post
Avatar

Opublikowane 23.10.2020 14:24 przez

redakcja

Kiedy po wrześniowych meczach reprezentacji prezydent słowackiego związku piłki nożnej Ján Kováčik zapewniał, że Pavel Hapal ma jego pełne zaufanie, mający za sobą dwusezonowy pobyt w Ekstraklasie selekcjoner pewnie już wiedział, co się święci. W październiku były szkoleniowiec Zagłębia Lubin zdołał co prawda awansować do finału barażów o przyszłoroczne Euro pokonując w rzutach karnych Irlandię, ale po dwóch kolejnych fatalnych występach w Lidze Narodów został odwołany ze stanowiska. Mogło to mimo wszystko zaskoczyć, bo najbliższy mecz reprezentacji Słowacji to finał owych barażów.

Analizując skład grupy E na zbliżającym się europejskim czempionacie i przewidując, kto dołączy do Polski, Szwecji i Hiszpanii, raczej rzadko wymieniało się Słowaków. Po wrześniowych półfinałach i odpadnięciu w rzutach karnych Bośni i Hercegowiny to jednak właśnie nasi południowi sąsiedzi wyrastają do roli faworyta do awansu na turniej. W finale czeka ich starcie z Irlandią Północną, której potencjał ocenić należy chyba niżej, niż drużyny, którą Słowacy wyeliminowali.

Na ten finał jednak trudno czekać z wypiekami na twarzy, no chyba, że szczególnie lubi się konkursy jedenastek, bo te wydają się naprawdę prawdopodobne. Słowacja cały mecz z Irlandią zdawała się po prostu czekać na końcowy gwizdek najpierw meczu, a potem dogrywki. W końcu się doczekała i nawet awansowała, ale swoją grą zdecydowanie nie przekonała.

Właśnie o słabą grę największe pretensje mają słowaccy kibice i zajmujący się reprezentacją dziennikarze.

Piszący o „Sokołach”, jak o swoich piłkarzach mówi się na Słowacji, już od ponad dwudziestu lat Miroslav Hašan z gazety Šport przekonuje, że największym problem jest właśnie brak stylu, brak organizacji i filozofii gry. Jego redakcyjny kolega Erik Farkaš w jednym z tekstów po meczu ze Szkocją przekonywał jednak, że Słowacja ma swój styl.

Charakteryzował go tak: „Piłka na skrzydło, gdzie nikt nie odważy się na indywidualną akcję i nie podłączą się boczni obrońcy. Następnie strata albo podanie do tyłu”.

Trudno się z takim opisem gry podopiecznych Pavla Hapala nie zgodzić. Największą bolączką reprezentacji Słowacji jest bezradność w ofensywie. Zespół prawie w ogóle nie tworzy sytuacji, a w fazie ataku bardzo szybko traci piłkę. W efekcie pozostaje mu tylko czekanie na kontrataki, które bez błyskotliwych, szybkich skrzydłowych takich jak Miroslav Stoch czy Vladimir Weiss i tak nie mają wielkich szans na powodzenie. Bez argumentów w ofensywie można oczywiście przynajmniej nie tracić bramek, co udało się z (chyba najsłabszą od lat) Irlandią, ale już nie udało z trochę mocniejszą Szkocją. Najbardziej w październiku Słowację obnażył jednak Izrael, któremu Hamšik i spółka wbili co prawda gole w pierwszej połowie, ale i tak przegrali 2:3.

Ten rezultat przelał czarę goryczy i pozostający w kwarantannie Pavel Hapal został odwołany z funkcji pierwszego trenera. Niektórzy rozstanie w takich okolicznościach, kiedy trenera nie było z drużyną przez chorobę, uznali nawet za wątpliwe z etycznego punktu widzenia. Prezydent związku, który dopiero co zapewniał o pełnym zaufaniu dla Hapala, nie miał jednak skrupułów.

„Wstyd, hańba, katastrofa”

Takimi słowami Ján Kováčik skomentował ostatnie mecze reprezentacji. W rozmowie dla portalu aktuality.sport.sk przekonuje, że nie było już innego wyjścia niż zwolnienie Pavla Hapala, który zrobił co prawda dla reprezentacji wiele dobrych rzeczy, ale w piłce nożnej chodzi o wyniki, a te są wysoce niezadowalające. Działacz bardzo źle ocenił też samą grę reprezentacji, szczególnie w spotkaniach ze Szkocją i Izraelem. Sam przekonuje, że zostawiłby Hapala na stanowisku do końca eliminacji, a o zdymisjonowaniu go zdecydował dopiero po rozmowach ze współpracownikami.

Wielu dziennikarzy i kibiców jest jednak zdania, że katastrofą była cała kadencja selekcjonera. Na słowackim Twitterze od dawna funkcjonowały hasztagi #HapalVon i bardziej międzynarodowy #HapalOut (będąc trenerem Sparty Praga, po fatalnych spotkaniach m.in. we wczesnych rundach eliminacji europejskich pucharów, ówczesny trener praskiej drużyny słyszał też z trybun czeską wersję: Hapal Ven). Atmosfera wokół reprezentacji była bardzo nieciekawa, cytowani już tu dziennikarze nazywali ją wręcz paniką, sam Hapal zaś starał się raczej bronić, niż tłumaczyć, co też mu nie pomagało.

Odmłodzenie

Jak to się stało, że po bardzo nieudanej przygodzie ze Spartą były trener Zagłębia objął najważniejszą posadę w słowackim futbolu? Zapunktował u prezydenta związku wynikami z kadrą U-21, którą to doskonale pamiętamy z rozgrywanych u nas mistrzostw Europy. Słowacja zajęła drugie miejsce w naszej grupie (prezentując się od Polski o klasę lepiej), ale przy 12-zespołowym formacie nie każda drużyna z drugiego miejsca awansowała do półfinału. Drużynie prowadzonej przez Hapala trochę zabrakło i została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu piątym.

Jako trener z młodzieżówki nowy selekcjoner dostał zadanie przeprowadzenia w „jedynce” rewolucji kadrowej. Przeanalizujmy, czego z dorosłą reprezentacją dokonał.

Hapal przejął drużynę 22 października 2018 roku, a więc niemal dokładnie przed dwoma laty.

Zastąpił Jana Kozaka starszego, jednego z najlepiej wspominanych trenerów ostatnich lat, którego fani widzieliby na stanowisku i teraz – tak jak zresztą i jego syna, też już szkoleniowca. Nowa era w słowackiej piłce reprezentacyjnej zaczęła się bardzo dobrze. Już pod wodzą Hapala Słowacy rozbili w meczu Ligi Narodów najmocniejszą w grupie Ukrainę 4:1. „Tak powinniśmy grać już od dawna. Kozak był tu za długo, był staroświecki” – pisali po meczu kibice, z których niektórzy pewnie dziś bardzo cieszyliby się z powrotu leciwego szkoleniowca. To on dał Słowacji ostatni awans na wielki turniej, a więc Euro 2016. Tam od razu po wyjściu czekali Niemcy, ale drużyna grała futbol ciekawy i atrakcyjny dla oka. Kozak nie wprowadził jednak drużyny na mundial w Rosji. Hapal, zaraz po skończeniu Ligi Narodów (trzy dni później przegrał z Czechami 0:1), też rozpoczął swoje eliminacje, których finału nie doczekał.

Eliminacyjnych poczynań, choć już wtedy wspominane wyżej hasztagi się w internecie pojawiały, słowem katastrofa nazwać nie można. Słowacy odnotowali cztery zwycięstwa, po dwa z Azerbejdżanem i Węgrami, a to zawsze mecze niezwykle prestiżowe, o czym w ostatnim wywiadzie z Leszkiem Milewskim przekonywał i Robert Pich. Były też dwie bolesne porażki z Chorwacją (0:4, 1:3), a także minimalna porażka i remis z Walią. Słowacja przeplatała lepsze mecze ze słabszymi. Hapal wypełniał zadanie, jakim było odmłodzenie drużyny. Już przed rozpoczęciem eliminacji z gry w reprezentacji zrezygnował Martin Škrtel. Szybko w jego ślady poszli też Tomáš Hubočan i Martin Nemec. W dorosłej drużynie debiutować i odgrywać coraz większą rolę zaczęli młodzieżowi reprezentanci znani z polskiego Euro.

Zbyt gwałtowne zmiany?

Przeprowadzenie zmiany pokoleniowej nigdy nie może być celem samym w sobie, a w przypadku Hapala można mieć podejrzenie, że starsi piłkarze go w tym wyręczyli. Škrtel, Hubočan i Nemec zrezygnowali sami, a niektórzy oceniający Hapala już po zwolnieniu eksperci, jak choćby piłkarz roku 1994 na Słowacji Vladimir Kinder, ich rezygnację uważają za jeden minusów pracy byłego już selekcjonera. Wtóruje mu Dušan Tittel, laureat tej nagrody z lat 1995-1997, dla którego też nagły koniec reprezentacyjnych przygód tej trójki nie był do końca w porządku. Škrtel, mający co ciekawe własną cotygodniową rubrykę w dzienniku Šport, tuż po ogłoszeniu decyzji o zwolnieniu Hapala wyraził gotowość do powrotu do reprezentacji i pomocy drużynie już w meczu z Irlandią. Sam zaznacza, że nie czuje się żadnym zbawcą, ale w kraju rozgorzała już wielka dyskusja o tym, czy Škrtela powoływać, czy nie. Dominuje zdanie, że nie jest już to ten sam piłkarz, co w czasach Liverpoolu, ale drużynie zdecydowanie pomoże. Nie najlepiej oceniane przez ekspertów jest też ciągłe eksperymentowanie ze składem, zarówno jeśli chodzi o szeroką kadrę, jak i wyjściową jedenastkę. Brak stylu i problemy w ofensywie wynikać mogą wg nich też z braku stabilizacji i zgrania.

Drużyna nadal miała jednak przebłyski i potrafiła pokonać Węgrów czy wbić pięć goli Azerom.

Po związanej z pandemią przerwie w piłce reprezentacyjnej było jednak ze Słowacją już tylko źle. Nie udało się drużynie Hapala wygrać żadnego z pięciu meczów tej jesieni. Przytrafiła się porażka 1:3 w prestiżowych derbach z Czechami, zawstydzające 2:3 po hat-tricku Zahaviego z drugiej połowy z Izraelem i remis z tym przeciwnikiem u siebie, a także i 0:1 ze Szkocją i „zwycięski” remis z Irlandią. Barażowy finał z Irlandią Północną dopełni wyspiarki tryptyk, ale drużyna pozostawiona przez Pavla Hapala nowemu trenerowi naprawdę nie rokuje, a na domiar złego jest dotknięta wieloma kontuzjami.

Tymczasowym selekcjonerem został wybrany dotychczasowy dyrektor techniczny w słowackim związku piłki nożnej Štefan Tarkovič.

Pełnił on też rolę asystenta u trenera Kozaka, a w jednym meczu prowadził nawet reprezentację samodzielnie. Było to bardzo dobre w wykonaniu Słowaków starcie ze Szwecją (3:1), ale też jeden z jego zaledwie osiemnastu meczów w roli pierwszego trenera. Decyzja o wyborze akurat Tarkoviča jest przez Škrtela, znanego nam dobrze Jana Kociana, Stanislava Šestáka i wielu innych wypowiadających się ekspertów oceniana pozytywnie. Głównie dlatego, że zna on już tę drużynę z czasów bycia asystentem Kozaka, a przed tak ważnym meczem jak ten z Irlandią ktoś całkowicie spoza obiegu byłby wyborem ekstremalnie ryzykownym. Zarówno Tarkovič, jak i jego asystent, były król strzelców Bundesligi Marek Mintál, podkreślają, że w reprezentacji Słowacji jest bardzo dużo jakości, ale z powodu wspomnianej plagi kontuzji wielkiego wyboru przy ustalaniu składu na najważniejszy mecz jesieni mieć jednak nie będą.

Problemy kadrowe

Największym problemem słowackiej drużyny od dawna był brak napastnika. Rozwiązać mógł go Robert Boženik, piłkarz Feyenoordu Rotterdam, który mimo wieku zaledwie 20 lat rozegrał już w reprezentacji dwanaście meczów i strzelił cztery gole. Na ostatnim zgrupowaniu doznał jednak zmęczeniowego złamania stopy i na pewno opuści mecz z Irlandią. W ataku znów wystąpić będzie więc zapewne musiał Ondrej Duda. W meczu ze Szkocją urazu lewego kolana nabawił się pomocnik Matúš Bero, niedostępny z powodu koronawirusa będzie też skrzydłowy Lechii Gdańsk Jaroslav Mihalik, nadal do siebie nie doszedł też były lechista Lukáš Haraslín.

Zwiastuje to kolejne duże problemy w ofensywie. Sytuacje ratować będzie musiał zapewne doświadczony Robert Mak, który wszedł  ostatnio z ławki w meczu Ferencvarosu z Barceloną. Bardzo źle wygląda też sytuacja w obronie. Zarażony koronawirusem jest absolutny lider tej drużyny Milan Škriniar. Z kolei kontuzjowani są i tak grający bardzo mało w Lazio Denis Vavro, oraz mający już prawie sto występów w reprezentacji Peter Pekarík. Znowu, jak było to we wrześniu, w dyskusjach o możliwym składzie na finał barażów przewijać się będzie zapewne znany z Podbeskidzia Robert Mazáň… Z poważnym urazem od sierpnia zmaga się też Martin Dubravka, czyli bramkarz, który został w ubiegłym sezonie wybrany najlepszym piłkarzem Newcastle.

Na szczęście do środka pola wraca Stanislav Lobotka.

On wraz z Markiem Hamšikiem, który nie może obecnie nawet grać w klubie – i Ondrejem Dudą, będą zapewne najważniejszymi postaciami meczu z Irlandią. O tym, że Słowację naprawdę dotknęły problemy kadrowe niech świadczy fakt, że jedyną alternatywą w ataku dla ustawianego tam z konieczności Dudy będzie Michal Ďuriš – piłkarz, który zagrał w barwach Omonii Nikozja w meczu z Legią, a w tym sezonie może pochwalić się jedną zdobytą bramką w jedenastu meczach.

Słowacja pod wodzą Pavla Hapala zaczęła bardzo dobrze, ale potem było tylko gorzej. Po powrocie reprezentacyjnej piłki jest już wyłącznie źle, więc zmiana trenera nie dziwi. Wszyscy jednym głosem podkreślają, że drużyna nie robiła żadnego postępu i nie miała stylu. Jak mówi sam prezydent związku liczą się jednak wyniki, a jeżeli uda się w listopadzie, nawet w rzutach karnych, pokonać Irlandię Północną, ten najważniejszy wynik będzie pozytywny. Hapal nie dostanie już jednak w tym meczu szansy, choć to on Słowację do niego doprowadził. Okoliczności i czas jego zwolnienia to jedyna kontrowersyjna kwestia. Zasadności takiej decyzji nie sposób kwestionować. Słowację stać na dużo więcej. Tej w obecnej formie na przyszłorocznym Euro Polska zdecydowanie nie musi się bać.

KAMIL FRELIGA

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 23.10.2020 14:24 przez

redakcja

Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021
Bundesliga
15.05.2021

Lewy wyrównał rekord, a mógł go nawet przebić!

ZROBIŁ TO. ROBERT LEWANDOWSKI WYRÓWNAŁ REKORD GUERDA MUELLERA. Ale tak po prawdzie – czy ktokolwiek na tym etapie sądził, że będzie inaczej? Robert to maszyna, Robert to zwycięzca, więc po prostu trudno było sobie wyobrazić, że z takiej szansy zrezygnuje. No i oczywiście nie zrezygnował. Strzelił te czterdziestą bramkę i napisalibyśmy, że wkroczył do historii […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Meczycho w Legnicy z kibicami na trybunach. GKS Tychy nadal drugi

W sobotę czeka nas jeszcze wiele spotkań, ale niewykluczone, że bardziej emocjonującego starcia niż to Miedzi Legnica z GKS-em Tychy już nie zobaczymy. To było prawdziwe meczycho, do tego już z kibicami na trybunach. Idealny przepis na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.  Miedź Legnica – GKS Tychy: dreszczowiec na otwarcie dnia Tyszanie odnieśli czwarte z rzędu […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
WeszłoTV
15.05.2021

STAN FUTBOLU. Włodarczyk, Janczyk, Roki, Kowal

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Tym razem sporo będzie w naszym programie wątków pierwszoligowych, bo rywalizacja o awans do Ekstraklasy zaczyna nabierać rumieńców. Ruszamy o 10:00! 
15.05.2021
1 liga
14.05.2021

Arka zgarnia trzy punkty, choć jej występ oglądało się ciężko

Jeżeli chodzi o zespoły celujące w awans do Ekstraklasy, Arka Gdynia w ostatnich tygodniach należy do tych najregularniej punktujących. Dzisiaj żółto-niebiescy pokonali u siebie Resovię 1:0 i jest to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Zwycięstwo, dodajmy, zasłużone, choć na pewno nie zostało osiągnięte z takim spokojem, jakiego by sobie życzył trener Dariusz Marzec. Czwarta minuty […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

PowerPlay. Czy w I lidze dojdzie do roszady na miejscach barażowych?

Cztery na sześć – bardzo przyzwoity wynik nam wyszedł w ubiegłotygodniowym PowerPlayu, zwłaszcza spoglądając na kursy. Weszło jakieś 2,42, weszło 2,15, weszło 2,00. Oczywiście jak zawsze – celujemy w poprawę wyniku, czyli piątkę albo szóstkę. Co sobie przygotowaliśmy na ten tydzień? A znowu m.in. I ligę, bo ostatnio trafiliśmy i Radomiak, i brak zwycięstwa ŁKS-u. […]
14.05.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
16.05.2021

Patryk Klimala zadebiutował w MLS

W nocy z soboty na niedzielę Patryk Klimala po raz pierwszy wybiegł na boisko w koszulce New York Red Bulls. 22-latek pojawił się na placu gry, zmieniając w przerwie napastnika nowojorskiej drużyny, Daniela Royera. Także po przerwie na murawie zameldował się Kacper Przybyłko, bo tak się akurat złożyło, że rywalem Red Bulls był półfinalista Ligi […]
16.05.2021
Inne sporty
16.05.2021

Nowa era kategorii lekkiej – Charles Oliveira doczekał się pasa UFC

Było pewne, że Bruce Buffer po walce wieczoru krzyknie dziś “and new…”. Pytanie było tylko takie – nowym mistrzem wagi lekkiej UFC zostanie Charles Oliveira czy Michael Chandler? Ostatecznie pas znalazł się na biodrach Brazylijczyka. “Do Bronx” wyszedł z dużych tarapatów w pierwszej rundzie i przez techniczny nokaut pokonał byłego mistrza Bellatora. Ależ to jest […]
16.05.2021
Suche Info
15.05.2021

West Ham powoli żegna się z marzeniami, cały mecz Modera

West Ham zremisował z Brighton 1:1 i powoli musi żegnać się z marzeniami o awansie do Ligi Mistrzów.  Całe spotkanie zagrał Jakub Moder. Jak mu poszło? Przeciętnie. Liczby? 42 kontakty z piłką 82% celność podań jeden wygrany pojedynek na cztery zero wygranych pojedynków na cztery jedenaście strat Jak wygląda tabela po tym meczu? Brighton 1:1 […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Derby Rzymu dla Romy

Faworytem było Lazio, ale wygrała Roma.  Roma i Lazio nie zaliczają najlepszego sezonu, ale Derby della Capitale zawsze mają swój prestiż. Więcej ugrać mogło Lazio, które dalej może dogonić Napoli. Tylko że, niespodziewanie, Lazio skapitulowało. Najpierw Dżeko dośrodkował spod linii końcowej na piąty metr i Mkhitaryan pewnym uderzeniem z powietrza pokonał Reinę, a potem Pedro przedarł […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Media: Po sezonie Zidane odejdzie z Realu

Zinedine Zidane ma odejść z Realu Madryt po sezonie. Najpierw tę informację podał Fernando Burgos z radia Onda Cero, następnie Mario Cortegana z portalu Goal.com, potem potwierdzali to kolejni hiszpańscy dziennikarze, ale jeszcze nic pewnego. Hiszpańskie media poinformowały, że Zidane swoją decyzję miał przekazać piłkarzom przed meczem z Sevillą. Część piłkarzy już zaprzeczyła, ale temat faktycznie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Epicka walka o mistrzostwo Turcji

Absolutna epicka była ostatnia kolejka w tureckiej Super Lidze. Do samego końca wszystko mogło się zmienić, a mistrzostwo Turcji zdobyć mogły trzy potęgi – Besiktas, Galatasaray i Fenerbahce.  Przed ostatnią kolejką Besiktas i Galatasaray zgromadziły po 81 punktów. Przy założeniu, że oba kluby wygrałyby swój mecz, o losach mistrzostwa miała decydować różnica bramek. Tu Besiktas […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Głupie żarty między Mbappe i Neymarem

Humor szatni jest, nazwijmy to, specyficzny. Niektóre żarty i kawały są śmieszne, inne absurdalne, jeszcze inne kompletnie niezrozumiałe dla ludzi z zewnątrz. Ale generalnie ma to swój klimat. Neymar i Kylian Mbappe, gwiazdy PSG, na przykład postanowili przekomarzać się psikusami z wodą w roli głównej.  Kawał Neymara. Level: podstawówka 1-3. Neymar 💦 Mbappe pic.twitter.com/Kxq2oRIncU — […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Choudhury i Fofana solidaryzują się z Palestyną

Leicester pokonało 1:0 Chelsea w finale FA Cup po pięknym golu Youriego Tielemansa i Lisy mogły zacząć świętować wielki sukces. Bardzo ciekawy i symboliczny sposób celebracji obrała dwójka piłkarzy zwycięzcy FA Cup – Hamza Choudhury i Wesley Fofana. Piłkarze świętowali z flagą Palestyny.  Tu Anglik i Francuz razem. Hamza Choudhury and Wesley Fofana with the […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Niedziela z Weszło FM: finał Igi Świątek i ekstraklasowa Multiliga

Daniem głównym wciąż pozostaje Multiliga z ostatniej kolejki Ekstraklasy, ale po niespodziance, jaką sprawiła nam Iga Świątek – na naszej antenie także relacja z jej pojedynku z Karoliną Pliskovą. Szczegóły niedzielnej ramówki radiowej znajdziecie poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – audycji Marcina Ryszki nie trzeba specjalnie reklamować. Marcin przepytuje ludzie, którzy – jak […]
15.05.2021
Serie A
15.05.2021

Juventus wygrywa z Interem, co za niesamowity spektakl w Turynie!

Niby Inter ma już klepnięte mistrzostwo, niby Juventus gra najgorszy futbol od dekady, ale starcia tych dwóch ekip niezależnie od okoliczności niosą ze sobą na ogół spory ładunek emocji. Tak było również dzisiaj. Po pasjonującym spotkaniu Juve ostatecznie pokonało Nerazzurrich 3:2 i pozostaje w grze o miejsce w ligowym TOP4, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz odpowiada na absurdalny komentarz. „Rozpęd weź”

Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w składzie pokonał Werder Brema i zapewnił sobie utrzymanie w Bundeslidze, a równocześnie Robert Lewandowski strzelił gola Freiburgowi i wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera. Obie historie łączą się zaś za tydzień, kiedy w ostatniej kolejce Bundesligi, Augsburg podejmie Bayern. Z tej okazji Dariusz Kukawski, internauta z Twittera, zaproponował absurdalne rozwiązanie, na […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Cavani uderza w VAR i ideę Superligi

Edinson Cavani, gwiazdor Manchesteru United, w rozmowie z Dos De Punta mocno uderzył w ideę Superligi i w sens istnienia weryfikacji VAR.  Na pierwszy front idzie Superliga, która tym wydaniu i w tej wersji upadła tak szybko i zaskakująco, jak powstała. – Kiedy pojawiał się Superliga, pomyślałem, że to coś niemożliwego, nierealnego. Jeśli zrobili to, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Dwie bramki Artura Sobiecha

Po cichu, właściwie niepostrzeżenie, Artur Sobiech zalicza bardzo przyzwoity sezon w tureckiej Super Lidze. Właśnie strzelił dwie bramki w wygranym 5:1 przez jego Fatih Karagumruk meczu z Denizlisporem i w tej kampanii ma już dziewięć bramek.  Fatih Karagumruk awansował do Super Ligi w poprzednim roku. Wtedy Sobiech przyczynił się do tego sześcioma golami na zapleczu […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Gikiewicz i Gumny z utrzymaniem w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zapewnili sobie utrzymanie w Bundeslidze.  Augsburg pokonał Werder Brema 2:0 i przed ostatnią kolejką niemieckiej ekstraklasy jest już pewny utrzymania w elicie. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny rozegrali po dziewięćdziesiąt minut. Rzut okiem w statystyki jednego i drugiego. Rafał Gikiewicz: cztery interwencje, jedno odbicie piłki, trzy obrony strzałów z pola […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Najważniejsze osoby w Bayernie o wyczynie Lewego

Oficjalna strona Bayernu Monachium zebrała wypowiedzi najważniejszych osób w klubie na temat Roberta Lewandowskiego, który właśnie wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972 roku. Oto ich najbardziej treściwe fragmenty.  Herbert Hainer: Robert Lewandowski zasługuje na to, żeby pisać wielką historię, tak jak kiedyś zrobił to  Zasługuje na to, by pisać historię, tak jak kiedyś zrobił […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Pawłowski odchodzi z Widzewa „z winy klubu”

Wojciech Pawłowski rozwiązał kontrakt z Widzewem Łódź, o czym poinformował w enigmatycznym wpisie na Twitterze. Drodzy. Nie jestem juz zawodnikiem Widzewa. Formalnie rozwiązałem kontrakt z winy klubu. Obecnie szukam dla siebie nowego miejsca do życia, a za Widzew ściskam kciuki w walce o awans! Póki piłka w grze, jest szansa… Dzięki za wszystko! Wy, kibice, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Thomas Mueller: – Lewy, nie zatrzymuj się!

Przy ilu golach Roberta Lewdowskiego asystował Thomas Mueller? Przy naprawdę, ale to naprawdę wielu, trudno to zliczyć, teraz to też właściwie drugorzędne. Robert Lewandowski wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera z 1972, a jego kompan z ataku Bayernu w ładnych słowach postanowił mu pogratulować.  Filmiki z gratulacjami zebrała oficjalna strona Bayernu. Zaczyna się właśnie od Thomasa […]
15.05.2021