„Prezes powiedział, że z tej mąki chleba nie będzie. Jest z branży piekarniczej, więc pewnie ma rację”

Opublikowane 19.05.2021 12:38 przez

Szymon Janczyk

Marek Gołębiewski zrobił ze Skry Częstochowa drugoligowego kopciuszka, ekipę walczącą o awans do wyższej ligi. I – jak to często w polskiej piłce bywa – zapłacił za ten sukces najwyższą cenę, bo kiedy drużyna zwolniła i zaczęła gubić punkty, trenerowi podziękowano. Jak wyglądały kulisy jego zwolnienia? Jak zareagowali na nie zawodnicy? Dlaczego w ogóle Skra zwolniła? Czy młodzież z Częstochowy dzięki efektownemu stylowi gry zaplusowała u skautów? Zapraszamy na rozmowę z 41-letnim szkoleniowcem.

Słyszeliśmy, że życie zaczyna się po czterdziestce, więc składamy życzenia, bo tak się składa, że rozmawiamy w pańskie urodziny.

Dziękuję bardzo. To już druga połówka, bliżej końca…

Chyba wyobrażał pan sobie lepszy prezent niż zwolnienie ze Skry Częstochowa.

Nie ukrywam, że byłem lekko zaskoczony, chociaż w piłce nie można być zaskoczonym. Szefowie klubu podjęli taką decyzję, oni mnie zatrudniali, oni mnie zwolnili. Miałem w Skrze dwa zadania: utrzymać zespół i być wysoko w Pro Junior System. Myślę, że nie zostawiłem spalonej ziemi, bo utrzymaliśmy się dość szybko, a w PJS byliśmy na pierwszym miejscu.

Jaka w takim razie była argumentacja tego zwolnienia?

Trzeba pytać pana prezesa.

Nie wyjaśnił tego panu?

Powiedział, że z tej mąki chleba nie będzie, a prezes jest z branży piekarniczo-cukierniczej, więc uznałem, że może mieć rację.

Brzmi komicznie, ale współczujemy. W rozmowie przed rundą wiosenną mówił pan o tych celach. Rozumiem, że początkowa dobra seria mogła rozbudzić oczekiwania, ale patrzę też na komentarze kibiców i widzę, że żałują tej decyzji, bo drużyna miała styl.

Bardzo miło mi słyszeć, że kibice doceniają moją pracę. Uważam, że w przyszłości da ona jakiś efekt. Dla mnie to bardzo cenne doświadczenie i dziękuję, że mogłem w Skrze zaistnieć jako trener na szczeblu centralnym. Bo doświadczenie z kopaniem piłki na tym szczeblu miałem, ale jako trener przychodziłem z IV-ligowej Ząbkovii. Jeśli kibice doceniają tę pracę, to się cieszę, bo oni patrzą z boku, są obiektywni.

Połowa sezonu była znakomita, byliście cały czas na miejscach barażowych, teraz nadal jesteście blisko. Nie ma pan wrażenia, że został pan zakładnikiem własnych osiągnięć?

Niezręcznie jest mi się wypowiadać na temat własnej osoby, ale możemy odwrócić tę sytuację. Gdybyśmy walczyli o utrzymanie i mieli mniej punktów na koncie, to pewnie moja posada nie byłaby zagrożona. Ale ciężko mi się wypowiadać o tym, jakie plany mieli działacze. Ja starałem się wypełnić te dwie rzeczy, o które mnie prosili. Być może faktycznie razem z zawodnikami i sztabem rozbudziliśmy apetyty. Nie chciałbym jednak powiedzieć złego słowa, bo prezes mnie zatrudnia i zwalnia. Każdy z nas wie, jaki zawód wybraliśmy. Dogadaliśmy się tak szybko, jak przy podpisaniu kontraktu, bo skoro ktoś nie widzi dalej mnie i mojej filozofii w tym klubie, to nie ma co w tym tkwić. Będę trzymał kciuki, dalej kibicował Skrze. Prosiłem chłopaków, żeby wygrali środowy mecz, bo mam urodziny, więc mogą mi chociaż zrobić prezent!

Jak zareagowali zawodnicy?

Jak to w szatni, połowa bardzo to przeżyła, a ci, którzy mniej grali, powiedzieli sobie pewnie w myślach: o, może teraz będę więcej grał. Wiem, że jestem trenerem, który nie robi zbyt wielu zmian i może to jest dla mnie nauczka na przyszłość. W pewnym momencie graliśmy co trzy dni, mogłem dać szansę zawodnikom, którzy grali mniej, byli świeżsi. Każdy skład wystawiałem jednak z myślą o trzech punktach. Zawodnicy zareagowali tak jak zawsze – pół na pół, ale raczej byli w szoku i nie dowierzali w to, że tak szybko to się stało. Ja też nie miałem jakiejś długiej rozmowy z prezesem. Przyszedł, powiedział, że bardzo mi dziękuje i chciałby rozwiązać umowę.

Kto zagra w 1. lidze?

Skra Częstochowa w TOP 6 - kurs 4.00 w Fuksiarz.pl!

W ostatnich dziewięciu spotkaniach ani razu nie udało wam się wygrać. Jak pan te mecze odbiera?

Każdy mecz był trochę inny, musielibyśmy rozłożyć to na czynniki pierwsze. Ostatnia nasza wygrana to mecz z Chojniczanką, wtedy niepokonaną. Potem była Wielkanoc, mecz w Lublinie, dalekie wyjazdy. Dużo w składzie nie zmieniałem. Wypadł nam Adam Olejnik, kapitan, podstawowy zawodnik. Wypadł także Adam Mesjasz i wtedy zaczęły się problemy. Potem wypadali już pojedynczy piłkarze: raz Kamil Wojtyra, raz Piotr Nocoń. Na GKS Katowice pojechaliśmy sześcioma młodzieżowcami. Każdy mecz był troszkę inny, raz było blisko wygranej, na GKS-ie nawet bardzo blisko, ale tak w piłce bywa, że czasami szczęścia brakuje. Gubiliśmy punkty. Gdybyśmy mieli ich 50-53, to tematu zwolnienia by nie było. Zrobiłem co miałem zrobić, ale to widocznie było za mało.

Jak zawodnicy reagowali na pański styl gry, gdy nie zdobywali punktów? Wiadomo, że pańskie założenia są specyficzne jak na 2. ligę, a pewnie gdy przestały przynosić efekty, można było pomyśleć: kurczę, może jednak trener nie ma racji. Były takie sygnały?

Zawsze rozmawiam i rozmawiałem z piłkarzami. Pytałem, czy ich zdaniem problem tkwi w przygotowaniu motorycznym, czy może w taktyce. Nie miałem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Starałem się uczyć zawodników grać w piłkę, bo po to ludzie chodzą na trybuny, żeby oglądać widowiskowy futbol, a nie murowanie i kunktatorstwo. W ostatnich meczach nasz styl nie był taki, jaki preferuję, bo jakość zawodników jest bardzo ważna. Kiedy zaczęło jej brakować, to i styl trochę się rozmył. Początek rundy mieliśmy taki, że wygraliśmy pięć meczów z rzędu, było ten styl wyraźnie widać. Końcówka jesieni też była udana, więc myślałem, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Kiedy jednak zaczęły się drobne i poważniejsze kontuzje, to przy wąskiej kadrze… My mamy jedenastu młodzieżowców w zespole. To nie jest tak jak w Chojnicach czy Polkowicach, gdzie przeważnie gra dwóch młodzieżowców i jednym z nich jest bramkarz. U nas też grał bramkarz, ale do tego było trzech czy czterech młodych chłopaków w polu.

Czy pański styl i to, że chce pan dawać szansę młodzieży, to jest pokłosie pracy w Escoli Warszawa? Podobnie założenia ma Marek Brzozowski, który z panem wtedy współpracował.

Do dzisiaj utrzymuje relacje z Markiem, był nawet moment, w którym obydwaj prowadziliśmy wspólnie zespół w CLJ U-18. Nasze myśli są zbliżone i fajnie, że Marek wykonuje dobrą pracę w Wiśle II Płock. Mieliśmy dobrych nauczycieli, bo wpływ na to, jak chcę grać, mieli Carlos Alos i Wojciech Stawowy. Teraz podążamy własną drogą, każdy ma swoje niuanse do tych filozofii i chcemy je wdrażać. Coraz więcej trenerów chce grać w piłkę i myślę, że nasz futbol w końcu się dźwignie. Młoda myśl szkoleniowa – chociaż sam mam już 41 lat – wkroczy szerzej i poziom się podniesie.

Jak inne kluby patrzyły na młodzieżowców, których pan wprowadzał? Było zainteresowanie idące za stylem gry, który pan preferuje?

Tak, ono jest duże. Mikołaj Biegański i Radek Gołębiowski mają już poważne oferty. Titas Milasius bardzo dobrze się wprowadził, Stasiek Muniak, którego tak jak Titasa znałem z Escoli. Wypożyczony z Bruk-Bet Termaliki Daniel Pietraszkiewicz, trochę niedoceniony w Bełchatowie Damian Warnecki to także piłkarze, którzy dobrze się prezentowali. Znałem tych chłopaków z CLJ-ki, wiedziałem, że dadzą sobie radę na poziomie centralnym i nie zawiodłem się na nich. Wiadomo, że nie w każdym meczu mogli brać ciężar na swoje barki, bo to jednak wciąż młodzieżowcy, ale parę spotkań nam wygrali.

Wiadomo, że jest świeżo po zwolnieniu, ale czy dostał pan już jakieś propozycje z innych klubów?

Wczoraj miałem dwie propozycje. Póki co czekam na rozwój sytuacji, bo to były oferty z ligi, co do której nie mam pewności, czy byłby to dobry wybór. Muszę dać sobie chwilę na odpoczynek, bo pracuję od dziesięciu lat non stop. Przez pewien czas pracowałem nawet w dwóch klubach naraz. Teraz chcę 2-3 tygodnie dać sobie luz, mój syn ma niedługo egzamin ósmoklasisty, więc chcę mu pomóc. Najpierw rodzina, a jak będą oferty, które pozwolą mi się rozwijać – bo chodzi mi głównie o to, a nie o pieniądze – to je rozważę. Chcę, żeby była spójna wizja moja i właścicieli klubu. Ważne, żeby dobrać możliwości do pomysłu trenera.

Bierze pan pod uwagę cofnięcie się do roli asystenta czy do pracy w dużej akademii piłkarskiej?

To zależy, jaka byłaby moja ścieżka rozwoju. W akademii byłem już koordynatorem, dyrektorem sportowym, pierwszym trenerwm CLJ-ki… Jeżeli byłaby to oferta w stylu: mam być rok w najstarszych juniorach, potem drugi zespół i pierwszy, to mógłbym to rozważyć. Nie chcę, żeby to zabrzmiało nieskromnie, ale jeśli się już dotknie drugiego poziomu rozgrywkowego, to musiałaby to być bardzo konkretna oferta, żeby się cofnąć.

Kogo pan stawia w roli faworyta w walce o awans do 1. ligi?

Górnik Polkowice i Chojniczanka Chojnice. Mają najlepsze kadry, grają najlepiej w piłkę. Graliśmy z nimi, udało nam się wygrać z Chojniczanką, ale uważam, że to oni będą się bili o bezpośredni awans. Jeśli chodzi o baraże, życzyłbym jak najlepiej Skrze. Oprócz niej myślę, że mogą to być Stal Rzeszów, GKS Katowice i albo Garbarnia Kraków, albo KKS Kalisz.

NA ZAPLECZU – MAREK GOŁĘBIEWSKI, EMIL MARECKI, MATEUSZ ŻEBROWSKI

ROZMAWIALI DANIEL CIECHAŃSKI I SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Suche Info
22.05.2022

Kiedy odbędą się baraże o awans do Ekstraklasy?

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Układ czołówki po ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 pozostał taki sam jak przed weekendem. W […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Prezes Widzewa: – To dopiero początek naszej drogi do sukcesu

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Mateusz Dróżdż, prezes klubu, napisał emocjonalne przemówienie, w którym zasugerował, że wywalczenie promocji do elity to tylko początek drogi ku realizacji większych ambicji. Oto treść przemówienia prezesa Dróżdża: Widzew awansował do Ekstraklasy. Po długich ośmiu latach, dokładnie dwustu siedemdziesięciu czterech spotkaniach poza piłkarską elitą. Zajęcie drugiego miejsca w I […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Frydrych: – Kibice Wisły Kraków mają prawo czuć wściekłość i gniew

Wisła Kraków z hukiem zleciała z ligi. Zaczynają się tłumaczenia i rozliczenia.  Wczoraj Jakub Błaszczykowski mówił w emocjonalnym przemówieniu: „zdaję sobie sprawę z tego, że zajebałem”. Dzisiaj na łamach Interii wypowiedział się Michal Frydrych, stoper ekipy Białej Gwiazdy. – Jestem bardzo smutny i przygnębiony. Muszę powiedzieć, że to jest najgorszy sezon w mojej karierze. Każdy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

W poniedziałek Legia zaprezentuje Runjaicia

Kosta Runjaić zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Konferencja prasowa połączona z prezentacją niemieckiego szkoleniowca w roli sternika stołecznego klubu odbędzie się w poniedziałek.  – Przedstawimy tylko pierwszego trenera, aby nie rozpraszać uwagi kibiców, choć sztab mamy już skompletowany niemalże w 100 procentach. Jest jeszcze jeden wakat, na którym mamy dwóch kandydatów – dyskutujemy, który będzie lepszy […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Po multilidze status quo. Widzew wraca do Ekstraklasy!

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Reszta ekip, które o coś walczyły, zrobiła, co trzeba. Układ czołówki po ostatniej kolejce […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Sędzia Frankowski wpłynął na awans Widzewa? Jest spora kontrowersja [WIDEO]

Bartosz Frankowski to sędzia, który lubi być w centrum wydarzeń. Tym razem arbiter z Torunia prowadził mecz Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1, a ta zapewniła im awans do Ekstraklasy. W okolicach 80. minuty doszło jednak do sporej kontrowersji w polu karnym łodzian. Do dośrodkowania wyskoczyli obrońca Górali Julio Rodriguez […]
22.05.2022
niższe ligi
09.12.2021

Skrobacz: Ruch Chorzów musi się zimą wzmocnić, nasza kadra jest za wąska

Ruch Chorzów jeszcze latem 2019 roku nie był pewny, czy wystartuje w rozgrywkach III ligi. Teraz jako drugoligowy beniaminek bije się o czołowe lokaty i kończy jesień na najniższym stopniu podium. To wynik więcej niż dobry, choć pewnie nie każdy w pełni go doceni, skoro „Niebiescy” bardzo długo pozostawali bez porażki. Ostatnie tygodnie w ich […]
09.12.2021
Weszło
06.06.2021

Nocą gra koncerty dla 60 tysięcy osób. Za dnia też gra, ale na chwałę Błękitu Cyców

Jaki jest Marcin Miller? Co trzeba robić, gdy jest się wiceprezesem Błękitu Cyców? Ile pisze się przebój, który ma 86 milionów wyświetleń? Jak ściągnąć do siódmej ligi Sergiusza Prusaka? Czy disco-polo to powód do obciachu? Czego może zazdrościć Veljko Nikitoviciowi? Gdzie odczuwa większy stres – w dzień meczowy, czy podczas koncertu dla 60 tysięcy osób? […]
06.06.2021
Weszło
23.05.2021

„Zagłębie ma więcej milionów euro na boiskach III ligi niż banki w Polsce”

– Górnik Polkowice nie ma wielkiego budżetu, ale czy Warta Poznań takowy posiada? Nie. Przychodząc na pierwsze spotkania rady nadzorczej, przedstawiałem koncepcję właśnie Warty, która ma podobne wyzwania jak my. Ten model się sprawdza. Pieniądze są w futbolu najważniejsze, ale nie grają. Mamy długofalowe myślenie. Myślimy nad tym, co wydarzy się za rok czy dwa, […]
23.05.2021
niższe ligi
23.05.2021

Patologia w Rzeszowie. Kibice Stali po meczu wpadli do szatni

Jeśli przypadkiem śledziliście komentarze na social mediach Stali Rzeszów po meczu z Sokołem Ostróda, mogliście się zastanawiać: o co tu do cholery chodzi? Pod postami klubu pełno było komentarzy o „piłkarzykach pajacykach” i tym podobnych wrzutek w kierunku zawodników. Mogło to zastanawiać, bo przecież Stal ligowe spotkanie wygrała i jest na miejscu barażowym. O co […]
23.05.2021
niższe ligi
22.05.2021

Zacięta walka o utrzymanie w 2. lidze

W 1. lidze trawa emocjonujący bój o Ekstraklasę. Na szczycie 2. ligi również toczy się rywalizacja o drugą lokatę gwarantująca promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. GKS Katowice kolejny raz próbuje dokonać niemożliwego – w niewytłumaczalny sposób pogrzebać żywcem szansę na bezpośredni awans. Ale na samym dole tabeli również jest ciekawie. Ba, jest bardzo interesująco. Na […]
22.05.2021
niższe ligi
19.05.2021

„Prezes powiedział, że z tej mąki chleba nie będzie. Jest z branży piekarniczej, więc pewnie ma rację”

Marek Gołębiewski zrobił ze Skry Częstochowa drugoligowego kopciuszka, ekipę walczącą o awans do wyższej ligi. I – jak to często w polskiej piłce bywa – zapłacił za ten sukces najwyższą cenę, bo kiedy drużyna zwolniła i zaczęła gubić punkty, trenerowi podziękowano. Jak wyglądały kulisy jego zwolnienia? Jak zareagowali na nie zawodnicy? Dlaczego w ogóle Skra […]
19.05.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pioter
Pioter
1 rok temu

No pan Prezes to jednak fachowiec jest!

Chleb Tostowy
Chleb Tostowy
1 rok temu
Reply to  Pioter

Przepis na Pana Prezesa (dużo mąki potrzebne) https://youtu.be/I3mOgMeTU-4

nvxcngds
nvxcngds
1 rok temu
Reply to  Pioter

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis kurs 608 dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

Ixon
Ixon
1 rok temu

ale głupie, to tak jakby Tworka zwolnili za to, że się nie zakwalifikował do pucharów XD

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu

Haha, genialna ta szpila w prezesa. I świetny przykład patologii polskiej piłki. Cel na sezon – utrzymać się. Fakty – o ty chuju jeden, może i się utrzymałeś, ale jak śmiesz nie awansować, wypierdalaj!
Ciekawe czy prezes ze swoimi piekarzami też tak robi. Przed robotą – panowie, dziś pieczemy 200 bochenków. Po robocie – no może i wypiekliście 200, ale czemu nie 500? Won!

Pioter
Pioter
1 rok temu

No tutaj to pewnie się dupa paliła, bo jakby zrobili awans to nagle trzeba by było wiecej kasy dać 😉 chłopina nie kalkulował większych kosztów

kol. Zenon
kol. Zenon
1 rok temu
Reply to  Pioter

napisalem juz wyżej : nie wiemy jak było, bo tez tak prezes zainwestował trochę grosza, II liga spokój, a tu z dupy się wzięła szansa na awans, a jak awans to trener mógł powiedzieć : prezesie zadanie wykonane ponad plan, uważam że należy się premia, i przede wszystkim wzmocnienia, trzeba iść za ciosem, więc chce Messiego i Mbappe i ze 2 nowych na obrone i klasowy bramkarz… Prezes prowadzi biznes głównie i żaden z niego filantrop, więc spokojnie policzył ile wpakował w piłkarzy, ile ma szanse wyciągnąć poziom wyżej, ile jeszcze wydać, żeby zadowolić kibiców i głównie trenera i wyszło, że… najtaniej zwolnić trenera. biznes jest biznes i na koncu kasa musi sie zgadzać, nie takie rekiny szły z torbami po awansach, a prezes widać twardo stąpa po ziemi… nie stać go było. i tyle

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu
Reply to  kol. Zenon

To jest sensowna teoria, ale wtedy by go wywalili już jak Skra była w czubie po jednym-dwóch gorszych meczach, a nie po serii 9 meczów bez wygranej, kiedy wszystko wskazuje na to, że nawet na baraże się nie załapią.

Robert
Robert
1 rok temu

szkoda gość robił wielką robotę. W Skrze większość łączy grę w piłkę z normalną pracą do tego sztuczna murawa, która zaczyna przypominać beton, a nasze kochane miasto nie śpieszy się z murawą

Povilas Paczulis
Povilas Paczulis
1 rok temu

No to za sezon, góra dwa spadek do III ligi. Jak się nie szanuje sukcesów, to później się tak kończy. (z ekstraklasy Bruk-Bet, Podbeskidzie też zwalniali trenerów mimo wyników ponad stan i dwa lata później spadały)

kol. Zenon
kol. Zenon
1 rok temu

Ja myśle, że zanim sie pojedzie po prezesie warto byłoby też jego posłuchać, bo powodów zwolnienia może być kilka począwszy od wygórowanych ambicji finansowych trenera, o których trener tutaj nie wspomina. … bo może być też jak z Żyłą, który zostawił biedną niepracującą żonę z dwójką dzieci – tak to przedstawiała w mediach ta żona i jakby nie patrzeć to było to zgodne z prawdą, ale inna sprawa że baba głupia i nie do zycia, więc potem perspektywa spojrzenia sie mocno zmieniła … może tutaj jest podobnie?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 rok temu
Reply to  kol. Zenon

Znaczy jakich ambicji? Trener chciał podwyżkę w trakcie sezonu mimo podpisanego kontaktu? Dziwnie jakoś. No chyba że kontrakt był sformułowany tak, że trener miał prawo żądać podwyżki, albo przewidywał jakieś kosmiczne premie za awans, ale w takiej sytuacji to chyba nie jego wina? Umowę zwykle jednak podpisują dwie strony.

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  Szymon Janczyk

Trener stracił kontakt z szatnią i to był główny problem. Drużyna przestała rozumieć zamysły sztabu. Najlepiej było widać to na boisku w trakcie ostatnich meczów Skry. Doszło do tego, że zawodnicy przestawali reagować na polecenia trenera wydawane z ławki. Co miał zrobić właściciel/prezes klubu? Udawać, że tego nie widzi?

bovii
bovii
1 rok temu

spora szansa że trener chciał awansować, a jak się robi zaczyn na zwykły chlebek to ciężko z tego upiec nagle chałkę choć w sumie niby podobne

ElGordo
ElGordo
1 rok temu

Z początku byli sceptycznie nastawieni do gry w barażach i do ewentualnego awansu do I ligi. Celem było PJS i pewne utrzymanie, Gdy okazało się, że dostali licencje na I ligę pan Torcik (prezes) dostał sraczki i za wszelką cenę chciał awansować, ale jako, że drużyna ostatnio zwolniła tempa od razu trenera zwolnili. Niestety, ale Skra z Panem Torcikiem nie będą drugim Rakowem. Wystarczyło panu Gołębiewskiemu dać w nowym sezonie czas i spokój a awans byłby pewny. A tak kto wie może znajdzie pracę przy Papszunie.

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  ElGordo

Nie będę się mądrował, że wiem jak było, ale to nie jest tak, że nie opłaca się awansować. Opłaca się bo w I lidze jest kasa z Polsatu, łatwej wypożyczyć grajka z Ekstraklapy, łatwiej o sponsorów., a grający już chłopaki wiele oczekiwań nie podniosą bo to dla nich frajda i przygoda. Co do Gołębiewskiego to pozytywny trener, oby takich więcej, ale też nie jest tak, że miał w Skrze same odpady, to ambitna ekipa z solidnymi rzemieślnikami. W I rundzie grali dobrze, ale mieli sporo farta (wygrane po 1:0 po wyrównanych meczach), teraz szczęście się odwróciło, do tego kontuzje. Pan Torcik nie jest cześkiem-laikiem i coś o piłce wie, więc może powody do rozstania były?

Wuja-Dyniowicz
Wuja-Dyniowicz
1 rok temu

Ciekawe, czy jak prezesa dzieci zaczęły przynosić do domu piątki zamiast spodziewanych dostatecznych,też wyrzucił je z domu?

Panwaldek
Panwaldek
1 rok temu

Prawda, którą trener omija jest taka że od wygranej z Chojniczanką przed Wielkanocą nie wygrał nic !9 meczy co sprawdziłem (Skra wygrała dziś, już bez trenera, przypadek?)Ale za to od tego czasu pełno go a to w tv a to w prasie. Medialny ten trener skoro nawet na weszło robią osobny wywiad o trenerze z 2 ligi (ciekawe kto pierwszy zadzwonił z propozycją wywiadu?). Skoro się nie wygrywa i końca nie widać a trener nie potrafi tego odczarować to chyba normalne że ktoś w końcu powie basta

Don Roman
Don Roman
11 miesięcy temu

Dzisiaj właśnie ta wysmiewana Skra wygrała pierwszy mecz barazowy. Z tego co już wiadomo o Panu trenerze i jego zwolnieniu, problemem była klauzula odejścia z minimalną bądź nawet żadna kwotą odejścia, spore wymagania finansowe i poszerzenie sztabu szkoleniowego o swoich znajomych. Gdzieś z tyłu też ta dluga seria meczów bez porażek i sposób kontaktu z innymi ludźmi w klubie. Choć to ostatnie to na pewno wyjdzie w następnym mieacu pracy

Suche Info
22.05.2022

Kiedy odbędą się baraże o awans do Ekstraklasy?

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Układ czołówki po ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 pozostał taki sam jak przed weekendem. W […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Prezes Widzewa: – To dopiero początek naszej drogi do sukcesu

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Mateusz Dróżdż, prezes klubu, napisał emocjonalne przemówienie, w którym zasugerował, że wywalczenie promocji do elity to tylko początek drogi ku realizacji większych ambicji. Oto treść przemówienia prezesa Dróżdża: Widzew awansował do Ekstraklasy. Po długich ośmiu latach, dokładnie dwustu siedemdziesięciu czterech spotkaniach poza piłkarską elitą. Zajęcie drugiego miejsca w I […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Frydrych: – Kibice Wisły Kraków mają prawo czuć wściekłość i gniew

Wisła Kraków z hukiem zleciała z ligi. Zaczynają się tłumaczenia i rozliczenia.  Wczoraj Jakub Błaszczykowski mówił w emocjonalnym przemówieniu: „zdaję sobie sprawę z tego, że zajebałem”. Dzisiaj na łamach Interii wypowiedział się Michal Frydrych, stoper ekipy Białej Gwiazdy. – Jestem bardzo smutny i przygnębiony. Muszę powiedzieć, że to jest najgorszy sezon w mojej karierze. Każdy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

W poniedziałek Legia zaprezentuje Runjaicia

Kosta Runjaić zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Konferencja prasowa połączona z prezentacją niemieckiego szkoleniowca w roli sternika stołecznego klubu odbędzie się w poniedziałek.  – Przedstawimy tylko pierwszego trenera, aby nie rozpraszać uwagi kibiców, choć sztab mamy już skompletowany niemalże w 100 procentach. Jest jeszcze jeden wakat, na którym mamy dwóch kandydatów – dyskutujemy, który będzie lepszy […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Po multilidze status quo. Widzew wraca do Ekstraklasy!

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Reszta ekip, które o coś walczyły, zrobiła, co trzeba. Układ czołówki po ostatniej kolejce […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Sędzia Frankowski wpłynął na awans Widzewa? Jest spora kontrowersja [WIDEO]

Bartosz Frankowski to sędzia, który lubi być w centrum wydarzeń. Tym razem arbiter z Torunia prowadził mecz Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1, a ta zapewniła im awans do Ekstraklasy. W okolicach 80. minuty doszło jednak do sporej kontrowersji w polu karnym łodzian. Do dośrodkowania wyskoczyli obrońca Górali Julio Rodriguez […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

LIGA MINUS OD 17. Kowal, Roki, Białek, Paczul

Niedziela, 17, czyli czas na Ligę Minus. Jedyny i niepowtarzalny program o najwspanialszej polskiej lidze. Tym razem podsumujemy 34. kolejkę Ekstraklasy. Skład: Mateusz Rokuszewski, Wojciech Kowalczyk, Jakub Białek prowadzi Paweł Paczul. Zapraszamy!
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Oficjalnie: Szymon Włodarczyk pożegnał się z Legią

Powoli wyjaśnia się przyszłość młodego napastnika Legii Warszawa. 19-latek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że odchodzi ze stołecznego klubu. O pozyskanie go starają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W zakończonym sezonie Ekstraklasy zagrał tylko w 7 meczach Ekstraklasy. Zapewne to wpłynęło na podjętą przez niego decyzję. Nastolatek jest kolejnym wychowankiem Legii, który […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera.  TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Salihamidzić: „Lewy” ma kontrakt do lata przyszłego roku i wypełni go

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić był gościem programu „Doppelpass” na antenie Sport1. Działacz odniósł się m.in. do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Szef działu sportowego mistrzów Niemiec przyznał, że agent kapitana reprezentacji Polski otrzymał ofertę przedłużenia umowy. Bośniak dodał też, że spodziewa się wypełnienia przez Lewandowskiego kontraktu, a ten kończy się 30 czerwca 2023 roku. – […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Benzema, Mbappe, Lewandowski? 10 najlepszych piłkarzy sezonu 2021/22 [RANKING]

Strzelający gola za golem Lewandowski? Dominujący w lidze francuskiej Mbappe? Czarujący dryblingiem Vinicius, a może jego bardziej doświadczony kolega z zespołu – Benzema? Sezon 2021/22 w europejskim futbolu klubowym wkrótce oficjalnie dobiegnie końca, ale już teraz jak najbardziej można się pokusić o wskazanie najlepszego piłkarza mijającej właśnie kampanii. Wytypowaliśmy dziesięciu zawodników, którzy w ostatnich miesiącach […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

PSG i Kylian Mbappe. Czyli szarża w walce o katarską wiarygodność

Wielkie kluby walczą nie tylko o trofea, najwyższe miejsca, sukcesy na arenie międzynarodowej i uznanie kibiców. Kluby ze ścisłej elity walczą też o wiarygodność. Paris Saint-Germain musiało postawić wszystko na jedną kartę w rozmowach kontraktowych z Kylianem Mbappe, by utrzymać tę wiarygodność. Pytanie tylko – czy paryżanie nie przeszarżowali?  Gdybyśmy mieli szukać określeń na to, […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Potężne trafienie Piotra Zielińskiego w Serie A [WIDEO]

Kończący się sezon Serie A jest zdecydowanie słabszy niż poprzedni dla Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski strzelił dziś swojego 6. gola w sezonie, podwyższając prowadzenie Napoli w meczu ze Spezią na 2:0. Ofensywny pomocnik popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą. Zieliński w ostatnich tygodniach stracił miejsce w składzie Napoli, co sprawiło, że ruszyły spekulacje […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Nieoficjalnie: Tylko w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Raków zagra w Częstochowie

Wicemistrzowie Polski jako zdobywcy Pucharu Polski zaczną grę w europejskich pucharach od drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Okazuje się, że tylko na tym etapie rozgrywek Raków zagra u siebie w roli gospodarza. Pozostałe potencjalne domowe spotkania będzie musiał rozegrać na innym obiekcie. Podobnie jak przed rokiem ma nim być stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała. Informacje jako pierwszy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

Alessandro Michieletto – złoty chłopiec włoskiej siatkówki chce zrewanżować się ZAKSIE

– Nie spotkałem tak wysokiego gracza z tak dobrym przyjęciem przez 15 lat mojej kariery. Jest jednym z najlepszych siatkarzy we Włoszech – mówił Marko Podrascanin na łamach mozzartsport.com. Osmany Juantorena użył z kolei słowa „fenomen”. Dziennik „Corriere della Sera” określił go symbolem nowej generacji włoskiej siatkówki. Alessandro Michieletto – bo o nim mowa – […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Chiellini blisko Los Angeles FC. Warunki kontraktu ustalone

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy Giorgio Chiellini będzie kontynuował karierę. 38-latek w sobotę zagrał ostatni mecz w barwach Juventusu. Stara Dama przegrała z Fiorentiną (0:2). Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że obrońca po sezonie odejdzie z Juve. Teraz w zasadzie jest już jasność, jeżeli chodzi o przyszłość defensora. Włoski dziennikarz Fabrizio […]
22.05.2022