Brentford awansowało do Premier League

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

29 maja 2021, 18:10 • 2 min czytania 10 komentarzy

„Pszczoły” wreszcie dopięły swego i w przyszły sezonie będą występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. W rozgrywanym na Wembley finale baraży pokonały 2:0 Swansea. Dla tego klubu jest to przełomowy sukces – pierwszy raz w historii awansował do Premier League.

W sezonie zasadniczym Championship Brentford zajęło trzecie miejsce, tracąc ostatecznie cztery punkty do drugiego Watfordu. Jednak nie oznaczało to końca marzeń o Premier League. Podopiecznych Thomasa Franka czekała bowiem rywalizacja w fazie play-off. The Bees w pierwszej rundzie rozprawiły się z Bournemouth – w pierwszym spotkaniu przegrały 0:1, lecz w rewanżu u siebie pokonały „Wisienki” 3:1.

Z kolei w decydującym starciu od samego początku narzucili Swansea swoje warunki. Już w 20 minucie prowadzili 2:0.  W 10. minucie Ivan Toney pokonał bramkarza z rzutu karnego, a następnie Emiliano Marcondes ponownie ukłuł walijski zespół. W dodatku „Łąbędzie” od 65. minuty musieli grać w osłabieniu po tym, jak Jay Fulton  otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul. Brentford nie wypuściło z rąk wygranej i tym samym po 74 latach powraca na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Co ciekawe – już w poprzednim sezonie Brentford było bliskie awansu do Premier Legaue, jednak w finałowym starciu barażowym musiało uznać wyższość Fulham. O cierpliwie budowanym projekcie pisaliśmy, który był skazany na sukces pisaliśmy TUTAJ.

Brentford – Swansea 2:0 (2:0)