post

Opublikowane 16.09.2020 10:01 przez

leszek.milewski

– Widzew z nożem na gardle, grający o wszystko. ŁKS, lekko syty wynikami… Kto wie? Ale gdyby patrzeć chłodnym okiem, szukać argumentacji opartej tylko na przebiegu meczów, to nie ma argumentów przemawiających za Widzewem. Na logikę powinno być 3:0 dla ŁKS-u – legenda Widzewa Łódź, Tomasz Łapiński, ekspert I ligi w Polsacie Sport, przed derbami wskazuje litanię problemów RTS-u, a ŁKS wymienia w ścisłym gronie największych faworytów do awansu. Wspominamy też derby, podczas których piłkarze łódzkich klubów… mało nie pobili się ze sobą już na rozgrzewce.

***

Jak mocno zgrzytają ci zęby podczas oglądania Widzewa?

To bardziej poddenerwowanie, wkurzenie, niż zgrzytanie zębami. Wszyscy wiemy, że to nie tak powinno wyglądać. W Widzewie są możliwości, a nie ma jakości. W tym sezonie duży falstart, niemniej znając tę ligę, praktycznie w ułamku sekundy może się to zmienić. Widziałem drużyny, które nagle, bez rozsądnego argumentu stojącego za odmianą losu, nagle go jednak odmieniały. Derby mogą być takim meczem.

Mam wrażenie, że na Widzew, wchodzący do pierwszej ligi, patrzono głównie przez pryzmat marki, a nie tego co ostatnio prezentował na boisku. Tymczasem w pierwszej lidze jest wiele zwartych, solidnych ekip, które są na innym etapie piłkarskiej dojrzałości.

To jest trudna liga pod kątem waleczności, agresywności. Widzew awansował, ale przecież podczas robienia tego awansu widać było jak na dłoni jakie ma problemy. W tych dwóch pierwszych meczach, na dzień dobry, ten skład niewiele się zmienił w porównaniu do zeszłego sezonu. OK, zagrał w pierwszym meczu Ameyaw, Mikulić, Fundambu, weszli Michalski czy Kun. Ale główny trzon jest ten sam w stosunku do gry piętro niżej. To w zasadzie dlaczego miało być znacznie lepiej? Jest nowy trener, ale trener Dobi praktycznie dopiero poznawał drużynę, uczył się jej. I dalej będzie to robił. Zarazem czasu nie ma. Nikt nie będzie w lidze czekał, aż Widzew znajdzie grunt.

CZYSTE KONTO ŁKS-U W DERBACH? ZAGRAJ W EWINNER PO KURSIE 2,38! 

Gdzie twoim zdaniem Widzew ma największy problem?

Dwie rzeczy wysuwają się na czoło. Gra defensywna jako całość. Gra ofensywna. Dodatkowo w jednym i drugim aspekcie możemy wyróżnić sporo problemów. No i środek…

Czyli wymieniłeś wszystko.

Bo taka jest prawda. Pod kątem kreacji gry ofensywnej, środek na razie nie funkcjonuje. Błędy w obronie… Ta obrona chwilami jest rozsądna, a za chwilę się rozsypuje.

Jeśli obrona jest tylko chwilami rozsądna, to jest nierozsądna.

W drużynie wszystko jest sprzężone. Możemy szukać elementów, które nie działają, ale to naczynia połączone. Począwszy od bramkarza. Z siedmiu bramek Pawłowski jest zamieszany w pięć.

Zastanawia mnie jak to jest, że piłkarze, którzy – na przykład – w pierwszej lidze zbierali bardzo dobre recenzje, w Widzewie pod względem swoich piłkarskich możliwości schodzą poziom niżej. Tanżyna był postacią na tym poziomie. Za Michalskim w Radomiaku dobry sezon. Nawet o Ojamie słyszałem opinię, że miał dobry moment w Miedzi.

To był krótki dobry moment. Jeśli w ogóle. Dominik Nowak nie był z niego zadowolony, to nie był Ojamaa ze swoich najlepszych chwil. Mateusz Michalski ma ten problem, że nie jest przygotowany jeszcze do gry, ma spore zaległości treningowe. Za wcześnie dla niego, żeby brać na siebie ciężar grania, decydowania. Problem w tym, że pozostali wyglądają tak samo źle co nieprzygotowany Michalski. Tu jest problem. Te dwa mecze to same problemy do rozwiązania, bardzo mało plusów.

Gdzie byś jednak szukał szansy Widzewa?

W zmiennikach, oni dali impuls z Chrobrym. Trener Dobi na ŁKS musi dokonać minimum trzech, czterech zmian. Nawet w II lidze pod Kaczmarkiem ten skład był może aż za stabilny, za dużym zaufaniem obdarzony, gdzie to też nie przynosiło efektu. Na jakiej podstawie mamy się spodziewać, że dalsza wiara w tą jedenastkę, w to zestawienie, ma się skończyć przeskokiem jakościowym? Po to jest ławka, żeby wygryźć zawodników z pierwszego składu, jeśli ci zawodzą. To może być droga do wyjścia ze stagnacji.

Zastanawiam się nad Pawłowskim. Wiadomo, że ma zły moment, ale przecież nie jest aż tak słabym bramkarzem, jak w tych meczach. Udowodnił to już w Widzewie, bywało, że jesienią 2019 wyjmował mecze. Nie zapomniał nagle jak się broni. Dałbyś mu jeszcze zaufanie na ŁKS, szansę na przełamanie, czy poszukał innego rozwiązania?

Jednak za dużo bramek go obciąża. Jest teraz na równi pochyłej. Nie znam go prywatnie, nie wiem do końca jakiej jest konstrukcji psychicznej. Znam bramkarzy, którzy po błędzie szybko potrafili go wyrzucić z głowy – u Pawłowskiego nie wydaje się, by tak było. Jeśli już, to ten problem z koncentracją u niego zdaje się nasilać. Myślę, że powinien wyczyścić głowę, poczekać chwilę.

ŁKS na drugim biegunie. Być może najlepiej grająca na ten moment drużyna ligi.

Z jednej strony tak, z drugiej ze Stomilem pierwsze 30 minut nie wyglądało tak różowo. Dwie bramki z kontrataku po wielkich błędach Stomilu. W pierwszym meczu przeciwnik rozjechany, ale też prosił się o te gole, Odra grała źle. Nie chcę umniejszać dyspozycji ŁKS-u, widać, że grają dobrą piłkę, szybko biegają, a przede wszystkim: szybko myślą. Niemniej ja w tej lidze przyzwyczaiłem się, że wszystko szybko może się zmienić.

Powtórzę frazes: w derbach wszystko może się zdarzyć. Widzew z nożem na gardle, grający o wszystko. ŁKS, lekko syty wynikami… Kto wie? Ale gdyby patrzeć chłodnym okiem, szukać argumentacji opartej tylko na przebiegu meczów, to nie ma argumentów przemawiających za Widzewem. Na logikę powinno być 3:0 dla ŁKS-u.

Mogło się podobać, że ŁKS nie grał co drugiej akcji ofensywnej poprzez dośrodkowanie na pałę w pole karne. Zamiast tego szukanie krótkich podań, a jak dogranie do skrzydła, to też płaskie piłki zamiast wrzutek.

Do tego przyzwyczaił Wojciech Stawowy – szukanie gry kombinacyjnej. Problemem jego drużyn była gra po stracie piłki. Tracili sprzęt, tracili bramki. Nie potrafili szybko się zorganizować, a nawet ocenić ryzyka gry. Filozofia trenera Stawowego zanurzona jest w kontekście takiego balansu nakładów na sposób gry ofensywny i defensywny. To było u niego zaburzone, z tej dysproporcji brały się problemy jego drużyn. Trzeba poczekać na silniejszych przeciwników by ocenić, czy tak będzie, czy Stawowy dokonał już na tyle istotnych zmian w swoim warsztacie. Natomiast podkreślę: Stomil, młoda drużyna, niedoświadczona, a jednak zmusił ŁKS do robienia wołających o pomstę do nieba klopsów w obronie.

Tak indywidualnie, kto ci się podoba w ŁKS-ie?

Jednak najbardziej efektowne są te rzeczy, które wynikają z zespołowości, sam sposób gry. Ale OK – możemy wyróżnić Corrala, Pirulo. Albo Dąbrowskiego. W tym ostatnim meczu momentami hasał jak skrzydłowy.

Dziwi cię w sumie, że drużyna, która zbierała tęgie lanie w Ekstraklasie, tak dobrze weszła w I ligę?

Wracamy do rozmowy o równowadze taktycznej. ŁKS, bez wielkiej przebudowy drużyny, grając to co grał w I lidze, potrafił w ofensywie chwilami pokazać fajną piłkę na tle Ekstraklasy. Ale defensywa była hen, hen daleko w tyle. Szybcy, sprawniej grający rywale punktowali ich jak chcieli.

Jak ty wspominasz atmosferę derbów Łodzi z dawnych lat?

Grane były tak często, że aż się do niej przyzwyczaiłem. Natomiast wzbudzały emocje, co tu kryć. Ja starałem się unikać animozji w świecie piłkarskim, ale pamiętam sławną rozgrzewkę, kiedy mało się nie pobiliśmy.

Z jakiego powodu?

Poszło o połówkę do rozgrzewki. My na Widzewie mieliśmy swoją, na której zawsze się rozgrzewaliśmy, ŁKS u siebie swoją. No, ale wyszliśmy na ŁKS-ie – rezerwacji nie było. Wchodzimy na ich stronę. Przez moment rozgrzewaliśmy się w dwie drużyny na jednej połowie. Tam brakło małej iskierki, już doszło do zdrowych przepychanek. Z boiska natomiast, wiadomo, pamięta się najlepiej te dobre mecze 3:3, gdzie w ciągu paru minut padły cztery bramki. Albo derby wygrane 5:0.

Te kontakty między wami, piłkarzami, jakieś były? Wiem, że tak czasem bywa, że kibice zespółów się nienawidzą, ale zawodnicy utrzymują normalne kontakty.

W moim przypadku nie, ale znam takie przypadki. Wiesiek Cisek mieszkał na jednej klatce z dwoma ŁKS-iakami, siłą rzeczy relacje utrzymywali. Tadek Świątek też miał paru sąsiadów z ŁKS-u. Ja jeździłem na kadrę z Wieszczem czy Adamem Gradem, normalnie funkcjonowaliśmy, byliśmy kumplami.

Twoi faworyci pierwszej ligi w tym sezonie?

Wydaje mi się, że Arka jednak. Mimo wszystko też ŁKS. Korona raczej będzie miała trudno, prędzej widziałbym w walce o awans Miedź i Radomiak.

GOL MARCINA ROBAKA LUB FUNDAMBU? KURS 1,85 w EWINNER!

Radomiak z tej czwórki zdecydowanie najgorzej stoi pod kątem organizacyjnym.

Ale widać gołym okiem, że trener Banasik robi bardzo dobrą robotę. Pytanie co ze stadionem, czy oni będą latać pomiędzy Pruszkowem i Puławami.

A jaki los Widzewa widzisz w tym sezonie?

Serce by chciało, żeby zaszedł jak najwyżej. Ale  na razie oni muszą się po prostu ogarnąć w sensie sportowym, żeby normalnie funkcjonować. Jak przystosują się do ligi, to będzie można myśleć o jakimś awansie.

Fot. FotoPyK

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
05.08.2021

Świat wewnętrznego dziecka runął. Dzięki tobie pokochałem futbol

Najtrudniejszy w takich chwilach jest początek. Pierwsze zdania, które trzeba sklecić mimo lawiny myśli. O tyle dobrze, że na klawiaturze jest nieco łatwiej. Gdyby chodziło o list, zapewne kilogram makulatury wylądowałby w koszu, zanim udałoby mi się zgrabnie przelać emocje na papier. To trudne. Cholernie trudne. Słowo „oficjalnie” przy informacji o odejściu Messiego z Barcelony […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Znów show w meczu Śląska. Ale znów też dobry wynik

Śląsk zrobił sporo, żeby zapracować na swoją szansę w Lidze Konferencji. Żeby dowiedzieć się o ewentualnym rozstawieniu w czwartej rundzie, trzeba było najpierw zrobić swoje na dwóch pierwszych przeszkodach, a wiemy, jak to bywało z polskimi klubami w przeszłości. Różnie, delikatnie mówiąc. Śląsk nie zawiódł, ba, momentami bawił – pozytywnie – swoją grą. Takich reprezentantów […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Definitywny koniec epoki romantyzmu

Tak, wiemy, ogłaszaliśmy ten koniec tysiąc razy, nie tylko my, ale całe środowisko piłkarskie. Był koniec futbolu, jaki znamy, gdy z Manchesteru United zwinęła się cała klasa ’92, potem jeszcze poprawił to Sir Alex Ferguson swoim odejściem. Był koniec futbolu, gdy ze sceny schodził Paolo Maldini, był jeszcze inny koniec futbolu, gdy dobiegała końca piękna […]
05.08.2021
Felietony i blogi
05.08.2021

Dlaczego cieszę się, że Messi odejdzie z Barcelony

Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby Messi grał do pięćdziesiątki, nawet, jeśli pod koniec na jeden nodze. Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby klub podpisał z Leoklauzulę pierwokupu – pierwokontraktu? – na wszystkich jego potomków siedem pokoleń do przodu. Gdybym był kibicem Barcelony, pewnie czułbym się właśnie, jakby mi wyciągnięto świat spod nóg. A może […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Gdzie zagra Leo Messi?

Leo Messi odchodzi z Barcelony. To jest tak sensacyjna informacja, że aż trudno przechodzi przez klawiaturę, bo mimo masy plotek w ostatnich miesiącach czy tygodniach, pewnie 99% z nas myślało – e tam, czcze gadanie, pewnie i tak zostanie. A jednak. Informacja na teraz jest taka, że Messi odchodzi. Ale przecież będzie grał w piłkę. […]
05.08.2021
Inne sporty
05.08.2021

Zrobił to! Jan-Krzysztof Duda wygrał szachowy Puchar Świata!

Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Pucharu Świata – to brzmi dumnie. W szachach nie mieliśmy jeszcze takiego kozaka, któremu ta sztuka by się udała. Dopiero on zdołał wejść na taki poziom. Po tym, jak w półfinale odprawił Magnusa Carlsena, wczoraj i dziś zmierzył się z Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. W pierwszej partii – w której Polak grał czarnymi […]
05.08.2021
Felietony i blogi
05.08.2021

Dlaczego cieszę się, że Messi odejdzie z Barcelony

Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby Messi grał do pięćdziesiątki, nawet, jeśli pod koniec na jeden nodze. Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby klub podpisał z Leoklauzulę pierwokupu – pierwokontraktu? – na wszystkich jego potomków siedem pokoleń do przodu. Gdybym był kibicem Barcelony, pewnie czułbym się właśnie, jakby mi wyciągnięto świat spod nóg. A może […]
05.08.2021
Felietony i blogi
05.08.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Pamiętacie wyraz twarzy, jaki miał John Coffey z „Zielonej mili”, oglądając puszczony mu film? No cóż, może nie miałem aż takiej miny oglądając mecz Dinamo Zagrzeb – Legia Warszawa. Ale nie zmienia to faktu, że oglądało mi się ten mecz przyjemnie. A co jeśli mamy problem z chwaleniem w polskiej piłce? Co jeśli każda pochwała […]
05.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
WeszłoTV
30.07.2021

MORTAL PUCHARY. Bez fatality, ale z zadanym ciosem | Tetrycy od 10

30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wczoraj afera dyplomowa, którą Jacek Góralski ripostą „po co mi kupno dyplomu, jak nie mam matury” wyjaśnił lepiej, niż najlepszym ze swoich wślizgów. Dzisiaj informacje o tym, jak były trener Wisły Kraków na nowej robocie wykręca swoim piłkarzom sutki. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że piłkarstwo polskie poradziłaby sobie bez meczów. To perpetuum mobile absurdu, które raz […]
29.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Criticball
Criticball (@criticball)
10 miesięcy temu

Gdyby, tak Widzew podszedł do spawy w sposób racjonalny i wziął pod uwagę, że w każdej lidze na drodze do ekstraklasy są kluby, których nie należy lekceważyć, bo one ledwie wychodzą z puszczy w okolicach Niepołomic , to już by grał w ekstraklasie.

Widzew zatrudnia członków koła emerytów i rencistów – i nie chodzi o emerytów z racji wieku, lecz takich, którzy uznali, niczem, za przeproszeniem, panowie piłkarze Peszko i Majewski, że można jeszcze coś nie coś zarobić, a nie narobić się zbytnio.

W Widzewie, z dwóch możliwych dróg:
1) działamy „systemowo” – młodzi, zdolni plus starsi, którym się chce jeszcze na koniec kariery pomóc młodszym, a z siebie dać to, co najlepsze na danym etapie kariery (niektórzy są rozwaleni zdrowotnie lub/i mentalnie, ale jeszcze mogą, jeśli chcą – zaszczepić wiele dobrego wśród młodych);
2) działamy „na awans” – nie ma recepty „na awans”, ale jest niczym nieuzasadniane przekonanie, iż należy kupić wszelki dostępny na rynku piłkarskim „szrot najwyższej kategorii” sprawiający wrażenie, iż szrotem nie jest – ot taki Demjan, czy inny Ojamaa.

Pierwsza droga wiedzie do sukcesu, ale nie rok po roku od IV ligi do europejskich pucharów (cierpliwości truszeczki trza, trenera, rozwiązań organizacyjnych w klubie).

Druga droga wiedzie wprost w centralne miejsce „czarnej dupy”. Wcześniej, czy później uzyskany na wariackich papierach awans, być może, jakieś doraźne ambicje kibiców i działaczy zaspokoi, ale wiedzie prostą drogą tam, skąd się wywodzi – znaczy się do centrum „czarnej dupy”.

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu

Fajnie, że Pan Tomasz ma dobre wspomnienia związane z derbami, które Widzew wygrał 5:0. Szkoda tylko, że nie pamięta iż ten mecz poparty był czynem korupcyjnym.
To raczej powód do wstydu dla byłego sportowca, stąd raczej nie powinien się tym chwalić.

Prezes Tysiąclecia
Prezes Tysiąclecia
10 miesięcy temu
Reply to  Piotr

jako kibic ŁKSu chyba też nie powinieneś się chwalić, że twój klubik opędzlował mecz lokalnemu rywalowi

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu

Widzisz gdzieś abym się tym chwalił?
Mam pretensje do Ptaka i grających w tym meczu zawodników za to co zrobili, podobnych reakcji spodziewałbym się równiez po kibicach Widzewa wobec swoich ówczesnych działaczy – bo fakt ten jak i wcześniejsze i późniejsze czyny korupcyjne dość mocno rzutują na opinii o sukcesach klubu. Do niektórych kwestii można wracać, ale niewarto przy tym zagłębiać się w szczegóły. Ot co.

Pietrucha
Pietrucha
10 miesięcy temu

Oj przydałby się taki stoper w Widzewie, a nawet w kadrze. Moim zdaniem, Tomek Łapiński i Jacek Zieliński to najlepsi polscy obrońcy, aż dziw bierze, że nie pograli za granicą, choć Tomek wiadomo dlaczego. W dzisiejszych czasach pewnie poszliby za kilanaście mln euraskow, bo w LM wcale nie odstawali od mistrzów Anglii, Hiszpanii czy Niemiec . Teraz w europucharach boimy się jakiś Kazachów czy Azerów, wtedy walczyliśmy z mistrzami top5 w zasadzie jak równy z równym, może brakowało trochę doświadczenia. I jak ktoś może powiedzieć, że liga się rozwija, wyrównała się, ale prosto do dołu, szkoda takich stadionów na takie mierne drużyny i piłkarzyny.

Zibi B.
Zibi B.
10 miesięcy temu

Cyk temacik zastępczy, o nalocie na PZPR ciiiisza

Kastor
Kastor
10 miesięcy temu

Ani słowa o wielkiej gwieździe czyli Fundambu? Oj nieładnie, a Zakolak już mu szuka miejsca w zagranicznej lidze, bo podobno murzyn wciąga 1 ligę i Ekstraklasę.

Widzew 3 : 1 ŁKS
Widzew 3 : 1 ŁKS
10 miesięcy temu

Widzew wygra, bo ŁKS, to derbowe pierdoły bez charakteru w takich meczach, czyli po dzisiejszemu tzw miękkie fajki.
Derby 5:0 były sprzedane/kupione, stąd do dzisiaj wojenki wśród kiców ŁKS o pewną „ikonę”, która też brała w tym udział. Jedni chcą zapraszać przy okazji różnych klubowych uroczystości, drudzy zgrzytają zębami gdy o tym mowa.

1908
1908
10 miesięcy temu

te 3 to ci drugowi parodyści strzelą jak derby zaczną bez przeciwnika o godz 18 choć i tak nie jestem pewien czy jedna godzina to nie za mało, żeby trafili trzy razy do pustej bramki. smaruj dupsko, będzie dzisiaj lanie od _jedynego_ Łódzkiego Klubu Sportowego

Weszło
05.08.2021

Świat wewnętrznego dziecka runął. Dzięki tobie pokochałem futbol

Najtrudniejszy w takich chwilach jest początek. Pierwsze zdania, które trzeba sklecić mimo lawiny myśli. O tyle dobrze, że na klawiaturze jest nieco łatwiej. Gdyby chodziło o list, zapewne kilogram makulatury wylądowałby w koszu, zanim udałoby mi się zgrabnie przelać emocje na papier. To trudne. Cholernie trudne. Słowo „oficjalnie” przy informacji o odejściu Messiego z Barcelony […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

„La Liga nie liczy się z Barceloną”, czyli komunikat Barcelony

FC Barcelona na bieżąco reaguje na sytuacje ostatnich godzin. Leo Messi niespodziewanie nie mógł przedłużyć kontraktu z katalońskim klubem. Barcelona wydała komunikat krytykujący La Ligę.  Oto treść komunikatu (za FCBarca.com): FC Barcelona, po przeanalizowaniu niedawnego oświadczenia LaLigi na temat strategicznego porozumienia z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym CVC, chce przedstawić poniższe stanowisko: FC Barcelona uważa, że ta operacja, […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Znów show w meczu Śląska. Ale znów też dobry wynik

Śląsk zrobił sporo, żeby zapracować na swoją szansę w Lidze Konferencji. Żeby dowiedzieć się o ewentualnym rozstawieniu w czwartej rundzie, trzeba było najpierw zrobić swoje na dwóch pierwszych przeszkodach, a wiemy, jak to bywało z polskimi klubami w przeszłości. Różnie, delikatnie mówiąc. Śląsk nie zawiódł, ba, momentami bawił – pozytywnie – swoją grą. Takich reprezentantów […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Messi znika z kadry Barcelony

Ktoś powie, że to żaden news, ale takie mamy czasy, że wiele informacji wyciąga się z najprostszych cyfrowych szczegółów i detali. Leo Messi właśnie zniknął z zakładki „pierwszy skład” na oficjalnej stronie Barcelony.  Jest Antoine Griezmann, jest Martwin Braithwaite, jest Ousmane Dembele, jest Ansu Fati, jest Sergio Aguero, jest Memphis Depay, ale nie ma Leo […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Mundo Deportivo: Messi jest w szoku

Świat piłki nożnej stanął na głowie. Leo Messi nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie zobaczymy Argentyńczyka w koszulce Blaugrany. Kończy się pewna epoka. Kończy się nagle, niespodziewanie. Ponoć również nawet dla samego Leo Messiego.  Mundo Deportivo podaje, że Leo Messi jest w szoku. Dziennik informuje: „Leo Messi przyswaja sobie […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Barcelona żegna Messiego

Chaos panuje w szeregach Barcelony. Tak to trzeba nazwać. Klub na wszelkie sposoby próbuje żegnać swoją legendę i wyjść z całej sytuacji z twarzą, ale wychodzi nieco… niezręcznie.  Barcelona wydała oświadczenie. Pomimo osiągnięcia porozumienia między Barceloną a Leo Messim oraz wyraźnego zamiaru obu stron podpisania nowego kontraktu, nie może on zostać sformalizowany z powodów przeszkód […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Definitywny koniec epoki romantyzmu

Tak, wiemy, ogłaszaliśmy ten koniec tysiąc razy, nie tylko my, ale całe środowisko piłkarskie. Był koniec futbolu, jaki znamy, gdy z Manchesteru United zwinęła się cała klasa ’92, potem jeszcze poprawił to Sir Alex Ferguson swoim odejściem. Był koniec futbolu, gdy ze sceny schodził Paolo Maldini, był jeszcze inny koniec futbolu, gdy dobiegała końca piękna […]
05.08.2021
Felietony i blogi
05.08.2021

Dlaczego cieszę się, że Messi odejdzie z Barcelony

Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby Messi grał do pięćdziesiątki, nawet, jeśli pod koniec na jeden nodze. Gdybym był kibicem Barcelony, chciałbym, aby klub podpisał z Leoklauzulę pierwokupu – pierwokontraktu? – na wszystkich jego potomków siedem pokoleń do przodu. Gdybym był kibicem Barcelony, pewnie czułbym się właśnie, jakby mi wyciągnięto świat spod nóg. A może […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

„Odejście Messiego ma charakter ekonomiczny”

Hiszpański dziennik Marca jako pierwszy poinformował, że Leo Messi nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną. Juan Ignacio Gallardo, dyrektor gazety, zdradził trochę kulisów takiego zwrotu akcji.  – Powody wydają się mieć charakter ekonomiczny, przepisy są takie same dla wszystkich i Barcelona musi ich przestrzegać – powiedział Gallardo. W podobny sposób o sprawie pisze doskonale obeznany […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Frankowski w Ligue 1

Przemysław Frankowski przejdzie testy medyczne i zostanie nowym piłkarzem Lens, zagra w Ligue 1.  Une faim de #Mercato ? 🤤 On vous conseille la nouveauté de la maison 🇺🇸 🇵🇱#BonAppétit pic.twitter.com/DVfOgxPhXY — Racing Club de Lens (@RCLens) August 5, 2021 Lens w minionym sezonie zajęło siódme miejsce w tabeli Ligue 1. Przemysław Frankowski ostatnie sezony […]
05.08.2021
Weszło
05.08.2021

Gdzie zagra Leo Messi?

Leo Messi odchodzi z Barcelony. To jest tak sensacyjna informacja, że aż trudno przechodzi przez klawiaturę, bo mimo masy plotek w ostatnich miesiącach czy tygodniach, pewnie 99% z nas myślało – e tam, czcze gadanie, pewnie i tak zostanie. A jednak. Informacja na teraz jest taka, że Messi odchodzi. Ale przecież będzie grał w piłkę. […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Ile Messi wygrał z Barceloną?

Leo Messi to piłkarz epokowy dla całego piłkarskiego świata, ale przede wszystkim dla Barcelony. Niezależnie od okoliczności jego odejścia z Katalonii, Argetyńczyk już na zawsze będzie kojarzyć się wszystkim ze złotymi czasami Barcy. To dzięki niemu hiszpański klub stał się globalną potęgą na niewyobrażalną skalę. Ile z nią wygrał? Niełatwo to zliczyć. Mistrzostwa Hiszpanii: 10 […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

BARCELONA POTWIERDZA: MESSI ODCHODZI!

Tak długo, jak chodziło tylko o doniesienia medialne, wciąż wątpiliśmy. Bo jak to, Barca bez Messiego? Ale jednak, nawet Barcelona potwierdziła już na swoich socjalach, ze Messi odchodzi. To koniec epoki. „Mimo porozumienia między Lionelem Messim i Barceloną, nie może dojść do podpisania kontraktu z przyczyn finansowych i strukturalnych (regulacje ligi hiszpańskiej). Z tej przyczyny […]
05.08.2021
Inne sporty
05.08.2021

Zrobił to! Jan-Krzysztof Duda wygrał szachowy Puchar Świata!

Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Pucharu Świata – to brzmi dumnie. W szachach nie mieliśmy jeszcze takiego kozaka, któremu ta sztuka by się udała. Dopiero on zdołał wejść na taki poziom. Po tym, jak w półfinale odprawił Magnusa Carlsena, wczoraj i dziś zmierzył się z Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. W pierwszej partii – w której Polak grał czarnymi […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Obsada sędziowska na 3. kolejkę Ekstraklasy

Poznaliśmy obsadę sędziowską na trzecią kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy. Meczów do obsadzenia było tylko osiem, bo Ekstraklasa postanowiła przełożyć spotkanie Legii z Zagłębiem ze względu na europejskie próby mistrza Polski.  Miniona kolejka była dla ekstraklasowych sędziów bardzo udana. W Niewydrukowanej Tabeli pisaliśmy: – to była bardzo dobra kolejka sędziów. I nie piszemy tego ironicznie. […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Media: Radykalny zwrot w sprawie Messiego

Wszystko wskazywało, że już prawie wszystko jasne, prawie wszystko dopięte i Leo Messi podpisze nową umowę z Barceloną. Marca informuje jednak o radykalnym zwrocie akcji na linii piłkarz-klub.  „Leo Messi nigdy nie był bliżej odejścia. Jego pozostanie jest praktycznie niemożliwe. Negocjacje, które wydawały się domknięte, dotarły do punktu, z którego nie ma powrotu” – piszą […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Mioduski: – Jest potrzeba wzmocnień na paru pozycjach

Legia Warszawa zapewniła sobie jesienną grę w europejskich pucharach. Już w tej chwili ma zagwarantowany udział w Lidze Konferencji, ale dalej walczy o możliwość gry w Lidze Mistrzów, co może skończyć się również występami w Lidze Europy. Sprawa jest otwarta. W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Champions League, Legia zremisowała z Dinamo Zagrzeb. Za […]
05.08.2021
Suche Info
05.08.2021

Bułka w Nicei

Marcin Bułka w ostatnich latach więcej siedzi na ławce, niż gra, co niewątpliwie przyczynia się do braku rozwoju w jego karierze. Zwiedził parę wielkich szatni, poznał wielu wspaniałych piłkarzy, trenował z największymi światowymi gwiazdami, ale… czas mija, a 21-letni golkiper w kolejnych klubach niezmiennie jest głównie zmiennikiem bez większych szans na regularną grę. Teraz wybiera […]
05.08.2021