post Avatar

Opublikowane 05.08.2020 11:57 przez

redakcja

Pożegnania z piłkarzami? Elegancki zwyczaj. Wszyscy pamiętamy szpaler, jaki w Realu zrobiono Jurkowi Dudkowi za to, jakim był fajnym kumplem. „ŁUKAAAAAAASZ PISZCZEEEEEK A TYMCZASEM SŁOWEŃCY” to jeden z piękniejszych, najbardziej głębokich cytatów polskiej piłki. Natomiast choć wiemy, że tu i ówdzie przy pożegnaniach lały się łzy, zastrzegano piłkarzom numery, tak pożegnanie wszech czasów urządził Stomil Olsztyn, wlepiając piłkarzom pięć koła kary. Za co? Za to, że na nie nie przyszli. Z taką pompą nie odpływali nawet Kargul i Pawlak do Ameryki.

O sprawie czytaliśmy na stomil.olsztyn.pl. Jest to coś w rodzaju szekspirowskiego komediodramatu rozpisanego na kilka aktów. Piłkarze, z którymi Stomil nie przedłużał kontraktu, byli Lukas Kuban, Artur Siemaszko, Mateusz Gancarczyk i Michał Leszczyński. Niektórzy już mają zatrudnienie – choćby olsztynianin Siemaszko, który poszedł do Arki. Ale taki Leszczyński, wychowanek, który pamięta złe i bardzo złe czasy w Stomilu, za robotą będzie musiał się rozejrzeć.

Leszczyński z krótką przerwą spędził w klubie prawie dekadę.

 

Otóż należy podejrzewać, że szczególnie piłkarzy żegnać nie zamierzano. O „pożegnaniu” z prezesem poinformowano ich DZIEŃ przed wydarzeniem, a wypadało w dzień wolny, a wiadomo jak długi był sezon i jak szybko ruszy nowy. Na spotkanie przyjechał szef rady nadzorczej klubu, Michał Brański, choć – według informacji portalu – wcale zaproszenia nie dostał.

Piłkarze na huczne, zorganizowane w ostatniej chwili pożegnanie nie przyszli. Było więc galowo: prezes Wojciech Kowalewski i Michał Brański mogli sobie przybić piątkę, a do tego zrobiono zdjęcia okolicznościowym dyplomom. Łza się w oku kręci.

Niestety, choć pożegnanie wypadło blado, tak Stomil znalazł jeszcze sposób na to, by pogłębić ten dół na głębokość kopalnianą. Otóż, jak czytamy na stomil.olsztyn.pl, w ramach zemsty za konieczność świecenia oczami przed Michałem Brańskim, na piłkarzy nałożono karę dyscyplinarną w wysokości 5000 zł. Leszczyński, raczej nie komin płacowy, zasłużony dla klubu, wysłany na bezrobocie, a tutaj z okrągłym rachuneczkiem na przyszłą drogę.

Prawie jakiś bareizm – takie piękne, przymusowe pożegnanie pod pręgierzem kary.  Brzmi komicznie, ale sprawę zweryfikowano, zresztą jasno wskazują na prawdziwość nawet te tweety prezesa Kowalewskiego.

Kowalewski, dodajmy, w ostatnich dniach oddał się do dyspozycji zarządu. Nie znamy wszystkich ruchów Kowalewskiego, ale tutaj powiedzieć, że zaprezentował grację słonia w składzie porcelany, to nic nie powiedzieć.

Co dalej? Może Stomil wyśle teraz te okolicznościowe dyplomy pocztą, a za ich nieodebranie wysłannik klubu porysuje piłkarzowi karoserię samochodu?

A może ustalić nagrodę piłkarza miesiąca w Stomilu, natomiast jak piłkarz nie ustawi statuetki w eksponowanym miejscu w domu, to za karę chłosta na środku boiska? Widzielibyśmy specjalną komisję, która sprawdzałaby też, czy statuetka dostatecznie często jest polerowana.

Stomil ma fajny potencjał, także wizerunkowy – sporo w przeszłości przeszedł, wreszcie wyszło dla niego światło, właściciel jest osobą wiarygodną. Szkoda trwonić ten potencjał w tak głupi sposób.

Opublikowane 05.08.2020 11:57 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 17
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ndfhusdu
ndfhusdu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – wczoraj 979 kurs trafili i skan na blogu! na dzis kolejny kupon juz dostepny!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Małe doprecyzowanie. W tekście stoi tak: „O „pożegnaniu” z prezesem poinformowano ich DZIEŃ przed wydarzeniem, a wypadało w dzień wolny.”
Nie chodzi o dzień wolny od pracy typu niedziela, czy święto, lecz o to, że wszyscy zawodnicy dostali kilka dni wcześniej wolne i porozjeżdżali się po domach. Po prostu mieli urlop po zakończeniu rozgrywek, a przed rozpoczęciem nowych. Przykładowo Lukas Kuban, który miał być jednym z żegnanych, a stał się jednym z ukaranych, był w … rodzinnych Czechach. No jakie to zaskoczenie.
Dodam jeszcze, że oprócz kompromitacji z tymi karami oraz zamieszania z prezesem Kowalewskim, Stomil ogłasza nowe nazwiska w kadrze. Uwaga: Jacek Deniz Troshupa i Ingo van Weert. Szrotometry niepokojąco się nagrzewają. Tymczasem, jakie to zaskoczenie, ofertę nowego kontraktu odrzucił Szymon Sobczak i są poważne przymiarki do Jagiellonii. Udało się za to dogadać z Rafałem Remiszem, który w poprzednim sezonie zagrał w oszałamiającej liczbie 13 meczów (ostatni raz w marcu) oraz obiecującymi Lechem i Skibą – odpowiednio 37 i 38 lat.

Sebastian
Sebastian

Remisz nie grał, bo leczył poważną kontuzję, a Lech i Skiba to „legendy” klubu mogące jeszcze wiele dla Stomilu zrobić, więc nie przypinaj im łatki emerytów odcinających kupony i zabierających miejsce komuś kto na nie bardziej zasługuje.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Legendom się daje kwiatki oraz dyplom „z życzeniami dalszych sukcesów w życiu sportowym i prywatnym” a nie miejsce w zespole w wieku emerytalnym.

Przemo
Przemo

Gorzej, jak dyplomów nie odbiorą…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Rzeczywiście Remisz był kontuzjowany i to poważnie kontuzjowany. Nie zapomniałem o tym. Niemniej po takim urazie pozostaje niewiadomą. Co do Lecha i Skiby, to widzę, że kolega cierpi na syndrom, na który cierpi wielu: syndrom legendy grającej po wsze czasy. Niestety nie ma na boisku takiej pozycji jak legenda. Skiba nigdy nie był wielkim bramkarzem, a od dawna przeplata dobre mecze z fatalnymi. Od dawna więc aż się prosi o pewniejszego zawodnika na tej pozycji, a że latka ma, jakie ma, to przedłużenie kontraktu zwyczajnie dziwi. Zresztą z bramkarzami w Stomilu jest mała kołomyja:
-podziękowano Leszczyńskiemu – bramkarzowi oddanemu Stomilowi od lat, chyba nie gorszemu, a młodszemu
-w klubie jest wciąż Vjačeslavs Kudrjavcevs (czyżby miał zostać odpalony po pół roku)
– zakontraktowano Troshupę.
Zakładając, że Kudrjavcevs jednak zostanie, to będziemy mieli w Olsztynie 3 bramkarzy. Weterana Skibę i dwóch dość egzotycznych póki co obcokrajowców. A zasadzie obcokrajowca i półobcokrajowca, bo Troshupa ma podwójne obywatelstwo: polskie i kosowskie. Do tej pory skakał między ligą kosowską, a polskimi kartofliskami.
Rola Lecha marginalizowała się od pewnego czasu wraz ze spadkiem jego formy (czyżby wiek robił swoje?). Po przyjściu trenera Majewskiego stracił miejsce w składzie na rzecz Hinokio i boisko pokazało, że słusznie. Zresztą od dawna się mówiło, że poprzedni trener zajmował się przede wszystkim dbaniem o atmosferę i tak starał się układać skład, by nikt ważny w szatni się nie obraził. Stąd w zasadzie zero szans dla Japończyka i niewiele więcej dla Centarskiego, który miał się u nas odbudować, ale grał niewiele.
I tak na koniec… Skoro tak bardzo w Olsztynie cenione są legendy, to dlaczego nie przedłużono umowy z Kubanem? Czech grał w Stomilu od 2018. Niedługo powiecie, co to za legenda powiecie… Tylko, że tenże Kuban wygrał niedawno w plebiscycie na najlepszego lewego obrońcę w historii Stomilu, co jest wyborem tyleż kontrowersyjnym, co wiele mówiącym o stosunku kibiców do tego gracza. A jednak mu podziękowano. Nie… Nie kupuje argumentu o legendach. Dla legend są plakietki, dyplomy, medale, miejsce w historii i może nawet w strukturach klubu, ale nie na boisku.

igor91
igor91

„Może Stomil wyśle teraz te okolicznościowe dyplomy pocztą(…)” – koniecznie za pobraniem

Strukturyzator
Strukturyzator

Na ekranie z symbolicznym dyplomem jest cytat „Cena sukcesu to (…)” jak się okazuje dla rady nadzorczej Stomilu ceną jest 5 tys.

ex-Pert
ex-Pert

Jednym ze składników tej ceny jest „poświęcenie”.

Jacyna
Jacyna

Lukasa Kubana miałem okazję poznać osobiście – kupowałem od niego wózek dziecięcy. Bardzo przyzwoity gość, trochę w tym olsztynie posiedział. PIęknie się tam bawią OKS’y

Criticball
Criticball

Wojciech Kowalewski mnie się dotąd kojarzył z bardzo solidnym bramkarzem oraz porządnym człowiekiem. Jego umiejętności piłkarskie miałem okazję weryfikować, tak na żywo, w telewizornii, jak i śledząc prasowe/później internetowe wiadomości o jego grze, również za granicą.

Jakże łatwo jest utracić autorytet, zniszczyć swój image „porządnego człowieka” u prostego kibica. Pan Kowalewski winien się zaangażować w działalność daleką od bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Spieprzył sprawę tak bardzo, że trudno mu będzie zdobyć posadę w piłce nożnej powyżej IV ligi podlaskiej.

Ukaranym proponuję pozew przeciw klubowi do sądu pracy. Pewna wygrana i ostateczne wdepnięcie w glebę Stomilu i jego żenującego plenipotenta – Wojciecha Kowalewskiego.

Romek
Romek

To już nie pierwszy raz Super Wojciecha. Suwałki znają Pana Wojciecha, oj znają. Czas na Olsztyn.

Placzul
Placzul

Wyglada na celowe działanie . Kowalewski zeszmacił się dla 20tys.

Łukasz G.
Łukasz G.

Kowalewski zeszmacił się sposobem rozstania z zawodnikami.
Żeby kibice nie zrobili burzy w internecie to bramkarz nie wpadł by na pomysł jakiegokolwiek spotkania z piłkarzami.
Kibicom jest wstyd za to co wyrabia zarząd.
Prezydentowi Grzymowiczowi nie udało się pochować Stomilu, to następny próbuje…

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

To jest na swój sposób zabawne: Kowalewski ewidentnie chciał pokazać „kto tu rządzi”, jakim jest silnym i twardym prezesem. A wyszło to śmiesznie i karykaturalnie. Szacunku to on zyskał tyle, co facet bijący swoją żonę.

Piter
Piter

Ironicznie można dojść do wniosku, że Pan Prezes Kowalewski na szczęście 23% VAT nie doliczył do kar. P.S. Na autografy Szefa i Prezesa nie było stać na tych dyplomach, czy może ich brak to właśnie kwestia zwolnienia z VAT-u? 😉

Łukasz
Łukasz

Kary zostały anulowane zawodnikom

Weszło
04.12.2020

Promocja na derby Krakowa! Kurs 30.00 na Wisłę lub Cracovię w Superbet!

Legalny bukmacher Superbet wraca z kolejną odsłoną mega promocji dla nowych graczy. Tym razem dotyczy ona piątkowego hitu Ekstraklasy, czyli derbów Krakowa. W Superbet za wygraną Wisły Kraków lub Cracovii dostaniemy kurs 30.00! Jak skorzystać z tej oferty? Już wyjaśniamy. Żeby wziąć udział w promocji, trzeba po pierwsze założyć konto w Superbet. Dotyczy ona bowiem […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

Tęskno mi za Europą. W MLS pracuję na transfer

Czy stęsknił się za Polską? Czego najbardziej brakuje w Stanach Zjednoczonych i czy Amerykanie są pozytywniejsi od Polaków? Jak dogadywał się z Bastianem Schweinsteigerem i jak współpracuje mu się z Borisem Sekuliciem? Dlaczego Chicago Fire znów nie zakwalifikowało się do play-off i jak na ten klub wpłynęły poważne przedsezonowe zmiany? Czy brakuje mu reprezentacji i […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

PRASA. Peter Hyballa – „gorsza wersja Kloppa”, na którą liczy Wisła Kraków

– Hyballa słynie z tego, że jego drużyny preferują ofensywny styl oraz że jest świetnym motywatorem. Po obejrzeniu ostatnich meczów w wykonaniu Wisły przyznał, że zalążki gry wysokim pressingiem są w drużynie wpojone. – Nie wszystko sprowadza się do pressingu, ważnych jest też wiele innych czynników. Dużo rozmawiam z zawodnikami.  Jak przychodzi nowy trener, jest […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

„Wisła jest jak czeski film. Nie wiem, czy Kuba rozumie swoją rolę”

– Największa różnica jest w tabelkach Excela, na boisku prawie żadna. Pod kątem indywidualnym oba zespoły mają podobny potencjał, co nie świadczy dobrze o ekipie Michała Probierza. Tam dużo grosza się marnuje, trzeba to otwarcie powiedzieć. Oczywiście Wisła wcale nie jest lepsza ze swoimi decyzjami, czasami mam wrażenie, jakbym widział rządy naszego ukochanego PiS-u. Decyzja […]
04.12.2020
Weszło fit
03.12.2020

Piątek w Weszło.FM!

Jutro w Dwójce bez sternika przywitają was Dariusz Urbanowicz i Michał Łopaciński. Temat poranka zdominuje mecz Lecha Poznań w Lidze Europy, ale nie zabraknie ciekawostek z innych sportów, horoskopów i suchych żartów. Panowie będą z wami do 10! O 10 spotkanie z Kamilem Kanią w Magazynie Ligi Mistrzów, a godzinę później na naszej antenie pojawi […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Pozytywów brak. Lechici słabi, bardzo słabi i fatalni (NOTY)

Każdy z piłkarzy Lecha Poznań został oceniony przez nas poniżej noty wyjściowej. Jeśli chcemy dostrzec w występach poszczególnych zawodników jakieś pozytywy, musimy użyć naprawdę dobrej lupy. FILIP BEDNAREK – 4 Świetna interwencja przy strzale Pizziego. Miał świadomość tego, że długi róg bramki jest odsłonięty i poszedł tam chyba w ciemno, broniąc setkę. Wykazał się też […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Jeżeli Liga Europy miała być oknem wystawowym, to Marchwiński przez nie wypadł w złą stronę

Lech Poznań w ostatnich latach w modelowy sposób wypromował wielu zawodników. Czasami wręcz mieliśmy wrażenie, że niektórych nawet sprzedawał lekko powyżej wartości, korzystając już z renomy solidnego dostawcy, którą wyrobił sobie na Starym Kontynencie. Jak tak dalej jednak pójdzie, z Filipem Marchwińskim będzie problem.  Nie chodzi tylko o mecz w Lizbonie, choć on jest kropką […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Ostateczna weryfikacja tezy o szerokiej kadrze Lecha

Wyobraźcie sobie, co byłoby, kiedy cała europejska przygoda Lecha wyglądałaby tak, jak drugi mecz poznańskiej ekipy z Benfiką. Jakby ta cała impotencja, bezzębność, pasywność, żałość, toporność trwała przez całą fazę grupową. Przecież można byłoby się załamać. Stracić wiarę w sens polskiego futbolu. A tak, choć wicemistrz Polski zagrał słabiutko, to tego właśnie można było się […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Liga Europy odhaczona, można się skupić na Podbeskidziu!

Poważnie rozważaliśmy odpuszczenie oglądania meczu Lecha z Benfiką, gdy zobaczyliśmy skład Kolejorza na to spotkanie. Bo skoro sam Kolejorz nie traktował tego meczu poważnie, to dlaczego my mielibyśmy podchodzić do niego na galowo? Ale obejrzeliśmy. Choć jakim kosztem. Jeśli ktokolwiek się jeszcze łudził, że poznaniacy mają szansę na wyjście z grupy, to dzisiaj został odarty […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Widzew jak to Widzew – dwóch dobrych meczów z rzędu nie zagra

Remis, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka. Wyniki Widzewa w ostatnim czasie wyglądają, jakby brały się z maszyny losującej. Ekipa z Łodzi ma wiele, by być jednym z kandydatów do top6 na koniec ligi, ale jeśli nie ustabilizuje formy, nie będzie o czym rozmawiać. Tylko raz w tym sezonie zdarzyło się, by łodzianie wygrali dwa mecze z […]
03.12.2020
Anglia
03.12.2020

Bednarek z nowym kontraktem. Ostatnim przed przenosinami wyżej?

Jan Bednarek to właściwie modelowy przykład, jaki chcielibyśmy oglądać częściej przy przenosinach polskiego zawodnika do Premier League. Wiadomo, że to cholernie wymagająca liga, jakieś miliard razy bardziej niż polska, więc przeskok jest – trzeba się wdrożyć, okrzepnąć i tak dalej. Problem polega na tym, że nasi piłkarze na tym etapie już toną i potem albo […]
03.12.2020
Live
03.12.2020

LIVE: Trzymajcie się w tej Lizbonie…

Dejewski, Muhar, Kaczarawa. To tylko trzech spośród jedenastu piłkarzy, którzy wybiegną dziś na murawę w Lizbonie, by dać odpór potężnej Benfice. Czy wierzymy? Nie wierzymy. Czy się łudzimy? Nie łudzimy się. Panowie, po prostu się pokażcie z dobrej strony, a nuż Dariusz Żuraw jednak dowie się, że jego krótka ławka i wąska kadra wcale nie […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

„Zakładam, że telewizja wyciągnie konsekwencje z przełożenia meczu w Gdyni”

Gościem dzisiejszej audycji pt. „Trójmiasto jest nasze” w radiu Weszło FM był prezes I ligi piłkarskiej – Marcin Janicki. Odpowiedział on na pytania dotyczące wczorajszych odwołanych meczów z powodu złego stanu murawy na kilku stadionach. W głównej mierze prezes Janicki ustosunkował się do sytuacji zaistniałej w Gdyni. Tamtejszy stadion posiada bowiem podgrzewaną murawę, a mimo […]
03.12.2020
WeszłoTV
03.12.2020

QUIZ: Kokosiński, Paczul, Rokuszewski, Białek, Olkiewicz

To co, gotowi na kolejny quiz? Lecimy dziś mocno – nagrodą jest zdjęcie Patryka Lipskiego z autografem. Nigdzie indziej nie można tego wygrać. Bo w sumie i po co? Zapraszamy! 
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Grzeszny portret Jesusa

Uważa się za najlepszego trenera na świecie, w czym utwierdzają go słowa Julio Cesara, który stwierdził kiedyś, że ceni go wyżej niż samego Jose Mourinho. Jest przekonany, że posiadł całą taktyczną wiedzę świata. Mają go za prostaka, a swoją pracę tłumaczy za pomocą obrazów Pauli Rego. Potrafił bezwstydnie obrażać matkę trenera Tottenhamu, szarpać się ze […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Filipiak na tropie spisków. Sędziowie sprzyjają Legii i gnębią Cracovię

Jeszcze wcale nie tak dawno ważyły się losy tego, jak wyrok za kupowanie meczów przez Cracovię w ogóle wyegzekwować w Ekstraklasie. Skończyło się na ujemnych punktach. Kurz nie opadł, a Janusz Filipiak postanowił włożyć kij w mrowisko i wskazuje palcem, że ktoś inny mataczy. Tym razem właściciel Cracovii sugeruje, że w polskiej piłce istnieje jakiś […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jestem z rocznika 1988, więc Diego Armando Maradony „nie znałem”, czyli nie żyłem w czasach, gdy świat piłki był w jego cieniu. Nie załapałem się na to coś pomiędzy jednoosobowym Hollywoodem, a argentyńskim Twin Peaks. Gdy więc zmarł, znałem trochę ogólnodostępnych frazesów, a także miałem poczucie, że z piłkarzy przeszłości, to jego chciałbym obejrzeć na […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Gdzie będzie polska piłka w 2030 roku? Testujemy Football Managera 2021

Football Manager wciąga na różne sposoby. Jeden lubi awansować z czwartej ligi do ekstraklasy. Inny dokłada sobie warunki – chce zbudować potęgę, ale korzystając tylko z piłkarzy rodzimych, nie ściąga zawodników z zagranicy. Ale koniec końców chodzi o to, by wykreować w grze rzeczywistość przyszłości. Uznaliśmy, że warto sprawdzić jak w przyszłości będzie wyglądała Polska. […]
03.12.2020