Brighton pokonało Leeds. Mateusz Klich zagrał całe spotkanie

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

01 maja 2021, 18:26 • 1 min czytania 2 komentarze

W „polskim” meczu w Premier League „Mewy” wygrały 2:0 z Leeds. W zespole „Pawi” po dłuższej przerwie do pierwszego składu powrócił wreszcie Mateusz Klich. Z kolei Jakub Moder wszedł dopiero w samej końcówce spotkania – w 90. minucie zastąpił Danny’ego Welbecka.

Gospodarze już 14. minucie objęli prowadzenie – Pascal Gross wykorzystał rzut karny. Podopieczni Marcelo Bielsy próbowali odrobić straty, lecz w 79. minucie Danny Welbeck pozbawił ich złudzeń. Zabawił się w polu karnym z defensorami gości i huknął nie do obrony tuż przy prawym słupku bramki strzeżonej przez Illana Mesliera.

Dobra, a jak tam wypadł powrót Klicha do wyjściowej jedenastki. Było to przeciętny występ. Wystarczy spojrzeć na statystyki (sofascore.com).

*
Dzięki tej wygranej Brighton z 37 oczkami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli. „Mewy” są już bardzo bliskie utrzymania. Natomiast Leeds znajduje się na 9. pozycji w ligowym zestawieniu i ewentualny awans do europejskich pucharów znacząco się oddalił.