Nicola Zalewski debiutuje w Serie A i notuje asystę [WIDEO]

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

09 maja 2021, 20:14 • 2 min czytania 3 komentarze

Ten tydzień jest niesamowicie udany dla młodzieżowego reprezentanta Polski. W czwartek zaliczył premierowy występ dla pierwszej drużyny AS Roma – pojawił się na placu gry w 75. minucie rewanżowego meczu 1/2 finału Ligi Europy z Manchesterem United. Strzelił nawet bramkę na 3:2, ale finalnie uznano ją jako samobójczy gol Alexa Tellesa. Z kolei dziś w nagrodę otrzymał krótką szansę gry w rywalizacji ligowej z Crotone. Jego ekipa pokonała 5:0 zdegradowane wcześniej Crotone, a Polak zaliczył asystę przy ostatnim trafieniu.

Znakomity debiut w lidze Nicoli Zalewskiego

Wręcz niebywałe jest to, jak Zalewski wykorzystuje swoje szanse. Dziś wszedł na ostatnie dziesięć minut i cały czas był pod grą. A to zrobił udany zwód, a to wywalczył rzut wolny w okolicy szesnastki – zero respektu, wszystko na pełnym luzie. W ostatniej akcji meczu dobrze wypatrzył świetnie ustawionego Borje Mayorala, a Hiszpan pogrążył czerwoną latarnię ligi. Spadkowicz dzielnie się bronił, w pierwszej połowie nie stracił bramki, ale po przerwie zaczęła się kanonada i jego piłkarze stanowili tylko tło dla Romy. 46. minut zaliczył Arkadiusz Reca, jednak z powodu urazu w musiał opuścić murawę. Co ciekawe, tydzień temu, w spotkaniu z Interem, także z powodu problemu ze zdrowiem zszedł z boiska.

Wracając jeszcze do Zalewskiego, to swoimi premierowymi występami wysyła Jose Mourinho sygnał, że w przyszłym sezonie zasługuje na kredyt zaufania. Natomiast Zbigniew Boniek w rozmowie z meczyki.pl uspokoił kibiców – powiedział, że 19-letni zawodnik nie wybierze kadry Italii  – Znam jego tatę. Kocha Rzym, kocha Włochy, ale jest Polakiem w pełnym tego słowa znaczeniu. I myślę, że to sprawia, że kiedy nadejdzie czas, to ten chłopak wybierze koszulkę reprezentacji Polski. To dobry chłopak, ale zostawmy go w spokoju. Musi grać, popełniać błędy, trenować, dojrzewać. Nie obciążajmy go odpowiedzialnością. Musi zrozumieć, w jakiej roli może najlepiej wykorzystywać swoje zalety. Ważne, by był cierpliwy. Jeśli będzie teraz grał z rówieśnikami, to tylko straci czas.

Dotychczas wystąpił w czterech meczach reprezentacji Polski U-19 i jednym spotkaniu kadry U-20.

AS Roma – Crotone 5:0 (0:0)