegnany, znów nie zamierzał czekać. Znów przyjął pierwszą w miarę poważną ofertę, która się nadarzyła.

Znów z pierwszej ligi.

W ŁKS-ie Mamrot najbardziej popsuł swoje CV. Łódzki klub, zatrudniając trenera-pragmatyka, jasno dał do zrozumienia, że na chwilę zmienia swoją koncepcję. Nie zależy mu na hiszpańskiej grze i fajerwerkach, które za Stawowego, owszem, mogły się podobać, ale na dłuższą metę nie przyniosły oczekiwanych wyników, nawet mimo tego, że ŁKS wszedł w pierwszą ligę z buta. Mamrot miał być człowiekiem, który nie zabije tego ofensywnego sznytu, ale też mocniej postawi na defensywę. Zamiast grać na 4:3, wybierze spokojne 1:0. W Łodzi można było usłyszeć, że nawet nie pracują na treningach nad atakiem, a w kółko tłuką grę w obronie.

I znów – porażka na całej linii. ŁKS nie dość, że nie wyeliminował żenujących baboli pod swoją bramką (mecze z Miedzią i Arką…), to jeszcze zabił wszystko to, co mogło się w jego grze podobać. Wcześniej łodzianie grali pięknie, ale nieskutecznie. Wiosną grali brzydko i nieskutecznie.

Jagiellonia – stracone dwa lata

Największy zarzut do Mamrota jesienią 19/20? Gra w kratkę. Jagiellonia nie potrafiła złapać stabilizacji – raz wygrywała, raz przegrywała. Następca trenera z Trzebnicy błyskawicznie osiągnął stabilność. I głównie przegrywał.

Iwajło Petew miał na papierze CV, którym nie mógł się pochwalić żaden inny trener w Ekstraklasie. Budowanie potęgi Łudogorca, z którym zdobył mistrzostwo będąc beniaminkiem. Dinamo Zagrzeb. Omonia Nikozja. Reprezentacja Bułgarii. Trochę inny świat, do którego nasi rodzimi szkoleniowcy nie mają jeszcze dostępu.

Wiosną zawiódł, a potem odszedł z Jagiellonii, na czym Jaga musiała ucierpieć także finansowo. Petew chciał zrobić w składzie czystkę, a w klubie stwierdzono, że łatwiej wymienić jednego trenera, który w dodatku zawodzi, niż kilka filarów drużyny. Jagiellonia zwolnieniem Mamrota, delikatnie sprawy ujmując, nie uratowała sezonu. Pod Petewem zakończyła go na ósmym miejscu.

I do żadnej kadrowej rewolucji nie doszło. Jagiellonia uznała, że nie będzie bawić się w żadne sezony przejściowe i zaatakuje czołówkę 20/21 tym, co ma. Czyli całkiem solidnym składem, w którym nową iskrę miał wzniecić Bogdan Zając, dla którego Jaga była pierwszą szansą w roli trenera-sternika. Jak na dłoni widzimy tu miotanie się w wizji rekrutacji szkoleniowca – obcokrajowca z bogatym życiorysem zastąpił Polak-debiutant. I znów – to kolejny kompletny trenerski niewypał. Nie przesądzamy, że Zając powinien dać sobie spokój z trenerką, natomiast okresem w Jagiellonii w żaden sposób nie uwiarygodnił swojej postaci – od stylu gry, przez wybory personalne, po ludzką stronę tej pracy (niewytrzymywanie ciśnienia na konferencjach i ciągłe wojenki z dziennikarzami).

Małżeństwo z rozsądku

Ani Mamrot nie poprowadził dobrze swojej kariery, ani Jagiellonia nie znalazła trenera, który dałby jej choćby tyle, co schyłkowy Mamrot. Jagiellonia zwalniając go miała szereg zastrzeżeń. Dopiero kolejne miesiące pokazały, że jednak da się trafić z trenerem znacznie gorzej.

Mamrot może podziękować Petewowi i Zającowi, bo to głównie dzięki nim wraca do Ekstraklasy. Po sezonie – niezależnie od awansu bądź jego braku raczej nie zostałby dłużej w Łodzi – już nie byłby tak rozchwytywanym trenerem. A i sam szkoleniowiec kierował do Jagiellonii sporo zarzutów, choćby w naszym wywiadzie, gdy narzekał na to, że w klubie nie ma działu skautingu i analityka. Niedawno Jagiellonia zadbała o to, by taki dział utworzyć. I pewnie to też w jakiś sposób zachęciło trenera, który pierwszą pracę w Jagiellonii kończył z poczuciem, że nie jest to najbardziej profesjonalny klub świata. Mamrot przyznaje się do błędu – jednak chce pracować w klubie, który wcześniej nie stworzył mu odpowiednich fundamentów. Jaga przyznaje się do błędu – zatrudnia trenera, którego nie tak dawno temu oceniła negatywnie.

Mniej więcej dlatego sądzimy, że żadna ze stron nie wygrała rozstania i dopiero szersza perspektywa sprawiła, że Mamrot i Jaga stwierdziły: – A może razem nie było tak źle?

Pytanie tylko, czy to nie myślenie życzeniowe, że skoro kiedyś było całkiem nieźle, to teraz też nie będzie inaczej.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 05.06.2021 11:29 przez

Jakub Białek

Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu “Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

“Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
#WeszłoFuksem
30.06.2021

Taśma miesiąca, Euro 2020 reklamą Fuksiarza i ekspert piłkarsko-tenisowy

Euro 2020 jest fajne. A zarabianie na typowaniu Euro 2020 równie spoko. Więc jeśli można zarobić sobie w Fuksiarzu na tym, że z jednej strony emocjonujecie się turniejem, a z drugiej przytulacie przyjemną sumkę, to zapytajcie autorów kuponów z nowego “Weszło Fuksem”. Czyli naszego cyklu, gdzie pokazujemy wam najciekawsze zakłady poprzedniego tygodnia. Jakich fuksiarzy mamy […]
30.06.2021
Piłka nożna
26.07.2021

Ekstraklasa bramkarzy. Cóż to była za kolejka w wykonaniu golkiperów

Jedna z najbardziej niewdzięcznych pozycji na boisku, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowej ocenie. Na szczęście dla siebie, ekstraklasowi bramkarze nie mieli w miniony weekend podobnych dylematów. No, przynajmniej w większości. Do miana kozaka kolejki mogło aspirować kilku golkiperów, a najnowszy nabytek Rakowa – Vladan Kovacević – był bliski otrzymania od nas najwyższej możliwej […]
26.07.2021
Ekstraklasa
26.07.2021

Rocznik 1999 w Ekstraklasie. Większość może mieć problemy bez statusu młodzieżowca

Piłkarze z rocznika 1999 są drugą grupą ligowców, która miała uprzywilejowaną pozycję w Ekstraklasie jako młodzieżowcy, a teraz musi już sobie radzić w normalnej rywalizacji, bez żadnej podkładki. Nie brakuje takich, którzy mogą być w zasadzie pewni, że nie wypadną z obiegu w nowej rzeczywistości, ale dla dużej grupy najbliższe miesiące będą decydujące co do […]
26.07.2021
Weszło
26.07.2021

Pieśń pochwalna na cześć zmienników

Pierwsza kolejka nowego sezonu Ekstraklasy jeszcze nie dobiegła końca, a już mieliśmy okazje zaobserwować ciekawe tendencje. Jest nią choćby fajna średnia goli strzelanych z dystansu i to naprawdę pięknej urody. Drugą, jako swego rodzaju opozycja do pierwszej, są bramkarze robiące wybitne rzeczy między słupkami. No i tą ostatnią, którą zdecydowanie warto wziąć pod lupę, są […]
26.07.2021
Ekstraklasa
26.07.2021

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin, czyli największe zmiany vs prawie status quo

Wielkie zmiany, może nawet ocierające się o rewolucję vs symboliczne ruchy kadrowe, ale z nowym trenerem. Tak z perspektywy roszad zachodzących latem w obu drużynach wygląda para Wisła Kraków – Zagłębie Lubin, która kończy 1. kolejkę Ekstraklasy. Przy Reymonta zobaczymy mocno odmieniony zespół. Wisła przed sezonem zatrudniła nowego trenera (Adrian Gula), wzięła porządnego – tak […]
26.07.2021
Ekstraklasa
25.07.2021

Pogoń nie dała szans Górnikowi. Kozłowski z cudownym golem

Kolejka jeszcze się nie skończyła, ale jeśli w starciu Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin nie będzie większych dysproporcji między jedną a drugą ekipą, to miano najsłabszego zespołu inauguracyjnej serii meczów Ekstraklasy przypadnie Górnikowi Zabrze. Debiut Jana Urbana okazał się wyjątkowo mało okazały i wcale nie chodzi o to, że nawet na ławce zabrakło Lukasa Podolskiego, […]
25.07.2021
Weszło
25.07.2021

Znamy kandydata do meczu sezonu. Raków z Piastem dali kapitalne show!

To było fenomenalne widowisko. Takie, za które można pokochać Ekstraklasę. Były piękne bramki, zwroty akcji, dramaturgia. Piękne historie, jak chociażby ta Wiktora Długosza, który w kilka minut przebył drogę z piekła do nieba. Zresztą jak cały Raków, który po słabej pierwszej połowie potrafił się podnieść. Miał wybitnego bramkarza, miał świetnych zmienników. Nikt by nie narzekał, […]
25.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Weszło
25.07.2021

Śląsk włączył turbo, ale Warta wytrzymała tempo

Może nie jest to coś, co spędzało nam sen z powiek podczas przerwy między sezonami, ale bardzo ciekawi nas, czy Warta Poznań dalej będzie rewelacją ligi. Piotr Tworek w niemalże każdej aktywności medialnej wspomina, iż znajomi mówią mu, że drugi sezon dla beniaminka zawsze jest trudniejszy. Logika także nakazywałaby sądzić, że Warta wyrówna do średniej […]
25.07.2021
Weszło
23.07.2021

Cel Bruk-Betu? Uniknąć błędów sprzed lat

Przy pierwszym awansie do Ekstraklasy, Bruk-Bet mógł być kapitalną historią. Drużyna z małej wioski, ze stadionem położonym przy osławionym polu kukurydzy, stała się obiektem ciekawości dziennikarzy z całego świata. Ale szybko okazało się, że w tym projekcie, w którym drzemie niesamowity potencjał marketingowy, nie wszystko ma ręce i nogi. Jeśli Bruk-Bet myśli o sukcesie w […]
23.07.2021
Weszło
22.07.2021

I na nic ta dobra gra. Stracona szansa Pogoni

Pogoń zrobiła dziś odwrócony Raków. Częstochowianie zagrali słabo, zremisowali 0:0 i mają mimo wszystko całkiem niezłą pozycję wyjściową przed rewanżem. „Portowcy” z kolei wypadli całkiem nieźle, także zremisowali 0:0 i… ten wynik sprawia, że w Chorwacji czeka ich trudne wyzwanie. Tak czy inaczej – wyglądało to całkiem znośnie. Tylko co z tego, skoro Pogoń zrobiła […]
22.07.2021
Weszło
21.07.2021

“Świerczok ma dużą szansę stać się gwiazdą japońskiej ligi”

Krzysztof Kamiński spędził w Japonii pięć lat reprezentując barwy Jubilo Iwata, doskonale poznał specyfikę ligi i kraj. W rozmowie na antenie WeszłoFM zapytaliśmy go o Nagoyę Grampus, do której trafia Jakub Świerczok. Na co reprezentant Polski powinien się przygotować? Dlaczego nie powinien być zbyt otwartym dla kibiców? Czemu wiele się od niego oczekuje? Czy jego […]
21.07.2021
Weszło
20.07.2021

Nagoya Grampus. Gdzie trafia Jakub Świerczok?

Nagoya miała aspiracje, by zostać najlepszym klubem świata. Fundamenty pod nią kładł Arsene Wenger, bramki strzelał dla niej Gary Lineker. Dziś walczy o to, by przestać być postrzegana jako wieczny faworyt, któremu zawsze coś nie wychodzi. A jednocześnie jest kojarzona jako najbardziej techniczny zespół w Japonii. Sprawdziliśmy, gdzie trafia Jakub Świerczok. Jakub Świerczok w Nagoya Grampus. Dobry […]
20.07.2021
Weszło
19.07.2021

Piast wreszcie się nie osłabił. I oby tak zostało

Puchary przegrane rzutem na taśmę, w ostatniej kolejce. Trzecie miejsce dwa sezony temu. Złoty medal 18/19. Piast Gliwice stał się w ostatnich latach drużyną, z którą każdy musi się liczyć. Ale czy to ekipa, od której już przed sezonem należy wymagać, by dotrzymywała kroku walczącym o tytuł? A może to ciągle zespół, który, owszem, jest zdolny to […]
19.07.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rrr
rrr
1 miesiąc temu

Bialostocka blazenada

janusz
janusz
1 miesiąc temu
Reply to  rrr

Błazenada?
Cyrk i jednocześnie kompromitacja.
W Białymstoku chyba na głowę upadli, albo te zapowiadane upały już tam dotarły.
Pan Niemrawy (Mamrot) w Arce zupełnie sobie nie poradził mimo posiadania jesienią naprawdę dobrego składu.
W ŁKS-mimo posiadania jeszcze lepszego składu- skompromitował się.
I Liga, gdzie trzeba wykazać się i znajomością taktyki, ale i solidnie przygotować drużynę na “rąbankę” -totalnie zweryfikowała “umiejętności” pana Niemrawego.
gdy odchodził z Arki- to pisałem, ze kibice odetchnęli z ulga i , ze ŁKS pozna “kunszt” trenerski pana Niemrawego.
ma szczęście, ze tak jak w Arce tak i w ŁKS pozwolili Mu odejść za porozumieniem-bo powinien dostać kopniaka w tyłek.
Ale przecież pan Mamrot jest wspaniałym trenerem, prawda?
Bo przepracował całe 6 lat w Chrobrym Głogów i wszyscy się tym podniecali.
A to po prostu lebiega trenerska.
Już w rundzie jesiennej pan Niemrawy zostanie pogoniony z Białegostoku.
Wspomnicie moje słowa. Sprawdzą się tak samo, jak wówczas, gdy pisałem, że w Łodzi szybko poznają się na panu Niemrawym,.
I poznali.

hajsen
hajsen
1 miesiąc temu
Reply to  janusz

Dlaczego obrazasz czlowieka nazywajac go niemrawy?Brakuje Ci innych kulturalnych slow?

kogoobchodziwies
kogoobchodziwies
1 miesiąc temu
Reply to  hajsen

Niemrawy to jest chyba najłagodniejsze co można o tej miernocie powiedzieć. Z chęcią przeczytam wywiad jak fo już Jagiellonia wywali. Ciekawe jak będzie się tłumaczył

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  hajsen

Posłuchaj wypowiedzi Pana trenera. Zwlaszcza po meczu. Popatrz na wyniki drużyn, które trenował
I masz odpowiedź
Wyjątkowo Niemrawy trener

kogoobchodziwies
kogoobchodziwies
1 miesiąc temu
Reply to  janusz

100% racji. Już pierwszego dnia nikt go nie chciał. W Arce mogli się pomylić, ale w Łodzi to chyba ich pomyliło.

Mario
Mario
1 miesiąc temu
Reply to  janusz

Widać że jesteś januszem napiszę więcej janusz i do tego wieśniak.
Znasz się na piłce jak świnia na gwiazdach .

Piter
Piter
1 miesiąc temu

Interes stryjka – z siekierki na Irka

ZapierpapierdalającaKaruzela
ZapierpapierdalającaKaruzela
1 miesiąc temu

Ciekawe ile kasy wyprowadzono na „program komputerowy”

ComplexEagle
ComplexEagle
1 miesiąc temu

Najpóźniej w październiku małżeństwo zostanie zakończone . Skład Jagi nie jest wcale na tyle eksluzywny aby grać o coś więcej niż środek tabeli

znachor
znachor
1 miesiąc temu

Porównanie Mamrota do Fergusona świadczy o braku wiedzy. Mamrot w Chrobrym kręcił się zazwyczaj środku stawki I-ej ligi. Nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego wyczynu.
Ferguson natomiast wziął takie Aberdeen FC i zrobił 3 mistrzostwa Szkocji, Puchar Zdobywców Pucharów oraz Superpuchar Europy.

rwetes
rwetes
1 miesiąc temu
Reply to  znachor

Porównanie Mamrota do Fergusona nie dotyczylo wyników ale lat spedzonych w Chrobrym.

Będzie się działo.
Będzie się działo.
1 miesiąc temu

Mamroty schodzą z półek jak świeże bułeczki, jest co świętować.

Miltiadis
Miltiadis
1 miesiąc temu

Prosto z portalu randkowego

Bodek
Bodek
1 miesiąc temu

Trener mem.

pep
pep
1 miesiąc temu

Tyle tekstu o zwykłym, śmierdzącym tchórzu…

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu

Moze ktos mi wytlumaczy po jakiego huja Jaga bierze mamrotnego,ktory sie nawet w 2 lidze nie sprawdzil wyzucili go z hukiem z 2 klubow bo kompletnie nie lapie.

Mario
Mario
1 miesiąc temu
Reply to  Guwnowgebie

Ja ci odpowiem po kiego huja . A po tego żeby taki półgłówek miał zagadkę do końca swojego patologicznego gównianego życia.

Suche Info
27.07.2021

“FF” jednak przyzna Złotą Piłkę za rok 2020? Szansa dla Lewandowskiego

“France Football” nie przyznał Złotej Piłki za rok 2020, tłumacząc to zawirowaniami w niektórych rozgrywkach z powodu koronawirusa. W praktyce oznaczało to tylko tyle, że liga francuska nie dokończyła sezonu. Decyzja gazety była powszechnie krytykowana, ponieważ podjęto ją bardzo szybko, na początku całego zamieszania. Siłą rzeczy nie spodobała się ona również w Polsce, bo faworytem […]
27.07.2021
Kozacy i badziewiacy
27.07.2021

Nowi w lidze? Prędzej kozacy niż badziewiacy

W trakcie pierwszej kolejki Ekstraklasy siłą rzeczy większą uwagę przykładaliśmy do nowych graczy, wyłapując potencjalnych kozaków i oczywiście badziewiaków. Pierwsze wrażenie nie jest najgorsze – dłuższa kolejka ustawiła się do pierwszej drużyny. Nie tak długa, że jej koniec można stracić z pola widzenia, wystarczą ręce, by wszystkich policzyć na palcach, ale jednak.  Ostatecznie do premierowego […]
27.07.2021
Brama dnia
27.07.2021

Drybling Onomaha czy przewrotka Moreno? | BRAMA DNIA

Wczoraj w “Bramie dnia” bezproblemowo zatriumfował Elton. Dzisiaj mamy dla was natomiast kolejne spektakularne propozycje, choć tym razem akurat niezwiązane z polskim podwórkiem. Skoczymy do Wielkiej Brytanii i do Chin. W podróż zapraszamy was wraz z Gatigo. JOSHUA ONOMAH VS CARDIFF (27.07.2020) Play-offy na zapleczu angielskiej ekstraklasy na ogół przynoszą sporo emocji i generują masę […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Niesamowite pudło w lidze argentyńskiej [WIDEO]

W meczu 2. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Argentinos Juniors pokonali skromnie Newells Old Boys, ale napastnik gospodarzy Nicolas Reniero i tak schodził z boiska niepocieszony. Wszystko przez swoje niesamowite pudło w doliczonym czasie gry. Nowy snajper Argentinos przejął piłkę, którą zbyt lekko wycofywał obrońca, minął bramkarza i musiał tylko spokojnie posłać futbolówkę do siatki. Kilka metrów, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Stępiński jedną nogą w Arisie Limassol

Mariusz Stępiński znajduje się już na ostatniej prostej, żeby zostać wypożyczonym z Hellasu Verona do Arisu Limassol – informują Meczyki.pl. Cypryjczycy zagwarantują sobie prawo pierwokupu polskiego napastnika, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lecce, dla którego strzelił 9 goli w Serie B. Aris Limassol to beniaminek cypryjskiej ekstraklasy, ale niedawno przejął go rosyjski oligarcha, […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Kwiaty i koszulki piłkarskie

2002 rok. Hampden Park. Półfinał Scottish Challenge Cup. James Allan podciąga spodenki pod sam pępek. Lewoskrzydłowy szkockiego Queen’s Park właśnie strzelił gola Brechin City. Nic to jednak nie dało i popularne Pająki odpadły z rozgrywek. 2009 rok. Hampden Park. Koncert U2 i Glasvegas. James Allan wychodzi na scenę na godzinę przed Bono. Zdejmuje czarne okulary, […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

“Wyczyn” w lidze duńskiej: posłał piłkę poza stadion przy rzucie wolnym [WIDEO]

Nie tylko w polskiej lidze zdarzają się absolutnie kuriozalne sceny. W internecie viralem jest już nagranie rzutu wolnego w wykonaniu Emila Holma z duńskiego ekstraklasowca SonderjyskE. Facet dokonał tego, o czym często się żartuje przy okazji fatalnie wykonanych rzutów wolnych. On faktycznie uderzył z wolnego tak źle, że… posłał piłkę poza stadion. Ciekawe, gdzie wylądowała. […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

Nie zrobić fikołka

Głupio w boksie poddać się przy bandażowaniu rąk, przed założeniem rękawic i wyjściem na ring. Nie wypada wejść na trampolinę do skakania do wody i zrobić w tył zwrot przed podjęciem jakiejkolwiek próby rzucenia się w dół z jednego, z trzech, z pięciu czy kto-tam-wie-ilu metrów. Kijowo przyjść na mecz ping-ponga bez rakietki. Albo na […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Legia rezygnuje z Jurczenki

Ukraińskie media donosiły o poważnym zainteresowaniu Legii Warszawa Władłenem Jurczenką, któremu skończył się kontrakt w Zorii Ługańsk. Jak jednak donosi Legia.net, temat jest już nieaktualny. 27-letni Ukrainiec na papierze wyglądał całkiem ciekawie. Ma na koncie 18 meczów i 3 gole dla Bayeru Leverkusen, a ostatnio dobrze radził sobie w ojczystej ekstraklasie w barwach Zorii. Mimo […]
27.07.2021
Suche Info
27.07.2021

Cztery transfery Górnika Polkowice

Górnik Polkowice w poniedziałek pozyskał czterech nowych zawodników. Szeregi beniaminka I ligi zasilili Marcin Biernat, Maciej Pałaszewski, Dorian Krakowski i Kajetan Szmyt. Obrońca Biernat w ostatnim sezonie rozegrał 28 meczów dla Miedzi Legnica. To doświadczony pierwszoligowiec. Pomocnik Pałaszewski ma na koncie 36 spotkań w Ekstraklasie dla Śląska Wrocław, ale wiosną grał głównie w trzecioligowych rezerwach. […]
27.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Weszło
27.07.2021

NAJLEPSZE TRANSFERY DO EKSTRAKLASY 2021/22 | Smykałka #13

27.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Milik nie zagra w pierwszym meczu Ligue 1

Arkadiusz Milik jest wielkim pechowcem. Z powodu kontuzji łąkotki był zmuszony opuścić Euro 2020. Kiedy wróci na boisko? Jak informuje Wirtualna Polska, Arkadiusz Milik od półtora miesiąca nie brał udziału w żadnych treningach piłkarskich. Ćwiczył w specjalistyczny sposób, według specjalnej rozpiski, żeby przesadnie nie obciążać łąkotki i nie ryzykować ewentualnych dalszych powikłań. Rehabilitacja ponoć przebiega […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Hertha sprowadza konkurenta dla Piątka

Krzysztof Piątek leczy kontuzję. Według informacji niemieckiego dziennika Bild wróci do gry w połowie września, ale to wizja optymistyczna, bardziej realistyczny wydaje się październik. Czy od razu będzie w formie? Pewnie nie, będzie potrzebował czasu i zaufania. Tymczasem Hertha Berlin sprowadza mu konkurenta.  Hertha Berlin are set to sign Stevan Jovetic as free agent, as […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Crnomarković bliski odejścia z Lecha

Biły miesiące, tygodnie, dni, godziny, minut. Dorde Crnomarković jest coraz bliższy opuszczenia Lecha Poznań na dobre, wyjechania z Polski i szczerze powiedziawszy: nie będziemy za nim płakać.  🔜 Olimpija bo v Ljubljano pripeljala še enega svojega bivšega nogometaša. Po mojih informacijah je tik pred vrnitvijo Đorđe Crnomarković, ki v svojem prvem mandatu ni odigral niti […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Gula: – Wiśle nie brakuje pokory

Adrian Gula zaliczył wymarzony ekstraklasowy debiut w roli pierwszego trenera Wisły Kraków. Jego zespół bardzo pewnie pokonał 3:0 Zagłębie Lubin na ligową inaugurację. Słowacki trener jednak tonuje nastroje i nie popada w hurraoptymizm po pierwszym lepszym wyniku.  – Nie będziemy się cofać w czasie, porównywać, zestawiać. Zachęciliśmy zastanych zawodników do pracy, sprowadziliśmy do tego kilku […]
26.07.2021
Piłka nożna
26.07.2021

Ekstraklasa bramkarzy. Cóż to była za kolejka w wykonaniu golkiperów

Jedna z najbardziej niewdzięcznych pozycji na boisku, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowej ocenie. Na szczęście dla siebie, ekstraklasowi bramkarze nie mieli w miniony weekend podobnych dylematów. No, przynajmniej w większości. Do miana kozaka kolejki mogło aspirować kilku golkiperów, a najnowszy nabytek Rakowa – Vladan Kovacević – był bliski otrzymania od nas najwyższej możliwej […]
26.07.2021
Suche Info
26.07.2021

Ribery może zagrać w Hiszpanii

Franck Ribery może zostać piłkarzem Betisu Sevilla. Hiszpańskie media podają, że zatrudnieniem legendarnego francuskiego skrzydłowego zainteresowany jest szósty klub minionego sezonu ligi hiszpańskiej, który w przyszłej kampanii zagra w Lidze Europy. Ribery spędził ostatnie dwa lata we Fiorentinie. Oto jego statystyki z minionego sezonu. Fot. Newspix
26.07.2021