post
Avatar

Opublikowane 10.04.2021 13:19 przez

redakcja

O tym, że temat powrotu Macieja Skorży do Lecha Poznań istnieje, pisaliśmy już wiele tygodni temu. Teraz wiadomo oficjalnie, że Skorża po sześciu latach ponownie poprowadzi ekipę “Kolejorza”. Jakie stoją przed nim wyzwania?

SKORŻA MUSI… POWALCZYĆ O PUCHARY

Cóż – na tym polu Skorża wiele zapewne nie zdziała, ale też nie można powiedzieć, by Lech Poznań nie miał już w tej chwili żadnych szans na występ w premierowej odsłonie Ligi Konferencji Europy. Matematycznie – wciąż jest to możliwe. Obecnie ekipa “Kolejorza” plasuje się na beznadziejnym, jedenastym miejscu w ligowej tabeli i traci 11 punktów do trzeciego w stawce Rakowa Częstochowa, a 7 oczek do czwartej Lechii Gdańsk. Straty są zatem pokaźne i trudno będzie je zniwelować, tym bardziej że Skorża zacznie pracę zespołem dopiero od wyjazdowego spotkania z Rakowem w 25. kolejce. No i trzeba pamiętać, że wyłącznie triumf częstochowian w Pucharze Polski może uczynić czwarte miejsce w Ekstraklasie biorącym.

Naturalnie przy założeniu, że podopieczni Marka Papszuna nie spadną z podium.

Dlatego uważamy, że celem Skorży powinno być właśnie “powalczenie” o puchary. Pewnie Lech się już do TOP4 nie doczłapie, ale przydałby się tej drużynie zastrzyk wiary we własne możliwości. Kilka zwycięstw, może nawet efektownych. Chociaż zbliżenie się do czołówki. Żeby do kolejnych rozgrywek podchodzić z optymizmem i wiarą, iż powrót Skorży na Bułgarską rzeczywiście ma sens. Bo jeżeli nowy-stary trener Lecha zakończy ligowe zmagania passą marnych wyników, to jego warsztat stanie się z pewnością obiektem powszechnej krytyki. A to może mieć opłakane skutki.

UDOWODNIĆ SWOJĄ KLASĘ

W ogóle Skorża w Poznaniu ma coś do udowodnienia i bardzo możliwe, iż staje przed ostatnią szansą, by być jeszcze poważną figura w świecie polskiego futbolu. Mówimy o trenerze wciąż stosunkowo młodym, bo niespełna 50-letnim. O trenerze z sukcesami:

  • Groclin: Puchar Polski (2007), Puchar Ekstraklasy (2007)
  • Wisła Kraków: mistrzostwo Polski (2008, 2009)
  • Legia: Puchar Polski (2011, 2012), wyjście z grupy w Lidze Europy (2012)
  • Lech: mistrzostwo Polski (2015)

Niewielu szkoleniowców w naszym kraju może się pochwalić takim dorobkiem i nawet jeśli weźmiemy poprawkę na szereg potknięć Skorży, a tych nie brakowało, trzeba jego osiągnięcia szanować. No ale jednocześnie nie sposób nie spojrzeć też na wymienione powyżej daty. Od najbardziej spektakularnego wyczynu w karierze trenerskiej Skorży – mistrzostwa z sezonu 2007/08 – mija trzynaście lat. Od jego najlepszej europejskiej przygody – dziewięć. Wreszcie – od ostatniego poważnego wyczynu, czyli ligowego triumfu z Lechem Poznań – sześć.

Od początku sezonu 2015/16 aż do dzisiaj Maciej Skorża zanotował w Ekstraklasie łącznie… trzy (!) wygrane mecze. Działacze Lecha przed sześcioma laty nie chcieli go zwalniać, ale zespół grał tak marnie, że zostali do tego zmuszeni. Kadencja Skorży w Pogoni Szczecin zakończyła się ekspresową katastrofą. Oba zespoły – Lecha (po 11. kolejce) i Pogoń (po 14.) – trener pozostawiał na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Co tu dużo mówić – wóz albo przewóz.

ODBUDOWAĆ KLUCZOWYCH PIŁKARZY

Lech od dłuższego czasu zawodzi, bo regularnie rozczarowują jego liderzy.

Ci, którzy już udowodnili swoją klasę w poprzednim sezonie lub w europejskich pucharach, albo ci, którzy są liderami – ujmijmy to – potencjalnymi. Tę drugą grupę reprezentuje choćby Bartosz Salamon – obrońca o odpowiednim doświadczeniu i umiejętnościach, by w Ekstraklasie dominować, ale na razie w ogóle tego nie potwierdza na boisku. Marnie dysponowany jest także Dani Ramirez. Do tego doliczmy kiepskie występy Puchacza, Kamińskiego, Sykory, Krawecia, Czerwińskiego czy Marchwińskiego i mamy już całą grupę graczy, których Skorża musi odbudować.

MYŚLEĆ DŁUGOFALOWO

“Kolejorz” to w tej chwili klub spragniony trofeów, ale – nie oszukujmy się – w dużej mierze skoncentrowany na promowaniu i sprzedaży młodych zawodników. Skorża nigdy nie słynął natomiast jako trener wpuszczający do swojego zespołu młodzież szeroką ławą. Podczas pierwszej kadencji w Poznaniu szkoleniowiec wprawdzie obdarzył zaufaniem paru dość młodych graczy, ale oni byli budowani w dużej mierze przez jego poprzednika.

W tym sensie Skorża trochę spił śmietankę po Rumaku.

Opowiadał nam o tym Dariusz Motała: – Jak tak sobie pomyślę, to kilku piłkarzy zadebiutowało u trenera Skorży. Na szybko przypominam sobie choćby Jakuba Serfaina. Natomiast najwięcej zaufania od trenera otrzymał Dariusz Formella. Przez pewien moment stał się nawet wiodącym zawodnikiem. Generalnie jednak trener dostał do dyspozycji wielu młodych graczy, którzy byli już wcześniej gotowi do gry o najwyższe cele. Tomek Kędziora czy Karol Linetty mieli na koncie po kilkadziesiąt spotkań na poziomie Ekstraklasy. Do tego Formella, Kownacki. Większość z nich była wprowadzona do zespołu. Skorża chętnie na nich stawiał, ale też trudno powiedzieć, by za jego kadencji wypłynął ktoś wcześniej nieznany. Choć może by do tego doszło, bo pamiętam, że w meczach kontrolnych trener Skorża sprawdzał już Kamila Jóźwiaka.

Teraz trener Lecha też ma w zespole paru młodych graczy, których na liczących się ligowców wykreował jego poprzednik. Puchacz, Skóraś, Kamiński, Marchwiński. Sęk w tym, że niektórzy z nich mogą już latem wyfrunąć z Poznania. Kolejne perełki Skorża będzie musiał wyłowić sobie sam.

OBJAWIĆ GEN ZWYCIĘZCY

Jednak nie samą młodzieżą żyje klub piłkarski.

Kibice Lecha są – delikatnie rzecz ujmując – zniecierpliwieni kolejnym kryzysowym sezonem i zatrudnienie Skorży niewątpliwie jest odpowiedzią działaczy na krytykę ze strony fanów. Piotr Rutkowski stawia na szkoleniowca, który zapewnił Lechowi jego ostatnie mistrzostwo Polski. Bardzo wiele przedstawiciele Lecha mówią od lat o potrzebie zaimplementowania w zespole “genu zwycięzcy”. Żeby Lech zerwał wreszcie z wizerunkiem klubu, który – jak przychodzi do walki o trofeum – zawsze albo się wyłoży na ostatniej prostej, albo się rozsypie wewnętrznie, albo w jakikolwiek inny sposób da ciała. Dariusz Żuraw, pomimo awansu do fazy grupowej Ligi Europy, co było sukcesem, wpisał się w ten wizerunek. Nie zdobył nawet Pucharu Polski, choć jego zespół grał w pewnym momencie najlepszy futbol w kraju.

Skorża dowiódł już, także w Poznaniu, że wie, jak się zdobywa trofea. Problemem jest jednak to, o czym już wspominaliśmy – w ostatnich latach trener “Kolejorza” albo notował porażki, albo przebywał na wczasach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, albo w ogóle był bezrobotny. Ostatni puchar Lecha jest zarazem ostatnim pucharem Skorży. Zobaczymy więc, czy ten osławiony “gen zwycięzcy” w międzyczasie z trenera “Kolejorza” nie uleciał.

fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 10.04.2021 13:19 przez

redakcja

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Szczęśliwy oddech. Jak Stal utrzymała się w Ekstraklasie?

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Ekstraklasa
17.05.2021

Czy Jakub Błaszczykowski rozmienia swoją legendę na drobne?

Żaden polski piłkarz nie miał tak dobrego PR-u jak Jakub Błaszczykowski. Miał wszystko, żeby rozkochać Polaków. I rozkochał. Trudne dzieciństwo i dramat rodzinny, który – jakkolwiek to brzmi, pewnie brutalnie – od razu stawiał go w pozycji gościa, któremu się kibicuje. Oddanie dla reprezentacji Polski. Wielkie uznanie w Borussii Dortmund, gdzie postrzega się go za […]
17.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
17.05.2021

Szczęśliwy oddech. Jak Stal utrzymała się w Ekstraklasie?

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Piękny gol Mierzejewskiego, czerwona kartka Drągowskiego | STRANIERI

Polski tydzień na zagranicznych boiskach miał trzy twarze. Twarz Roberta Lewandowskiego wyrównującego historyczny rekord Gerda Muellera z 1972 roku, twarz Łukasza Piszczka podrzucanego przez kolegów z Borussii Dortmund po wygranym finale Pucharu Niemiec i twarz Arkadiusza Milika strzelającego hat-tricka w Ligue 1. O tym wszystkim napisaliśmy już obszernie, więc w tym raporcie stranieri znajdą się […]
17.05.2021
Ekstraklasa
17.05.2021

Czy Jakub Błaszczykowski rozmienia swoją legendę na drobne?

Żaden polski piłkarz nie miał tak dobrego PR-u jak Jakub Błaszczykowski. Miał wszystko, żeby rozkochać Polaków. I rozkochał. Trudne dzieciństwo i dramat rodzinny, który – jakkolwiek to brzmi, pewnie brutalnie – od razu stawiał go w pozycji gościa, któremu się kibicuje. Oddanie dla reprezentacji Polski. Wielkie uznanie w Borussii Dortmund, gdzie postrzega się go za […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Dudek: Hamann nie mógł mówić poważnie, żeby Lewy nie dogonił Muellera

W poniedziałkowej prasie szału nie ma, ale są ciekawsze momenty. Jerzy Dudek broni Dietmara Hamanna, Piotr Tworek opowiada o sukcesie Warty Poznań, a Marcin Żewłakow wręcz nagrody ligowcom.  PRZEGLĄD SPORTOWY Paulo Sousa w samo południe ogłosi, kogo zabiera na zgrupowanie przed Euro. Czterech zawodników wyeliminowały kontuzje. (…) Obrońca Crotone usłyszał wyrok w sobotę. Przyleciał do […]
17.05.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Liczba komentarzy: 75
Subscribe
Powiadom o
guest
75 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiotrekB
PiotrekB (@piotrekb)
1 miesiąc temu

Nie przesadzalbym z okresleniem “liczacy sie ligowcy” – po prostu gracze na poziomie ligi
Do tego zdecydowanie pod forma

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  PiotrekB

Chętnie zobaczę popisy przyszłych pucharowiczów latem – skoro to poziom ligi, to pewny awans w komplecie do fazy grupowej.

Zawisza Cwel Jebany
Zawisza Cwel Jebany
1 miesiąc temu

Ooo nawet ty zawisza cwelu jebany wylazłeś z nory. Jakoś cię nie widziałem po Jadze i Cracovii. Gdzie twoje mądrości wtedy znikły szmaciarzu?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Dobry , miły, kulturalny nołnejmie – powtarzam, czekam na awans waszych wybitych ekip do fazy grupowej. 😀
Taki kumpel Fryzjera z Amiki – 711 – daje nadzieję, że Legia nie przegra w tym roku z Wypizdowem Wygnajowo w preeliminacjach.

Papaj
Papaj
1 miesiąc temu
Reply to  PiotrekB

Taki Marchwiński to niebezpiecznie zbliża się do ligowego dżemiku. Ale wciąż jest nastolatkiem, życzę mu żeby się pozbierał. Skorża niby pracował w Emiratach z młodzieżą (U-23), może coś tu zdziała.

Stanislav Levy
Stanislav Levy
1 miesiąc temu

Najprawdopodobniejszy scenariusz związany z poznańskim DNA zwycięstwa – kilka zwycięstw w spotkaniach o pietruszkę, piąte miejsce w tabeli i transparenty z deklaracjami o majstrze na stulecie.

erty
erty
1 miesiąc temu
Reply to  Stanislav Levy

Trochę postóją bo stulecie smoka będzie obchodzić w 2092 roku

rroy
rroy
1 miesiąc temu
Reply to  Stanislav Levy

Chyba na stulejce;)

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  rroy

No no. Prawdziwy zlot anonimowych frustratów. 🙂

rroy
rroy
1 miesiąc temu

To po chuj tu piszesz?

Kurwa Frankowska z Torunia
Kurwa Frankowska z Torunia
1 miesiąc temu
Reply to  Stanislav Levy

Idealnym przedstawicielem kibiców Lecha jest niejaki pyra_kks na twitterze (kto używa ten na pewno wie co to jest za idiota). Wygrają ze 2 mecze za Skorży i znowu lata upokorzeń, plucia na ryje i ciągłe walanie szmatą w ryj pójdzie w niepamięć. Zaraz się zacznie pisanie, że to tylko wszystko wina Zurawia, że Lech ma olbrzymi potencjał, że latem jeszcze dorzucą super transfery, bo są najbogatsi nie to co upadająca Legia. I, że teraz to już na bank rozpierdolą wszystkich w tej lidze. A potem znowu przyjdzie liga i wszyscy będą mieli wypierdalać xD Okres kiedy się nie gra w piłkę jest ulubionym dla każdego kibica Lecha, wtedy we własnym mniemaniu są absolutnie najmocniejsi pod każdym aspektem xD

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Przestance pompowac. Facet jest znany z wprowadzania marazmu do kazdej druzyny jaka prowadzil. Trzeba bylo sciagnac kogos, kto pracowal albo w rezerwacgh znanego klubu znanego z wprowadzania mlodych zawodnich lub trenera druzyny mlodziezowej. Dla mnie to Lech potrzebuje dyrektora z doswiadczeniem w klubie jak shakhtar lub salzburg lub z druzyn cypryjskich i to poiwnna byc inwestycja, a nie ciagla zmiana trenerow. AC Milan ruszyl po dwoch latach pracy Gazidisa, ktorego wyciagneli z Arsenalu. Mimo, ze fani go nie lubia to gosc zrobil ogrom pracy w dwa lata. Wlasnie wykupili studio telewizyjne i marketing ruszyl z kopyta. Zawsze sa newesy o transferach dyrektorow duzych klubow i to sa wieksze newsy niz posady trenerskie. Lech jest dochodowa firma z dobrym pionem trenerskim. Moze powinni(rowniez Mioduski) dlugofalowo i dac duza kase za porzadnego dyrektora?

weri solid dziennikarz
weri solid dziennikarz
1 miesiąc temu

W amice to potrzebny jest jakiś Ojrzyński który weźmie grajków za mordy a nie yntelygent Skorża

kkk
kkk
1 miesiąc temu

jakby Ojrzyński poszedł tą penere trenować to straciłbym do niego szacunek

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Amica ma tylko drużynę juniorów przygłupku. Wątpliwe by to zainteresowało Ojrzyńskiego.

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu

A to nie Lech gra na licencji Amiki?
Napisz proszę kto grą na czyjej licencji i czy Amika sprzedała się Lechowi czy Lech sprzedał się Amice?

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Chlopie, a ile razy ta sama licencja przechodzila do roznych firm ze slowem ‘Legia’ w nazwie? Ile razy struktura prawna zmieniala sie tak, ze dlugi przepadaly? Ile razy kluby miejskie praly pieniadze? Oczywiscie, ze sprzedaz licencji lub laczenie sie dwoch klubow(co tez kiedys bylo naszym fenomenem) wyglada conaj,niej podejrzanie, ale te zarty sie juz dawno zestarzaly.

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Przepraszam ale co Ty porównujesz ?
Jaka Legia i jej licencja?

To nie żarty : sprzedanie swojego klubu to nie żarty

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Faktycznie to nie Legia to Daewoo, a ekipa albo wywodzi się z Ukrainy z jakichś Manieczek, albo to zwykłe komusze złodzieje, które zanim zaczęli kraść piłkarzy, ukradli nazwę starej warszawskiej drużyny. 😀
Zaiste piękna historia, tylko klub stasi Dynamo z Berlina ma wspanialszą.

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Co ty za bzdury pieprzysz 🙂
Jedyny podobny przypadek do tego amicowo-lechowego, to Groclin w 2008 przemianowany na Polonię Warszawa.
A w amicowo-lechowym jeszcze wykorzystano lukę prawną i uniknięto odpowiedzialności za korupcję, a “stary” Lech ustawił 13 spotkań ligowych.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Tak, ale mowisz o przejeciu innej licencji. ja mowie o ciaglym otwieraniu i zamykaniu roznych firm posiadajacych ten sam klub i jedna licencje. Po prostu inna forma matactwa i odpisywania dlugow i uzywanie tycj samuch ulg podatkowych. Prawnie wyglada to tak samo jak mataczenie z licencja, ale oczywiscie bardziej smierdzi jak jeden klub gra na licencji drugiego.

MsUky
MsUky
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Nadal brak info o dymisji Klimczaka i Rząsy…
#majsternastulecie

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Jacuś ci powiem. Legia gra cały czas na swojej licencji. Jeśli jest inaczej, udowodnij, słowiku.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Arjbest

I co z tego? Jak firma wlascicielska sie zmienia zostawiajac dlugi za soba. Spolka panstwowa, wojska polskiego, pozniej spolka lub struktura spolki zmieniala sie 5 lub 6 razy zostawiajac dlugi. Gdyby tego nie zrobili Legia conajmniej 3 razy musialaby zaczynac z ta licencja od 4 ligi. Prawnie wyglada tak samo jak kupienie licencji i tylko smierdzi z punktu widzenia kibica. Ten zart o Amice jest mega stary i niesmieszny. Inne kluby legalnie piora pieniadze miasta, szczegolnie przy sprzedazy i odkupieniu udzialow od prywaciarzy. Jaki kraj taka liga.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  Arjbest

Idź uświadom, błaźnie, fanów LA Lakers, że kibicują ekipie z Minnesoty, a Utah Jazz drużynie z Nowego Orleanu.
Nikogo prócz was chujków, to nie interesuje. 😀

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Jaka Legia I jej licencja?

To nie żart. Sprzedali swój klub. SPRZEDALI

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Chlopie, nie masz absolutnego pojecia o czym mowisz. Sprzedac to ja moge moja firmie zonie, ona pozniej rozbuduje spolke i rozszerzy rade i bedziemy jebac te same odpisy podatkowe nastepne 20 lat, a moje dlugi, ktore zrobilem prywatnie z odpowiedzialnoscia i nie sa w aktywach spokli ona placic nie bedzie. A jak dokupimy budynki miasta to oni sobie swoje dlugi wypiora. I my mowimy po prostu o malej dochodowej firmie, ale juz na poziniomie kreatywnej ksiegowosci. To teraz policz sobie ile razy Legia zmieniala strukture prawna lub jak zmieniala sie od resortu do resortu, a pozniej byla prywatyzowana.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Zakladam, ze w Poznaniu tak latwo sie nie dalo i poszli na skroty z nowym klubem ‘odkupujac’ lub przejmujac jakies aktywa tego starego i zostawiajac prawie caly dlug za soba i to pewnie 2 poprzednich klubow – ot, caly dramat i w nieskonczonosc powtarzany zart, ze Lech to Amica. A jak jest z oplatami za stadion we Wroclawiu na przyklad? Miasto sobie wydaje sztuczne pieniadze, zeby excel pokazywal malejacy budzet miejski? A za ile i co kupil Solorz, a za ile i co odkupilo miasto? Ale ile gruntow za darmo na strate miasta dostal Ptak? Jaki kraj, taka liga. Po prostu z ta licencja jest najbardziej idiotycznie i rzuca sie w oczy.

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Chłopie to Ty nic nie rozumiesz. Klub to nie firma. To firma barwy tradycja. Żonę możesz zmienić ale klubu nigdy.
Nie interesują mnie twoje podatki etc.
Sprzedali swój klub.

To wkładanie do dyskusji LEGII to co ma na celu?bo tego naprawdę nie rozumiem

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

No wlasnie. Wszyscy kombinowali, a Ci zamieniajacy licencje sie osmieszyli. Nie zmienia to faktu, ze pratycznie kazdy klub w lidze nie powinien miec licenji. Zart jest bardzo stary.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

To wkładanie do dyskusji AMIKI w artykule o Skorży w Lechu, to co ma na celu? Bo tego naprawdę nie rozumiem…

Śmiech
Śmiech
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Jacek ty jesteś taki głupi, czy udajesz ?
Kurwa człowieku co ty pierdolisz, co ty porównujesz.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Śmiech

Tylko to, ze w Polsce zaden klub nie powinien miec licencji lub kazdy powinien byc w historii degradowany jezeli wszystko zostaloby to nalezycie sprawdzone. Mnie zli dokuczaja bardziej zlym – zart z ta Amica jest juz bardziej zenujacy niz smieszny.

weri solid dziennikarz
weri solid dziennikarz
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Elo tam miasto sprzętem RTV owiane :>
Powiedz mi amikowcu jak to możliwe
1.Dolna część tabeli na koniec sezonu 2005/06

11. Wisła Płock 30 34 10 4 16 30-45 8 3 4 21-10 2 1 12 9-35
12. Górnik Łęczna 30 33 7 12 11 23-31 4 7 4 11-11 3 5 7 12-20
13. Górnik Zabrze 30 29 8 5 17 29-46 6 3 6 18-16 2 2 11 11-30
14. Arka Gdynia 30 27 4 15 11 21-33 3 8 4 11-11 1 7 7 10-22
15. Polonia Warszawa 30 25 6 7 17 20-45 2 6 7 11-20 4 1 10 9-25
16. Lech Poznań 30 42 11 9 10 45-45 7 5 3 21-15 4 4 7 24-30

2.Górna część tabeli sezonu 2006/07

1. Zagłębie Lubin 30 62 18 8 4 57-29 10 5 0 33-13 8 3 4 24-16
2. GKS Bełchatów 30 61 19 4 7 63-32 11 2 2 34-14 8 2 5 29-18
3. Legia Warszawa 30 52 16 4 10 53-33 11 1 3 37-13 5 3 7 16-20
4. Cracovia 30 49 14 7 9 48-41 8 6 1 25-12 6 1 8 23-29
5. Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 30 48 11 15 4 40-26 6 9 0 18-9 5 6 4 22-17
6. Lech Poznań 30 47 12 11 7 53-36 8 5 2 35-17 4 6 5 18-19

To co to kuchenkorz w polowie sezonu awansował z 1 ligi i w dodatku dogonił czołówke czy jak to było?

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Nie zmienia faktu, ze przekrecal w Polsce kazdy, Ja nawet nie jestem kibicem Lecha. Po porstu stwierdzam, ze ten zart nie jest juz smieszny. To troche tak jakby Michniewicz byl zazenowany korupcja albo Sypniewski czy Czykier namawiali do sportowego truby zycia itd. Nie smieszne.

weri solid dziennikarz
weri solid dziennikarz
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

To słowiki zawsze płaczą jacy pokrzywdzeni przez legiunie, a sami taki wał odwalili.Inni przynajmniej próbowali się z tym kryć, ale nie kuchenkorz :>

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Piszesz o tradycji, a sprzedawaliście nawet nazwę klubu (tak jak my Kreiselowi). Azjatycka hipokryzja.

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Śmieszne to nie jest to co zrobił stary Lech sptzedajac się Amice.

Zart z Amika? Nie. To nie żart.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Lech nie był wtedy w I lidze azjatycki przygłupie. Nie kupił miejsca w Lidze, nie kradł piłkarzy, ani nie ukradł nazwy jak komusze CSKA Warszawa.

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Spójrz jeszcze na liczbę punktów jaka ma Lech 2005/2006.

W-wa ma regionalny klub z Posen tam gdzie ty race
W-wa ma regionalny klub z Posen tam gdzie ty race
1 miesiąc temu

Zawisza Czarnecki to synonim forumowego debila.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu

Zdanie kurew zmieniających nicki co post, obchodzi tylko inne kurwy.

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
1 miesiąc temu

Ja tego nie rozumiem, sezon i tak już prawdopodobnie jest stracony, więc zamiast poczekać do końca i spróbować wyciągnąć Fornalika, a jak się nie uda to chociażby takiego Tworka, albo nawet Stokowca, ewentualnie kogoś zza granicy, to biorą wypalonego Skorżę.

adrian
adrian
1 miesiąc temu

Fornalik nie raz powiedział, że ze względu na rodzinę poza Śląskiem nie zamierza pracować. Stokowiec czy Tworek,… Matko wy tam w Poznaniu macie wesołe pomysły

kkk
kkk
1 miesiąc temu

ja to myslałem że mioduski u nas to jest dzban ale widzę po Leszku że dzbana mają większego,no ku.wa jak mozna zatrudnić jednego z najgorszych trenerów Polskich do tak dużego klubu jakim jest Lech,rozumiem jeszcze do jakiegoś Radomiaka albo do Sandecji,ale do Lecha???o co tu chodzi?

seed
seed
1 miesiąc temu

dwa słowa : Pogoń Szczecin.

Spadek na stulecie
Spadek na stulecie
1 miesiąc temu

Wchodzisz do takiego klubu jak Lech i na dzień dobry masz beton nie do przebicia w postaci Rutka i Gargamela.
Którzy msja jeden cel.

Wacław Strach
Wacław Strach
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze prowadzone zawody w Szczecinie przez sędziego, piłkarzyki widzą że nie gwiżdże byle dotknięcia i żałosnego upadku i automatycznie grają w piłkę A nie co chwilę leżonko na murawie. Oby więcej takich sędziów to i może poziom stricte piłkarski podniesienie się.

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu

Karma wraca. I wracać będzie. Klub który się sprzedał i gra nie na swojej licencji nie może mieć genu zwycięzcy.
Za chwilę sprzeda się komuś innemu a potem kupi go inny ktoś.

Karma wraca. Kibicu Kuchenkorza: sprzedaliście swój klub.

W-wa ma regionalny klub z Posen tam gdzie ty race
W-wa ma regionalny klub z Posen tam gdzie ty race
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Lecha już nie ma. Jest Excel Posen grający na licencji wronieckiej Amiki

nikita
nikita
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Licencję przyznaje się na jeden sezon. Na licencji Amiki Lech gał tylko w sezonie 2006/07. Od 2007/08 gra na własnej.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Jak będziesz mniej chlał, to utrzymasz karmę w żołądku azjatycki frustracie.

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu

A jak się nazywa firma, której właścicielami są Rutki? :))))

rafal
rafal
1 miesiąc temu

do dzisiaj pamietam jak ten pizdeusz stracil druzyne w 2012 roku i przegralismy tytul

hds
hds
1 miesiąc temu

Kazdy wie jak to sie skonczy.

hds
hds
1 miesiąc temu
Reply to  hds

No moze poza osobami zarzadzajacymi Lechem.

John Rambo
John Rambo
1 miesiąc temu
Reply to  hds

Amiką…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  John Rambo

Kutas rośnie ci, gdy namiętnie piszesz amika czy to jakaś choroba?

Michał
Michał
1 miesiąc temu

osławiony to cieszący się złą sławą – ostatnie zdanie tekstu

Dndnsn
Dndnsn
1 miesiąc temu

Pan Skorza oblał najważniejszyc test dla Poznania – obsrał zbroję przed meczem z Legią i najważniejszy mecz sezonu dla piłkarzy z Wronek obejrzy z trybun.

Luas
Luas
1 miesiąc temu

On jest nikim, kolejny polski trener którego szczytem było trenowanie jakiś pastuchów na pustyni. Nie ma się co spodziewać cudów, poleci w ciągu 20 miesięcy.

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu

jak by nie patrzeć, Skorża to jedyny współczesny polski trener zatrudniany za granicą

pejsbuk
pejsbuk
1 miesiąc temu

warsiawa sraki dostaje jak Lech ma mecz.
Dobrze wam pokazał kibol Lecha gola dupe.

Znajoem
Znajoem
1 miesiąc temu
Reply to  pejsbuk

Warsiawa – napisał wysrany przez tatę wsiok z Białegostoku :)))))

Damian Szeliga to pizda
Damian Szeliga to pizda
1 miesiąc temu
Reply to  Znajoem

Ty pizda z bieszczad

WiesławWojnar
WiesławWojnar
1 miesiąc temu
Reply to  pejsbuk

Wypuścili z Arkham?

Nikodem Dyzma
Nikodem Dyzma
1 miesiąc temu
Reply to  WiesławWojnar

Spierdalaj wojnar szmaciarzu, ciesz sie mistrzostwem na kredyt razem z Szeligą a potem opłakuj eurowpierdol

Miki
Miki
1 miesiąc temu

Smutna prawda- jedyne o co Lech może w tym sezonie jeszcze powalczyć to mistrzostwo poznania. Nawet na walkę o wyjście z twarzą jest już za późno. Mam nadzieje, ze w przyszłym roku to się zmieni

Imię
Imię
1 miesiąc temu

I kibice Lecha znowu kupieni.
Rutek na ten sam numer robi ich kolejny raz 😉

MsUky
MsUky
1 miesiąc temu

Nadal brak info o dymisji Klimczaka i Rząsy…
#MajsterNaStulecie

eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
1 miesiąc temu

Tylko co to wszystko ma za znaczenie, skoro nawet jak zdobędzie mistrzostwo a w kolejnym sezonie przycieniuje, to go wyjebią.

Lech miał już zajebistego trenera i to dużo lepszego niż Skorża. Był nim Bjelica. Tylko w Poznaniu podobnie jak w każdym zakątku tego kurwidołka – nie potrafi się zrozumieć tego co robi trener. I czy robi wynik ponad stan czy też nie.

Co chwilę są zwalniani trenerzy, którzy są ofiarą tego, że poszło im zbyt dobrze. Mają kadrę na miejsce 9-13, zajmują 5/6, to na kolejny sezon kadra jeszcze gorsza, a oczekiwania już na podium. No kogoś tu posrało. I dlatego też Fornalik robi wyniki. Bo jego nikt nie zwalnia po gównosezonie. Fakt, nie prowadził nigdy topowych drużyn, ale normą jest, że po super sezonie przychodzi lipny, bo mu pół drużyny zbierają.

Potem znów tworzy kolejną ekipę i znów gra o topkę, choć nie powinien.

To jest właśnie to. Lech za Bjelicy miał lepsze wyniki niż dostępny skład. Na luzie robił wicemistrzostwo, frajersko przegrał PP, ale co za różnica, Lech miał jakiś poziom i w końcu by coś ugrał. Na pewno nie myślałby o tym, że nie będzie ich w pucharach. Bjelice to trzeba było nadpłacać i przepłacać, bo to był prawdziwy fachowiec. Można było go co najwyżej olać w kwestii tego jakich chce piłkarzy, bo co kolejkę chciał inną formację wzmacniać, ale to był największy błąd Lecha ostatnich 10 lat. Bo mieli prawdziwego fachowca.

I ktoś powie, że za niego pucharów nie było. A po nim były? Nawet blisko nie było. To właśnie ta różnica. Nenad robił z tej drużyny to, że grała na swoim poziomie. Tak jak kadra wkazywała, takie były wyniki, może nawet w lidze lekko ponad, wszak sporo zawodników jak odszedł zostało brutalnie zweryfikowanych. A to, że przegrywał trofea to w lidze – konsekwencja słabszej drużyny, nie da się wyciskać zawsze 110%. A w PP – peszek, Arka miała dzień konia. Ale co to ma do rzeczy, skoro teraz kadrowo moim zdaniem jest podobnie, jak nie lekko lepiej, a finał PP i wicemistrzostwo to marzenia ściętej głowy.

Dlatego tak – w Poznaniu fajnie liczą hajsik, fajnie szkolą, ale w zarządzaniu drużyną i kwestiach sportowych są równie gówniani co cała ta liga, a i zapewne jeszcze mocniej. Chociaż przy Lechu brak wyników wychodzi mocniej.

Ale zawsze będę się wkurwiał na zwalnianie trenerów, którzy zrobili zajebistą robotę, a potem im zabierają sztychy, klub spada na normalną swoją pozycję – i wina trenera. Rzygać się chce. Zróbcie takie karuzele w Pogoni – walczyliby “o spadek”. Zróbcie w Rakowie, siedzieliby w I lidze nadal. Zróbcie to w Piaście, pewnie by spadli już 2 lata temu. Wszędzie się trzyma i jest okej. A tylko dziennikarze tworzą durnoty typu – Pogoń na mistrza. No niech zwolnią tego Runjaicia, to w przyszłym sezonie mecze o wszystko z Wisłą Płock i całkiem możliwy spadek.

STE(L)GNY
STE(L)GNY
1 miesiąc temu

Najśmieszniejsze jest to, że to co piszesz – jak najbardziej słusznie, to są w gruncie rzeczy banały…banały które dla zarządu Lecha, są jak wszyscy widzą, jakąś wiedzą tajemną.

Jaromir Wieprzęć
Jaromir Wieprzęć
1 miesiąc temu

Wprowadził Dariusza Formellę, kurwa…

Jaromir Wieprzęć
Jaromir Wieprzęć
1 miesiąc temu

Wprowadził Dariusza Formellę…

Macmon
Macmon (@macmon)
1 miesiąc temu

Maciek źle zaczyna, od uchylania się przed objęciem zespołu przed meczem z Legią.
Wizerunkowo wygląda to fatalnie.
Tak się nie udowadnia swojej klasy, wręcz przeciwnie.

Suche Info
17.05.2021

Wieczysta zbroi się na IV ligę. Burliga podpisany!

Ależ tam się robi paczka. Do Wieczystej Kraków, występującej obecnie w krakowskiej lidze okręgowej, dołącza Łukasz Burliga, 33-letni zawodnik, który ubiegły sezon spędził w Wiśle Kraków. To kolejny po Peszce, Bąku czy Miśkiewiczu zaskakujący transfer klubu Wojciecha Kwietnia, o ile w ogóle można jeszcze pisać o jakichkolwiek zaskoczeniach.  Burliga podpisał kontrakt z klubem na dwa […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Szczęśliwy oddech. Jak Stal utrzymała się w Ekstraklasie?

– Szukamy trenera, który da szczęście tej drużynie – mówił Jacek Klimek, prezes Stali Mielec, po sensacyjnym zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego i zatrudnieniu Włodzimierza Gąsiora. Podkarpacka ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale miała przed sobą zaległy mecz z Rakowem Częstochowa i na tamten moment zmiana trenera nie broniła się na żadnym poziomie. Zdezorientowana i zaskoczona […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Listkiewicz: wśród powołanych brakuje mi Adriana Mierzejewskiego

– To może zabrzmieć jak herezja, ale dla mnie błędem jest, że od kilku lat nie jest powoływany Adrian Mierzejewski. Moim zdaniem, po Robercie Lewandowskim, to drugi najlepszy piłkarz w naszym kraju. Obserwuję jego mecze i to gracz kompletny. Dziwię się, że nie jest obserwowany tylko dlatego, że występuje w Chinach czy krajach arabskich. Nie […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021