Jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej, Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie w Opalenicy. Wieści nie są optymistyczne – napastnik nabawił się kontuzji łąkotki i nie wiadomo, czy zdoła wykurować się na Euro 2021.
Napastnik Marsylii doznał urazu podczas ostatniego ligowego spotkania. Podopieczni Jorge Sampaolego mierzyli się z Metz, a Polak zdobył w nim wyrównującą bramkę w 103. minucie. Może być to jednak marne pocieszenie – kilkanaście minut wcześniej został kopnięty w nogę, a diagnoza była znana niemal natychmiast – kontuzja łąkotki.
Mimo tego Milik pojechał do Opalenicy na zgrupowanie, gdzie przeszedł wstępne bania. Potwierdziły one niezbyt kolorowe scenariusze – napastnik ma drobny uraz łąkotki. Obecnie już szykuje się do wylotu do kliniki w Barcelonie, gdzie przejdzie szczegółowe badania i usłyszy ostateczny werdykt. Szansa na wyjazd na Euro 2021 jest, ale trzeba do niej podchodzić z pewną rezerwą.
Ewentualna absencja byłaby ogromną stratą dla reprezentacji Polski. Wcześniej stało się bowiem pewne, że Mistrzostwa Europy opuści Krzysztof Piątek, który doznał kontuzji kostki.
W tym sezonie Ligue1 Arkadiusz Milik wystąpił w 15 spotkaniach i strzelił 9 goli.
Fot.FotoPyk