post
Avatar

Opublikowane 09.10.2020 11:47 przez

redakcja

Różne dramy na łamach prasy, również tej sportowej, już widywaliśmy. Zazwyczaj mają one jednak wspólny motyw i jest nim wzajemne zwalania na siebie winy za niepowodzenia. Dlatego, tak szczerze mówiąc, trochę zdziwieni jesteśmy tym, co właśnie wydarzyło się na linii Piotr Parzyszek – Waldemar Fornalik. Panowie wspólnie zrobili mistrzostwo Polski i brązowy medal w kolejnym sezonie, dokonali tego w barwach Piasta Gliwice, a nie Legii, a w swoich wywiadach dla Przeglądu Sportowego niemal poszli na noże. Komu w tym sporze kibicować? Chyba jednak mózgowi tej operacji, czyli trenerowi. 

Może więc doprecyzujmy nasze zdziwienie. Rozumiemy, że Fornalik postanowił odpowiedzieć byłemu podopiecznemu. Nie do końca kumamy za to, dlaczego został wywołany do tablicy.

Czy była to modelowa współpraca? No pewnie nie do końca. Skoro Parzyszek był najczęściej zmienianym piłkarzem na świecie (co wyliczył dziennikarz Manu Heredia), to rozumiemy, że mogła pojawić się w nim pewna frustracja. Pewnie jeszcze gorzej być w takim układzie zmiennikiem podstawowego napastnika, ale ambicja, której Parzyszkowi nie brakuje, to przecież nic złego. O tym nowy nabytek Frosinone też mówił w we wspomnianym wywiadzie dla Przeglądu i z tych wypowiedzi bił żal oraz wkurzenie. Sęk w tym, że mamy nieodparte wrażenie, iż przesłoniła mu ta sprawa (a także fakt, że nie został puszczony do Italii wcześniej) całą resztę, w tym niestety wszystkie pozytywne rzeczy, które powinien zapamiętać z tej współpracy. Swojego byłego szefa zaatakował najmocniej za coś innego, a mianowicie za przygotowanie fizyczne.

Pozwólcie, że zacytujmy większość wątku z wywiadu, który znajdziecie w tym miejscu.

Inna gra – co konkretnie kryje się pod tym hasłem? Taktyczny uniwersytet?

Mieliśmy odprawę taktyczną przed meczem, ale więcej na ten temat jeszcze nie mogę powiedzieć. Na razie wiem, że Włosi ogromną wagę przywiązują do przygotowania fizycznego, stąd tyle zajęć biegowych: i z piłką, i bez. Dużo czasu spędzamy też na siłowni. Nie chcę źle mówić o tym, co było w Piaście. Ale w pierwszym tygodniu biegałem na treningach Frosinone więcej niż przez dwa lata na treningach w Gliwicach.

Jak konkretnie taki trening wyglądał?

Po normalnym treningu miałem indywidualny: najpierw przez 10 minut interwały na rowerku stacjonarnym, potem przez kwadrans interwały na bieżni, następnie godzina na siłowni, po niej jeszcze sprinty ze zmianą kierunku, 6 minut po 30 sekund. Na koniec tego maratonu o mały włos nie zemdlałem. Gdyby takie zajęcia miał zrobić jakikolwiek piłkarz Piasta, to czułby się dokładnie tak, jak ja. Jestem o tym przekonany. Bo to są kompletnie inny zajęcia niż te, które mieliśmy w Gliwicach. Wszyscy się dziwili, że Dziczek potrzebował pół roku, by się przestawić. Mnie to absolutnie nie zaskakuje. Kiedy porównam to, jak trenowaliśmy w Piaście i zajęcia tutaj, to naprawdę jest inny świat. W Gliwicach zajęcia biegowe są rzadkością, nie ma takiej intensywności.

Zazwyczaj winę wrzuca się na piłkarzy, to o was się mówi, że na Zachodzie okazuje się, że jesteście po prostu za słabi.

To jest najprostsze. Najłatwiej powiedzieć, że zawodnik jest za słaby, a nie że został za słabo przygotowany, że jest ofiarą podejścia poprzedniego trenera. Kiedy się osiąga z klubem sukces, to wiadomo, że nikt nie narzeka. Ale gdy piłkarz odchodzi i zderza się w innych krajach z rzeczywistością, to dostrzega, że coś było nie tak.

Z reguły polski piłkarz narzeka na to, że trzeba pracować zbyt ciężko (ot, słynne sprinty i ciągle napinanie się Stokowca, co nie podobało się Peszcze). Że nie skupiamy się na treningach z piłką i taktyką, tylko na tym, by dorównać reszcie w naszej bardzo siłowej lidze. Ale jak widać – można też w drugą stronę. Parzyszek uderza w tony, które mogą spodobać się kibicom – bo gdy drużynie nie idzie, najłatwiej mówić o złym przygotowaniu. Szkoda tylko, że gdy kilka miesięcy temu przytaczaliśmy mu zasłyszaną anegdotę o tym, że jeden z piłkarzy Piasta udał się do trenera, by wyrazić wątpliwości dotyczące intensywności zajęć, napastnik stwierdził, że takiego kolegę, by… wyśmiał.

– Czytałem o tym na waszej stronie, ale ja tego nie słyszałem. Jakbym słyszał, to bym się z tego śmiał, ale to pewnie bzdura, ktoś coś przekręcił. Okres przygotowawczy był ciężki, bywały cięższe, ale lekko nie było.

No to jak w końcu jest? Między marcem a październikiem Parzyszkowi trochę rozjechały się we wersję. Można przekonywać, że to kwestia zmiany kluby i zetknięcia się inną rzeczywistością, ale po pierwsze jest to słabe, bo świadczy o braku odwagi, a po drugie – nie do końca uzasadnione, bo przecież nie mówmy o pierwszym kontakcie z zagraniczną piłką. Parzyszek wcześniej grał też w Holandii, Anglii, Belgii i Danii, więc swoje zdanie w marcu wygłaszał, mając doświadczenie z kilku różnych miejsc. Zresztą gdy wrócimy do pierwszego wywiadu, którego Parzyszek udzielił nam po transferze do Piasta, też znajdziemy narzekania, ale… na profesjonalizm i trening fizyczny w Holandii, a nie w Polsce. I potwierdzenie tego, o czym mówił dziś Fornalik – że nad Parzyszkiem naprawdę trzeba było dużo popracować indywidualnie, żeby wprowadzić go na przyzwoity poziom. Zachęcamy do sprawdzenia całości, ale spoiler. Padają tam nawet pochlebstwa! – Teraz pracuję przede wszystkim nad siłą, dynamiką, skocznością. W Piaście zwracają na to uwagę i to mi się podoba. W Zwolle indywidualnej pracy też nie było.

Zmierzamy do jednego. Piotr Parzyszek mówi dużo i barwnie, co – z naszej perspektywy patrząc – czyni go rozmówcą idealnym. No ale raz, że zawód piłkarza nie polega na tym, przynajmniej nie powinien, by brylować w mediach, a dwa, że gdy próbujemy złożyć sobie jego wypowiedzi w jedną całość, to po prostu nie trzymają się one kupy.

Inna sprawa jest następująca – czy w dzisiejszych czasach, przy całej dostępności wiedzy, narzędzi i wzroście świadomości, piłkarz musi bazować tylko na tym, co zastaje w klubie? Czy jego praca kończy się wraz z komendą oznaczającą zejście do szatni po treningu? Czy Parzyszek, czując się niedotrenowanym, nie mógł nic z tym zrobić? To w zasadzie pytania retoryczne, bo trudno nam zliczyć nawet polskich piłkarzy, którzy poza treningami w klubie pracują nad sobą indywidualnie pod okiem specjalistów.

No jakoś bardziej przemawiają do nas słowa Fornalika, który mówi (fragment, całość w Przeglądzie Sportowym). – Jestem zdziwiony, zszokowany i rozczarowany, że piłkarz, którego w Piaście przywróciliśmy do żywych, bo wcześniej próbował sił w innych drużynach i nie za bardzo mu się powodziło, tak podsumował naszą dwuletnią współpracę. Trafił do klubu, który go odbudował, postawił na niego, stworzył mu idealne warunki do grania i dobrze go wynagradzał. A teraz podważa sukces, jaki wspólnie osiągnęliśmy. Bo jego słowa są podważaniem naszych sukcesów. Jeżeli trenowaliśmy tak źle, jak to przedstawia Parzyszek, to skąd mistrzostwo Polski, skąd potem trzecie miejsce? Zastanawiam się, czy drugoligowy włoski klub powinien być wyznacznikiem dobrego i skutecznego szkolenia. Proponuję poczekać pół roku, cały rok i dopiero wtedy sensownie ocenimy dokonania Piotra w nowej drużynie.

Ech. Życzymy Parzyszkowi jak najlepiej, ale mamy wrażenie, że refleksja może przyjść po czasie. Pewnie po zakończeniu kariery, gdy podsumuje sobie, gdzie coś wygrał i dzięki komu znów stał się piłkarzem wzbudzającym zainteresowanie. W ramach przypomnienia jeden obrazek.

Fot. newspix.pl

redakcja

Opublikowane 09.10.2020 11:47 przez

redakcja

Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nerd
Nerd
6 miesięcy temu

Kurcze, byłem pewien, ze G.Badia w swoim wywiadzie po meczu z Lechem opowiadal o Felixie, a to wychodzi, ze to moglo chodzic wlasnie o Parzyszka.

andrzejek
andrzejek
6 miesięcy temu

Dzbano Dzbanissimo

Lol
Lol
6 miesięcy temu

Najgorszy typ pracownika, trzeba go za każdym razem kopnąć w d..ę, bo sam z siebie nie spuści nawet wody w kiblu, a na końcu pretensje.

waldemar
waldemar
6 miesięcy temu

Olać Parzyszka. Czy to pierwszy Judasz w naszej piłce?

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
6 miesięcy temu

Za chwilę weryfikacja i ,,daj boże” pierwsza liga. O ile środowisko po tym wywiadzie na to pozwoli. Takiego gbura w szatni mało kto zechce.

RamPamPam
RamPamPam
6 miesięcy temu

Ale o czym moea, nad slowami tego pseudosnsjpera bie ma co sir rozeodzic, gosc nir dosc ze fizycznir beznadziejny, to i pod kopulka niezbyt rowbo, typ smieszka-idioty ze wskazanirm na tego drugiego. W Gliwicach nikt za Toba nie tęskni.

Gianluigi
Gianluigi
6 miesięcy temu

Jak na pierwszego napastnika klubu, który dwa sezony z rzędu kończył w pierwszej trójce ligi, to liczba bramek Parzyszka nie rzuca na kolana. Przecież to właśnie jest taki typowy ekstraklasowy wyrobnik, który tu wstawi nogę, tam głowę, a gdzie indzie piłka odbije mu się od tyłka i wpadnie do bramki.
Zachłystywanie się rzekomym poziomem treningów drugiej ligi włoskiej też jest chyba przegięciem. Przypomnę, że do tej ligi odchodziły wcześniej takie tuzy jak M. Lewandowski, Jaroszyński czy Augustyn. Czyli kopacze, na których nie spojrzałby pewnie nawet ostatni zespół drugiej ligi w Niemczech, o angielskiej Championship nawet nie ma co wspominać.

pedro
pedro
6 miesięcy temu

Zamiast kłapać jęzorem, to wziąłby się porządnie do roboty. Widziałem tego, pożal się Boże napadziora w meczu z Kopenhagą i jego gra to była kupa śmiechu.

jgdfjdshfdghffsafdggdgdasasgda
jgdfjdshfdghffsafdggdgdasasgda
6 miesięcy temu

https://obszernebety.blogspot.com/ – Trafiają kupony z kursami nawet 20 000 i zdjęcia kuponów mają na blogu! zarobilem z nimi już ponad 10 tys!!! mają już kolejny kupon dostępny kurs ok 1500 !!!

Michal
Michal
6 miesięcy temu

Komu ? Czemu ? Peszcze , Peszce ? Może łatwiej napisać piłkarz o nazwisku Peszko ?

Weathers
Weathers
6 miesięcy temu

„Po normalnym treningu miałem indywidualny: najpierw przez 10 minut interwały na rowerku stacjonarnym, potem przez kwadrans interwały na bieżni, następnie godzina na siłowni, po niej jeszcze sprinty ze zmianą kierunku, 6 minut po 30 sekund. Na koniec tego maratonu o mały włos nie zemdlałem.”

No nie wierze jak to czytam… Zacznijmy od tego, że dla profesjonalnego piłkarza taki „maraton” to codzienność. Po drugie czasy gdy przychodziło się na trening w klubie, odbębniało swoje i wracało do domu już dawno odeszły w niepamięć – teraz każdy dla własnego dobra zapierdziela indywidualnie tyle ile może bo to właśnie może zrobić różnicę. Jeśli Parzyszek w ten sposób pokazuje swój profesjonalizm no to powodzenia, najwidoczniej to taki typ człowieka który odwali pańszczyznę i nie dołoży nic od siebie. Wstyd.

Mateusz
Mateusz
6 miesięcy temu
Reply to  Weathers

Nie bronię Parzyszka, ale zerknij na trzy pierwsze słowa Twojego wpisu. Nie wiadomo jak wygląda ich „normalny trening”

Grubszym badz
Grubszym badz
6 miesięcy temu

Gdzies kiedys czytalem o Robbenie czy Riberym i o cienkich treningach u Ancelottiego… Oni po treningach aplikowali sobie indywidualnie kolejny bo jak to stwierdzil ktorys z nich moze i na lige to styka ale jak sie spotka z Barcelona czy liverpoolem w LM to juz nie. Oni jako profesjonalisvi zdawali sobie z tego sprawe i nie chcac odstawac od najlepszych cwiczyli dodatkowo, prywatnie. Tak sie wlasnie rozpoznaje profesjonaliste…narzekanie o slabym przygotowaniu fizycznym? Panie a cos pan robil w chwilach wolnych? Pobiegaj sobie lub wskocz na silke skoro masz za malo… Daleki od profeski w czynach i wypowiedziach…przykre

random
random
6 miesięcy temu

Ale tu jest sprawa jasna. Trener osiąga wyniki i trofea? Osiąga. Czy coś trzeba dodać? Nie.

AmberMozart
AmberMozart
6 miesięcy temu

biedny Parzyszek. Gdyby mu Fornalik powiedział, ze może iść na siłownię i najlepiej jeszcze podwiózł (bo może nie wiedział czy w G;liwicach są) to teraz by grał w Barcelonie

Peki
Peki
6 miesięcy temu

A może Parzyszek ma trochę racji (abstrahując od tego jakim jest dzbanem)? Zdobycie mistrzostwa Polski to nie znowu jakiś wiekopomny sukces, a Fornalik cały czas się na to powołuje. Co oni pograli w pucharach? To jest dla mnie wyznacznik dobrego trenowania.

ErwinKSG
ErwinKSG
6 miesięcy temu

Dlaczego się rozpisujecie o niemieckich klubach z Górnego Śląska jak Górnik, Ruch czy GKS?

starotyski
starotyski
6 miesięcy temu
Reply to  ErwinKSG

to są ślůnskie kluby gorolski Żabolu.

ErwinKSG
ErwinKSG
6 miesięcy temu
Reply to  starotyski

Wieszają pełno niemieckich flag, niemieckie przyśpiewki czy gloryfikacja wszędzie co niemieckie… Volksdeutsche śmieszne.

KochamStanusia
KochamStanusia
6 miesięcy temu
Reply to  ErwinKSG

Lepsze to niż Twoja wiocha. Dziadek z upa jeszcze żyje, towarzyszu?

Rerekumkum
Rerekumkum
6 miesięcy temu

Ciekawe, jaki związek z tym, co mówi Parzyszek, ma to, że piłkarze Piasta dają radę bez problemów grać na pełnych obrotach przez 90 minut, w lidze lub w pucharach, a ci z tego Frosinone oddychają rękawami już po 60-70 minutach gry?

Kredens
Kredens
6 miesięcy temu

Zachłysnął się chłopak „wielkim światem” i wylał swoje mądrości akurat tam gdzie nie powinien. Fornalik robi genialne wyniki z bardzo słabym materiałem ludzkim. Do tego co sezon Piast sprzedaje mu najlepszych zawodników. Generalnie Piast to drużyna na walkę o utrzymanie, ale jakimś cudem Waldek King potrafi za każdym razem wyciągnąć z chłopaków 100%. Nie oznacza to, że zawsze będzie grał o mistrza, bo 100% obecnego składu to i tak miejsce w okolicach 12-ki. Natomiast zawsze, ale to zawsze jego zawodnicy wiedzą co grać i robią postępy. Teraz też na nogi staje skreślany przez wszystkich Żyro. Jeśli więc Fornalik każe mniej biegać to znaczy, że ma rację a jeśli obecnie Parzyszek biega jak nigdy dotąd to znaczy, że ma źle dobrany trening i za chwilę przekonamy się kto ma w tym sporze rację. Jakoś dziwnie spokojny jestem, że o Parzyszku wkrótce zupełnie zapomnimy.

Weszło FM
11.04.2021

Poniedziałek na Weszło FM. Co dobrego w radiu?

Poniedziałek na Weszło FM rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem z ekipą Weszłopolskich! Premiery naszych audycji, a także mecz Ekstraklasy! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika”. O poranku przywitają was Wojciech Piela i Michał Łopaciński! Panowie zarażą was dobrą energią na nadchodzący tydzień, a także porozmawiają o […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Tymoteusz Puchacz potwierdził transfer do Unionu Berlin

Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że zawodnik Lecha Poznań po sezonie odejdzie do berlińskiego klubu. Natomiast sam piłkarz w pomeczowym programie „Liga Plus Extra” potwierdził te doniesienia. Ponadto odniósł się też do niektórych decyzji jego byłego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Dziennikarz portalu meczyki.pl wskazał, że Union już zimą był zdecydowany na sprowadzenie gracza […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021