post Jan Mazurek

Opublikowane 04.12.2020 09:37 przez

Jan Mazurek

Czy stęsknił się za Polską? Czego najbardziej brakuje w Stanach Zjednoczonych i czy Amerykanie są pozytywniejsi od Polaków? Jak dogadywał się z Bastianem Schweinsteigerem i jak współpracuje mu się z Borisem Sekuliciem? Dlaczego Chicago Fire znów nie zakwalifikowało się do play-off i jak na ten klub wpłynęły poważne przedsezonowe zmiany? Czy brakuje mu reprezentacji i czy ma jakikolwiek kontakt z Jerzym Brzęczkiem? Na te i na inne pytania w rozmowie z nami odpowiada skrzydłowy Chicago Fire, Przemysław Frankowski. Zapraszamy. 

Nie jest łatwo cię złapać.

Resetuję się w Polsce.

Stęskniłeś się?

Od roku mnie tutaj nie było, więc zdążyłem zatęsknić za przyjaciółmi, za rodziną.

A kulturowo czego ci brakuje najbardziej w Stanach Zjednoczonych?

Kulturowo jest wszystko na podobnym poziomie, więc chyba nie jestem w stanie niczego konkretnie wskazać, choć przyznam, że brakuje mi języka polskiego. Tak, wiesz, żeby móc sobie z kimś na luzie pogadać w swoim języku.

Czyli nie było wizyty na Jackowie?

Nie, nie, nie, najwięcej czasu spędzałem w domu, z żoną i z dzieckiem, a w szatni Fire rozmawiam po angielsku.

Czyli nie odczuwa się tego, że w Chicago jest taka duża polonia? 

Spotyka się Polaków. Jest ich naprawdę wielu – taki kraj, takie miasto. Ale wiadomo, że to nie są moi przyjaciele, to nie są ludzie, z którymi widywałbym się na co dzień. Oczywiście, dostaję sporo wiadomości z zapytaniami o możliwości zdobycia autografu, przyjścia na mecz, spotkania, ale to takie zwykłe kibicowskie rzeczy. Nic specjalnie zobowiązującego. Żyje nam się bardzo dobrze.

Amerykanie są dużo pozytywniejsi od Polaków? Szatnia jest stereotypowo filmowa – przesycona motywacją, skrajnym optymizmem, pewnymi siebie uśmiechami?

Mam wrażenie, że gra tutaj stereotyp. Jest wielu pozytywnych Amerykanów. Jak idzie się na plac zabaw z dziećmi, to widzi się uśmiechniętych, zadowolonych z siebie i z życia ludzi, emanującym pozytywnym podejściem, ale w Polsce też już nie jest smutno, szaro, negatywnie. To byłoby niesprawiedliwe postrzeganie. Mnóstwo jest u nas dobrej energii. I to chyba w Polsce zmienia się na plus, a w Stanach Zjednoczonych jest jak było i będzie tak dalej.

Odnajdujesz się?

Nie mam żadnych kompleksów.

MLS to liga silniejsza niż Ekstraklasa?

Silniejsza. Bez dwóch zdań. Grają tu lepsi piłkarze, poziom piłkarski jest wyższy, a i organizacyjnie wygląda to wszystko lepiej, bo akurat pod tym względem to jedne z najlepiej rozwiniętych rozgrywek na świecie. Wszystko jest dopieszczone, dopięte na ostatni guzik.

Sportowo też wszystko idzie do przodu?

Wydaje mi się, że w tym roku MLS była silniejsza niż rok wcześniej. I to wyraźnie. A to znamienne. Wiele zmieniło się też w naszej drużynie.

Nie ma już Bastiana Schweinsteigera.

Basti skończył karierę. Ostatni rok grał jako stoper. Mieliśmy dobry kontakt. Dużo mi podpowiadał. Widać było u niego niebagatelną inteligencję. Wspaniały przegląd pola. Tam, gdzie normalny piłkarz widział jedno rozwiązanie, on widział trzy i zawsze wybierał to najlepsze. Wszystko na spokoju, na doświadczeniu, na talencie, na ciężkiej pracy. Klasa sama w sobie.

Po jego odejściu na emeryturę, pojawiło się w Fire wielu młodych zawodników. Zmienił się dyrektor sportowy, zmienił się trener, narzucili inną filozofię gry. I też mam wrażenie, że na lepsze, choć spokojnie, tonujemy nastroje. Wyników na razie nie ma. Sama zmiana, od razu, z dnia na dzień, nigdy nie przyniesie efektów. Potrzeba czasu, potrzeba cierpliwości i będzie dobrze. Myślę, że w następnym sezonie zakwalifikujemy się do play-off.

Graliście bardziej defensywnie, a teraz gracie ofensywniej? Czy to bardziej złożone?

Trener Raphael Wicky nalega, żeby grać pressingiem. Wysoko, agresywnie, zdecydowanie. Jako skrzydłowy mam naciskać środkowego obrońcę. Tu jest spora różnica. Z przodu podchodzimy, pressujemy, zmuszamy do błędów. Obrona też ma ustawiać się wysoko, żeby nie powstawała luka między formacjami. A kiedy mamy piłkę, mamy rozgrywać, mamy grać po ziemi, ale z tym nie było problemu i rok temu. Największa zmiana jest właśnie w odejściu od wyczekiwania rywala, dawania mu pograć. Teraz już nie czekamy. Działamy pressingiem.

Więc tobie, skrzydłowemu o ofensywnych inklinacjach, chyba całkiem dobrze gra się w takim układzie? Więcej szans do dośrodkowań, szarż, pojedynków na skrzydle. 

Nie narzekam, lubię ten styl. Odpowiada mi to. Wiadomo, że w ofensywie idę na maksa, gorzej jak trafi się drużyna, która łatwo wychodzi spod naszego pressingu i trzeba na gazie wracać do defensywy. Nic przyjemnego, ale coś za coś. Nawet sobie to tak klasyfikuję: jak przeciwnik jest w stanie wyjść spod naszego nacisku, to jest to naprawdę klasowy rywal. Bo często zdarza się, że komuś odbierzemy piłkę blisko jego pola karnego i wyprowadzimy szybki cios, ale nie brakuje też drużyn, które potrafią nas czytać.

No właśnie, ktoś ci jakoś szczególnie zaimponował?

Jasne, że tak. Przykład: ostatni mecz sezonu zasadniczego graliśmy z Nowym Jorkiem i widać było, że mieli nas doskonale przeanalizowanych, bo często wychodzili spod naszego pressingu. Bywało tak, że jak ich stoper nie chciał ryzykować krótkiego grania, to po prostu ładował piłkę za plecy naszych defensorów, a ich napastnik tylko na to czekał, wyprzedzał wszystkich, zbierał futbolówkę i tworzył zagrożenie. Mieli na nas plan A i plan B.

Drugi twój rok w MLS i drugi bez awansu do play-off. Spore rozczarowanie czy raczej naturalna kolej rzeczy, bo nie wymieniało się Chicago Fire w gronie drużyn aspirujących do gry o najwyższe cele?

Jest duże rozczarowanie. W ostatnim meczu wszystko mieliśmy w swoich rękach. Musieliśmy wygrać, powinniśmy wygrać, a przegraliśmy. Jasne, przed sezonem nikt nie wskazywał nas w gronie faworytów do awansu do play-off, sporo zaszło u nas zmian, stanowiliśmy pewną zagadkę, ale z meczu na mecz wyglądaliśmy coraz lepiej. I nie powiem, że zabrakło nam szczęścia, ale może bardziej doświadczenia.

Chicago Fire to stabilny klub?

Bardzo stabilny.

No tak, w Stanach Zjednoczonych trudno szukać niestabilnych klubów, ale może, po kolejnym sezonie bez awansu do play-off, znów czeka cię klubowa rewolucja?

Nie sądzę. Myślę, że czekają nas trzy-cztery fajne wzmocnienia i tyle. Musimy ciężko pracować. Do trzech razy sztuka, wierzę, że w przyszłym roku awans do play-off się uda.

Dobrze współpracuje ci się z Borisem Sekuliciem? W Górniku Zabrze wypadał bardzo solidnie. 

Borys jest mega w porządku człowiekiem, złapaliśmy kontakt. Początki nigdy nie są łatwe. Trzeba się ostukać, poznać, złapać automatyzmy, trochę mu to zajęło. Zaczął niespecjalnie, ale końcówkę miał na plus, widać było, że się zgrał, że nas poznał. Całościowo więc było przyzwoicie.

Ty za to chyba lepiej oceniasz swój pierwszy sezon w MLS niż ten drugi. 

Chyba tak. Liczby mówią same za siebie. W poprzednim sezonie strzeliłem pięć goli i dołożyłem osiem asyst, w tym zdobyłem trzy bramki i zanotowałem jedną asystę. Różnica wyraźna. Słabo. Słabiej niż rok temu. Pierwszy rok był lepszy.

Jesteś zadowolony z gry w MLS?

Z samego wyboru jestem zadowolony, choć trochę tęskno mi za Europą. Inna sprawa, że nie chcę, żeby to było na siłę. Że chcę zmieniać, tu i teraz, że chcę, żeby jakiś agent mnie gdzieś wcisnął, byle to były europejskie rozgrywki. Nie, tak nie jest, jestem w dobrej lidze, w dobrym klubie. Tylko, wiadomo, chciałbym zapracować sobie na transfer do Europy i tego będę się trzymał.

Nie da się ukryć, że restrykcyjne zasady MLS pokrzyżowały ci plany reprezentacyjne. 

Wrześniowe zgrupowanie zablokowało MLS i żaden piłkarz z tej ligi nie mógł pojechać na kadrę.

Miałeś żal?

Szkoda mi było. Każdy piłkarz chce grać w reprezentacji. Tak samo było ze mną. Dyrektor sportowy Chicago Fire wziął mnie dwa dni wcześniej na rozmowę i powiedział, że nie mogę pojechać. Byłem zły. On też widział moją reakcję, ale to nie jego wina, nie mogłem go obwiniać, on po prostu przekazywał mi odgórną nowinę od MLS. Musiałem się pogodzić. Zaakceptować tę sytuację.

Miałeś kontakt z Jerzym Brzęczkiem? 

Rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem. Powiedział, że rozumie, jaki jest czas, jaka jest chwila i wie, że to nie moja wina. Taki mamy świat.

Jesteś w orbicie zainteresowań kadry? Ktoś cię monitoruje czy to wszystko zanikło?

Trudno powiedzieć. Mam taką nadzieję, ale kompletnie nie wiem.

Masz wątpliwości.

Nikt się ze mną ostatnio nie kontaktował. Przed ostatnim czy przedostatnim zgrupowaniem rozmawiałem z trenerem Brzęczkiem, a poza tym nic, tyle, nie wiem, czy jestem w orbicie zainteresowań. Trenera trzeba byłoby zapytać, czy widzi mnie jeszcze w kadrze. Co ja ci mogę więcej powiedzieć? Chyba tylko tyle, że chcę grać w tej reprezentacji, ale to chyba jasne i nikt nie ma wątpliwości, że jest inaczej.

Euro za ponad pół roku. W eliminacjach strzeliłeś jednego gola, zagrałeś cały mecz z Izraelem, połówki z Austrią i z Macedonią, oprócz tego krótsze epizody. 

Trochę tego było, ale też nie tyle, żeby móc czuć się pełnoprawnym i pewnym swego członkiem tej kadry. Pamiętajmy, że przyjeżdżałem z MLS, a to nie jest topowa liga, więc nigdy, grając w Stanach Zjednoczonych, nie mógłbym czuć się pewniakiem. Każdy mecz traktowałem jak finał, w którym muszę dać maksa, bo zawsze w głowie siedziała mi myśl, że kolejnego meczu może już nie być. Jak oceniam swoje występy w kadrze? Nie jestem od oceniania, nie lubię tego robić, ale myślę, że były mecze, kiedy mogłem zagrać lepiej.

Masz teraz trochę wolnego. 

Czeka mnie jakoś dwa miesiące przerwy. Przyjechałem do Polski. Miałem dwa tygodnie resetu, a teraz zaczynam treningi indywidualne – mam rozpiski, ćwiczę, robią to, co mi każą. Trochę zaczynam już też odczuwać głód za piłką, tym bardziej, kiedy widzę, jak w Europie wszystkie ligi grają.

Stany Zjednoczone wszystko prowadzą swoim trybem.

Nic dziwnego. To tak duży kraj, tak odległy, tak inny pod wieloma względami, od czasu i pogody poczynając, że to normalne, że kieruje się swoim trybem i rytmem.

Miałeś przez ostatni rok czas, żeby utrzymywać kontakt z Przemysławem Tytoniem, Kacprem Przybyłko, Adamem Buksą i Jarosławem Niezgodą? Czy to tak wielki kraj, że wasz kontakt był zdawkowy?

Mieliśmy jakiś kontakt. Pisaliśmy do siebie smsy albo przez Instagrama. Gratulujemy sobie po bramkach, po zwycięstwach, ale tak, żeby się spotkać, pojechać do siebie, to jeszcze nie mieliśmy okazji. Jak liga trwa, to jest tak napięty terminarz, że nie ma nawet jak.

Czyli podsumujmy wszystko: zastałem cię rozczarowanego brakiem możliwości jeżdżenia na kadrę i brakiem awansu do play-off czy napełnionego amerykańskim optymizmem?

Myślę po amerykańsku, pozytywnie, ale jestem zarazem rozczarowany brakiem awansu i brakiem możliwości jeżdżenia na kadrę.

Wymigałeś się od odpowiedzi. 

Bo tak właśnie jest! Jedno drugiego nie wyklucza. Zamknąłem pewien etap. Wierzę, że jeszcze uda się pojechać na kadrę i awansować do play-off.

ROZMAWIAŁ JAN MAZUREK

Fot. Newspix

Opublikowane 04.12.2020 09:37 przez

Jan Mazurek

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 12
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wikingg
Wikingg

Lubie go ale nie wiem czy to typ skrzydłowego który zbawilby reprezentacje. My potrzebujemy kogos takiego jak Grosicki.. tylko mlodszego. Gaz szybkosc bramki asysty. A to nowe pokolenie jest trochę inne Szymański, Kądzior to zupełnie inne typy. Płacheta i Jóźwiak to ten typ, ale jeszcze nie super poziom Franek po środku ale coz zawsze szkoda ze go nie ma bo im wieksza rotacja tym lepiej

FalszywyProfil
FalszywyProfil

obawiam się, że w Polsce już takich typowych polskich skrzydłowych jak Grosicki się nie wychowuje, bo polscy się nasłuchali w telewizji, internecie i komentarzach w sieci, że fizyczna defensywa, kontra, skrzydłowy pędziwiatr, wrzutka to wiocha i zacofanie polskiej piłki, więc wychowuje się takich technicznych delikatesów i suchoklatesów, ale szybkości, dynamiki i siły coś nie staje. Może jak wyrosną?. Płacheta i Szymański to wręcz podręcznikowe przykłady. No, ale rzeczywiście jest Jóźwiak, który budzi pewne nadzieje dla reprezentacji w przyszłości, wygląda starzej niż na swoje lata, a to dobrze wróży na tej pozycji.

FalszywyProfil
FalszywyProfil

ps. w sensie, polscy trenerzy się nasłuchali

OpiatJaga
OpiatJaga

Co by nie mówić: dobrze mu życzę!

Tomek
Tomek

Przemek, pozdrowienia z Gdańska. Fajnie jakbyś tu jeszcze zagrał. Suchanino/Siedlce

Jeremi
Jeremi

Tak też bywa, że wychowankowie wracają do swojego macierzystego klubu. Może Franek wróci jeszcze do Lechii

Jędruś
Jędruś

Szacunek Przemek!

Stachu
Stachu

Pierwszy wywiad z piłkarzem jaki czytałem, w którym pytany o założenia taktyczne wypowiada się z sensem, a nie jak debil. Winszuję.

kupę
kupę

Frankoś …. trzeba było ni wyjeżdżać , a w kraju robić

Czerkas
Czerkas

ciezko bedzie o jakikolwiek transfer z takimi liczbami w slabym klubie slabej ligi

chyba, ze chodzi mu o transfer do Legii…

FalszywyProfil
FalszywyProfil

Transfer do Europy do macierzystej Lechii proponuję

pep pep
pep pep

Jeden z najgorszych graczy całej MLS z tych regularnie grających (np jest nr 233 pod względem średniej not whoscored, a np Przybylko jest dziewiąty) . A przecież to liga o kilka klas gorsza od meksykańskiej . Fatalna postawa. Powołanie kogoś takiego do reprezentacji świadczy o takiej reprezentacji (albo jej trenerze)

Weszło
15.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

STANOWISKO #41 – TRANSFERY LECHA, ROZBIÓR LEGII I PARADOKS KOLEWA

Gotowi na najnowsze Stanowisko? Jeśli tak, to dobrze, bo jest o czym rozmawiać (i czego słuchać). Transfery Lecha, rozbiór Legii i paradoks naszego przyjaciela, doskonałego tancerza, znawcy win – Aleksandara Kolewa. Zapraszamy. 
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Na papierze ten transfer wygląda źle. Tim Hall w Wiśle Kraków

Wisła Kraków dokonała pierwszego zimowego transferu, ale umówmy się: nie da się nim zachwycić. Wielu z miejsca go krytykuje, inni w najlepszym razie mówią, żeby dać piłkarzowi czas i jeszcze nie przesądzać. Trudno jednak ukryć, że Tim Hall raczej nie wzbudza pozytywnych odczuć, gdy spojrzy się na jego dotychczasowe losy.  23-letni obrońca, z którym „Biała […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Deleu: – W polskiej piłce brakuje luzu i radości. Denerwuje mnie ten pesymizm

– Chciałbym wszczepić dzieciom miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Freebet na Puchar Świata w Zakopanem od TOTALbet!

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował coś dla wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce! Już w ten weekend zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. To jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który zwyciężał na niej już pięciokrotnie. Najchętniej dorzuciłby zapewne kolejne triumfy do tego dorobku, bo wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. A my […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Derby dla Lazio? A może Mchitarjan uratuje Romę? Piątek pod znakiem włoskiego hitu

Derby della Capitale. Mecz dwóch największych zespołów Wiecznego Miasta – Lazio i Romy, od lat elektryzuje kibiców w stolicy Włoch. Ostatnimi czasy obydwa zespoły często remisowały, nie rozstrzygając kwestii dominacji w stołecznym mieście. Jak będzie tym razem? Podpowiadamy, na co warto dziś postawić, sprawdzając oferty naszych partnerów.  Lazio Rzym – AS Roma Ostatnie mecze bezpośrednie: […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Legia bez Karbownika już zimą. Co to oznacza dla niej, a co dla niego?

Zgodnie z ustaleniami Michał Karbownik miał zostać w Polsce do końca sezonu. Nawet Mariusz Piekarski niedawno zapewniał na Twitterze, że „Karbo” nigdzie się zimą nie rusza. Ale potem zaczęły się plotki o tym, że Brighton skróci wypożyczenie i wyśle Polaka do lepszej ligi. Tak też jednak nie będzie. Bo – jak poinformował „Przegląd Sportowy” – […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Jak Legia poradziłaby sobie w Premier League? | FOOTBAL MANAGER FICTION #4

Football Managerowych testów ciąg dalszy. Sprawdziliśmy już, jak Leo Messi poradziłby sobie w Koronie Kielce. I jak wypadałaby w Ekstraklasie drużyna złożona wyłącznie ze starych Słowaków lub z polskich młodzieżowców. Teraz czas na ekspansję zagraniczną i zweryfikowanie eksperymentu o nazwie roboczej „Legia Warszawa w Anglii”. Przerzuciliśmy legionistów do Premier League, puściliśmy dziesięcioletnią symulację i sprawdziliśmy, […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

PRASA. Zwoliński zastąpi Kante w Legii?

W piątkowej prasie m.in. kilka doniesień transferowych, na czele z zainteresowaniem Łukaszem Zwolińskim ze strony Legii, rozmowa z Wojciechem Stawowym, sylwetka Albina Granlunda ze Stali Mielec i echa odrzuconego wniosku władz Chorzowa o dofinansowanie budowy nowego stadionu. PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Salamon już strzela dla Lecha Poznań, co dało zwycięstwo nad tureckim drugoligowcem Bandirmasporem. Przede wszystkim […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

„W innych ligach skrzydłowy jedzie na obrońcę. U nas szuka się dośrodkowania”

– W Lubinie pokazano mi cały ośrodek, który robił wrażenie, był zrobiony jeszcze na świeżo. We Wronkach mieliśmy dwa boiska, dojeżdżaliśmy do Popowa na treningi, a na sztuczną murawę dojeżdżaliśmy po godzinie do Tarnowa, więc czasem trzeba było nocą wracać. A w Lubinie bursa stoi obok boiska, dlatego to wywarło na mnie wrażenie. W Lechu […]
15.01.2021
Hiszpania
14.01.2021

El Clasico w finale Superpucharu Hiszpanii? Otóż nie, z Barceloną zagra Athletic

Wczoraj z rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii odpadł Real Sociedad. Dzisiaj z mini-turniejem pożegnał się natomiast Real Madryt. „Królewscy” nie zmierzą się zatem w finale z FC Barceloną, choć de facto byli jedynym zespołem w stawce, który coś w 2020 roku wygrał. Dzisiaj lepszy od madryckiej ekipy okazał się jednak Athletic Bilbao. Baskowie z trudem dowieźli […]
14.01.2021
Blogi i felietony
14.01.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

To zabawne, jak wybiórcza jest pamięć. Pod mnóstwem względów. Dla mnie na przykład pod względem Rakowa Częstochowa. Bo choć Raków Częstochowa przez sto lat swojego istnienia w Ekstraklasie był ledwie chwilę, tak przez to, że gdy akurat wpadałem w sidła piłki w niej się znajdował, zawsze uważałem, że naturalnym ligowym porządkiem jest Raków w Ekstraklasie. […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Kozak-alert. Atletico dorobiło się najlepszego prawego obrońcy w Europie?

Legendy głoszą, że angielska federacja zawiesiła Trippiera tylko dlatego, żeby ten za bardzo nie odfrunął. Wiecie, takie typowe wrzucenie kłody pod nogę Anglikowi, któremu wyjątkowo powodzi się gdzie indziej niż w Premier League. A mówiąc już całkiem poważnie, mamy do czynienia z pierwszorzędnym kozakiem. Ba, nie bez kozery możemy rozważać, czy w tej chwili aby […]
14.01.2021
Weszło FM
14.01.2021

Piątek w Weszło FM: Poranek z Mają, Hyde Park ze Stanem

Po krótkim urlopie Maja Strzelczyk wraca do „Dwójki bez Sternika”. Będziemy też relacjonować derby Rzymu oraz pierwsze spotkanie Polaków na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – wraz z Mają, która zadba o to, aby nie zabrakło Wam najlepszej muzyki, w poranku pojawi się Adam Kotleszka. […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Następca Szumskiego w drodze – Raków sięga po Dominika Holca

Wszystko wskazuje na to, że Raków Częstochowa znalazł tymczasowego następcę Jakuba Szumskiego. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk (meczyki.pl), do ekipy wicelidera Ekstraklasy ma zostać wypożyczony Dominik Holec – golkiper Sparty Praga. Do dopięcia pozostały ostatnie formalności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Holec spędzi w Rakowie pozostałą część sezonu 2020/21. Stracona runda No dobra, kim właściwie […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Ceesay w Gdańsku, czyli Lechia zimą raczej się nie zbroi

Mykoła Musolitin, Jan Biegański, Joseph Ceesay. Tak wygląda w tej chwili zimowe okienko transferowe w wykonaniu Lechii Gdańsk i cóż, na miejscu kibiców tego klubu dalecy bylibyśmy od wielkiego optymizmu. Jeśli ktoś liczył na szarżę, która pozwoli włączyć się do walki o podium, musi być rozczarowany. Nic takiego nie nastąpi, bo nie ma na to […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Cienka jest granica między perfekcją i brakiem perfekcji w Bayernie

– Raczej nie widzi mi się scenariusz, w którym jakikolwiek niemiecki zespół detronizuje Bayern w tym sezonie Bundesligi. Mimo tego, co dzieje się w tej kampanii, Bawarczycy dalej mają w swoim zespole najwięcej jakości. BVB, Bayer czy Gladbach jeszcze zbyt często wpadają w pułapki nierówności. Jednym równym zespołem wydaje się Lipsk. Rozwijają się, są zorganizowani, […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Stawiaj na Polskę, zgarnij freebety! Promocja na MŚ w ręcznej w eWinner!

Legalny polski bukmacher eWinner przygotował promocję dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Tylko u tego bukmachera stawiają na biało-czerwonych możemy zgarnąć atrakcyjne bonusy. Za każdą wygraną naszej kadry dostaniemy freebet. W sumie nagrody mogą sięgnąć nawet 30 PLN w darmowych zakładach! ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER Z NASZEGO LINKU I ZGARNIJ BONUS DLA CZYTELNIKÓW […]
14.01.2021