Gole Polaków w Serie B

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

01 maja 2021, 17:19 • 1 min czytania 0 komentarzy

To jest udane popołudnie dla naszych stranierich na zapleczu Serie A. Filip Jagieło przypieczętował wygraną Brescii Calcio ze SPAL, a Piotr Parzyszek otworzył wynik meczu pomiędzy Frosinone i AC Pisa.

Dla Jagiełły było to szóste trafienie w tym sezonie Serie B. Pokonał bramkarza rywali w 79. minucie, a jego zespół ostatecznie wygrał 3:1 i zajmuje obecnie 10. miejsce w ligowej tabeli. Co ciekawe, na boisku pojawił się 10 minut wcześniej. W drużynie z Brescii wystąpił także Jakub Łabojko – wszedł na murawę w 80. minucie. Z kolei w ekipie SPAL żaden z Polaków nie znalazł się nawet w kadrze meczowej: Patryk Peda, Jakub Iskra i Tomasz Woźniak.

Natomiast Piotr Parzyszek strzelił gola na 1:0 w 22. minucie, tym samym zanotował swoją piątą bramkę w tej edycji rozgrywek. Frosinone finalnie zwyciężyło 3:1. Były piłkarz Piasta Gliwice Opuścił boisko w 89. minucie, a Przemysław Szymiński rozegrał całe spotkanie. Ekipa naszych graczy znajduje się obecnie na 14. miejscu w lidze.