Występ Lewandowskiego i Piątka z Anglią zagrożony? Rzecznik PZPN uspokaja

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

08 marca 2021, 14:09 • 2 min czytania

Reklama
Występ Lewandowskiego i Piątka z Anglią zagrożony? Rzecznik PZPN uspokaja

Istnieje ryzyko, że polscy piłkarze występujący w Bundeslidze nie będą mogli wystąpić w najbliższym meczu z Anglią. Wszystko przez przepisy covidowe i obostrzenia. Na ten moment przepisy niemieckich landów nakazują przejście obowiązkowej kwarantanny po powrocie z Anglii. W tym wypadku Bayern Monachium i Hertha Berlin mogłyby nie wyrazić zgody na wyjazd Robert Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka na spotkanie Polaków z Anglikami.

Reklama

Obecne przepisy w Niemczech regulują kwestie przyjazdu z Anglii jedynie do 17 marca. Nasi zachodni sąsiedzi nakładają na wszystkie osoby wracające z Wysp Brytyjskich obowiązkową kwarantannę. A przepisy FIFA mówią jasno – jeśli piłkarz po powrocie z kadry musiałby przechodzić kwarantannę, to kluby mogą nie zezwolić na wyjazd zawodnika na mecze reprezentacyjne. Dlatego m. in. odwołano spotkania eliminacyjne do mundialu w strefie Południowej Ameryki.

W przypadku Polski najbardziej martwić może fakt, że z uwagi na obostrzenia z Anglią mógłby nie zagrać Robert Lewandowski. Z szerokiej kadry sporządzanie przez Sousę z tym problemem zmagałby się też Krzysztof Piątek oraz Dawid Kownacki.

PZPN jest w kontakcie z klubami niemieckimi

Ale według zapewnień Jakuba Kwiatkowskiego – sytuacja nie jest tak poważna, a PZPN jest w ciągłym kontakcie z niemieckimi klubami. – Według naszych informacji z Bayernu, obecnie sytuacja zakłada, że obostrzenia w Niemczech obowiązują do 17 marca. Nawet jeżeli się słyszało o tym, że zostałyby one przedłużone do 28 marca, to i tak termin naszego meczu wypada 31 marca. Monitorujemy sytuację, przekazaliśmy szczegółowe informacje Bayernowi, a także Hercie Berlin, klubowi Krzysztofa Piątka. Śledzimy to w przypadku każdego zawodnika – mówi rzecznik PZPN-u w rozmowie z TVP Sport.

tej samej rozmowie z TVP Sport rzecznik przyznaje, że władze piłkarskie nie planują przeniesienia spotkania na Wembley do innego kraju. Do podobnego przypadku doszło przecież w Lidze Mistrzów, gdzie spotkanie RB Lipsk z Liverpoolem zostało przeniesione do Budapesztu.

Reklama

Reprezentacja Polski podczas najbliższego zgrupowania rozegra trzy spotkania. Wszystkie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Najpierw biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Węgrami, później u siebie z Andorą, a wreszcie na wyjeździe z z Anglią.

fot. Fotopyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank