post
Avatar

Opublikowane 01.05.2021 19:56 przez

redakcja

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski.

Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, kędzierzynianie zagrają najważniejszy mecz w swoich klubowych karierach – finał siatkarskiej Ligi Mistrzów z Itas Trentino. Jakie mają szanse? Które elementy będą kluczowe do zwycięstwa? Jakie są największe atuty polskiego i włoskiego zespołu? Na te oraz kilka innych tematów związanych z meczem, porozmawialiśmy z ekspertami – Jakubem Bednarukiem, Krzysztofem Ignaczakiem oraz Markiem Magierą.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Itas Trentino. Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów

Przed finałem Ligi Mistrzów przyjrzyjmy się sytuacji Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w nieco szerszym kontekście. Od 2016 roku, na pięć możliwych tytułów mistrza Polski zgarnęli trzy. Całkiem prawdopodobny byłby też czwarty, ale w poprzednim sezonie rozgrywki zawieszono z powodu pandemii, nie wyłaniając zwycięzcy. Dwa razy kończyli ligę na drugiej pozycji. Ale drugie miejsce – jak na ambicje tego zespołu – jest traktowane jak porażka.

Nie dziwi zatem fakt, że świeżo wywalczone srebro nieco parzy w piersi podopiecznych trenera Nikoli Grbića. Tym bardziej, że według wielu głosów ZAKSA grała najlepszą siatkówkę nie tylko przez większość obecnego sezonu, ale w ogóle od wielu lat. A jednak przegrali niemal najważniejsze starcie w tym roku. I zdają sobie sprawę z tego, że nie będzie drugiej szansy aby w takim składzie powtórzyć ten wynik.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Itas Trentino Kursy i Typy bukmacherów

ZAKSĘ po sezonie czeka wielka przebudowa. Do zespołu Asseco Resovii odchodzą Paweł Zatorski oraz Jakub Kochanowski. Jastrzębski Węgiel pozyskał z kolei Benjamina Toniuttego, uważanego za najlepszego rozgrywającego PlusLigi. Oni wszyscy są podstawowymi siatkarzami kędzierzynian. Lwia część zespołu pożegna się z drużyną właśnie finałem Ligi Mistrzów. Jak zatem może na nich wpłynąć przegrany finał PlusLigi?

Krzysztof Ignaczak, mistrz świata z reprezentacją Polski z 2014 roku:

– Mobilizująco. Teraz mają tylko i wyłącznie okres przygotowań do finału Ligi Mistrzów. Wielu z tych chłopaków już dzisiaj wie, że to jest ich ostatni mecz w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony, stając przed ostatnią możliwością wygrania Ligi Mistrzów. Niektórzy z nich może kiedyś jeszcze będą mieli okazję zagrać w fazie pucharowej europejskich rozgrywek. Natomiast jest to ostatni moment, w którym mają drużynę skonstruowaną na miarę finału.

W przypadku polskich drużyn już sam awans do finału Ligi Mistrzów nie zdarza się często. Do tej pory dwukrotnie zrobiła to Resovia (sezony 1972/1973 oraz 2014/2015) i raz PGE Skra Bełchatów (sezon 2011/2012). Natomiast wygrana polskiego klubu w tych rozgrywkach miała miejsce w sezonie 1977/1978. Sztuka ta udała się Płomieniowi Milowice. Kawał pięknej, lecz starej historii. W Lidze Mistrzów – nazywanej dawniej Pucharem Europy – rządziły i rządzą nadal drużyny z Włoch i Rosji. Nie chcemy niczego umniejszać naszej rodzimej PlusLidze, ale fakty są takie, że zarówno Włosi jak i Rosjanie działają w zupełnie innych warunkach finansowych. Dzisiejszy rywal ZAKSY potrafił wygrać te rozgrywki trzy razy z rzędu, w latach 2009-2011.

– Na pewno to jest to, na co czekają siatkarze ZAKSY i na co czeka cała Polska. Nie wiem, ile czasu upłynie, aby kolejny polski zespół zagrał w finale. Nie pamiętam takiej sytuacji, żeby polski zespół przeszedł najlepsze drużyny ostatnich lat w Rosji i we Włoszech. Taka sytuacja może się długo nie powtórzyć, bo możliwości włoskie i rosyjskie są zdecydowanie większe – komentuje Jakub Bednaruk, który od przyszłego sezonu będzie trenerem Czarnych Radom, a w 2008 roku, jeszcze jako zawodnik, został mistrzem Włoch właśnie z Trentino.

Największa wada i zaleta ZAKSY – zgranie

Ekipa Nikoli Grbicia raczej nie będzie faworytem dzisiejszego finału. Oglądając ich grę z boku można dojść do wniosku, że drużynę ciągną indywidualności. Bo w ataku szaleje Łukasz Kaczmarek. Kamil Semeniuk rozgrywa sezon życia. Bo Aleksander Śliwka swoimi zagraniami potrafił w tym sezonie przechylić szalę niejednego spotkania. Ale nic bardziej mylnego. To, że w każdym spotkaniu inny siatkarz potrafi wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów, jest dowodem na perfekcyjne zgranie i mnóstwo opcji w ataku kędzierzyńskiego zespołu. Warianty są starannie wypracowane, a taka gra wymaga kolektywu w składzie.

Niewątpliwie, ma to również swoje wady. Do gry jest szóstka-siódemka zawodników na topowym poziomie, lecz w zespole nie ma zmienników o porównywalnej klasie. W razie kontuzji lub gorszej formy któregoś podstawowych graczy, różnicę w jakości gry widać gołym okiem. ZAKSA doświadczyła tego w półfinale PlusLigi. Siódmego kwietnia, na kilka godzin przed drugim meczem ze Skrą Bełchatów, kontuzji pleców doznał podstawowy libero, Paweł Zatorski. ZAKSA przegrała to spotkanie 1:3. Sam Zatorski wrócił na pierwszy mecz finałowy, ale nie rozpoczął spotkania od początku – wyraźnie nie był na to gotowy. A drugi mecz odbywał się cztery dni później.

Ignaczak:

– Zawodnicy którzy występowali jako zmiennicy, próbowali go zastąpić. Ale Paweł to klasa sama w sobie. Jest bardzo ważnym elementem w układance trenera Grbicia. Nie ma czegoś takiego, że wyciągając ten element nie zachwieje to w jakiś sposób boiskowym zaufaniem zawodników do siebie, jeżeli chodzi o zestaw przyjęcia. Sam grałem na pozycji libero, więc wiem jak ważna jest rola Pawła w zespole. To zawodnik, który daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju wewnętrznego. Nowa osoba, która wchodziła za niego, miała ciężkie zadanie. Trzeba było zbudować bardzo szybkie zależności i relacje w strefie konfliktu.

Jastrzębski Węgiel perfekcyjnie wykorzystał słabość rywali, bo sam jest inaczej zbudowaną drużyną. Trener Andrea Gardini nie posiadał tyle jakości w pierwszej szóstce, co jego rywale, ale wygrał oba spotkania głębią składu.

– Jeżeli chodzi o finał z Jastrzębiem, kędzierzynianom ewidentnie brakło ze dwóch dodatkowych ludzi do grania. Jastrzębie to miało. Każdy, kto wchodził z ławki – czy Yacine Louati, czy Jakub Bucki – zawsze wnosił coś ekstra, dawał więcej od siebie. To miało ogromny wpływ na wynik rywalizacji w parze finałowej – tłumaczy Marek Magiera, komentator siatkówki.

Trzeba natomiast podkreślić, że taka budowa zespołu przez Nikolę Grbića bynajmniej nie jest dowodem krótkowzroczności serbskiego trenera. To stały trend w siatkówce. I chociaż jest ryzykowny, to najwyraźniej się sprawdza, skoro najlepsze drużyny na świecie tworzą zespoły właśnie w taki sposób. Trentino również nie może poszczycić się szeroką kadrą, znajdującą się na wyrównanym poziomie. Tak samo jak Lube Civitanova, które ograło zespół z Trydentu w półfinale włoskiej Serie A. I które w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów mierzyło się z ZAKSĄ.

Jakub Bednaruk:

– Tak się buduje zespoły. Proszę zwrócić uwagę na Lube. Oni praktycznie też w całym zespole mieli pół zmiany. Tym składem jednak wygrało ligę włoską, a z ZAKSĄ przegrało w złotym secie 14:16. Oni też byli robieni na zasadzie „siedem gwiazd, i zobaczymy, co się będzie działo.” No, może sześć i pół, bo Rychlicki nie był wielką gwiazdą, ale się sprawdził.

Zatem, w kontekście rywalizacji z Trentino, ważne będzie dojście do dobrej formy wszystkich zawodników pierwszego składu. I tu pojawia się kolejne pytanie.

Czy kędzierzynianie są przemęczeni sezonem?

W środowisku pojawiały się głosy, jakoby drużyna z Kędzierzyna-Koźla – grająca cały czas tym samym składem – po prostu nie wytrzymała fizycznie trudnej końcówki sezonu. Za taką tezą przemawia między innymi kontuzja Zatorskiego czy też słabsza forma w finale takich zawodników jak Kaczmarek i Śliwka. Ale teraz ZAKSA miała dwa tygodnie przerwy. W tej sytuacji – paradoksalnie – ciężki sezon może zadziałać na jej korzyść.

Po pierwsze, znajdowali się w rytmie meczowym dłużej od rywali, którzy swój ostatni mecz rozegrali siódmego kwietnia. Zespołowi z Trydentu może być trudno utrzymać wysoką dyspozycję, niemalże miesiąc bazując wyłącznie na treningach i grach sparingowych.

Po drugie, dwa tygodnie to czas na tyle krótki aby – przy dobrze zaplanowanym mikrocyklu treningowym – siatkarze nie wypadli z rytmu meczowego. Zarazem jednak na tyle długi, by zmęczeni zawodnicy nabrali nieco świeżości. Jak chociażby wspomniany Zatorski, który po kontuzji z marszu wrócił na finały nie dlatego, że był fizycznie gotowy, ale ponieważ był potrzebny. Choć w trakcie sezonu zasadniczego, zapewne miałby czas na spokojne dojście do optymalnej dyspozycji.

Magiera:

– To jest stara reguła – jeżeli zawodnik ma pół roku przerwy, to potrzebuje następne pół roku żeby dojść do formy. Paweł wypadł na dwa tygodnie. Więc myślę, że te dwa tygodnie w grze i treningu powinny wystarczyć do tego, żeby wrócić do grania na takim poziomie, do jakiego Paweł nas przyzwyczaił. Jeżeli będzie fizycznie gotowy, to spokojnie poradzi sobie w tym meczu.

Czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygra finał z włoskim gigantem?

To, że wszyscy zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla muszą zagrać na bardzo wysokim poziomie, jest jasne. Ale od którego z siatkarzy polskiego zespołu będzie zależało najwięcej? Marek Magiera nie ma wątpliwości:

– Toniutti, Toniutti i jeszcze raz Toniutti. Uważam, że w tej chwili to jeden z najlepszych – o ile nie najlepszy – rozgrywających na świecie. Jeżeli ZAKSA przyjmie piłkę, to jestem spokojny o to, że on coś z nią wymyśli. W ZAKS-ie ma kto uderzyć, mają parę opracowanych wariantów na granie, ale Ben bezapelacyjnie jest numerem jeden.

Kluczowym elementem będzie również wspomniane przyjęcie piłki. Podopieczni Nikoli Grbicia nie mogą dać się złamać mocnym zagrywkom serwisowym, których Włosi z pewnością będą używać. Lube ma bowiem do tego odpowiednich wykonawców, takich jak Nimir Abdel-Aziz. Jastrzębski Węgiel – również za sprawą absencji Zatorskiego – wykorzystał ten sposób gry przeciwko kędzierzynianom. Jastrzębianie metodycznie odrzucali ich od siatki, a ZAKSA nie najlepiej radzi sobie z grą na wysokiej piłce.

Ciekawostka ZAKSA polskie drużyny w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Bednaruk:

– Wszyscy wiedzą, dlaczego Jastrzębie wygrało z ZAKSĄ – bo serwowało dużo mocniej od nich. Siatkówka jest mało skomplikowanym sportem. W każdej rywalizacji, w której dwa wyrównane zespoły stają naprzeciwko siebie, element zagrywki jest decydujący.

– Zgadzam się z Kubą. Jeżeli chodzi o Trentino, tam ma kto „kopnąć”. Jest Nimir, Srećko Lisinac, Marko Podrascanin też potrafi dołożyć cenne punkty. Ale jeżeli ZAKSA przyjmie piłkę, to jestem absolutnie przekonany, że wygra ten mecz – dopowiada Marek Magiera. Jeśli więc uda się opanować przyjęcie, to stworzy możliwość rozegrania akcji przez Benjamina Toniuttiego. A Francuz z dobrze przyjętej piłki potrafi wystawiać swoim kolegom prawdziwe perełki.

Finał Ligi Mistrzów zapowiada się zresztą na pojedynek pomiędzy dwoma świetnymi rozgrywającymi. W Trentino na rozegraniu będzie grał Simone Giannelli, dwukrotny mistrz Serie A. Pomimo dość młodego wieku – ma 24 lata – wychowanek Trentino regularnie zdobywał wyróżnienia dla najlepszego rozgrywającego na dużych turniejach. Ale to nie on będzie największym zagrożeniem we włoskiej ekipie.

Nimir Abdel-Aziz chce coś udowodnić

Ofensywa Trentino będzie spoczywać na barkach atakującego, Nimira Abdel-Aziza. Z Holendrem wiąże się ciekawa historia, która pozwala sądzić, że ten potraktuje pojedynek z polską drużyną bardzo osobiście.

Otóż w sezonie 2014/2015 młody – wtedy dwudziestodwuletni – zawodnik przyszedł właśnie do drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Miał opinię bardzo uzdolnionego i przede wszystkim wszechstronnego siatkarza. To też w polskim zespole nie grał na pozycji atakującego, lecz jako rozgrywający. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei, więc ZAKSA rozstała się z nim po zakończeniu sezonu. Przeszedł do francuskiego Stade Poitevin Poitiers, zmienił pozycję na atakującego i cóż – pokazał pełnię swoich możliwości. W tym sezonie zasilił szeregi Itasu, gdzie razem z Giannellim tworzą bardzo groźny duet. Może nie jest to najpiękniejsza siatkówka na świecie, ale nie liczy się styl – liczą się punkty.

– Abdel-Aziz przez dwie i pół godziny może nabić trzydzieści pięć punktów. On może atakować nawet siedemdziesiąt procent piłek i mieć taki dzień, że będzie trudno go zatrzymać. Trento często grało w tym sezonie tak, że wręcz połowa piłek szła do niego. Koledzy mieli trochę pretensji do Giannelliego, bo taka siatkówka nie jest jakąś wirtuozerią. Wykorzystywali jednak swój największy atut. A moim zdaniem ich największe atuty to Giannelli – który jest świetnym rozgrywającym – i, przede wszystkim, Abdel-Aziz. Jeżeli on zagra genialny mecz, to jest w stanie opędzlować każdy zespół na świecie – komentuje Jakub Bednaruk.

ZAKSA nie jest faworytem, ale nie jedzie na ścięcie

Jak widać, polski zespół czeka ciężkie zadanie. Kędzierzynianie mają niekorzystny bilans historyczny z włoskimi zespołami. Na 28 pojedynków wygrali dziewięć. Z samym Trentino grali osiem razy i tu również bilans wynosi 5-3 na korzyść Włochów. W dodatku mecz zostanie rozegrany w Weronie, położonej zaledwie sto kilometrów od Trydentu. Trentino będzie czuło się tam niemal jak u siebie w domu. Choć – na szczęście dla polskiej ekipy – z wiadomych względów Włosi nie będą mogli liczyć na doping miejscowych kibiców.

Nie przypuszczamy też, aby aspekt psychologiczny – jakim jest przegrany finał PlusLigi – zadziałał na polski zespół negatywnie. Trentino w tym sezonie nie zdobyło żadnego trofeum. Oba zespoły znajdują się więc na musiku – zakończą sezon wielkim sukcesem albo spiszą go na stratę. Podobna presja będzie występowała po obu stronach siatki.

Bednaruk: – Nie wierzę w to, żeby jeden zespół bardziej chciał, a drugi nie. To będą dwie i pół godziny grania, po którym zostanie jedna drużyna, która nic nie zdobędzie. Mimo wszystko, Superpuchar czy Puchar Polski to nie jest trofeum, które jest specjalnie cenione w polskiej siatkówce. Oba zespoły będą bardzo zmobilizowane, to w końcu finał Ligi Mistrzów.

Cieszy jednak fakt, że podopieczni Nikoli Grbicia potrafili w tym sezonie wygrać z Lube Civitanova, a więc zespołem który zdobył mistrzostwo Serie A. W tym kontekście nie powinni przestraszyć się Trentino. Na drodze do finału pokonywali już bowiem lepsze ekipy. Będąc w dobrej dyspozycji fizycznej i grając optymalnym składem, mają szanse na historyczny sukces. Czy osiągną go, zdobywając kolejny skalp na zespole z włoskiej Serie A? Przekonamy się już wieczorem.

Początek spotkania dziś o godzinie 20:30, transmisja na antenie www.weszlo.fm

Tekst powstał pierwotnie na KierunekTokio.pl

SZYMON SZCZEPANIK

redakcja

Opublikowane 01.05.2021 19:56 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

GP Baku czyli szaleństwo. Verstappen i Hamilton bez punktów!

We współczesnej F1 często wieje nudą. Zdarzają się wyścigi, gdy właściwie nic się nie dzieje. Dzisiejsze Grand Prix Baku też długimi momentami tak właśnie wyglądało. A potem zaczęło się istne szaleństwo. Najpierw z wyścigu wyleciał lider klasyfikacji generalnej, Max Verstappen, a potem również Lewis Hamilton. To oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie wyścig […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

KSW 61: Pudzian wygrywa walkę, a Juras sympatię kibiców

Powiedzmy sobie szczerze – walka wieczoru przede wszystkim miała być dobrym show. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski razem mają 84 lata, więc ciężko się po nich spodziewać tych kocich ruchów. Kiedyś byłby to pewnie freak fight,  ale odnosimy wrażenie, że dziś to miano zarezerwowane jest dla pojedynków youtuberów z gwiazdami Instagrama. Chociaż czekajcie, przecież sam […]
06.06.2021
Inne sporty
31.05.2021

Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros!

Naomi Osaka, wiceliderka światowego rankingu, zdecydowała o wycofaniu się z wielkoszlemowego Roland Garros po I rundzie. Powodem nie jest jednak kontuzja, a jej zdrowie psychiczne. Wcześniej zdecydowała się nie udzielać konferencji prasowych, a dziś w oficjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje z udziału w kolejnych rundach, bowiem “najlepszą rzeczą dla turnieju, innych graczy i mojego dobrego […]
31.05.2021
Inne sporty
25.05.2021

Kubica, Zmarzlik i… muzeum. Jak PKN ORLEN wspiera polski sport

Motosport oraz działalność firmy PKN ORLEN od dłuższego czasu idą ze sobą w parze. Dziś mieliśmy tego kolejny dowód. W Muzeum Sportu i Turystyki ogłoszono roczny raport dotyczący sponsoringu sportu i kultury, połączony z otwarciem specjalnej strefy z eksponatami znanych postaci odnoszących sukcesy w rajdach czy wyścigach na całym świecie. – Sam ekwiwalent reklamowy za […]
25.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
02.11.2020

Kolejne nieco wybrakowane derby Łodzi

Nie ma Łódź szczęścia do meczów derbowych w ostatnich tygodniach. Te piłkarskie, pomiędzy Widzewem a ŁKS-em, odbyły się w cieniu koronawirusowych obostrzeń – bez kibiców gości i z mocno ograniczoną liczbą gospodarzy. Teraz nadszedł czas na siatkarskie, podczas których ŁKS zmierzy się z Budowlanymi i niestety – tu również na pierwszy plan wysuwa się pandemia.  […]
02.11.2020
Inne sporty
21.06.2020

Nie godzą się na przeciętność. Transfery w Resovii

Od lat dysponują czołową kadrą w PlusLidze. Opartą zarówno na reprezentantach Polski, jak i solidnym zaciągu zza granicy. W ubiegłym sezonie jakościowe nazwiska na kontraktach absolutnie nie przełożyły się jednak na jakość na parkiecie. Asseco Resovia Rzeszów ma za sobą absolutnie koszmarne rozgrywki. Jej ostatnie ruchy transferowe sygnalizują jasno, że władze klubu zamierzają jak najszybciej […]
21.06.2020
Inne sporty
22.05.2020

W siatkarskiej Gieksie zamieszanie trwa. Koniec? Nie widać

Sezon PlusLigi oficjalnie zakończono 25 marca. Ostatnia kolejka odbyła się za to nieco ponad dwa tygodnie wcześniej. Od tamtego czasu kluby skupiły się głównie na ogarnięciu swojej sytuacji w obliczu pandemii koronawirusa. GKS Katowice też. Tyle że na Śląsku uznano najwidoczniej, że skoro sezon zakończył się przedwcześnie, wypadałoby zagwarantować wszystkim inny rodzaj rozrywki. Na przykład […]
22.05.2020
Weszło
13.05.2020

Syn prezesa, libero Skry, właściciel restauracji. Rozmawiamy z Kacprem Piechockim

Dlaczego uważa, że jest gorszym libero niż Wojtaszek i Zatorski? Jak wygląda życie w związku z siatkarką? W którym mieście musiał uciekać do taksówki przed wściekłymi kibicami? O co ma pretensje do sędziów z PlusLigi? Czemu kibice Skry nie akceptują go w 100%? Czego zabrakło, by zrobić karierę w GKS-ie Bełchatów? Jak doszło do tego, […]
13.05.2020
Weszło
03.05.2020

Żewłakow to klasa, ale gdy grałem przeciwko Murkowi, z emocji trzęsły mi się ręce

Dlaczego mundial we Francji obejrzał od deski do deski? Kto z siatkarskiego środowiska mógłby powalczyć o czołowe lokaty w naszym rankingu najbarwniejszych postaci w polskiej piłce? Jak się czuje młody zawodnik, który zablokował Dawida Murka, a jak wtedy, gdy głęboko w oczy zaglądają mu Janusz Wójcik i Piotr Gabrych? Dlaczego nigdy nie odegrał większej roli […]
03.05.2020
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
02.11.2020

Kolejne nieco wybrakowane derby Łodzi

Nie ma Łódź szczęścia do meczów derbowych w ostatnich tygodniach. Te piłkarskie, pomiędzy Widzewem a ŁKS-em, odbyły się w cieniu koronawirusowych obostrzeń – bez kibiców gości i z mocno ograniczoną liczbą gospodarzy. Teraz nadszedł czas na siatkarskie, podczas których ŁKS zmierzy się z Budowlanymi i niestety – tu również na pierwszy plan wysuwa się pandemia.  […]
02.11.2020
Weszło
03.05.2020

Żewłakow to klasa, ale gdy grałem przeciwko Murkowi, z emocji trzęsły mi się ręce

Dlaczego mundial we Francji obejrzał od deski do deski? Kto z siatkarskiego środowiska mógłby powalczyć o czołowe lokaty w naszym rankingu najbarwniejszych postaci w polskiej piłce? Jak się czuje młody zawodnik, który zablokował Dawida Murka, a jak wtedy, gdy głęboko w oczy zaglądają mu Janusz Wójcik i Piotr Gabrych? Dlaczego nigdy nie odegrał większej roli […]
03.05.2020
Weszło Extra
15.07.2019

Zdrętwiała mi szyja i połowa twarzy. Byłam pewna, że umieram

W Lidze Narodów zaliczyła ponad czterysta udanych ataków, po drodze bijąc rekord polskiej kadry. A wszystko w momencie, gdy Malwina Smarzek-Godek czuła się bardzo źle, obawiając się o swoje zdrowie, jeżdżąc na pogotowie, a mając nawet chwile, gdy myślała, że umiera. Dla równowagi przeżyła ostatnio też najważniejszy dzień swojego życia: w przerwie między turniejami dwudziestotrzylatka […]
15.07.2019
Inne sporty
30.04.2019

Dominacja Chemika przerwana. ŁKS mistrzem Polski!

Gdy Chemik Police w sezonie 2013/14 zdobywał pierwsze ze swoich pięciu kolejnych mistrzostw Polski, Łódzki Klub Sportowy walczył na trzecim poziomie rozgrywkowym, występując na szkolnych świetlicach, przy wsparciu kilkudziesięciu najwierniejszych kibiców. Wczoraj, po 5 latach dominacji zespołu z Polic, to właśnie ŁKS Łódź zasiadł na tronie, efektownie domykając finałową serię trzecim derbowym zwycięstwem. 22. drużynowe […]
30.04.2019
Weszło
17.02.2019

Miedź walczy o utrzymanie bez bramkarza. Może się nie udać…

Miedź Legnica po awansie do Ekstraklasy zaczęła robić wszystko inaczej niż reszta. W lidze, w której trenerom od tempa karuzeli szaleje błędnik – oni podpisali ze szkoleniowcem pięcioletni kontrakt. W lidze, w której beniaminek chowa się zwykle za podwójną gardą i strzela głównie po kontrach – oni próbują ataku pozycyjnego. Wreszcie w lidze, w której […]
17.02.2019
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bax
bax
1 miesiąc temu

Gapiński, który to komentuje jest tragiczny. Jęczy i jęczy

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu

Zaksa to przegra 2-0, 2-3

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Tak wam powiem

Znasz się jak kura na pieprzu

....!
....!
1 miesiąc temu

niesamowity mecz ,niesamowity poziom !!!!!!!!!!!!!! brawo ZAKSA siatkarze powinni zarabiać więcej od tych kopaczy !

Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021