post Avatar

Opublikowane 07.10.2020 09:55 przez

redakcja

Wow, co to był za wieczór. Hejt Park w Dobrym Składzie z Małgorzatą Domagalik będzie wspominany długo. Bardzo długo. Czy przysporzy trenerowi Jerzemu Brzęczkowi nowych fanów? Mało prawdopodobne. Natomiast bez wątpienia ciężko będzie go przebić. Wybraliśmy dla was kilka najlepszych momentów z tego wieczoru, jednak uprzedzamy – najlepiej zobaczyć to sh0w w całości. To po prostu trzeba przeżyć, żeby w to uwierzyć.

 Mam taką propozycję, żeby tę książkę oddać na makulaturę i przetworzyć, żeby inny autor ją napisał i darował mi ten trud zasadzenia tysiąca drzew – rzuciła Małgorzata Domagalik na początku transmisji. Nie wiemy, czy był to moment autorefleksji, czy jednak próba odbicia piłeczki rzuconej przez szyderców, ale wyszło zaskakująco dobrze. Natomiast to był dopiero początek.

Dlaczego ta książka powstała?

Napisałam tę książkę jako kibic. Kibic może się mylić, ale ma prawo widzieć sport takim, jakim go widzi. Ta książka jest po to – miała się ukazać w maju, przed EURO 2020 – że jako kibic myślę sobie, że fajnie wiedzieć, kim jest człowiek, co o nim wiemy. Te 100 stron, sponiewieranych, jest po to, żeby był kontekst. Wszystko, co się czyta o Jerzym Brzęczku, nabiera nowego kontekstu. Wtedy sobie myślimy: kurcze, tak jechałem z tym facetem. Musiałam napisać te 10 rozdziałów, bo w takim świecie żyjemy. Odrobiłam zadanie domowe. Przez dwa lata siedziałam i oglądałam wszystkie wasze programy. Pana i kolegów. W książce nie ma ani jednego zdania, które jest nieprawdziwe. 

Mogę się zainteresować historią Virgila van Dijka, bo jest fantastycznym graczem, ale jako kibic chcę się zainteresować, kim jest selekcjoner. Kiedy słyszę, że selekcjoner może być skurwysynem, byle wygrywał mecze, to mówię nie. Może wygrywać, przegrywać, remisować, byle był normalnym facetem. Miałam taki moment, że chciałam napisać dobre słowo i już się limitowałam, żeby nie było tego za dużo. Znam Jerzego Brzęczka osiem lat. Pisząc książkę o Kubie Błaszczykowskim, Jerzy Brzęczek był obok. Zbiegiem okoliczności częściej zaczęliśmy się spotykać w większym gronie i zaczęłam Jerzego Brzęczka obserwować. Kiedy został selekcjonerem, sama zaproponowałam, żeby tę książkę napisać, bo dla mnie to jest historia życia. Lubię takie historie, Jerzy Brzęczek miał siłę, żeby wbrew wszystkim dookoła podejmować własne decyzje.

To jest książka pozytywistyczna. Pan się teraz będzie śmiał, ale jeśli prasa austriacka porównywała w tych gównianych czasach Brzęczka do Hesslera, jeżeli pisała o nim „Kleine Prinz”, to można się śmiać do rozpuku, tak jak wy lubicie. 

O dziennikarzach i osobach krytykujących książkę

Nie chcę oceniać swojej książki, bo to byłoby idiotyczne. Obejrzałam cztery odcinki „Mistrza i Małgorzaty”. Nic nie wiecie o tej książce, myślę, że powinniście mi coś odpalić. Napisaliśmy tę książkę razem, nie ma ani jednego zdania, które zostało wykreślone. Patrzyłam na relacje dziennikarzy, których szanuję i oni dalej piszą tę książkę. Są memy, które mnie bawią, np. Cristiano Ronaldo czytający naszą książkę, czy Dariusz Mioduski na okładce. Ale są takie, które mnie żenują.

Ta książka jest o człowieku, nie jest dyskontowaniem sukcesu. Co to jest za argument, weszliśmy na EURO, co to za myślenie, logika mężczyzny. O czym my mówimy. Zastanówmy się, mamy fantastyczną drużynę, obejrzałam serial „Niekochani”, o którym nie mówicie lubić. Moja mama jest montażystką, spytałam ją, czy można zmontować te wypowiedzi, nie można. Dziennikarze czytają tę książkę z tezą. Zna pan Jurgena Kloppa? Rozmawiał pan z nim? Mhm. Ja rozmawiałam z Jurgenem Kloppem ponad dwie godziny.

Dlaczego w książce pojawiła się rozmowa z messengera z przypadkowym kibicem?

Pan Krzysztof wysyłał mi swoje zdjęcia, ma nawet zdjęcie z selekcjonerem, które sobie przypadkiem zrobił. Mogłam wyrzucić zdjęcia lilii i goryla, ale chciałam zachować prawdziwość tej rozmowy.

O książce „Kuba”

Książka „Kuba” uchodzi wśród młodych ludzi za książkę kultową. Pan Krzysztof Stanowski, proszę, żeby o mnie nie mówił per ona, napisał pierwszą recenzję tej książki. Znalazł się w posiadaniu, nie wiem jak, książki, która nie była nawet egzemplarzem recenzenckim. Przeczytałam tę recenzję i zapamiętałam ją do dzisiaj, bo zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Zaczął ją tak: a co to kogo obchodzi, że Mats Hummels jest przystojny. Pomijam to, że rozmawiałam z Matsem Hummelsem długo i jest niezwykłej urody, co dla kobiety i kibicki też jest istotne. Drwił. A potem napisał, że czyta tę książkę do piątej rano i to jest miazga. Napisał, że trzeba przeczytać tę książkę, żeby zrozumieć, o co chodzi w reprezentacji Polski. Napisał jeszcze jedną rzecz, z którą się nie zgadzam, że od tego momentu Adam Nawałka stracił Kubę. 

Tamta książka jest kultowa, została szybko wydana w Niemczech. Byłam świadkiem, jak młodzi ludzie masowo podchodzili do Kuby i mówili, że uratował im życie. Jak to jest możliwe, że w przeciągu czterech lat straciłam perspektywę do opisania bohatera? Nie, ja podjęłam ryzyko opisania człowieka, bo w dzisiejszych czasach opisanie człowieka pozytywnie, nieszukanie brudów, bo ich nie ma, to krzyż na drogę.

Pewien dziennikarz w recenzji „Kuby” napisał, że ta książka otarłaby się o wybitną, całą kolumnę w „Gazecie Wyborczej”, tylko szkoda, że byłam ghostwritterem Kuby. Nie byłam. To była dla mnie ważna recenzja. Moja znajomość z rodziną Brzęczków jest godna pozazdroszczenia i nie zasłania mi oceny sytuacji.

O Niemcach, którzy zazdroszczą nam selekcjonera

Moi niemieccy koledzy pytają. Mówię, słuchajcie, taki jest hejt. Ale co? Ja mówię: na Brzęczka. Jak to na Brzęczka? Przecież wy macie dobrego trenera. Ja mówię: jakiego dobrego trenera? No przecież jesteście z nim na EURO.

Dlaczego Jerzy Brzęczek stoi za sukcesem Rakowa?

Raków Częstochowa jest dzisiaj na pierwszym miejscu w Ekstraklasie. Przeczytał pan ten rozdział? Pan wie, że kiedy Jerzy Brzęczek został trenerem Rakowa, to był to klub drugoligowy? Trzymam się faktów. Gdyby nie Krzysztof Kołaczek, Jerzy Brzęczek i jeszcze parę osób, to nie byłoby dzisiaj Rakowa Częstochowa, takie kropki sobie stawiam. Jerzy Brzęczek zajmował się tym klubem, to zajmowało dużo czasu dla rodziny. On miał wtedy dwie propozycje zostania trenerem Górnika Zabrze. 

O Hubercie Kostce

Jak to się stało, że panowie przeoczyliście wypowiedź tak wielkiej postaci jak Hubert Kostka, który mówi o nim to, co mówi, doskonale zna Jerzego Brzęczka. Przeczytał tę książkę i zapytał mnie tylko o jedną rzecz, czy poradzę sobie z hejtem. Pamiętam Kazimierza Górskiego, mecz z Argentyną, pamiętam, co się działo, gdy wchodził w swoją przygodę. Też była szydera, ale uwiódł świat tym, że był normalny. Poznałam Jerzego Brzęczka, selekcjonera polskiej reprezentacji i uważam, że powinniśmy go wspierać.

W odpowiedzi na pytanie widza, czy ma romans z Jerzym Brzęczkiem

Ja mam romans, ale nie z Jerzym Brzęczkiem. I nie wiem, czy to jest romans, raczej związek i nie ma nic wspólnego z piłką. Uwierzy pan? Przecież ja jestem starsza od Jerzego Brzęczka. Nonsens.

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy?

Ok, postaramy się streścić jeszcze kilka rzeczy, które zostały przemycone podczas tego dwugodzinnego programu.

  • Pani Domagalik stwierdziła, że może się mylić
  • O Truskolasach: trudno uwierzyć, że w tam jest taki świat porządnych ludzi, gdzie ludzie są życzliwi
  • Pani Domagalik pochwaliła się, że ma na swoim koncie kilka bestsellerów
  • „Kiedy zaczynam rozmawiać o piłce, wszyscy uciekają, bo to jest neverending story”
  • Pani Domagalik zapowiedziała swoją nową książkę – o miłości, w stylu Greya

Opublikowane 07.10.2020 09:55 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 40
Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matias
Matias
4 miesięcy temu

Co tu się odjebalo

Falibor
Falibor
4 miesięcy temu
Reply to  Matias

Też bym chciał wiedzieć.

1) Zero merytoryki :/ najlepsza była karta Reductio ad Hitlerum w 25:40 (o paleniu książek…), SERIO DOMAGALIK ?

2) brak REKAPITULACJI – w zamian wodolejstwo i rozciągłość, przerywanie interlokutorom, chwytanie za słówka i szereg tanich chwytów („rozmawiałam 2 godziny z Kloppem….”) 🙁

3) Rozmawiając prywatnie nikt takiej rozmowy nie ciągnie 2h. Po prostu po kilki minutach człowiek mądrzejszy kończy. Tutaj Smokowski ma zapłacone za słuchanie tego bełkotu (wiele razy się śmiał z niedowierzaniem, co się dzieje).

4) Z mojej perspektywy porównam ten odcinek do odcinku z……Marcinem Najmanem…. niestety, jakie to przykre było… 63 letnia kobieta (zakładam że z wyższym wykształceniem) próbuje robić „fikołki” logiczne, raz po raz rzucając nazwiskami – jakby Te miały Ją obronić….albo co gorsza rozmyć tę odpowiedzialność.

5) DOMAGALIK to jakiś stan umysłu… z jednej strony zarzuca brak kultury („mówimy sobie na PAN”…), z drugiej strony przekręca nazwiska („STOKOWSKI”)…. zakładam, że kobieta uchodzi za ELYTĘ dziennikarstwa :/ (i jeśli coś nie jest po jej myśli to HEJT!!! NIENAWIŚĆ, POLSKIE BŁOTO!!)… Ciekawe czy ta kobieta była w Anglii gdzie bulwarówki wręcz płacą za gorszące materiały i zdjęcia… Hiszpanii gdzie okładki gazet (zwłaszcza Madryt-Barcelona) „się okładają wzajemnie”….. jeśli to jest poziom wiedzy pani DOMAGALIK – to większy ma pierwszy przykładowy Mariusz na magazynie w Brentford.

6) Po tym wczorajszym ONE WOMAN SHOW Domagalik – jestem strasznie zmęczony…(to też znakomity przykład że siwe włosy czy wiek nie oznaczają MĄDROŚCI)…. idę zrobić sobie drugie espresso.

7) Smutne jest to jakim małym człowiekiem okazał się Brzęczek… mógł pójść drogą Nawałki i prawić banały na konferencjach a przede wszystkim nie godzić się na wydawanie tego steku bzdur ( typu: niewydrukowana tabela, screeny z messengera) BRZĘCZEK COŚ TY NAJLEPSZEGO ZROBIŁEŚ ? Czemu chcesz walczyć z całym światem ? Nie dość że ludzie w PL są spragnieni dobrego futbolu, spragnieni markowych zespołów, CHCĄ ROZRYWKI, zabawy, CHCĄ DOBREJ PIŁKI, chcą ucieczki od szarej rzeczywistości – chcą się utożsamiać z Biało-Czerwonymi TY Brzęczek (wespół z DOMAGALIK) zdecydowałeś się to obrzydzić ! CO TOBIE CI KIBICE, KTÓRZY PŁACĄ ZA BILETY i latają za zespołem ZROBILI ?

8) Dziękuję za recenzję mister Stanowski – Podtrzymuję zdanie że dzięki temu zaoszczędziłem pieniądze. Proszę o więcej recenzji książek stricte sportowych.

Olo
Olo
4 miesięcy temu
Reply to  Falibor

Falibor tyle napisałeś a nic konkretnego jak to piszesz zero merytoryki takie wodolejstwo. Ty to dopiero jesteś pajacem

Vinni
Vinni
4 miesięcy temu

Całość była koszmarkiem, naprawdę nie rozumiem co stało się z niegdyś bardzo porządną dziennikarką. Wczoraj w programie nie dało się jej słuchać. Ciągłe przerywanie, skakanie po tematach, baaaaardzo zły występ.
Tym niemniej szacunek, że w ogóle przyszła i nie zrezygnowała, mimo iż pewnie doskonale wiedziała że wchodzi do paszczy lwa.

Konik "Artur" Konisławowski
Konik "Artur" Konisławowski
4 miesięcy temu

Jak to możliwe, że Smoczek, Stano, Rozporek i Pol, aż tak łatwo polegli? Pani Małgorzata wrzuciła wszystkich do pralki i nie wiedzieli, gdzie jest sufit, a gdzie podłoga. Kompromitacja. Wyświetlenia się zgadzają, więc kto, by tam się przykładał do poziomu.

Glikotrapez
Glikotrapez
4 miesięcy temu

Moim zdaniem dziennikarze specjalnie dali się wygadać Małgorzacie, aby było jak najwięcej anegdot, z których można się pośmiać, bądź zlitować się nad nimi. Tu nie chodziło o żadne „pokonanie” dziennikarki, tylko o to, aby pozwolić jej na wypowiedzenie tego, co ona myśli o danych kwestiach, dzięki czemu mamy takie perełki jak np. Hubert Kostka będący wielką postacią dla polskiej piłki. Dziennikarze Kanału Sportowego prawdopodobnie wiedzieli, że nie da się przemówić do jej rozsądku, i że niezależnie od argumentów będzie stawała na swoim, dlatego czasami lepiej sobie odpuścić i dać się jej wygadać, niż próbować coś zmienić w jej poglądach.

Król Jankowiak rucha Krawczyka
Król Jankowiak rucha Krawczyka
4 miesięcy temu
Reply to  Glikotrapez

nie no, akurat kostka ma jakieśtam zasługi i sukcesy, jako piłkarz i trener

tak było nie zmyślam
tak było nie zmyślam
4 miesięcy temu

Ale chyba nie takie jak Jerzy Górski ; )

Szlajer
Szlajer
4 miesięcy temu

Z całym szacunkiem, ale Pan Hubert Kostka był piłkarzem dobrym, ale nie wybitnym, a trenerką też nie wybił się na tyle, żeby pamięć była o nim nadal żywa.

Damian cweliga ma koronawirusa
Damian cweliga ma koronawirusa
4 miesięcy temu
Reply to  Szlajer

Jako pilkarz 8 mistrzostw Polski, 6 pucharów, final PZP (jedyny w historii final polskiego klubu), w reprze nie zaistniał fakt, tylko 32 mecze ale konkurencja była spora, a karierę skończył przed jej największymi sukcesami. Jako trener bodaj 3 mp, w tym jedno z szombierkami, współpraca w reprze z górskim. Wstydu nie ma

Zamorano
Zamorano
4 miesięcy temu

Złoty medal olimpijski Kostka zdobył z reprezentacją. W tych teoretycznie mistrzostwach demoludów trzeba było w kampanii 1970 – 1972 ograć Bułgarię (finały MŚ 1970), NRD (zespół w top 8 mundialu dwa lata później), ZSRR (vce mistrz Europy z tego samego roku) i Węgry (czwarty zespół Euro z tego samego roku, był wtedy mały finał). Deyna w 1972 był szósty w Złotej Piłce. Jakiś tam sukces to był. Zwłaszcza jak się porówna z śmiechową drabinką na Igrzyskach w Montrealu.

Seba
Seba
4 miesięcy temu
Reply to  Glikotrapez

Nie no co ty niektórzy myślą że dziennikarze by „wygrali” gdyby Smok ją tam pobił albo siłą gębe zatykał gdy mu przerywała XD

Obiektywny Gorne2%
Obiektywny Gorne2%
4 miesięcy temu

Stanowski, Smokowski, Borek i Pol stracili bardzo. Jak mozna tak publicznie zaatakowac i hejtowac starsza dziennikarke o to ze na wolnym rynku wydala ksiazke. Co z tego ze jest slaba ta ksiazka. Ale taki atak hejtu. Widac ze to nie sa gentelmeni ale chamy oderwane od pługa. Smokowski to od p.Jaruzelskiej powinien sie mauczyc jak rozmawiac z gościem.

Banda frajerów zamiast bandy mejwenów.

A borek jak taki cwany to niech znowu wyjasni tajskie kity i mity. Juz go internet wyjasnil.

Zycze teraz Brzeczkowi samych sukcesow. Na zlosc bandzie frajerow-mejwenow

Lol
Lol
4 miesięcy temu

Co tu dużo mówić, wciągnęła Was nosem panowie prowadzący. Przyszła do programu o futbolu nic nie wiedząc o piłce nożnej, zmierzyła Tomeczkowi temperaturę i rozstawiała Was po kątach. Podsmiechujki jak przy Najmanie to trochę za mało i może rację mają ci, którzy mówią że Małgorzata wtargneła na samczy teren, bo nikt nie był w stanie jej niczego udowodnić. Mieć rację, a udowodnić to to 2 różne rzeczy. Życzę więcej szczęścia następnym razem.

Seba
Seba
4 miesięcy temu
Reply to  Lol

Co trzeba mieć w głowie żeby uważać że tym festiwalem cringe’u ona cokolwiek pokazała/udowodniła. Ta kobieta sie ośmieszyła i jedyne udowodniła że nie wie o czym mówi/pisze.

Prezes Tysiąclecia
Prezes Tysiąclecia
4 miesięcy temu
Reply to  Seba

Przypominam, że jej argumentami, którymi chaotycznie strzelała w momentach zagrożenia, były:
-sport.pl napisał, iż Domagalik zna się na piłce
-Polska awansowała na Euro, a wuja wprowadził młodych do składu (xD)
-rozmawiała dwie godziny z Kloppem przez telefon
-skrzeczenie „a z jakiego klubu do kadry przyszedł Górski?” – tylko gdzie była polska piłka klubowa wtedy, a teraz
-mityczne memy o diastemie Wuja, które widziała chyba tylko w swojej wyobraźni
-niesamowitą historią byłoby spotkanie się na MŚ Czerczesowa, Wuja, Luisa Enrique i Lowa, bo oni się znają z boiska, a polskie media o tym milczo!!!!111
W dodatku jej wypowiedzi typu trener Jerzy yyy eee yyyyyy Brzęczek (i w tym momencie Smoku wtrącający „no, nie Górski, nie Górski), jakieś żałosne wygłupyi z termometrem i Tomaszem Stokowskim, co to w ogóle miało być. Kobieto, napisałaś „książkę” w której wkleiłaś długą na kilkanaście(?) stron rozmowę z losowym Januszem z messengera, litości tego nie da się obronić, nawet uciążliwie przekrzykując rozmówców.

fronda
fronda (@fronda)
4 miesięcy temu

Plus chora mama.

Lol
Lol
4 miesięcy temu
Reply to  fronda

Ten „festiwal cringe’u” aż się prosił o wypunktowanie i sprowadzenie do parteru. Tymczasem Smoku nawet nie potrafił jej skłonić do wyciszenia telefonu (!), nie mówiąc o zweryfikowaniu i sprostowaniu głupot, które gadała. Babeczka wpieprza się cały czas w zdanie przez 2h, ale gdy ktoś chciał jej wytknąć to i owo, to słyszał tylko „proszę pozwolić mi skończyć”, albo „proszę mi nie przerywać”. Zero reakcji prowadzacego. Domagalik odrobiła lekcje (wspomina że widziała film z Najmanem), miało być grilowanko, a wyszła żenada, tyle że ze strony prowadzącego (prowadzących?). Weszło/Kanał S. opiera się na gadkach znajomych wokół stołu, więc albo zostancie przy tym formacie, albo może przestancie kisić ogora we własnym sosie, bo do skilla (bo przecież nie wiedzy) Domagalik wam dużo brakuje.

Kriso
Kriso
4 miesięcy temu

Pani Domagalik niestety zepsuła ten dobrze zapowiadajacy się odcinek. Ciągle przerywała, skakała po wątkach, zmieniała tematy, zadawała jakieś durne pytania T. Smokowskiemu. Zrobiła z tego programu nietrzymający się kupy bajzel. Ale taka po prostu była jej linia obrony. Cytując klasyka „grała na chaos”.
Nie rozumiem pretensji do Smoka, Stano, Borka czy Pola, że niby dali się zaorać. Nie! Starali się trzymać fason, Smokowski wypadł bardzo dobrze, natomiast, żeby dorównać tej rozwrzeszczanej pani, strzelającej fochy, należałoby się zniżyć do jej słabej tego dnia formy. Szkoda, miałem ją za lepszą dziennikarkę, podejrzewałem o większą klasę.U mnie straciła tym programem dużo. Zachowanie w stylu rozkrzyczanej gówniary, wychowywanej bezstresowo, kobiecie w pewnych latach nie przystoi.
Takim prostackim zachowaniem (w gruncie rzeczy podszytym strachem przed krytyką) M. Domagalik tylko potwierdziła tezę Stano:
Ta książka nie nadaje się nawet do podpierania chybotającego się stołu.

Zenon Burzawa
Zenon Burzawa
4 miesięcy temu

Gburowata i bezczelna kobieta. Aby się uwiarygodnić szasta znanymi nazwiskami. Tym mierzeniem temperatury pokazała swoje cebularstwo.

Widź
Widź
4 miesięcy temu

Borek i Pol to w jakim celu dzwonili???…… Bo nic konkretnego nie powiedzieli.
A co do Pani Domagalik to inteligentna kobieta zaorała towarzystwo.

Putas
Putas
4 miesięcy temu

Ta Pani jest odklejona od rzeczywistości, narcystyczna mitomanka. Do tego jeszcze stara się wszystkich po kątach rozstawiać, a tak naprawdę jest zwyczajnie śmieszna i denerwująca.
Niech napisze książkę o Legii to Stano się ucieszy i nie powie złego słowa.

Konrad
Konrad
4 miesięcy temu

Niestety występ tej Pani to był intelektualny niedomagalik. A jak nie czytaliście książki to zapytajcie Jurgena Kloppa… Hahahaha…. Co za baba!

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

Ja mam tylko jedno pytanie. I szkoda że nikt go wczoraj nie zadał. Czy Pani Domagali była wczoraj trzeźwa?

Radzio
Radzio
4 miesięcy temu

Swoją drogą weszło robi darmową reklamę książki na szeroką skalę. Abstrahując już jak zostanie oceniona przez czytelnika, sprzedać sie sprzeda przez to całe zamieszanie;)

Radzio
Radzio
4 miesięcy temu

Gdyby nie Brzeczek to Rakowa by nie było. Powinni mu pomnik na Jasnej Górze postawić czy coś 😉

Jaro
Jaro
4 miesięcy temu

co to za bełkot???

ojtam
ojtam
4 miesięcy temu

Poproszę o namiary do dilera

Eurolomotolog
Eurolomotolog
4 miesięcy temu

„Pisząc książkę o Kubie Błaszczykowskim, Jerzy Brzęczek był obok”

No, niesamowite! To wyjaśnia WSZYSTKO!

Imiesłowowy równoważnik zdania z imiesłowem „pisząc” ma mieć podmiot zgodny ze zdaniem nadrzędnym (https://sp2.edupage.org/text/?eqa=dGV4dD10ZWFjaGVycy8zMjEmc3VicGFnZT0yMg%3D%3D).

Więc co wynika z tego zdania?

Książkę o Kubie napisał sam Jerzy Brzęczek. O sobie zapewne też, a pani Domagalik tylko to firmuje.
Ten literat, doskonale poruszający się w estetyce kampu, marnuje się na stanowisku selekcjonera!

Szeregowy_Rownolegly
Szeregowy_Rownolegly (@szeregowy_rownolegly)
4 miesięcy temu

„Pisząc książkę o Kubie Błaszczykowskim, Jerzy Brzęczek był obok. ” – Jeśli to dosłowny cytat z pani Domagalik, to nie powinna nigdy, niczego pisać. Nie z taką umiejętnością posługiwania się językiem polskim. Chyba, że to Brzęczek pisał książkę o Kubie. Wtedy ok.

Marginalny Swierzop
Marginalny Swierzop
4 miesięcy temu

W wyrażeniu „chyba że” nie stawiamy przecinka między ‚chyba’ i ‚że’.

gfsjdfsdgsgdsaaasgdgdfsassafdghffsafdggdas
gfsjdfsdgsgdsaaasgdgdfsassafdghffsafdggdas
4 miesięcy temu

https://obszernebety.blogspot.com/ – Trafili kurs 1019 wczoraj i zdjęcie kuponu mają na blogu! zarobilem z nimi na tym kuponie ponad 10 tys!!! mają DZIS już kolejny kupon dostępny kurs ok 600 !!!

Lecę na piwo
Lecę na piwo
4 miesięcy temu

A ja tam wolę żeby selekcjoner był skirwiel i były wyniki niż normalny ale poległ po pięknym meczu z O Monią Niko nią

Szlajer
Szlajer
4 miesięcy temu

Trzeba przyznać, że przedmiotowa książka i ta rozmowa to kwintesencja naszych czasów – czym większa błahostka tym większa burza, głupota goni durnotę, prawda i istota ginie pod ostrzałem mniej lub bardziej efekciarskich sformułowań, odwaga myli się z odważnikiem, żenada wymyła wstyd… A najgorsze, że ta książka się sprzeda! Tragedia! Jedno mnie zastanawia – czy do tej kobiety cokolwiek dociera? Wypieranie level hard! I ta prymitywna a powszechna technika totalnego przerywania… A Mark Twain jeszcze w drugim stuleciu do tyłu słusznie stwierdził (to do Panów redaktorów) – „nie wdawaj się w rozmowę z głupim, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.” Chociaż redaktorowi Smokowskiemu vel Stokowskiemu udało się jednak wywinąć.

Tom Ford
Tom Ford
4 miesięcy temu

Podrzuci ktoś tego mema Miodulskim? Nie mogę znaleźć

Tom Ford
Tom Ford
4 miesięcy temu

A tak w ogóle to pamiętajcie: mówienie o kobiecie PER ONA jest „gorsze od całego hejtu”.

Rob
Rob
4 miesięcy temu

Ogladałem ostatnio na Netflix film o tytule „White Boy costam”. Film o jakims podrzednym handlarzu narkotykami, ktory nic nie osiagnął nawet w swojej „branży”. Literalnie nobody. I na koniec daje sie zrobic FBI jak dziecko i ląduje w pierdlu na kilkadziesiąt lat.
Pean na czesc podrzednych dilerow o rozgarnieciu cwirc kretyna.

Sorry ale wolicie przeczytac te ksiazke niz ogladac tego typu filmy. A niestety jest takich filmow coraz wiecej.
Pani Domagalik wolala napisac ksiazke o selekcjonerze zamiast o podrzednym dilerze z Pułtuska, ktory daje sie zamknac po sprzedaniu 10 uncji marihuany. Ja sie ciesze.

Prezes Tysiąclecia
Prezes Tysiąclecia
4 miesięcy temu
Reply to  Rob

Przecież ta książka to pean na cześć podrzędnego trenera. Nic nie osiągnął w swojej branży, literalnie nobody (halo, czy to pani Domagalik za klawiaturą? Ona też lubiła wczoraj „zabłysnąć” anglojęzyczną wstawką). Na koniec daje się zrobić pani Domagalik i wydawnictwu jak dziecko i wyląduje zaraz na peryferiach futbolu na kilkadziesiąt lat.

Olo
Olo
4 miesięcy temu

Kurna ileu tu znafcuf piłki. Jestem przekonany że od większości p. Domagalik była na większej ilości meczów. I jak się znają a ona się nie zna. A się okazało że wielcy dziennikarze sportowi na niczym konkretnym jej nie zagieli, a nawet sami nie wiedzą z jakiego klubu p. Górski przyszedł. I tak szybko skakała po tematach że ci bystrzy kibice nie mogli tego ogarnąć. Jprd ale ćwoki

Prezes Tysiąclecia
Prezes Tysiąclecia
4 miesięcy temu
Reply to  Olo

coś czuję, że Twoje ip pewnie prowadzi prosto do Truskolasów 🙂

Suche Info
06.03.2021

Guardiola odnosi się do zarzutów, że Manchester „kupuje” sobie sukcesy

Pep Guardiola zapytany ostatnio o imponującą serię dziewiętnastu zwycięstw z rzędu zażartował, że tajemnica sukcesy tkwi w pieniądzach. Teraz na konferencji prasowej został poproszony, by wyjaśnił nieco kontekst tamtej wypowiedzi. Hiszpan odniósł się do krytyki, że Manchester City to klub bez historii, który buduje swoją przewagę wyłącznie na pieniądzach. Wszystko wskazuje na to, że nikt […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Stawowy, Dobi, presja i uciekające punkty. Dwugłos przed derbami Łodzi

Kto ma dziś większą presję, ŁKS czy Widzew, Wojciech Stawowy czy Enkeleid Dobi? Czy w przypadku porażki pod którymś z trenerów mocno rozgrzałby się stołek? Jakie są nastroje w obu obozach? Czy Widzew się rozwija, a ŁKS zwija? A może prawda o słabszej formie ŁKS-u jest bardziej skomplikowana? Do dwugłosu przed derbami zapraszają Jakub Olkiewicz […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Rewolucyjny pomysł Wengera na przepis o spalonym

Angielskie media donoszą, że światowe władze sędziowskie coraz poważniej analizują zmiany w przepisie o spalonym. IFAB (czyli światowa organizacja sędziowska) analizuje pomysł Arsene’a Wengera, który miałby sprawić, że gole padałyby częściej, a liczba ofsajdów w meczu spadłaby nawet o 50%. Na czym polega ta idea Francuza na uatrakcyjnienie piłki nożnej? Warto zaznaczyć, że pomysł byłego […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Boost na derby w Totolotku! Obstaw strzelców bramek

Legalny polski bukmacher Totolotek przygotował nową, kapitalną ofertę na weekend. Jako że przed nami derby Madrytu, Manchesteru, Kopenhagi czy Wiednia, możemy wytypować strzelców bramek w tych spotkaniach. Dlaczego warto? Bo wygrana będzie tym razem dużo wyższa niż zwykle. Sprawdźcie szczegóły promocji! Sprawa jest prosta. Mamy do wyboru cztery derbowe spotkania, więc i sporo opcji bramkowych […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Trzy lata Stokowca w Lechii. „Chętnie będę dalej oddychał nadmorskim powietrzem”

Już od trzech lat Piotr Stokowiec prowadzi pierwszą drużynę Lechii Gdańsk. Ostatnio sporo się wprawdzie mówiło o zwolnieniu szkoleniowca biało-zielonych z uwagi na kiepściutkie rezultaty w lidze, klęskę w Pucharze Polski i katastrofalny styl gry zespołu, ale wydaje się, że kryzys został już zażegnany i Stokowiec może – przynajmniej w najbliższych tygodniach – pracować spokojnie. […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Najmniejsze miasta z klubami w Ekstraklasie

Ostatnimi czasy kluby z mniejszych miejscowości są ustach całej Polski głównie wtedy, gdy sprawią sensację w Pucharze Polski. O ile jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku drużyny z małych miasteczek regularnie występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej, tak obecnie, poza nielicznymi przypadkami, Ekstraklasa stanowi rozrywkę dla dużych miast. Próżno już szukać ekip takich jak Amica Wronki […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

PRASA. Rzeźniczak: Chcę zakończyć karierę w Ekstraklasie. Najlepiej w Wiśle Płock

Co słychać w dzisiejszej prasie? Szału nie ma, ale trochę ciekawych treści znajdziemy. „Przegląd Sportowy” serwuje nam m.in. wywiad z prezesami łódzkich klubów oraz ciekawostkę o rzutach karnych w Serie A, które bardzo często bronią Polacy. Jest także szczera rozmowa z Jakubem Rzeźniczakiem. – Nie będę ukrywał, że przed rokiem pojawiły się myśli, żeby skończyć z […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Maciej Skorża wróci do Lecha? Jest to jedna z opcji

Powrót Macieja Skorży na ławkę trenerską Lecha Poznań jest jednym z pomysłów rozważanych przez władze klubu z Bułgarskiej. Tak przynajmniej informuje Bartosz Nosal z Interii. Sprawa nie jest jednak jeszcze przesądzona. Klamka nadal nie zapadła, a władze Kolejorza wciąż się wahają – rozstać się z Dariuszem Żurawiem czy zostawić go na stanowisku? Kompletnie zaprzepaszczone szanse […]
06.03.2021
WeszłoTV
06.03.2021

STAN FUTBOLU. Drajer, Paciorek, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Stan Futbolu”. Dzisiaj zaczynamy podsumowanie najważniejszych piłkarskich wydarzeń mijającego tygodnia już o 8:50. Jesteśmy na antenie Weszło TV, TVP Sport i Weszło FM. Odpalajcie. 
06.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Hyballa skrytykował swoich piłkarzy. „Przedszkole, żenujące zachowanie”

Mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze nie porwał kibiców, ale inaczej było z trenerami. A przynajmniej z jednym Peter Hyballa w pomeczowym wywiadzie w „Canal+” oraz na konferencji prasowej mocno skrytykował dwóch swoich piłkarzy. Chodzi o Chukę, którego zdjął z boiska jeszcze przed przerwą, a także o Felicio Brown Forbesa, który po końcowym gwizdku wdał […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Szalona końcówka w Hiszpanii. Valencia wygrywa rzutem na taśmę!

Jak stracić trzy punkty w pięć minut? Spytajcie Villarrealu. Podopieczni Unaia Emery’ego dokonali niezwykłej sztuki. W 85. minucie spotkania wygrywali jeszcze z Valencią 1:0. A potem? Rzut karny, poprawka w doliczonym czasie gry i w łeb. Prawdziwa remontada w wykonaniu „Nietoperzy”. Po pierwszej połowie spotkania w Valencii ciężko było uwierzyć w wygraną gospodarzy. Jeden celny […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Po co nam memy, skoro jest mecz Wisły z Górnikiem?

Podczas takich wieczorów najmocniej żałujemy, że nie jesteśmy jeszcze na takim etapie, by stanąć do walki o prawa do pokazywania Ekstraklasy. Już sobie to nawet wyobraziliśmy – puszczanie „strzału” Sobczyka co dwie minuty dla beki, absurdalne pytania naszych reporterów do „bohaterów widowiska”, rozsierdzony Kowal siedzący w studiu do 24. Chcielibyśmy mówić o tej lidze poważnie, […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Schalke znów bez wygranej. Nie widać światełka w tunelu

Schalke 04 Gelsenkirchen po czwartej zmianie trenera wciąż nie znalazło recepty na punktowanie. Dziś drużyna z Zagłębia Ruhry grała arcyważny mecz z FSV Mainz. Arcyważny, bo Mainz jest jednym z głównych rywali Schalke w walce o utrzymanie w Bundeslidze. Niestety dla gospodarzy, nie udało się odrobić nawet części strat do drużyny, która aktualnie plasuje się […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Zlatan homofobem? Rzecznik Partii Gejów oburzony jego żartem

Niezbyt wesołe jest życie Zlatana Ibrahimovicia w ostatnim czasie. Najpierw Szwed został oskarżony o bycie rasistą, po tym jak wdał się w kłótnię z Romelu Lukaku i żartował z historii o laleczce voodoo. Teraz wystąpił na festiwalu w Sanremo, ale niestety nie zapamiętano go z niego przez umiejętności wokalne. Szwed naraził się Partii Gejów, która […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Kopacz i Thomalla z golami w 2. Bundeslidze

Najprawdziwsze flashbacki z Ekstraklasy naszły nas, kiedy zobaczyliśmy wynik spotkania Wurzburger Kickers z FC Heidenheim. Co nas tak zaskoczyło? Lista strzelców, na której znalazły się dwa znajome nazwiska. Dla gospodarzy bramkę zdobył David Kopacz, natomiast dla gości trafił Denis Thomalla. Obaj piłkarze niekoniecznie kojarzą się z udanymi epizodami w naszej lidze. Jak jednak pokazują, zupełnie […]
05.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Boję się, że konkurs drużynowy skończymy między czwartym a szóstym miejscem

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich dostarczały nam w ostatnich latach niespodziewanych rozstrzygnięć, a także kontrowersji. Nie inaczej było dzisiaj – konkursowi w Oberstdorfie towarzyszyły gęste opady śniegu, a zawodnicy mieli nieraz problemy z lądowaniem. Dwóch kandydatów do podium – Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler – nie zdołało nawet ustać swojego skoku. W tej sytuacji porozmawialiśmy […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Wawrzyniak i Włodarczyk o powołaniach. „Bez zaskoczenia”

Temat pierwszych powołań Paulo Sousy jest dziś numerem jeden w polskich mediach. Wybory Portugalczyka dla „TVP Sport” skomentowali dwaj byli reprezentacji kraju. Co o powołanych sądzą Jakub Wawrzyniak oraz Piotr Włodarczyk? Obaj nie są przesadnie zaskoczeni… Włodarczyka nie dziwi przede wszystkim to, że nowy selekcjoner chce dokonać przeglądu kadr. – To jest pierwsza szansa dla […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Termalica zaczyna wiosnę w słoniowym tempie

Ponoć biegnący słoń potrafi rozpędzić się nawet do czterdziestu kilometrów na godzinę. Specjalistami od fauny nie jesteśmy, ale dajemy temu wiarę. Problem w tym, że w ogólnej świadomości słoń figuruje jako zwierzę tak urocze, jak wielkie, powolne, ociężałe i najzwyczajniej w świecie bardziej ślamazarne niż szybkie i sprawne. Nie będzie więc niezręcznością, jeśli napiszemy, że […]
05.03.2021