Robert Lewandowski przejdzie dodatkowe badanie

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

29 marca 2021, 10:01 • 1 min czytania 4 komentarze

Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że przed południem Robertowi Lewandowskiemu zostanie wykonany rezonans magnetyczny, który pozwoli określić, czy uraz  z meczu z Andorą jest poważny. Kapitan reprezentacji Polski opuścił wczoraj plac gry w 63. minucie i w czasie zmiany można było dostrzec, że zmaga się bólem kolana.

We wczorajszym spotkaniu Lewandowski strzelił swoją 65. i 66. bramkę dla drużyny narodowej. Natomiast zawodnicy gości próbowali mu uprzykrzyć życie i starali się bardzo agresywną grą zneutralizować jego ataki. Paulo Sousa przy stanie 2:0 dał odpocząć naszemu kapitanowi i od razu po zejściu z placu gry obłożył lodem bolące kolano.

Zbigniew Boniek także wyraził w rozmowie z RMF FM zaniepokojenie stanem zdrowia 32-latka. Wspomniał, że inni gracze również mają drobne urazy.  Duży strach zapanował także w Monachium. Bayern po przerwie reprezentacyjnej rozegra kluczowe mecze sezonu. Na początek w lidze piłkarze z Bawarii zmierzą się z RB Lipsk, a następnie czeka ich dwumecz z PSG w Lidze Mistrzów.

– Serce mi stanęło. Mam nadzieję, że ta kontuzja to nic poważnego – powiedział Uli Hoeness dla niemieckiej telewizji RTL.

Na szczegółowe informacje musimy jednak poczekać.