post Avatar

Opublikowane 05.08.2020 11:57 przez

redakcja

Pożegnania z piłkarzami? Elegancki zwyczaj. Wszyscy pamiętamy szpaler, jaki w Realu zrobiono Jurkowi Dudkowi za to, jakim był fajnym kumplem. „ŁUKAAAAAAASZ PISZCZEEEEEK A TYMCZASEM SŁOWEŃCY” to jeden z piękniejszych, najbardziej głębokich cytatów polskiej piłki. Natomiast choć wiemy, że tu i ówdzie przy pożegnaniach lały się łzy, zastrzegano piłkarzom numery, tak pożegnanie wszech czasów urządził Stomil Olsztyn, wlepiając piłkarzom pięć koła kary. Za co? Za to, że na nie nie przyszli. Z taką pompą nie odpływali nawet Kargul i Pawlak do Ameryki.

O sprawie czytaliśmy na stomil.olsztyn.pl. Jest to coś w rodzaju szekspirowskiego komediodramatu rozpisanego na kilka aktów. Piłkarze, z którymi Stomil nie przedłużał kontraktu, byli Lukas Kuban, Artur Siemaszko, Mateusz Gancarczyk i Michał Leszczyński. Niektórzy już mają zatrudnienie – choćby olsztynianin Siemaszko, który poszedł do Arki. Ale taki Leszczyński, wychowanek, który pamięta złe i bardzo złe czasy w Stomilu, za robotą będzie musiał się rozejrzeć.

Leszczyński z krótką przerwą spędził w klubie prawie dekadę.

 

Otóż należy podejrzewać, że szczególnie piłkarzy żegnać nie zamierzano. O „pożegnaniu” z prezesem poinformowano ich DZIEŃ przed wydarzeniem, a wypadało w dzień wolny, a wiadomo jak długi był sezon i jak szybko ruszy nowy. Na spotkanie przyjechał szef rady nadzorczej klubu, Michał Brański, choć – według informacji portalu – wcale zaproszenia nie dostał.

Piłkarze na huczne, zorganizowane w ostatniej chwili pożegnanie nie przyszli. Było więc galowo: prezes Wojciech Kowalewski i Michał Brański mogli sobie przybić piątkę, a do tego zrobiono zdjęcia okolicznościowym dyplomom. Łza się w oku kręci.

Niestety, choć pożegnanie wypadło blado, tak Stomil znalazł jeszcze sposób na to, by pogłębić ten dół na głębokość kopalnianą. Otóż, jak czytamy na stomil.olsztyn.pl, w ramach zemsty za konieczność świecenia oczami przed Michałem Brańskim, na piłkarzy nałożono karę dyscyplinarną w wysokości 5000 zł. Leszczyński, raczej nie komin płacowy, zasłużony dla klubu, wysłany na bezrobocie, a tutaj z okrągłym rachuneczkiem na przyszłą drogę.

Prawie jakiś bareizm – takie piękne, przymusowe pożegnanie pod pręgierzem kary.  Brzmi komicznie, ale sprawę zweryfikowano, zresztą jasno wskazują na prawdziwość nawet te tweety prezesa Kowalewskiego.

Kowalewski, dodajmy, w ostatnich dniach oddał się do dyspozycji zarządu. Nie znamy wszystkich ruchów Kowalewskiego, ale tutaj powiedzieć, że zaprezentował grację słonia w składzie porcelany, to nic nie powiedzieć.

Co dalej? Może Stomil wyśle teraz te okolicznościowe dyplomy pocztą, a za ich nieodebranie wysłannik klubu porysuje piłkarzowi karoserię samochodu?

A może ustalić nagrodę piłkarza miesiąca w Stomilu, natomiast jak piłkarz nie ustawi statuetki w eksponowanym miejscu w domu, to za karę chłosta na środku boiska? Widzielibyśmy specjalną komisję, która sprawdzałaby też, czy statuetka dostatecznie często jest polerowana.

Stomil ma fajny potencjał, także wizerunkowy – sporo w przeszłości przeszedł, wreszcie wyszło dla niego światło, właściciel jest osobą wiarygodną. Szkoda trwonić ten potencjał w tak głupi sposób.

Opublikowane 05.08.2020 11:57 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ndfhusdu
ndfhusdu
6 miesięcy temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – wczoraj 979 kurs trafili i skan na blogu! na dzis kolejny kupon juz dostepny!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
6 miesięcy temu

Małe doprecyzowanie. W tekście stoi tak: „O „pożegnaniu” z prezesem poinformowano ich DZIEŃ przed wydarzeniem, a wypadało w dzień wolny.”
Nie chodzi o dzień wolny od pracy typu niedziela, czy święto, lecz o to, że wszyscy zawodnicy dostali kilka dni wcześniej wolne i porozjeżdżali się po domach. Po prostu mieli urlop po zakończeniu rozgrywek, a przed rozpoczęciem nowych. Przykładowo Lukas Kuban, który miał być jednym z żegnanych, a stał się jednym z ukaranych, był w … rodzinnych Czechach. No jakie to zaskoczenie.
Dodam jeszcze, że oprócz kompromitacji z tymi karami oraz zamieszania z prezesem Kowalewskim, Stomil ogłasza nowe nazwiska w kadrze. Uwaga: Jacek Deniz Troshupa i Ingo van Weert. Szrotometry niepokojąco się nagrzewają. Tymczasem, jakie to zaskoczenie, ofertę nowego kontraktu odrzucił Szymon Sobczak i są poważne przymiarki do Jagiellonii. Udało się za to dogadać z Rafałem Remiszem, który w poprzednim sezonie zagrał w oszałamiającej liczbie 13 meczów (ostatni raz w marcu) oraz obiecującymi Lechem i Skibą – odpowiednio 37 i 38 lat.

Sebastian
Sebastian
6 miesięcy temu

Remisz nie grał, bo leczył poważną kontuzję, a Lech i Skiba to „legendy” klubu mogące jeszcze wiele dla Stomilu zrobić, więc nie przypinaj im łatki emerytów odcinających kupony i zabierających miejsce komuś kto na nie bardziej zasługuje.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława
6 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Legendom się daje kwiatki oraz dyplom „z życzeniami dalszych sukcesów w życiu sportowym i prywatnym” a nie miejsce w zespole w wieku emerytalnym.

Przemo
Przemo
6 miesięcy temu

Gorzej, jak dyplomów nie odbiorą…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
6 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Rzeczywiście Remisz był kontuzjowany i to poważnie kontuzjowany. Nie zapomniałem o tym. Niemniej po takim urazie pozostaje niewiadomą. Co do Lecha i Skiby, to widzę, że kolega cierpi na syndrom, na który cierpi wielu: syndrom legendy grającej po wsze czasy. Niestety nie ma na boisku takiej pozycji jak legenda. Skiba nigdy nie był wielkim bramkarzem, a od dawna przeplata dobre mecze z fatalnymi. Od dawna więc aż się prosi o pewniejszego zawodnika na tej pozycji, a że latka ma, jakie ma, to przedłużenie kontraktu zwyczajnie dziwi. Zresztą z bramkarzami w Stomilu jest mała kołomyja:
-podziękowano Leszczyńskiemu – bramkarzowi oddanemu Stomilowi od lat, chyba nie gorszemu, a młodszemu
-w klubie jest wciąż Vjačeslavs Kudrjavcevs (czyżby miał zostać odpalony po pół roku)
– zakontraktowano Troshupę.
Zakładając, że Kudrjavcevs jednak zostanie, to będziemy mieli w Olsztynie 3 bramkarzy. Weterana Skibę i dwóch dość egzotycznych póki co obcokrajowców. A zasadzie obcokrajowca i półobcokrajowca, bo Troshupa ma podwójne obywatelstwo: polskie i kosowskie. Do tej pory skakał między ligą kosowską, a polskimi kartofliskami.
Rola Lecha marginalizowała się od pewnego czasu wraz ze spadkiem jego formy (czyżby wiek robił swoje?). Po przyjściu trenera Majewskiego stracił miejsce w składzie na rzecz Hinokio i boisko pokazało, że słusznie. Zresztą od dawna się mówiło, że poprzedni trener zajmował się przede wszystkim dbaniem o atmosferę i tak starał się układać skład, by nikt ważny w szatni się nie obraził. Stąd w zasadzie zero szans dla Japończyka i niewiele więcej dla Centarskiego, który miał się u nas odbudować, ale grał niewiele.
I tak na koniec… Skoro tak bardzo w Olsztynie cenione są legendy, to dlaczego nie przedłużono umowy z Kubanem? Czech grał w Stomilu od 2018. Niedługo powiecie, co to za legenda powiecie… Tylko, że tenże Kuban wygrał niedawno w plebiscycie na najlepszego lewego obrońcę w historii Stomilu, co jest wyborem tyleż kontrowersyjnym, co wiele mówiącym o stosunku kibiców do tego gracza. A jednak mu podziękowano. Nie… Nie kupuje argumentu o legendach. Dla legend są plakietki, dyplomy, medale, miejsce w historii i może nawet w strukturach klubu, ale nie na boisku.

igor91
igor91
6 miesięcy temu

„Może Stomil wyśle teraz te okolicznościowe dyplomy pocztą(…)” – koniecznie za pobraniem

Strukturyzator
Strukturyzator
6 miesięcy temu

Na ekranie z symbolicznym dyplomem jest cytat „Cena sukcesu to (…)” jak się okazuje dla rady nadzorczej Stomilu ceną jest 5 tys.

ex-Pert
ex-Pert
6 miesięcy temu
Reply to  Strukturyzator

Jednym ze składników tej ceny jest „poświęcenie”.

Jacyna
Jacyna
6 miesięcy temu

Lukasa Kubana miałem okazję poznać osobiście – kupowałem od niego wózek dziecięcy. Bardzo przyzwoity gość, trochę w tym olsztynie posiedział. PIęknie się tam bawią OKS’y

Criticball
Criticball (@criticball)
6 miesięcy temu

Wojciech Kowalewski mnie się dotąd kojarzył z bardzo solidnym bramkarzem oraz porządnym człowiekiem. Jego umiejętności piłkarskie miałem okazję weryfikować, tak na żywo, w telewizornii, jak i śledząc prasowe/później internetowe wiadomości o jego grze, również za granicą.

Jakże łatwo jest utracić autorytet, zniszczyć swój image „porządnego człowieka” u prostego kibica. Pan Kowalewski winien się zaangażować w działalność daleką od bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Spieprzył sprawę tak bardzo, że trudno mu będzie zdobyć posadę w piłce nożnej powyżej IV ligi podlaskiej.

Ukaranym proponuję pozew przeciw klubowi do sądu pracy. Pewna wygrana i ostateczne wdepnięcie w glebę Stomilu i jego żenującego plenipotenta – Wojciecha Kowalewskiego.

Romek
Romek
6 miesięcy temu
Reply to  Criticball

To już nie pierwszy raz Super Wojciecha. Suwałki znają Pana Wojciecha, oj znają. Czas na Olsztyn.

Placzul
Placzul
6 miesięcy temu

Wyglada na celowe działanie . Kowalewski zeszmacił się dla 20tys.

Łukasz G.
Łukasz G.
6 miesięcy temu
Reply to  Placzul

Kowalewski zeszmacił się sposobem rozstania z zawodnikami.
Żeby kibice nie zrobili burzy w internecie to bramkarz nie wpadł by na pomysł jakiegokolwiek spotkania z piłkarzami.
Kibicom jest wstyd za to co wyrabia zarząd.
Prezydentowi Grzymowiczowi nie udało się pochować Stomilu, to następny próbuje…

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
6 miesięcy temu

To jest na swój sposób zabawne: Kowalewski ewidentnie chciał pokazać „kto tu rządzi”, jakim jest silnym i twardym prezesem. A wyszło to śmiesznie i karykaturalnie. Szacunku to on zyskał tyle, co facet bijący swoją żonę.

Piter
Piter
6 miesięcy temu

Ironicznie można dojść do wniosku, że Pan Prezes Kowalewski na szczęście 23% VAT nie doliczył do kar. P.S. Na autografy Szefa i Prezesa nie było stać na tych dyplomach, czy może ich brak to właśnie kwestia zwolnienia z VAT-u? 😉

Łukasz
Łukasz
6 miesięcy temu

Kary zostały anulowane zawodnikom

Weszło
26.02.2021

Tylko u nas: epilog książki „Spalony”

W nowym wydaniu książki „Spalony” znaleźć można jeden nowy rozdział. A przynajmniej takie były obietnice – oczywiście jak to w życiu, nic z tych obietnic nie wyszło, bo… jednak będą dwa nowe rozdziały. Jeden z nich, króciutki, napisany dzisiaj i obejmujący to, co wydarzyło się już po zamknięciu książki, postanowiliśmy zamieścić już teraz. Będzie on […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Filip Szymczak: „Moja obunożność została zakodowana w Warcie Poznań”

Gdzie nauczył się tak dobrze grać obiema nogami? Czym po kilku tygodniach zaimponował mu Johansson? Kiedy zapuści brodę taką jak Michael Ishak? Czego nauczył się w Warcie Poznań? Co łączy go z Jamalem Musialą? W czym pomogły mu kontuzje? Czy myślał o wypożyczeniu? Dlaczego Lech grał tak słabo na początku tego roku? Na te pytania […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Mgnienia z życia Łukasza Trałki

Łukasz Trałka mówił u nas: –  Chętnie klikniesz w tekst, że Trałka zwolnił trenera. A w ten, że Trałka to fajny chłopak, nikt nie wejdzie. No to sprawdźmy, bo przed derbami Poznania wybraliśmy kilka mgnień z życia Łukasza Trałki, które były i są kluczowe w jego karierze, ale też pokazują go w pozytywnym świetle. Zapraszamy. […]
26.02.2021
Anglia
26.02.2021

Euro 2021 tylko w Anglii? Dlaczego nie?

Chyba trzeba powoli pożegnać się z dziwaczną wizją rozgrywania Euro w aż dwunastu krajach. Pandemia koronawirusa nie ustępuje, więc UEFA rozważa nowe rozwiązania. Chociaż póki co to tylko nieoficjalne pogłoski, pojawiła się informacja – którą podał włoski dziennikarz, Tancredi Palmeri. Możliwe jest przeniesienie całego turnieju do Anglii. Uwaga, uwaga – z kibicami na trybunach.  Oczywiście […]
26.02.2021
Inne sporty
26.02.2021

Komu złoto, kto zawiedzie? 10 rzeczy, które mogą się wydarzyć na MŚ w Oberstdorfie

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie już ruszyły, ale to, co interesuje nas najbardziej, dopiero się wydarzy. Dziś kwalifikacje, a jutro konkurs skoczków na normalnej skoczni. To tam w pierwszej kolejności Polacy mają walczyć o medale. Ale nie tylko oni. Kandydatów do zwycięstwa jest, oczywiście, więcej. Czy więc złoto zdobędzie Kamil Stoch? A może obroni je Dawid […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Znak czasów – AC Milan kontra Manchester United w 1/8 finału Ligi Europy

Znamy pary 1/8 finału Ligi Europy. Trzeba przyznać, że niektóre dwumecze zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Przede wszystkim ostrzymy sobie zęby na konfrontację Manchesteru United z Milanem. Dla „Czerwonych Diabłów” oraz Rossonerich sezon 2020/21 jest generalnie najlepszym od dawna, jeżeli chodzi o rezultaty osiągane w rozgrywkach ligowych. Istnieje zatem pewna szansa, że także i na europejskiej […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Inauguracja wiosny w Łodzi, derby w Poznaniu

Start wiosny w pierwszej lidze i derby Poznania w Ekstraklasie? Przecież to plan na idealną randkę. Pierwsze danie i deser z bitą śmietaną i wisienką. Przed nami konkretny piątek dla fanów polskiej piłki, więc warto rzucić okiem na kilka typów, które serwujemy wam na dziś. Można zarobić, można się dobrze bawić, więc najlepiej połączyć obydwie […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PowerPlay. Jóźwiak nad kreską i pierwszoligowe boje!

33% skuteczności, ale za to po dość wysokich, przekraczających 2,20 kursach. Taki dorobek nas jednak nie zadowala, więc tym chętniej ruszamy z kolejnym odcinkiem naszego PowerPlaya. Dzisiaj zaglądamy m.in. do Kamila Jóźwiaka, który razem ze swoim Derby już na dobre wymiksował się z walki w strefie spadkowej i do Łodzi, gdzie ŁKS po kapitalnej serii […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Łukasz Sierpinia – największy przegrany metamorfozy Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała w czterech wiosennych meczach zdobyło osiem punktów, czyli raptem o jeden mniej niż przez całą jesień. To chyba największa metamorfoza ostatnich tygodni w Ekstraklasie, a skoro tak, siłą rzeczy są też jej ofiary. Tydzień temu pisaliśmy, że nowi zawodnicy już sporo dają „Góralom”, teraz warto wspomnieć o tym, który przy obecnym układzie traci […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Hoffenheim i Bayer kontynuują passę niemieckich sukcesów w Lidze Europy

Największy przegryw tego sezonu w Lidze Europy? Niekoniecznie Leicester City, który dostał w trąbę od Czechów. Nawet nie PSV Eindhoven, które przegrało awans na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Otóż najbardziej ciała dało Hoffenheim. Historia tego, w jaki sposób niemiecka drużyna pożegnała się z rozgrywkami to materiał na sequel przygód Adasia Miauczyńskiego. Naprawdę, rzadko zdarza […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PRASA. Tworek: Zwracam uwagę na to, by zespół był jedną rodziną

– Na tym polega piękno sportu, że nie faworyci, kluby z wysokim budżetem, nie te, które mają gwiazdy, ale zespół, który jest kolektywem i ma ducha walki, odnosi zwycięstwa. Ogromną uwagę zwracam na team spirit, żeby być jedną rodziną. To daje nam dodatkowe procenty szans. Kiedyś Dania z biletem od losu wygrała Euro – mówi […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Jaki będzie dzisiaj Poznań? Zielony, niebieski, a może czerwony?

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że różne grupy kibicowskie w Polsce lubią dowalić do pieca. Zrobić jakąś głupotę, przekroczyć granicę dobrego smaku. Rozumiemy, że małe wojenki są dla fanów po dwóch stronach barykady chlebem powszednim, ale kilku chłopa w Poznaniu trochę się zagalopowało. Derby derbami, będzie ciekawie, bo obie ekipy żyją w tabeli niemal po sąsiedzku. […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Bruk-Bet pewniakiem, Rygaard hitem transferowym. Ankieta trenerów przed wiosną w 1. lidze

Kto lepiej zna realia zaplecza Ekstraklasy niż trenerzy, którzy jeszcze przed chwilą na tym poziomie pracowali? Chyba nikt, więc to do nich zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami przed startem ligowej wiosny. Krzysztof Dębek, Szymon Grabowski, Tomasz Kafarski, Ireneusz Mamrot oraz Dominik Nowak typują dla nas potencjalnych wygranych drugiej rundy rozgrywek. Kto jest pewniakiem do awansu, […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Dwaj zgryźliwi tetrycy. Dlaczego Warta nie nadaje się na film, a Hyballa dąży do perfekcji

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, witają wiosnę uśmiechem, więc zamiast tradycyjnego narzekania – tym razem chwalą. W ich objęcia wpadli między innymi przesympatyczni zawodnicy Warty Poznań wraz z równie sympatycznym trenerem Tworkiem, ale dość dużo ciepłych słów padło również pod adresem trenera Hyballi. Jeśli jesteście ciekawi, jakie warzywa sortował w Anglii […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

„W Warcie nie ma liderów. Każdy buduje naszą swojską bandę”

– Na pewno teraz mam spokojniejszą głowę. Mogłem bronić bardzo dobrze i tylko dlatego, że nasz nominalny młodzieżowiec Aleks Ławniczak złapał uraz, to musiałem usiąść na ławce, bo Daniel Bielica – bramkarz – był drugim młodzieżowcem do gry. Nie chciałem robić zgrzytów w szatni, nie chciałem chodzić i marudzić. Więc zacisnąłem zęby i co mi […]
26.02.2021
Weszło
25.02.2021

Ogromne męki Milanu, Slavia wykopała Leicester, fart Olympiakosu

Kiedy wicelider Serie A do awansu w dwumeczu z Crveną Zvezdą Belgrad potrzebował rzutu karnego i fury szczęścia, to mamy prawo mówić o kompromitacji. Co więcej, Rossoneri w obydwu spotkaniach przez długi czas grali w przewadze jednego zawodnika. I co? I mimo to nie potrafili Serbom zagrozić. W rewanżu na San Siro o wynik drżeli dosłownie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Sousa ma kolejny problem. Grosicki już na pewno nigdzie się nie ruszy

– Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaje – napisał dziś Kamil Grosicki na Twitterze. Wszystkie furtki są zamknięte. Czy pomocnikowi przejdzie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Zieliński kręci sezon życia, grad bramek w Anglii i Szkocji, norweska niespodzianka

Który to już raz w tym sezonie mówimy, że Piotr Zieliński staje na wysokości zadania? No, przynajmniej kilka razy w ostatnich miesiącach tak się zdarzyło. Jasne, dla samego Napoli ten wieczór nie był zbyt szczęśliwy, ale polski pomocnik może być ze swojej postawy zadowolony. To samo może czuć kilka ekip, które zdobyły już awans do […]
25.02.2021