post Avatar

Opublikowane 09.11.2020 15:24 przez

redakcja

– Nie wiem, czy klimat wokół mojej osoby się poprawił. Nie odczuwałem, żeby był zły. Mamy swoje cele i mamy świadomość, że budowa drużyny piłkarskiej to nie jest kwestia jednego zgrupowania. To co obserwujemy teraz jest efektem dwuletniej pracy. I wciąż dużo pracy przed nami. Na pewno mecze październikowe były dla nas pozytywne, ale to już jest historia – mówił podczas przedmeczowej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski. Spisaliśmy najciekawsze wątki poruszone podczas konferencji.

Brzęczek o… pauzujących kadrowiczach:

Żyjemy w takim świecie, że wszystko się może zmienić z dnia na dzień. Na dziś wiemy o tym, że na zgrupowanie nie przyjadą Bartłomiej Drągowski i Damian Kądzior. Na badaniach przebywa Jakub Kamiński. Dlatego w zastępstwie powołaliśmy również Przemka Płachetę. Na ten moment nie mam informacji, by coś jeszcze się miało wydarzyć. Dzisiaj mamy pierwszy trening dla grupy piłkarzy, która mecze ligowe grała w sobotę. Czekamy na dojazd pozostałych zawodników. Robert Lewandowski dotrze do nas jutro. Mamy nadzieję, że wyniki testów na obecność koronawirusa będą dla nas dobre i nie będzie żadnych dodatkowych absencji.

POLSKA POKONA UKRAINĘ? KURS: 2,25 W TOTOLOTKU!

… klimacie wokół siebie i reprezentacji:

Nie wiem, czy klimat wokół mojej osoby się poprawił. Nie odczuwałem, żeby był zły. Mamy swoje cele i mamy świadomość, że budowa drużyny piłkarskiej to nie jest kwestia jednego zgrupowania. To co obserwujemy teraz jest efektem dwuletniej pracy. I wciąż dużo pracy przed nami. Na pewno mecze październikowe były dla nas pozytywne, ale to już jest historia. Teraz czekają nas trzy bardzo trudne spotkania, w tym dwa w Lidze Narodów. Nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz reprezentacja Polski rozegrała w takim krótkim czasie trzy aż tak wymagające starcia. Będziemy oczywiście grać z pełnym zaangażowaniem i o zwycięstwo.

… najlepszym dla siebie czasie w roli selekcjonera:

Ja tego tak nie odbieram. Jest niemożliwością, żeby jedno zgrupowanie zmieniło wszystko. Ostatnie dwa lata nie były łatwe, ale dla mnie podstawową rzeczą jest wywiązywanie się z zadań, jakie były przed nami stawiane. Pierwsza kwestia to awans na mistrzostwa Europy, który osiągnęliśmy. Mieliśmy dobre i słabsze spotkania, ale byliśmy skuteczni. To się przede wszystkim liczy. Drugie zadanie, czyli wprowadzanie młodych zawodników do kadry, też wykonujemy. Mieszanka rutyny i młodości, która zaczyna wkraczać szerokim wachlarzem do reprezentacji, dodaje nam nieobliczalności. Ale każde kolejne zgrupowanie musi potwierdzać, że podążamy słuszną drogą.

… grze trójką stoperów:

Na pewno nie zamierzamy eksperymentować, jeżeli chodzi o zmianę ustawienia w defensywie. Przewiduję ustawienie w czwórce obrońców.

… zwycięstwie w grupie Ligi Narodów:

W piłce wiele rzeczy jest możliwych, ale na pewno nie jesteśmy faworytem tej grupy. Po pierwsze musimy zdobyć jeden punkt, żeby wykonać ten plan minimum, jaki przed nami postawiono. Czyli utrzymanie w Lidze Narodów.

Jerzy Brzęczek

… stylu gry reprezentacji oraz sytuacji Milika i Grosickiego:

Zawsze staramy się grać ofensywnie, ale wiele zależy od przeciwnika i dyspozycji fizycznej. To jest kwestia podstawowa również przy ustalaniu taktyki. Na pierwszy mecz w Holandii obraliśmy inną taktykę, zdając sobie sprawę, że w tamtym okresie nie będziemy w stanie pod względem fizycznym przyjąć otwartej gry. W październiku natomiast mieliśmy już świadomość, że piłkarze są w dobrej dyspozycji, po okresach przygotowawczych. Wtedy można zdecydowanie inaczej podejść do spotkania. Teraz mamy listopad, większość zawodników jest w grze i dobrej dyspozycji. Oczywiście są dwa problemy – dla Arka Milika i Kamila Grosickiego, którzy od wrześniowego zgrupowania nie rozegrali ani jednego spotkania w klubie. Ale to są bardzo ważne postaci dla reprezentacji, z niesamowitą jakością. Ja na nich osobiście bardzo liczę. Nie mają łatwego momentu, lecz myślę, że to wszystko zmieni się w styczniu. Jestem spokojny o ich dyspozycję i ich jakość, dlatego zostali powołani.

… powołaniach na Euro dla graczy, którzy nie grają w klubach:

Do Euro mamy jeszcze troszeczkę czasu, ale czas biegnie nieubłaganie. Ten rok wywrócił wiele kwestii do góry nogami. Na pewno będziemy patrzeć na to, czy zawodnicy regularnie występują w drużynach klubowych, gdy rozpoczniemy przygotowania bezpośrednio do mistrzostw Europy. Ale nie chciałbym w tej chwili niczego jednoznacznie deklarować. Są różne sytuacje, różni zawodnicy, różna jakość. Decyzje personalne na pewno nie będą łatwe. Wybór 23 zawodników będzie się wiązał z rozczarowaniami.

… sytuacji Damiana Kądziora:

Jestem zaniepokojony sytuacją każdego zawodnika, który nie gra w klubie. W ostatnim tygodniu kilkukrotnie rozmawialiśmy i podjęliśmy wspólnie decyzję, żeby Damian został w klubie i mógł przekonać do siebie trenera. Damian po przejściu do Eibaru nie miał okresu przygotowawczego, również w czasie wrześniowych i październikowych zgrupowań był na zgrupowaniach reprezentacji. Trener miał mało czasu, żeby się mu bliżej przyjrzeć i wkomponować go do zespołu. Wierzę, że brak Damiana na listopadowym zgrupowaniu pomoże mu w tym, żeby rozgrywał więcej spotkań w swoim klubie. To mu ułatwi walkę o wyjazd na mistrzostwa.

… naciskach ze strony trenerów klubowych:

Absolutnie nie, żadnych nacisków. Miałem jedną sympatyczną, miłą rozmowę z trenerem Hansim Flickiem. Będziemy brać pod uwagę kondycję zawodników najbardziej obciążonych. Reprezentacje i kluby potrzebują przede wszystkim zawodników zdrowych.

Jakub Kwiatkowski (rzecznik prasowy PZPN): – Nie było również żadnej rozmowy z Herthą o tym, by Krzysztof Piątek miał się nie pojawić na zgrupowaniu.

REMIS POLSKI Z UKRAINĄ? KURS: 3,45 W TOTALBET!

… stanie zdrowia Jakuba Kamińskiego:

Na razie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jakub przebywa na badaniach w szpitalu. Najprawdopodobniej odnowił mu się uraz, który miał przed spotkaniem z Legią Warszawa. Jest mało prawdopodobne, by Jakub był do naszej dyspozycji w najbliższych meczach.

… powołaniu dla Tymoteusza Puchacza:

Tymoteusz Puchacz zrobił niesamowite postępy, obserwujemy go bacznie. Zastanawialiśmy się nad powołaniem go do kadry już teraz. W moim odczuciu nie mamy jednak w tej chwili żadnego problemu z obsadą lewej strony defensywy. Inaczej niż kilka miesięcy temu, gdy w wyniku wielu kontuzji na lewej stronie obrony grał Bartek Bereszyński. Ostatnio zresztą w końcówce spotkania ligowego wystąpił też na tej pozycji w klubie. Widać, że są takie sytuacje, gdy trenerzy muszą szukać tego rodzaju rozwiązań. Dla mnie osobiście gra Bartka na lewej stronie obrony była zawsze bardzo dobra. Nie traciliśmy bramek, a to jest najważniejsze. Często chcemy obrońców rozliczać najpierw z tego, co zrobią do przodu. No nie. Zasady są jasne – najpierw musisz mieć stabilną obronę, grać na zero z tyłu. Wtedy masz szansę na sukces. Jeżeli nie będziesz skuteczny w defensywie, nie będziesz osiągał sukcesów.

Tymoteusz Puchacz

… rotacji składem:

Na pewno będziemy rotować składem, te trzy spotkania temu służą. Co nie oznacza, że nie podejdziemy do tych meczów z pełną mobilizacją i z chęcią, by odnieść zwycięstwo. Z założenia nie będziemy chcieli doprowadzać do sytuacji, by którykolwiek z zawodników wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach podczas tego zgrupowania. Ale wiele zależy od kwestii zdrowotnych.

… odpoczynku dla kluczowych zawodników:

Zawodnicy, którzy grają w europejskich pucharach na pewno w środę będą odpoczywać.

… sytuacji klubowej Piotra Zielińskiego:

Każdy z zakażonych przechodzi koronawirusa w inny sposób. Powrót Piotrka ze względów fizycznych jest trochę trudniejszy, dlatego trener Gattuso przywraca go do składu Napoli małymi krokami.

… rezygnacji z Przemysława Frankowskiego:

Brak powołania nie oznacza, że zrezygnowałem z Przemka. Taką decyzję na ten moment podjęliśmy, Adam Buksa też był w kręgu naszych zainteresowań, ale powołania nie otrzymał. Widziałem zresztą, że brak tego powołania korzystnie wpłynął na skuteczność Przemka. Dla wszystkich zawodników, którzy byli wcześniej powoływani, a teraz na zgrupowaniu ich nie ma, drzwi do kadry pozostają otwarte.

… liczbie napastników, którzy pojadą na Euro:

Mamy trójkę wspaniałych snajperów, dlatego zakładamy, że na mistrzostwa Europy właśnie z trójką napastników pojedziemy.

UKRAINA ZWYCIĘŻY Z POLSKĄ? KURS: 3,09 W EWINNER!

… pozycji Sebastiana Walukiewicza w reprezentacyjnej hierarchii:

Jestem bardzo zadowolony z postawy Sebastiana Walukiewicza, ale na dzień dzisiejszy zahartowana i dobrze zgrana para obrońców Glik – Bednarek jest parą podstawową. Co nie oznacza, że Sebastian jest bez szans, by wskoczyć do pierwszego składu.

… odstrzeleniu Artura Jędrzejczyka:

Nie chcę określać, czy rezygnujemy z poszczególnych zawodników definitywnie. Ale podkreślam, że chcemy wprowadzać młodszych zawodników, zapewniać im doświadczenie. Kiedy reprezentacyjną karierę zakończy Kamil Glik będziemy potrzebowali zawodników młodszych, którzy przejmą pałeczkę w reprezentacji.

… przypadkach koronawirusa w sztabie:

Na dzień dzisiejszy jest jedna osoba, która ma wynik pozytywny. Została odizolowana, ale wykonuje swoją pracę online. Mam nadzieję, że pozostali członkowie sztabu i kadry po wieczornych testach również okaże się zdrowa, bez negatywnych wyników.

***

Całość konferencji możecie obejrzeć na kanale Łączy nas piłka, a także na Kanale Sportowym:

fot. FotoPyk

Opublikowane 09.11.2020 15:24 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gggghh
Gggghh
3 miesięcy temu

Jaki to błazen jest. Kurwa się dobrali z Zibim. I takie coś odpowiada za naszą piłkę, trener idiota i prezes Twitterowicz.

Harren
Harren
3 miesięcy temu
Reply to  Gggghh

no ale co Ci się nie podoba? Całkiem sensowne, jedoznaczne wypowiedzi.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
3 miesięcy temu
Reply to  Harren

nie wiem jak koledze Gggghh ale mi się nie podobał minimalizm :
„Po pierwsze musimy zdobyć jeden punkt, żeby wykonać ten plan minimum, jaki przed nami postawiono. czyli utrzymanie w lidze narodów”
Poza tym bardzo dobry ruch kiedy powiedział że nie odczuwał wokół siebie złego klimatu do tej pory. ogólnie mam do chłopa coraz więcej szacunku po tragicznym początku brawo Panie trenerze selekcjonerze 🙂

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
3 miesięcy temu
Reply to  Harren

Szczegolnie ta o tym ze zdobycie 1 pkt w lidze narodow jest jego celem nadrzednym w stosunku do proby wygrania grupy.
Gramy kal ale czy taka wypowiedz nie gwarantuje Nam ze jedyna taktyka pana Brzeczka jest autobus w polu karnym i reszte zwalic na Roberta Lewandowskiego!!
Po 2 latach nie mamy NIC oprucz wynikow ktore zawdzieczamy RL9 i szczesciu.NIC!!!!!!

vival
vival (@vival)
3 miesięcy temu

Nie odczuwał, że klimat wokół niego był zły i właśnie po to napisał książkę, w której płacze, że klimat wokół niego jest zły. No ja jebie. Małgośka zresztą nie lepsza. Przez całą książkę o Kubie cytowała Jurka (tak go nazywała, nie Jerzy Brzęczek a właśnie Jurek), Jurek mówi o Kubie to, o Kubie sądzi tamto, po czym gdy dzwoni do niej Mati Borek w Hejt Parku, to zwraca mu uwagę, że nie ma mówić na Jurka Jurek, bo to nieładnie.

kutas na plecach
kutas na plecach
3 miesięcy temu

kurwa , kiedy zmiana tego gogusia, na jakiegoś Kafara albo Tarasia?

He(J)ter
He(J)ter
3 miesięcy temu

czyli nawet gdy Kamiński nie ma kontuzji, to przyjeżdża na kadrę tylko po to by potrenować
a debiutu i tak nie będzie…

Sebastian
Sebastian
3 miesięcy temu

Pan trener serio nie potrafi prawidlowo ocenic klimatu wokol swojej osoby na roznych plaszczyznach ? Niezle…

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
3 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Potrafi ale tylko gdy Kubus wspiera repre na boisku he he

miloz
miloz
3 miesięcy temu

Niedawno Dariusz Gęsior w tv oświadczył, że kibice krytykujący trenerów, nie znają się na piłce. Kibicom mówił – zależy tylko na wyniku, a trener pracuje długofalowo nad założeniami taktycznymi i odciśnięciem piętna na stylu gry. Wyniki ponoć przyjdą. Brzęczek jest cierpliwy.

kowboj czacza
kowboj czacza
3 miesięcy temu

kto za tym aby Peter Kurwa Nowak poprowadził reprę?

kutafon megafon
kutafon megafon
3 miesięcy temu

brzęczek albo jest pierdolnięty albo najebany,
a tak na serio, to co najmniej wykazuje się
ignorancją

jebała cie stefanowa
jebała cie stefanowa
3 miesięcy temu

dla mnie Nowak w roli selekcjonera , kozak

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
3 miesięcy temu

Buahaha. Jaki marny kawalarz. Już zapomniał jak obraził się na Pola? Zero dystansu i trzeźwej oceny sytuacji. Wstawaj, bo się zesrałeś.

Stach Japycz
Stach Japycz
3 miesięcy temu

Brzęczek to by tego Grosickiego powoływał jakby nawet grał w Wieczystej Kraków. Przecież to się w pale nie mieści. Gość siedzi na kanapie przed telewizorem bo trybuny teraz zamknięte i nawet tam nie siedzi i jeździ na kadrę. Żeby to był jeszcze jakiś wymiatacz, a to typowy Polski skrzydłowy z przełomu wieków czyli dziubnąć i biegnąć, polowa wrzutek w trybuny druga połowa w biodro. On to pewnie przyjeżdża żeby się z Glikiem i Góralskim nagrzać w kanciapie.

liż mi stopy
liż mi stopy
3 miesięcy temu

brzęczek to garbarnię kraków mógłby co prowadzić

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
3 miesięcy temu
Reply to  liż mi stopy

Bo na Wande Krakow 5 z Wuefu to za malo ;-(

pic wąs
pic wąs
3 miesięcy temu

coś tu śmierdzi …

czy wyprał pan zasrane gacie? nie zauważyłem by były ubrudzone?

Łuki
Łuki
3 miesięcy temu

– Przepraszam ! Zesrał się Pan ?!
– Tak, a o co chodzi ?

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
3 miesięcy temu

Zawodnik nie gra w klubie od miesięcy? Nie powinien dostać powołania na reprezentację. Wrócą do gry w klubach, będzie forma to można myśleć o powołaniach, ale tutaj jak zwykle ochronka i blokowanie miejsc innym graczom.

Wulkan co2
Wulkan co2
3 miesięcy temu

Global warming
Klimat sie zmienia

Ostatni Żyd
Ostatni Żyd
3 miesięcy temu

ja pierdole. Niech już odbębni LN, Euro i spierdala w podskokach. Żodyn z poprzednich selekcjonerów nie działał na nerwy tak jak Brzękol.

sabas
sabas
3 miesięcy temu

Polskie błoto.

Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Stoch powiedział, że zadzwoni do FIFA i zgłosi mnie do nagrody Puskasa”

Patryk Szysz, zawodnik Zagłębia Lubin: – Myślę, że prawe skrzydło jest moją optymalną pozycją. Tam mogę pokazać najwięcej. W roli napastnika muszę stać tyłem do bramki, a w aktualnym wariancie mam pole do popisu. Mogę się tutaj trochę pościgać, szukać sytuacji 1 na 1, próbować dośrodkowań. Choć, jeśli będzie taka potrzeba, zagram też na „dziewiątce”. […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Djurdjević: Nie mam pretensji do sędziów. Jedyne, czego mi brakuje, to dystansu

Porozmawialiśmy z Ivanem Djurdjeviciem na temat sędziowskich kontrowersji z ostatniego meczu pomiędzy Chrobrym Głogów i Koroną Kielce. Czy czuje się skrzywdzony decyzjami arbitra? Czego brakuje naszym piłkarzom oraz trenerom? Transfer Jakuba Araka to mit? A może rzeczywiście było coś na rzeczy? Czy Maksymilian Banaszewski będzie prezentował się jeszcze lepiej niż jesienią? Dlaczego szkoleniowiec Chrobrego ma […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Legia do Przesmyckiego: „Wnioskujemy o niewyznaczanie sędziego Frankowskiego do naszych meczów”

Nie milkną echa skandalicznego występu sędziego Bartosza Frankowskiego w ostatnim meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Arbiter dopuścił do niezwykle ostrej gry, na czym szczególnie ucierpieli zawodnicy „Wojskowych”, przede wszystkim wielokrotnie (i często bezkarnie) poturbowany Luquinhas. Do sprawy w specjalnym oświadczeniu postanowili się odnieść mistrzowie Polski. Pismo podpisane przez prezesa Dariusza Mioduskiego, a skierowane do […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

ROKI WYJAŚNIA: Pompowanie Rakowa Częstochowa

„No i gdzie jest ten wasz wielki Raków, który tak pompowaliście?”. Na początku rundy wiosennej pytanie to pada tak często i z tak wielu stron, że Mateusz Rokuszewski postanowił sprawdzić, czy Raków Częstochowa to rzeczywiście pieszczoch mediów. A jeśli tak, to odpowiedzieć też na pytanie, z czego te chody u dziennikarzy wynikają. To pierwszy odcinek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

PRASA. Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. „Tata żył rytmem rozkładu PKP”

We wtorkowej prasie wiele tekstów z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Jest też kilka rzeczy poligowych i recenzja książki o Diego Maradonie, która zdecydowanie nie jest cukierkowa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że Cracovia potrzebuje nowego impulsu. Na boisku Cracovia wygląda jak zespół w rozsypce. Aż się prosi, by osoba z zewnątrz weszła do […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Jakub Kuzdra: – Jako drużyna mamy największe serce w Ekstraklasie

Jakub Kuzdra był gościem najnowszego odcinka programu „Weszłopolscy” w Kanale Sportowym. – Rozmawiamy z przeciwnikami po meczach i przyznają, że mega ciężko się z nami gra. Na papierze pewnie mamy jedną ze słabszych kadr w lidze, ale serce jako drużyna mamy, myślę, największe w Ekstraklasie – powiedział piłkarz Warty Poznań. Zapraszamy do lektury zapisu wywiadu […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021