post Avatar

Opublikowane 18.01.2021 18:35 przez

Piotr Stolarczyk

„Umarł król, niech żyje król!”. Każdy nowy władca na swoim dworze zaprowadza porządki według własnej wizji. Tak samo jest w przypadku nowych selekcjonerów. Nierzadko na pokaz, czasem chwilowo, jednak generalnie zawsze następują roszady personalne wśród sztabu trenerskiego i piłkarzy. Jerzy Brzęczek nie okazał się rewolucjonistą. Można wręcz powiedzieć, że był kimś w rodzaju namiestnika Adama Nawałki. A już na pewno sukcesorem jego dokonań. Wprawdzie wpuścił nieco świeżego powietrza na reprezentacyjne salony, jednak w głównej mierze siłę biało-czerwonej armii stanowili zawodnicy noszący sztandary jeszcze przed jego namaszczeniem. Kilku graczy bez wątpienia zostało beneficjentami jego zwierzchnictwa. Jest też grupa osób, dla której jego rządy były pasmem niepowodzeń lub kompromitacji. 

Absolutnie Andrzej Woźniak nie może narzekać na to, co działo się przez ostatnie dwa i pół roku. Gdyby nie Jerzy Brzęczek, prawdopodobnie nigdy nie piastowałby funkcji trenera bramkarzy kadry. Związkowy akt łaski w stosunku do dawnych grzechów wszedł w życie, a „Książę Paryża” mógł spokojnie pracować. Natomiast teraz naszą uwagę skupimy wyłącznie na obecnych reprezentantach Polski. Przed wami zestawienie pięciu największych wygranych i przegranych piłkarzy za kadencji „Guardioli z Truskolasów”.

WYGRANI

Arkadiusz Reca: Przez kibiców nazywany pieszczotliwie przyszywanym synem Jerzego Brzęczka. Wyjazd Recy do Włoch nałożył się w czasie z objęciem sterów przez jego byłego szkoleniowca z czasów Wisły Płock. Otrzymał szansę już w premierowym spotkaniu pod wodzą nowego selekcjonera przeciwko Włochom. Dla niego to też był debiut w pierwszej reprezentacji. Nie zagrał ani źle, ani dobrze. Przeciętnie. Jednak bardzo widoczne były jego braki w defensywie. W późniejszym czasie grzał ławę w Atalancie, a nie dość, że ciągle otrzymywał powołania, to na dodatek był pierwszym wyborem na lewej obronie. Eksperci wskazywali, że jest przecież Maciej Rybus, który występuje w solidnym Lokomotiwie Moskwa. I co z tego? Brzęczek i tak uparcie stawiał na swojego pupilka.

W eliminacyjnym meczu z Łotwą coś drgnęło u Arkadiusza, ale tylko w ofensywie – zaliczył cenną asystę przy golu Roberta Lewandowskiego. Z kolei już tak wybitne postacie, jak znani z naszego podwórka Gutkovskis i Rakels nie miały problemu, aby brać na karuzelę wychowanka Kolejarza Chojnice. W następnym sezonie zaczął on regularnie grać w lidze włoskiej dzięki wypożyczeniu do SPAL. W kadrze cztery razy wszedł na plac gry, ale swoimi występami dał jasny sygnał: poziom reprezentacyjny to dla niego chyba za wysoki wierzchołek. Ostatecznie zaliczył w niej 12 występów, czyli obiektywnie rzecz biorąc, znacznie więcej niż powinien. Bez wątpienia największy wygrany tej kadencji.

Mateusz Klich: Gdyby w kadrze zaprezentował chociaż połowę tego, co potrafi zagrać w Leeds byłby niekwestionowanym liderem drugiej linii biało-czerwonych. U Brzęczka nie błyszczał. Finalnie więcej razy rozczarował, niż olśnił wielomilionową publiczność przed telewizorami. Jedno bardzo udane spotkanie z Bośnią i na tym kończy się lista jego wybitnych meczów z orzełkiem na piersi. Jeśli weźmiemy pod uwagę sam fakt, że po czterech latach został odkurzony przez byłego już selekcjonera, to na pewno jest ogromnym beneficjentem tamtego okresu.

Inna sprawa, że powołania otrzymywał, bo po prostu musiał. Jego gra w Championship nie mogła przejść bez echa. To nie tak, że „Pan Selekcjoner” stworzył kadrowicza z krwi i kości, mimo braku racjonalnych przesłanek – tak jak uczynił to Adam Nawałka z Krzysztofem Mączyńskim. Bilans Klicha przed erą Brzęczka: 10 występów. Z chwilą jego odejścia: 30 meczów. Tak więc to Jerzy Brzęczek zrobił z niego etatowego reprezentanta Polski. I na bank „Clichy” będzie mu za to wdzięczny.

Sebastian Szymański: Były zawodnik Legii Warszawa jako pierwszy z młodzieżowych kadrowiczów realnie zaistniał u Brzęczka. Nie licząc forsowanego Recy, stał się jego premierowym odkryciem. Na dodatek Szymański już w debiucie asystował przy trafieniu Lewandowskiego (na 3:0 z Łotwą). Miesiąc później załadował przepiękną brameczkę ze Słowenią. Soczyście uderzył z woleja i dziecięcy sen spełnił się dla niego już w wieku dwudziestu lat.

Przez dłuższy czas pomocnik Dynama Moskwa był dla Brzęczka dobrym kontrargumentem dla krytyków. Selekcjoner wskazywał, że przecież odmładza kadrę, nie boi się dawać szans niedoświadczonym zawodnikom. Gorzej, że Szymański nie poszedł za ciosem i gdy przyszła poważna weryfikacja jego umiejętności – na tle Włochów oraz Holendrów – oblał egzamin dojrzałości . Pod dużym znakiem zapytania stanęła kwestia, czy oto już objawił się nam skrzydłowy na lata? Mimo wszystko uzbierać 10 gier w dorosłej reprezentacji, będąc jeszcze teoretycznie zawodnikiem kadry U-21, to niezły wyczyn. Nie wiadomo, czy inny selekcjoner z taką pewnością siebie stawiałby na niego.

Tomasz Kędziora: Łukasz Piszczek po mundialu powiedział „szlus”. Mimo próśb i rozmów grzecznie podziękował nowemu sternikowi biało-czerwonych. Nie zostawiał przecież po sobie spalonej ziemi. Bartosz Bereszyński miał zagwarantować długowieczny spokój na prawej flance defensywy. Raz, że był po świetnym sezonie w Sampdorii. Dwa, wcześniej raczej nie zawodził w kadrze. Jednak Brzęczek trochę z przymusu – Bereś próbowany był na lewej stronie – postawił na zawodnika Dynama Kijów. No, i trzeba powiedzieć wprost, że Kędziora wykorzystał szansę. Zazwyczaj solidny, bez większych wpadek. Zagrał w 9 z 10 meczów eliminacyjnych do Euro 2020 i jest dziś numerem jeden w rankingu prawych obrońców reprezentacji Polski. Dodatkowo regularnie występuje w europejskich pucharach. Kariery klubowej na miarę Łukasza Piszczka nie zrobi, natomiast nikogo już nie dziwi jego obecność w wyjściowym składzie naszych „Orłów”.

Kamil Jóźwiak: Nie jest to przypadek, że wśród największych beneficjentów znajduje się kolejny skrzydłowy. W kwestii obsady tej pozycji kadra cierpi na ogromny deficyt graczy o europejskiej klasie. Kamil Grosicki ostatnie półrocze spędził na ławce rezerwowych. Jakub Błaszczykowski szedł spać zdrowy, budził się kontuzjowany. Brzęczek był zobligowany do tego, by szukać nowych rozwiązań i akurat w przypadku piłkarza Derby County można powiedzieć, że ta próba wypaliła. Dyskretny mecz z Italią, ale już akcja bramkowa z Holandią, to international level, jak mawiał Leo Beenhakker. Jóźwiak zagrał we wszystkich ośmiu reprezentacyjnych meczach 2020 roku. To numer jeden jeśli chodzi o ranking graczy, którzy w minionych dwunastu miesiącach zgarnęli najwięcej profitów z tytułu powołań do kadry.

PRZEGRANI

Jakub Błaszczykowski: Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Siostrzeniec Jerzego Brzęczka nawet wystąpił kiedyś w programie Krzysztofa Ziemca pt. Niepokonani. Żywa legenda reprezentacji, a niestety przez brak umiejętności powiedzenia sobie „stop” pomnik uległ uszkodzeniu. Selekcjoner, zanim jeszcze wysłał pierwsze powołania, już przez rzeszę kibiców dorobił się określenia „Wuja”.

Był wrzesień 2018 roku. Błaszczykowski nie łapał się do składu Wolfsburga i zamiast dać sobie na wstrzymanie, to omawiany rodzinny duet nadstawił policzki. Ba, oni zachowali się jak bokserzy, którzy opuszczają gardę w ostatniej rundzie pojedynku. Po zaproszeniu Kuby na pierwsze zgrupowanie przejechał się po nich medialny walec. Na dodatek doświadczony skrzydłowy sprokurował rzut karny w meczu z Włochami, a Polacy ostatecznie zremisowali w Bolonii 1:1. Jasne, kilka razy pozytywnie zaznaczył swoją obecność: honorowe trafienie na Stadionie Śląskim w spotkaniu z Portugalią, asysta z rzutu rożnego przy trafieniu Kamila Glika, kiedy to męczyliśmy bułę z Łotwą. Jednak finalnie były pomocnik BVB doznał znaczącego uszczerbku na kryształowym wizerunku. W dużej mierze może podziękować za to Brzęczkowi.

Robert Lewandowski: Czy bilans 18 meczów i 8 goli za Brzęczka jest powodem do dużej krytyki? Nie. Czy napastnik Bayernu prezentował się znacznie poniżej oczekiwań, a jego potencjał nie został wykorzystany przez trenerów? Zdecydowanie tak. „Lewy” ładował gola za golem w eliminacjach do MŚ 2018 i Euro 2016. Nawet, gdy kompletnie nie szło, to gdzieś jechał na wślizgu – jak ze Szkocją – i wsunął futbolówkę do bramki. Albo zgubił krycie obrońców w doliczonym czasie meczu z Armenią i sprawił, że uniknęliśmy kompromitacji.

Ostatnie dwa i pół roku w kadrze będą się już kojarzyć z Robertem najczęściej bezsilnym, kompletnie odciętym od podań kolegów. W rywalizacjach z silnymi reprezentacjami zaliczał dyskretne występy. Komu zatem strzelał bramki? Cztery Łotwie, Izraelowi z karnego, Słowenii w meczu o pietruszkę, dwie z Bośnią, która kilka dni wcześniej przerżnęła baraże do Euro. Szału nie ma, czterech liter nie urywa jak na najlepszą „dziewiątkę” na świecie. Jasne, przyczyny takiego stanu rzeczy są złożone, ale fakty są faktami – Robert Lewandowski obniżył loty w kadrze w stosunku do tego, co prezentował za Adama Nawałki. O tym, że nie ma chemii pomiędzy nim a Brzęczkiem, wiedzieli prawie wszyscy. Słynne osiem sekund milczenia stanowiło jedynie wymowne podsumowanie tej bardzo chłodnej relacji.

Michał Pazdan: Gdy Brzęczek obejmował kadrę, już dawno minął hype na Pazdana. Nie było już narodowego strzyżenia na łyso, a z głośników nie leciała piosenka „Pazdan Boy”. Na dodatek Jan Bednarek z powodzeniem wskoczył do podstawowej jedenastki Southampton i coraz śmielej poczynał sobie w narodowych barwach. Pazdan na początku stanowił u Brzęczka cenną polisą ubezpieczeniową na wypadek kartek lub kontuzji kogoś z duetu Glik-Bednarek. Awaryjnie wskoczył do składu na pierwsze marcowe mecze eliminacyjne. Trudno powiedzieć, że zawiódł, skoro zagraliśmy na zero z tyłu. Kolejna szansa dla niego pojawiła się na horyzoncie dopiero we wrześniu. Zastąpił wspomnianego wyżej Glika, maczał paluchy przy dwóch bramkach dla Słoweńców, a w „nagrodę” w kolejnym meczu z Austrią wylądował na trybunach. Potem już w ogóle nie otrzymał powołania.

Brzęczek summa summarum obronił się tą decyzją, trudno mu ją mocniej wypominać. W blokach startowych czekał już przecież Sebastian Walukiewicz, a w odwodzie pozostali najpierw Marcin Kamiński, później zaś Paweł Bochniewicz. Pazdan wówczas powoli zbliżał się do „wieku chrystusowego”. Co nie zmienia faktu, że nadzwyczaj szybko i niespodziewanie zakończyła się przygoda z reprezentacją naszego byłego „ministra obrony narodowej”.

Piotr Zieliński: Na Euro 2016 nie uniósł presji. Wędka w meczu z Ukrainą, a potem hektolitry łez w szatni. Mundial w Rosji? Kompletna klapa w jego wykonaniu. Wszyscy liczyli, że może w końcu u Jerzego Brzęczka zacznie grać na miarę potencjału pokazywanego w Napoli. Tak się jednak nie stało. Mało tego, próżno szukać drugiego gracza kadry, na którego temat byłoby tyle dyskusji, który wzbudzałby tak skrajnie ambiwalentne odczucia. Podzielił naród na zwolenników i przeciwników w kwestii jego obecności w pierwszym składzie reprezentacji. Nie było bardziej krytykowanego zawodnika za kadencji Brzęczka. Zresztą, sam selekcjoner wystawił wszystkim na tacy swojego podopiecznego – mówiąc, że czeka aż pewnego dnia „Zielu” wstanie z łóżka i coś mu przeskoczy w głowie.

Momentami przeskakiwało, ale nigdy na stałe. Tylko spotkanie z Izraelem było jego popisem. Może od biedy okraszony golem mecz w Bolonii. Reszta? Przeciętnie lub słabo. Liczby to nie wszystko, ale bramka i dwie asysty jak na zawodnika, który miał wreszcie rządzić na murawie w polskich barwach, to katastrofalny bilans. Kolejny kadrowicz, który wolałby zapomnieć o tamtym czasie.

Maciej Rybus: Kiedyś Paweł Magdoń wspomniał, że gdyby Lenczyk miał do wyboru masażystę albo Komorowskiego, to w wyjściowej jedenastce bełchatowian zagrałby masażysta. Mniej więcej w podobnej sytuacji w reprezentacji Brzęczka był obrońca Lokomotiwu Moskwa. Nominalny lewy obrońca, z naturalną lewą nogą, grający w klubie rywalizującym w Lidze Mistrzów. To i tak było za mało argumentów, by regularnie występował w pierwszym składzie kadry, oczywiście wtedy, gdy był zdrowy. Bartosz Bereszyński męczył się niemiłosiernie na lewej flance. Arkadiusz Reca przez pewien czas jedyną szansę na powąchanie murawy miał tylko w kadrze. Nawet te czynniki nie wpłynęły na zmianę położenia byłego gracza Legii Warszawa.

Od początku współpracy Rybus i Brzęczek nie byli ze sobą za pan brat. Rzekomo konflikt pojawił się w momencie, gdy Rybus z powodu rekonwalescencji nie przyjechał jedno z pierwszych zgrupowań kadry. Wprawdzie dostawał potem powołania, ale w ramach obowiązku. Byleby media i kibice nie psioczyli. Ostatecznie 58-krotny reprezentant Polski nastukał przez te 30 miesięcy zaledwie pięć występów z orzełkiem na piersi, z czego ostatnie trzy w końcówce minionego roku. Największy przegrany tamtego okresu?

***

Oczywiście, lista wygranych i przegranych jest dłuższa. Jacek Góralski – nie licząc przyostrzenia z Italią – wiele zyskał w oczach kibiców. To już nie był tylko Jaca jeżdżący na tyłku, ale zawodnik, który, jak trzeba to i bramkę strzeli, weźmie się za rozegranie. Przez moment Krzysztof Piątek ciągnął za uszy ten projekt. Jakub Moder dał sporo do myślenia w kwestii obsady defensywnego pomocnika. Przemysław Płacheta rzutem na taśmę wskoczył do obiegu reprezentacyjnego. Dla sporej części naszych piłkarzy myśl o kadencji Brzęczka nie będzie powodować obniżki nastroju i migreny.

Natomiast Grzegorz Krychowiak czy Arkadiusz Milik już tak miło nie będą wspominać swoich występów u boku byłego selekcjonera. Dość znamienne jest to, że potencjalni liderzy tej reprezentacji w większości znaleźni się w gronie przegranych.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 18.01.2021 18:35 przez

Piotr Stolarczyk

Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Moniek
Moniek
1 miesiąc temu

Za tak późną decyzje Boniek sam powinnien podać się do dymisji. Mając taką pake, taki wybór zawodników ten człowiek nie osiagnał nic wybitnego aż cięzko sie oglądało naszą reprezentacje. Pod trybunał go, pod ściane albo chociaż na pręgierz no i rzecz jasna dożywotni zakaz wykonywania zawodu

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Moniek

Z wyborem to bym nie przesadzał, szczególnie na bokach

Yankes
Yankes
1 miesiąc temu
Reply to  Moniek

Zanurzyć w beczce ze smołą, obsypać pierzem i wypędzić z miasta ku uciesze gawiedzi!

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 miesiąc temu

Przegrani: kibice
Dno dna: rudy

SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu

Słabo te plusy wyglądają. Szymański stracił impet, cieniował w minionym roku jak większość kadrowiczów. Klich świetnie gra w PL, ale w kadrze to był ten sam koleś, który męczył bułę w środku pola za Fornalika. Reca miał jeden, może dwa udane mecze, poza tym był holowany na siłę jak kiedyś Peszko przez Nawałkę, a Jóźwiaka i jego fantazji Brzęczek po prostu jeszcze nie zdążył zepsuć (jak wspomnianego Szymańskiego).

SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu

Słabo te plusy wyglądają. Szymański stracił impet, cieniował w minionym roku jak większość kadrowiczów. Klich świetnie gra w PL, ale w kadrze to był ten sam koleś, który męczył bułę w środku pola za Fornalika. Reca miał jeden, może dwa udane mecze, poza tym był holowany na siłę jak kiedyś Peszko przez Nawałkę, a Jóźwiaka i jego fantazji Brzęczek po prostu jeszcze nie zdążył zepsuć (jak wspomnianego Szymańskiego).

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Jeszcze Rokuszewski jest wygrany

Dzoszua
Dzoszua (@dzoszua)
1 miesiąc temu
Reply to  Placzul

Największy wygrany.

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Zielinskiego dalbym do wygranych, cos mu sie w koncu przestawilo

mareck1
mareck1
1 miesiąc temu

Był jeden piłkarz krytykowany bardziej niż Zieliński – Grzegorz Krychowiak.

Cezaryyy
Cezaryyy
1 miesiąc temu

Zieliński przegranym? A u kogo on był wygranym?

No prosze cie
No prosze cie
1 miesiąc temu
Reply to  Cezaryyy

U Gattuso, ale co tam w Wloszech wiedza o pilce.

Nie Weszło
Nie Weszło
1 miesiąc temu
Reply to  Cezaryyy

Maurizo Sarri, Carlo Ancelotti, Gennaro Gattuso – takie tam trenerskie no name’y co nawet Legi Warszawa nigdy nie poprowadzą.

Marian
Marian
1 miesiąc temu

Nie żebym bronił ale Lewy walił bramę za bramą bo nie graliśmy z Włochami i Holandią. Jeden mecz z Niemcami na picu, dwa kolejne niezłe ale porażka i remis. Brzęczek nie dał rady, reprezentacja nie zaczyna grać na miarę naszych marzeń ale za Nawałki nie grała lepiej. Po Danii Nawałka pożegnał się z pomysłem o grze w piłkę, Brzęczek też podjął próbę ale podobnie jak Nawałka musiał się pogodzić że nie ma piłkarzy którzy weszliby na poziom najlepszych. Taktyka, taktyką ale trzeba mieć podstawowe umiejętności żeby ją realizować i czarownaie że mamy Lewandowskiego i Zielińskiego nie wiele zmieni.

Jan pan
Jan pan
1 miesiąc temu
Reply to  Marian

jeśli uważasz grę kadry nawałki za porównywalna do tej Jurka to idź se włącz siatkówkę albo skoki bo na piłce to ty się chłopie nie znasz

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
1 miesiąc temu
Reply to  Jan pan

Bo za Nawałki mieliśmy bardzo dobre skrzydła, dzięki czemu było komu te kontrataki wyprowadzać. Ogólny zamysł był podobny. Murowanko, konterka i z przodu zwykle coś wpadalo. Jak posypały się skrzydła, to zostało to samo gówno co teraz.

shadew
shadew
1 miesiąc temu
Reply to  Marian

Portugalia, Dania, Rumunia to słabi przeciwnicy? Poza tym sam Piszczek stwierdził, że za Nawałki graliśmy dobrze, a to o czymś świadczy

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
1 miesiąc temu
Reply to  Marian

Bo za Nawałki mieliśmy bardzo dobre skrzydła, dzięki czemu było komu te kontrataki wyprowadzać. Ogólny zamysł był podobny. Murowanko, konterka i z przodu zwykle coś wpadalo. Jak posypały się skrzydła, to zostało to samo gówno co teraz.

eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
1 miesiąc temu

Przegranymi kadencji Brzęczka to są wszyscy Polacy lubiącą naszą piłkę. Krzywdy nam nie wyrządził, bo i na turniej jedziemy i w tej Lidze Narodów się utrzymaliśmy, ale krzywdził tych piłkarzy.

Serio, jeśli ma się w kadrze zawodnika pokroju Lewandowskiego nie można mu dawać wuefisty. A jeszcze go dodatkowo drażnić wujkiem Błaszczykowskiego, z którym mają cierpie relacje.

Nie mówię, żeby kadrę ustawiać pod Lewego, bo to nonsens i to wypali podobnie jak za Nawałki, tylko ze słabymi, a na mistrzostwach skupią się na Robercie i po graniu. A potem zdziwienie, że Robert nie strzela na imprezach, skoro wszyscy wiedzą, że cały nasz arsenał.

Z pięciu największych błędów Brzęczka wymienię od razu całe pięć – wybór go na selekcjonera. Tylko to błąd Brzęczka dla kadry, dla nas, dla kibiców, nawet i dla Bońka, ale to błąd Bońka. Podobnie uważam, że Nawałka również był srogim błędem. Bo my na osiągnięcie Nawałki spoglądamy przez pryzmat lat gdy nie było w ogóle piłkarzy. Na tamtym Euro mieliśmy wszystko w swoich rękach i moim zdaniem nie doszliśmy dalej tylko dlatego, że zaufaliśmy naszej myśli szkoleniowej. Coś na zasadzie – stoisz pod sklepem, żłopiesz codziennie te wińska, a nawet stać cię na setę, to pewnie ogarniasz sprawy finansowe, zostań moim doradcą.

KONIEC z rodzimą myślą szkoleniową na wieki. Wiem, że zagraniczny trener może się okazać jeszcze większym niewypałem niż Brzęczek, niż nawet ja czy ty, gdyby nas wybrano. Niemniej dosyć. Nasi trenerzy regularnie pokazują, że nie umieją i niech zwyczaje wywalają na Księżyc. Bjelicę pogonili, a chyba za szybko wziął ofertę nauczony polskim piekiełkiem – bo to zajebisty trener. Lech miał gościa na lata, który wycisnąłby z tego klubu co się da, ale nie, bo zmiana ważniejsza.

Jeżeli kolejnym trenerem będzie Polak to mówię to wprost, pojawię się na którymś ze spotkań i dam Bońkowi plaskacza, niech mnie pozwie. I tak się widujemy dość często.

Martwi nas w Ekstraklasie „szrot z zagranicy”, a może zajmijmy się ze szrotem „rodzimym” na ławkach trenerskich. Bo to jest jakaś wręcz patologia. Ile mogę słuchać Probierza, który nawet dostając skład Realu zająłby 3 miejsce w Ekstraklasie i przejebał w pierwszej rundzie z własnymi rezerwami…

FRENK
FRENK
1 miesiąc temu

Bjelica mając juz własciwie z Lechem tytuł na tacy ,wszystko spierdolił koncertowo. Tak ,że gorzej by sie juz nie dało

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Wierzę w tę drużynę ale też wyhamujmy trochę z oczekiwaniami wobec tych piłkarzy . Możemy marzyć ale żeby sięgać po tytuły potrzeba wielu lat ciężkiej pracy i wypracowania własnego stylu.Jeśli nie gramy tiki-taki ,niski pressing jest nam obcy ,dopracujmy do perfekcji „parkowanie autobusu ” i jazda z kontry!!! Nie zawsze działa ale z silnymi drużynami warto spróbować. Mamy piłkarza roku na świecie i w ogóle najgenialniejszą 9 w futbolu ostatniej dekady lecz gdy spojrzymy za plecy Roberta ,jest tu tylko grupa niezłych rzemieślników i tyle.z całym szacunkiem gdzie ci nasi piłkarzeiro grają,najczęściej są to jacyś średniacy ,nie grający w europejskich pucharach.Ja oczekuję od nowego trenera żelaznej dyscypliny taktycznej ,żeby zatrząsł tą drużyną i wskazał jej jasny kierunek ,tak mamy grać ,trzymajcie się tego .Jak plan A zawiedzie mam plan B i C .Tyle i aż tyle.Polska w ćwierćfinale Euro ? Dlaczego nie !!!Czy zaskoczyła mnie zwolnienie Brzęczyka ? NIESTETY TAK,za późno i po i chyba już po ptakach.Pierwszy trener w historii futbolu ,który nie poprowadzi reprezentacji na mistrzostwach ,na które awansował,żałosne.Boniek z pewnością odejdzie w tym roku bo jego decyzje przestają być zabawne. Pożyjemy -zobaczymy

Mosina
Mosina
1 miesiąc temu

Brzęczek trener – Raków ( 2010 rok), Lechia, GKS Katowice, Wisła Płock i nic z tymi klubami nie ugrał, nie trenował wcześniej żadnej reprezentacji PZNU – juniorów. I nagle taki „nikt” zostaje selekcjonerem kadry po Nawałce . Z kadrą , ze znaczących rywali – wygrywa ze średniakiem-Austrią. I tyle jego „osiągnięć”. Co tu więcej pisać o decyzji Bońka by Brzęczek był slekcjonerem 1 kadry PZPNu? Od początku TO nie miało prawa wypalić. Tym bardziej że miał w kadrze… Lewandowskiego który widział nieco więcej piłkarskiego świata niż „krajowy” Brzęczek. Głupia decyzja Bońka i głupie ciągnięcie tego żałosnego Pana Brzęczka za uszy. Jak tu napisano, Brzęczek jechał na pracy wcześniejszego selekcjonera Nawałki. I w pewnym momencie liczono nawet kiedy średnia jego kadry przekroczy 30 lat.

tomasz
tomasz
1 miesiąc temu

Zastąpią polskiego przebierańca jakimś włoskim, albo niemieckim przebierańcem. Tu potrzeba trenera przez duże Te. Każda inna zamiana na niemieckiego lub włoskiego Brzęczka nie ma sensu i będzie kompromitacją Bońka. Dobry trener z dużym nazwiskiem i jest szansa na uratowanie EURO.

Suche Info
07.03.2021

Media: Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021