post Avatar

Opublikowane 23.01.2021 14:06 przez

redakcja

– Obecny PZPN pokazuje, że pewne rzeczy nie wychodzą zza rogu. Nikt z zarządu nie mówi o rzeczach, które się dzieją. Jesteśmy poważną federacją i takie rzeczy muszą być robione bardzo poufnie. Rozumiemy pracę dziennikarzy, ale tak musiało być. I tak nakazywała przyzwoitość wobec trenera Brzęczka – mówił w „Stanie Futbolu” Maciej Sawicki. Jak wyglądały rozmowy z Sousą? Czy jego agent był w Warszawie? Czy może dojść do zmian w jego sztabie? Spisaliśmy rozmowę z sekretarzem generalnym PZPN, zapraszamy do lektury oraz obejrzenia całego odcinka „Stanu Futbolu”, bo było bardzo ciekawie.

Musieliśmy do ciebie zadzwonić, ponieważ w czasie konferencji prasowej Weszło podnosiło łapkę w górę, ale nikt nie chciał nas dopuścić do głosu! Chyba jesteśmy na cenzurowanej liście!

Musisz zapytać odpowiednie osoby w związku, znasz je dobrze.

To ja już nie wiem, kogo pytać, jak nie ciebie!

Znasz mnie – mnie można pytać, natomiast ciężko się czegoś dowiedzieć. Nie jestem osobą, która idzie do mediów i pierwsza coś ujawnia, kreuje swoją politykę. Pracuję, robię, co do mnie należy, nie chcę błyszczeć.

Seria krótkich pytań. Biorąc pod uwagę liczebność sztabu Paulo Sousy, mówimy o najdroższej operacji w historii PZPN? Leo Beenhakker oczywiście miał wysoki kontrakt, ale utrzymywany był po części przez sponsora, a dodatkowo był otoczony głownie polskimi asystentami. A tutaj mamy przejęcie władzy.

Problemem są pieniądze czy przejęcie władzy? Gdyby nie było nas stać, pewnie nie szukalibyśmy opcji tak szerokiego sztabu trenerskiego. Natomiast nie ma z tym żadnego problemu. Mamy podpisaną umowę na zagraniczny sztab – dwóch Portugalczyków, dwóch Hiszpanów, Włoch i pierwszy trener z Portugalii. Wszyscy mówią perfekcyjnie po angielsku, więc komunikacja już się odbywa. Mamy każdego dnia telekonferencje ze sztabem i trenerem. Sam też dużo rozmawiam z trenerem, poznałem go. Myślę, że wszystko idzie dobrze.

A czy do tego sztabu zostanie dokoptowanych kilku polskich trenerów? I kto z obecnego sztabu zostaje u Paulo Sousy?

Jak znacie prezesa Bońka, on zawsze lubi dawać szansę nowym, młodym osobom, także trenerom. Dla trenerów Nawałki czy Brzęczka to były duże szanse, by być trenerami przez duże „t”. Nie zgodzę się z niektórymi głosami, że trener Brzęczek nic nie zrobił i było generalnie tylko źle. Trener Brzęczek zrobił to, co do niego należało – awansował na mistrzostwa Europy, utrzymaliśmy się w Lidze Narodów. Natomiast czegoś nam brakowało.

Nie rokował.

Zobaczcie, o czym dyskutujemy. Jeszcze w 2012 roku byliśmy jedną ze średnich federacji piłkarskich. W tej chwili jesteśmy taką średnią na górze, a chcemy pukać do najlepszych, bo z tymi najlepszymi gramy. Przypomnę wam, że Adam Nawałka nie rozgrywał meczów towarzyskich z silnymi ekipami, bo one grały między sobą. Był tylko mecz z Niemcami, gdy było 0:0 i mecz z Holandią, który przegraliśmy 1:2. Nie ma takiego porównania. Od jakiegoś czasu jesteśmy w dywizji A Ligi Narodów, gdzie gramy z najlepszymi. I dobrze, bo teraz widać nasze problemy. Nasze aspiracje zawsze idą dalej. Chcemy być w grupie najlepszych, walczyć z nimi jak z równym, stąd takie decyzje w tym momencie.

Co do pytania – zapewne trener o tym zdecyduje. Ale patrząc, w którym kierunku to idzie – z pewnością tak, pojawią się jakieś osoby. Oczywiście nie teraz w marcu, bo nie ma po co, ale przed mistrzostwami Europy ten sztab będzie zwiększony.

Jacek Magiera może już prasować dres?

Jeśli chodzi o obecne osoby, zostają wszyscy oprócz tych, którzy przyszli bezpośrednio z trenerem Brzęczkiem. Pracujemy normalnie. Cały czas się komunikujemy ze sztabem.

Kto konkretnie zostaje?

Hubert Małowiejski, doktor, masażyści, Kuba Kwiatkowski, Łukasz Gawrjołek. Odchodzą najbliżsi współpracownicy Jerzego Brzęczka.

Czyli Andrzej Woźniak, Radosław Gilewicz, Tomasz Mazurkiewicz.

Tak.

Jak długo trwały rozmowy z Paulo Sousą i czy były prowadzone rozmowy jeszcze z jakimiś trenerami?

Z tego, co wiem i na tyle, ile znam prezesa Bońka, rozmawiał tylko z jedną osobą. Te rozmowy rozpoczęły się dosyć niedawno. Prezes nie jest osobą, która spontanicznie podejmuje decyzje. U niego pewne rzeczy w głowie muszą się poukładać, mieć sens, być głęboko przeanalizowane. A sami najlepiej wiecie, że im mocniej się czegoś domagacie – wy, dziennikarze – tym bardziej tego nie będzie.

Dlatego taktycznie przestaliśmy się domagać zwolnienia Jerzego Brzęczka i proszę – nasz fortel okazał się idealny!

Decyzja została przemyślana. Od kiedy wiedziałem, z jaką osobą rozmawiamy, rzeczy poszły błyskawiczne, jeśli chodzi o finanse, kontrakt, filozofię trenera, bo też miałem przyjemność parę razy porozmawiać z nim przez Skype czy telefon. Dla was to pewnie było niemiłe, bo nikt nie wiedział, ale chyba obecny PZPN pokazuje, że pewne rzeczy nie wychodzą zza rogu. Nikt z zarządu nie mówi o rzeczach, które się dzieją. Jesteśmy poważną federacją i takie rzeczy muszą być robione bardzo poufnie. Rozumiemy pracę dziennikarzy, ale tak musiało być. I tak nakazywała przyzwoitość wobec trenera Brzęczka. Pewne rzeczy poukładaliśmy. Z trenerem dogadaliśmy się w miarę szybko, jeśli chodzi o rzeczy organizacyjno finansowe. Rozmawialiśmy głównie z samym trenerem, a z jego agentem na samym końcu, jeśli chodzi o aspekty prawne kontraktu.

Jedną rzecz chciałbym sprostować – żadnego menedżera w Polsce nie było. Panowie, gdyby ktoś przyleciał do Polski, to przecież poszedłby na kwarantannę. Z kim on by rozmawiał? Wylądowałby w Warszawie i co by zrobił?

To skąd zdjęcie agenta na Instagramie?

Bo ten agent był tutaj rok, dwa czy trzy lata temu.

I tak nagle sobie wrzucił przypadkowo?

Być może ktoś mu przysłał zdjęcie i chciał się pochwalić. Był przecież w Turcji, gdzie kontrakt podpisał Sa Pinto. Wiem, bo rozmawiałem z nim wtedy o pewnych rzeczach. Nikt na Okęciu nie wylądował, nikt do nas nie przyszedł, nie rozmawiał bezpośrednio.

Mamy znajome pogodynki i pogodynków – rok temu nie było śniegu w Warszawie i było plus dziesięć stopni.

Być może poprosił kogoś o zdjęcie albo zwyczajnie je kupił. Ja nie wiem. Chcę wam powiedzieć, że nikt w Polsce nie wylądował. Załatwiliśmy te rzeczy bezpośrednio z trenerem, a z agentem kontaktowaliśmy się już tylko w sprawach formalnych, by kontrakt był podpisany według pewnych szkiców, które mamy w PZPN.

Jakie są najbliższe plany selekcjonera? Rozmawiał już z piłkarzami? Wybiera się na jakiś mecz? Dokąd pojedzie?

Czy gdzieś pojedzie? Wiecie, że to trochę problematyczne przez pandemię. Paulo Sousa oglądał już wiele meczów. On naprawdę bardzo dużo wie o naszych piłkarzach. Już dostaje wszystkie dane, które mamy w PZPN od wielu, wielu lat. Ma grupę piłkarzy, która była monitorowana przez nas, więc wszystko analizuje. Nie będę zdradzał szczegółów, ale trener mówi w pięciu jezykach i nie jest problemem żadna komunikacja.

Czy Paulo Sousa zgłosił potrzebę zatrudnienia psychologa w sztabie?

Nic o tym nie wiem. Wydaje mi się, że gdyby był potrzebny psycholog, będzie to sprawa indywidualna. Paulo Sousa zgłosił zapotrzebowanie na dwóch trenerów przygotowania fizycznego, dwóch asystentów, trenera bramkarzy i swojego analityka. Przyjrzy się sztabowi, który jest na miejscu. Jeśli będzie potrzeba uzupełnienia, z pewnością to zrobi.

Kiedy przylatuje do Polski?

To też zależy, bo gdyby przyjechał teraz, byłby dziesięć dni na kwarantannie. Musimy wyczuć moment albo zorganizować to w dobry sposób.

Może trzeba mu załatwić papiery, że ma firmę transportową, żeby ominąć kwarantannę!

Chcemy zaspokoić ciekawość państwa i dziennikarzy, więc w przyszłym tygodniu trener będzie do dyspozycji. Zorganizujemy konferencję, na której będzie można zadać kilka pytań. Chociaż nie wiem, czy Weszło się dodzwoni!

Fot. FotoPyK

Opublikowane 23.01.2021 14:06 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lexus
lexus
1 miesiąc temu

i taki Woźniak miał być autorytetem dla bramkarzy, albo Gilewicz dla Lewandowskiego.

Dominik
Dominik
1 miesiąc temu
Reply to  lexus

A kto Twoim zdaniem ma być autorytetem dla Lewandowskiego? Może Hans Flick – 6 goli w Bundeslidze? Gilewicz ma ich 12.
No ale wiadomo, że polski kompleks, więc Gilewicz musi być zły, bo jest stąd.

eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
1 miesiąc temu
Reply to  lexus

Tu nie chodzi o żadne „bycie autorytetem”, a o umiejętności po prostu. Czy Nagelsmann będący młodszy od części starszych zawodników w Hoffenheim był autorytetem? Czy Klopp po karierze piłkarskiej porównywalnej do Brzęczka – miał autorytet w Dortmundzie na start? No nie.

Zawodników kupuje człowiek i jego wiedza, oraz umiejętności. Jechanie na nazwisku i dawnych osiągnięciach działa tylko chwilkę, jako efekt wow, ale jeśli nie idzie za tym nic więcej, to mit wielkości upada bardzo szybko. Bo gdybyś zapytał teraz Lewandowskiego czy bardziej poważa Flicka, czy powszechnie szanowanego Ancelottiego to odpowiedź byłaby jednoznaczna (gdyby oczywiście zechciał mówić szczerze).

Nazwisko robi robotę na krótką metę. Natomiast gość bez niego, który oszałamia wiedzą, nie peszy się wobec poważnych zawodników i jest liderem – kupi szatnię w momencie. Wielkie nazwiska dość regularnie robią z siebie frajerów na ławkach trenerskich i lądują na peryferiach futbolu. Te trenerskie stare mordy też się wypalają. A piłkarzom w znacznej części chodzi o wygrywanie, o promowanie siebie, więc jeśli trener jest dobry i im to może dać, to mu zaufają, bo to ich pieniądze i ich kariera. A nie pompowanie ego jakiegoś starego zgreda, który coś kiedyś wygrał.

Tak to sobie mogliśmy mówić za czasów Leo, gdzie mieliśmy słabą kadrę i sam kontakt z takim gościem był zaszczytem dla takiego Bronowickiego, więc nie dziwne, że grał na skupieniu szachisty i zaangażowaniu i krwawieniu z dupska Justyny Kowalczyk. Ale dziś na większości naszych nazwiska nie robią już wrażenia, bo regularnie ich spotykają. I też widzą, że część legend to dzbany. Część to już przeszłość. Dlatego nie uważam, że autorytet ma się budować tym, że jest się Gilewiczem. Oczywiście ten facet za tym nie poszedł i nie zbudował pozycji wobec Roberta, czy kogokolwiek z kadry, ale gdyby był kozakiem – to jego zawodnicza kariera nie miałaby znaczenia, a Robercik słuchałby go jak wyroczni, gdyby tylko Radek był dobry w tym co robi. Bez względu na to, że piłkarzem był takim se.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Zgadzam sie. Doswiadczenie nie zawsze przeklada sie na umiejetnosci. Flick jest idealnym przykladem. Nie tylko zaden zawodnik, ale na papierze rowniez zaden trener przed Bayernem. We Wloszech od dekady maja manie na punkcie obalania wielkich zawodnikow i wrzucanie ich do prac trenerskich w duzych klubach, gdzie nie daja rady. Sousa ma doswiadczenie pracy z kadra Portugalii – to mim zdaniem jest wielki plus o ktorym malo osob wspomina.

Booo
Booo
1 miesiąc temu

O to to dokładnie. 10/10. Jakby ktoś przeczytał moje myśli. Uprawiasz lub uprawiałeś jakiś sport?

Kosmica TV
Kosmica TV
1 miesiąc temu

Fotka wyszła i to przeczy powyższym słowom.

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Z tym agentem i zdjęciem to albo kłamie albo jest po prostu idiotą jeżeli wierzy w to co mówi.

Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico
1 miesiąc temu

Ahaaaa, odpowiedzi okrągłe, ale wiadomo. Boniek nie lubi już Weszło i powoli wygląda to jak za dobrej rzeczniczki Olejkowskiej. Agent w Wawie też był. Sawicki idzie w zaparte, by nie wydać Bońka.

Pejsbuk
Pejsbuk
1 miesiąc temu

Powaznie?
Pare lat z niepowaznym trenerem?
warsiawski sznyt ciąg dalszy.
Jesteście poważni jak kolejny rząd. Tylko wypić i zakąsić w te wasze barania łby w marynarkach pod krawatem.

Swietny tancerz Jerzy Brzeczek
Swietny tancerz Jerzy Brzeczek
1 miesiąc temu

Ciekawi mnie to jak beda wyglądały dalsze relacje Bonka z Weszlo. No bo chyba tylko slepy by zauwazyl,ze takiej nagonki na Zibiego chyba nigdy tu nie bylo.

Swietny tancerz Jerzy Brzeczek
Swietny tancerz Jerzy Brzeczek
1 miesiąc temu

*by nie zauwazyl*

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu

„jesteśmy poważnym związkiem” dlatego prezes mówiąc, że nie zwolni trenera po chwili go zwalnia, mówiąc ,że nie ogłosi trenera na konferencji ogłasza go, mówiąc, że portugalscy trenerzy to żadna klasa zatrudnia na selekcjonera Portugalczyka. poważnie wchuj.

Fgghh
Fgghh
1 miesiąc temu

Poważna federacja a boniald nie ma zaufania do współpracowników, nie konsultuje z nimi decyzji tylko sam podejmuje i na końcu powiadamia.

paraparapapa
paraparapapa
1 miesiąc temu
Reply to  Fgghh

baranie aby w krawatach

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 miesiąc temu

Nie mogę tego gościa, jest tak sztywny… wszystko co mówi, wyglada tak jakby czytał z kartki lub wcześniej uczył się na pamięć.

PIOTR
PIOTR
1 miesiąc temu

nie daj Boze napisac cos o Matim Borku. To kolega. Weszlackie smiecie zaraz usuwają.

Piter
Piter
1 miesiąc temu
Reply to  PIOTR

Patrzac na weszlo utwierdzam sie w przekonaniu, ze dziennikarz to prostytuka. W dodatku kultura Stanowskiego, same bluzgi. Czy jego dzieci beda takie same?

Darek
Darek
1 miesiąc temu

Gość mimo,że młody jest typowym przedstawicielem PZPN owskiego betonu. Nie da się to słuchać.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

W pierwszych dwóch zdaniach powiedział, że nie powie nic. Nie czytam dalej!

DJ Ramol
DJ Ramol
1 miesiąc temu

Ciekawy watek z tą pandemią. Sousa nie mieszka w Polsce i nigdy prawdopodobnie nie widział na żywo żadnego meczu obecnej repry. W związku z Covid przy wjeździe do Polski obowiązuje kwarantanna, czyli jest możliwe, że aż do pierwszego meczu eliminacyjnego nie zobaczy na żywo większości naszych kopaczyw meczu o punkty – jak się poruszają po boisku, jak biegają bez piłki, realizują taktykę, reagują na rywala itd… To dość oryginalny sposób selekcji… Taki bardziej telewizyjny… Nic dobrego z tego nie wyjdzie, sądzę…

Andy
Andy
1 miesiąc temu

Taka se moja sciaga dla Paulo: Szczena,Walus,Glik,Bednarek,Bielik,Jozwiak,Placheta,Klich,Zielu,Milik,Lewy

Andy
Andy
1 miesiąc temu

Jakas dacze mu musicie kupic pod Warsaw to przyjedzie…

Booo
Booo
1 miesiąc temu
Reply to  Andy

Wynająć, nie kupić. Taniej wyjdzie.

Melo
Melo
1 miesiąc temu

Moim zdaniem Boniek wzorem Machiavieliego puścił plotę w różnych wersjach do różnych dziennikarzy i patrzył skąd cieknie… Stano pewnie sobie przejebal a znając Zbyszka to droga w jedna strone

Ja12
Ja12
1 miesiąc temu

Stanowski ciecku to kiedy tego nowego trenera poznamy w lutym? a może w marcu, zasrany specu od niczego

Ja12
Ja12
1 miesiąc temu

Stanoski inny temat Oprócz Najman, Brzęczek. Czy Boniek już nic nie mówi

Weszło
03.03.2021

Freebet 25 PLN na Puchar Polski w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na rozgrywki Pucharu Polski. Możemy więc zgarnąć 25 PLN ekstra za obstawienie dzisiejszych spotkań! ZAREJESTRUJ […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Boguski strzela dla Wisły dłużej niż legendy. 14 lat i licznik bije – Niezły Numer!

W sportach walki po takim osiągnięciu usłyszałby z głośników: and still… W Płocku mógł jednak co najwyżej liczyć na dobre słowo od Petera Hyballi. Rafał Boguski strzelił w weekend dwa gole dla Wisły Kraków i nie tylko zagwarantował jej zwycięstwo, ale przede wszystkim trafił do siatki po 14 latach od swojej premierowej bramki dla „Białej Gwiazdy”. Weteran […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Tymoteusz Puchacz barometrem nastrojów w Lechu Poznań

Nastroje w Lechu Poznań muszą być teraz podłe, bo inne być nie mogą. Odpadnięcie z Pucharu Polski po 0:2 z Rakowem oznacza, że droga do europejskich pucharów już nawet nie tyle jest ciernista, co pełna kraterów z gorącą lawą, do której co tydzień będzie można wpaść i ostatecznie się spalić. „Kolejorz” musi teraz zająć czwarte […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

PRASA. Arbiter skazany za korupcję wrócił do pracy. Znowu sędziuje mecze

W dzisiejszej prasie wyróżnia się felieton Antoniego Bugajskiego. Dziennikarz zwraca uwagę, że jeden ze skazanych za korupcję sędziów wrócił do zawodu. – Arbiter skazany kiedyś prawomocnym wyrokiem za przyjmowanie łapówek w ustawionych meczach znowu sędziuje w ligowych rozgrywkach. Nazywa się Hieronim Twardosz i reprezentuje Poznań. Działacze bezradnie rozkładają ręce – nie mogą mu zabronić, skoro […]
03.03.2021
Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Stoch powiedział, że zadzwoni do FIFA i zgłosi mnie do nagrody Puskasa”

Patryk Szysz, zawodnik Zagłębia Lubin: – Myślę, że prawe skrzydło jest moją optymalną pozycją. Tam mogę pokazać najwięcej. W roli napastnika muszę stać tyłem do bramki, a w aktualnym wariancie mam pole do popisu. Mogę się tutaj trochę pościgać, szukać sytuacji 1 na 1, próbować dośrodkowań. Choć, jeśli będzie taka potrzeba, zagram też na „dziewiątce”. […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Djurdjević: Nie mam pretensji do sędziów. Jedyne, czego mi brakuje, to dystansu

Porozmawialiśmy z Ivanem Djurdjeviciem na temat sędziowskich kontrowersji z ostatniego meczu pomiędzy Chrobrym Głogów i Koroną Kielce. Czy czuje się skrzywdzony decyzjami arbitra? Czego brakuje naszym piłkarzom oraz trenerom? Transfer Jakuba Araka to mit? A może rzeczywiście było coś na rzeczy? Czy Maksymilian Banaszewski będzie prezentował się jeszcze lepiej niż jesienią? Dlaczego szkoleniowiec Chrobrego ma […]
02.03.2021