post
Jan Mazurek

Opublikowane 17.05.2021 18:18 przez

Jan Mazurek

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona była nawet mielecka szatnia. Niewielu wierzyło w ściąganego z emerytury Gąsiora. Tym bardziej, że zaczął od 0:2 z Zagłębiem Lubin i 0:2 po kwadransie gry z Jagiellonią Białystok. Nic nie wskazywało, żeby fortuna miała zacząć uśmiechać się do mielczan. Spadek stawał się coraz realniejszy. I co? Ano nic. Ostatecznie Stal się utrzymała. Jak to się stało? Co się do tego przyczyniło?

Pożar w Stali Mielec

Kiedy mielecki klub ogłosił, że żegna Leszka Ojrzyńskiego, napisaliśmy do jednego z piłkarzy Stali Mielec.

– Totalne zaskoczenie, nic nie wiedzieliśmy. 

– Na miejsce Ojrzyńskiego ma przyjść Gąsior. 

– Sześć reakcji Facepalm (emotikon ukazujący rękę uderzającą czoło w geście frustracji).

Leszek Ojrzyński zachował klasę. W rozmowie z nami życzył powodzenia swojemu następcy i swoim byłym podopiecznym, ale przekonywał na gorąco, że niewiele wcześniej przed zwalniającym komunikatem usłyszał od działaczy, że „do końca jedziemy na tym samym wózku i co by się nie działo, zostajemy na okręcie”. Wieczorem, tamtego dnia, połączyliśmy się z Jackiem Klimkiem w Weszłopolskich na Kanale Sportowym. Prezes Stali niespecjalnie nas przekonał. Dwie jego wypowiedzi o powodach zatrudnienia Włodzimierza Gąsiora.

– Jeśli mnie pan pyta, czy pan Gąsior – człowiek ze środowiska, doświadczony, który niejeden klub już prowadził i miał sukcesy – odwróci tę sytuację, to ja dzisiaj panu chcę powiedzieć, że tak, mocno w to wierzymy. Jesteśmy po rozmowie, mamy pomysł, w ocenie nowego trenera ma się to zmienić. I to jest mój komentarz.

(…)

Dlatego zareagowaliśmy i musimy dać nowy impuls drużynie, bo szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie. Chyba nie chcą mi panowie powiedzieć, że mamy czekać do końca, nie reagować i liczyć, że wróci szczęście. 

Stal Mielec szuka szczęścia

Klimek przekonywał, szukał argumentów, ale nie na siłę. Praktycznie każdą dłuższą wymianę zdań kończył stwierdzeniem, że wszyscy mądrzejsi będziemy po 16 maja, kiedy skończy się Ekstraklasa. Nie sposób odmówić mu było słuszności, ale w coraz to bardziej profesjonalnym i technokratycznym świecie futbolu wymaga się wizji, pomysłu, filozofii, idei, a nie pustych haseł i przekonywania, że wszystko tak naprawdę sprowadza się do „szczęścia”.

Cashback bez końca to wyjątkowa promocja dla każdego gracza w Fuksiarz.pl. Takiej promocji jeszcze nie było na polskim rynku!

Sama postać Włodzimierza Gąsiora nie przekonywała. Nestor polskiej myśli szkoleniowej wracał z emerytury, na którą przeszedł w marcu 2019 roku. Ostatnim prowadzonym przez niego klubem była drugoligowa Siarka Tarnobrzeg. Sam w rozmowie z portalem Łączy nas Piłka, komentując awans Stali Mielec do Ekstraklasy, tłumaczył, że jest konserwatystą z innej epoki i niełatwo byłoby mu przestawić się na pracę w nowocześnie ustrukturyzowanym klubie.

Ładnie o swojej przyjęciu propozycji Stali opowiadał w rozmowie z TVP Sport.

– Musiałem podjąć decyzję w ciągu 24 godzin. Gdybym odmówił, miałbym wyrzuty sumienia, że odwróciłem się od klubu, któremu tak wiele zawdzięczam Uważam, że Leszek Ojrzyński powinien pracować w Stali do końca sezonu. Albo Dariusz Skrzypczak – od początku do ostatniej kolejki. I wziąć za to pełną odpowiedzialność. To oni byli odpowiedzialni za układanie tej drużyny, za transfery, za proces treningowy, za mecze. I bez względu na wszystko, to oni na koniec sezonu powinni wziąć odpowiedzialność. A odpukać – jeśli będzie źle – to winny będzie Gąsior. Dziadek Gąsior. “Po co wzięli tego emeryta?” Takie będą komentarze. Nawet nie chcę czytać tych tekstów. Moje dzieci to widziały i już miały mi za złe, że to wziąłem. A wziąłem to tylko ze spontaniczności. Stali Mielec nigdy nie odmawiałem.

Sam Gąsior nie był najwyraźniej do końca przekonany, że mu się powiedzie. Wątpliwości się mnożyły, choć pojawiły się też ciepłe głosy. W momencie zatrudnienia leciwego trenera napisaliśmy o nim duży reportaż, z którego wynikało, że to szkoleniowiec tak bezkompromisowy i stawiający na swoim, jak zwyczajnie przekonujący i budzący powszechny szacunek. Nic jednak nie liczyło się wobec tego, że Stal pod jego wodzą miała odzyskać szczęście i utrzymać się w lidze. Stało przed nim zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Ciążyła na nim presja. Jeśli spadłby z ligi, powiedzielibyśmy, że Ojrzyński by się utrzymał, jeśli utrzymałby się w lidze, należałyby mu się gratulacje. Żadnych półśrodków, odcieni szarości. Sytuacja zero-jedynkowa.

Teraz już wiemy, że Stal się utrzymała. Ile było w tym kunsztu Gąsiora, ile szczęścia, a ile umiejętności? Sprawdźmy. Najlepiej mecz po meczu.

***

Spotkania Stali pod wodzą Włodzimierza Gąsiora.

  • 25. kolejka: Zagłębie Lubin (0:2)

Mecz wprost przeciwstawiający się słowom prezesa Klimka o potrzebie szczęścia. Definicja wielu występów Stali do tamtego momentu sezonu. Pisaliśmy: – Mamy pewien pomysł dla Canal+. Jeśli Stal spadnie z Ekstraklasy, zróbcie – prosimy! – kompilację wszystkich niewykorzystanych przez nią sytuacji i zaproście nas któregoś wieczoru na długi, kilkugodzinny seans. Kupimy piwko, zrobimy popcorn i będziemy delektować się takimi sytuacjami, jakie oglądaliśmy dziś, głównie za sprawą Matrasa. Czy Stal grała dobrze? No tak. Za Leszka Ojrzyńskiego zdarzały się Stali dokładnie takie same mecze – fajna, odważna gra, kreowanie sytuacji i partaczenie ich na tysiąc różnych sposobów. 

Stal powinna wygrać. A przegrała. Dwie setki z trzech metrów zmarnował Matras, doskonałą szansę spartaczył Zjawiński, nie wychodziło Prokiciowi, nie wychodziło Tomasiewiczowi. Myliła się obrona. Takimi meczami, na sześć spotkań przed końcem ligi, utrzymania się nie zapewnia.

  • 26. kolejka: Jagiellonia Białystok (3:3)

Po kwadransie gry było 2:0 dla Jagiellonii Białystok. Nie mógł sobie chyba Gąsior wyobrazić gorszego powrotu do Ekstraklasy. Skończyło się remisem 3:3. Czy to szczęście grało? Niby Mak strzelił gola w jednej z ostatnich akcji, ale Stal na ten punkt zasługiwała. Gąsior zrobił dobre zmiany. Zdjął beznadziejnego Łukasza Zjawińskiego, którego wpuścił zaraz po przerwie za nieco mniej dennego Jankowskiego, no i trafił z tą zmianą – wchodzący Mak dał Stali punkcik w doliczonym czasie.

  • 27. kolejka: Pogoń Szczecin (1:0)

Tu narodziła się Stal Mielec, która zapewniła sobie utrzymanie. Zdecydowały trzy rzeczy – dobra gra obronna, rzuty z autu, a wszystko podszyte – a jakże inaczej! – szczęściem. FURĄ SZCZĘŚCIA. Pogoń dominowała. Oddała dwadzieścia cztery strzały na bramkę Rafała Strączka. Gniotła, przeważała jakością piłkarską, ale defensywa Stali zagrała ponadprzeciętny strzał – Getinger, Czorbadżijski, Forsell zaliczyli po przynajmniej jednej kluczowej interwencji przy blokowaniu ultra-groźnych strzałów Pogoni. W bramce dwoił się i troił zaś Rafał Strączek, który – po raz pierwszy – wyrósł na bohatera spotkania. Genialnie bronił Drygasa, Podstawskiego, Kucharczyka.

Co w ataku?

Forsell daleko wyrzucił piłkę z autu (kluczowy aspekt całej opowieści o utrzymaniu), zgrał ją de Amo, a Flis uprzedził stoperów Pogoni i sieknął tak, że futbolówki nie sięgnął Stipica. 1:0 utrzymało się do końca.

  • 28. kolejka: Lech Poznań (2:1)

Wszyscy skupili się na frajerstwie Lecha Poznań, w którym skumulowało się wszystko, co złe i żałosne w minionej kampanii. A Stal ten mecz załatwiła AUTAMI. I znów nieprzypadkowo wciskamy Caps Locka.

Pisaliśmy: – Lech stracił pierwszego gola po dalekim wyrzucie z autu Forsella, Lech stracił drugiego gola po dalekim wyrzucie z autu Forsella. Sami nie wiemy, który gol był bardziej kuriozalny. Ten pierwszy, gdy ostatecznie “strzał” oddał zamykający centrę Kraweć? Czy może jednak ten drugi, gdy De Amo niemalże w polu bramkowym Lecha Poznań PRZYJĄŁ SOBIE piłkę pomiędzy dwoma rywalami, a potem pewnie umieścił ją w siatce? 

Pomógł Wasyl Kraweć, który dał zmianę absolutnie kompromitującą. Stal zdobyła siedem punktów w trzech meczach i była już znacznie bliżej utrzymania niż kilka tygodni wcześniej.

  • 23. kolejka, mecz zaległy: Raków Częstochowa (0:1)

Mecz, którego zabrakło Leszkowi Ojrzyńskiemu, który teraz miał dać Stali Mielec spokój, który miał oddalić Stal od Podbeskidzia. I co? Mielczanie kompletnie zawiedli. Raków dopiero świętował zdobycie Pucharu Polski, dał odpocząć gwiazdom i liderom. Ivi Lopez i Marcin Cebula weszli z ławki, Frana Tudora i Igora Sapały nie było nawet w meczowej kadrze. Stal mogła to wykorzystać, ale zamiast tego była całkowicie bezzębna. Uderzała w pragmatyczne tony, próbowała dowieźć wynik, ale to ich pokarało, bo w jednej z ostatnich akcji Tomasiewicz w durny sposób sfaulował w polu karnym Piątkowskiego, a Ivi wykorzystał jedenastkę.

Wcześniej Lopez mógł mieć ze dwie bramki, ale skutecznie interweniowali Getinger i Strączek. Co w ofensywie zdziałała Stal? Skleciła jedną sensowną akcję po rzucie z autu – a jakby inaczej – Forsella. Strzał Flisa obronił Holec. Nic się Stali za ten mecz nie należało. Kompletnie nic.

  • 29. kolejka: Legia Warszawa (0:0)

Fatalny w odbiorze mecz. Niby Stal można pochwalić za szczelną defensywę, ale umówmy się, że wynikało to bardziej z ogórkowej formy Legii, która nie grała już o nic i pykała sobie na luziku na pierwszym biegu, niż wielkich taktycznych pomysłów Gąsiora (trafił z wystawieniem Dadoka).

Legii się nie chciało. Mladenović, ligowy MVP, nie trafił na pustą bramkę.

Mladenović z większości sezonu trafiłby to bez większego problemu. Stali dopisało szczęście.

  • 30. kolejka, Śląsk Wrocław (1:1)

Stal musiała przynajmniej zremisować, żeby zapewnić sobie utrzymanie. W innym wypadku musiała liczyć, że Podbeskidzie nie wygra z Legią. Nie wygrało, więc mielczanie utrzymaliby się niezależnie od wyniku swojego meczu. Ale, co innego jest zapewnić sobie ligowy byt po remisie na własnych zasadach niż tylko dzięki słabością rywala. Stal zdobyła punkt po golu Jankowskiego w jednej z ostatnich akcji, ale wcześniej miała dużo szczęścia. Pich zmarnował setkę. Strączek kapitalnie obronił strzał Piaseckiego. Tak czy inaczej, skończyło się wielką radością. Włodzimierz Gąsior dopiął swego.

***

Nikt nie zapyta „Po co wzięli tego emeryta?”, jak prorokował Włodzimierz Gąsior. Czy Gąsior jest architektem tego utrzymania? Na pewno należy mu się szacunek, bo potrafił zmobilizować drużynę, która wytrzymała presję i mentalnie wypadła bardzo dobrze, ale sam przyznawał, że to zespół stworzony przez Skrzypczaka i Ojrzyńskiego. On dokończył robotę, wykonał zadanie, napisał kolejną ładną historię w swoim związku ze Stalą Mielec. Wielkich pomysłów szkoleniowych, jakichś błysków geniuszu trenerskiego raczej byśmy się w tej opowieści nie doszukiwali. Gąsior po prostu reagował całkiem przytomnie. Na przykład kiedy totalnie zawodzili Zjawiński, Prokić, Kolew i Jankowski, nie wystawiał napastników, ustawiając na szpicy pomocników. Albo wtedy, kiedy wpuszczał Maka z Jagiellonią czy Jankowskiego ze Śląskiem. Gąsior czuł grę. Kombinował, ale nie fantazjował, stawiał na pragmatyzm. I przy równoczesnej fatalnie postawie Podbeskidzia, dało to utrzymanie.

Boiskowi bohaterowie utrzymania Stali

Czy utrzymanie Stali ma boiskowych bohaterów?

Wielkich nie, małych – jak najbardziej. Rafał Strączek świetnie wyglądał w końcówce sezonu. Marcin Flis ogarnął się po słabiutkiej jesieni i wiosną wypadał przyzwoicie w obronie, a w ataku dał trzy mega ważne bramki. Krystian Getinger utrzymywał bardzo równą formę i napisał kolejną ładną historię, bo to przecież gość, który pamięta czasy, kiedy w Mielcu było dużo, dużo gorzej. Maciej Domański wykręcił fajne liczby – sześć goli, sześć asyst, trzy kluczowe podania. I choć udane spotkania przeplatał nieudanymi, to były okresy, kiedy w pojedynkę ciągnął ofensywę Stali. No i, last but not least, Petteri Forsell, który niewiele dał od siebie w samej grze, ale:

a) przełamał wstydliwą serię kolejnych ekstraklasowych spadków,

b) skutecznie wyrzucał auty.

Generalnie jednak kadra Stali Mielec nie rzuciła nas na kolana. Za dużo było w niej przeciętności, marności, za mało piłkarskie jakości. To trzecia najgorsza defensywa w lidze i trzecia najgorsza ofensywa w lidze. Ostatecznie liczy się jednak utrzymanie, a to Stal sobie zapewniła. Jasne, że to sezon przejściowy, że spadała tylko jedna drużyna, że niełatwo było być tragiczniejszym niż Podbeskidzie, ale delikatne uznanie Stali się należy. W końcu to był dla mielczan szalony sezon. Dwa zwolnienia trenerów opowiadają o tym najlepiej. Powrót Włodzimierza Gąsiora na ławkę rezerwowych i euforyczna radość we Wrocławiu jeszcze lepiej.

Stal Mielec – wizja czy wegetacja?

Pierwsze koty za płoty.

Tylko, że jedna historia kończy się kropką, a tu zaraz trzeba pisać kolejną. Na ten moment ekstraklasowa Stal nie ma tożsamości innej niż „poszukiwanie szczęścia”. Nie wiadomo nawet, czy w klubie zostanie Włodzimierz Gąsior, który sam przecież uważał się za strażaka i tę pracę przyjął tylko ze względu na sentyment dla klubu. Trenerem na lata, co sam wie, nie jest. Oznacza to, że Stal zdefiniuje się latem. Rok temu opuściło ją kilku kluczowych piłkarzy, a Bartłomiej Jaskot, ówczesny prezes klubu, tłumaczył, że klub jest za biedny, żeby zostać królem okienka transferowego i musi liczyć na piłkarzy, dla których nie będzie miała w innych zespołach. A Stal potrzebuje wzmocnień, bo ten skład oznacza kolejny sezon w brutalnej rzeczywistości walki o utrzymanie. I wcale nie musi skończyć się to dobrze.

Właściwie to mamy nadzieję, że po utrzymaniu Stal Mielec narysuje długoterminowy plan. Plan nieoparty na szczęściu, a na wizji, bo klubów, dla których jedynym sposobem życia jest wegetowanie, w tej lidze mieliśmy już aż nadto i więcej niż potrzebujemy.

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 17.05.2021 18:18 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
1 liga
08.06.2021

Bartnicki: “Świadomie odmłodziliśmy i spolonizowaliśmy zespół”

– Świadomym naszym działaniem przed sezonem było spolonizowanie zespołu i odmłodzenie go. Nie chodzi tu oczywiście o ksenofobię, ale tak chcieliśmy to zbudować. Były takie momenty za kadencji trenera Tarasiewicza, gdy średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła w naszym zespole grubo ponad 30 lat i to w naszej ocenie była droga donikąd – powiedział Leszek Bartnicki, […]
08.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Kto będzie czarnym koniem Euro 2020?

Euro 2020 ma swoich faworytów. Francja, Portugalia, Belgia, Anglia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Chorwacja i Holandia to zespoły, które najczęściej wymienia się w kontekście walki o złoty medal europejskiego czempionatu. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na ich wyniki z ostatnich lat, potęgi kadr, talenty poszczególnych graczy i cały historyczny kontekst, który często warunkuje takie przewidywania. Na Euro […]
11.06.2021
Weszło
09.06.2021

Święto wątpliwości. Czy wiemy coś o kadrze przed samym Euro?

– Wciąż dużo jest znaków zapytania – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej po zremisowanym 2:2 meczu z Islandią. Ma rację. Po trzech marcowych spotkaniach eliminacyjnych i po dwóch czerwcowych towarzyskich próbach jesteśmy w kropce, żyjemy w niewiedzy. Jakim składem i jakim ustawianiem zagramy na Euro? Na co stać nas na europejskim czempionacie? Jaki jest […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

11 najlepszych niepowołanych na Euro

To będzie skład większych lub mniejszych rozczarowań. Pominęliśmy graczy, których reprezentacje nie zakwalifikowały się na Euro. Nie braliśmy też pod uwagę piłkarzy kontuzjowanych lub takich, którzy sami z siebie wypisali się z rywalizacji o miejsce w składzie na europejskim czempionacie. W naszej jedenastce najlepszych piłkarzy niepowołanych na Euro znaleźli się tylko tacy zawodnicy, których selekcjonerzy […]
06.06.2021
Weszło
02.06.2021

Polacy w Starej Leśniczówce. 10 ciekawostek o Unionie Berlin

Dlaczego Tymoteusz Puchacz wcale nie jest najdroższym piłkarzem w historii Unionu Berlin? Czy zaliczy miękkie lądowanie w Bundeslidze? Z kim rywalizować będzie Paweł Wszołek? Czy ma jakąkolwiek szansę na wywalczenie sobie miejsca w składzie? Dlaczego kibice Unionu Berlin nienawidzili Stasi? Co czyni ten klub romantyczną mekką groundhopperów? Dlaczego Union Berlin jest wyjątkowy? Oto dziesięć ciekawostek […]
02.06.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Smoczek
Smoczek
29 dni temu

Brawo Panie Trenerze!

Dycha kownasia
Dycha kownasia
29 dni temu
Reply to  Smoczek

Ja przyjrzałbym się meczowi Lech -Stal.
Takich cudów w Polce nie ma.
Dwa gole w końcówce, obydwa z autów ?
Ten wynik dsł utrzymanie.

Tymek Ruchacz
Tymek Ruchacz
29 dni temu
Reply to  Dycha kownasia

Jak nie ma? To po prostu Lech, wieczne przegrywy. Przecież oni w ostatnich akcjach kilka razy w tym sezonie przegrywali. Frajerstwo bez granic.

gdasghhgdgdsdgsdgssafs
gdasghhgdgdsdgsdgssafs
29 dni temu
Reply to  Smoczek

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis kurs 715 dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

AmberMozart
AmberMozart
29 dni temu

Stal się utrzymałą, bo spadał tylko jeden zespół, a Podbeskidzie było minimalnie bardziej daremne. Nie ma w tym żadnej filozofii, żadnej dobrej pracy czy to trenera, czy organizacyjnej. W każdym innym sezonie by się spierdolili.

Tomek
Tomek
29 dni temu

A jak wygląda sprawa licencji? Czy coś już wiadomo, bo jakaś dziwna cisza w tym temacie?

Zymoon
Zymoon
29 dni temu
Reply to  Tomek

Klimek mówił, że w środę będzie wszystko wiadomo.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
29 dni temu

Na pewno zjadali wszystkie kotlety by nic się nie marnowało.

Beka z Legii
Beka z Legii
29 dni temu

Spierdalaj trollu

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
29 dni temu
Reply to  Beka z Legii

Włodek, nie stresuj się.

CM711
CM711
29 dni temu

Przeproście Gąsiora i prezesa Stali!

Billy Herrington
Billy Herrington
29 dni temu

Brawo! Utarł pan nosa tej całej ,,nowej szkole” polskich Guardioli i Kloppów

jacekp
jacekp
29 dni temu

Czemu milczycie o udziale decyzji sędziowskich w utrzymaniu Stali? Wystarczy powtórzyć to, co macie w Niewydrukowanej tabeli. Nie twierdzę, że to zdecydowało, ale wpływ miało. Więcej szczęścia niż zasługi. Inne czynniki: Podbeskidzie wypadło jeszcze gorzej, jeden spadkowicz. Pan Gąsior? Podtrzymał wiarę. To nie tak mało.

Guwnowgebie
Guwnowgebie
29 dni temu

Stary dziadyga tchnal energie w Stalowke i utrzymal szmaciarzy w ekstraplapie aby dalej kopali sie po jajcach.

Regis
Regis
29 dni temu
Reply to  Guwnowgebie

Jak ktoś tu już pisał, pewnie z kilkadziesiąt razy,Stalówka to w Stalowej Woli;) Niby niedaleko, ale jednak…

Regis
Regis
29 dni temu
Reply to  Regis

Aha, pewnie kiedyś też będziesz starym dziadygą. No chyba, że Cię wcześniej szlag trafi, z korzyścią dla całego społeczeństwa. Czego Ci , mimo wszystko, nie życzę.pozdr

Przemo
Przemo
29 dni temu
Reply to  Guwnowgebie

genralnie goscia, co ma gowno w gebie to raczej nie powinno sie słuchać, ale to tylko taka moja delikatna uwaga. A ten co to je. kulturalnie…. smacznego skoro lubisz.

Regis
Regis
29 dni temu

Artykuł pod tezę: Dziadek miał farta, ale przecież Ojrzynski i tak by dał radę, a byc może byłoby jeszcze lepiej. Trochę to słabe. Nie można było napisać, że się [email protected]#$$wa trochę zagalopowaliście z tą krytyką p. Gąsiora i prezesa Stali? Dziennikarze z odrobiną poziomu i samokrytyki pogratulowaliby, przyznali się do błędu i ok, jesteśmy tylko ludźmi. Ale [email protected]$wa nie, przecież Weszło się nie myli:/

Tak wam powiem
Tak wam powiem
29 dni temu
Reply to  Regis

nadtrener Ojrzynski raczej by nie dal rady.

Stefan Pełszczek
Stefan Pełszczek
29 dni temu

W tym meczu piękne było to, że rzadko zdarzają się takie mecze, po których obie drużyny są szczęśliwe. Chyba, że to Międzynarodowa Liga Beerponga.

george
george
29 dni temu

ale wam żal dupę ściska, prezes i trener rozjebali gimbusó z weszłopolskich

olaf
olaf
29 dni temu
Reply to  george

amen

Kris
Kris
29 dni temu

Trochę płytkie jest to odwoływanie się do “szczęśćia”. Przecież dla każdego, kto widział ten wywiad Klimka i zna kontekst jest jasne, że była to ironiczna odpowiedź na tłumaczenia Ojrzyńskiego, że było ok, tylko szczęścia brakło. Szczęście sprzyja lepszym, coś trzeba było zmienić, a Ojrzyński nie bardzo potrafił to zrobić. Może było to tym trudniejsze, że myślami mógł być np. w Cracovii. Poza tym, nie można – oceniając Stali – abstrahować, że to klub, który 24 lata nie grał w Ekstraklasie, a w tym czasie nie grał żaden (!) klub z woj. podkarpackiego. Mielec to też najmniejsze miasto w Ekstraklasie i w odróżnieniu od kolejnego na liście Lubina nie ma kopalni miedzi. Wiadomo, że takim jest trudniej niż Warszawie, Gdańskowi czy Krakowowi. Prawdziwy skandal to to, że taka Łódź nie ma ekstraklasy..

Siarkowiec
Siarkowiec
28 dni temu

Co do kilkuletniego pobytu Pana trenera Gąsiora w Siarce to czapki z głów.
Siarka była jednym z najbiedniejszych klubów w II lidze więc postawiono tam na ściąganie młodzieży.
Szkopuł w tym że podpisywano tylko krótk8e kontrakty, więc praktycznie co sezonu trener musiał kleić skład z nowych chłopaków i trzeba przyznać że Siarka notowała przyzwoite wyniki sportowe, a przede wszystkim na ich gre można było popatrzeć bez bólu głowy, a dodatek jeszcze każdego sezonu Siarka wygrywała albo była w czołówce klasyfikacji juniorów. W Siarce trener Gąsior wypromował min. Janka Grzesika i Mateusza Czyżyckiego z Warty oraz Maksymiliana Sitka (reprezentacja u21) + kilku solidnych 1-ligowców.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
28 dni temu
Reply to  Siarkowiec

A czy zjadali tam wszystkie kotlety czy coś się marnowało i trener musiał pisać na ten temat raporty?

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021