Superliga bez klubów z Francji i Niemiec. Ogłoszenie nawet dziś!

redakcja

Autor:redakcja

18 kwietnia 2021, 16:30 • 1 min czytania

Reklama
Superliga bez klubów z Francji i Niemiec. Ogłoszenie nawet dziś!

Jak podaje „L’Equipe”, jeszcze dzisiaj zostanie ogłoszony projekt Superligi. Stworzy go 12 klubów z najlepszych lig na świecie, ale bez klubów z Bundesligi i Ligue 1. Pięć-sześć z Premier League, trzy z La Liga i trzy Serie A. Mówi się, że wśród wielkich marek na pewno będą: Real Madryt, Barcelona, Manchester United, Liverpool, Juventus i AC Milan.

Reklama

UEFA ponoć szykuje już sztab kryzysowy. W poniedziałek europejska organizacja miała ogłosić nową wersję Ligi Mistrzów od 2024 roku. Dziś mogą ja uprzedzić wyżej wymienione kluby, które zmagania w Superlidze miałyby zacząć od sezonu 2022/2023. Według „The Times” na udział w rozgrywkach pisemną zgodę złożyło już kilka zespołów: Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea i Tottenham Hotspur. Lada moment mają do nich dołączyć także Juventus na czele z Andreą Agnellim, który podobno nie odbiera telefonu do UEFA.

Kwestią czasu ma też być zgoda Realu Madryt i FC Barcelony.

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank