post
Jakub Białek

Opublikowane 21.04.2021 09:57 przez

Jakub Białek

Ekstraklasa powoli dobiega końca i już za chwilę będziemy emocjonować się tym, co dzieje się w gabinetach. Ale zanim kluby zaczną ogłaszać pierwsze letnie transfery, muszą wiedzieć, z kim uda się przedłużyć umowy. Wybraliśmy dwudziestkę najciekawszych piłkarzy Ekstraklasy, których kontrakty wygasają w czerwcu.

Kryteria? Bardzo luźne. Czasem są to piłkarze, których kluby będą chciały zatrzymać, czasem zawodnicy, którzy raczej się pożegnają, czasem niespełnieni gracze, którzy wciąż mogą myśleć o zatrudnieniu w Ekstraklasie. Po prostu – to losy tych zawodników interesują nas najbardziej. Nie traktujcie tego jak rankingu – po prostu ponumerowaliśmy poszczególne miejsca, by budować napięcie czytelnika. Pełną listę zawodników, którym wygasają umowy, możecie znaleźć na Transfermarkt, choć zestawienie nie zawsze uwzględnia opcję automatycznego przedłużenia umowy, która leży po stronie klubu.

Komu wygasają kontrakty w Ekstraklasie?

20. Egy Maulana Vikri

Jedna z najbardziej niedopowiedzianych historii ostatnich lat. Teoretycznie dał Lechii wiele – sponsora z Indonezji, dotarcie do grupy kibiców, do których normalnie nie dałoby się dotrzeć, nienawiść na Instagramie skierowaną do Piotra Stokowca. Ale sportowo? Nie obronił się niczym. Te trzy lata w Gdańsku to pusty przelot, a przecież przychodził jako jeden z największych talentów Indonezji. Strzelamy, że na polskich boiskach już go nie zobaczymy.

19. Mateusz Cholewiak

Obecny sezon to przesiadywanie w szafie. Cholewiak zaliczył ledwie trzy wejścia, jest bardziej piłkarzem rezerw niż pierwszego zespołu. Ma w swoim kontrakcie opcję przedłużenia, ale czy którakolwiek ze stron byłaby nim w ogóle zainteresowana? Raczej nie. Mimo to Cholewiak pewnie nie żałuje – sprawdził się w najlepszym polskim klubie ostatnich lat, miał swoje momenty, bywał w pierwszym składzie. Mimo tego sezonu ma w swoim ręku wiele kart, pozwalających mu podpisać ciekawą umowę w Ekstraklasie.

18. Żarko Udovicić

Kolejny lechista, którego przygoda powinna potoczyć się znacznie inaczej. Przychodził jako jeden z najlepszych skrzydłowych ligi, zaczął jako… najpierw dyżurny dzban. Wyciął Grzesika, za co pauzował przez cztery mecze, a później pozwolił sobie na zbyt dużo względem arbitra technicznego, co przypłacił dwumiesięczną absencją. Runda w plecy, przez co mocno stracił w oczach Piotra Stokowca, a w międzyczasie przyplątały się do niego poważne problemy zdrowotne. Ostatnio Lechia próbuje go odkurzać, ale czy zostanie w niej na dłużej? Wątpliwa sprawa.

17. Tomas Podstawski

Jego wejście w ligę mogło zauroczyć. A polskie korzenie, które posiada, otworzyły dyskusje na temat ewentualnego powołania. Szybko zamknął je sam piłkarz, który spektakularnie zjechał z formą. Dziś jest tylko ligowym dżemikiem. Dość stwierdzić, że w tym sezonie tylko trzy razy znalazł się w wyjściowej jedenastce Pogoni. Wątpliwe wydaje się, by „Portowcy” byli dalej zainteresowani jego usługami.

16. Miłosz Szczepański

Wydaje się, że Raków już go skreślił. – Na razie nie osiągnęliśmy porozumienia. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale w tym momencie od dogadania się jesteśmy dość daleko – mówił Szczepański w marcu w „Przeglądzie Sportowym”. Zawodnik deklaruje, że jest gotowy do gry, mimo to ani razu nie znalazł się nawet w kadrze Rakowa. A przecież przed kontuzją był jego najlepszym zawodnikiem. Wciąż jest młody (rocznik 1998), nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracodawcy. Dobra dycha do wzięcia.

15. Jakub Kosecki

Nie zbawił Cracovii, nie odmienił jej. Nawet ciężko powiedzieć, że jest jej pozytywnym punktem. Mimo to „Kosa” to postać na tyle rozpoznawalna, że spokojnie powinien wzbudzić zainteresowanie na rynku – czy to polskim, czy zagranicznym. Z Cracovią związał się tylko na pół roku, by dać sobie czas na ewentualne znalezienie innego klubu. To był zresztą jego wymóg przy negocjacjach z klubami. Kto przygarnie Koseckiego? Pewnie nikt duży, ale kilka telefonów powinien odebrać.

14. Konstantinos Triantafyllopoulos

Grek nie zawiódł. Ale Grek nie daje też Pogoni czegoś ekstra. Wyższe notowania u Kosty Runjaicia mają docelowo Malec i Łasicki, przewaga Triantafyllopoulosa polegała na tym, że – w przeciwieństwie do konkurentów – zawsze był zdrowy. Ma swoje mankamenty – gra ostro, często na raz, zdarzają mu się babole. Zapewni solidność, ale czy Pogoni zależy obecnie na solidności? Z drugiej strony, to jeden z autorów najlepszej defensywy ligi. Tego Kostasowi odebrać nie można. Grek ma w swoim kontrakcie opcję przedłużenia, a więc wszystko zależy od tego, czy Pogoń dalej będzie nim zainteresowana. Stawiamy, że mimo wszystko tak.

13. Rafał Wolski

Najpierw były przepychanki z Lechią i rozwiązanie kontraktu, potem atrakcyjny transfer dla Wisły Płock, a na końcu – jak zwykle – kontuzja. „Nafciarze” pewnie będą starali się przedłużyć tę umowę – kto ma przyciągnąć ludzi na nowy stadion, jak nie taki gość jak Wolski? Sam piłkarz też nie poprawił swojej rynkowej pozycji. Skoro wybrał Wisłę w normalnych okolicznościach, po kontuzji pewnie też nie kręciłby nosem. Pytanie, czy Wisła chce znów zaryzykować.

12. Erik Janża

Otrzymałem propozycję gry w Górniku i mogę powiedzieć, że na 99 procent zostanę na kolejny sezon – mówił na „Interii” piłkarz. Ale wiadomo, jak jest z deklaracjami – nic nie zostało jeszcze podpisane, nie wiadomo, czy w Górniku zostanie Brosz, kuszony jest Płatek, różnie może być. Janża zjechał z formą, miał ostatnio swoje odpały, ale mimo to zatęsknilibyśmy za nim. Ze świecą szukać bocznych obrońców z tak powtarzalną wrzutką.

11. Kamil Biliński

Kto by się spodziewał, że akurat Biliński powalczy o tytuł najskuteczniejszego Polaka w lidze? Gdyby nie on, Podbeskidzie miałoby już przyklepany spadek. Napastnik dwoi się i troi, by ratować bielszczan, zdarzyło mu się nawet zdobyć gola grając z kontuzją, po którym musiał zejść z boiska. Ekstraklasa wielokrotnie nie doceniała tego piłkarza. Ale teraz, po takim sezonie, innego wyjścia nie ma – wiele klubów chętnie go przygarnie.

10. Adam Frączczak

Symbol ostatnich lat Pogoni Szczecin. Spędza w niej już jedenasty rok, łącznie strzelił dla niej 75 bramek. Sprostał swoim problemom zdrowotnym, przypadkowy kibic kojarzy go pewnie z akcji z Knoppersem. Sami jesteśmy ciekawi, czy Pogoń zechce z nim przedłużyć umowę. Z jednej strony – bryndza z napastnikami, a Frączczak zawsze może się przydać, jak na Legii. Z drugiej – jeśli klub chce iść do przodu, musi stawiać na lepszych piłkarzy. Zimą Frączczakiem interesowało się Podbeskidzie i Wieczysta.

9. Igor Lewczuk

W maju stuknie mu 36 lat. Zapewnia solidny poziom, choć ostatnio wylądował na ławie. Czy Legia będzie chciała na nim budować? Pewnie nie, bo Lewczuk nie jest już gwarancją nieomylności w pucharach. Ale skoro Michniewicz gra trójką z tyłu, głębia składu jest potrzebna. Widzimy dla niego miejsce w Legii, choć raczej w roli uzupełnienia.

8. Aleksander Buksa

O sprawie Buksy napisano już wszystko, więc nie ma sensu opowiadać jej na nowo. Fakty są takie, że latem Wisła traci swój największy talent za wartość ekwiwalentu. Spodziewaliśmy się, że Buksa będzie kuł żelazo, póki gorące i szybko coś podpisze. Wiosna obecnego sezonu nie poprawia jego pozycji negocjacyjnej. Ale i tak wydaje się, że obóz piłkarza wyjdzie z tej transakcji zadowolony.

7. Marko Vesović

Przed Legią spory dylemat. Jeśli uda się przedłużyć umowę z Wszołkiem, stołeczni będą mieli rewelacyjnie obsadzone prawe wahadło – Wszołkiem właśnie i Juranoviciem. I wydaje nam się, że przyszłość „Veso” może zależeć właśnie od rozmów z Polakiem. W zeszłym sezonie był jednym z dwóch najlepszych prawych obrońców ligi. Pechowa kontuzja zabrała mu praktycznie cały obecny sezon – wciąż dochodzi do formy. Spore znaki zapytania ma Legia, spore ma pewnie i sam piłkarz, którego Michniewicz – w obecnym układzie – widzi na lewej stronie.

6. Gerard Badia

W Piaście wygasają jeszcze umowy choćby Jodłowca, Milewskiego czy Rymaniaka (ostatnia dwójka ma wpisaną opcję przedłużenia – gliwiczanie pewnie z niej skorzystają), ale to odejście Badii będzie najbardziej bolesne. A wiele wskazuje na to, że to ostatni sezon Hiszpana w Polsce. Sam coraz częściej mówi o rodzinie, dla której miałby wrócić do ojczyzny. I co tu dużo mówić – byłaby to ogromna strata. Niewielu w tej lidze jest tak sympatycznych piłkarzy. A Badia do tego wciąż sprawdza się na boisku – serca odmówić mu nie można, jakości też nie. Obecny sezon to pięć asyst i jedno kluczowe podanie. Nawet, jeśli w sezonie mistrzowskim był w cieniu kolegów, i tak stanowił ogromną wartość dla Piasta. Gerard, przemyśl to jeszcze!

5. Artur Boruc

Lata lecą, a Boruc nadal w formie. Zdarzały mu się wybronione mecze, nawet ostatnio, gdy perfekcyjnie wyjął sam na sam Alvareza. Żadnego meczu w Ekstraklasie też nie zawalił. Może spodziewaliśmy się więcej, ale czy radzi sobie gorzej niż Majecki? No raczej nie. Mówi się o tym, że może pozostać w Legii w roli Buffona – mentora dla młodszych bramkarzy, uzupełnienia składu, które dostanie kilka, może kilkanaście meczów w sezonie.

4. Martin Chudy

Wyrósł na jednego z najlepszych bramkarzy w lidze i specjalisty od rzutów karnych. W zeszłym sezonie automatycznie przedłużył się jego kontrakt o rok, wygasa w czerwcu. Byłaby to duża strata dla Górnika. Menedżer Chudego pewnie nie narzeka na brak połączeń, na rynku słowackim to bardzo solidna firma.

3. Petr Schwarz

Niewiele wie o transferach – w swojej karierze grał tylko w dwóch klubach. Ale nos nam podpowiada, że poszuka sobie trzeciego. „Przegląd Sportowy” pisał w marcu, że Raków zaproponował piłkarzowi nowy kontrakt, lecz ten nie chce go przyjąć. W poprzednim sezonie wykręcił znakomite liczby, w tym nieco gorsze, ale musimy pamiętać, że a) w ostatnich meczach siada na ławie, b) w kilku spotkaniach pełnił rolę półlewego obrońcy. Może nie jest dla Rakowa bezcenny, ale Raków chętnie związałby z nim swoją przyszłość.

2. Walerian Gwilia

Portal legia.net informował, że klub nie skorzystał z automatycznej opcji przedłużenia kontraktu o rok, która wiązałaby się z podwyżką zarobków Gruzina o 20% (obecnie zarabia około 300 tysięcy euro rocznie). Gwilia stracił na znaczeniu, nie ma nawet tysiąca minut w tym sezonie (i to biorąc pod uwagi wszystkie rozgrywki), wiosną w wyjściowym składzie pojawił się tylko raz. Legia pewnie podejmie próbę zatrzymania go, ale na innych warunkach. Czy zainteresowany będzie sam piłkarz? Jak na nasze oko, spokojnie znajdzie sobie dobrze opłacane miejsce, gdzie będzie kluczowym piłkarzem.

1. Paweł Wszołek

On sam pewnie jest trochę rozczarowany tym, jak potoczyła się ta przygoda. Oba sezony ma oczywiście bardzo dobre, ale nie jest postrzegany jako najlepszy piłkarz ligi, nie wrócił też dzięki Ekstraklasie do reprezentacji. Legia chce zatrzymać Wszołka, ale sam Wszołek ma wciąż dobrą pozycję na rynku, a warszawskim epizodem wcale nie nabrudził sobie w życiorysie. – Powiedział uczciwie jak wygląda jego sytuacja. Wiemy, że jest zainteresowanie naszym zawodnikiem kilku klubów w Europie. Paweł jeszcze nie podjął decyzji i zobaczymy jakie będą jego decyzje. Na dzień dzisiejszy nie mogę niczego przesądzać – mówił Michniewicz całkiem niedawno na konferencji prasowej. Wydaje się, że wszystkie karty są po stronie zawodnika. Legia czeka na ruch.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 21.04.2021 09:57 przez

Jakub Białek

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Szczęśliwy oddech. Jak Stal utrzymała się w Ekstraklasie?

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Ekstraklasa
17.05.2021

Czy Jakub Błaszczykowski rozmienia swoją legendę na drobne?

Żaden polski piłkarz nie miał tak dobrego PR-u jak Jakub Błaszczykowski. Miał wszystko, żeby rozkochać Polaków. I rozkochał. Trudne dzieciństwo i dramat rodzinny, który – jakkolwiek to brzmi, pewnie brutalnie – od razu stawiał go w pozycji gościa, któremu się kibicuje. Oddanie dla reprezentacji Polski. Wielkie uznanie w Borussii Dortmund, gdzie postrzega się go za […]
17.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
17.05.2021

Szczęśliwy oddech. Jak Stal utrzymała się w Ekstraklasie?

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Cały na biało
14.05.2021

“Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Bundesliga
13.05.2021

Cudowna puenta wspaniałej kariery Łukasza Piszczka

Są w niższych ligach piłkarze z nazwiskami, którzy odcinają kupony. A Łukasz Piszczek zawita na mecze z Pniówkiem Pawłowice czy Stalą Brzeg świeżo po wygraniu Pucharu Niemiec. Przecież to jest aż niepojęte. Puchar Niemiec: Borussia 4:1 RB Lipsk Rzadko uderzamy w patetyczne tony, ale tym razem trzeba. To cudowne zwieńczenie wspaniałej kariery. Piszczek opuszcza profesjonalną […]
13.05.2021
Weszło
12.05.2021

Sousa nie ogląda Ekstraklasy. 5 powodów, dla których powinien

Paulo Sousa pojawił się na meczach polskich klubów dwukrotnie. Na początku swojej kadencji, jeszcze przed wysłaniem pierwszych powołań i na finale Pucharu Polski, gdy przy okazji został zaszczepiony na Stadionie Narodowym. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Portugalczyk ma Ekstraklasę w poważaniu. Może nie w głębokim, ale jednak w poważaniu. Wypisaliśmy pięć powodów, dla których naszym […]
12.05.2021
Weszło
09.05.2021

Widzew nie chce awansować. Za to Resovia chce się utrzymać!

Grubą przesadą byłoby porównywanie meczu Resovii z Widzewem do starcia Dawida z Goliatem, ale nie ulega wątpliwości, że to drużyny, które znajdują się na kompletnie innych biegunach. Ekipa z Podkarpacia zrobiła awans trochę ponad stan, nie była gotowa na pierwszą ligę, uratowała się zimowymi wzmocnieniami. Widzew dysponuje pokaźnym jak na pierwszoligowe warunki budżetem, celował od […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dobrze zapamiętałem Placha. Przez niego miałem kontuzję kostki!

Słowacja opanowała defensywę Piasta Gliwice. A skoro tak, postanowiliśmy porozmawiać z Frantiskiem Plachem, Jakubem Holubkiem i Tomasem Hukiem. Czy ktoś z nich pojedzie na Euro? Dlaczego PKO Bank Polski Ekstraklasa to atrakcyjna liga dla Słowaka? I… dlaczego Holubek nie mógł miło wspominać Placha ze słowackich boisk? Dlaczego słowaccy piłkarze tak chętnie wybierają naszą ligę? Frantisek […]
07.05.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Znawca
Znawca
26 dni temu

Nazwiska robia wrazenie, jakby ich skleic w calosc to walka o podium murowana z kimkolwiek z karuzeli na lawce.

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
26 dni temu

jako kibic Legii uwielbiam tą politykę z kontraktami…najlepiej zostawić do końca a potem sie dziwić że ktoś podpisze wcześniej albo piłkarz myśli nie o tym co trzeba
powinno to być załatwione na rok przed i juz

Znawca
Znawca
26 dni temu
Reply to  PiotrekB

W tej amatorskiej lidze nikt nie ma planu i wszystko wywraca sie co kolejke, wiec to co piszesz jest niemozliwe.

Romasz
Romasz
26 dni temu
Reply to  PiotrekB

I tu sie do końca nie zgodzę, że powinno być załatwione rok przed. Spójrz na takiego Gvilie, zrobiliby to rok temu i teraz miałby świetnie opłacany kontrakt a prawie nic nie dawał Legii i przesiadywałby na ławce.

PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
26 dni temu
Reply to  Romasz

Wiesz podejrzewam że Wszolek, Vesovic mogli miec bo z definicji byli graczami podstawowymi, Gvilia pewnie wiedzieli że nie zamierzają a tak to jest jak zawsze

jeremy
jeremy
26 dni temu

do pełnego obrazu brakuje średniej z ocen Weszło. Dopiero ocena fachowców pozwala sobie wyrobić opinię o przydatności, lub nie danego zawodnika. Nadróbcie to szybciutko.

maaciekw
maaciekw
26 dni temu

łącznie całkiem dobra ekipa, powalczyłaby w e-klapie

piotr
piotr
26 dni temu

Pamiętajmy że w Płocku jest kontuzjowany Cambrera na nasz rynek to nie byle kto

gdsagdas
gdsagdas
26 dni temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 466 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

Fjardabyggd
Fjardabyggd
26 dni temu

Wszołka bym oddał, zostawił Vesovicia. Ten pierwszy to typowy produkt polskiej myśli szkoleniowej z jej najgorszych czasów. Poza bieganiem nie umie nic. Możecie mnie minusować, ale Wszołek mnie irytuje jak mało kto. Już samym przyjęciem zdradza, że z techniką to on nie ma zbyt wiele wspólnego.

Swoją drogą nazwiska na tej liście świadczą o poziomie Ekstraklasy w ostatnich latach. Ja nie będę żałował absolutnie nikogo.

Lechita98
Lechita98
26 dni temu

Z mojej perspektywy głównie słabe nazwiska, jedynie Schwarza i Gwilię bym do Lecha przygarnął.

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
25 dni temu
Reply to  Lechita98

Kostas T (nie chce mi się przepisywać nazwiska) też by się Lechowi przydał

Er.
Er.
26 dni temu

Kosecki to zakładam że trafi do Wisły Płock.

erty
erty
26 dni temu

Schwarz grał w 4 klubach. Nachod jest od HK ok. 40 km.

I raczej zostanie jako krajan Petraska

Suche Info
17.05.2021

Wieczysta zbroi się na IV ligę. Burliga podpisany!

Ależ tam się robi paczka. Do Wieczystej Kraków, występującej obecnie w krakowskiej lidze okręgowej, dołącza Łukasz Burliga, 33-letni zawodnik, który ubiegły sezon spędził w Wiśle Kraków. To kolejny po Peszce, Bąku czy Miśkiewiczu zaskakujący transfer klubu Wojciecha Kwietnia, o ile w ogóle można jeszcze pisać o jakichkolwiek zaskoczeniach.  Burliga podpisał kontrakt z klubem na dwa […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Szczęśliwy oddech. Jak Stal utrzymała się w Ekstraklasie?

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Listkiewicz: wśród powołanych brakuje mi Adriana Mierzejewskiego

– To może zabrzmieć jak herezja, ale dla mnie błędem jest, że od kilku lat nie jest powoływany Adrian Mierzejewski. Moim zdaniem, po Robercie Lewandowskim, to drugi najlepszy piłkarz w naszym kraju. Obserwuję jego mecze i to gracz kompletny. Dziwię się, że nie jest obserwowany tylko dlatego, że występuje w Chinach czy krajach arabskich. Nie […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021