post
Avatar

Opublikowane 03.06.2021 11:20 przez

redakcja

– Podjąłem decyzję o przejściu do Schalke, ponieważ chcę grać. A z rozmów, które przeprowadzałem z ludźmi z klubu, wiem, że bardzo liczą na moje doświadczenie i bardzo starali się, żebym przyszedł. Znam 2. Bundesligę, tę presję, jej warunki. Schalke będzie chciało awansować. Decyzja nie była trudna, bo chcę grać i to jest najważniejsze. W Schalke będę dostawał konkretne minuty. Miałem sygnały z dwóch klubów Bundesligi, że są mną zainteresowane, ale tam nie padały konkrety. Cały czas przekonywały one, że potrzebują jeszcze trochę czasu, a ja nie chciałem stawiać wszystkiego na ryzyko i czekać. Tym bardziej że Schalke to wielka marka, nawet jeśli aktualnie drugoligowa – mówił w rozmowie z nami stoper Schalke Gelsenkirchen, Marcin Kamiński. Zapraszamy na wywiad z byłym zawodnikiem Lecha Poznań.

Złapałeś trochę oddechu?

Ostatnie kilka tygodni to nieustanne zamieszanie. Siedziałem dużo na telefonie. Wiele razy rozmawiałem z agentem. Cały czas coś się działo. Schalke było bardzo konkretne, zdecydowane, chcieli wszystko szybko podomykać. Musieliśmy być w kontakcie. A dalej to się potoczyło – dostałem wszystkie wskazówki, zalecenia, informacje. Kiedy przyjechać, kiedy przejść testy medyczne, kiedy podpisać kontrakt. Intensywny czas. Po wszystkim, jak już podpisaliśmy umowę, zdecydowaliśmy się na przyjazd do Polski, żeby spotkać się z najbliższymi i posiedzieć w domu.

Czyli teraz trochę wakacji.

Jesteśmy w Poznaniu. Dużo widzimy się z rodziną, z przyjaciółmi, ze znajomymi, żeby trochę tego czasu wykorzystać. Ale to tylko trzytygodniowa przerwa, bo za ponad tydzień zaczynamy już przygotowania. Nie jest to specjalnie dużo czasu, ale tak to jest, zaraz będziemy szukać jakiegoś nowego miejsca do życia. Czy to w Gelsenkirchen, czy gdzieś w pobliżu, żeby móc zaplanować przeprowadzkę.

Schalke bardziej potrzebuje Kamińskiego czy Kamiński Schalke?

Podjąłem decyzję o przejściu do Schalke, ponieważ chcę grać. A z rozmów, które przeprowadzałem z ludźmi z klubu, wiem, że bardzo liczą na moje doświadczenie i bardzo starali się, żebym przyszedł. Znam 2. Bundesligę, tę presję, jej warunki. Schalke będzie chciało awansować. Decyzja nie była trudna, bo chcę grać i to jest najważniejsze. W Schalke będę dostawał konkretne minuty i to jest dla mnie najważniejsze. Miałem sygnały z dwóch klubów Bundesligi, że są mną zainteresowane, ale tam nie padały konkrety. Cały czas przekonywały one, że potrzebują jeszcze trochę czasu, a ja nie chciałem stawiać wszystkiego na ryzyko i czekać. Tym bardziej, że Schalke to wielka marka, nawet jeśli aktualnie drugoligowa.

Awans i powrót do 1. Bundesligi to zdecydowany cel?

Myślę, że tak. Niektórzy nie będą chcieli mówić o tym głośno. Właściwie nikt nie będzie chciał wytwarzać sztucznej napinki i niepotrzebnej presji wokół naszych planów, ale takie też będzie założenie. Schalke to ogromny klub, który powinien grać w Bundeslidze. Inna sprawa, że nie będzie łatwo. Jeśli ktoś się orientuje, to 2. Bundesliga będzie w przyszłym sezonie ciekawa i wyrównana.

Werder, Hamburg…

Dokładnie, dokładnie, parę wielkich marek walczących o powrót do elity. Dużo się będzie działo, ale myślę, że Schalke musi celować w awans. Musimy zrobić wszystko, żeby nie zadziałało się z nami to, co dzieje się z HSV, które chciało wrócić do Bundeslig od razu, a tu trzeci sezon z rzędu się nie udaje. Takiej opcji nikt tutaj nie rozpatruje.

Był w twoim wypadku jakikolwiek temat powrotu do Lecha Poznań?

Coś tam się działo. Nie powiedziałbym, że trwały rozmowy, bo to za dużo powiedziane, ale zapytanie z Lecha do mojego agenta się pojawiało. Pytali o to, jak wygląda moja przyszłość, jakie mam plany, więc delikatne zainteresowanie było. Była to jakaś opcja, ale nie myślałem, żeby wracać do Polski.

Ekstraklasa to nie jest jeszcze miejsce, do którego chcesz wracać?

Stać mnie na grę w zagranicznych ligach. Rywalizacja w 1. czy 2. Bundeslidze to nie jest poziom dla mnie nieosiągalny. Na spokojnie, do zrobienia. Czuję, że tutaj, w tym momencie, jest moje miejsce. Odnalazłem się w Niemczech. Chcę tu pograć jeszcze kilka lat.

Było więcej zapytań?

Było, było, pojawiały się też egzotyczne kierunki, oferowano mi fajne pieniądze…

Wieczysta czy Azja?

Bardziej Azja, bardziej Bliski Wschód, ale nie rozpatrywałem tych kierunków.

Paulo Sousa wie o istnieniu Marcina Kamińskiego?

Z kadry miałem kontakt z trenerem przygotowania fizycznego w marcu. Zrozumiałem to tak, że jestem na szerszej liście potencjalnych powoływanych, ale wiadomo, że niewiele mogli po mnie oczekiwać, skoro ani nie łapałem się do kadry meczowej, ani nie grałem regularnie, bo na murawę wychodziłem raz na kilka miesięcy. Umówmy się – w żaden sposób moje powołanie do reprezentacji nie miało prawa się wydarzyć. Nie miałem żadnych argumentów.

Po podpisaniu kontraktu z Schalke, czujesz presję ze strony kibiców tego klubu? Bywają fanatycznie i bardzo zaangażowani. 

Parę wiadomości dostałem, z paroma reakcjami się spotkałem. Wiem, że presja jest duża. Chwilę przed podpisaniem kontraktu w klubie pojawił się Tomasz Wałdoch ze swoim synem, z którym miałem okazję grać w młodzieżowych kadrach reprezentacji Polski. Czuję się ten klimat, tę markę. Wiele osób mówiło mi, gdzie przychodzę, o co będę walczył, więc wszystko wiedziałem. Każdy podkreślał, że to klub z olbrzymimi tradycjami i presja na wynik będzie tu wielka. Myślę, że pomimo tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach ostatniego sezonu, możemy tez liczyć na wielkie wsparcie kibiców. Duże wyzwanie.

Zaprzątał ci głowę temat kłopotów finansowych, z którymi boryka się Schalke?

Mam nadzieję, że problemy finansowe nie są zbyt duże i nie będą przekładać się na moją codzienność w klubie. Dużą rolę odegra przyszły sezon. To, czy stadiony będę otwarte, czy kibice tłumnie ruszą na nasz stadion. A myślę, że jeśli to się stanie, to Schalke na pewno odetchnie pod względem finansowym, ale też pod względem piłkarskim i widowiskowym, bo każdy kto zna ten klub, ten wie, że ogromna baza fanów jest w stanie zrobić różnicę. To może być pozytywny kop ekonomiczny i boiskowy.

Przychodzisz do pierwszej jedenastki?

Słyszałem, że mam być ważną postacią tej drużyny, ale nikt nie powie mi teraz, od razu, że będę cały sezon grał w pierwszej jedenastce. Miejsce w składzie muszę sobie wywalczyć, na wszystko sobie zapracować. Liczą w Schalke na moje doświadczenie, ale nikt mi samymi słowami nie zagwarantuje miejsca w składzie.

Jakie wrażenie zrobił na tobie Dimitrios Grammozis – trener Schalke?

Bardzo dobre. Nie poznaliśmy się jeszcze osobiście, ale po samej rozmowie telefonicznej odniosłem pozytywne wrażenie. Spytałem go o różne rzeczy, on spytał mnie o różne rzeczy, porozumieliśmy się. Otwarty człowiek, nie udawał, że nie może o czymś mi powiedzieć, rozjaśnił wszystkie wątpliwości. Takie same odczucia miałem po rozmowach z dyrektorami.

Jakie masz podejście do tego, co wydarzyło się w Stuttgarcie? Mogłeś powalczyć o miejsce w składzie? 

Mogę mieć żal, że siadłem na ławkę już po pierwszym meczu ligowym, tym przegranym 2:3 z Freiburgiem, ale powiem tak: uważam, że niezależnie od wszystkiego, prędzej czy później, skończyłoby się to tak samo. Trener miał inną wizję. Nie rozumiałem tego. Długo to trwało, niefajne to było, ale no, nieistotne, co robiłem, jak pracowałem, nie mogłem grać. Taka była moja sytuacja. Nie ma co się użalać, Stuttgart grał dobrze, punktował, wygrywał, więc nie marudziłem i nie narzekałem, bo nie było podstaw, żeby cokolwiek zmieniać.

Trener wyjaśniał ci, dlaczego nie grasz?

Rozmawiałem z trenerem kilka razy, przedstawiał mi swój punkt widzenia, ale skończyło się tak, a nie inaczej. Nie byłem jego wyborem. Myślę, że nagrodą za to, że nie narzekałem i pozostawałem w treningu był mecz z Unionem Berlin, w którym zagrałem od pierwszej minuty. Na więcej liczyć nie mogłem.

Potem może być więcej pograł, ale przydarzyła się sprawa koronawirusa w żłobku. 

Tak, tak, moja córka miała pozytywny wynik, moja żona też, byłem od nich izolowany, żeby móc być na koniec sezonu z drużyną i zakończyć to wszystko parominutowym występem w ostatnim meczu. Ale to było trudne, bo ja byłem w hotelu, a moja żona siedziała sama z dwójką dzieci w domu. Dzięki Bogu przeszli koronawirusa łagodnie, ale jakieś tam jego skutki były. Jak najszybciej chciałem wrócić do domu, nawet w maseczce, ale po to, żeby być i móc w razie czego pomóc. Udało się. W ostatnim meczu jeszcze zagrałem.

Chodzenie po własnym domu w maseczce brzmi bardzo wymownie. 

Nie mieści się w domu. Rygor, jaki trzymaliśmy w domu, był niepojęty. Myślę, że nawet w klubie sobie tego nie wyobrażali. Byli przerażeni, że zaraz będę pozytywny, że zaraz przyjdę na trening i cała drużyna będzie miała pozytywny wynik. Nieprzyjemne doświadczenie.

Za tobą współpraca z trenerem Pellegrino Matarazzo. Sporo się od niego nauczyłeś?

Sporo, nie ukrywam. Podszkoliłem się w grze trójką obrońców. Nie grałem w meczach, ćwiczyłem to tylko na treningach, ale złapałem automatyzmy.

W przyszłym sezonie na bundesligowe trybuny wracają kibice. 

Nic o tym nie słyszałem, ale liczę na to. Coraz więcej osób się szczepi. Mam nadzieję, że stadiony znów zaczną tętnić życiem, bo smutny jest widok pustych trybun.

Co byś powiedział Tymoteuszowi Puchaczowi, jakby zadzwonił do ciebie po rady po swoim transferze do Unionu Berlin? Duży to może być przeskok?

Rozmawiałem z nim, pisałem do niego. Nie znamy się dobrze, ale widzę, jak pracuje, jak mu zależy, jak jest zaangażowany, więc cieszę się, że robi krok do przodu i zagra w Unionie. Myślę, że nie będzie to dla niego jakiś wielki przeskok. Poradzi sobie. Ma fajną sytuację, bo ma trochę czasu na podszkolenie języka. A to, że można coś w szatni powiedzieć, coś zrozumieć już daje wielką przewagę na samym początku. Aklimatyzacja przebiega naturalniej. Wiadomo, że szacunek w oczach drużyny można zdobyć na boisku, ale zawsze lepiej w oczach drużyny wypada sytuacja, w której nowy zawodnik stara się samoistnie wkomponować w otoczenie. Fizycznie sobie poradzi.

A jak pamiętasz swoje początki w Niemczech?

Pierwsze dwa tygodnie mnie zaskoczyły. Inny rodzaj pracy niż w Polsce. Wszystkie treningi były z piłkami. Nie było zostawiania po treningach przy bieganiu czy rundach. Każde zajęcia kończyły się grą jedenastu na jedenastu, często cztery razy po osiem minut, na całym boisku. Nieważne, co działo się na treningu, czy siła, czy gierki, czy coś jeszcze innego, bo zakończenie zawsze było takie same. Dla mnie to było duże fizyczne wyzwanie. Czułem, że potrzebowałem czasu, żeby w to wejść. Po treningu wracałem do pokoju hotelowego i tylko leżałem.

Koniec końców dałeś radę. 

Taka prawda.

Więc nie ma powodów, żeby bać się, że nie poradzi sobie Puchacz. 

Gorzej, jak nie będzie grał od początku i będą pisać w Polsce, że nie daje rady. Wiesz, jak to jest, można się podłamać, ale trzeba wierzyć w siebie. Najłatwiej jest marudzić. Ale w końcu zawsze przyjdzie szansa.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

Fot. Schalke

redakcja

Opublikowane 03.06.2021 11:20 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
20 dni temu

Ciekawe czy Marcinek potrafi już zrobić chociaż 2 pompki.

fhdshaaaggsagrfesagsa
fhdshaaaggsagrfesagsa
20 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na jutro 457 kurs dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

lorneta z meduzą
lorneta z meduzą
20 dni temu

To taki drugi Sobociński. Obrońca na siłę. Zwrotność na poziomie żadnym. Błędy w kryciu, ustawieniu, cyklicznie przepychamy i obiegany. Moim zdaniem, obaj dużo lepiej by sobie radzili jako defensywni pomocnicy. Szczególnie Sobota, dysponujący dość fajnym prostopadłym podaniem.

KryminaTOR
KryminaTOR
20 dni temu

“Powinno” to slonce wzejsc rano. A na gre w Bundeslidze to trzeba zapracowac.

olo
olo
20 dni temu

Tytuł powala. Schalke powinno gra z bundeslidze. I bedzie grac w 2 bundeslidze tam gdzie ma odpowiednie umiejętności. a co mają mieć miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej za nazwe? bo nie rozumiem. w poprzednim sezonie udowodnili że nie nadają się do gry z najlepszymi, więc prosze nie wywyższać panie Kamiński(zresztą słaby piłkarz) swojego transeru. ps. zreszta mam wrażenie że schalke04 utknie z 2bundeslidze na lata tak jak hsv, marki nic nie znaczą jak nie masz wizji prowadzenia klubu.

Paweł
Paweł
20 dni temu
Reply to  olo

Czytaj że zrozumieniem. Biorąc pod uwagę potencjał marketingowy, markę klubu, zaplecze kibiców, stadion itp taki klub jak Schalke powinien grać w Bundeslidze. To samo tyczy się HSV czy Werderu. Łatwiej takim klubom będzie wrócić do Bundesligi niż Bochum się w niej utrzymać. To samo w Polskiej Lidze tyczy się Pogoni ( nie mylić z polonia W.) Ruchu czy Widzewa. Małe kluby pokroju Bełchatowa, KSZO, Łęcznej, Rakowa, Mielca, GKS itp mają czasami swoje 5minut ale potem wracają do swojej szarej drugo i trzecio ligowej rzeczywistości.

KleQ`
KleQ`
20 dni temu

Nie ma nic za friko. Byli beznadziejni, więc spadli. Tyle. Zero filozofii. Może jeszcze zmienicie przepisy, by nikt z ligi nie spadał? Wtedy zachodziłoby pytanie po co grać?

RamoneQ
RamoneQ (@ramoneq)
20 dni temu

Schalke powinno grać w Bundeslidze – wtedy wróciłbyś do Lecha czy innego super teamu, bo tam byś nawet na ławie nie usiadł.

fakty po faktach
fakty po faktach
20 dni temu

powinno? to niech gra. a nie, czekaj…

Taka prawda
Taka prawda
20 dni temu

Jakby Szalkę grali w bundeslidze to ty nigdy nie gralbys w Szalke.

Pablito
Pablito
20 dni temu

Niech wraca do Lecha, mógłby stworzyć konkretny środek obrony z salamonem

fdsjgsasga
fdsjgsasga
20 dni temu

https://wielkiekupony24.blogspot.com/ – Kupony z kursami ponad 200 które wchodzą. Ostatnio trafili kurs 302 i skan jest na blogu! 9 ostatnich kuponów po kursach ponad 200 trafione! polecam bo sam zarobilem z nimi na 2 ostatnich kuponach !

truskawkowymistrz
truskawkowymistrz
20 dni temu
Reply to  fdsjgsasga

chuja w dupę od starego zarobiłeś a nie u buka parówo jebana

Łukasz Szajkowski
Łukasz Szajkowski
20 dni temu

Dla mnie to jest szmaciarz! Tylko dlatego, że jego pasją są finanse, a nie piłka nożna. Przejrzysty jest na wylot!

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021