post
Avatar

Opublikowane 01.04.2021 08:29 przez

Szymon Janczyk

Pomecozwa prasa zdominowana przez oceny i opinie dotyczące spotkania Anglii z Polską. Mamy sporo komentarzy, mamy rozmowę z Włodzimierzem Lubańskim o tym, jak swoje powołanie może odbierać Kacper Kozłowski. Tomasz Frankowski z kolei zwraca uwagę na to, że zapewne usłyszymy dziś usprawiedliwienia o braku Lewandowskiego. – Wejście Arkadiusza Milika nieco rozruszało nasz zespół. Możemy szukać usprawiedliwienia w nieobecności Roberta Lewandowskiego i to zapewne będzie roztrząsane, że gdyby był Lewy, to… – czytamy w “Przeglądzie Sportowym”. Natomiast “Super Express” rozmawia z lekarzem, który mówi o kontuzji Polaka.

Sport

Klasycznie zaczynamy od ocen. Siedem dla Krychowiaka, cztery dla Zielińskiego.

Grzegorz KRYCHOWIAK – 7

Na początku spotkania zgubił… gumkę do włosów i przez moment wyglądał jak południowoamerykański piłkarz z lat 90. poprzedniego stulecia. Bez trudu można było go rozpoznać na boisku. Później również, bo bardzo starał się przeszkadzać Anglikom i wybijać ich z uderzenia. Nie zawsze w zgodzie z przepisami. Sterlinga nie chciał faulować, bo ten jest od niego szybszy. Ale inni angielscy zawodnicy mieli z nim więcej problemów. Dobrze, że dołączył do drużyny i zagrał w tym meczu, bo był bardzo potrzebny. Bywały momenty, kiedy był wszędzie. Najlepiej potrafił utrzymać się przy piłce. Trudno go winić za straconą drugą bramkę, bo Stones uderzył go kolanem w głowę.

Piotr ZIELIŃSKI (86 min) – 4

Czy jest ktoś, kto może mu wytłumaczyć, że przeciwko Anglikom trzeba szybciej podawać piłkę, a nie kręcić kółeczka,w dodatku na własnej połowie? To on popełnił zbyt prostą stratę w środku pola, po której Anglicy wywalczyli rzut karny i objęli prowadzenie. Ta bramka, pomimo tego, że nie faulował, trafia na jego konto. Jasne, że w środku pola praktycznie nie istnieliśmy, ale mógł powalczyć o cokolwiek. Np. o stałe fragmenty. Więcej do powiedzenia miał w drugiej połowie, gdy zrobiło się nieco więcej miejsca, ale nie do końca to wykorzystał.

Wczorajsze spotkanie ocenia Sławomir Chałaśkiewicz.

Jak pan ocenia wybory personalne selekcjonera Sousy?

– To był trochę dziwny pomysł. Mamy Kamila Jóźwiaka, który w pierwszych meczach dużo dał reprezentacji, a sadza się go na ławce. To duże zaskoczenie. Uważam też, że wystawienie Karola Świderskiego za Arkadiusza Milika również było błędem. Jeśli miałbym kogoś sadzać na ławce, to byłby to Krzysztof Piątek, bo facet jest zagubiony i popełnia dużo błędów technicznych. Świderski dużo więcej od niego biegał i walczył, dużo więcej dawał, ale to są decyzje trenera.

A jakiś pozytyw?

– Że pierwszy strzał celny zakończył się bramką. Ciężko szukać pozytywów, bo drużyna wyszła, jakby była wystraszona. Nie mamy liderów, nie ma Roberta Lewandowskiego i brakuje faceta, który by pokazał, w którym kierunku to powinno pójść. Młodzi piłkarze są ambitni, ale potrzebują kogoś, kto by im pomagał na boisku.

Safety First nowym współwłaścicielem Podbeskidzia Bielsko-Biała? Oferta została złożona.

– Wpłynęła do nas pisemna oferta firmy Safety First na zakup 20-25 procent akcji i wychodzimy naprzeciw tej propozycji. Została wybrana firma do wyceny wartości akcji klubu. Za trzy tygodnie będziemy gotowi do rozpoczęcia rozmów w sprawie sprzedaży akcji TS Podbeskidzie S.A. – powiedział prezydent Bielska-Białej. Warto dodać, że firma Safety First, specjalizująca się w dystrybucji środków ochrony indywidualnej, od lat związana jest z Podbeskidziem. W ubiegłym roku została jednym ze sponsorów głównych klubu, a w styczniu br. podpisała nową umowę sponsorską. Przypomnijmy, że Grupa Safety First swoja siedzibę ma w Czechowicach-Dziedzicach, a działalność prowadzi nie tylko na terenie całej Polski, ale też w krajach ościennych. – Taki ruch to kontynuacja moich zapowiedzi z okresu przedwyborczego. Mówiłem, że nie jest konieczne, aby gmina była dominującym akcjonariuszem klubu. Wiadomo, że wtedy ponosi się dominujące koszty. Jedynym sposobem, aby były one mniejsze jest rozproszenie akcjonariatu pomiędzy partnerów odpowiedzialnych i rzetelnych. Takich, którzy czują pasję do piłki – podkreślił Jarosław Klimaszewski.

Dietmar Brehmer w brzydki sposób zakończył przygodę z Odrą Opole. A szkoda, bo wynikami sprawił, że mogliśmy go zapamiętać w inny sposób.

Groźby względem kapitana Stomilu czy złapanie za fraki bramkarza Mateusza Kuchty, czemu Brehmer naturalnie zaprzecza, mimowolnie nasuwają konkluzję, że „kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”, bo to sam urlopowany trener rozpoczął w mediach ofensywę werbalną względem swojego wciąż aktualnego pracodawcy, podczas gdy o wyciągnięcie konkretów z ust włodarzy Odry było bardzo trudno. Tak jakby hołdowali zasadzie, że to winni się tłumaczą, a przy okazji nie chcieli powiedzieć czegoś, co mogłoby zaszkodzić szkoleniowcowi w dalszej karierze. Wielka szkoda, że w takiej atmosferze kończy się pobyt Brehmera w Opolu, bo osiągał dobre wyniki, wydawał się dla tego klubu skrojony i był odbierany jako swój.

Rośnie liczba zakażeń na Śląsku, jednak IV liga chce dalej grać. Co zrobi z tym lokalny związek?

– Grajmy! – mówi wprost Tomasz Wolak, trener AKS-u Mikołów, zajmującego 10. miejsce w tabeli I grupy IV ligi śląskiej. – Wszyscy są w jakimś stopniu zagrożeni, ale czy rzeczywiście istnieje tak duże ryzyko? Na meczach i tak obracamy się w tym samym środowisku, co każdego dnia na treningach, a kibiców na trybunach nie ma. Widzę, że wrazz rywalami staramy się zachowywać normy sanitarne. Szkoda byłoby odwoływać kolejkę i prawdę mówiąc nie widzę poważnych przesłanek ku temu, by ta najbliższa miała się nie odbyć – dodaje szkoleniowiec mikołowian. – Sport jest fajną odskocznią od tego szaleństwa, ale spójrzmy na to, co się na Śląsku dzieje. Może warto poczekać tydzień czy dwa i później wrócić do względnej normalności? To już nawet nie to, że grając na boisku zawodnicy mogą się zarazić. Bardziej obawiam się sytuacji, w której trzeba udzielić komuś pomocy. Nie mam na myśli złamań czy zerwań mięśnia, ale czegoś groźniejszego, jak zderzenie głowami, kiedy wymagana jest szybka interwencja – podkreśla Mateusz Waligóra, prezes LKS-u Czaniec.

Super Express

Włodzimierz Lubański dobrze wie, co to znaczy być powołanym do kadry w młodym wieku. Teraz komentuje debiut Kacpra Kozłowskiego.

Niektórzy uważają, że powołanie dla Kozłowskiego przyszło za wcześnie, ale Lubański jest innego zdania. – Dla mnie sprawa jest jasna: nominacja do kadry w takim wieku to wyróżnienie i docenienie jego umiejętności. Dobrze, że stało się to w zwycięskim meczu, którego stawką były punkty. To dla niego ważne, bo dostał impuls, a trener mu zaufał. Jeśli będzie pożyteczny dla reprezentacji w meczach z silniejszymi rywalami, to nikt nie będzie zastanawiał się, czy zasługiwał na powołanie – ocenia. Były napastnik zwraca uwagę na to, że teraz Kozłowski powinien potwierdzić jakość. – Mam nadzieję, że Kacper zdaje sobie sprawę z tego, że to od niego zależy, czy będą kolejne występy.

Specjalista wyjaśnia, jak długo może pauzować Robert Lewandowski. Szybki powrót wykluczony?

Naciągnięcie więzadła w kolanie zwykle wymaga trzech, czterech tygodni, by wyjść ponownie na boisko. Wytrenowani sportowcy nie są z innej gliny niż zwykli śmiertelnicy i ich rany nie goją się szybciej niż u zwykłych śmiertelników. Owszem, tacy ludzie jak on czy Justyna Kowalczyk mają lepszą regenerację organizmu, dzięki czemu są w stanie powrócić po kontuzji do wielkiej formy – podkreśla Śmigielski. – Taką dolegliwość leczy się lekarstwami, odpowiednimi zastrzykami i rehabilitacją. Jest pewne, że Lewandowski nadal wykonuje trening, tyle że z pominięciem kolana. Można w ten sposób wykonywać bardzo wiele ćwiczeń – podkreśla Śmigielski.

Przegląd Sportowy

Według “Przeglądu Sportowego” najsłabiej z Anglią zagrali Michał Helik i Karol Świderski. Najlepsi Szczęsny oraz Moder.

WOJCIECH SZCZĘSNY OCENA: 6

Przy rzucie karnym przegrał wojnę nerwów z Harrym Kane- ’em, ale potem w dobrym stylu obronił jego strzał zza szesnastki. Pewny na przedpolu, podejmował dobre decyzje, kiedy opuścić linię bramkową. Już przy stanie 1:1 odważnie zatrzymał Sterlinga w polu karnym.

MICHAŁ HELIK OCENA: 3

Po debiucie z Węgrami (3:3), w którym Paulo Sousa zmienił go po niecałym kwadransie drugiej połowy, z Andorą (3:0) siedział na trybunach i wydawało się, że już przegrał swoją szansę. Wrócił, i to nie tylko do kadry meczowej, ale i podstawowego składu. Feralny faul na Raheemie Sterlingu może położyć się cieniem na jego reprezentacyjnej karierze – kto wie, czy po latach właśnie z tego nie będzie głównie pamiętany.

ARKADIUSZ MILIK OCENA: 5

Daje do myślenia fakt, że chociaż nieobecny był Lewandowski, a zagraliśmy na dwóch napastników, to piłkarz Marsylii i tak nie zmieścił się w jedenastce – tak blado wypadł w dwóch poprzednich meczach. Eksperyment ze Świderskim się jednak nie powiódł i w przerwie Paulo Sousa sięgnął po dużo bardziej doświadczonego Milika. Ten przywitał się z meczem, brzydko faulując Kane’a i zarabiając żółtą kartkę, ale potem wyróżnił się na plus. Najpierw ładnie utrzymał się przy piłce, wprowadził ją na połowę Anglii, co długo było dla naszych nieosiągalne. A potem asystował przy golu na 1:1.

Pomeczowe wnioski oraz komentarze. W roli ekspertów Roman Kosecki oraz Tomasz Frankowski.

1. SOUSA ZMIAN SIĘ NIE BOI

Mówi się, że szaleństwem jest robienie ciągle tego samego i oczekiwanie różnych rezultatów. Paulo Sousa najwyraźniej też o tym słyszał i nie boi się zmian – trzeci mecz za kadencji Portugalczyka i trzecie inne ustawienie wyjściowe Biało–Czerwonych. Nie sprawdził się pomysł z zawodnikiem, który w fazie ataku staje się skrzydłowym, a w momencie obrony wraca do bloku defensywnego, więc selekcjoner dał sobie z tym spokój i chwała mu za to. Sousa pokazuje dużą elastyczność, co daje nadzieję, że nie będzie z uporem maniaka walił głową w ścianę, bo przecież następnym razem na pewno cegła ustąpi czołu..

 Znów było blisko i znów wracamy z Anglii bez punktów. Przed meczem obstawiałem bramkowy remis i niewiele się pomyliłem, bo była na to szansa. W pierwszej połowie byliśmy ospali, nie tworzyliśmy sytuacji i całkowicie oddaliśmy pole Anglikom. Brakowało nam przytrzymania piłki, wymieniania dwóch-trzech podań i ruszenia do przodu. Po zmianie stron nasza gra się odmieniła. Zmiany dały nowy impuls i mieliśmy powtórkę z meczu z Węgrami. Słowa pochwały należą się Kamilowi Jóźwiakowi, który znów był jednym z najlepszych w naszym zespole – mówi Kosecki.

 Z pewnością nasza reprezentacja podrażniła gospodarzy golem Jakuba Modera, lecz Anglicy wcale nie sprawiali wrażenia, że rzucą się do odrabiania start. Grali po swojemu, lecz w środowy wieczór byli ślamazarni. Nie na tyle, by jednak nie wdusić zwycięskiej bramki. Wejście Arkadiusza Milika nieco rozruszało nasz zespół. Możemy szukać usprawiedliwienia w nieobecności Roberta Lewandowskiego i to zapewne będzie roztrząsane, że gdyby był Lewy, to… – komentuje Frankowski.

Reprezentacja Węgier straciła kilka kluczowych postaci, jednak z Andorą wygrała. W dodatku aż 4:0.

Węgrom udał się rewanż za porażkę z Andorą. W czerwcu 2017 roku przegrali tam 0:1. To była jedna z najbardziej wstydliwych porażek w historii reprezentacji tego kraju. Po meczu trener Bernd Storck podał się do dymisji, która nie został przyjęta, a premier Viktor Orban porównał tę przegraną do bitwy pod Mohaczem z 1526 roku, gdy wojska węgierskie, wspierane zresztą przez polskie, zostały rozbite przez armię turecką. Wtedy niemiecki selekcjoner Madziarów wyraźnie zlekceważył rywala. Zgodził się, aby piłkarze, których niebawem czekały mecze w europejskich pucharach (tamtejsze kluby zaczynają w nich walkę równie wcześnie co nasze), dostali wolne, aby mogli odpocząć przez przygotowaniami do nowego sezonu. Teraz drużynę prowadzi Marco Rossi, ale także nie sprzeciwił się zwolnieniu części zawodników. Już przed meczem z San Marino (3:0) zespół opuścił bramkarz Peter Gulacsi, a po tym spotkaniu wyjechali obrońca Willi Orban i napastnik Roland Sallai. Wszyscy występują w niemieckich klubach, dwaj pierwsi w RB Leipzig (w sobotę czeka ich hitowe starcie z Bayernem), a ten trzeci we Freiburgu.

Łukasz Sosin opowiada o tym, dlaczego kandyduje na prezesa Małopolskiego ZPN-u.

Ma pan jakiekolwiek doświadczenie w zarządzaniu?

Na Cyprze, przez dwa lata byłem dyrektorem akademii piłkarskiej. W Apollonie Limassol miałem pod sobą 30 trenerów, w Pafos 20. Ze swoimi współpracownikami wprowadzaliśmy system szkolenia. To nie jest prosta sprawa, lecz na tym odcinku czułem się bardzo dobrze. Dobranie sobie odpowiednich ludzi jest połową sukcesu. Dlatego nie obawiam się ewentualnej pracy w związku. Potrafię grać zespołowo. Wyłącznie z profesjonalnymi i godnymi zaufania ludźmi.

Rodzina z entuzjazmem odniosła się do pańskiej decyzji o starcie w wyborach?

Swój zamiar najpierw skonsultowałem z żoną. Zachęcała mnie do tego. Wcześniej rozmawialiśmy na temat mojej przyszłości, ale na jej pytanie, jaki mam plan na życie po zakończeniu grania, odpowiadałem: „Zawsze mogę sprzedawać jabłka na bazarku”. W końcu przyszło zakończenie kariery. I ona pyta: „Już masz te jabłka? Wiesz, skąd masz je wziąć?”. Wtedy przyszła refleksja. Do Polski wracałem już z postanowieniem ubiegania się o funkcję szefa MZPN, widząc potrzebę doskonalenia związku, ale mając też świadomość, co mogę mu dać od siebie. Dlatego nie było sensu wywracać do góry nogami życia rodzinnego.

Gazeta Wyborcza

Relacja z meczu z Anglią. Czy gol na Wembley będzie dla Jakuba Modera najważniejszym golem w karierze?

To był długo bodaj najbardziej nijaki polsko- -angielski mecz na Wembley. Polacy znów przepraszali, że żyją, Anglicy leniwie dodreptali do celu. Aż nagle gospodarze – przyciśnięci odważniejszym pressingiem, owszem – postanowili skrzywdzić sami siebie. Niechlujnie zachował się pod własną bramką John Stones, w ostatnich tygodniach rewelacyjny w Manchesterze City, piłkę przejął Arkadiusz Milik, formalności dopełnił Jakub Moder. On tego wieczoru nie zapomni nigdy. Gole na Wembley strzelili dotąd tylko Jan Domarski, Jerzy Brzęczek oraz Marek Citko – i dla wszystkich były to najważniejsze bramki w karierze. Być może Anglicy się zagapili, bo działo się zbyt letnio. Mecz długo przypominał trochę ten niedzielny rozegrany w Warszawie. Tym razem Andorą była Polska, a Polską – Anglia, której piłkarze niby oblegali wrogie pole karne, ale poruszali się w umiarkowanym tempie, jakby im się nie spieszyło.

fot. FotoPyK

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 01.04.2021 08:29 przez

Szymon Janczyk

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Ekstraklasa
11.05.2021

Kozacy i badziewiacy. Witamy z powrotem, panie Jimenez

Jesus Jimenez to nie jest piłkarz idealny. Może irytować, że okresy świetnej gry przeplata z seriami naprawdę bladych występów. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że bez jego wkładu w ofensywę Górnik Zabrze miałby w tym sezonie poważne problemy. Swoim występem przeciwko Jagiellonii Białystok napastnik zabrzan w pełni zapracował na piątą już w bieżących rozgrywkach nominację […]
11.05.2021
Prasówka
11.05.2021

PRASA. Białkowski: Chcę grać jak najdłużej. Coraz lepiej znam swój organizm

W dzisiejszej prasie sporo o finiszu rozgrywek. Mamy newsy transferowe, mamy teksty o ostatecznych rozstrzygnięciach i garść informacji z zaplecza. Ligi zagraniczne? Rekord Robertwa Lewandowskiego i postawa Bartosza Białkowskiego to dwie wyróżnione rzeczy. Polski bramkarz znów został wybrany golkiperem roku w Milwall. – Każdy trening sprawia satysfakcję, lubię, jak mogę napsuć krwi napastnikom. Po prostu rajcuje […]
11.05.2021
Weszło
10.05.2021

Pobije rekord Muellera i kilka innych rekordów po drodze. Lewandowski jak maszyna

– Pogoń za rekordem Müllera jest oczywiście najbardziej emocjonująca, nie tylko z naszej perspektywy, ale również kibiców bawarskiego klubu. Dlatego niektóre osiągnięcia Lewego przeszły trochę niezauważone, a przecież w sobotę nie tylko ustrzelił hattricka. Druga bramka zdobywa przez Polaka, po efektownym uderzeniu nożycami, była jego dwusetnym trafieniem w barwach Bayernu w Bundeslidze. Lepszą skuteczność miał […]
10.05.2021
Prasówka
08.05.2021

PRASA. Skrzypczak i były członek sztabu Sa Pinto będą pracowali w Rakowie

W sobotniej prasie m.in. doniesienia o nowych członkach sztabu szkoleniowego Rakowa i 4 mln zł, których ZUS żąda od GKS-u Katowice. Do tego wywiad z selekcjonerem reprezentacji Słowacji, rozmówka z trenerem Podbeskidzia i kilka tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY – Marcowe zgrupowanie pokazało wszystkie nasze niedostatki. Dobrze, że przed EURO jest jeszcze zgrupowanie – […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

“Legia nie spożytkowała do końca marketingowego potencjału Boruca”

W piątkowej prasie sporo ciekawych rzeczy. Są rozmowy z dyrektorem sportowym Rakowa, prezesem Pogoni Szczecin, Piotrem Tworkiem, Maciejem Żurawskim z Warty Poznań, Martinem Chudym i Mariuszem Śrutwą. Są sylwetki Niki Kwekweskiriego i Szymona Lewkota. Mamy też kilka analiz i komentarze. Generalnie – jest fajnie.  PRZEGLĄD SPORTOWY W kadrach uczestników ME zapewne znajdzie się najwięcej w […]
07.05.2021
Prasówka
06.05.2021

PRASA. Marzec: Być może mogłem dokonać innych zmian

Czwartkowa prasa nas nie rozpieszcza, jeśli chodzi o dłuższe formy. Najciekawsze teksty to wspomnienie Andrzeja Możejki w “Sporcie” oraz rozmowa z Dariuszem Marcem o finale Pucharu Polski. Szkoleniowiec Arki Gdynia ma duży żal, że nie udało się sięgnąć po trofeum. – Mądry Polak po szkodzie. Wiemy, że na ławce rezerwowych byli inni, może należało dokonać innych […]
06.05.2021
Weszło
05.05.2021

Trzeci kandydat na następcę Bońka w PZPN? Baronowie chcą wystawić swojego człowieka

– Boniek też wyhamował z ewentualnym poparciem, w każdym razie o ile do tej pory od Koźmińskiego się nie dystansował, teraz siłą rzeczy to robi. Mocno zaznacza, że i Koźmiński, i Kulesza to wiceprezesi PZPN, więc wszystkiego najlepszego życzy obydwu, jakby zapominał, że związkowy statut nie przewiduje sytuacji, w której federacją kieruje dwóch równorzędnych prezesów. […]
05.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021
Serie A
09.05.2021

Juventus i Milan w walce o Ligę Mistrzów. Włoski klasyk znów ma znaczenie

Dziewięć lat minęło od czasu ostatniego ligowego starcia Juventusu z Milanem, którego stawką było coś więcej niż trzy punkty. Tak, to tamten mecz, po którym Gianluigi Buffon rzucił legendarne zdanie: nie widziałem, czy piłka przekroczyła linię. Ale nawet gdybym widział, nie pomógłbym sędziemu. Mamy więc niezbity dowód na to, że włoski klasyk potrafi podgrzać atmosferę […]
09.05.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
1 liga
05.05.2021

Liga Mistrzów? Na co to komu. Osiem goli w 1. lidze!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wiosną tylko dwa nastroje. Pierwszy to gonienie wyniku z maruderami w ligowej tabeli i uciekanie spod topora. Drugi to strzelaniny, których pozazdrościć może nawet Clint Eastwood. Trzy ostatnie mecze z udziałem dumy gminy Żabno? Cztery gole, sześć bramek i osiem trafień. Dzisiaj “Słonie” rozdeptały Koronę Kielce, wygrywając 6:2. Na miejscu Miedzi […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Skowronek na giełdzie trenerów Widzewa, gorąco w ŁKS-ie. Co słychać w Łodzi?

Łódzkie kluby mają sporo argumentów przemawiających za tym, żeby stawiać ich w roli potentatów 1. ligi. W ŁKS-ie jest to szeroka i wyrównana kadra, bo personalnie ekipa Ireneusza Mamrota wyróżnia się na tle stawki. W Widzewie jest to klubowa kasa, bo można przypuszczać, że żaden klub nie dysponuje takimi pieniędzmi jak drużyna z al. Piłsudskiego […]
05.05.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alvert
Alvert
1 miesiąc temu

Drużyna składa się z jedenastu czy tylko Lewandowskiego? Nie można wiecznie liczyć, że to on będzie robił wynik i nosił wszystko na plecach. Jakościowi zawodnicy bez problemu powinni pokazać, że są w stanie sami coś zrobić, gdy go zabraknie. Przecież wiecznie grał nie będzie.

Kriso
Kriso
1 miesiąc temu

Pomecozwa prasa powiadacie?

Wit Szelasko
Wit Szelasko
1 miesiąc temu
Reply to  Kriso

pomekuźwa miało być

gdabcxbcxbgdsg
gdabcxbcxbgdsg
1 miesiąc temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami nawet po 50 000. Skany ma na blogu. Sam trafilem z nim ostatni kupon kurs 103. Ma na jutro kupon

Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

Gdyby byl lewy bylo by gorzej niz 1:2.Dlaczego?A no dlatego,ze poza Lewandowskim reszta nic by nie grala myslac,ze on sam za nich wszystko zrobi.Bez lewego musieli cos pokazac.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny (@czcibor-czcigodny)
1 miesiąc temu

Zieliński kręcił kółka, gdy nie było do kogo podać. W ten sposób przynajmniej utrzymywał piłkę. Wiadomo, że lepiej w takiej sytuacji walnąć przed siebie i się jej pozbyć.

Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Laporte zagra na Euro, ale… dla Hiszpanii

Aymeric Laporte to ciekawy przypadek. Ma 26 lat, od kilku sezonów gra w Manchesterze City, kosztował 65 milionów euro, a nigdy nie zadebiutował reprezentacji Francji. Obrońca uznał więc, że skorzysta ze swoich baskijskich korzeni. Według informacji „Marki” piłkarz City ma dostać jutro hiszpańskie obywatelstwo. Hiszpański magazyn uważa, że Laporte znajdzie się tym samym w kadrze […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Żona Vesovicia kontratakuje: – Boicie się pozwolić mu grać!

Nie wiemy, czy Tamara Vesović, żona Marko, ma rację. Nie wiemy też, czy pomaga swojemu mężowi, czy jednak wyrządza szkodę. Wiemy jednak, że ma do powiedzenia dużo i wypowiada się bardzo chętnie. Dziś znów na Instagramie stanęła murem za swoim partnerem. Pani Tamara wrzuciła maila od jednego z dziennikarzy, w którym ten prosi o rozmowę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boguski: – Jean Carlos powiedział prawdę

Rafał Boguski żegna się z Wisłą Kraków. Ikona „Białej Gwiazdy” z ostatnich lat udzieliła wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Odnosi się do ostatnich wydarzeń w Wiśle i konflikcie z Peterem Hyballą. Boguski brał udział w symbolicznej celebracji gola Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonej bramce podbiegł do Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć. – Jestem zdania, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Trzech piłkarzy żegna się ze Śląskiem Wrocław

Israel Puerto, Mathieu Scalet i Maciej Wilusz po zakończeniu tego sezonu odejdą ze Śląska Wrocław. Puerto ostatnio nie był w najwyższej formie, ale klub chciał zatrzymać. Hiszpan jednak nie wyrobił limitu potrzebnego do automatycznego przedłużenia umowy, a porozumienie w sprawie normalnego przedłużenia kontraktu okazało się niemożliwe.  – Oczekiwania Israela Puerto i reprezentującej go agencji są […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Buffon potwierdził, że latem odchodzi z Juventusu

Gianluigi Buffon odejdzie z Juventusu po zakończeniu tego sezonu. Plotkowano na ten temat od dłuższego czasu i tym razem w pogłoskach było więcej niż ziarno prawdy. Do pewnego momentu wydawało się, że Buffon pozostanie w Turynie, ale potem media zaczęły informować, że jednak spodziewał się częstszej gry w tym sezonie. Na dziś 43-latek wystąpił w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Oficjalnie: Dariusz Szpakowski skomentuje finał Euro 2020

TVP ogłosiło nazwiska komentatorów na Euro 2020 i zaskoczeń nie ma. Potwierdziły się wcześniejsze informacje Piotra Koźmińskiego ze Sportowych Faktów, że finał turnieju skomentuje Dariusz Szpakowski. Towarzyszyć mu będzie Andrzej Juskowiak. Potwierdził się także plan, że każdy z trójki komentatorskich twarzy stacji, czyli poza Szpakowskim Mateusz Borek i Jacek Laskowski, skomentuje jeden mecz Polaków w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Czech Jakub Jugas pierwszym letnim transferem Cracovii?

Cracovia zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie i myśli już o nowym sezonie. Pierwszym letnim nabytkiem ma zostać czeski stoper Jakub Jugas.  Taką informację podał Maciej Kmita ze Sportowych Faktów. Jugas w tym sezonie był wypożyczony ze Slavii Praga do Slovana Liberec. W jego barwach rozegrał 22 mecze w czeskiej ekstraklasie oraz cztery w fazie grupowej […]
11.05.2021