post
Jakub Białek

Opublikowane 21.04.2021 09:57 przez

Jakub Białek

Ekstraklasa powoli dobiega końca i już za chwilę będziemy emocjonować się tym, co dzieje się w gabinetach. Ale zanim kluby zaczną ogłaszać pierwsze letnie transfery, muszą wiedzieć, z kim uda się przedłużyć umowy. Wybraliśmy dwudziestkę najciekawszych piłkarzy Ekstraklasy, których kontrakty wygasają w czerwcu.

Kryteria? Bardzo luźne. Czasem są to piłkarze, których kluby będą chciały zatrzymać, czasem zawodnicy, którzy raczej się pożegnają, czasem niespełnieni gracze, którzy wciąż mogą myśleć o zatrudnieniu w Ekstraklasie. Po prostu – to losy tych zawodników interesują nas najbardziej. Nie traktujcie tego jak rankingu – po prostu ponumerowaliśmy poszczególne miejsca, by budować napięcie czytelnika. Pełną listę zawodników, którym wygasają umowy, możecie znaleźć na Transfermarkt, choć zestawienie nie zawsze uwzględnia opcję automatycznego przedłużenia umowy, która leży po stronie klubu.

Komu wygasają kontrakty w Ekstraklasie?

20. Egy Maulana Vikri

Jedna z najbardziej niedopowiedzianych historii ostatnich lat. Teoretycznie dał Lechii wiele – sponsora z Indonezji, dotarcie do grupy kibiców, do których normalnie nie dałoby się dotrzeć, nienawiść na Instagramie skierowaną do Piotra Stokowca. Ale sportowo? Nie obronił się niczym. Te trzy lata w Gdańsku to pusty przelot, a przecież przychodził jako jeden z największych talentów Indonezji. Strzelamy, że na polskich boiskach już go nie zobaczymy.

19. Mateusz Cholewiak

Obecny sezon to przesiadywanie w szafie. Cholewiak zaliczył ledwie trzy wejścia, jest bardziej piłkarzem rezerw niż pierwszego zespołu. Ma w swoim kontrakcie opcję przedłużenia, ale czy którakolwiek ze stron byłaby nim w ogóle zainteresowana? Raczej nie. Mimo to Cholewiak pewnie nie żałuje – sprawdził się w najlepszym polskim klubie ostatnich lat, miał swoje momenty, bywał w pierwszym składzie. Mimo tego sezonu ma w swoim ręku wiele kart, pozwalających mu podpisać ciekawą umowę w Ekstraklasie.

18. Żarko Udovicić

Kolejny lechista, którego przygoda powinna potoczyć się znacznie inaczej. Przychodził jako jeden z najlepszych skrzydłowych ligi, zaczął jako… najpierw dyżurny dzban. Wyciął Grzesika, za co pauzował przez cztery mecze, a później pozwolił sobie na zbyt dużo względem arbitra technicznego, co przypłacił dwumiesięczną absencją. Runda w plecy, przez co mocno stracił w oczach Piotra Stokowca, a w międzyczasie przyplątały się do niego poważne problemy zdrowotne. Ostatnio Lechia próbuje go odkurzać, ale czy zostanie w niej na dłużej? Wątpliwa sprawa.

17. Tomas Podstawski

Jego wejście w ligę mogło zauroczyć. A polskie korzenie, które posiada, otworzyły dyskusje na temat ewentualnego powołania. Szybko zamknął je sam piłkarz, który spektakularnie zjechał z formą. Dziś jest tylko ligowym dżemikiem. Dość stwierdzić, że w tym sezonie tylko trzy razy znalazł się w wyjściowej jedenastce Pogoni. Wątpliwe wydaje się, by „Portowcy” byli dalej zainteresowani jego usługami.

16. Miłosz Szczepański

Wydaje się, że Raków już go skreślił. – Na razie nie osiągnęliśmy porozumienia. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale w tym momencie od dogadania się jesteśmy dość daleko – mówił Szczepański w marcu w „Przeglądzie Sportowym”. Zawodnik deklaruje, że jest gotowy do gry, mimo to ani razu nie znalazł się nawet w kadrze Rakowa. A przecież przed kontuzją był jego najlepszym zawodnikiem. Wciąż jest młody (rocznik 1998), nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracodawcy. Dobra dycha do wzięcia.

15. Jakub Kosecki

Nie zbawił Cracovii, nie odmienił jej. Nawet ciężko powiedzieć, że jest jej pozytywnym punktem. Mimo to „Kosa” to postać na tyle rozpoznawalna, że spokojnie powinien wzbudzić zainteresowanie na rynku – czy to polskim, czy zagranicznym. Z Cracovią związał się tylko na pół roku, by dać sobie czas na ewentualne znalezienie innego klubu. To był zresztą jego wymóg przy negocjacjach z klubami. Kto przygarnie Koseckiego? Pewnie nikt duży, ale kilka telefonów powinien odebrać.

14. Konstantinos Triantafyllopoulos

Grek nie zawiódł. Ale Grek nie daje też Pogoni czegoś ekstra. Wyższe notowania u Kosty Runjaicia mają docelowo Malec i Łasicki, przewaga Triantafyllopoulosa polegała na tym, że – w przeciwieństwie do konkurentów – zawsze był zdrowy. Ma swoje mankamenty – gra ostro, często na raz, zdarzają mu się babole. Zapewni solidność, ale czy Pogoni zależy obecnie na solidności? Z drugiej strony, to jeden z autorów najlepszej defensywy ligi. Tego Kostasowi odebrać nie można. Grek ma w swoim kontrakcie opcję przedłużenia, a więc wszystko zależy od tego, czy Pogoń dalej będzie nim zainteresowana. Stawiamy, że mimo wszystko tak.

13. Rafał Wolski

Najpierw były przepychanki z Lechią i rozwiązanie kontraktu, potem atrakcyjny transfer dla Wisły Płock, a na końcu – jak zwykle – kontuzja. „Nafciarze” pewnie będą starali się przedłużyć tę umowę – kto ma przyciągnąć ludzi na nowy stadion, jak nie taki gość jak Wolski? Sam piłkarz też nie poprawił swojej rynkowej pozycji. Skoro wybrał Wisłę w normalnych okolicznościach, po kontuzji pewnie też nie kręciłby nosem. Pytanie, czy Wisła chce znów zaryzykować.

12. Erik Janża

Otrzymałem propozycję gry w Górniku i mogę powiedzieć, że na 99 procent zostanę na kolejny sezon – mówił na „Interii” piłkarz. Ale wiadomo, jak jest z deklaracjami – nic nie zostało jeszcze podpisane, nie wiadomo, czy w Górniku zostanie Brosz, kuszony jest Płatek, różnie może być. Janża zjechał z formą, miał ostatnio swoje odpały, ale mimo to zatęsknilibyśmy za nim. Ze świecą szukać bocznych obrońców z tak powtarzalną wrzutką.

11. Kamil Biliński

Kto by się spodziewał, że akurat Biliński powalczy o tytuł najskuteczniejszego Polaka w lidze? Gdyby nie on, Podbeskidzie miałoby już przyklepany spadek. Napastnik dwoi się i troi, by ratować bielszczan, zdarzyło mu się nawet zdobyć gola grając z kontuzją, po którym musiał zejść z boiska. Ekstraklasa wielokrotnie nie doceniała tego piłkarza. Ale teraz, po takim sezonie, innego wyjścia nie ma – wiele klubów chętnie go przygarnie.

10. Adam Frączczak

Symbol ostatnich lat Pogoni Szczecin. Spędza w niej już jedenasty rok, łącznie strzelił dla niej 75 bramek. Sprostał swoim problemom zdrowotnym, przypadkowy kibic kojarzy go pewnie z akcji z Knoppersem. Sami jesteśmy ciekawi, czy Pogoń zechce z nim przedłużyć umowę. Z jednej strony – bryndza z napastnikami, a Frączczak zawsze może się przydać, jak na Legii. Z drugiej – jeśli klub chce iść do przodu, musi stawiać na lepszych piłkarzy. Zimą Frączczakiem interesowało się Podbeskidzie i Wieczysta.

9. Igor Lewczuk

W maju stuknie mu 36 lat. Zapewnia solidny poziom, choć ostatnio wylądował na ławie. Czy Legia będzie chciała na nim budować? Pewnie nie, bo Lewczuk nie jest już gwarancją nieomylności w pucharach. Ale skoro Michniewicz gra trójką z tyłu, głębia składu jest potrzebna. Widzimy dla niego miejsce w Legii, choć raczej w roli uzupełnienia.

8. Aleksander Buksa

O sprawie Buksy napisano już wszystko, więc nie ma sensu opowiadać jej na nowo. Fakty są takie, że latem Wisła traci swój największy talent za wartość ekwiwalentu. Spodziewaliśmy się, że Buksa będzie kuł żelazo, póki gorące i szybko coś podpisze. Wiosna obecnego sezonu nie poprawia jego pozycji negocjacyjnej. Ale i tak wydaje się, że obóz piłkarza wyjdzie z tej transakcji zadowolony.

7. Marko Vesović

Przed Legią spory dylemat. Jeśli uda się przedłużyć umowę z Wszołkiem, stołeczni będą mieli rewelacyjnie obsadzone prawe wahadło – Wszołkiem właśnie i Juranoviciem. I wydaje nam się, że przyszłość „Veso” może zależeć właśnie od rozmów z Polakiem. W zeszłym sezonie był jednym z dwóch najlepszych prawych obrońców ligi. Pechowa kontuzja zabrała mu praktycznie cały obecny sezon – wciąż dochodzi do formy. Spore znaki zapytania ma Legia, spore ma pewnie i sam piłkarz, którego Michniewicz – w obecnym układzie – widzi na lewej stronie.

6. Gerard Badia

W Piaście wygasają jeszcze umowy choćby Jodłowca, Milewskiego czy Rymaniaka (ostatnia dwójka ma wpisaną opcję przedłużenia – gliwiczanie pewnie z niej skorzystają), ale to odejście Badii będzie najbardziej bolesne. A wiele wskazuje na to, że to ostatni sezon Hiszpana w Polsce. Sam coraz częściej mówi o rodzinie, dla której miałby wrócić do ojczyzny. I co tu dużo mówić – byłaby to ogromna strata. Niewielu w tej lidze jest tak sympatycznych piłkarzy. A Badia do tego wciąż sprawdza się na boisku – serca odmówić mu nie można, jakości też nie. Obecny sezon to pięć asyst i jedno kluczowe podanie. Nawet, jeśli w sezonie mistrzowskim był w cieniu kolegów, i tak stanowił ogromną wartość dla Piasta. Gerard, przemyśl to jeszcze!

5. Artur Boruc

Lata lecą, a Boruc nadal w formie. Zdarzały mu się wybronione mecze, nawet ostatnio, gdy perfekcyjnie wyjął sam na sam Alvareza. Żadnego meczu w Ekstraklasie też nie zawalił. Może spodziewaliśmy się więcej, ale czy radzi sobie gorzej niż Majecki? No raczej nie. Mówi się o tym, że może pozostać w Legii w roli Buffona – mentora dla młodszych bramkarzy, uzupełnienia składu, które dostanie kilka, może kilkanaście meczów w sezonie.

4. Martin Chudy

Wyrósł na jednego z najlepszych bramkarzy w lidze i specjalisty od rzutów karnych. W zeszłym sezonie automatycznie przedłużył się jego kontrakt o rok, wygasa w czerwcu. Byłaby to duża strata dla Górnika. Menedżer Chudego pewnie nie narzeka na brak połączeń, na rynku słowackim to bardzo solidna firma.

3. Petr Schwarz

Niewiele wie o transferach – w swojej karierze grał tylko w dwóch klubach. Ale nos nam podpowiada, że poszuka sobie trzeciego. „Przegląd Sportowy” pisał w marcu, że Raków zaproponował piłkarzowi nowy kontrakt, lecz ten nie chce go przyjąć. W poprzednim sezonie wykręcił znakomite liczby, w tym nieco gorsze, ale musimy pamiętać, że a) w ostatnich meczach siada na ławie, b) w kilku spotkaniach pełnił rolę półlewego obrońcy. Może nie jest dla Rakowa bezcenny, ale Raków chętnie związałby z nim swoją przyszłość.

2. Walerian Gwilia

Portal legia.net informował, że klub nie skorzystał z automatycznej opcji przedłużenia kontraktu o rok, która wiązałaby się z podwyżką zarobków Gruzina o 20% (obecnie zarabia około 300 tysięcy euro rocznie). Gwilia stracił na znaczeniu, nie ma nawet tysiąca minut w tym sezonie (i to biorąc pod uwagi wszystkie rozgrywki), wiosną w wyjściowym składzie pojawił się tylko raz. Legia pewnie podejmie próbę zatrzymania go, ale na innych warunkach. Czy zainteresowany będzie sam piłkarz? Jak na nasze oko, spokojnie znajdzie sobie dobrze opłacane miejsce, gdzie będzie kluczowym piłkarzem.

1. Paweł Wszołek

On sam pewnie jest trochę rozczarowany tym, jak potoczyła się ta przygoda. Oba sezony ma oczywiście bardzo dobre, ale nie jest postrzegany jako najlepszy piłkarz ligi, nie wrócił też dzięki Ekstraklasie do reprezentacji. Legia chce zatrzymać Wszołka, ale sam Wszołek ma wciąż dobrą pozycję na rynku, a warszawskim epizodem wcale nie nabrudził sobie w życiorysie. – Powiedział uczciwie jak wygląda jego sytuacja. Wiemy, że jest zainteresowanie naszym zawodnikiem kilku klubów w Europie. Paweł jeszcze nie podjął decyzji i zobaczymy jakie będą jego decyzje. Na dzień dzisiejszy nie mogę niczego przesądzać – mówił Michniewicz całkiem niedawno na konferencji prasowej. Wydaje się, że wszystkie karty są po stronie zawodnika. Legia czeka na ruch.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 21.04.2021 09:57 przez

Jakub Białek

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Ekstraklasa
11.05.2021

Kozacy i badziewiacy. Witamy z powrotem, panie Jimenez

Jesus Jimenez to nie jest piłkarz idealny. Może irytować, że okresy świetnej gry przeplata z seriami naprawdę bladych występów. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że bez jego wkładu w ofensywę Górnik Zabrze miałby w tym sezonie poważne problemy. Swoim występem przeciwko Jagiellonii Białystok napastnik zabrzan w pełni zapracował na piątą już w bieżących rozgrywkach nominację […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Błaszczykowski problemem Wisły? | SMYKAŁKA #2

Jakub Błaszczykowski to legenda Wisły. Ale i problem, który długofalowo – w obecnych relacjach z klubem – może być toksyczną relacją. Damian Smyk z nowym odcinku “Smykałki” analizuje problem braku pionu sportowego w Wiśle, zły wpływ Błaszczykowskiego ten obszar działania klubu, ale też przygląda się temu – czy Hyballa nadaje się do tarcia chrzanu, a […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Starzyński: – W przypadku awansu do pucharów musielibyśmy się wzmocnić

– Na pewno jeśli drużyna ma bramkostrzelnego snajpera to spory handicap, bo napastnik może strzelić gola z niczego i ponieść zespół. Rok Sirk i Samuel Mraz za dużo nie strzelali, to fakt. Gdy z zeszłym sezonie Bartek Białek strzelał więcej goli, to zespołowi grało się łatwiej – mówi Filip Starzyński, pomocnik Zagłębia Lubin. Zostałeś nominowany […]
11.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Weszło
13.05.2021

Finał w cieniu ligowego rozczarowania obu drużyn

Zarówno dla Borussii Dortmund, jak i RB Lipsk, finał Pucharu Niemiec stanowi spotkanie, które po części zdefiniuje sezon w ich wykonaniu. Ewentualny triumf istotnie zrekompensuje niepowodzenia w ligowych zmaganiach. Dla obu zespołów bieżąca edycja Bundesligi nie jest udana. BVB bardzo szybko wypisała się z walki o mistrzostwo, a na tę chwilę jeszcze nie może być […]
13.05.2021
1 liga
13.05.2021

GTA: Radom. Skradzione auta piłkarzy

Polska piłka przyzwyczaiła nas do pokręconych historii. W zasadzie co roku mówimy sobie: ok, tego już nic przebije. I za każdym razem jednak przebija. Ale wiecie co? Chyba teraz dotarliśmy do sufitu. Koniec, meta, finalny boss. Dwa dni temu okazało się, że ktoś buchnął dwa fajne (i dość drogie) Mercedesy piłkarzom Radomiaka. Co w tym […]
13.05.2021
Premier League
13.05.2021

Komu puchary, komu rozczarowanie? Emocje na finiszu Premier League

Manchester City zaklepał już sobie mistrzostwo Anglii, ale to wcale nie oznacza, że emocje w Premier League się skończyły. Wręcz przeciwnie – zapowiada się ostra rywalizacja o awans do europejskich pucharów. Kto ma na nie największe szanse? Jak wygląda terminarz zainteresowanych ekip Standardowy układ kwalifikacji do międzynarodowych rozgrywek przedstawia się w Premier League następująco. Cztery […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Ja, najlepszy piłkarz Serie B? Musisz zmienić adres!

Czy jest najlepszym piłkarzem Serie B? Dlaczego Serie B jest silniejsza od Ekstraklasy? Czym zaimponowali mu Kevin-Prince Boateng i Mario Balotelli? Dlaczego trochę żałuje, że nie został w Rakowie i jak to możliwe, że przewidywał sukces częstochowskiego klubu? Co sprawiło, że nie mógł zakochać się we Włoszech? Dlaczego włoscy trenerzy lubią sobie pogadać? Czy polskiej […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Jedenastka największych niewypałów transferowych w XXI wieku

Pomocnik, dla którego sir Alex Ferguson pobił krajowy rekord transferowy, ponieważ chciał wokół niego skonstruować nowy Manchester United. Skończyło się klapą. Obrońca, w którym nieoczekiwanie zakochał się Pep Guardiola, więc ściągnięto go do FC Barcelony nie licząc się z kosztami. Skończyło się klapą. Napastnik, za którego Chelsea zapłaciła fortunę, nie zdając sobie sprawy, że nie […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

PRASA. “Małecki próbował się przebić przez Perdijicia i uderzyć trenera Matusiaka”

W czwartkowej prasie szału nie ma, ale kilka ciekawych rzeczy znajdziemy. Głos w sprawie afery Małecki-Matusiak zabrał wreszcie prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski. Jest też rozmowa z dyrektorem sportowym GKS-u Tychy, Krzysztofem Bizackim oraz kilka “bieżączek” z Ekstraklasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kilku piłkarzy zanotowało udany finisz sezonu i zgłosiło akces do kadry. Brakiem powołania na eliminacje […]
13.05.2021
Weszło
12.05.2021

Sousa nie ogląda Ekstraklasy. 5 powodów, dla których powinien

Paulo Sousa pojawił się na meczach polskich klubów dwukrotnie. Na początku swojej kadencji, jeszcze przed wysłaniem pierwszych powołań i na finale Pucharu Polski, gdy przy okazji został zaszczepiony na Stadionie Narodowym. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Portugalczyk ma Ekstraklasę w poważaniu. Może nie w głębokim, ale jednak w poważaniu. Wypisaliśmy pięć powodów, dla których naszym […]
12.05.2021
Weszło
09.05.2021

Widzew nie chce awansować. Za to Resovia chce się utrzymać!

Grubą przesadą byłoby porównywanie meczu Resovii z Widzewem do starcia Dawida z Goliatem, ale nie ulega wątpliwości, że to drużyny, które znajdują się na kompletnie innych biegunach. Ekipa z Podkarpacia zrobiła awans trochę ponad stan, nie była gotowa na pierwszą ligę, uratowała się zimowymi wzmocnieniami. Widzew dysponuje pokaźnym jak na pierwszoligowe warunki budżetem, celował od […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dobrze zapamiętałem Placha. Przez niego miałem kontuzję kostki!

Słowacja opanowała defensywę Piasta Gliwice. A skoro tak, postanowiliśmy porozmawiać z Frantiskiem Plachem, Jakubem Holubkiem i Tomasem Hukiem. Czy ktoś z nich pojedzie na Euro? Dlaczego PKO Bank Polski Ekstraklasa to atrakcyjna liga dla Słowaka? I… dlaczego Holubek nie mógł miło wspominać Placha ze słowackich boisk? Dlaczego słowaccy piłkarze tak chętnie wybierają naszą ligę? Frantisek […]
07.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
1 liga
30.04.2021

Widzew i Miedź w grillowej formie

– Kurde, to już chyba bez szans na Ekstraklasę, co? – No, my bez szans, wy bez szans. – To chyba nie będziemy się przemęczać przed majóweczką? – No chyba nie. Widzew – Miedź? Nuuuuda Nie wiemy, czy w ten sposób rozmawiali ze sobą przed meczem piłkarze Widzewa i Miedzi, ale… ich dzisiejszy mecz wyglądał […]
30.04.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Znawca
Znawca
22 dni temu

Nazwiska robia wrazenie, jakby ich skleic w calosc to walka o podium murowana z kimkolwiek z karuzeli na lawce.

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
22 dni temu

jako kibic Legii uwielbiam tą politykę z kontraktami…najlepiej zostawić do końca a potem sie dziwić że ktoś podpisze wcześniej albo piłkarz myśli nie o tym co trzeba
powinno to być załatwione na rok przed i juz

Znawca
Znawca
22 dni temu
Reply to  PiotrekB

W tej amatorskiej lidze nikt nie ma planu i wszystko wywraca sie co kolejke, wiec to co piszesz jest niemozliwe.

Romasz
Romasz
22 dni temu
Reply to  PiotrekB

I tu sie do końca nie zgodzę, że powinno być załatwione rok przed. Spójrz na takiego Gvilie, zrobiliby to rok temu i teraz miałby świetnie opłacany kontrakt a prawie nic nie dawał Legii i przesiadywałby na ławce.

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
22 dni temu
Reply to  Romasz

Wiesz podejrzewam że Wszolek, Vesovic mogli miec bo z definicji byli graczami podstawowymi, Gvilia pewnie wiedzieli że nie zamierzają a tak to jest jak zawsze

jeremy
jeremy
22 dni temu

do pełnego obrazu brakuje średniej z ocen Weszło. Dopiero ocena fachowców pozwala sobie wyrobić opinię o przydatności, lub nie danego zawodnika. Nadróbcie to szybciutko.

maaciekw
maaciekw
22 dni temu

łącznie całkiem dobra ekipa, powalczyłaby w e-klapie

piotr
piotr
22 dni temu

Pamiętajmy że w Płocku jest kontuzjowany Cambrera na nasz rynek to nie byle kto

gdsagdas
gdsagdas
22 dni temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 466 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

Fjardabyggd
Fjardabyggd
22 dni temu

Wszołka bym oddał, zostawił Vesovicia. Ten pierwszy to typowy produkt polskiej myśli szkoleniowej z jej najgorszych czasów. Poza bieganiem nie umie nic. Możecie mnie minusować, ale Wszołek mnie irytuje jak mało kto. Już samym przyjęciem zdradza, że z techniką to on nie ma zbyt wiele wspólnego.

Swoją drogą nazwiska na tej liście świadczą o poziomie Ekstraklasy w ostatnich latach. Ja nie będę żałował absolutnie nikogo.

Lechita98
Lechita98
22 dni temu

Z mojej perspektywy głównie słabe nazwiska, jedynie Schwarza i Gwilię bym do Lecha przygarnął.

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
21 dni temu
Reply to  Lechita98

Kostas T (nie chce mi się przepisywać nazwiska) też by się Lechowi przydał

Er.
Er.
21 dni temu

Kosecki to zakładam że trafi do Wisły Płock.

erty
erty
21 dni temu

Schwarz grał w 4 klubach. Nachod jest od HK ok. 40 km.

I raczej zostanie jako krajan Petraska

Suche Info
13.05.2021

Rodzina odpowiedzialna za Stone Island chce przejąć klub z Serie C

W Polsce nazwisko Rivetti większości osób mówi bardzo niewiele. Bardziej rozpoznawalna jest ich marka – Stone Island. Obecnie trwają rozmowy pomiędzy rzeczoną rodziną a Modeną.  Włosi chcą przejąć klub, który obecnie występuje w Serie C. Jak informuje Gianluca Di Marzio, prawnicy obu stron prowadzą już ze sobą zaawansowane rozmowy, by sfinalizować transakcję zaraz po zakończeniu […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Finał w cieniu ligowego rozczarowania obu drużyn

Zarówno dla Borussii Dortmund, jak i RB Lipsk, finał Pucharu Niemiec stanowi spotkanie, które po części zdefiniuje sezon w ich wykonaniu. Ewentualny triumf istotnie zrekompensuje niepowodzenia w ligowych zmaganiach. Dla obu zespołów bieżąca edycja Bundesligi nie jest udana. BVB bardzo szybko wypisała się z walki o mistrzostwo, a na tę chwilę jeszcze nie może być […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Wiele hałasu o nic. Robert Lewandowski zagra w sobotę

Nie będziemy kryć, obleciał nas wszystkich blady strach. Bild nie podawał żadnych szczegółów, ale sam widok Robera Lewandowskiego schodzącego z treningu z grymasem bólu był powodem do dużego niepokoju. Z kapitanem reprezentacji Polski jednak wszystko w porządku. Jak podaje Paweł Kapusta z portalu Wirtualna Polska, Robert Lewandowski wystąpi w sobotnim starciu z Freiburgiem. Tym samym […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Poznaliśmy obsadę sędziowską 30. kolejki PKO Ekstraklasy

Już w niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii Ekstraklasy. Kto spadnie? Kto zagra w eliminacjach do europejskich pucharów? To w weekend. Teraz wiemy, kto będzie odpowiedzialny za przebieg spotkań.  30. kolejka będzie rozgrywana w ośmiu miastach: Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie, Gliwicach, Szczecinie, Wrocławiu i Płocku. Jacy arbitrzy zostali przypisani do spotkań, które się tam odbędą? […]
13.05.2021
1 liga
13.05.2021

GTA: Radom. Skradzione auta piłkarzy

Polska piłka przyzwyczaiła nas do pokręconych historii. W zasadzie co roku mówimy sobie: ok, tego już nic przebije. I za każdym razem jednak przebija. Ale wiecie co? Chyba teraz dotarliśmy do sufitu. Koniec, meta, finalny boss. Dwa dni temu okazało się, że ktoś buchnął dwa fajne (i dość drogie) Mercedesy piłkarzom Radomiaka. Co w tym […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Robert Lewandowski opuścił trening Bayernu. Możliwa kontuzja

Chcemy, żeby to było jakieś przeinaczenie, pomyłka, cokolwiek. Wiele jednak wskazuje na to, że Robert Lewandowski znowu doznał urazu. Jak informuje Bild, Polak musiał opuścić trening Bayernu Monachium.  Mistrz Niemiec trenował dzisiaj przed sobotnim starciem z Freiburgiem. Chociaż sytuacja w tabeli Bundesligi jest dla Bayernu już jasna, sam Lewandowski pewnie podchodziłby do tego meczu bardzo […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

OFICJALNIE: Finał Ligi Mistrzów nie zostanie rozegrany na Wembley. Kierunek: Portugalia

Spekulacje trwały od dłuższego czasu, ale teraz wszystko jawi się jako jasne. Finał Ligi Mistrzów nie zostanie rozegrany w Stambule. Konkurencją miało być Wembley, lecz UEFA ostatecznie postawiła na Portugalię.  Finał odbędzie się na stadionie FC Porto – Estádio do Dragão – które może pomieścić 50000 tysięcy widzów. Oczywiście w normalnych warunkach, bo w obecnej […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Deportes Cuatro: Cristiano Ronaldo pakuje się i wraca do Sportingu!

Póki co grzmią o tym portugalskie media, ale warto odnotować. Zdaniem Deportes Cuatro, Cristiano Ronaldo jest o krok opuszczenia od Juventusu. Portugalczyk jest rozgoryczony wynikami drużyny, krytyką ze strony kibiców i chce wrócić do Sportingu.  Deportes Cuatro twierdzi, że 36-latek jest gotów wyjechać z Włoch, mimo tego, że jego kontrakt ze Starą Damą obowiązuje jeszcze […]
13.05.2021
Premier League
13.05.2021

Komu puchary, komu rozczarowanie? Emocje na finiszu Premier League

Manchester City zaklepał już sobie mistrzostwo Anglii, ale to wcale nie oznacza, że emocje w Premier League się skończyły. Wręcz przeciwnie – zapowiada się ostra rywalizacja o awans do europejskich pucharów. Kto ma na nie największe szanse? Jak wygląda terminarz zainteresowanych ekip Standardowy układ kwalifikacji do międzynarodowych rozgrywek przedstawia się w Premier League następująco. Cztery […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Piotr Tworek zrezygnował z premii

Warta Poznań to rewelacja tego sezonu Ekstraklasy. Beniaminek ma nawet szansę zakończyć rozgrywki na miejscu umożliwiającym udział w eliminacjach. Cele zostały przekroczone, ale to od początku nie był projekt obliczony na walkę o utrzymanie w lidze.  Tak przynajmniej twierdzi trener Piotr Tworek, który jest jednym z architektów sukcesu Warty. Szkoleniowiec, w rozmowie z portalem Interia, […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Ja, najlepszy piłkarz Serie B? Musisz zmienić adres!

Czy jest najlepszym piłkarzem Serie B? Dlaczego Serie B jest silniejsza od Ekstraklasy? Czym zaimponowali mu Kevin-Prince Boateng i Mario Balotelli? Dlaczego trochę żałuje, że nie został w Rakowie i jak to możliwe, że przewidywał sukces częstochowskiego klubu? Co sprawiło, że nie mógł zakochać się we Włoszech? Dlaczego włoscy trenerzy lubią sobie pogadać? Czy polskiej […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Nowy klubowy kolega Kacpra Przybyłki

Philadelphia Union sfinalizowała nowy transfer. Do zespołu z USA dołączy reprezentant Węgier, Daniel Gazdag. 25-latek jest wychowankiem Honvédu, w którym spędził całą dotychczasową karierę. Klub z MLS zapłacił za niego 1.5 miliona dolarów, co wydaje się dość promocyjną kwotą, jak na ostatnie wyniki ofensywnego pomocnika. W ostatnim sezonie zaliczył 34 występy, w których strzelił bagatela […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Trzech zawodników odejdzie z Pogoni Szczecin. Klub opuści legenda

Jak poinformowała Pogoń Szczecin, Adam Frączczak opuści klub wraz z końcem tego sezonu. 33-letni zawodnik był związany z Portowcami przez ponad 10 lat. Zadebiutował w Pogoni 4 marca 2011 roku. Przez ponad 10 lat rozegrał 287 oficjalnych spotkań, w których zdobył 69 goli, co jest jednym z najlepszych wyników w historii klubu. Frączczak zapisał piękną […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Frank Lampard wróci do Premier League?

Od czasu zwolnienia przez Romana Abramowicza, Frank Lampard pozostaje na zwolnieniu. Dużo mówiło się o tym, że były szkoleniowiec Chelsea i Derby County obejmie Celtic. Inne zdanie na ten temat ma Daily Telegraph.  Brytyjskie źródło informuje o możliwym przejęciu Crystal Palace. Lampard miałby zastąpić na stanowisku 73-letniego Roya Hodgsona. Młodszy z Anglików byłby odpowiednim ruchem […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Tomasik niczym CJ z GTA: San Andreas. Świetna akcja marketingowa Wisły Płock.

Wczoraj zachwycaliśmy się tym, co zrobił Club Leon i Ajax. Dzisiaj rękawicę na ring wrzuciła Wisła Płock, która do marketingowej topki wchodzi razem z futryną. Sporo dobrego mówi się o działalności polskich klubów w social mediach, ale tym razem naprawdę jesteśmy powaleni. Zarząd Nafciarzy postanowił przedłużyć umowę z bocznym obrońcą, Piotrem Tomasikiem. 33-latek podpisał nowy […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Jurgen Klopp: Kibice nie powinni spodziewać się dużych transferów

Z racji odniesionych kontuzji, Liverpool uchodzi za jeden z najbardziej doświadczonych przez los zespołów. Mistrzom Anglii wypadł nie tylko Virgil van Dijk, ale także Joel Matip, Joe Gomez, Jordan Henderson i Fabinho. Dość powiedzieć, że w dzisiejszych Derbach Anglii na środku obrony ma wystąpić Nathaniel Phillips oraz Rhys Williams. Wydawać by się mogło, że skłoni […]
13.05.2021
Weszło
13.05.2021

Jedenastka największych niewypałów transferowych w XXI wieku

Pomocnik, dla którego sir Alex Ferguson pobił krajowy rekord transferowy, ponieważ chciał wokół niego skonstruować nowy Manchester United. Skończyło się klapą. Obrońca, w którym nieoczekiwanie zakochał się Pep Guardiola, więc ściągnięto go do FC Barcelony nie licząc się z kosztami. Skończyło się klapą. Napastnik, za którego Chelsea zapłaciła fortunę, nie zdając sobie sprawy, że nie […]
13.05.2021
Suche Info
13.05.2021

Kolejne trafienie Kacpra Przybyłki. Tym razem w MLS

Do tego, że Kacper Przybyłko trafia w 2021 roku, zdążyliśmy się już trochę przyzwyczaić. Polak trafiał głównie z rozgrywkach Ligi Mistrzów CONCACAF, ale tym razem przełamał się w MLS.  28-latek ma na swoim koncie już pięć trafień w międzynarodowym pucharze. Na jego rozkładzie znalazła się Atlanta United (USA) oraz Deportivo Saprissa (Kostaryka). Pierwszym wbił trzy […]
13.05.2021